Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vláda vymezila prostor pro reformu

Čeští ministři poprvé společně jednali o reformě veřejných financí. Vláda prozatím schválila rozpočtový cíl, který musí změny naplnit. O samotné reformě bude kabinet rozhodovat až v pondělí. Deficit veřejných financí se má do roku 2006 postupně snížit na čtyři procenta HDP z letošních 6,2 procenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sw

Levičákum:
, Pravicoivý kroky sou nezbytnost! Je nesmysl budovat sociální stát s holym zadkem! Nejdřív je třeba si na něj vydělat!
0/0
19.6.2003 15:34

Pseudoreforma
veřejných financí nás bohužel v žebříčku ekonomické výkonnosti posune znovu na nižší příčky. Zatímco všechny okolní země se již vzpamatovaly, počínaje chudým Slovenskem a konče bohatým a supersociálnímm,ale díky tomu stagnujícím Německem, u nás se pořád budeme tvářit,že se vlastně tak moc neděje, a dál budeme utrácet peníze, které nemáme. Naše politická scéna je naprosto neuvěřitelné panoptikum lhářů a prospěchářů, kteří by za udržení se u koryta prodali vlastní matku. Nevím proti čemu chtějí stávkovat státní zaměstnanci, mají se velmi dobře, jejich platy dosáhly úrovně soukromé sféry, přitom produktivita práce je v mnoha případech tak třetinová. Stávkovat by měli ti co to všechno platí, tj. soukromé firmy, ty na to bohužel nemají čas, protože musejí vydělávat peníze na tyhle odborářský vykuky, kteří mají čas si naplánovat jak si vyřvat víc peněz za méně práce. Já osobně chci jen aby mi stát přestal vnucovat své služby mizerné kvality, které notabene vůbec nepotřebuju, a nenutil mě za ně platit přemrštěné ceny v podobě daní a odvodů. To platí od úřadů, přes České dráhy až po některé školy a nemocnice. Já chci za své daně kvalitní infrastrukturu a bezpečnost země a opravdu potřebnou zdravotní péči. Všechno ostatní si rád zaplatím, když to budu potřebovat. Věřím, že takových lidí je většina, jenom narozdíl od tzv. diskriminovaných všeho druhu asi málo křičíme.
0/0
19.6.2003 10:35

Bob

Re: Pseudoreforma
Jestli si myslite, ze az lekarum a ucitelum snizi platy, zkvalitni se sluzby ve zdravotnictvi a skolstvi, tak to jste asi upad. A ze jsou mnohdy na takove urovni, na jake jsou, tak to je, priznejme si, zase jenom otazka penez. Dost tezko muzete cekat jen same sqele odborniky na postech s mizernym platem a maximalnimi pozadavky na vzdelani. Je hezke, za primereny peniz dostat kvalitnejsi sluzby, a samozrejme to take mozne je. Poroblem je, ze na opravdu kvalitni zdravotni peci a prinejmensim solidni vzdelani by mel mit narok opravdu kazdy, nemyslite?
0/0
19.6.2003 13:07

Bobx

Re: Re: Pseudoreforma
Kolik je asi treba lekaru na sto obyvatel a kolik ucitelu, a nebo jinak, kdyz deti ubyva, jak to, ze neubyva stejnou merou skol? A nebo opet jinak: v jedne nemocnici se rozhodli delat novou plynovou kotelnu, aby se usetrilo na topeni pro pacieny, protoze teplarna je draha byly vybrany dane asi za 20-25 mil Kc z toho se vratilo pres mesto do nemocnice asi 17 mil a za ty penize se postavila nova kotelna. Z techto penez nateklo do kapes uredniku asi 2,5 mil Kc a mame kotelnu za 15 mil hotovou. Happy end? Ale ne. Dosahlo se dohody, ze dva roky bude cena tepla stejna, aby se pokryly naklady na vybudovani kotelny. Jenze na konci druheho roku se prijde na to, ze je potreba zlepsit rozpocet nemocnice a je potreba opravit novy pavilon, takze kotenu prodame teplarne.Kolik se nyni plati za teplo je jasne. Jaky zisk je z nasich dani, je jasne, ze oprava pavilonu opet je z nasich dani je jasne, ze cast dani uz sezralo ministerstvo je jasne, ze uplatky statnim urednikum jdou opet z nasich dani je jasne. Ze kdyz pujdu do teto nemocnice lezet, tak mi neposkytnou to co maji je take jasne, protoze nemaji penize. Tak mi prosim Vas nekdo vysvetlete, proc bych mel souhlasit s pridavanim penez do teto prolezle a zkorumpovane zumpy
0/0
19.6.2003 14:03

