Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Poslanci přebili Klausovo veto DPH

Kabinet Vladimíra Špidly prošel ve sněmovně první zkouškou soudržnosti. Koalice nejtěsnější potřebnou většinou 101 poslanců přehlasovala prezidentovo veto zákona o DPH. Od ledna se tak do vyšší 22procentní sazby přesune řada služeb i některé druhy zboží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Freoj

RE
vŠECHNY DO JEDBOHO BYCH JE POSLAL KE ZDI A POSTŘÍLEL MRZÁKY
0/0
26.9.2003 13:53

Andělíček

Poslanci-Okrádaj všude na co přijdeme,přestaňme se divit bude ještě hůře.
Šťastní ti, co opustili tuto ubohou zem již v roce 1968.
0/0
26.9.2003 11:07

Kyrill

Tak budu mene telefonovat
0/0
25.9.2003 15:26

petr1

Senát
No docela by mě zajímalo věčné téma - Senát. K čemu tato trafika je. Pořád nám ústy všech senátorů všichni vzkazují, jaká že jsou pojistka, ale tomu základnímu - zbídačování vlastního národa zabránit nemohou. Co je to za ústavní činitele, když jedni mají vyšší pravomoci než ti druzí. Nebo tomu tak není? Tak proč může sněmovna přehlasovat senát kdykoliv (má-li k tomu potřebných 101 hlasů). Senát opět dokazuje svou zbytečnost a jeho zrušení je významný přírůstek financí do státní kasy. Co vy na to páni poslanci. Jinak děkuji poslancům za to, že mi všechno zdraží. Budu velmi rád platit stále vyšší daně (hlavně ty nepřímé), budu se spokojeně dívat na to, jak Škromachovi roste pupek a budu nevýslovně šťasten, až mi zavedou daň ze života. Jo mimo jiné, taky se těším na to, až mi zkrouhnou nemocenskou (už jsem ji 10 let neměl, ale platím ji jako najatej). Ale vím, že přijde doba, kdy ji prostě potřebovat budu. Ale nevadí, budu šťasten, že toto omezování nemocenské se netýká soudruhů poslanců a ostatních ústavních činitelů. Velmi rád za ně položím život. Jenom doufám, že moje děti už nebudou mít občanství tohoto absurdistánu a budou žít v nějaké skutečně kulturní a demokratické zemi. V zemi, kde občan je ten, kdo je daného národa a země základem. A ne ten, na kterého se jeho vláda a poltici dívají jenom jako na zdroj příjmů. Jak to svého času prohásil poslanec Ledvinka - je to lůza. Ale Werich zase zpíval - myslete si, že jsme jen lůza , že se nás nemusíte bát, jednou však popadne vás hrůza, až pod okny vám budem stát.....
0/0
25.9.2003 11:42

hafan2

Soudruzi ze strakovky
se nejak neobtezovali uvazovat, jaka bude reakce trhu na zvyseni DPH....
..pocitali sice, ze nejvetsi podil prijmu ze zvyseni DPH bude z telekomunikacnich sluzeb, ale to se docela fatalne spletli...
Velka cast prijmu telekomunikaci jde z firemnich zakazniku - platcu DPH - z toho kolace tedy nedostanou nic - jelikoz si firmy budou narokovat DPH zpet...
Dalsi velkou cast delaji uzivatele mobilnich telefonu - predplacenych. A jejich utrate je fixni - koupi si jeden kupon treba za 400kc a ten jim vydrzi na mesic - takze po zvyseni DPH budou mene telefonovat...
A pak je tu dalsi velka cast lidi, kteri si jednoduse daji naklady na telofon do firmy - bud sve ci nekoho znameho...
takze soudruhu Spidlo a Sobotko - teorie je vec jedna ale praxe bude uplne jina....
Cest praci!
0/0
24.9.2003 18:34

