Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Garanční fond nemůže vyplatit ani kmety

Garanční fond obchodníků s cennými papíry nemá peníze pro všechny klienty padlých makléřů. Nemá jich ale dost ani pro ty, kdo si v plné vážnosti zaslouží označení kmet. Rozhodnutí vyplatit deseti nejstarším zákazníkům po tisícikoruně znamená, poslat složenku deseti lidem starším devadesáti let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

klient

Jen pro zajímavost!
Jen náhodou jsem zaslechl rozhovor vedený v hloučku stranou za přítomnosti člověka, který potom zašel do úřadu vlády. Vyplynulo z něj, že vláda již ví, že majetku je dost a z toho důvodu nebude do GF převádět žádné peníze. To koresponduje i s částí úvodního článku k tomuto tématu - viz níže:
Zcela nové světlo by však do odškodňování klientů státem mohl vnést nový konkurzní správce KTP Quantum. Zkoumá totiž, zda by mohl klientům vrátit akcie firem Soliter a Chemopharma. "Pokud se prokáže, že byly koupeny z jejich peněz, vrátíme jim je," říká advokát, který s ním pracuje.
Akcie mají pořizovací hodnotu 400 milionů. Kdyby dostali zpět i akcie Médeia Bohemia, které KTP koupilo téměř za miliardu, nemusel by jim garanční fond tyto investice nahrazovat.
Takže to bude velmi zajímavé sledovat, co vlastně bylo "ukradeno" a pokud ne, tak kdo to vlastně chtěl prohnat konkurzním tunelem!
Začíná se to vybarvovat!
0/0
26.6.2003 20:44

Robin

Jistota a budoucnost nehovoří mým jménem !!!
Na webu Jistoty a Budoucnosti se objevilo prohlášení " Voliči zvou své poslance", podepsané paní Jindřichovou a naznačující, že hovoří jménem 25 tisíců voličů. Chci kategoricky prohlásit, že ačkoli se považuji za právoplatného voliče, paní jindřichová mým jménem nehovoří. Prostě proto, že mým jménem nemůže mluvit organizace mafiánů a podvodníků.
 
Stejně tak nemohu hovořit ke svým poslancům, protože v parlamentu ani v senátu žádný takový nesedí. Tyto kreatury jsem já nevolil.
0/0
24.6.2003 21:28

Robin

Re: Jistota a budoucnost nehovoří mým jménem !!!
V dalším dnešním příspěvku se jeden z členů JaB táže, proč stát odškodňuje obchodníka s krevní palazmou, když není ochoten odškodnit klienty KTP.
 
Pane kolego, to odškodnění firmy Diag Human zprostředkoval stejný advokát, který vám namlouvá, že vám zajistí vrácení veškerých prostředků, které jste do KTP Quantum vložili.
 
Pokud to nevíde, tak právním zástupcem obchodníka s krevní plazmou Diag Human i jejího majitele Šťávy, hledaného na základě mezinárodního zatykače Interpolem, je vám známý mgr. Jan Kalvoda. Zeptejte se, jaktože mimosoudně získal pro zločince přes 300 miliónů Kč a pracuje na náhradě 3 - 6 miliard pro tohoto Šťábu, když zhruba dvě miliardy pro vás jsou pro stát problémem. Kde je právní etika a morálka Kalvody. Jaktože jednoho klienta upřednostňuje a další balamutí? Není to to případ pro vyšetření advokátní komorou?
0/0
24.6.2003 22:05

člen JaB

Re: Re: Jistota a budoucnost nehovoří mým jménem !!!

Co říkáte dnes

0/0
26.3.2008 12:40

Vaclav Hanus

garancni fond? ..to je co? nejaky hedgeovy fond?
To sou mi veci...Ja jsem si myslel, ze pojisteny jsou jen bankovni instituce s licenci od SNB. O jakych garancnich fondech se tady mluvi? Z jakych prostredku byly naplneny? Mam dojem, ze po krachu kampelicek jsem slysel, ze tyto zadnou rezervu netvorily, protoze nemely takovou zakonou povinnost.
0/0
24.6.2003 13:21

mravenec

další snůška nesmyslů
opět mícháte vše dohromady, diskutující: zákon o CP v platném znění kde se mluví o Gar.fondu říká jasně: pokud nemá GF peníze, 50% dá stát, 50% banky. že nedávají co zákon říká je věc jiná, český hnus, placící nejen v tomto oboru. Jde o zákon, proto neřešte že to "všichni zaplatí" a zda klienti dostanou . Stát je finančně na dně, přesto vyplácí důchody, soc.dávky a další mandatorní výdaje. že zákony v česku neplatí je podstatný průser a svinstvo, než není jen věc Gar.fondu. Viz.věřitelé co půjčili a nemohou se domoci, přestože u soudu uspěli a dlužníci běhají po světě aniž vrací své dluhy. Snad 500 mld bankovních úvěrů, zatažených státem, to je námi všemi, mluví za vše. 10 mld Nova jakby smet. Neřešte zda jsou něčí akcie  bezcenné-to není práce pro laika-kecala od piva. Miroslav pode mnou:mlátíte prázdnou slámu, žvaníte.
 
