Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ústavní soud zamíchal s KTP Quantum

Do nepřehledné situace kolem bankrotu makléřské firmy KTP Quantum zasáhl Ústavní soud. Na základě stížnosti některých poškozených klientů firmy zrušil některá ustanovení schůze věřitelů. V praxi se tak konkurzní řízení vrátní na začátek, protože neplatná je i volba konkurzního správce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nasranej klient

Vládní program - právní nihilismus!
Pan Zimáček má nepochybně pravdu v tom, že postup dozorového soudce France poškodil většinu věřitelů. Ale to už se vědělo dávno od samého počátku v tom, že soud přijal nápadně rychle návrh pana Kuře (zadarmo ani kuře nehrabe! - jak příznačné). Dále v tom, že navzdory velkému množství stížností (71 návrhů na zproštění a 14 stížností) věděl - a jako soudce vědět musel ex offo, že SKP Sehnal páchá nezákonnou činnost a to za vydatné pomoci právě pana Zimáčka, který mu mimochodem obstaral pěknou trafiku v zabaveném majetku klientů KTP!
cituji ze závěru usnesení KSHK ze dne 7.3.2003: ... Podle ust. § 8 odst. 6 zákona č. 328/1991 Sb. o konkurzu a vyrovnání v jeho platném znění může soud z důležitých důvodů na návrh některého z účastníků nebo správce anebo i bez návrhu zprostit správce funkce. Zprostí-li soud správce jeho funkce, ustaví nového správce. V tomto případě soud shledal dostatečné důvody ke zproštění, a proto dle výše uvedeného ustanovení dosavadního správce funkce zprostil a současně ustavil dle ust. § 8 odst. 1 citovaného zákona správce nového. ...
A teď jsem zvědavý, jak se páni soudci budou potit, až budou chtít vyhovět závěrům ústavního soudu a zároveň brát v úvahu flagrantní porušení celé řady zákonů ze strany SKP Sehnala za přímého "dozoru" "dozorového" soudce France!!!! A nejen to, ani celá suita KSHK v čele s předsedkyní není bez poskvrny.
A klienty KTP drží jako rukojmí v bezohledné rvačce o prebendy z titulu svých funkcí!
cituji dále z diskuzního fóra iDnes: ... Rozhodnutí o počítání hlasů totiž podle Zimáčka umožnilo, aby v konkurzním řízení dostala absolutní moc jedna zájmová skupina, a to klienti sdružení Jistota a Budoucnost. Sdružení zastupuje tisíce lidí. ...
0/0
7.11.2003 2:01

Poučený klient

Re: Vládní program - právní nihilismus!
Máte pravdu, že v konkursním řízení na KTP je řada podivností vto i překotně rychlé vyhlášení konkursu. Včera do toho konečně zasáhl někdo kompetentní. Ale nemáte pravdu, že by klienti v majoritním sdružení měli mít absolutní moc. Podle zákona totiž v konkurzu musí být rovnoměrně uspokojeny zájmy v š e c h věřitelů! Tady to vypadalo tak, že věřitelský výbor byl (nezákonně) dosazen majoritním sdružením zastupujícím dominantní část klientů, ale prosazoval specifické zájmy určité dílčí skupinky ono majoritní sdružení ovládající. Tyto zájmy byly v naprostém rozporu se skutečnými zájmy naprosté většiny klientů, kteří do KTP vložili své skutečně poctivě vydělané peníze. Tady nejde o Zimáčka nebo Jinřichovskou, ale o to kam peníze klientů přijdou, zda se vrátí aspoň část věřitelům, nebo zda se podaří tunel dokončit. A pane kolego, mrkněte se na to, co to znamená ex offo, jinak ten výraz nepoužívejte.
0/0
7.11.2003 13:49

xyz

Re: cancy píšete
1.obč.sdružení JaB sdružuje cca 18tis klientů ze 28tis, takže zastupuje většinu. Zimáčkův Spartakus ani náhodou nemůže konkurovat. 2.Když krajský soud rozhodne dle úst.soudu protizákonně, jak asi páni soudci ctí a znají zákony? 3.Klienti vložili peníze, proč píšete"skutečně poctivě vydělané peníze"? Jak si je kdo vydělal se nikdo neptá a nikoho to nezajímá. Užíváte niceneříkající fráze. 4.Nejhorší vůbec je neustálé prodlužování nejasného stavu klientů. Neznají (a dosud asi nikdo jiný) ani termín nějaké akce, ani kolik bude z konkurzní podstaty a/nebo z garančního fondu. 5.riziko největší pro každého občana nepochází z jakékoliv firmy i kdyby byla od začátku podvodná ale z nejasného, zmatečného a zasviněného českého """práva""" a jeho uplatnování a vymáhání. Kdo ještě na vlastní kůži a kapse nepoznal co je """český právní stát""" v praxi neví  o čem je řeč. Kdokoliv se kdykoliv může zaplést se zákony (dopravní nehoda, jakákoliv škoda,dluh,půjčka, sousedé, nájemníci,děti po rozvodu...) a až poté zjistí v jakém """právním státě""" že to žije a platí daně.
0/0
8.11.2003 19:58

