Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Václav Fischer běží závod o život

Václav Fischer, dřívější symbol úspěchu, svádí svůj nejtěžší podnikatelský zápas. Nesplácené dluhy jej dostaly na kolena. Teď jej zachrání jen nový investor. Zpráva o zahájených exekucích nepřišla ve špičce turistické sezony náhodou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nervík

To je hnus!!!
Dobrý den všem,
pročítala jsem si komentáře ostatních lidí a je to opravdu šílené. Já patřím k té skupiné, která projevuje panu Fischerovi obdiv. Zajímalo by mě, který ze zúčastněných kritiků "podnikatelů" si na to vydělal vlastníma rukama. Komentáře typu, že neplatí a dluží takové částky, jak je to hrozné, ale nikoho už nezajímají jiné velké firmy, ale proč by si na Fischerovi nesmlsli??? Zvlášť v dnešní době, kdy jsou tak oblíbené OK karty, Multiservis a různé druhy leasingů a téměř všichni žijeme na dluh mi to příjde opravdu směšné. A to že si vzal úvěr??? A kdo to nedělá, všichni si bereme půjčky, zplácime hypotéky, leasingy a podnikatelé to nedělají jinak. V dešní době to asi ani jinak nejde, protože málokdo disponuje takovým majetkem nebo finanční hotovostí, aby si mohl něco takového pořídit. Pan Fischer, je jeden z mála, kdo si na své podnikání vydělal vlastníma rukama. Jenže lidé u nás jsou velmi omezení a závistivý. Kdyby si lidé četli jiné noviny než Blesk a pozorovali také jiné zpravodajství, než jenom to na TV Nova, tak by to viděli také. Ale to oni nechtějí, stačí jim, že nějakej buzerant krachuje i se svým impériem. Je to opravdu smutné, jak málo lidem stačí k tomu, aby někoho zamítli a je úplně jedno, kdo to je. Naopak je absurdní, když se třeba kouknete na pana Železného za kterého jsme my, daňový poplatníci zaplatili 10 mld a lidi vytáhli své peněženky a ještě ochotně platili, pak to ještě navrhnou jako senátora, tak tohle mi příjde jako šílené. Je to jeden z těch vykuků, kteří budou podvádět, krást a pokaždé se z toho dostanou, ale bohužel né všichni mají takové štěstí.  A lidé slepě uvěří každému jeho slovu a půjdou za ním, ať se bude dít cokoliv. Je to opravdu paradox, ale na to už jsme si u nás mohli zvyknout. A jak tady někteří básní o Čedoku?? To je také další věc. Pokud se nepletu tak vznik Čedoku, spadá do totalitního odbobí, byla to skvělá CK podporovaná komunisty a že dnes nemá žádné dluhy a všechny své závazky platí
0/0
4.8.2003 15:49

jarpa

Re:
Milá paní, já na rozdíl od Vás, za pana Fischera dluhy platit nehodlám / samozřejmě ani za p. Železného/ ! Je soukromý podnikatel, navíc ekonom, takže věděl do jakého rizika jde! Zřejmě nejste informovaná, ale velmi zadlužený Čedok / pro Vaši informaci- vznikl v r. 1920/ a dnes velmi prosperující , zakoupila v polovině 90. let za několik set milionů kč soukromá firma . O Čedok se v té době ucházel i p. Fischer . V době totality jsem já na zájezdu s Čedokem byla , protože tehdy existovaly pouze asi 3 firmy, a to CKM, Autoturist a Čedok - na rozdíl od mého otce, který v této době nesměl vycestovat ani do NDR. Takže , abych to shrnula: já své dluhy platím a očekávám totéž od p. Fischera, za své dluhy přijímám zodpovědnost a očekávám totéž od p. Fischera!!!
0/0
5.8.2003 0:40

MC roff

Re:
To s tím Železným asi není pravda, nebo žijete mimo tuto republiku, přerod jeho průšvihu, je už v rozpočtu republiky a tím pádem už i při koupi rohlíku na tento dluh platíte.
0/0
6.8.2003 7:42