 
0/0
22.6.2003 12:08

Bringy

Re: další snůška nesmyslů
Mravenče, do značné míry je možné s Vaším názorem souhlasit. S výjimkou poslední věty. Příspěvek Miroslava zrcadlí názor mnoha klientů, kteří se nechali dealery KTP napálit a vložili své peníze do KTP podle jejich doporučení, které jim podali jako autorizovaní finanční poradci. Dealeři si přišli na své a bylo jim jedno, jak to postihne jejich oběti.
Miroslav přesně vystihl podstatu problému, totiž že všichni spolupracovníci KTP nesou svůj díl zodpovědnosti za ožebračení klientů, ale k této zodpovědnosti se dneska nechtějí znát. Hrají dál svoji špinavou hru o pohádkové zisky na úkor vkladů klientů, o kterých se většině z nás může jenom zdát. Nemám nic proti pohádkovým ziskům, pokud jsou podloženy intenzivní prací a vysokou mírou zodpovědnosti. ALe u bývalých prodejců KTP nic takového není. Pro klienty kromě sepsání smlouvy a převedení vkladů na účet KTP nic už dál nedělali, ale za to nic trvale a dlouhodobě kasírovali obrovské provize v ročním úhrnu cca 6% z vkladu klienta. A jak pan Miroslav velmi přesně napsal, v tom byl počáteční impuls kolapsu KTP. A zodpovědnost za tuto činnost? To nyní čteme i tady, k tomu se samozřejmě dealeři KTP nechtějí znát, oni byli jenom zaměstnanci firmy Agentura TNT.
 
Pane MIroslave, děkuji Vám za Váš článek. Podle mých poznatků a dostupných informací jej mohu jenom podepsat. 
0/0
22.6.2003 12:34

mravenec

Re: Re: další snůška nesmyslů
Diskutovat s Vámi je zbytečné,na tomto foru už vůbec ne ale přesto vyjímka:škoda že neznáte provize agentů pojištoven, stav.spořitelen a dalších.Např. u kapitálových pojištění, jež jsou dealery nabízeny jako vůbec první, aniž je mnohdy klient potřebuje, je výše první provize (pominu následné) až ve výši cca 30% roční platby: Vy zaplatíte např.12000,-/rok, dealer pobere 4000. Následně dalších 4-5 let další provize-již podstatně menší. Sečtěte si o kolik více mohl mít klient, když už takto nesmyslně počítáte......... Odmítněte ve Vaší firmě plat, přesvědčete o tom své kolegy. Možná tím snížíte cenu Vašeho výrobku nebo služby pro zákazníka.........nebo děláte ve zbrojovce? Až Vámi vyrobený granát někomu utrhne ruku, jistě Vás požene k zodpovědnosti, můžete za to Vy, kdo jej montoval, že...........stíhejte všechny pracovnice v padlých bankách,kampeličkách apod vč.přepážkových za to že svým klientům neřekly že padnou a lákaly na své služby........KTP Quantum investovalo do lázní, což je neoddiskutovatelný fakt, měli na to dceru Medea Bohemia: že jí patřila většina akcií 3lázní, nad 70%, to jste si mohl zjistit i Vy např.každé čtvrtletí v příloze Hospodářských novin, kde je toto uveřejnováno: majitel, počet akc. a % podíl. Mimochodem právě akcie Lázní Jáchymov  patřily jistou dobu vůbec k nejziskovějším  na českém trhu-zjistěte si zpětně kurz. Kontrolní balík se přitom neprodává za kurz,pokud by k němu došlo, ale s prémií, přirážkou. Velmi laicky řečeno........znáte někoho jiného než je obč.sdružení Jistota a Budoucnost (název považuji za stupidní), kdo by se klientů KTP dnes veřejně a organizovaně zastal? I kdyby to byli dealeři, co je na tom zlého, že poukazují na nesmyslnost a praktickou neplatnost např.zákona o CP, týkající se Gar.fondu a domáhají se toho, o čem je Gar.fond? Právě pro své klienty? ........vážený pane, všichni žijeme ve státě, kde jsme byli a nadále jsme velmi silně státem "napalováni": zákony-zmetky, nedodržováním zákonů psaných i nepsaných a bez postihu........ Je dobře, že na český stát se množí žaloby u Evropského soudu a většinu z nich stát až vím prohrává. I to je dle mého důkazem úrovně českého práva a bezmoci domoci se ho zde. Kdo se s "českým právem" v praxi potkal, ví o čem je řeč.  
 
