Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rizika v EU: euro, dluhy a stárnutí

Česko čekají ve sjednocené Evropě dvě cesty. Volba ovlivní, jak rychle se životní úroveň v Česku přiblíží zemím unie. Firmy si najdou na velkém trhu své příležitosti, zdejší prostředí bude lákat nové firmy ze zahraničí a životní úroveň Čechů poroste dost rychle na to, aby nikoho nenapadalo odcházet do ciziny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Richard

Zbytek český země...
Jsem z již.čech a každej se tady stará jak může a dokáže.Ví ,že musí přežít a žít za každýho režimu,spolehat se sám na sebe a použít k tomu když je potřeba  i lsti.Atˇ se páni tam nahoře střídají jak chtějí...Pracují i o sobotách a nedělích,většina lidí je tu pracovitých.V pohraničí  kde se osidlovalo je mentalita lidí  hodně jiná.Ve společnosti budou velké společenské rozdíly,to je zřejmé.To ,že nám za dob komunismu utekly ideální podmínky  pro existenci,cestování,příznivá  společenská  atmosféra ,lepší podmínky pro podnikání  atd.nebudu  opakovat to co tady už bylo řečeno je jasný.Tedˇ je tedˇ!Spatné příklady táhnou!Spousta špatných návyků jak pracovních,společenských,určitá etiketa podnikat. vztahů a velká míra sobectví to je velká brzda.Lidé samy od sebe neudělají nic pro zlepšení.Jsou zvklý dostávat pokyny zhora.Nové generace?Vyrostou z nich blbci ovlivnění reklamou.Budou in!Být in znamená dnes nerespektovat naprosto nic a jen brát a užívat.Ano pro některé můžu dodat ne všichni ,ale většina a ta určuje jak to tady vypadá a bude vypadat.Dále bych si vyprosil aby mě nikdo nepřirovnával k rusákům !Netoužím ani v nejmenším být stádní němec ,ani uškobrtanej lakomej švýcar.Jsem čech,jihočech a to zavazuje.To že chci mít včechno v pořádku.Plnit slovo.A mít vždycky rezervu pro horší časy.Další záleží na zbytku čech a velké Evropy(to by měl  A´da Hitléru radost ,jeden splněný sen.../
0/0
29.6.2003 7:26

Giorgio

Co čekat od EU ?
V této zemi se pořád čeká na to, až někdo za lidi učiní zázrak. Blaničtí rytíři, císař pán, SSSR, USA, Klaus, Zeman, Topolánek..... a teď EU. V takovém Švýcarsku nemají žádného světoznámého Havla ani Klause, ale zato světoznámou životní úroveň. Nemají ani výrazně lepší demografickou skladbu obyvatelstva než my nebo třeba Němci. Tak proč jsou bohatí? Ne proto, že měli 300 let neutralitu a tedy neválčili, jak se nám snažili namlouvat bolševici. Prostě jen proto, že jsou chytří, umějí pracovat, ctí zákony a nejsou bordeláři. Obávám se, že jako Švýcaři (ale ani jako Němci nebo Rakušané) Češi nikdy nebudou. Je to prostě v národním naturelu. Pokud se ovšem Češi dokážou v rámci EU v budoucnu poevropštět (v tom lepším slova smyslu), pak je EU určitou nadějí pro příští generace. My, současníci transformačních "štik" typu Koženého či Salzmanna, se toho ale už stěží dožijeme.....
0/0
23.6.2003 17:47

