Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Úředníci mají přiznávat majetek

Stát chce přitvrdit v boji proti korupci ve veřejné správě. Vybraní státní úředníci, policisté, ale i soudci a státní zástupci by podle návrhu ministerstva vnitra měli mít povinnost dokázat, že k majetku přišli legálně. V případě podezření z korupce by měli na vyžádání předložit majetkové přiznání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

xandra

a projde to v parlamentu
znám i takové, kteří 12 let nemají žádný zisk, několik dětí, invalidní důchod, ženu v domácnosti a z podpory postavili dům za 5 milionů. Kdybych o tomto mohla rozhodovat tak všichni majitelé nemovitostí by měli do dvou měsíců předložit doklady o tom, že jejich majetek a majetek příbuzných pochází ze zdaněných peněz, pokud toto nedoloží tak bude dodatečně zdaněn  50 % hodnoty nemovitostí. A byla by státní kasa plná a další by si dali většího bacha, šidit je lidská přirozenost, ale v česku se to poněkud přehání
0/0
26.8.2003 16:04

Nepřekvapená

Re:
Mám obavu, že státní kasa by dlouho plná nezůstala, protože mezi těmi, kdo o rozdělení peněz ze státní kasy rozhodují a mezi těmi, kdo je za nás utrácejí, není zřejmě nikdo kompetentní nebo alespoň slušný a poctivý. Proto zřejmě my skuteční poplatníci daní budeme  stále sypat dukáty do černé díry.  
0/0
27.8.2003 11:16

normální člověk

Jediné účinné opatření ...
... v boji proti korupci je omezení byrokracie. Nikde na světě nic jiného nikdy nepomohlo, zejména ne zavádění další byrokracie.
0/0
25.8.2003 20:06

Tomas Holek

Podnikatele a urednici
Znam lidi co sami sebe nazyvaji podnikateli, ale cele jejich podnikani je zalozeno na podplaceni nekoho ............ s pritom se ani neciti jako zlocinci.
Podplaceni i brani uplatku je vazny zlocin a velky problem nasi spolecnosti.
0/0
23.8.2003 23:16

Peirre

Re:
Jo a přeborníci jsou v tomto druhu sportu naši poslanci a senátoři.
0/0
25.8.2003 10:21

Peirre

Cha chá
To je teda fór. Běžný úředník nemá nic a nic mít nebude. No a ten , proti kterému by toto opatření mělo být nařízeno se z toho díky konexím, informacím a společenskému postavení vykroutí. Takže jsme v tomto státě opět vymysleli hranaté kolo.
0/0
22.8.2003 14:05

Zdeněk

Ano, zase udělat "tlustou čáru" jako za minulými 40. lety
to by se hodilo těm "úspěšným" podnikatelům, soudcům, správcům konkurzních podstat, policistům (uplaceným),uplaceným státním úředníkům, "bankéřům" - všem těm, za něž splácíme stamiliardy dluhů.My, kteří máme stále zmrazené mzdy, protože nejsou peníze, kteří jezdíme po rozbitých silnicích, protože nejsou peníze, jsou nám rušeny nemocnice, protože nejsou peníze, my máme opět držet ústa a nechat si zdražit kdeco, abychom za výše uvedené"vysoké společenské vrstvy",kteří neví co s penězi platili jejich dluhy. To bychom byli úplní blbci.
0/0
22.8.2003 12:04

dim

Re:
Pokud budeme všichni jenom naříkat, jak se máme špatně, budeme se mít špatně stále. Každý strůjcem svého štěstí (tím neobhajuji zloděje a podvodníky) a i podstivou cestou lze vydělat spoustu peněz. Máš zmražený plat? -změň místo
0/0
28.8.2003 13:49

Míla

Re: Bydlíte v Praze?
Pokud ano, můžete změnit místo, pokud ne, jste rád, že máte jakékoli zaměstnání. Naříkat nemá cenu, ale platit neustále za podvodníky, zloděje a korupčníky to se mi opravdu také nechce!!!
0/0
28.8.2003 17:40

ondra

akce ciste ruce po druhe
oni se ztoho stejen vymotaj.je to zase saskarna pred obyc.lidma
0/0
22.8.2003 8:21