 
 
0/0
22.6.2003 22:26

Harpagon

Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Tak, tak. Dealeři KTP, resp. tzv. AFP to vždycky mysleli s klienty nejlépe! A těm nevděčníkům se pořád něco nelíbí. Ještě, že Mraveneček připomněl zásluhy KTP o rozvoj českého lázeňství (spíše majetkových poměrů p. Takáče a spol.) za peníze klientů. No a sdružení JaB chce pod vlajkou Swiss Asset Management pokračovat v letu. Co je na tom špatného, že? Kvality sdružení JaB dokládá mj. komunikace s GFO, viz www.gfo.cz/
Mravenečku, smotal jste páté přes deváté. Ten eintopf je nestravitelný.
0/0
22.6.2003 23:33

Bringy

Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Mravenče, srovnávat KTP Quantum se stavebními či jinými spořitelnami je poněkud od věci. Nakonec to dokázal sám život. Musela si někdy některá stavební spořitelna vzít od konkurence na výplatu provizí pro své agenty úvěr, který nebyla schopná splatit? Spořitelny a pojišťovny vyplácejí provize, ano to máte pravdu. Ale jenom za to, co skutečně jejich zástupci realizují, a jenom v té výši, kterou z prostředků vložených klienty vygenerují. V tom je celý rozdíl.
 
A to nehovořím o tom, že já osobně vím naprosto bezpečně, mám to za prokázané, že zástupci KTP věděli, že pro svého chlebodárce provozují hru zvanou letadlo. Věděli, že výplaty vkladů, garantované výnosy i provize pro zástupce se vzplácejí z prostředků nově získaných obětí. Věděli, že se ta hra nedá hrát donekonečna, že to ledadlo jednou spadne a že klienti o své prostředky přijdou, nebo že o ně budou muset bojovat. Ale bylo jim to jedno, oni pouze jako zaměstnanci Agentura TNT pobírali svoje provize, oni za nic nemohou, oni jsou ti hodní, kteří nikomu nikdy nezalhali a nikoho neoklamali nepravdivými propagačními řečmi, na které okradené klienty nalákali. Zástupci KTP prostě za nic nemohou a mají plné morální právo chovat se tak, jak se chovají. Hledat příležitost k dalšímu přiživování se na těch, které do celé věci uvrtali.
0/0
23.6.2003 6:32

Robin

Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Logika pánů typu Mravence je naprosto jednoduchá. Raději ať za okradené klienty KTP jedná Jistota a budoucnost, než aby za ně nejednal nikdo. Lepší je svěřit se do rukou zloděje, než se starat o sebe sám.
Ale jaké budou konce? Dokáže někdo konec dohlédnout, až Jab a Kalvoda "zajistí", aby všechny jejich ovečky dostaly zpátky bezcenné a neprodejné akcie Médeie Bohemie. Co si s nimi klienti počnou? Budou je muset nechat v rukou a ve správě těch, kteří se o ně tak dobře starají. A když proběhne tato fáze, JaB svěří nebo za drobný obolus z pověření svých klientů prodají takto lehce nabyté investiční instrumenty svému komplicovi - firmě Swiss Asset Management (CZ). A najednou se ukáže, že vlastně lázešké akcie nejsou tak docela bez hodnoty, že lázeňství vynáší a Médeia Bohemia vlastně ani není v konkurzní situaci.
 
Ale na cestu zpět už bude pozdě, klientské akcie budou mimo dosah klientů a profitovat bude někdo jiný, ten kdo celý komplot a tunel zorganizoval.
 
A na závěr - toto není žádná fantasmagorie nebo sci-fi, to je reálný scénář, který vypracovali pánové Takáč a spol. za přispění firem Penta, Swiss Asset Management, Anker Bank atd. ještě před tím, než byly vklady klientů v KTP zmrazeny a než byl na majetek KTP vyhlášen konkurz. A Jistota má v celém scénáři významný podíl při zpracování klientů k přenechání jejich majetku do rukou SAM, od počátku s tím bylo počítáno, jak se lze dočíst v ustavujícím prohlášení a v dosud platných a nezměněných stanovách.
 
