Diskuze

Co slibuje karta s odloženou splatností?

Česká společnost si zvyká na úvěry všeho druhu, objem půjček neustále vzrůstá – to není nic nového. Mluví se o tom, že jsou stále častěji využívány typy úvěrů, které Češi doposud spíše opomíjeli – revolvingové úvěry spojené s kartou. Při jejich výčtu jsou ovšem obvykle zmiňovány pouze karty kreditní, případně nákupní úvěrové karty. Opomíjeny jsou karty typu charge. Jak se liší od předchozích uvedených a které banky je nabízejí?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

bohous

3. 11. 2003 12:30
Je to jenom pro bohatý a společnosti!!
Je to jenom pro bohatý a společnosti!! Pro mně je 5000/4000/Kč ročně za kartu dost ! Mně stačí splácet 42Kč měsíčně za klasickou kreditku!!!
0 0
možnosti

Wil

3. 11. 2003 10:06
Praktické ale cenově velmi nevýhodné
Je sice úžasné, že nám banky nabízejí bezúročné období ve výši okolo 1,5 měs. ale cena za vedení karty (nemluvě o následných úrocích) je velice vysoká. Kreditní nebo chcete-li charge karty se vyplatí podle mého názoru pouze klientům, kteří mají větší mnoužství peněz vázaných na nějaký spořící účet, vkladový list apod. v tom případě tím získají možnost výhodného krátkodobého úvěru. Ostatním (klienti s nižšímí - průměrnými příjmy) vyplatí spíš klasická debetní karta a kontokorent.
0 0
možnosti

kix

4. 11. 2003 10:02
Re:
ano, a budu ještě přísnější, úvěrové karty jsou typicky pro toho, kdo je vlastně nepotřebuje.... Ať mám příjem velký nebo malý, měl bych být schopný si vytvořit rezervu v řádu několika platů... A né si brát úvěr a mít nerozumně vysoké úspory vázané na spořicích účtech. A nezapomeňme: nic není zadarmo, a bezúročné období jen skrývá vysoké poplatky za kartu a/nebo za výběr z bankomatu. Pokud by si někdo dal práci spočítal v modelové situaci RPSN, možná bychom se divili.
0 0
možnosti