Berňák

DPH 22%
Budeme mít jednu z nejvyšších sazeb DPH na zeměkouli. Po zvýšení DPH na potravinách se dostaneme na jednotnou sazbu DPH - zlodějských 22% ze všeho na financování státního rozpočtu. Doporučená sazba EU je 15%!!!
0/0
24.9.2003 13:56

petr1

Re:
To máš pravdu. Ale naši poslanci si to představujou jinak. - oni chctějí mít životní úroveň poslanců ze zemí EU (tedy té současné EU). A ti ostatní ,ti budou mít jenom stejné ceny v obchodech. Ale cena práce, ta bude na úrovni Albánie. To jim bude vyhovovat. Už se těším, až mi budou předhazovat stitstiky, jak nám v průměru stoupla životní úroveň, jak v průměru více cestujeme, jak v průměru lépe vybavujem domácnosti, jak máme v průměru lepší auta, jak v průměru dosahujeme lepšího vzdělání na evropských univerzitách atd. Ale nejdraději bych všem dal půměrně páf facek.
0/0
25.9.2003 11:47

H.

Došprdlovat je hezkej nápad...
...ale co k..va dál?? Udělal jsem jinou zkušenost, dav schopnýho sežere...nesnáším komunist/socdem, ale tohle bude i s ostatníma, jak si začnou mlaskat za cizí, nějak zapomínaj LECKEŘÍ... začněme je "sestřelovat" selektivně, ale důsledně, strana nestrana...kradeš - vypadni, škodíš - vypadni, pomáháš škodičům - vypadni... fakt je řešení vláda např. typu dnešní Rada Zastupitelstva hl.m.Prahy (tam to není tak čistě koala;))?? Nadávejme ADRESNĚ
0/0
24.9.2003 13:25

Sisko

Je třeba
zamezit tunelování země nekompetentní vládou ČSSD, US a KDU-ČSL a její členy po zásluze potrestat!  Nemají žádný mandát k okrádání poctivých lidía devastování republiky!
0/0
24.9.2003 11:50

Spyro1

Jen houšť
a větší kapky, stejně nás chtějí dohnat k tomu, abychom dělali nový anový dluhy u bank a pak skákali z mostu. http://www.kudlanka.cz/8505_item.html
0/0
24.9.2003 11:19

kodlik

Koalice zahájila tunelování teď už všech!!!
0/0
24.9.2003 11:11

petr1

Re:
0/0
26.9.2003 7:18

Daniela

Nebylo by lepší
radši pokusit se zacpat díry, kterýma peníze z eráru utíkaj, než ždímat z lidí další a další neúnosný daně?
0/0
24.9.2003 11:10

Firestrater

sdražení netu?
Pořidte si mikrovlnku na 2,4Ghz za měsíční paušál 350,- (jak kde:o)) a jste vysmátí.. Telecom at si poplatky zvedne třeba o tisíc procent:o))))
0/0
24.9.2003 10:52

Freoj

Re:
Pokud jsi to postřehl tak nejde jen o Telecom.
0/0
26.9.2003 13:50

King

...
Udělal bych všechno jinak, zásadní reformu...žádná DPH, ale zavedl bych potravinové lístky, žádanky pro různé druhy zboží atd...stáhl bych z oběhu peníze, nebyly by vůbec potřeba...časem by to vedlo k sociálnímu smíru a soudruh Špidla a jeho přisluhovači by mohli být spokojeni, ne?? 
0/0
24.9.2003 10:31

Zlej

Re:
ale ještě si nepřipomenul přisluhovače imperialistů, odporné kapitalistické podnikatele, buržuje, kulaky, keťase, vykořisťovatele a nepřátele lidu (rozuměj Šprdlovy sebranky a spol.) - páč s těmi je nutné co nejdříve po bolševicku zatočit a umístit je buď do vězení, koncentráků, nebo rovnou pověsit. A pak se budeme mít jako v ráji...teda alespoň podle těch dementů, co si říkaj vláda a Koala.
0/0
24.9.2003 10:48