Hanák

Re: Pseudoreforma
Naší potentáti si myslí, že když oberou všechny bude bohatý stát a opak je pravdou. Teprve, až bude každý občan bohatý bude bohatý stát.
Vláda by měla hlavně šetřit na sobě, důrazně snížit úředníky aspoň o dvě tčetiny. Stejně jen na úřadech o sebe packají a míň lidí by stejnou práci zvládl dřív - kdyby jiní nepřekáželi.
V jdenom nejmenovaném městě roční rozpočet činí 2,1 miliardy z toho 2/3 jsou určeny na mzdy uředniků a 1/3 na rozvoj celého města - opravy a rekonstrukce ještě po komančích.
0/0
19.6.2003 19:47

Blažena

Dnes to napsal výstižně pan Denemark v HN
tady nejde v podstatě o nejlepší a nejschůdnější cestu reformy veřejných financí, tady jde o politický "handl" a to je úděsné. Kdyby návrh reformy dělali skuteční odborníci, jejichž cílem by bylo hledat příjmy státního rozpočtu, tam kde prokazatelně jsou, a snižovat výdaje tam, kde si stát počíná rozmařile (převážně nevýkonná a drahá státní správa) vzpomeňme si na antibyrokratickou komisi pana Budínského, kterou vytvořil Václav Klaus a která shořela před tím než se jakkoli zviditelnila, zbytečný úřad ombudsmana, drahé a nevýkonné zásahy policie, st. zastupitelství a našich neuvěřitelně podivných soudů a neuvěřitelně drahých - zatímco se politici handrkují jako báby na pavlači, občané hledají práci, shánějí peníze na nájem a v politice vidí především zátěž, která jim v běžném životě nepomáhá.
0/0
19.6.2003 9:13

Ned

KDY SE ZAČNE SPLÁCET ???
Ústředním bodem reformy, jak se píše, má být snížení  schodku v roce 2006 na 87 mld korun. Tím se málem bude vláda chlubit.  Ale nějak se stále zamlčuje, že to je ROČNÍ SCHODEK, o který vzroste celkový dluh. To si možná mnoho lidí neuvědomuje. Mám-li letošní schodek dejme tomu 180 mld, zarok 2004 120 mld, za rok 2005 110 mld a za rok 2006 90 mld, JE TO CELKEM 500 MILIARD ( !!!) DLUHU, KTERÝ BUDE MUSET NĚKDO ZAPLATIT. Kdy se to začne splácet - o tom zatím ani slovo.
0/0
19.6.2003 9:03

Jan Herna

Vláda vymezila prostor pro reformu
   Celý systém reformy je špatný.Reforma státních financí měla začít u plýtvání od shora.Počet státních úředníků je nadbytečný vzhledem k velikosti státu.Čím menší stát tím více zabraných budov pro státní úředníky a tím více úředníků státu.Rovněž platů a ostatních požitků ústavních činitelů se reforma nedotkla,přesto, že tyto neodpovídají možnostem našeho státu. Domnívám se,že by měly být sníženy o 25%.Další chybou je ponechání stále zbytečně vysokých daní.při jejich snížení by sice musel stát více šetřit,ale zároveň by zřejmě došlo k lepšímu výběru a menším snahám se placení daní vyhnout.Rovněž systém daní je zbytečně složitý a umožňující vyhnutí se placení nebo alespoň snahy o jejich snížení.Systém sociálních dávek je rovněž dírou do státních financí.Zajištění tohoto systému vyžaduje vysoký počet úředníků,kteří kontrolují zda náhodou někdo nepřekročil o korunu limit nad nárok na podporu a úřednící,kteří to zajišťují stojí tisíce.Největší problém je,že stejně jako za vlády komunistů stát sahá do kapsy zaměstnanců,protože od nich se snáze daně berou.Ti totiž nemají možnost nic odepsat.Jenže současné daně jsou již dnes jedny z nejvyšších v Evropě.Mělo by proto dojít proto se zvýšením daně z přidané hodnoty zároveň ke snížení daní z příjmů zaměstnanců a zároveň k rekonstrukci daňového systému daní z příjmu směrem k jeho zjednodušení.Snížení daní by pravděpodobně pomohlo vytvořit i nová pracovní místa - nebyly by tak drahé - a tím by došlo k většímu výběru daní a snížení vyplácení podpor  v nezaměstnanosti.Měl by se vytvořit nový systém řízení státu,který by snížil počet úředníků na ministerstvech o 30% a počet úředníků na úřadech, které zodpovídají za sociální péči (podpory a jiné soc. příspěvky) rovněž o 30%.Potom by se pravděpodobně s reformou smířilo více lidí.Ale reforma,která jenom zvyšuje náklady zaměstnanců,rodin s dětmi a nic jim neubírá z daní z příjmu je zásadně špatná,zvláště,když se málo a nebo vůbec nedotýká těch,kdo jí vymysleli.      
0/0
19.6.2003 8:37

