Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ministři mění daně firem

Špidlova vláda se zakousne do dalšího balíku změn načrtnutých v rozpočtové reformě. Kabinet má do parlamentu poslat zákony o nižších důchodech a nemocenské, o zvýšení odvodů pro živnostníky, snížené podpoře stavebního spoření či o poklesu daní pro podniky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Olda

Ekonomika?
Zavedení minimální daně - podnikatel, který je v mínusu a neplatí daně je menší zlo než nezaměstnaný pobírající sociálku. Neplacení daní může být důsledek zdanění v prvním roce pořízení ZP, druhotná platební neschopnost aj. Zavedení minimální daně = daň za neschopnost pracovníků FÚ postihnout případné podvodníky, skupinový trest. Když si odboráři myslí, že i ten kdo neplatí daně se má dobře, proč nejdou podnikat? Daň z nemovitosti je zdanění nemorální - zdanění zdaněného, trest za to, že dotyčný své peníze nepropil.
0/0
1.7.2003 6:46

Eda

Re: Ekonomika?
Když není živnostník schopen platit polovinu průměrných odvodů zaměstnance, tak má svůj byznys zabalit nebo změnit obor podnikání, protože jeho podnikání je v takovém případě nerentabilní a on zřejmě není příliš schopný podnikatel.
0/0
2.7.2003 14:22

Olda

Re: Re: Ekonomika?
Děkuji za odpověď. Takže berete za morální platit za jednu věc 2x? V době pořízení ZP zaplatíte zbytek odpisu formou daní v prvním roce odpisu. Další problematikou je nemocnost. Domníváte se, že podnikatel si může dovolit stejnou dobu léčení jako zaměstnanec?
       Změnit obor podnikání? Otázka kvalifikace... nedodržování zákonných ustanovení.... z čeho chcete vycházet při přechodu? Prosazení změn způsobí mj. i krach služeb - oprava bot aj. Podle Vás bude asi lépe, když se tito podnikatelé ocitnou na úřadu práce. V každém případě dojde ke zdražení drobných služeb - to budete platit i Vy.
        Jaký to bude mít dále dopad na začínající podnikatele? Podnikatelem se člověk stává i z jiných důvodů - zkuste sehnat práci pro 50-ti letého. Úřady práce neevidují pouze nefachčenka.
0/0
3.7.2003 6:35

hemingway

makat se vam nechce
za to neustale OKRADAT spoluobcany kteri na vas pracuji, vcetne poctivych podnikatelu, zivnostniku a makajicich zamestnancu, kteri na vas odvadeji vice nez 50% veskerych svych vydelku=jejich penez z kterych vy socky a nemakacenkove vcetne 3.200.000 duchodcu a stovek tisicu nemakaccenku a radoby studentu ci vecnych studentu zijete!!!!Za sebe vam linym spoluobcanum vzkazuju (a tobe taky Spidale obecny vcetne te rude verbeze kterou si zvolila lina tupa ceska spodina s rudym mozkem): seeeru na vas a jdu z tehle absurdistanske SOCIALISTICKE zavistive a line spolecnosti PRYC! Tak cau paka svejkacky, platte si to sami a vychcipejte.
0/0
30.6.2003 14:24

Franta7

5let studium na VŠ= o 5let déle do důchodu?
5let studium na VŠ= o 5let déle do důchodu? Tak to potěš brko a nazdar hodiny. Ámen s námi. Ať žije dělnicko rolnická třída! To vláda snad nemyslí vážně...
0/0
30.6.2003 13:18

Rejpal

Re: 5let studium na VŠ= o 5let déle do důchodu?
Ale pane to je nedorozumění,  jen se vám ze započitatelné doby odečte pět let, to je 7,5 %. Znamená to že díky vysoké škole jste měl vyšší příjmy a proto vás to jen srazí mezi průměr.
0/0
30.6.2003 19:17

Quido

?
Co se stane, když padne vláda? Přijde jiná. Bude lepší? Kdo by mohl vyhrát předčasné volby? ODS? Supr. Pak o nás bude rozhodovat místo Škromacha a Špidly Tlustý a Langer. Z bláta do louže...
0/0
30.6.2003 10:05