KOLBABA

NEUMÍME SI VLÁDNOUT
ODEJDOU SOCDEMÁCI, VRÁTÍ SE ODS. JE TO UŽ ÚPLNĚ JEDNO. ZA VŠÍM VIDÍ JEN KORYTA. PROSTĚ SI NEUMÍME VLÁDNOUT.
0/0
24.9.2003 10:19

xyz

Jen tak
To budou mít Free Shopy aspoň zase chvíli žně. Těm se podařilo prodloužení existence o 4 měsíce. Je tam holt Lanchnit s Topolánkem, tak to jde. A jak se bránit proti zvyšování DPH. Asi nevystavovat žádné faktury a vše dělat tak nějak kamošsky, tak jak posr. .ci v jejich sněmovně. 
0/0
24.9.2003 10:15

Zlej

Re:
chtěl bych mít tvoje starosti, čéče...mám pocit, že jsou důležitější věci.
0/0
24.9.2003 10:49

Zlej

Můj sen
Ráno se probouzím, nasnídám se a pak už jenom nabíjím a nabíjím. Vezmu si taxi a rozkážu: na vládu! Pak jdu do recepce a dotazuji se: je tu Špidla?  Odpověď : zatím ne, přijde s celou vládou za chvilku. Já na to: já se vrátím. A odcházím pro zbraně. Pak už jenom klepy klep (bagrem). A může začít turistická procházka s dvěma M-16 po budově vlády. A koho vidím, toho rozstřílím na cimpr-campr.  Semtam někoho musím dodělat pažbou, páč má moc velkou vrstvu sádla (Škromach, Součková...) a na pana premiéra mám granátomet (jistota je jistota, naštěstí není T-1000).
0/0
24.9.2003 10:54

Zlej

Re:
Svazáčkům to nějak blbne, to nebyla reakce, ale novej příspěvek, hlavně že mají registraci, že, soudruzi...
0/0
24.9.2003 10:55

vampan

¨Daně
Komunistická, pardon, soc.dem. vláda je na velkém omylu, myslí-li si, že zvýšením daní se jí zvýší přijmy. Já jako podnikatel zcela určitě přesunu své aktivity tam, kde je to pro mě výhodnější a v žádném, skutečně v žádném případě nehodlám své peníze vyhazovat do žumpy. Bláboly o patriotismu a solidaritě patří do úst demagogů a romantických nacionalistů 19. století. Bohatství státu vytvářejí podnikatelé, lidé práce, no  a pak jsou zde ti s neustále nataženou rukou:  sociálně "slabí" spoluobčané (např.samoživitelka-alkoholička, psychopatka s invalidním důchodem, absolventka zvláštní školy, která má od "soudu" svěřené nezletilé děti, "vychovává" z nich tvory k obrazu svému, budoucí stálé obyvatele různých ústavů, ať už léčebných nebo nápravných), armáda úředníků, městské policie (dodnes jsem jsem nepochopil jediný praktický důvod pro jejich legální existenci) a další klenoty a okrasy státu (hlavně ať se mi nikdo nerozbrečí nad nebohými lenochy a hypochondry). Tak tihle ode mě nedostanou ani korunu. Komunistické (jemněji = socialistické) myšlení je  založené na ideách průmyslové revoluce 19. století. Nyní se nacházíme v éře informační revoluce, pro kterou platí diametrálně odlišná pravidla. Obrovskou smůlou nás všech je ale ta skutečnost, že naši pedagogové také s nataženou rukou nejsou vůbec, ale vůbec schopni naši mládež něco v duchu nové doby naučit, protože jsou sami ve svých znalostech zaostalí a mohou jen "vychovávat" další generaci poloblbců a ignorantů. Jsem životní otimista a úspěšný člověk, ale přiznám se, že světlé zítřky nevidím, ať se dívám, jak se dívám. Pevně doufám, že dvě období soc.dem. vlády nám stačila na další desítky let ,ale 18% podpory pravých komunistů něco vypovídá o nezdravém jádru tohoto národa.
0/0
24.9.2003 10:09