Eraser

Re: Co čekat od EU ?
Také si myslím... Češi by chtěli být jako Němci, ale v podstatě jsou Rusové... Holt východoevropský národ  Máme asi vyšší celkovou úroveň než Rusové a další slovanské národy východněji od nás, ale jako Nemci asi nikdy nebudeme
0/0
23.6.2003 21:27

plážový povaleč

A že jste to nenapsali před referendem?!?!
0/0
23.6.2003 12:52

Ruda

Nemame sanci!
Je to v haji - 30 nebo 40 let nikdo cekat nebude, to jsou prognozy na draka. Uz za 10 let muze mezinarodni situace vypadat tak, ze se Nemecko a ostatni zacnou spis priblizovat Cesku - snizovanim sve zivotni urovne. Musime se smirit s tim, ze nejlepsi doba Evropy a sveta vubec uz pominula a my jsme ji proflakali v komunistickem koncentraku. Ted nas uz nic dobreho neceka, maximalne tak vyssi dane. Svet uz taky neni co byval a da se cekat, ze prusvihu a la 11. zari 2001 bude spis pribyvat. Takze jedine co se vyplati, je hrabat a hrabat dokud to jde - bude totiz hur. Kaslat na Evropu, kaslat na idealy. Kdo uveri, pozna ze se mylil. Ted vam reknou, co je potreba udelat, abychom se meli lepe, vy to udelate, utahnete si opasky (po kolikate uz?) a na konci toho vseho vam reknou, ze se holt neco nepovedlo, ze zvyseni zivotni uroven se nekona, protoze je zrovna neprizniva mezinarodni situace, nebo kdovi co si vymysli. Neverte nicemu - nahrabte si ted a nemyslete na budoucnost. Zadna pekna nas neceka...
0/0
23.6.2003 10:08

Awak

Re: Nemame sanci!
Souhlas až na to "hrabání". Chybí dlouhodobá koncepce. Není žádná jistota. Nahrabat si peníze nebo majetek v žádném případě nepomůže. Je to jen na pár chvilek štěstí :). Pokud není stabilní stát nebo jiný systém ochrany jednotlivce a majetku, nemá to stejně význam - viz. majetkové poměry před II. světovou a po ní.
Mimochodem tu šanci jsme pravděpodobně ztratili z několika důvodů:
1. Dochází k pomalému hroucení společenského systému (nižší růst populace vyspělých států). Z tohoto vyplývá, že plánování je naprosto nutná věc (moderní společnosti plánují neustále - denně, měsíčně, ročně, mají pětiletky, desetiletky, sledují plnění plánu atd. :))) - ne všechno bylo špatně před r. 89. Samovolně se nikdy nic užitečného nevytvořilo - viz naivní systém dokonalého trhu - hlavní ideál dnešních ekonomik.
2. Hrozí nedostatek zdrojů (ropa, uhlí, voda).
3. Systém poptávky a nabídky je bez regulace v dlouhodobém měřítku naprosto nefunkční. Viz. bod 2.
4. Hrozí ekologická krize (mění se klima).
5. Zapomínáme na nebezpečí z venku - a to je zcela reálné - pád meteoru, komety - místo toho, abychom budovali výstražný a obranný systém jako celek, neděláme nic. Tedy - budují se bunkry. Vlastně staví se i výškové budovy za obrovské peníze, které se mohou v setině sekundy odpařit :).
Howgh.
 
0/0
23.6.2003 10:30

Awak

Informace
Víte, vždycky se musím pousmát nad tím, jak jsme všichni hloupí a necháme se opíjet rohlíkem.
Propaganda před referendem byla velmi optimistická.
Ani ne 24 hodin po oznámení výsledků nastala etapa, která se dala čekat. Navracení prostých občanů do reality. Najednou se dozvídáme, že vyspělé státy doženeme minimálně za 40 let usilovné práce. Najednu se dozvídáme, že se vůbec nebudeme mít dobře, a že to postihne všechny, kteří jsme měli možnost se vyjádřit v referendu. Někteří hlasovali kvůli svým dětem... Řekl bych, že většina. Ale 40 let - to postihne i je :).
Před referendem jsem měl možnost položit na Idnesu otázky. Ptal jsem se, kdy mám čekat, že budeme mluvit pouze německy nebo anglicky; zda nedojde překotným vývojem mzdové oblasti ke znehodnocení úspor, zda nedojde k masovému prodeji nemovitostí do rukou movitějších sousedů. Rozumné odpovědi jsem se nedočkal.
Velmi pozitivní věcí jistě je, že IQ národa, měřenou slavnou stanicí Nova, je vysoce nadprůměrné. To mě naplňuje uspokojením, protože takto inteligentní národ se ve světě určitě neztratí.
Otázkou ovšem je, jestli inteligence nesouvisí s přizpůsobováním. Slyšel jsem, že prý ano. Potom mě už vůbec nepřekvapuje, jak lezeme bohatším státům do zadnice a jsme ochotni prodat i sami sebe a to hodně lacino.
Jsme přece inteligentní národ.
0/0
23.6.2003 10:06