abcd

Re:
Proč píšete"skutečně poctivě vydělané peníze"? Odpovím za pana poučeného klienta. Protože v konkursu na KTP skončili jak poctiví střadatelé, tak i podvodníci, kteří do Quanta ulili vejvar z podvodů a jiné černé peníze z nelegálního podnikání! Tím se vysvětluje propastný rozdíl mezi celkovým objemem pohledávek a sumou pohledávek, které byly jednotlivými věřiteli do konkursu přihlášeny.
0/0
10.11.2003 12:17

věřitel

Re: Re: cancy píšete
Je pozoruhodné, vracet se s odstupem času - Zimáčkovo sdružení už odstranilo svůj web, nadělalo víc škody, než užitku pro věřitele a nejnovější pokus o obstrukce ruku v ruce s GF soud zamítl - viz zde:
Krajský soud v Hradci Králové svým usnesením ze dne 04.11.2005 zamítl návrh PhDr. Františka Zimáčka, Garančního fondu obchodníků s cennými papíry a ČSOB, a.s. (jejímž jménem jednal JUDr. Vladimír Chlouba), na odvolání členů věřitelského výboru Mgr. Ladislavy Jindřichové a Ing. Jaroslava Hudce a náhradníků Ing. Jiřího Kanty, Jiřího Wuchterleho, Ing. Dany Trefancové a Ing. Vlastimila Hlavatého. Proti tomuto rozhodnutí není dle § 66b odst. 2 zákona o konkursu a vyrovnání odvolání přípustné.
0/0
13.11.2005 9:43

Ranař

Huja buja
Byvše věřitelem, zhodnotil bych případné škody napáchané naprosto diletantským rozhodnutím konkursního soudu a žádal náhradu škody způsobené nezákonným postupem. Minimálně tu odměnu co si správce konkursní podstaty vyplácel. A že konkurs je vejvar jak prase a jeho protahováním správcové tunelují komkursní podstatu, z které se mají uspokojit věřitelé, jen pro sebe.
0/0
6.11.2003 14:35

Vendula

makléři
tyhle české "makléře" pošle Strana po převzetí vlády neúprosně do kriminálů, hlubinných dolů a hutí. Vexlák, který stál v roce 89 před Tuzexem a nabízel bony se po revoluci vyzbrojil mobilem, kufříkem a případně titulem. Podobný blb se poté tváří, že se celý život pohyboval na Wall Street, rozkrade a prohospodaří co se dá a ještě se ve finále tváří uraženě: "V Americe Donald Trump má miliadry a tady MNĚ to zakazujou..." Poctivá práce v třísměnném provozu, vlašký salát k svačině a tvrdé lůžko by bylo pro podobné makléře a finančníky tím nejlepším lékem na vlastní přitroublou pýchu...   
0/0
6.11.2003 13:33

janybek

ty asi nejsi v životě moc úspěšná, viď Vendulko?
0/0
6.11.2003 14:18

Vendula

Re: hlavně si
nemysli, že dyš si to dotách na vedoucího noční směny v mekáči, že se nám tu budeš naparovat a ohrnovat nos. I pro tebe má strana plán...
0/0
6.11.2003 14:34

Divisek

Re:
Co Ty ses zac Vendulko?
0/0
6.11.2003 19:57

FHX

Re:
Máš docela dobrou slovní zásobu, na absolventa základní školy, možná tě za nějaký čas strana naučí i gramatice.Strana se nenaučila myslet do této doby, takže ty jsi pouze zrcadlo stranické blbosti.
0/0
7.11.2003 0:54

Divisek

Re:
Tvoje stranická souputnice Zuzka Rujbrová jezdí do Jižních Čech střílet kačeny. Dej si, prosím Tě, na sebe pozor a v té době moc nevystrkuj makovici.
0/0
9.11.2003 20:45Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.