UND

Veritele jsou hodni
Veritele jsou hodni, pokud nam chteji pujcovat.......... ale pekni hajzlove pokud chteji penize na zpet.... myslim ze toto pravidlo plati uz dele.
0/0
4.8.2003 3:51

Tintina

držím mu palce
Jezdím s Fischerem roky na dovolenou. Jeho služby byly vždy perfekní. Určitě není sám, kdo dluží......kdyby se chtělo, tak by se šlo určitě nějak dohodnout...jenže "ono se nechce", ono se chce za každou cenu zničit konkrétního člověka. Je mi z toho špatně.
0/0
3.8.2003 13:59

www.KamPoMaturite.cz - letošní

Mrzí mne, jak lidi mají tendenci plivat kolem sebe.
Vážený pane!
Rychlý vzlet pana Fischera, myslíte těch 35 let práce v oboru, od jeho emigrace, úspěšnou cestovku v Německu a pak u nás , na Slovensku atd. Mrzí mne, jak lidi mají tendenci plivat kolem sebe. Možná byste se měl zamyslet nad svým vzletem. Držím palce panu Fischerovi, už jenom kvůli zlomyslným lidem jako jste vy, prominte.
PS - Jenom mne štve, jak banky, co promrhaly prachy na Charouzech, fotbalový šéfovi atd., pak to zacvakal stát, resp. my, jsou nějak podezřele rychlý.
www.KamPoMaturite.cz" target="_blank" rel="nofollow">www.KamPoMaturite.cz - vše k přijímacím zkouškám
0/0
1.8.2003 21:46

Pepe

Pracoval jsem pro dodavatelskou firmu pana Fishera
staveli jsme kavarnu fisher v brne a lidi kterejma se pan fisher obklopil absolutne neschopna skupina lidi ktera umi topit velky penize nakupovalo se pro firmu fishert vsechno v nemecku i blby pribory se dovazeli z nemecka a nikdo se  nedival na ekonomiku provozu pri jednani s panem fisherem a predevsim jeho nafoukanejma manazerama se vubec divim ze nedluzi vic protoze v normalni firme je ze se setri a najimaji se pouze schopni a ne vsichni kteri maji strejcka teticku kteri jim zajisti dobrej flek  v prosperujici firme. Tak ze si to pane fishere uzijte a jestli se chcete vybabrat z vaseho problemu vykopnite polovicku manageru na ta druha pulke si uvedomi ze jim tece do bot a zacnou slapat latinu a setrit kde se da a do dvou roku mate firmu v cernech cislech. hodne stesti
0/0
1.8.2003 16:23

Petr K

Re:
Pokud je tomu tak, potom asi původ pröblémů bude určitě zde. O takovou firmu se přeci někdo starat musí a když se pan Fisher dal na politiku, nechal to holt na jiných, při jejichž výběru neměl asi "šťastnou ruku".  Buď  je možné zodpovědně vést firmu a nebo zodpovědně dělat politiku, den má pouze 24hodin takže dle mého názoru dvě takové činnosti najednou prostě dělat pořádně nelze.
0/0
2.8.2003 0:22

MC roff

Příští dovolená
Přeji všem příjemnou dovolenou v nástupnický firmě
(možná ruský) , uvolněný trh tady bude. Nějak se to tady uvolňuje a možný je všechno.
Osobně to Vaškovi nepřeju, co z něho teď dělají. Když rozával, většina u toho byla.
0/0
1.8.2003 11:58

Mickey Mouse

dluh
Zastánci pana Fischera, uvědomte si, že on nedluží pouze 450 mil. To je jeho dluh jenom vůči KB, ČSL, ČSA. Ale on dluží 1,1 mld v zahraničí.  
0/0
1.8.2003 11:52

Firestarter

Re:
To je fakt, jenom me dluzi nejakejch 3.8 miliardy...
0/0
1.8.2003 15:55

redacke ekonomiky

Re: dluh
To je zajímavé, můžete nám zavolat do redakce, rádi bychom se o tom dozvěděli víc. Číslo je 225062315.
 