máme šanci?
Nevím jestli si žijeme nad poměry,jak píše Karel, dost lidí v Praze asi jo, v regionech je to spíš bída. Ale dost mě děsí to, že nás podle všeho v klidu přeskočí Madarsko i Estonsko a dost možná i Slováci. To jakým způsobem jsme si zdevastovali vlastní zemi od konce války asi nemá kromě Argentiny v dnešním civilizovaném světě obdoby. Pro všechny socialistické země byl socialismus malý, ale přece jen pokrok z feudalismu.My jsme si sami zlikvidovali špičkový průmysl, vyhnali Němce, kteří byli pro ekonomiku země velmi důležití.Těžko se dožiju toho,že budu jezdit jako moje babička před válkou do Rakouska nakupovat, protože to bylo výhodné. Po roce 1989 jsme zemí, která má skoro nejmenší růst HDP ve východní Evropě! To hovoří za vše. Ekonomicky stagnujeme a můžeme si za to sami. Nemám nějaký iluze o Topolánkovi,jako případném premiérovi, ale přijde mi, na rozdíl od svých předchůdců, jako přijemně normální,duševně zdravý člověk a možná, že když to dostane do rukou, tahle země bude mít konečně šanci.
0/0
23.6.2003 9:43

Dozen

Re: máme šanci?
Docela me podesila fakt, ze v roce 1990 jsme byli na 68% ekonomickeho prumeru (dle parity kupni sily) vzhledem k EU, v roce 2002 tusim na 61%. Spolecne se Slovenskem jsme jedine dva postkomunisticke staty, kterym EU vlastne ekonomicky utekla a rozdil se zvetsil, ostatni maji pozitivni progress. Skvele polozene ekonomicke zaklady podle pana profesora.
0/0
23.6.2003 9:57

cesky honza

Karlovi...
Jsi jeden ztech tisicu rozumnych a normalnich obcanu obcanu Ceske republiky, DIKY.
0/0
23.6.2003 9:05

karel

Co chceme
Na koho tu vlastně nadáváme? Máme vládu jakou si zasloužíme. Všichni nadáváme, ale máme se opravdu zle nebo dobře? Každý nadáváme na politiky, ale je podívejte se kolem sebe. Téměř každý na každé úrovni se snaží získat nějakou tu výhodu nefér. Zaměstatnanci nadávají, ale jak můžou tak okradou zaměstnavatele. Podnikatelé se vyhýbají daním, odvodům jak jen to jde, co jde to nacpou do nákladů, že je to až ponižující (na druhou stranu daně jsou neskutečně vysoké).Lobismus a korupce bují už i na těch nejmenších obecních úřadech (zadávávání zakázek atd..........). Každý víme jak to dělat, jen se ale naskytne příležitost jak někde něco získat zadarmo, levně, tak se může drtivá většina lidí přerazit. Kdo si to staví ty paláce v těch satelitních městečkách, kdo vlastní těch 5 mil aut? (jen v Praze je jich 800 tis., pokud se dobře dívám jsou to převážně nové zahraniční vozy). Prostě si možná jako celek žijeme nad poměry. Každý druhý podnikatel i kdyby neměl na žrádlo, tak auto a mobil musí jít s dobou. Poslanci kážou vodou a pijí víno. Jsou ale stejní jako my, jen jsou vidět. Slušnost a morálka jsou zatím v ústraní. Bohužel.
0/0
23.6.2003 8:57

bad

Re: Co chceme
Dalo by se s tebou souhlasit pokud nebudes generalizovat.Ne kazdy.
0/0
23.6.2003 9:36