Víťa Jakoubek

Daně
Kdyby vláda snížila daň z příjmu, zvýšila by se koupěschopnost - nákupy domácností a tím výroba a zaměstnanost.  Stát nemusí tolik dotovat školy a lékaře a naoplátku za nižší daně zavést spoluúčat na lékaře a na školy. V tom je ten klíč. Problém je, že vláda je svázána levicovou ideologií a koalice KDU a US tam má výraznou menšinu.
0/0
19.6.2003 7:43

Sisko

Tým vedený panem Špidlou správně pokračuje v reformách ,
ke kterým mu dali mandát obyčejní lidé ve volbách !! Nesmí ovšem zapomenout na potrestání všech tunelářů z ODS , kteří jsou za současný stav zopovědni !! Jejich tučná konta pomohou snížit rozpočtový schodek !!!
0/0
18.6.2003 21:27

Daňový soumar

Re: Tým vedený panem Špidlou správně pokračuje v reformách ,
Jestli nemáš na prášky, stav se, já ti přidám...!
0/0
18.6.2003 21:43

Dědek

Re: Tým vedený panem Špidlou správně pokračuje v reformách ,
Jediného tuneláře co znám je ministr finací za ČSSD Svobuda. Kozel zahradníkem.
0/0
18.6.2003 22:45

Dědek

Tak nebo tak
 bude se poctivě pracovat, nebo budovat sociál ???
0/0
18.6.2003 21:17

xaver

Socani
Svého času prohlašoval ten tajtrlík ze Strakovky čím hůř  tím lépe! Nyní se to krásně otočilo proti němu, z celého srdce to tomu šílenci přeji Jen houšt a větší kapky  
0/0
18.6.2003 20:28

Základna

hele
vy komunisti a socani a odboráři by jste si měly hlavně vymezït prostor kam budete couvat někde na východě až vás poženem odkud ste přišli  
0/0
18.6.2003 16:51

samout

V záhlaví
novin by mělo stát: Proletáři a odboráři všech zemí VYCHCÍPEJTE
0/0
18.6.2003 16:39

Daňový soumar

Re: V záhlaví
Stačilo by úplně, kdyby se je podařilo vzdělat...
0/0
18.6.2003 16:43

angelito

Bylo by fajn, kdyby odborari obcas i pracovali misto neustaleho demonstrovani za to, aby nas dane platici stat cim dal tim vic okradal v jejich prospech.
0/0
18.6.2003 15:54

Peirre

Cha chá
Co to může být za stávky, které vedou odboráži, členové ČSSD? Je to jenom fraška.
0/0
18.6.2003 11:31

Gedeon

Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
Co je to samoustanovený manažer? To neznám.
0/0
18.6.2003 10:52

Vaclav Hanus

Re: Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
To je "manazer", ktery prisel k hotovymu, napr. v privatizaci. To znamena nemusel projit trajektorii tzv. prirozeneho vyberu schopnych. V teto zemi, kde se fetisizuji osobni vztahy, nad ramec partnerske spoluprace probihal uvedeny proces obzvlastne odpudivym zpusobem. Abych byl konkretni, soudruh vedouci divize inforamtiky v nejake statni bance v 1989 se v devadesatych letech trhl i celou divizi (v podstate za hubicku) a zacal sve produkty dodavat i vsem mensim bankam, ktere mezitim vznikali jako houby po desti ziskal ze dne na den obrovsky vliv a moc. A z teto "cise" vlivu nechal "velkoryse" napit cele sve rozvinute pribuzenstvo, ktere dnes dela u neho vysoke manazery. Tito lide se nikdy nemuseli potykat s pracnym budovanim firmy, nastraham konkurence, nekolikerym zacinanim znovu od zacatku,...P.S. slyseli jste o Babisovi? Drzi cele zemedelstvi pod monpolnim chomoutem dodavek umelych hnojiv. Cely system vlastne jen skoupil, tak jak byl za komunstu zaveden, v propojeni na JZD, ktere dnes funguji dal, jen po jinou hlavickou.
0/0
18.6.2003 11:23

