Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Mílův zlatý padák: 20 milionů

Politici sice odvolali Jaroslava Míla z čela obří firmy ČEZ, na cestu mu však připravili tučnou výslužku. Díky manažerské smlouvě dostane bývalý šéf mnohamilionový zlatý padák. Celkem si může přijít až na dvacet milionů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Napalm

Odběratel se má...
20mil. ČEZu přisvé spotřebě a při dané ceně za kW zaplatím za elektriku asi za 900 let, to je skvělá představa
0/0
27.10.2003 11:37

dana

Hurá
Díky zlatému padáku jednoho managera opět vzrostou průměrné platy - To je přece pozitivní zpráva, ne?
0/0
27.10.2003 6:39

Zatím daňový poplatník

Zlatý padák trochu jinak
Netrpím přehnanými sklony k závistivosti, proto výkony v disciplíně zvané "zlatý padák" nijak pozorně nesleduji. Přesto jsem již několik padáků v našem poněkud zkorumpovaném státě zaregistroval. Tyto případy však byly vesměs diametrálně odlišné od dnes diskutovaného padáku pana Míla, neboť v nich "zlatí parašutisté" většinou vyskakovali z podniků, které svým působením značně zdevastovali. Náklady s vyplácením "zlatých padáků" v těchto případech a především náhrady škod po těchto zlatokopech by měli nést ti, kteří takovou situaci připustili!!!!!
    Ale kdepak, chtít zodpovědnost po státních úřednících nebo politicích je asi velký idealismus. Odpovědný je přeci v jejich případě stát, pochopitelně jak jinak. Takže pokud se stát (nikdy však konkrétní úředník!!!) přece jen nějakého omylu dopustí, tak to zaplatí.
Docela by mne překvapilo, kdyby byla ČEZu udělena vysoká pokuta za porušení atomového zákona a pánové Urban a Sobotka by se přišli akcionářům ČEZu (včetně státu) omluvit s tím, že jsou si vědomi své chyby, a že to zatáhnou ze svého. Ze svého by měli mimochodem zacvakat i těch 6 miliónů za zbytečnou výměnu ředitele. Píšu zbytečnou, neboť se snažím být optimista a doufám, že se najde ředitel podobných kvalit.....
0/0
27.10.2003 0:20

Zatím daňový poplatník

Zlatý padák trochu jinak II
Pan Míl mi do té dosavadní party zlatých parašutistů rozhodně nezapadá, ale právě o jeho nástupce mám trochu obavy. Zvláště pokud bude výběrové řízení stejně férově jako tendr na Severočeské Doly a bude třeba jedním z požadavků konkrétní rodné číslo uchazeče. Všichni měli přeci stejnou šanci narodit se 17.8.1959 a dostat přiděleno čtyřčíslí např.1111, takže by to bylo přece spravedlivé výběrové řízení.
Ještě k tomu zlatému padáku pro p. Míla bych dodal, že ve skutečnosti bychom měli mluvit o necelých 6 miliónech!!!!, neboť zbylých 14 mil. je odměna získaná díky motivačnímu programu. Tato odměna nespadla dnes z nebe, ale narůstala delší dobu z NULY!!!!!!, mimo jiné i právě díky dobré práci p.Míla, takže je to dle mého názoru zasloužená odměna. Těch necelých 6 miliónů čistého odstupného není rozhodně nějak přehnaná částka a určitě se ani nehodí srovnávat ji s odstupnými v jiných případech.
0/0
27.10.2003 0:21

Honzajs

Re:
S těmi částkami máte naprostou pravdu. Ale to by se tolik nevyjímalo v novinovém titulku skoro přes celou stránku.
0/0
27.10.2003 8:23

ppetr

vysledky
kdyby byly videt za Sobotkou a Urbanem stejne vysledky jako za Milem,byl bych zticha.to co ale predvadi ti dva panove,je do nebe volajici.zrejme je zastavi az volby.
0/0
26.10.2003 18:32

futurista

Komunismus nechceme, ale přičiníme se abychom tuto pseudodemokracii zničili
Hned po roce 1992 si všichni ředitelé energetických firem, jako státních akciovek začali hrát na manažery a generální ředitele, získali zlaté padáky, a to přesto že jsou to většinou jen napůl nedostateční mafiáni. Energetické firmy, které mají dodnes monopol, uřídí každá svéprávná babička. Proč jim stát jako vlastník umožnil získat milionové platy a zlaté padáky - protože ho řídí lumpové. Proto čekáme netrpělivě na českého Haidera či Le Pena, nebo Blochera se slušivou uniformou, kteří s dnešními slintaly zatočí. Potřebujeme totiž pořádek, t.j. diktaturu a ne zlodějskou demokracii. Komunismus byl svinstvo, ale stejné, jako dnešní demokracie, kterou dělají ti nejhorší šmejdi a sráči. Ať náds nikdo před diktaturou nevaruje, horčí než to dnesšní v průměru nebude.
0/0
26.10.2003 10:01