0/0
1.8.2003 15:59

JeT

Re: dluh ?
V příspěvcích si málokdo uvědomil základní fakt, totiž že klienti CK Fischer si své zájezdy museli zaplatit předem ! Čili on ty peníze v hotovosti měl ! Jestli pak ještě v současné době dluží ČSL, ČSA  a zahraničním partnerům, tak opravdu něco není v pořádku. Dluhy KB  patří do jiné přihrádky, ale zatěžují zase jeho hospodaření. Řeči o tom, že se stal obětí konkurenčního boje - on sám se zřejmě s konkurencí také nemazlil a za to, že má celkem sympatickou vizáž si také nic nekoupíte.
0/0
1.8.2003 22:57

JeT

Re: dluh ?
Ještě jeden doplněk : Jeho hledání strategického partnera může mít i příčinu v tom, že si uvědomil možnost krachu. Jesliže začínal " z ničeho ", tak si musel půjčit šprachtu peněz - a ty musí zase dříve či později bezezbytku vracet. Navíc musí v průběhu půjček bance otevřít své účetnictví. Jestli teď KB půjčku vymáhá, má proto zřejmě vážné důvody. Penězi strategického partnera by pravděpodobně uhradil část bankovních úvěrů.
0/0
1.8.2003 23:19

Pedro

Zkušenost
V posledních 5 letech jsem byl na dovolené s Fischerem i s Čedokem. Mohu tedy nezávisle porovnávat (nezávisle proto, že ani v 1 CK nemám žádný známý a jejich zájezdy jsem zažil na vlastní kůži). Zatímco s Fischerem bylo ubytování, včetně dalších služeb (jídlo, průvodce, organizace fakultativních výletů) průměrné a někdo přímo hrozné, Čedok doporučuji všem svým známým. Špatnou zkušenost mají  i mí rodiče, kteří nedali na mé rady a loni letěli do Řecka s Fischerem. 
0/0
1.8.2003 11:31

Hana

Re: Pedro
Teda ja jsem byla taky s oběma cestovkama a vidím to docela obráceně. Asi záleží na destinaci a průvodcích.
0/0
1.8.2003 11:53

Pedro

Re: pro Hanku
Nezbývá, než  s Vámi souhlasit. Pobyt Vám může znepříjemnit neschopný průvodce CK, nepochybně také záleží v jaké zemi jste, jaké kontakty zajistila CK. Nicméně musím konstatovat, že ve svém okolí mám nespokojených klientů Fischeru podezřele moc. Nic víc. CK Fischer měla u nás ze začátku velmi dobré jméno, které si však svými službami degradovala a nyní po mediální propagaci ji předpovídám úpadek, ne--li konec.
0/0
1.8.2003 12:24

Hana

Re: Pro Pedra
Pravda je taková, že v letošním roce služby CK Fischer poklesly na takovou úroveň, že si toho nebylo možno nevšimnout.
0/0
1.8.2003 13:00

Optimista

UŠETŘETE 1000,- KČ!
JSEM SICE OPTIMISTA, ALE PŘECE: DOSTAL JSEM TŘI DÁRKOVÉ POUKAZY CK FISCHER PO 5000,- KČ. CHTĚL JSEM JE VYUŽÍT AŽ V ZIMĚ, ALE JSEM LEHCE NERVÓZNÍ. PRODÁM JE ZA 14000,-. 608654386
0/0
1.8.2003 11:20

CLUB

Re:
ha ha...nech si je..ušetříš 1000,- kč, krach nebude uvidíš
0/0
1.8.2003 11:26

bug

Re:
nikomu nic zlyho nepreju ale asi bych je radsi prodal taky
0/0
1.8.2003 11:30

Hudec

Re:
Optimisto, takhle se přece neobchoduje. Poukazy jsi přece DOSTAL, tak na tom nemůžeš chtít vydělat 14.000,- Teda, chtít můžeš, ale to je taky všechno. Nabídni za půlku, možná vyděláš 7.500,- Kč, což taky není marný
0/0
1.8.2003 11:49