Nepřekvapená

kontrolory čeká tristní práce s mizivým výsledkem
Jestli budou kontroly přiznávaného majetku probíhat tak jako prokazování zdaněného původu finančních vkladů do podnikání, tak je mi už teď smutno ze zbytečně vynaložených prostředků a času. Kontroloři zjistí zajímavou skutečnost, a to, že jsme národem dobráků, kteří jsou ochotní žít třeba z poloviny minimální mzdy a zbytek svého výdělku věnovat bezúročně jako půjčku ( mnohdy nenávratnou) svému příbuznému nabo známému, který nutně potřebuje postavit dům, zakoupit vůz za 3 miliony Kč, případně koupit cenné papíry. Někteří lidé si ještě pokládají otázky, kde ten či onen vzal peníze na palác, ve kterém bydlí, když je jen obyčejným bankovním úředníčkem. Já už to vím, šetřili mu na něj příbuzní a známí ze svých průměrných platů, po mnoho krušných let, kdy si svítili svíčkami a žili z vody a suchých kůrek. 
0/0
21.8.2003 14:19

Vaclav Hanus

Re: ale preci jenom..
To je v poradku, protoze soucasti takoveho setreni by bylo, ze oni pribuzni by museli pred notarem prohlasit udaje o takove pujcce. A to uz by se mnozi z nich asi cukali. Kdyz z jineho duvodu tak uz proto, ze takovym prohlasenim by ziskali zpetne jakysi "cenny papir" o pohledavce za svym udajnym dluznikem. A ta ma take svou hodnotu...
0/0
25.8.2003 13:12

Pavel

Ach jo...
Zase se resi dusledek a ne pricina. Az nebudou mit urednici na vsechno 30+ dni, az nebudou schopny tuto lhutu z libovolneho imaginarniho duvodu prodluzovat, az budou za sva rozhodnuti OSOBNE zodpovedni, tak nebude treba uplatku na neco, co vlastne vubec nepotrebuji, ale kvuli statni politice zamestnanosti to mit musim...
0/0
20.8.2003 14:53

Andělíček

Jak vybraní státní úředníci,snad všichni,ne??Nebo budou neustále vyjímky??
0/0
20.8.2003 14:46

Gorgar

To Hopsa
Vskutku podařená grafomanická taškařice.
0/0
20.8.2003 13:52

Hopsa

Majetková přiznání 3
Na závěr bych chtěl dodat, že se musíme trošku mírnit.
Jak to myslím? No samozřejmě tak, že kdyby měl opravdu podat daňové přiznání každý občan, určitě by měl důvod něco zatajit. Protože nikdo z nás není bez viny. A pokud by to nebylo zrovinka daňové přiznání, na co bychom mohli být nachytáni, našlo by se něco jiného - třeba pár načerno nahraných kazet s písničkami nebo videem.
Uvědomte si, že všechno se dá nafouknout do neuvěřitelné bubliny, která sice splaskne, ale zničí i toho, kdo je uvnitř.
A tak buďme hodní, pracujme a už o tom nemluvme.
Mějte se
                       Váš Hopsa
0/0
20.8.2003 13:42

KOLBABA

Re: HOPSA
NEJSEŠ TY NÁHODOU TAK TROCHU UKECANEJ? ZA 50 LET UŽ TADY NEBUDEŠ. A KDYŽ TĚ TAK ČTU, NEJSI NÁHODOU JEDEN Z TĚCH BOLŠEVICKÝCH POHROBKŮ, CO V PRIVATIZACI NAKRADLI?
0/0
21.8.2003 6:29