0/0
23.6.2003 10:56

Harpagon

Re: Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Ten scénář vypadá realisticky. Jsou k dispozici nějaká čísla o skutečné hosp. situaci MB? Na webu správce podstaty MB jsou jen staré údaje.
0/0
23.6.2003 11:04

Bringy

Re: Re: Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Nvím, zda jsou vůbec k dispozici věrohodná čísla o skutečné hospodářské situaci Médeie Bohemie. Ale jsou k dispozici vyjádření advokáta Jana Kalvody ke konkurzu a souvisejícím okolnostem Médeie Bohemie, a to v jeho zprávě č. 5 pro členy JaB ze dne 12.3.2003:
 
"Jak jsem dále zmiňoval zásadním se zdá být zodpovězení otázky zda se Medeia Bohemia, a.s vůbec nachází v konkurzní situaci. Určité pochybnost o existenci stavu úpadku dovozuji jednak z veřejného vyjádření správce konkurzní podstaty MB, jenž se vyslovoval i k přesvědčivosti některých uplatněných pohledávek v konkurzu, jednak z mých vlastních informací o takových pohledávkách."
 
"Pokud by soud dospěl k závěru, že zde není konkurzní situace, naskýtá se několik různých řešení, jež vždy budou pro akcionáře společnosti výhodnější, včetně možnosti zrušení konkurzu."
 
"V situaci, kdy správce konkurzní podstaty výslovně připouští pochybnosti o tom, že je dán stav úpadku, je zcela nezbytné, aby akcionáři k ochraně svých zájmů svolali valnou hromadu společnosti..."
 
"...akcie společností Médeia Bohemia, a.s., SOLITER, a.s. a BIOSTER , a.s., jež jsou ve Středisku cenných papírů evidovány na společném zákaznickém účtu úpadce KTP Quantum, a.s., a jež tato společnost nabyla v rámci poskytování služby, JSOU MAJETKEM ZÁKAZNÍKŮ SE VŠEMI DŮSLEDKY Z TOHO PLYNOUCÍMI.
Shrnutí : Komise pro cenné papíry tak písemným stanoviskem potvrdila náš postoj v této věci, jež byl zaujat již v počátku konkurzního řízení."
  Domnívám se, že toto vše mohou být příznaky realizace scénáře podle popisu Robina, resp. přípravy na jeho uskutečnění - zrušení konkurzu na majetek MB, vydání akcií akcionářům (tedy klientům KTP), ať si je ve své bezradnosti ponechají ve správě bývalých lokálních AFP KTP Quantum, nyní lokálních zástupců JaB. Ti potom s nimi naloží podle vlastního uvážení, zajisté k nejlepšímu prospěchu členů JaB, jak jim velí zákon "nakládat se svěřeným majetkem s odbornou péčí a jako řádný hospodář". 
0/0
24.6.2003 10:13

Harpagon

Re: Re: Re: Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Ano, zprávu Mgr. Kalvody jsem také četl. Škoda, že není konkrétnější. S tím "společným účtem zákazníků" je problém. Zákon o cenných papírech tento pojem nezná. V zahraničí (kde zase nemají naše centrální SCP) se to u jednotlivých obchodníků používá. Naši obchodníci s CP začali zřizovat tyto účty v SCP na své jméno s tichým souhlasem KCP, aby ušetřili poplatky za převody mezi účty a na PPN (blokaci). Když jsem se tento měsíc ptal pí. Mgr. Machkové z SCP, prohlásila, že SCP sběrné účty nezná (ostatně nic jiného říct nemohla). To, že Komise říká, že si myslí, že jde o cenné papíry klientů (přečtěme si její formulaci - je opatrná), ještě neznamená, že to tak je. Musí se vyvrátit domněnka majitelství toho, na jehož účtu cenný papír je (§58/7 ZCP). Jsou to vesměs akcie na jméno, k jejichž převodu nebyl dán souhlas, někteří klienti uplatnili své právo a odstoupili od koupě ... Muselo by se také přihlédnout k tomu, kdo fakticky vykonával akcionářská práva, účastnil se valných hromad... To bude oříšek pro soud. U MB by mě zajímalo, jak nyní vypadá portfolio CP (bez Lázní Jáchymov, které se těžko vrátí), co SKP již prodal. Je vadou našeho konkurzního soudnictví, že se návrhy na konkurs podrobně nepřezkoumávají a může dojít k uměle vyvolanému konkursu. A konkurs, to je záležitost na cca na 5 let. Kdo chce čekat tak dlouho? Jakou hodnotu pak budou mít veřejně neobchodovatelské akcie MB, kdo je koupí?
0/0
24.6.2003 13:15