Základna

Re: ?
ono totiž nestačí aby padla vláda to máš pravdu, musí přijít někdo kdo změní systém a že to někdo dokáže v klidu a ústavní cestou je bohužel opravdu nereálné, protože volební systém v této zemi NENI DEMOKRATICKY a je systémove rozhodnuto o tom, že budou vládnou CSSD + ODS + KSC a to je nutné změnit a to za každou cenu a co nejdříve, protože to je to co jsme přece nechtěly ze všeho nejvíc a jestli se s tím smíříte vy tak já nikdy.
0/0
30.6.2003 11:01

Cartman

poznámka
Nekonstruktivně nadávat na fóru umí každej. Podle vás by zřejmě bylo ideálem reformy něco na způsob Klausových balíčků z roku 97, že?
0/0
30.6.2003 9:33

Základna

Re: poznámka
ne blbečku, snížit daně, vytvořit nový a spravedlivější  systém sociálního zabezpečení - např. jak někdo navrhl stejne davky všem a pořád od narození až dosmrti bez ohledu na osobní situaci a at si s nimi každý naloží jak potřebuje když potřebuje i touto cestou minimalizovat a automatizovat administrativu (viužití počítačů místo lidí, jsou levnější a chytřejší:-)) , decentralizovat politickou i ekonomickou moc - protože maximální svoboda je to co lidé potřebují aby se mezi sebou nervali o kus žvance. Prostě obráceně - nechat peníze lidem kteří si je vydělávají a ne špidlovi a cikánum, nerozhodovat za lidi , podřizovat se plnit jejich rozhodnutí to je role vlády, špidla si to kurevsky plete !
0/0
30.6.2003 9:47

Lama v ohrade

Re: Re: poznámka
Řekni mi jedinou zemi ve které by experiment "stejne davky všem a pořád od narození až dosmrti " fungoval.Je naprosto neadresný,dostali by ho i bohatí,ale sociální systém je založen na pomoci těm lidem,kteří ho potřebují.
0/0
30.6.2003 10:02

naivní realista

Re: Re: Re: poznámka
Mám návrh. Zavedl bych plošné dávky, jak navrhuje ten na tebou, ale každý by si o ně musel říct a souhlasit s tím, že si např. na dveře svého domu(nebo na auto nebo prostě někam jinam) dá nálepku, typu dálniční známky, tak aby to všichni vyděli. Myslím, že bohatí lidé, kt. dbají na svou image, se pak rádi těch pár stovek vzdají.
0/0
30.6.2003 10:23

Základna

Re: Re: Re: Re: poznámka
to že ještě nikdo něco nevyzkoušel neznamená ještě ,že to nemůže fungovat a naopak to že nikde nefunguje sociální system zcela dobře je podle mě známka ,že by se to asi mělo dělat uplně jinak a taky další důvod proč to zkusit jinak a s tou nálepkou je to dobrý nápad.
0/0
30.6.2003 10:51

naivní realista

Re: Re: Re: poznámka
Jo a ještě jeden příklad ze života: Moji rodiče (oba Ing.) měli v devadesátých letech oba dvě zaměstnání, tj. 3 x týdně přišli z 1. a šli hned do druhého, kde pracovali společně. Většinou jsme na tom jako rodina byli jen o trochu lépe než naši 3  sousedé, kde pracoval vždy jen muž (jen 1 zaměstnání) a jejich starý se válely celej den u telenovel. To co našim sousedům scházelo do výše výdělků mých rodičů v pohodě téměř dorovnaly soc. dávky, takže PRACOVITOST SE U NÁS NAVYPLÁCÍ, měli jsme se jen o trochu lépe, a tak jsme na nic ne,měli nárok.
0/0
30.6.2003 10:44

Lama v ohrade

Re: Re: Re: Re: poznámka
No pracovat se sice musí vyplácet,ale zase musí existovat nějaké zajištění pro ty co maj smůlu a pokud jsem pochopil i důchod by měl být těch 3500 až 4000.No pokud tu chceš mít hodně lidí pod hranicí chudoby,tak to může Tlustoš zkusit.
0/0
30.6.2003 11:05