Hopsa

Majetková přiznání 2
To nejlepší, co bychom měli udělat, je zapomenout na minulých 13 let - a nechat to tak. Nakonec, můžeme být rádi, že se nám společnost trochu "rozvrstvila" a naše ekonomika je schopna konkurence.
Dnes již v podstatě probíhá ta další fáze - to jest fúze a investování zahraničních konglomerací, což je opět pozitivní krok, který časem vylepší naši životní úroveň.
Proto bychom měli narýsovat tlustou čáru a dívat se směrem dopředu. Čeká nás Evropská unie, integrace do Evropy a další řada pozitiv. Ostatně o to se snaží i naše dnešní vláda, která naprosto suverénně tuto čáru již začala rýsovat (majetková přiznání pro úředníky).
0/0
20.8.2003 13:38

Hopsa

Majetková přiznání 1
Jak už jsem tady četl - by neměla platit jen pro úředníky, ale pro všechny občany. A skutečně nejlepší by byla zpětná platnost od r. 1989.  Bohužel - tohle se už nedá nikdy dohledat. Nejenom, že k tomuhle nebude vůle, ale také bychom si zlikvidovali soukromou českou podnikatelskou sféru. Bohužel odněkud se tahle bohatá vrstva vytvořit musela, a sami dobře víte, že se jenom tak z ničeho nevyčaruje. Proto byly umožněny "díry" pro ty informovanější a schopnější, aby jich mohli využít a stát se tahouny české ekonomiky v té době.
Za 50 let se nikdo nebude ptát synka z bohaté rodiny - hej - ty si ten, jehož děda si nakradl v privatizaci. Naopak si jich bude každý vážit, a je pravděpodobné, že z nich vyroustou silní a charakterní jedinci, kteří našemu státu ekonomicky skutečně pomohou. 
0/0
20.8.2003 13:32

Daňový soumar

Kdo se neživí prací, je podezřelý
Podle výsledků "hospodaření" tohoto státu je podezřelý každý ouřada, který do 3 měsíců nepojde hlady...
0/0
20.8.2003 10:47

Kevlar

Aspoň něco....
0/0
20.8.2003 10:39

Karel

no klidně.....
....Vám to tady přiznám co mám........mám totiž prd, beru 9 tisíc čistého, zaplatím 5 tisíc na nájem a žiju od výplaty k výplatě. 
0/0
20.8.2003 10:11

ivana

Re: to já taky jsem úřednice
jsem na tom lépe než vy protože jsem samoživitelka se třema dětma tak mám větší odpočty na daně, mám 12000 za nájem a služby platím 7500,- kč z bývalého manžela nemám ani korunu a k tomu děti na studích a ted nám chtějí ještě plat snížit a věřte, že dělám na úseku, že dělám velice často přesčas
0/0
21.8.2003 13:24

luborec

B bez A
Jak trapně jednoduše to vypadá, tak trapně to i dopadne.  Přestavuji si jak svého náměstka ministr vyzývá k podání majetkového přiznání a on mu ho s úsměvem předkládá . Ministr se při prvním pohledu zarazí a ptá se : " Kde jste vzal na ten Mercedes ??? Půjčil jsem si od sestry . Kde vzala sestra tolik peněz? Dostala je od matky . Kde vzala matka ty peníze ? Od otce ! A otec ? Ten žil chudák pomalu o chlebu a vodě aby mohl sestře zařídit důstojnějšé život než měl on sám. Sestra ale není sobecká a žije skromně, tak mi ty peníze půjčila. Dohodli jsme se, že jednou jí je vrátím . Ještě nějaké otázky ? ..... ......  za dveřmi : takže mi můžete pane ministře ..................  
Takže směr je správný, ale legislativní podklad neexistuje = nelze aplikovat .
 