Dozen

Re: Re: Co chceme
Generalizace je obvykle nutnou soucasti analyzy komplikovaneho systemu ci problemu, nebot jinak se utopis v relativne nepodstatnych malickostech a jednotlivostech. To co rekl Karel bych podepsal, kazdy musi zacit predevsim u sebe.
0/0
23.6.2003 9:44

bad

Re: Re: Re: Co chceme
Dobre.Jenze relativne nepodstatna malickost nebo jednotlivost muze byt v mnoha pripadech ta nejpodstatnejsi.I kdyz ces.naroda se to netyka.S tvou posledni vetou souhlasim.
0/0
23.6.2003 9:51

karel

Re: Re: Co chceme
To je pravda, ne každý, snažil jsem se napsat téměř každý, nebo většina. Ale myslím, že pro náš národ jako celek je to docela charakteristické.
0/0
23.6.2003 9:47

cesky honza

Vsem....
Nejsoun zadne navnady z EU. Vzpomente si na PANA  T.G. MASARYKA. Proc tolik inklinoval k Americe? )USA) Protoze VEDEL, ze americka  demokracie nema zadny protipol. Presto, ze krize ve tricatych letech dala USA hodne zabrat, to take vedel,ta jejich demokracie nema konkurenci ve spolecenskem zrizeni.PROTO se taky CESKOSLOVENSKO za dvacet letr existence dostalo nejen na Ebvropskou uroven, ALE NA SVETOVOU. TO pisu ja, ktery vi, ze uz se do ceska nevrati. Presto jsem hrdy , ze jsem CECH, jsem pysny na ceskoiu vlajku, jsem pysbny na ceaskeho LVA ve statnim znaku.Je mi smutno a do breku, kdyz ctu internetovy zpravy. Lidi nebojte se , zajimejte se o vsechno, za co [platite a co se VAS tyka!!!!!!!!
0/0
23.6.2003 8:57

šakal

Zdravím,...
...a díky za podporu!
 
0/0
23.6.2003 13:56

Kavarensky povalec

Nemhu se zbavit dojmu,
ze kritika EU a snaha o objektivni pohled dostaly prostor az po referendu. Je to takova Perestrojka
0/0
23.6.2003 8:37

Jan

Za rok
budem o krok dál, dostanem se před Nepál - se skandovalo, když se šlo z Letné, v r.89. Dnes se říká, že dostihneme Evropu za 40 - 60 let. Co se bude tvrdit za dalších 10 let?
0/0
23.6.2003 8:30

Kavarensky povalec

Re: Za rok
Vzpominam si, jak nam po roce 1989 tvrdili, ze do 10 - 15 let je mame.................
0/0
23.6.2003 8:35

bobr

Vzhuru do oblak
Tak a uz jsme v EU,ted uz to zalezi jen na nas prohlasil Cyril.Musime zabrat prohlasil ten samy Ciril nekolikrat po sobe .Porad to nechapu co mam zabrat.Sousedovi pozemek nebo zahradu,nebo kus lesa?Tito sami panove zlikvidovali prevaznou cast ceskeho prumyslu prave kvuli Eu,aby Eu mela vetsi odbytiste bez ohledu na lidi v CR jak to s nimi dopadne.Prace neni,ale je to jenom na nas...Musime zabrat.Hezke fraze z hezke huby vypustene.Docela dobrej odstrel rici,ze to chce par let tak ctyricet...sedesat a pak uz to bude dobry.Mozna ze budou cesi bohaty stat,protoze za tu dobu az se tady dalsi generace budou mit dobre se vytvory loziska nafty a budeme tezit ropu.Po tech navnadach do EU,ktery cesi slupli od ceskych Europolitiku bych tomu snad i veril.Mozna ze si budu moci i prilepsit na  nejakem panstvi az se budou pres nezavisle neuplatne soudce vracet majetky fermachtu.Tak vzhuru do EU a jdu okopat zahradku dokavad je jeste moje.Ahoj ahoj ahoj optimisti.
0/0
23.6.2003 8:24