vasnivyctenarIDNES

Re:
Souhlasim, ze komunismus, ne! Taky ta nase pseudodemokracie pachne! Ale jen proto, ze jsme dali tem parchantum na zacatku devadesatych let sanci... to musime brzy nejak napravit.. tezko rict jak.. Pravicovou diktaturou?! Ses zblaznil, ne.. takova diktatura vzdycky boli - nejvic ale potom, co se sama zhrouti. Prosim te, neblazni. Radeji premyslejme, jak to s tema zlodejema vyresime - ale do demokracie nekopej!
0/0
26.10.2003 18:29

Rad

Voliči ČSSD a podobně
chystejte si prkenice, ať nám ty dluhy páchané vašimi miláčky dokážete splatit! asi na to budete muset dost šetřit, už teď to dělá 50000 na hlavu včetně kojenců, takže budete muset zatáhnout 50 tis.za sebe, 50tis. za toho kdo volil někoho jinýho, 50 tis za vaše socanský dítě a 50 tis. za dítě toho kdo volil někoho jinýho, takže každej máte dluh celkem 200 tis. a pořád stoupá (cca o 45tis ročně). k tomu úroky, mno, nezávidím vám to, pokud ovšem nejste takoví hajzlové, že to budete chtít zatáhnout po nás ostatních. ČSSD navíc likviduje ČSA a ČEZ a kdeco, tak sem zvědavej, jak vám dluhy porostou dál. 
0/0
25.10.2003 17:14

vasnivyctenarIDNES

Re:
Co to meles, co vam mame splacet - my volici CSSD!? A koho jsme asi tak do prdele meli volit!! Jako jediny normalni se v te chvili jevila CSSD bez slintala Zemana. Jses v tom s nami - by me zajimalo koho jsi volil ty? Komunisty ODS, nebo uplne vypatlance KSCM... mimochodem, co je to Koalice?!
0/0
26.10.2003 18:26

Honzajs

Re:
Největší deficity přece dělá vláda ČSSD, tak proto...
0/0
27.10.2003 8:24

Vaclav Hanus

Re:
CSSD pouze byla nucena resit deficity, na ktere bylo zadelano v devadesatych letech a ktere uz v ekonomice v dobe nastupu neODSovske CSSD byly.
0/0
28.10.2003 14:11

Ivo Dankovič

Jistě, našel by se šťoura,
který by mohl namítnou, že podobná částka by mohla pomoci lidem, kterým loňská povodeň vzala vše včetně střechy nad hlavou a dodnes bydlí v provizóriu, nebo by pomohla drobně zdravotním sestrám, zaměstnancům ve školství, těm nejobyčejnějším zaměstnancům státních kulturních organizací /tato částka např.převyšuje celoroční rozpočet Městského divadla v Mladé Boleslavi/, nebo by se za tučástku dal pořídit nejeden slepecký pes, kterého si musí zaplatit nevidomý občan ze Sokolova za svůj nevelký invalidní důchod. Dokonce by se prostě mohl najít takový šťoura, který by prohlásil, že je to vlastně dosti nemravné nechat si s klidem vyplatit podobné odstupné za nic. Ale nenechme se podobnými rejpaly, nespokojenci a prudiči vyvést z rovnováhy. Jsme přeci bohatý stát, který na to má.
    