0/0
20.8.2003 10:08

Vaclav Hanus

Re:
Sestra bude kontrolnim orgabnem vyzvana, aby prohlaseni o takove skutecnosti ucinil apred notarem. Kdyz odmitne, urednik dostane vypoved. Protoze nevidim duvod, proc by to sestra odmitla...kdyz to pouhy zaznam reality.
0/0
25.8.2003 13:51

Nick Carter

f
a nebylo by lepší, kdyby daňové přiznání odevzdávali všichni občané ČR, nejenom úředníci?. Každý sám za sebe? A bylo by samozřejmě veřejně přístupné, aby se každý mohl přesvědčit?
0/0
20.8.2003 9:55

Fíla

Re:
Nicku Cartere. Nevím o nikom, kromě mojí babičky a právě narozené dcery, kdo by neodevzdával daňové přiznání....a aby si každý mohl přečíst, kolik jsem kde vidělal se mi taky moc nepozdává. I když jsem jen prachobyčejnej zaměstnanec (nestátní).
0/0
20.8.2003 13:26

Fíla

Re:
VYDĚLAL - fuj, stydím se...
0/0
20.8.2003 13:28

Gorgar

Re:
Kdo má příjmy pouze ze závislé činnosti, a to od jednoho zaměstnavatele nebo sice od více, ale postupně, ten daňové přiznání nepodává; pouze si může nechat provést prostřednictvím svého zaměstnavatele roční zúčtování záloh na daň.
0/0
20.8.2003 13:39

Vaclav Hanus

Re: BINGO Cartere!
Kdybych byl politikem, tohle prosazuji uz daaavno. Kdyz se nemam za co stydet, nemam duvod cokoli zatajovat.
0/0
25.8.2003 14:00

Laris

Pozemky
No že by třeba došlo na některé pracovníky Pozemkového fondu v Jihlavě? Nejen zneužívání informací k vlastnímu obohacení, ale i sumy všimného odpovídající hodnotám lukrativních státních pozemků, které se v kabaretních výběrových řízeních přesouvají do rukou spolupracujících právníků a dalších vhodných osob, to všechno by vydalo na hodně dlouhý pořad Klekánice.
Ale taky nevěřím tomu, že by si na sebe upletli sami bič a nenechali si skulinku, tak aby se občan nažral a koza zůstala celá.
 
0/0
20.8.2003 9:39

golfista

to bude sranda ...
až Ivan Langer bude přiznávat, kde vzal těch 10 milionů na opravu domu v Olomouci
0/0
20.8.2003 9:29

Gorgar

Re:
Tak to máš smůlu, protože poslanci zřejmě nebudou v okruhu lidí, kterým by taková povinnost vznikla...
0/0
20.8.2003 9:38

J_T

Re:
poslanci mam dojem jiz tuto povinnost maji - nejsem si presne jist ale je to formou predkladani prijmu za kazdy rok - samozrejme ze vetsina tvrdi "Nic jsem nevidelal tak to ani nebudu vyplnovat" :-)))
0/0
20.8.2003 10:28

Gorgar

Re:
To ano, ale to je - jak sám de facto píšeš - fraška. Členů jejich rodin se to netýká, pokud vím, a také nemám žádné ponětí o tom, že by to někdo kontroloval, natož aby podával případné trestní oznámení.
0/0
20.8.2003 11:01

Yaroukh

co z toho zbyde
jsem zvedavej, co z toho se dostane do praxe ... jak tu hodne lidi napsalo - neverim tomu, ze do toho nezamontuji nejake vyjimky nebo unikove cesty sami pro sebe
jinak to v principu povazuji za dobrou vec: mas staly plat, 13. a 14. plat, mas sve vicemene jiste, takze na oplatku ztratis trochu "ucetniho soukromi"; a pokud se ti to nelibi, dej vypoved
0/0
20.8.2003 9:25

daňový poplatník

bič na úředníky
Takovou iniciativu vlády vítám. Bohužel opět skončí v zapomenutí. Proč by si na sebe pletli bič? Znám řadu případů, kdy uředníci s normálním platem mají vily a auta a nikoho to nezajímá. Bič na ně.
0/0
20.8.2003 9:00

Mustafa

Re:
znám cikány který nemakaj a maj baráky a auta. Znám podnikatele který jsou každej rok v mínusu a maj vily a auta a nikoho to nezajímá. A neznám tebe, nemáš taky náhodou vilku a  auto :-)) Bič na všechny.
0/0
20.8.2003 15:25