Základna

Re: Re: Re: Re: Re: poznámka
ono to bylo myšleno tak, že když budeš zrovna pracovat, což se jaksi alespoň na čas očekává, budeš si to ukládat a neprožereš to a pak si přilepšíš až budeš chtít jít do důchodu - já osobně s tím naprosto souhlasím a rozhodně se radši spolehnu na sebe než na stát - nemá právo mi nutit služby o které nestojím a chtít je platit a zatím tak sociální system funguje - melo by to spravedlive tj, vždy všem stejně a dobrovolne - chceš být sociálně zabezpečen pak odváděj určitou sumu a určitou sumu zase dostávej, ale když se ti to nelíbí musíš mít právo se toho nezůčastni, pro případ, že tímto sítem někdo zcela propadne pak mi měl stát zajistit pro tohoto jedince PRÁCI nikoliv peníze, pakliže je někdo idiot a nijak se do budoucna nezajistí musí to být jen jeho problem a ne nas všech - resp. jak říkam praci ne penize, nemuže pracovat tak statni jeskyni a přidel žradla, věř mi ,že by to nakonec fungovalo lepe než tohle protože všechno je lepši než socialsmus.
0/0
30.6.2003 12:03

Základna

Re: poznámka
stát je nebo alespoň měl by být z ekonomického hlediska něco jako obrovská firma na principu podobném a.s., aby to fungovalo musí uvažovat ekonomicky. Půjčovat si peníze ,které nemám z čeho vrátit, roztočit je a pak se je snažit vymlátit z hlady skomírající zaměstnanců, kteří ještě nedali nebo prostě nemohli dát výpověď je nápad nefunkční, protože dřív nebo později to zaměstnancům dojde a bud dají vypověd - emigrují - nebo vstoupí do stávky nebo odvolají představenstvo, když nebude chtít za nic nasvětě odstoupit nejspíš jej dříve nebo pozděju utlučou čepicema nebo ne a chcípnou hlady a vy s nima...........ale dělejte jak myslíte....
0/0
30.6.2003 9:59

Ondra

Re: Re: poznámka
S tou prvni vetou naprosto souhlasim. Prave proto, pokud ma stat vydelat, nesmi dane rust exponencialne, ale naopak klesat. Nebo by si nekdo z Vas nakoupil v obchode, kde by dostal mnozstevni prirazku?
0/0
30.6.2003 10:41

"Léčba ekonomiky"
Zatímco v Německu někdo řekl,že jejich reforma připomíná léčbu zápalu plic vitamíny, mě naše reforma veřejných financí připomíná léčbu rakoviny plic změnou značky cigaret, třeba marlborek na startky. Sice je v nich ještě větší svinstvo, ale je to lacinější. Že by pacient mohl přestat kouřit o tom se neuvažuje, protože ono je to přece tak těžké.
0/0
30.6.2003 8:38

Základna

Re:
co léčba vlády olovem nepomohlo by ?
0/0
30.6.2003 8:48

Viktor N., Brno

Re: Re:
... a nešetřil bych.
0/0
30.6.2003 9:15

Viktor N., Brno

Re: Re: Re: Re:
Původně navržená metoda je nejen účinější, ale daleko hygieničtější, elegantnější a navíc - může zapůsobit i jako výstražný příklad pro pokolení budoucí.
A hlavně - tolik nepáchne!
0/0
30.6.2003 10:59

cheos

Tzv. "reforma"
v parlamentu neprojde. Tudíž je zbytečné se čílit. Nevím tedy proč ji vůbec chystají a na co si to hrají. Snad aby mohli zdůvodnit své odstoupení ? ODS se už dere k moci. S lidmi jako je Tlustý či Langr to ale asi nepůjde.
0/0
30.6.2003 8:31

HONZA

Re: ale jo
Nejsi "kapku" přepracovaný?
Doporučuji jiný způsob relaxace, než zviditelňováním svého duševního obzoru.
 
 
0/0
30.6.2003 10:04

Re: Re: ale jo
Honzo a Ty se divíš, že je přepracovaný? Sai jsi nikdy nezkusil na vlastní kůži poctivě makat, mnohdy až 15 hod. denně, živit ještě jiné lidi, odvádět do systému finance a dívat se co se s nimi děje. Řekni mi jak má relaxovat? Nebo si taky myslíš jako socdemáci, že peníze padají z nebe? A tudíš je můžeš rozhazovat jak libo?
0/0
30.6.2003 10:28

naivní realista

Re: ale jo
Hlavně prosim vás nechodte do EU, tam vas sedřou eště víc.
0/0
30.6.2003 10:29