Ludvík

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Harpagone, opět kecáš nesmysly - všechny tři lázeňské destinace jsou již mimo "nebezpečí nepřátelského převzetí". Čeká se jen na dokončení zbytečných obstrukčních podání některých vejlupků, viz Zimáček, Přinosil a dalších.
Ostatní nezákonné postupy - SKP, dozorový soudce a pod. budou mít dohru!
0/0
25.6.2003 20:06

Harpagon

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
S Ludvíkem je to pořád dokola: žádné argumenty, nejasné formulace a osočování. Asi na víc nemá!
0/0
26.6.2003 8:18

JP

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: další snůška nesmyslů
Ludvíku,
ve tvém podání vypadá oslovení "vejlupek" skoro cosi jako pochvala. Přečetl jsem si tvoje některé předchozí příspěvky, a samá mlha, samá mlha. Jenom urážet, napadat a pomlouvat. Ale konkrétní pozitivní názory, konstruktivní stanoviska, to ti chybí. Nedivím se, že kdosi v předchozí diskuzi vyslovil podezření, že pod pseudonymem Ludvík se skrývá sama paní Ladislava Jindřichová.
Tak jenom krátce. To co ty označuješ za obstrukci, to je normální procesní úkon, každý účastník řízení (v tomto případě konkurzního) má právo předkládat návrhy, doplnit spis, podávat námitky atd. Prostě účastnit se řízení aktivně.
 
V případě, o němž hovoříš, jde o to, že schůze konkurzních věřitelů, především hlasování na ní, poběhla jinak (podle jiných pravidel), než stanoví zákon. Proto je právem každého účastníka řízení požadovat, aby soud ozřejmil právoplatnost takovéhoto postupu. Soudce Franc na to reagoval tím, že veškeré námitky zamítl s odůvodněním, že jde o procesní úkony, které jsou v jeho kompetenci. V jeho kompetenci však není právo svévolně a účelově měnit znění zákona, jak to udělal soudce Franc, proto bylo nutno požádat o zhodnocení této věci vyšší soudní instance, nakonec se to dostalo i k Ústavnímu soudu. Všichni účastníci řízení totiž mají právo na stejnou ochranu svých zájmů, což bylo rozhodnutím soudce France porušeno.
 
Druhou věcí, podle tebe obstrukcí,  jsou námitky proti podjatosti tzv. "věřitelského výboru", kam byli zvoleni pouze věřitelé, kteří jsou členové nebo lidé nějakým způsobem propojení se sdružením Jistota a Budoucnost. Důvodem jsou stanovy JaB, které všechny členy zavazují k podpoře a spolupráci se společností Swiss Asset Management CZ, která byla soudním rozhodnutím ještě před schůzí věřitelů označena za dlužníka úpadce KTP Quantum. Nyní některé zdroje (např. i ty) šíří informaci, že tomu tak již není. Ale nikde žádná informace kromě Platebního rozkazu soudu firmě SAM CZ ve prospěch konkurzní podstaty KTP, zveřejněna oficiálně nebyla. Takže uvidíme, zda a co bude založeno do soudního spisu.
Jisté však je, že i JaB si uvědomilo nebezpečí obvinění z podjatosti, vznesené mnou na konkurzní schůzi, protože na svůj web podstrčilo informaci, že již asi tři měsíce před schůzí konkurzních věřitelů rozhodlo vedení JaB o vyjmutí tohoto článku ze stanov. Ale lze dokázat, že to paní Jindřichová vytvořila až týden po schůzi věřitelů v HK. Podle informací zde na Fincentru jsem si ten příslušný soubor ze 2.6. otevřel, a je to tam! Soubor, který byl údajně na web vložen 2.6., má datum vytvoření 11.9. To je skoro přiznání k podvodu, nemyslíš?
 