Laco

Re: Re: Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
Asi jsi Václave nahlédl do bankovnictví a managerování českých kapitalistů. Tvůj názor potvrzuji v Union bance to bylo v bledě modrém. Čas ukázal, že na ně dojde. Čím dříve budeme v Evropě, tím dříve. To co nakradli jim už nikdo nevezme ale budou bez společenské prestiže, kterou dnes neoprávněně užívají.
0/0
18.6.2003 12:07

Daňový soumar

Re: Re: Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
A co jsi tím chtěl říct? Že má stát, nebo snad nějaké lidové výbory zasahovat soukromým firmám do jejich vedení??? Ty jsi fakt z jinýho století...
0/0
18.6.2003 13:44

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
Chtel jsem tim rict, ze naprosto souhlasim s Libusi. ..mozna s tim rozdilem, ze ja bych pouzil mene diplomaticky slovnik. ...ostatni ti vysvetlovat nebudu (ztraceny cas). Jsou v prirode proesy, ve kterych hraje cas podstatnou roli. A to neznasilnis.
0/0
18.6.2003 14:09

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
Nevím, co je komu do soukromých firem. Tebe taky nikdo nevyšetřuje, jaký dáváš dětem kapesný. Času tu ztrácíš docela dost, ale vysvětlovat mi ni nemusíš. Tobě se proces vývoje od naivity k rozumu a moudrosti v čase  zdaleka vyhýbá.
0/0
18.6.2003 14:42

Pepa z Báru

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
Slyšel anebo lépe na vlastní kůži zažil jste to, co se nazývalo manažerským způsobem privatizace ????
0/0
18.6.2003 16:50

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je tu velký nepoměr mezi platy.
Vím, co to je. A vím, kdo to umožnil a že to bylo na základě jasné výhry ve volbách. Zkrátka lidi měli a mají, co chtěli. A jestli to nechtěli, snad se poučili, že politikům se nesmí věřit nos mezi očima. Ale hlavně vím, že soukromý majetek je nedotknutelný, jedině s výjimkou rozsudku soudu. Pokud toto bude někdo zpochybňovat, budeme za chvíli zpátky v reálným šokialismu.
0/0
18.6.2003 17:10

Vesmírní lidé

ŽIVOT BEZ PENĚZ OSVOBOZUJE
 Vesmírní lidé pracují pro společnost 2 hodiny denně. Naše společnost by pracovala 4 hodiny denně. Ti pozemšťané (lidé), kteří se zrušením peněz souhlasí, jsou ZAKLADATELÉ NOVÉ SPOLEČNOSTI VYŠŠÍHO DUCHOVNÍHO STUPNĚ, LÁSKY, DOBRA, POMOCI BLIŽNÍMU A ZAČÍNAJÍ BUDOVAT NOVOU ZEMI, KTERÁ SE ZÁHY MŮŽE STÁT ČLENEM KOSMICKÉ KONFEDERACE 2 MILIONŮ PLANET A 3 MILIONŮ PŘIDRUŽENÝCH PLANET. Mnoho těchto lidí už nyní si uvědomuje, že VLASTNĚNÍ NEÚMĚRNÉHO MAJETKU (2 a více domy pro sebe, 2 a více auta pro sebe, atp., čili mamonářství) ZNAMENÁ VE SKUTEČNOSTI TĚŽŠÍ ŽIVOT, ŽIVOT S PROBLÉMY A ZTRÁTOU ČASU S UDRŽOVÁNÍM PŘEBYTEČNÉHO MAJETKU, ALE PŘEDEVŠÍM TO ZNAMENÁ PORUŠENÍ DUCHOVNÍCH PRINCIPŮ – ZÁKONŮ STVOŘITELE NAŠEHO PRVOTNÍHO, kde KAŽDÝ ČLOVĚK ŽIJE V SOULADU S TĚMITO PRINCIPY, KDYŽ UŽÍVÁ NEZBYTNĚ NUTNÝ MAJETEK KE SVÉMU HODNOTNÉMU ŽIVOTU. Jinými slovy, ČLOVĚK TÁHNOUCÍ SE SEBOU NEÚMĚRNÉ BŘEMENO OSOBNÍHO MAJETKU, OKRÁDÁ O ENERGII PLANETU ZEMI A SVÉ SPOLUBLIŽNÍ, A TÍM SE NESMÍRNĚ KARMICKY ZATĚŽUJE.
A ti, kdo s tímto NESOUHLASÍ, jsou VYSOCE VYVINUTÍ LIDŠTÍ TVOROVÉ SIL TEMNA – NEGATIVNÍHO STAVU, A VDĚČNÍ A ODDANÍ SPOLUPRACOVNÍCI JEŠTÍRKŮ A PSEUDOTVŮRCŮ. Ti jsou ve “škole pro peklo”, již zde budují STÁT DÉMONŮ, čili se PŘIPRAVUJÍ NA ŽIVOT V TEMNÝCH SVĚTECH, kde je mnohem menší míra svobody, nežli na tomto světě – planetě Zemi v dnešní době. Každý člověk se směřuje tam, kam sám chce. A každý odpovídá především sám za sebe.
0/0
18.6.2003 9:58