Jano_S

Cesky narod je nepoucitelny
Cesko nepochopitelne volilo komunistov aj v casoch, ked bolo jednou z najvyspelejsich priemyslovych krajin sveta po vojne a s vysokou zivotnou urovnou na rozdiel od chudobneho Slovenska ci Rakuska.Moderna pravicova strana na politickej scene dokonca neexistuje ani dnes, co dodat ...
0/0
24.9.2003 10:23

pinkluda

Re: potlesk
Přesně. Naprosto přesně.
0/0
24.9.2003 13:45

ruzak

SOCANI
Tady vidite vy přiblblý socani co jste si zvolili. To bylo slibů před volbami co? Dobře vám tak, teď si to pěkně vyžerete. A do příštích voleb vám to snad dojde. Možná.
0/0
24.9.2003 9:41

DiDi

Re: Špidla za všechny a všichni v p....
Jenže to  *svinstvo* žereme všichni.
0/0
24.9.2003 14:17

Berňák

POSLANCŮM !
Vážení lehkoživkové co se válíte dva měsíce na prázdninách za plný plat, koukejte schválit co nejdříve prováděcí předpis pro čerpání peněz z fondů EU, nebo dostaneme od 1.1.2004 úplné H...O! Jste parta zemských škůdců!!!
0/0
24.9.2003 9:26

ewerel

Lobbisti
"...realitních kanceláří, právníků či poradců nebo bezpečnostních agentur..." - tzn., že poslanci z řad těchto profesí (a že jich právě v tomto oboru je!) řádně zapracovali. Ještě, že nemá někdo z nich pekárnu nebo masokombinát .
0/0
24.9.2003 8:36

Daňový soumar

Re:
Lobovali, aby měli dražší služby a méně prodávali... Jsi si dneska přeležel loket, ne???
0/0
24.9.2003 9:16

ewerel

Asi (ne)jsem z Měsíce
A tys tady v téhle zemi v posledních 15 letech zažil někdy, že když něco zdražilo tak se toho méně prodalo??? Počínaje pivem, přes benzín a konče auty???  
0/0
24.9.2003 11:55

PiC

Re: lobisti
Přesně obráceně !!  Asi jsi nepochopil článek. Realitky, právníci a poradci budou sice dražší, ale ty peníze odvedou státu !! na vyšší DPH. Zatímco potraviny zůstávájí pořád v sazbě 5% 
0/0
24.9.2003 9:22

jyrinec

Re: to neni o lobby
 ale o tom, kam tento mizernej stat smeruje. v dusledku to bude zase destrukce, obyvatelstvo bude mit min penez na nakupy, klesne prodej, klesnou mzdy, protoze nebude zadnej zisk, klesnou investice firem, tim klesne poptavka po materialu a sluzbach a tak porad dokola. proste jedem z kopce. vsude ve svete se snizuji dane a ekonomika se zveda, u nas to jde pres protesty ekonomu do pr...
0/0
24.9.2003 9:26

jirka

jo dph a dane chceme vyssi tak proc si stezujeme?
vzdyt jsme si zvolili vysoke dane a dph
1) socialisti vyhrali
2) chceme socialni eu
nebo ne???
kouknete na
jirka
0/0
24.9.2003 1:48

Petr

kam az je ochotna zajit soudruzka marvanova se soudruzkou buzkovou???
kam az je ochotna zajit soudruzka marvanova se soudruzkou buzkovou???
pokud US-deu rychle nezmeni socialisticky postoj pak na 100% skonci na smetisti dejin uz k tomu nema vubec daleko
kam az jsou ochotni poslanci Us zajit aby i uhajili nyni sve misto ve snemovne ????????????????????
petr
 
 
 
0/0
24.9.2003 1:43

Daňový soumar

Re:
Prober se, magore!!! Marvanová ve sněmovně není. Ujel ti vlak...
0/0
24.9.2003 9:13