Nakonec za obstrukci lze označit postup JaB, který odmítá podle oficiálního oznámení GF OCP spolupráci s tímto fondem. Místo aby se tzv. "věřitelský výbor" aktivně podílel na konkurzním řízení, aby  za jeho spolupráce proběhlo přezkumné řízení a aby připravil podklady pro výplaty náhrad, místo toho "věřitelský výbor" spolupráci bojkotuje.  To je obstrukce, která škodí všem bez rozdílu, nikoli když někdo trvá na tom, aby byly dodržovány právní normy, platné pro vedení konkurzního řízení.
  Jako nikoli obstrukci, ale přímo porušení zákona, by bylo možno označit postup "věřitelského výboru", který poskytuje informace pouze členům sdružení Jistota a Budoucnost. Zákon totiž skutečně stanoví, že právoplatný věřitelský výbor je povinen rovným způsobem hájit práva všech věřitelů, nikoli pouze vybrané skupiny z nich.   Nakonec mi dovol, abych vyjádřil dojem, že to vše ze strany tzv. VV nemusí být projev obstrukce, ale příznak, že se jeho členové sami uvědomují bezprávnost svého postavení, proto nechtějí cokoli konat, aby nemohli být nařčeni z manipulace konkurzního řízení. Prostě čekají, až to vyhnije samo.
0/0
27.6.2003 13:52

Harpagon

Re: další snůška nesmyslů
To se mýlíte, Miroslav píše na základě osobních zkušeností. Nejde tak o GFO, ale o podivné sdružení Jistota a budoucnost, v němž se kozlové tváří jako zahradníci, tedy dealeři KTP Quantum předstírajíže jsou zachránci svých obětí. Zkuste podívat třeba na stránky klientů KTP http://quantum.wz.cz/
 
0/0
22.6.2003 13:49

Jar. K.

Re: další snůška nesmyslů
Harpagon, Bringy, Robin - Robin, Harpagon, Bringy - Bringy, Robin Harpagon - Harpagon, Robin, Bringy - ať je seřadíte jakkoliv, jedna věc je nápadná - melou stále stajné nesmysly už prakticky cca dva roky, aniž by brali v úvahu už zveřejněné posuny ve věci, ty další teprve přijdou!
Nemá smysl házet hrách na zeď - nechte je kecat, ať mají radost!
0/0
23.6.2003 18:47

Harpagon

Re: Re: další snůška nesmyslů
Bohužel, je to tak, už cca před dvěma roky jsem předpovídal, že letadlo KTP daleko nedoletí.
0/0
23.6.2003 20:14

Robin

Re: Re: další snůška nesmyslů
Které stejné nesmysly melu už dva roky? Co z toho, co jsem publikoval, se ukázalo jako nepravdivé? Které posuny ve věci byly zveřejněny? A které zveřejněné informace neberu v úvahu? A které věci teprve přijdou?
 
Opět stejná taktika JaB a osnovatelů tohoto komplotu. Mluvit v mlhavých náznacích, nikdy neříci nic konkrétního, a v lidech vyvolávat marné naděje, že se jim snad někdy v budoucnu díky JaB celý majetek vrátí. Díky JaB určitě ne, to se jim vrátí bezcenné akcie Médeie Bohemie. A že by se mohl vrátit celý majetek - za stávajícího stavu konkurzního řízení, legislativy a státní kasy? Vyloučeno! To se jen bývalí provizní zástupci KTP, viníci dnešních problémů klientů, staví do pozice jejich spasitelů. Ale těší se přitom na žně, které si naplánovali, až jim podle jejich propočtů spadne vrácený majetek do správy, a oni se na něm budou moci opět bezpracně přiživovat, tak jako tomu bylo za dob fungování KTP.
0/0
24.6.2003 0:27

Miroslav

Re: Re: další snůška nesmyslů
Pane Jar. K., pane MIlane, pane Jobbere a já nevím,jak jinak se ještě jmenujete. Těch lidí, co vás všechny bývalé provozovatele kontaktních míst KTP Quantum mají jako vosiny kdesi, těch je daleko víc. Vámi uvedení pánové jsou vám samozřejmě nepříjemní, protože dost přesně popisují o vaší činnosti to, s čím jsem se setkával i já. Ale jenom díky nim veřejnost ví, jak to doopravdy chodilo, jak se věci doopravdy mají a nepověděl jste jim to vy nebo váš mafiánský spolek Jistota a Budoucnost.
Pánové z KTP, lhali jste mi ve vašich kancelářích, když jste ze mě chtěli vylákat peníze do SÚSA, lhali jste mi když jste mě tlačili, abych do KTP přidal další peníze a lhali jste mi do poslední chvíle, když jsem chtěl, abyste mi vysvětlili, co se o KTP píše v novinách. Nikdy jsem se od vás nedověděl pravdu, vždy jste mi řekli jen to, co vám přineslo odměny za moje peníze. Tvrdili jste mi, že moje peníze jsou bezpečně uloženy v "lázeňských destinacích". O tom, že jsem všechno utopil (vlastně vy jste mi to vy utopili) v bezcenných papírcích Medea Bohemia, to jsem se dozvěděl až od soudu nebo od správce konkursu.
A lžete mi i dál jako Jistota a Budoucnost. Nevěřím vám, pánové, ať se tváříte sebelíbezněji. NIkdy jste pro nás, střadatele nic neudělali. Vždycky jenom pro sebe a svoji kapsu.
0/0
24.6.2003 7:35