MoB

Tlustý? Už zase?!?
Bože můj, to je ale magor! Nýmand! Neumětel! Neumí pracovat ani s mobilním telefonem a chce řídit ekonomiku? Tfuj! - Ledaže by to byl nějaký fór, ale po tom, co Tlustý poslanec předvedl s mobilem, to asi jako fór nemyslí :-) Svatý Václave, že se na to můžeš dívat...
0/0
30.6.2003 8:03

frank

Ještě jim stále nedoklaplo.
Je to směšné, jak se snaží vláda všem namluvit, že škrtání ve výdajích a změny spotřební daně a z přidané hodnoty je reformou státních financí. Aby se jednalo o reformu, musely by být řešeny podmínky pro nastartování ekonomiky a tedy zdrojů příjmů. To lze zajistit samozřejmě jen nastavením zajímavého a kvalitního podnikatelského prostředí, které tak bude schopno říci jakémukoli investorovi, že je dobré zaměstnat u nás ve svých výrobních prostředcích ty z nezaměstnaných, kteří mají zájem pracovat. Ti budou místo pobírání podpor, ať v nezaměstnanosti nebo sociálních, odvádět eráru daně. Pak erár může zahájit i realizaci programů bydlení. V souhře s přijatelnými daněmi a možností bydlet lze očekávat, že by se mohly začít rodit děti, čímž by se odstranil v budoucnu nedostatek pracovníků a možná by došlo k převrácení stavu, kdy víc lidí umírá, než se rodí. Tito narození budou v budoucnu odvádět daně atd. atp. Kruh se uzavřel. A to je přesně to, co naše vláda neřeší. Jejím jediným zájmem je "sociální stát", mimochodem už jako terminus technikus je to pěkná hloupost, ve kterém se shlédl kdosi ze socanů, asi Švindla, ve Švédsku. Jenže to je kapitalistický stát, který se chová sociálně vůči slabším. A to je asi trochu něco jiného, než se nám snaží socani namluvit. Cílem Švédů je totiž bohatý stát. Sociální Švindlův stát bude jenom státem chudáků. Nepočítám 20% těch, kteří dokáží nalézt díry na trhu nebo v zákonech a přiměřeně z nich těžit, takže jim chudoba nehrozí. A EU? Ta není zárukou ničeho. Pokud na to někdo spoléhá, pak je to velký omyl.
0/0
30.6.2003 7:42

Re: Ještě jim stále nedoklaplo.
Švédsko skutečně bylo jednu dobu nejbohatší zemí světa.Ael ne díky sociálním dávkám. Svým propracovaným sociálním systémem to dopracovali tak daleko,že firmy jako IKEA nebo Tetra Pak musely utéct ze země a mladí lidé rovnou po škole odcestovali na nějaký středomořský ostrov, kam si nechali posílat podpory a dávky. Dneska Švédi horko těžko hájí pozici v první dvacítce a už i oni pochopili,že tudy cesta nevede.
0/0
30.6.2003 8:31

Lama v ohrade

Re: Re: Ještě jim stále nedoklaplo.
A proto sociální demokracie vyhrála i ve volbách minulý rok :-)
0/0
30.6.2003 11:08

Ondra

Re: Ještě jim stále nedoklaplo.
Budes-li kandidovat, mas muj hlas. Skoda jen, ne nemuzu ve volbach napsat poznamku: vhodna pozice...ministr financi.
0/0
30.6.2003 10:48

František Drengubák

Odbory - 3x hnus
Jak nemístné plýtvání vládních zdrojů, spíše plýtvání zdrojů daňového poplatníka, odbory by si měli uvědomit, že buď se smíří s tím co mají nebo pokud chtějí víc bude nutno zredukovat jejich počet, proč si máme platit 50.000 zbytečných úředníků, jen ať koukaj hákovat v soukromý sféře to jim pak žádnej čas na demonstrace a stávky v pracovní době nezbude, protože všude kromě státní správy už přišly na to, že každý je postradatelný a rychle nahraditelný, až budete brát minimální mzdu za 8hodin tvrdý práce, si vážení státní úředníčkové můžete kliďánko stěžovat  na tarifní platový systém. Zatím mi to připadá akorát sprostý vůči nám co ty peníze opravdu musíme vydělat aby Vám je ze státní kasy mohly vyplatit. :-(
0/0
30.6.2003 7:26