Jan

Zpracovaná masa
Masa byla zpracována a reklamně za 200 melounů utlučena a teď se jí bude po drobných kouscích sdělovat EU realita, to aby byla lépe stravitelná. Dobrou chuť euronadšenci! Ten druhý druhý scénář je nejen chmurný , ale i zcela realistický.
0/0
23.6.2003 8:20

cesky honza

Dodatek...
Zapomente na to ze jste si ROVNI( obcansky ANO, ale ne zivotni urovni !). Ten, kdo je zrucnejsi a chytrejsi chce taky pochopitelne mit ze zivota vic. Je to nenormalni??? Dejte si v budoucnu pozor na SOCIALNI PROGRAMY, ty jdou z kapes VAS,zrucnejsich a chytrejsich. ( Dovolena u Egejskeho more nemuze byt z toho, ze jsem zamestnany, ale z toho, ze umim a jsem schopny produkovat!!!!!!!!!!!!!
0/0
23.6.2003 8:19

Tom

Britové nemají co radit druhým ohledně zavedení Euro, když jej sami dodnes nemají.
0/0
23.6.2003 8:16

radegast

Re:
Naopak, to že jej dosud nemají může svědčit o jejich chytrosti a rozvaze.
0/0
23.6.2003 9:38

vitriol@centrum.cz

proč?
Velmi zajímavé, po úspěšném referendu se rotrhl pytel s informacemi o rizikách a nevýhodách členství v EU......proč nám novináři to samé neříkali před referendem?
0/0
23.6.2003 8:12

cesky honza

A ja se ptam.....
nemam ekomomicke vzdelani, ale presto se ptam:   dotace na rerkvalifikaci ( absolvovanou nekolikrat) a hrazenou statem- to je soc. program?                             lekarska pece (kdy se lide delaji nemocnymi, aby mohli ,,  fusovat")- to je soc. program ?                            dotace skolstvi (aby deti za statni penize studovaly - vsak ono nejak bude) to je soc. program ?                     podpory v nezamestnanosti (proc by se kdo staral o praci, kdyz z podpory vyzije ) to je soc. program ?Z ci kapsy tyto programy stat plati????????????????? Uvedomujete si to???????? Z VASI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze to co chtel udelat pan Klaus pred X lety, tak VAS to stejne nemine! Uvedomte si to, probuh cim driv tim lip pro VAS. V USA uz s tim zacinaji byt problemy taky. Tam kde neni regulace a zasahy statu to funguje samo a DOBRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
23.6.2003 8:07

MF Dnes

Bla, bla, bla
0/0
23.6.2003 7:21

N

co to je za blbost......
;;;spatneho;;;;co do poctu praceschopneho obyvatelstva;;;;.No to je blbost na entou,samozrejmne ze nikdo nebude schopny v evropske unii chodit pracovat za plat 6,500-7000kc mesicne.Obcane by byly schopni pracovat ale kdyby za svou praci vykonanou dostali sve penize zaslouzene.To se jim zamozrejmne nechce byt schopnym pracovitym obcanem kdyz chodi clovek do prace na smeny a zbidou si vydela 8000mesicne!!
0/0
23.6.2003 5:01

Coudy

Re: co to je za blbost......
Souhlasim a kdyz bude na pracaku, tak bude dostavat 6200 podprory nezamestnanosti, tak se na praci v sichte za 8000 muze tak akorat vy*t. Neni pak lepsi se valet na gauci doma? Nebo pracovat nekde na cerno? 
0/0
23.6.2003 7:08