Miroslav

K demonstraci sdružení JIstota a budoucnost
Na webu sdružení Jistota a Budoucnost se objevila vývěska s programem demonstrace a výzva "Do Evropy s čistým štítem". Proklamace obsahuje výzvy státním orgánům k ochraně zájmů a práv střadatelů, investorů a zajištění právního prostředí v našem státě.
 
Proklamace jsou to jistě správné a nanejvýš aktuální, neměl bych žádný problém s jejich podporou. Kdyby...
 
Kdyby vlastně nekřičel po chycení zloděje sám zloděj. Kdyby tyto výzvy nevydávalo sdružení Jistota a Budoucnost, které založili a v němž veškerý vliv vykonávají bývalí spolupracovníci KTP Quantum, kteří se na činnosti KTP, vedoucí k okradení klientů a vytunelování KTP podstatnou měrou podíleli.
 
Dealeři KTP, kteří měli enormní zisky z toho, že přesvědčili, klienty ke vložení peněz do KTP. Dealeři si svoje zisky, svoje provize zinkasovali, ale klienti byli o své vklady připraveni. Přitom tito dealeři, kteří pro klienty v podstatě po sepsání smlouvy žádné služby neposkytovali, měli horentní a nemravné provize, které odčerpávaly dominantní část volných prostředků KTP a KTP si na tyto provize de facto nevydělalo. Nakonec i startovacím impulzem krachu KTP nebyla žádná mediální kampaň v tisku, ale to. že si KTP od Penty a SAM muselo vzít na výplatu platby pro TNT (správcovská agentura sítě dealerů, přes niž byly provize pro dealery přeúčtovávány) úvěr, který posléze nebylo schopno splatit. Proto Penta realizovla zástavu, kterou KTP za úvěr ručilo.
 
Nyní se agenti KTP tváří, jako by nic a vykřikují o záchraně vkladů jejich obětí. Aľe existuje cosi jako "paměť národa" a nebylo zapomenuto, kdo na vkladech klientů parazitoval a kdo způsobil kolaps KTP. Kdyby KTP nebylo letadlo, které potřebuje trvalý přísun přísun stále nových obětí, měli by dealeři odměny úměrné jejich zásluhám, standardní jednorázové provize typu pojišťovacích agentů. KTP by nebylo "vytunelováno" a mohlo normálně dál běžet. A klienti by o svoje vklady nemuseli bojovat a demonstrovat.
0/0
21.6.2003 16:03

Pepa

Strašák padlých makléřů nadále utahuje smyčku kolem hrdel poškozených klientů
viz www.ipoint.cz dne 19.6.2003
0/0
20.6.2003 12:21

Pepa

Re: Strašák padlých makléřů nadále utahuje smyčku kolem hrdel poškozených klientů
Výroční zpráva GF OCP za rok 2002 viz www.gfo.cz .
0/0
20.6.2003 14:05

eight

EU
No a mate pocit, ze s timhle mame co delat v EU. Pochybuju,ze by to tam trpeli. Pan Spidla si z nas nela srandu a docela mu to jde. GF obdrzel za posledni dva roky od obchodniku cca 12mil. kc a asi mu to nestaci ani na rezii. Hlavnme nezapomente na 25.6 na Malostranske namesti!!
0/0
20.6.2003 9:29

mack

Re: EU
Co je 25.6. na Malostramskem nanesti?
0/0
20.6.2003 9:47

eight

0/0
20.6.2003 9:26

Pavlína

Diskriminace?!
Postup garančního fondu je opravdu velmi zvláštní. Upravuje snad nějaký zákon, jak staré klienty odškodňovat? Kdybych byla hodně "kousavá" mohla bych proti tomu podotknout, že by měl GF odškodňovat nejdříve mladé klienty, aby si peněz ještě užili!
0/0
20.6.2003 6:42

šťoura

Už je to jasný
Už je to jasný, jak to chtějí Garanční fond, Min. financí, vláda a parlament s klienty KTP vyřídit - nechají nás vymřít. Nebude to trvat dlouho, rozhodně ne víc než 95 let.
Ale ono to tak dlouho ani trvat nebude. Stačí, když nás nechají pět let vyčichnout. Podle zákona o cenných papírech se totiž nároky vůči GF na náhradu za vklady po pěti letech od zahájení výplaty promlčí.
 