Chytrolín

Re:
A di! To bych na Optimistově místě radši sám vycestoval na Last moment, než bych nějakýmu Hudcovi věnoval sedm a půl litru.
0/0
1.8.2003 13:01

BC

Fischer v Nemecku
A ze nikoho uz nezajimaji aktivity pana Fischera v Nemecku a forma jejich ukonceni?
Myslim si, ze CK Fischer na zacatku dostala punc super dovolene, takze kazdy prijizdi spokojen, protoze je o kvalite presvedcen jiz predem... Na trhu je nejedna CK, ktera kvalitou sluzby predci. Fischer je proste masovka. Takze Mano, hrrr na dovolenou!
Myslim si, ze jakykoliv monopolismus neni zdravy a CK jako Cedok nebo Fischer vytlacuji z trhu stredni a mensi CK.
0/0
1.8.2003 11:13

George

Proč takhle nepostupují proti všem dlužníkům ?
Proč takhle nepostupují proti všem dlužníkům ? 400 melounů dluhu je u fungující firmy pakatel. Když se cpou miliardy do podniků, které prosperovat nemůžou ani z principu, tak to nikomu nevadí. Banky půjčí a stát od nich dluhy odkoupí - za peníze daňových poplatníků.
0/0
1.8.2003 10:55

Strogbow

Re:
Proč? To je vcelku jednoduché, Fisher má mnohem větší aktiva než pasiva, tudíž si na něm mají co vzít.
0/0
1.8.2003 11:38

-

Re:
Tomu se říká optimismus.
0/0
1.8.2003 12:02

Pafka

nechápu
Nechápal jsem,proč v 98 roce skandovali češi "Hašek na hrad".... a zrovna tak jsem nechápal,proč si později hodně spoluobčanů přálo mít na hradě pana Fischera. Lidsky mě totiž ani jeden z nich nepřesvědčil.Na základě událostí z poslední doby mám dojem,že jsem "nechápal" asi správně....
0/0
1.8.2003 10:48

Firestarter

Re:
Pafka na hrad!!
0/0
1.8.2003 11:08

Max

kolegovi Mackovi
Pane kolego, to si snad děláte srandu "Čedok je dnes kvalitní firma...." ??
Je to úděl úspěšných v Čechách, že vždycky "v pravý čas a v pravou chvíli " někdo vytáhne takovou špínu. Ano dluhy má, ale splácí je a nikdo z nás mu na to ani korunu nepřidá - na rozdíl od bank, které každý z nás štědře sponzoroval - hrubým odhadem 30 tis. každý.A banky se odvděčily zvýšením poplatků o stovky procent-česky řečeno - grázlové stále mají zelenou, slušní podnikateké nikoliv.
0/0
1.8.2003 10:33

Tom

Re:
Vazeny Maxi,
tu spinu si pry udelal pan Fischer sam a zatim je v mediich jen spicka ledovce. Nemate ani asi pravdu ve veci splaceni dluhu jeho firem. Nejenze pry nesplaci, ale navic klickuje a klame... Pokud by splacel, nepadlo by rozhodnuti soudu  o exekuci a vlastne by firmy,  kterym dluzi nepozadaly o tento krajni krok...
0/0
1.8.2003 13:14

Delinek

x
A já si dělám hlavu s 37.000-i   !?
0/0
1.8.2003 10:24

Pepula

Doporučuji všem
vykašlete se na cestování s Fischerem a cestujte s první správou STB společností ŠIMÁNĚ S.R.O. zvaná též Čedok...Ta nikomu nevadí a je úplně, ale úplně čistá...A vybudovaná z čistých peněz...Ať žije Šimáně, konečně ovládne trh...
0/0
1.8.2003 10:10

...STB...

souhlas...
..btw...myslím, že pan STB Šimáně vlastní přes Čedok, který za komunismu dostal jako jediný licenci na provozování casin, velikou síť casin...dneska se jmenují tuším Czech Casinos....tam se dají dobře proprat prašule...takže myslím, že tenhle atak proti Fischerovi má nasvědomí on....
0/0
1.8.2003 13:09