Lukáš 1

Bohužel.....
Musím říct že pro mě bude mít toto zvýšení veliké dopady..minimálně budu muset překalkulovat rozpočet na příští rok a o dost ho snížit...co se dá dělat...pokud budou pořád volit naši spoluobčané tak jak volí asi nám nic jiného nezbude než se omezit
0/0
23.9.2003 22:47

fik

arogance
Národ má vládu jakou si zaslouží! Vy co jste volili ty ignoranty /hlavně řiťolezce ze zanikající US/, máte co jste chtěli.  Ostatní máme smůlu. Pokud ti vylízanci chtějí sbližování s EU, zapomněli si přečíst, že horní sazba není 22%, ale okolo 18-ti. Hlavně že mají miliardy pro svá ministerstva - URČITĚ NE PRO OBČANY - viz zpráva kontrolního úřadu o hospodaření ministerstev.
0/0
23.9.2003 22:18

Dalibor

jsem pro 30% u všeho
škoda že se neupravilo DPH na vše a vůbec nejlepší by bylo, tak kolem 30% ,aby ta sebranka zas mohla rozhazovat
0/0
23.9.2003 22:05

JakeTramp

fakt moc hezky
Ze se zvysuje DPH prevadenim nekterych veci z 5% na 22% je sice smutne ale nelze se tomu ubranit pokud chceme mit stejne sazby DPH jako v Unii ale ze tam ty blbci soupnou i komunikacni sluzby a ekologicke technologie pro vyrobu tepla a energie to fakt zustava rozum stat. :-(
0/0
23.9.2003 21:59

Dan 1

Není to pravda,
EU sbližovní a sjednocení sazeb chce, ale nemluví o 22%, mohlo by to být klidně 15%
0/0
24.9.2003 0:04

Miloš

Né poslanci, jen debilové z vládní koalice - špidlovy semafóry
Ať nás to stojí co to stojí, jen když Klaus nepochodil.
0/0
23.9.2003 21:49

hugoventil

Šmejdi
To je debilní rozhodnutí
0/0
23.9.2003 21:47

sout

Jen tak dál
Tímto to začalo.Celá slavná EU nám nic nedaruje.Kdo byl pro vstup , tak má první výsledek.
0/0
23.9.2003 21:11

Jarda

Re:
Jenze zadna zeme EU tak vysoke dane nema, vis! To zase ty nasi idioti si to vysvetlili po svem. Mela se srovnat dan na jednoutnou, treba na 15%. Proc to ty prasata udelaly takto nikdo netusi. Taky nas za to EU uz kritizuje, protoze vsude ve svete jsou tlaky spise na snizovani dani a nastartovani rustu. Zvyseni dani ma nasledek opak - zdrazeni a utlum.
0/0
24.9.2003 1:43

Freoj

Re:
PŘESNĚ TAK TED TO MAJI A BUDE TO JESTE HORŠÍ A TO DÍKY STUPIDNÍM LIDEM KTEŘÍ BYLI A JSOU ABSOLUTNĚ NEIFORMOVANÍ NO PAOŘAD PLATÍ PŘÍSLOVÍ "ZA BLBOST SE PLATÍ" ALE TED ZAPLATÍME VŠICHNI
0/0
26.9.2003 14:19

free

huráá
huráá aspon mam konecne duvod propustit zamestnance a jít na podporu!!!
0/0
23.9.2003 21:04

Gagarin

aae pro
0/0
23.9.2003 20:53

Michal

šmejdi ČSSD
Slibovali sbližování sazeb DPH, ale neříkali, že by se měla sbližovat jenom spodní sazba. Jsem pro jednotné DPH ve výši 15-16%.
0/0
23.9.2003 20:33

svobodny obcan

jsem pro
Jsem pro presun casti polozek do vyssi sazby DPH.
Avsak ta vyssi sazba DPH ma delat 15 %.
0/0
23.9.2003 20:30Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.