Jouda

viva
Hasta la victoria siempre
0/0
18.6.2003 9:18

Daniela

Banda ministerskejch hajzlíků zlodějskejch
jenom pokračuje v tom rozkrádání státu po Zemanově vládě,která přeci jenom ještě něco zanechala.Teď by bylo dobře dát také něco lidem ale ne jenom pilotům,doktorům a učitelům ale VŠEM
0/0
18.6.2003 9:17

Radek

Re: Banda ministerskejch hajzlíků zlodějskejch
pilotům nedává vláda stejně jako ostatním zaměstnancům mimo státní sektor - ty si na to musejí vydělat
0/0
18.6.2003 9:30

Daňový soumar

Re: Banda ministerskejch hajzlíků zlodějskejch
A co místo čekání na almužnu, která stejně nikdy nepřijde, jít si sama něco vydělat???
0/0
18.6.2003 9:49

Laco

Tato vláda přechází z fáze nic nedělání do fáze překážení
A proto podporuji odbory bez ohledu na jejich zájmy. Se schváleným svtupem do EU musí přijít vláda odborníků a ne diletantů, filosofů formátu Mareše. Ti z nás udělají totální žebráky,zašlapané do země než do ty unie vstoupíme otevřenými dveřmi.
0/0
18.6.2003 9:09

Kestrik

DRZIM PALCE !!!
0/0
18.6.2003 8:38

krizoch

Re: DRZIM PALCE !!!
A cemu prosiim Te .. ? Reformne ? Odborarum .. ? Vlada a odborari - stejna sebranka. Spidlenin tvrdi, ze pokud se mu reforma zhrouti, odstoupi.. No tiim mne tedy naprosto uklidnil, fakt ze jo. Az se nam to tu vsechno sesipe, utece.. No, drzim palce, aby se pri tom sprintu moc nezadejchal...
0/0
18.6.2003 9:24

Xray

Víte, já to všechno beru. Reforma financí měla přijít už dávno. A žilo by se nám lépe. Ale řekněte sami. Proč máme ze svých platů atd. hradit neschopnost naší vlády, peníze které rozkradli, neprůhledně vydali na výběrová řízení. Myslím si, že i kdyby byl rozpočet 10x takový tak stejně skončíme ve ztrátě. Protože se to rozkrade. Tato vláda už musí od válu. Žene náš stát do záhuby.
0/0
18.6.2003 8:37

Havirov Devils ! ! !

ignoranti ve vlade
NAVRHUJI  uspořádat oslavu "pod koněm" okamžitě po pádu vlády (snad to nebude dlouho trvat)
0/0
18.6.2003 8:12

stoupa

Re: "pod koněm"
  Doufám že ti něco z něho přistane na hlavě.
P.S. V ní už to máš.
0/0
18.6.2003 8:26

Yaroukh

Re: ignoranti ve vlade
Ja doufam, ze socani jeste zustanou u kormidla - aby CR pocitila dusledky levicoveho vladnuti; aby tady dostala sanci pravice - a aby ODS treba dostala sanci se tou opravdovou pravici stat ...
0/0
18.6.2003 8:39

Berňák

Vláda lhářů!
Tato Vláda je vládou nestoudných lhářů, kteří víno pijí a o vodě sami káží. To platí ovšem pro celou Poslaneckou sněmovnu i Senát. Myslím si, že je to poslední volební období ČSSD, US i KDU-ČSL tak na příštích 20.let.
0/0
18.6.2003 8:10

Andělíček

Re: Vláda lhářů!
Souhlasím s Vámi
0/0
18.6.2003 9:13

JU

Re: Vláda lhářů!
Plně souhlasím , doufám, že velice brzy zmizí ze scény
0/0
18.6.2003 9:52