0/0
25.10.2003 14:39

smíšek

chlapi ...
Chlapi závidět už umíme, ale což takhle už konečně dát někomu na přes držku ?
0/0
25.10.2003 14:30

Ivo Dankovič

Jistě, našel by se šťoura,
tak co bychom si tomu
0/0
25.10.2003 14:22

sluncevsobe

A za to Míl letěl
na hodinu! Bezzubá dozorčí rada mu v žádném případě účast ve výběrovém řízení nezakázala! Zahrála si na mrtvýho brouka! To státním zaměstnancům nedělá problém!
0/0
25.10.2003 13:03

sluncevsobe

Odboráři
tvrdí, že výběrové řízení na prodej Severočeských dolů je jedna lumpárna a lze s tím jen souhlasit! Jednak je silně diskriminační a navíc nabídka jedné z firem čítá bratru 2,5 miliardy, přičemž SD mají ve svých aktivech 8 miliard a 1 miliardu ročně čistého zisku. Ale výběrové řízení je připraveno právě pro tuto firmu! Chybí jen rodné číslo majitele jako jedna z podmínek! "Vláda chce mlsat, má prostě ráda koláčky, hlavně ty s tmavou náplní"!!!! Ví, že si v dalších volbách neškrtne, tak teď je poslední příležitost! Ze státní firmy toitž nic nekápne!!! Hezký den přeji! J.
0/0
25.10.2003 12:59

výrobce podprd

a co já
Nemohl bych alespoň jeden měsíc šéfovat CEZu? Ta výplata by mi velmi pomohla (potřebuju boty na zimu), za těch 20 pracovních dní toho moc nezkazím. Slibuju, že nebudu požadovat padák.
P.S. nikdy sem nebyl v LM, KSČ, StB, SSM
        čestně přiznávám (i když sou důkazy spáleny), že   sem byl jiskrou a pionýrem, ale to jenom proto, že sem chtěl něco změnit k lepšímu, a nikomu sem neuškodil
0/0
25.10.2003 12:40

výrobce podprd

zasloužil by
jó to se to vydělává s monopolním (dominantním) postavením
0/0
25.10.2003 11:47

Zdenekn

Re:
Pro soudruha milicionáře alespon na pár měsícú slušné koryto!!!!!!!! NEBO  NE??????
0/0
25.10.2003 11:59

Bobecek

Proč ho stát vyhodil ?
Představím-li si, že mnou volení zástupci občanů - poslanci - se mají promyšlenou personální politikou, výběrem nejschopnějších manažerů do čela státem vlastněných firem, starat o co nejlepší zhodnocování státního majetku, je mi ze současné praxe poněkud hodně nevolno.
Odvolání velmi úspěšného šéfa ČSA a jeho nahrazení chlapíkem se vsetínskou vojenskou socialistickou "ekonomickou VŠ", dlouholetou praxí v armádě, která nezná podvojné účetnictví... Chlapík ten ani neovládá anglický jazyk. Ale je loajální člen ČSSD a se Standou velký kámoš
ČEZ - Míl byl skvělý šéf, výsledky ČEZu si každý může najít na www.cez.cz . Paráda! Kdo ho nahradí ?? Určitě headhuteři neudělají celoevropské výběrové řízení a nevyberou toho nejschopnějšího, kterého by pak zástupci státu v dozorčí radě odsouhlasili.
Už aby ČSA, ČEZ i další privatizovali.
Dívám-li se např. na vývoj kurzu akcií / hospodaření České spořitelny, a.s. (dnes akcie Erste Bank na pražské burze), je to vidět. Dokud to vlastnil stát a řídili to Klapal, stálo to za , teď tam Erste dala Jacka Stacka - a výsledky akcií od té doby ?
Stát je nejhorší vlastník !!!!
Přirozeně Ti, kteří ovlivňují výběr managementu ve státem ovládaných firmách budou tvrdit opak, budou hrát na strunku  vlastenectví, budou prosazovat "českou cestu" privatizace.
Pokud jim to zbaštíme, náš problém...
0/0
25.10.2003 10:29

llolo

Zlatý padák? Spíše velmi malá provize
Proč se někdo zbavuje ředitele, který za tři roky zvýšil obrat ČEZ na dvojnásobek a vstoupil do privatizace ziskových dolů? Smrt vládě ČSSD!!!!!!!!
0/0
25.10.2003 8:29

Ekonom

Re:
Než začneš něco psát, tak si zjisti fakta. Nešlo o obrat, ale o zisk před zdaněním.
0/0
25.10.2003 10:00

Jano_S

Re:
Je rozdiel zvysit obrat v monopolnej elektrarenskej  spolocnosti ktora ma odbyt zabezbeceny a rozdiel dokazat to iste v nejakej strojarskej fabrike ....
0/0
25.10.2003 10:19

Jano_S

Re:
pardon, zisk. O pokrivenych, statom regulovanych a dotovanych cenach ani nehovoriac.
0/0
25.10.2003 10:22

dana

Hurá
Jsem nadšena. Statisticky opět vzrostou platy v tomto státě.
0/0
25.10.2003 7:15Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.