D. Dvoracek

Konspirace?
Hele, mladezi... co to hrajete za konspiracni teorie? Mr. Fischer dluzi penize, ty penize jsou po splatnosti, byly pravomocne priznany soudem. Presto vsechno je nezaplatli. Je jedno jestli ma nebo nema majetek, jak tu nekdo pise. Proste zaplatit mel, pac je na to rozsudek a nezaplatil... No tak je na nej vedena exekuce. Nevidim v tom problem. Neopak mi pripada dobra zprava, ze konecne nekdo nuti dluzniky aby platili.
0/0
1.8.2003 10:04

hau_Fa_vil_ju_gou

Re:
tak ja ti to vysvetlim. F. hleda strategickeho partnera. Ten by samozrejme byl rad, kdyby cena, kterou za urcity podil zaplati byla co nejnizsi. Investor se domluvi s dluzniky, kteri do ted zadne prachy po F. nevymahali a podaj na nej exekucni navrh. F., aby kvuli 100 mil. neprisel o firmu, ktera ma nesrovnatelnou hodnotu, potrebuje rychle prachy, takze tomu investorovi, se kterym je v jednani nejdal navrhne snizeni ceny, kdyz budou prachy rychle. To je cele a dela se to bezne.
 
0/0
1.8.2003 10:10

hau_Fa_vil_ju_gou

Re:
pardon tam sem trosku ujel: ...investor se samozrejme  domluvi se s veriteli ne s dluzniky....
0/0
1.8.2003 10:12

-

Re:
Prosím o vysvětlení té "nesrovnatelné hodnoty". Chtělo by to porovnat majetek a závazky a hlavně jejich strukturu. Kolik je jich po splatnosti? Jaké jsou peněžní toky? "Nesrovnatelná hodnota" není automaticky dána přehnanou publicitou.  Strategického partnera by tento podnikatel nepotřeboval, pokud by se do finančních potíží nedostal. Tyto potíže již má navíc několik let, jak víme i z tohoto plátku, takže mohl věci řešit poněkud dříve.
0/0
1.8.2003 11:24

a

fraska
Nevim ale prijde me ze dnes dostali vsichni zamestnanci ck Fischer za ukol povinne diskutovat v tomto diskuznim foru a sveho zamestnavatele hajit :-) OPRAVDU NEPOCHOPIM jak se muze nekdo zastavat cloveka ktery dluzi stovky milionu korun at je to pan Omacka nebo pan Fischer. to je jedno princip je stejny 
0/0
1.8.2003 9:52

JJ

Re: Nejsem jeho zaměstnanec,
ale skutečně mi připadá zvláštní ten poprask kvůli 400 mil. Kc. A problémy několik let? Tak proč čekala KB do léta, proč nepodala návrh v zimě? Zvláštní ....
0/0
1.8.2003 9:56

macek

Re:
Banka ceka protoze doufa, ze se povede klientovi lepe a nakonec svuj dluh zaplati. KB byla v dobe, kdy Vaskovi pujcovala penize statnim podnikem a napujcovala ruznym Vaskum hodne penez. Ted soukromi vlastnici chteji sve penize zpatky a to je dobre. Kdyz mi nekdo da 2,5 miliardy (a to je udajne suma penez ktere ma nas Vasek napujceno) tak taky vybuduju image uspesneho podnikatele. Je cas si zacit vazit tech, kdo se vypracuji svym usilim a ne na dluh.
0/0
1.8.2003 10:02