Franta Stávka

Píďa
Neuvěřitelné!? Co vše se dá vymyslet. Stát ztrácí miliardy a neustále něčím oluzuje obyčejné lidi. Odpovědní se  .
0/0
20.8.2003 8:56

Jirka Vacek

Re:
Mongol ?
0/0
20.8.2003 9:36

Yaroukh

Re:
:o)))
0/0
20.8.2003 9:38

Franta Stávka

Re: Píďa
To jsi ty.
0/0
20.8.2003 14:40

Kaja

Co je to platne,
kdyz to budou zase pripravovat zkorumpovani lide, kteri zaridi, ze ve finale to bude naprosto nepruchodne a nefunkcni.
0/0
20.8.2003 8:50

tom

katastr
a co takhle třeba zařídit, aby zápis do katastru netrval čtvrt roku a pak by ke korupci nebyl důvod.....
0/0
20.8.2003 8:46

Ebo

Ono..
by stačilo, kdyby alespoň někomu, někdy něco dokázali a exemplárně ho potrestali. Kdyby ostatní viděli co je čeká v případě odhalení, už by je to tak nelákalo. Jenomže tady snad nikomu ješte nic nedokázali, a když, tak ten dotyčný byl už i s penězi v zahraničí...
0/0
20.8.2003 8:42

KOLBABA

TO JE ZASE KOMEDIE
VŽDY SE NAJDE CESTA, JAK TOTO NAŘÍZENÍ OBEJÍT. ČSSD SE CHYTÁ VŠEHO, ČEHO SE DÁ. TADY JE TO PONĚKUD MIMO MÍSU. JE TO DVOUSEČNÉ. POKUD SE BUDE CHTÍT NA ÚŘADECH MSTÍT NADŘÍZENÍ PODŘÍZENÝM, BUDOU TOHOTO NE VYUŽÍVAT, ALE ZNEUŽÍVAT. KAŽDÁ MINCE MÁ SVŮJ RUB A LÍC.
0/0
20.8.2003 8:34

Dante

Uvaha
A nebylo by lepsi prevest napriklad katastry, obchodni rejstriky apod. na soukromy subjekt, samozrejme pod vicemene metodickou kontrolou statu? Tam by se totiz uplatky nebraly. Zadruhe si v tomhle state nedokazu predstavit utajeni techto priznani a pri ceske proslavene zavisti by pak kopie priznani mnohych "nechutne bohatych" kolovaly po meste/vesnici. Resenim je prestat lidi krmit (penezi i sluzbami) ze statnich penez, tim omezit moznost uplaceni a dlouhodobe ucit lidi, ze velke penize se daji vydelat i tvrdou, kvalifikovanou praci. Pak si vymyslejte priznani kolik chcete.
0/0
20.8.2003 8:29

Petr X.

Re:
No takhe to funguje např. u STK
0/0
20.8.2003 8:38

Noname

Bude to na ho..o
Nebude to k ničemu. Úředníček nebude mít majetek žádný, protože všechno bude napsáno na rodinné příslušníky. Jako se to dělá v podnikání. K nám do školky si jezdí ověšený zlatem v drahých hadrech meďourem pan podnikatel, ale školku za něj platí stát (my), protože on nemá odpovídající příjmy. Aby je měl, když si všechno dává do nákladů. Stojí mu to za to, protože díky tomu je sociál a dostává dokonce sociální dávky. A přitom se topí v milionech.
Tohle opatření postihne akorát ty poctivé (hloupé) tím, že jim znepříjemní život, ale do státní kasičky to nepřinese ani pěťák. Naopak, sběr těchto dat bude vyžadovat další úředníky, takže se to akorát prodraží.
0/0
20.8.2003 8:22

Jirka Vacek

Re:
Všechno se nedá dát do nákladů. Přečti si zákon, informuj se na FÚ.
0/0
20.8.2003 9:38Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.