Olda

Podraz na šakala - já Ti dám JEŽÍŠIKRISTE!!!!!!
Škubání státu. Jedenáct soudců Nejvyššího soudu žaluje u krajského soudu Nejvyšší soud. Pokud neuspějí a odvolají se, mohou se stát současně žalobci, žalovanými a těmi, kdo spor budou rozhodovat.
      Při cca 100.000,- Kč/měsíc + 13, 14 plat - to proto, aby byli nezávislí a nebrali úplatky. Sdělení pro všechny - kdo nebere výše uvedený plat, může brát úplatky. Jak si s tímhle signálem poradí EU? Není to rizikem právě pro EU?
0/0
23.6.2003 4:17

šakal

JEŽÍŠIKRISTE!...
CO JE ZASE TOHLE ZA SLÁTANINU!!!
 
"...Naši politici se mohou zhlédnout v sociální politice EU, a tak náš rozvoj zbrzdit..."
  • Kristepane(!)...jak se mohou nezhlédnout, když to mají z Bruselu všehno nalinkované!Evropská sociální charta je přece povinná pro všechny zaměstnavatele v EU.  
 
"...Zvýšená konkurence donutí politiky, aby odstranili bariéry a omezení..."
  • Vždyť to je v přímém protikladu ke všem snahám EU! Veškerá politika EU směřuje k absolutní unifikaci...tedy k tomu, aby jakákoliv konkurence z principu neexistovala.
Co má člověk čekat od článků v rubrice "politika", když se takhle bez rozmyslu píše o ekonomii? 
0/0
23.6.2003 1:58

kvik

Co si od budoucnosti slibujete?
A pamatujete si, jak vam po listopadovem puci slibovali, ze budete jako Nemecko do peti let. A jak vam dobry prof. Klaun tvrdil, ze nyni vsichni ale opravdu pry vsichni maji stejnou sanci a zalezi jenom na tom jak jsou sikovni aby ... 
Zapadni Evropa opusti svuj model socialniho statu. Po zniceni socialismu v Sovetskem Svazu a Vychodni Evrope uz neni duvod ho nadale udrzovat. Zivotni uroven pro cele segmenty populace prudce klesa a stale vice socialnich programu je likvidovano.
Neni zajem zvysovat zivotni uroven pro pracujici - z ekonomickych duvodu to nedava smysl. Je vzdycky vyhodnejsi zamestnat levneho otrocka z Ukrajiny ci Vietnamu - potencialnich ochotnych otrocku je trapny nadbytek a dokonce sve sluzby horlive nabizeji: Oh prosim pane velkomozny zamestnejte mne a ne jeho, on neni dobry otrok, ja jsem a ja budu pracovat o mnoho pilnej a usilovnej, oh prosim tolik".
Zivotni uroven pravdepodobne zustane na takove urovni jakou mate dnes. Zivotni uroven Zapadnich Evropanu se pravdepodobne snizi na vasi uroven. 
0/0
23.6.2003 0:49

Olda

Re: Co si od budoucnosti slibujete?
Historie se dle zákonitostí opakuje. Zhruba stejná rétorika. "Motivující" by měla být především poučka: blbec zůstane blbcem bez ohledu na zřízení. Problémy budou zřejmě způsobeny ještě dalším faktorem, který je pro ekonoma nečitelný - podstatné změny v EU - federace, většinový systém aj.
0/0
23.6.2003 1:27

euroskeptik

Vetsinovy blbec
Trocha teorie: dinosauri vyhynuli proto ze byli velci, malo flexibilni atd. V prirode prezivaji a ke stabilite prispivaji mali, flexibilni, ruzni ... coz diky EU nebudeme. Ale na to se prijde az tam budem, pokud vubec...
0/0
25.6.2003 14:28