Daňový soumar

Re: Vláda lhářů!
Lidi jsou blbý a věří čemukoliv i předvolebním slibům.  a nikdo přece nedokáže splnit, co socani dokážou slíbit.
0/0
18.6.2003 9:52

Pedro

, Moc tomu nerozumím. Vždycky jsem se domníval, že odbory jsou k tomu, aby vyjednávaly se zaměstnavateli o zajištění co nejvýhodnějších podmínek pro zaměstnance (mzdy, dovolená, pracovní prostředí aj.). Místo toho však mají ambice suplovat politickou stranu. Radši by měly zůstat u dotovaných vánočních kolekcí, dovolených a zájezdů na pražské muzikály.
0/0
18.6.2003 7:46

stoupa

Re: Re: Tááák, tááák
P  Ř  E  P  L  Á  C  E  L 
0/0
18.6.2003 8:22

zhost

Re: Re:
to jsou kecy - nastoupil jsem na bernak v roce 1995 po VS s platem 6220 brutto, v roce 1997 jsem odchazel s 10000 brutto k soukrome firme, dneska mam cca 3 krat vetsi plat, ale i vetsi zodpovednost, nekolikanasobne vic prace a nepocitam minuty, kdy bude padla. Dneska urcite neni nastupni plat tech 6 tis. jako pred 8 roky, tak se prober a prestan obelhavat ostatni, jako tvi partaci ucitele, doktori, soudci a spol. a to nepocitam delsi dovolenou, prispevky na rekreaci z FKSP, 13. platy a podobne
0/0
18.6.2003 8:22

Onyx

Re: Re: Re:
ano jsou to lži. v listopadu jsem ve 20 letech po střední škole nastoupil na FÚ za 8.650,- hrubého. V lednu 2003 jsem bral 11.100,- hrubého a od března 2003 mám 14.500,- hrubého kolegové kteří jsou na úřadě několik let mají minimálně 18.600,- + stravenky. jsem tam jen proto abych si udělal nějakou praxi. k tomu podnikám. je strašný sedět každý den od 8 do 5 v práci a koukat, protože nemáte co dělat.
0/0
18.6.2003 8:42

JJ

Re: Re: Re: Re:
Ano, o tom to všechno je. Ve státní sféře, ve státních podnicích se moc nedělá, pokud se pracuje na takovém místě, kde se přichází do styku s klienty, tak  se zaměstnanci tváří rozmrzele, že je někdo obtěžuje, většinou jsou vysloveně otrávení. Ale stěžují si na málo peněz (do uváděných čísel neuvádějí další příplatky, odměny, event. platy navíc). V soukromé sféře jsou platy několikanásobně vyšší, ale několikanásobně vyšší je pracovní vytížení a zejména odpovědnost. Nepočítají se hodiny navíc, nelítá se k lékaři v pracovní době, musí se počítat s tím, že zaměstnavatel může zrušit i naplánovanou dovolenou (a to i zahraniční a zaplacenou), musí se zajistit hlídání nemocného dítěte.Přesto lidé se závistí pohlížejí na ty, kteří si vydělávají za nepoměrně těžších podmínek víc. Je to vůbec možné?
0/0
18.6.2003 8:59

jožo

Re: Re: Re: Re: Re:
v podstatě s Vámi souhlasím,až na nazor-nelítá se k lekaři v pracovní době....a kdy tam tedy proboha chodíte.?jistě dnes již někteří privátní lekaři ordinují i pozdě večer i o vikendech,ale přeci je li Vám špatně asi nebudete čekat na večer nebo vikend.navíc pokud potřebujete na vyšetření např. do nemocnice -mam dojem že krom akutních připadu nemocnice večer a o vikendu nevyšetřuji.....
0/0
18.6.2003 10:00

Blažena

Re: Re: Re: Re: Re: Ano doporučovala bych, aby
každý státní úředník místo drahých a zbytečných zahraničních pracovních cest, vycestoval na půl roku do soukromé společnosti, která se musí na trhu otáčet. Viděli bychom hned, kolik z nich by na takové "stáži" uspělo a kolik z nich by (bez protekce) nevydrželo v soukromé sféře a nastavení pracovních úkolů ani jeden měsíc. Tak by se měla prověřovat výkonnost všech státních zaměstnanců, to by bylo úspor a hned by věděli, jaké teplé místo mají a už by ani netoužili po zvyšování platů.
0/0
19.6.2003 9:18Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.