Jedinou cestou, jak se snad dá běh promlčecí doby zastavit, je prý podání žaloby na stát nebo na Garanční fond. Co vy na to, páni právníci, kteří si to rozdáváte v diskusi na  ktpquantum.wz.cz?
0/0
20.6.2003 0:08

Milan

Re: Už je to jasný
Na tom se už pracuje.
0/0
20.6.2003 18:55

Harpagon

Re: Re: Už je to jasný
Pane kolego, vy tedy připravíte osnovu žalobního návrhu?
0/0
20.6.2003 19:03

Petr

To snad ne Vám dají peníze za letadlo s názvem (Q)!!!!!!!
zakládám nové QII potřebuji si něco nahrabat slibuji 20% úrok až odjedu stát  spíše ostatní lidé Vám to zaplatí mějte se a peníze posílejte rovnou na Belize.
0/0
19.6.2003 22:15

Harpagon

To snad ne?
Nechce se mi věřit, že se GFO ještě nezačal zabývat přihláškami nároků poškozených klientů. Že by neměl peníze? Nejméně 1 mil. od vlády dostal a k tomu příspěvky obchodníků s cennými papíry! V případě KTP se vymlouval opoždění výplat výměnou správce konkurzní podstaty a neuskutečněným přezkumným řízením. Teď se podřekl, že nedělá nic! To si skutečně zhoršuje pozici před případnými žalobami.
P.S. Předpokládám správně, že p. Pelikán není příbuzný s pí. prof. Irenou Pelikánovou?
0/0
19.6.2003 18:12

Kolman

Re: To snad ne?
A vy se divíte? Vždyť Šéfa GF Koblice (toho bych spíš viděl v gumákách mezi kravama) vypoklonkovali z Raifaisenky, když se tam svého času ucházel o džob. A ten milion? Proboha, snad byste nechtěl, aby dělali úředníci GF zadarmo! Spočítejte, kolik jich tam je, jaké tabulkové platy berou a ten milion nedá ani na minimální mzdu řadového nádeníka téhle republiky!
A mimochodem, dnes na okruhu HK byl rozhovor o výplatě klientů KTP. Prý dostanou všechno! To by pak museli lidi vrátit GF zpět obdržené peníze!
0/0
19.6.2003 23:26

klient

Re: Re: To snad ne?
Ředitelem Garančního fondu obchodníků s cennými papíry je Dr. Jiří Korb, M.B.A.
 
A fámu o výplatě veškerých prostředků pouští do oběhu jistý spolek, který chce na oslavu uspořádat příští týden ve středu slavnostní klanění králům (vlastně kalvodům). Kde na to chce vzít, když téměř veškerý majetek má podobu cenných papírů s fiktivní a vlastně skoro nulovou hodnotou? Ano, rozuměl bych, že se lidem vrátí vložené prostředky formou akcií, které má každý zaknihované na svém podúčtu v registru majetku po úpadci. Ale potom všichni korporativně dostanou kulový s přehazovačkou, a penízky se překutálely kamsi do pr...
0/0
19.6.2003 23:58

Harpagon

Re: Re: Re: To snad ne?
Podle výpisu z Obchodního rejstříku je předsedou správní rady  GFO
Ing. Petr Koblic, r.č. 7102220191
 
Praha 7, Bubeneč, Ovenecká 10437 ,
ale je docela možné, že GFO zaměstnává ještě ředitele, náměstky, asistenty, vtipného p. Pelikána ...
Skutečně se od lidí spjatých se sdružením Jistota a budoucnost šíří fáma, že klienti KTP dostanou vše zpět.
Jinak to, že GFO nebude vyplácet vůbec nikoho, je vlastně dobře, protože kdyby vyplácel je seniorům (těch je mi skutečně líto), mohl by to být tr. čin zvýhodňování věřitele podle § 256a TZ! < align=left> 
0/0
20.6.2003 7:53

Harpagon

Re: Re: To snad ne?
Nojo, máte pravdu. Ve výroční zprávě GFO za r. 2002 jsou mzdové náklady ve výši 999 tis. Kč! A to vlastně ještě nezačal úřadovat! Nevíte, kde jsou přihlášky do GFO? Hned bych se tam ucházel o zaměstnání!
0/0
20.6.2003 8:17







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.