Roman

Stavební spoření
Strana, která bude hlasovat pro změnu stavebního spoření v příštích volbách prohraje !!!!!!!
0/0
30.6.2003 6:46

petrh

odbory a dane
Na Slovensku bude 19% dan a u nas 27%. Kampak asi pujdou investori ?
0/0
30.6.2003 0:39

Jimez

Re: odbory a dane
Na Ukrajinu (13%).
0/0
30.6.2003 0:52

Základna

Re: odbory a dane
Do ruska ? Putin slíbil snížit administrativu státu o 50% do 10 let, jestli to myslí vážně jdu tam taky.........
0/0
30.6.2003 9:15

Viktor N., Brno

Re: odbory a dane
Mýlíte se. Na Slovensku sice snížili tyto daně, ovšem zvedli základ, zvedli jiné daně a pod., takže dokázali jediné: v konečném součtu trošku zvedli daně a ještě za to sklidili pochvalu.
 
0/0
30.6.2003 9:17

Jan

Re: Re: odbory a dane
Pocuj bolsevik, neojebavaj tu ludi a prestuduj si dokladne reformy na Slovensku,ak chces kritizovat, pises same bludy. Nie si ty clen genialneho Spidloveho kabinetu ?
0/0
30.6.2003 14:00

Lama v ohrade

Re: odbory a dane
Nevýhodnější jsou investice v Číně,která také stabilně dosahuje největšího přijmu investic a růstu HDP kolem 8 až 10%,dále bych mohl doporučit Taiwan,Malajsii nebo Jižní Koreu.Slováci na tom nejsou o nic líp než my,do ČR a SR jsou investice hlavně díky naší poloze v centru Evropy,jinak bysme byli v háji.
0/0
30.6.2003 10:12

naivní realista

Re: Re: odbory a dane
Poraď, jak investovat do Číny! Mám 50 našetřeno tisíc a rád bych je nějak zhodnotil. Jsem student bez zkušeností.
0/0
30.6.2003 10:18

Lama v ohrade

Re: Re: Re: odbory a dane
No 50 tisíc by ti asi nestačilo,půlku by tě stála jenom cesta:-) takže to vrážej jako my ostatní do stavebního spoření,podílových listů atd.
0/0
30.6.2003 10:26

naivní realista

Re: Re: Re: Re: odbory a dane
a nešlo by to nějak bez tý cesty? třeba přes internet??
0/0
30.6.2003 10:36

Lama v ohrade

Re: Re: Re: Re: Re: odbory a dane
To asi ne,Číňani dají hodně na osobní kontakt,nekdy se s nima musíš setkat třeba 10x než k tobě získají důvětu a pak se teprve baví o kšeftu.Našetři si tisícinásobek(nebo raděj desetitisícinásobek) a pak snad něco pude.Investují většinou velké firmy které potřebují nové výrobní prostory nebo hledají nová odbytiště.Co se týče obchodování na burze:Kromě té Hong-Kongské burzy má Čína ještě dalsí dvě,jedna je tuším v Šanghaji.Nebudu ti ale všechno vysvětlovat máš snad svou hlavu,platí to co sem napsal dřív.
0/0
30.6.2003 10:55

TUZEX-TUZEX-TUZEX-TUZEX-TUZEX

hm
nezodpovědný experiment je možná docela rozumná myšlenka, proto nemá šanci, určite rozumější než špidlovo eurosocialismus, protože to co tu teď předvátíte je systém nespravedlnosti a pokud si myslíte, že to je to co děláte a chcete dělat je rozumný experiment já si to nemyslím, sice už to tu bylo, ale nefungovalo to , jmenovalo se to socialismus via RVHP a všichni to nenáviděli tak jako začínají a budou nenávidět Vás a všechno co představujete a tudíž i EU ,za posledních 15 let jsem se svých odhadech nebo chceteli proroctví důsledků politických dějů bohužel spletl jen málo a teď trvdím, že jdete i s EU cestou, která vede k ekonomickému krachu, nerovnováze a nakonec i politickému a společenskému kolapsu, protože budujeme něco pokud ne vůbec nemožného tak nemožně špatným způsobem, něco co nebude fungovat a odřezáváme si za sebou mosty, které by nám umožnily vrátit se zpět když to fungovat nebude a to hle teď bohužel platí jak pro česku tak celou EU. Jak už sem napsal k jinému článku jsme na čím dál tím lepší cestě, že se na jejím konci utopíme se ve vlastních dluzích a krvi.
0/0
30.6.2003 0:39Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.