Ales

Re: Co si od budoucnosti slibujete?
Soudruhu, jestli se ti nelibi, ze te zamestnavatel vykosristuje a myslis si, ze nejaky manazer nebo primo ten zamestnavatel ma lehkou obzivu na tvem tzv. vykoristovani tak proc se jim taky nestanes? Mozna pak mily soudruhu zjistis, ze to neni vubec zadna sranda byt vykoristovatelem protoze to znamena byt v praci treba 12 hod denne (to pracujici uz 4 hod sedi v hospode a nadavaji na manazery jak je vykoristuji), nema dovolenou protoze si ji proste nemuze dovolit a i kdyz uz je po tech 12 hodinach konecne doma tak se mu stejne porad toci hlavou ruzne problemi.
To ze zamestnavatel zamestnava radeji ukrajose je proto, ze nasi rozezrani cesti nevzdelanci jen se zakladnim vzdelanim radeji pobiraji podporu nez by sli tohle mosto za prakticky stejne penize delat.
Kez by to byla pravda a zapadni Evropa - tedy zrejme EU opustila model socialniho statu ktery je zalozen prave naopak na vykoristovani zamestnavatelu pracujicimi a to nejen vysokymi danemi potrebnymi na socialni davky a na omezovani vlastnickych prav revolucnimi odborovymi hnitimi ktere zasahuji do rizeni podniku i mimo bezny vztah zamestnanec-zamestnavatel a zpusobuji zamestnavateli skody ruznymi stupidnimi stvkami proti USA a pod.
Od budoucnosti v EU si bouzel neslibuji vubec nic protoze EU je cim dal vice jako RVHP a cim dal vice se v ni prosazuji socialisticke tendence.
Zajimave je, ze napr. v USA diky kapitalismu vysoce stoupla zivotni urven delniku, ale to vy nechcete nikdy videt. Vy mate radeji stat ktery omezuje ekonomiku regulovanim soukromych firem jak jen to jde cimz je dusi takze o nejakem rustu a vznikani novych prac. mist nemuze byt ani rec.
Tohle by bylo tema na cely nekolikastrankvy clanek proc je socialismus spatny, ale myslim, ze to nema cenu dal popisovat.
0/0
23.6.2003 1:33

kolumbus

Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
0/0
23.6.2003 5:36

Dacan

Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
Ty máš opravdu modrýho i ptáka!!!! Spolu se svými soudruhy z ODS.
0/0
23.6.2003 7:16

Ales

Re: Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
To se pletes. Ja v ODS nikdy nebyl a ani jsem je nikdy nevolil.
0/0
23.6.2003 13:33

preacher

Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
Aleši, má to jeden malý háček. Vnímat placení daní a sociálních dávek z mezd jako vykořisťování ze strany zaměstnanců je kravina - ani jedna z těch dávek nekoncí v kapse nebo na účtu pracujícího lidu, ale ve státní kase - pokud tě tedy někdo vykořisťuje, tak to nejsou zaměstanci. V rámci volného trhu můžeš přesunout své podnikání do oblastí s nižším daňovým zatížením - máš tedy stejnou volbu jako zaměstnanci - pokud jsi s něčím nespokojen, změň to. Souhlasím s tím, že ze strany workrů pořád někdo kňučí v boji za něco lepšího, ale pokud jim chceš ukázat cestu, nedělej to stejně jako oni. 
0/0
23.6.2003 8:01

Ales

Re: Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
Nikam se stehovat nebudu. Tohle je moje zeme stejne tak jako clenu vlady a nikdo nema pravo nikoho takhle vyzirat. Stat v podstate dela nasledujici - predstav si, ze u tebe nekdo zazvoni a rekne ti abys mu daval napr. 1 000,- Kc/mesicne protoze chce mit deti a nema penize na to je zivit protoze to radeji prochlastava v hospode, radeji si koupi radio atd., a ze kdyz mu je nedas tak ze te zavre. Pozor, tady nerikam jako soudruh Skromach ze kdyz se nekdo dostane do momentlani tisne ze ma zacit vsechno rozprodavat aby se dostal jeste do vetsi tisne (a ani mu to v podstate nepomuze), ale o zmene priorit lidi. Kdyz chce mit nekdo deti tak si proste na ne musi udelat financni prostor, stejne ze skusenosti vim ze vsichni tihle socialni remcalove nakonec deti maji i treba dve nebo tri. Ja prece nebudu nekomu platit ziti si na vysoke noze, a to, ze nebudou mit deti nejmenovane narodnosti co je maji jen kvuli pridavkum je taky dobre.
Skratka a dobre stat by meml byt minimalni, tj. dane by se meli platit jen na to nejnutnejsi, a ne aby stat vymyslel dalsi a dalsi utraceni.
A to, ze revolucni odborove hnuti zasahuje cim dal vice do prav majitele je taky pravda. Odborum vubec neni nic do vedeni podniku, obory maji byt jen dozorci organ ktery ma hlidat dodrzovani pracovni smlovy a zakoniku ze strany zamestnavatele, a ne prosazovat zgrajby typu aby mohli zamstnanci zasahovat do vedeni podniku atd. Plne souhlasim s tim co dela Berlusconi.
0/0
23.6.2003 13:47