Franta

Re: fraska
Fakt myslíš, že jde o zaměstnance a ne třeba o podnikatele, kteří trochu vědí, jak to tady chodí ?
0/0
1.8.2003 10:01

macek

Re:
Franto,
jestli jsi podnikatel, tak vis, moc dobre, jak si to pan Fischer napujcoval a ted musi splacet. Podnikatele ho jiste branit nebudou, protoze i jim skodil tim, ze podhazoval ceny a prodaval pod naklady, protoze si myslel ze mu to pak nekdo odpusti.
0/0
1.8.2003 10:05

tt

Re: .
Výše dluhů naprosto není zajímavá, pokud je dotyčtný schopen splácet. Mám silný pocit, že se účelově míchají pojmy "poskytnutý úvěr", "nesplacená část úvěru" a "dlužná částka = nesplacené splátky". Ví někdo, kolik činí ony nezaplacené splátky?
0/0
1.8.2003 10:03

HU -GO

Re:
 Nevím,zdal-li se najde ve světě velká firma,která by byla schopna  podnikat třebas bez krátkodobých ůvěrů a zajištění.Jestliže pan Fisher má problémy ,určitě nevznikly ze dne na den.Každý ,kdo dluží peníze ,nemusí být gauner.Banka i správa letišť mu určitě za patřičný úrok půjčovaly  (věřím,že rády) a sledovaly jeho jednání s partnery.
Nyní,jesliže jednání skončila neúspěchem,se chtějí pojistit.Nebo,což bych také ,v této republice nevylučoval ,chce někdo lacino nakoupit a vyvolal kampaň.
Nejsem zaměstnancem pana Fishera,ale přeji aby vydržel-hlavně kvůli jeho zákazníkům
0/0
1.8.2003 10:18

Franta

KGB
Taky bych řek, že někomu zrovna nepad do oka.
0/0
1.8.2003 9:49

x

x
V prvé řadě jde o prachy a potom ruku v ruce v čechách o to komu víc ukrást. Pana Fischera neznám, ale vrátil se do čech se svými penězmi, aby tu podnikal a když se zjistilo, že se mu daří, tak je snahou mu v tom zabránit. KB mi připadá jako KGB. V devadesátých letech půjčovala kdekomu, ovšem úvěry nebyla schopna vymoci. Stát ji odlužil, tedy mi všichni, a dnes si hrají na solidní banku, která vymáhá dluhy u svých dlužníků. Nemyslím si, že by právě fischer nebyl schopen dostát svých závazku, když má takový potenciál.
0/0
1.8.2003 9:33

y

Re:
Vážený pane, Váš popis stavu je tak výstižný, že z toho jdou na jednoho mdloby. Bohužel to je problém malého českého dvorku, kde se prakticky všichni znají plus proslulá česká závist, dohromady ničivá směs.To, že dobrý a slušný podnikatel, jakým pan Fišer je, je přínosem pro všechny, tu zatím stále nikomu nedochází. Taky nikomu nedochází, že vybudovat a léta udržet dobrou firmu je velmí obtížné. Všichni vidí jenom "prachy", nikdo práci, která se za chodem firmy skrývá. K(G)B se chovala hůř než za socialismu, protože se státním krytím rozdávala peníze krajně pochybným způsobem pro soukromé účely. Ale škoda slov, za blbost se platí, tak prostě budeme platit (všichni), dokud tyhle základní věci nepochopíme. Mluvím v množném čísle, protože to musí pochopit většina, ze které se pak rekrutuje politická reprezentace.
0/0
1.8.2003 10:00

kukac!

(((:
0/0
1.8.2003 9:19

kokino

Stát ať se stará o tuneláře
Pan Fišer je zdvořilý ve svém projevu a to, že má finanční problémy nemusí být tím, že je špatný podnikatel, třeba ho chce někdo odstranit a kdo chce psa zbít, hůl si vždycky najde, ať se raději stát stará, aby se zavřeli všichni tuneláři, kvůli kterým nejsou peníze na zdravotnictví (standartní péče se na západě už posunula jinam), na školství (učí se pořád stejnými metodami a žáci nejsou podporováni k vlastnímu myšlení, jen k drcení), komunikace jsou jak na Ukrajině atd. to už nemluvím o tom, že až půjde moje generace do důchodu bude mít jen třetinu toho, co mají ti chudáčci dnes, nebudu mít ani na pampersky.
 
0/0
1.8.2003 9:16Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.