Jan

Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
tyhle zpěvy o tom, jak zaměstnavatel pracuje 12 a více hodin denně, zatímco zaměstnanec už dávno sedí a raduje se v hospodě jsou už dávno nudné a vyčichlé a ostatně, nikdy ani neplatily.
0/0
23.6.2003 8:24

Ales

Re: Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
No mozna tak sef nejake party kopacu nebo ukrajincu to zalomi s nima, ale at si to pripustis nebo ne tak to tak proste je. A je smutne ze to takhle vidis, mozna by jsi opravdu mel necö takoveho zkusit na vlastni kuzi, pokud na to ovsem vubec mas .....
0/0
23.6.2003 13:49

Kacíř

Re: Re: Re: Re: Co si od budoucnosti slibujete?
Cha cha, jsem zrovna šéf party kopáčů, ale pilně se učím angličtinu za účelem neprodleného odchodu z této kvetoucí zahrady, jakmile se otevře možnost práce buď v Irsku, nebo v Holandsku.Malá hádanka. Je lepší být šéf kopáčů v Čechách, nebo bagrista v Irsku???
0/0
23.6.2003 20:57

Anonym

Re: Co si od budoucnosti slibujete?
Konečně někdo ,kdo vidí realitu. S e zničeným a rozprodaným hospodářstvím kdy stát vše prodá a peníze z privatizace jsou pomale fuč ,podniky zahraniční kapitál buď zavřel a zlikvidoval a ty které fungují,tak zisk jde do zahraničí a tady nejsou žádné peníze na soc.politiku,zdravotnictví, školství  atd.Jinak samy státy EU jsou v hospodářské krizi.takže žádný zázrak nebude.Kecalové co slibují prosperitu ,tak si z lidí mdělějí blázny,protože žádný člověk neví co natane za hodinu.Nevím jestlib y pomohlo ještě proadt oblohu nad ČR  a Pražský hrad.
 
0/0
23.6.2003 8:17

korek

Životní úrověň
No jednou jsme si v referendu odhlasovali, že chceme do EU, tak věřím, že se tam budeme mít dobře. A myslím, že i přes možné počáteční potíže to dobře dopadne. Jsem rád, že budeme členy EU.
0/0
23.6.2003 0:35

kvik

Re: Životní úrověň
Jen verte korku jen verte, ulevi vam to. Nebo si reknete: Kde je smrt, tam je nadeje.
0/0
23.6.2003 0:50

Jan Matuska

Re: Životní úrověň
Presne tak, maximalne s tebou souhlasim.
Necekam sice zadny zazraky, ale myslim si, ze vstup nam prinese nove moznosti a prilezitosti a je jen na nas, jak je dokazeme vyuzit.
Honza Matuska student VUT Brno
0/0
23.6.2003 1:14

Olda

Re: Re: Životní úrověň
Stejné představy jako Tví kolegové v roce 1989.
0/0
23.6.2003 4:24

PESCHEK

Re: Re: Re: Životní úrověň
Nech si kecy na koledy NEGATIVE....
0/0
23.6.2003 7:23Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.