Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vyšší daň může zdražit nové byty

V parlamentu začala bitva o to, jak velkou daň budou platit kupci nových bytů a domů po vstupu do unie. Poslanci chtějí od ministrů vysvětlení, proč navrhují zatížit převod pozemků pod nově postavenými nemovitostmi 22procentní daní, a zvednout tak ceny nového bydlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hanka

Kde jste to sebrali????
Vážení, kde jste tuto informaci sehnali? V témže zákonu je odstavec o předmětech, osvobozených od DPH,  a tam jsou přímo vyjmenovány pozemky!!! Nestraší Vám ve věži? Přečetli jste si celý zákon???
0/0
18.11.2003 15:21

Toleda

Re:
Jsme o půl roku dál... Bavíme se o úplně novém zákonu o DPH, který schválila vláda a co nevidět by měl jít do Parlamentu....
0/0
18.11.2003 15:45

Divis

Placete nad vstupem do EU?
Jestli si dobre pamatuji, tak prevazna vetsina diskutujicich tkeskala Spidlovu vyjednavani o vstupu do EU.
A prevazna vetsina nemohla prijit Klausovi na jmeno.
A ted konecne vidite, ze mel Klaus pravdu.
Budeme mu v budoucnosti vice naslouchat?
0/0
18.11.2003 1:59

Mil

K veci Vazeni
Vazeni vradte se k veci. Byty DPH nepodlehaji. Dan z prevodu nemovitosti klesne. Jediny problem jsou nebytove prostory (garaz, site, komunikace). Narust tam je a u nove vystavby v radu deseti tisicu.
Proklad: Kupuji v Praze byt novy 2 mil. s garazi. Tak DPH se mi zvedne jenom u garaze (cca 200 000 Kc) tj 34000 ze 2 mil to se da perzit. Uvedomime li si, ze cena bytu nevychazi z nakladu, ale moznosti trhu. Tak se o toto noviseni v dusledku konkurence rozdeli Kupijici a prodavajici.
Nebo se mylím?  
0/0
14.11.2003 21:55

Honza

Re:
Na byty se vztahuje  dph 5% (minimálně do roku 2007). Zde se hovoří u zvýšení dph u pozemku, což se samozřejmě kupujícího bytové jednotky dotkne.  Není  mi jasné, z čeho usuzujete,. že  se to týkágaráže, to přece s garáží bezprostředně nesouvisí??
0/0
15.11.2003 19:12

Brblal

Re:
Máte naprosto špatné informace. K novým bytům se počítá DPH 5% , ale pozemky jsou nyní od DPH osvobozeny !  Daň z převodu snad opravdu klesne, ale nové byty jsou od daně z převodu osvobozeny a platí se pouze z pozemků, nebytovek (tedy např. garáží, prodejen apod.) a u bytů, kde se již jedná a druhý převod, tedy starších.
0/0
18.11.2003 8:36

opčan u dna

Milí státe
Milí státe předem méhodopisu děkuju ti že mi všecko tak pěkně daníš a že mě tu u dna tak pěkně bereš furt na hůl.  Já bych ti fakt dal rád ještě víc ale já už fakt nemožu. Su oškubané dočista dočista! Vím že musíš drát mě dole těch pár mých šlupek se dobře sečte a dan vodečte. Nemožu si platit danového poradce a drahého právníka jak ti velcí machři co to všecko uměj a nic ti neplatěj. Su rád že skoro hov-o mám aspom mi hov-o můžou vzít jak těm co něco maj. Su proto zdravé a dobře spím dveře skoro zamykat nemusím. Su rád milí státe že tu žiju a tobě na fajn život vezdejší příspívat možu. Rád dál budu platit  at máš z čeho podělovat a rozhazovat. Rád zaplatím i známku na dopis poslance Martínka Radko ministru českého finančnictví jak jest v článku zminěno. Prd platné mu to sice bude Radkovi ale at se baví když už tam sedí neco dělat mosí šak by tam na tym fleku poslyneckym zcepenal a získal jen mozoly na zadní části těla. Mosí to být rachota pro pana ministra finančnictví dělit co chudobě tak rád bereš a co ti bohatý nedá a furt mít málo protože všade chybí po tom rudém hodování odees kuponovem rozkradeni a socanskem slibovani nemožného. Su rád že tam furt vidim stejny lidi co to za rudého bratra chytli a chytaji se dodnes protože vijá který kabát zrovna obléct. Já su ale blbé a tupé opčan u dna a proto ti všecko co budeš chtít odevzdám. Státe kdybys neměl eště dost šak se ozvi já eště něco někde najdu a rád  dám šak  dobře se o mě za to odvděčuješ a fajnový servis (tak sem to někde četl) mi za to poskytuješ. Doufám milí státe že najdeš eště někde díru kterou mi vlezeš do kapsy že je jedna prázdná a druhá vysypaná nevadí. Ty se v dírách vyznáš a dan na díry bys už taky moh vymyslet aby se nám všem a hlavně tobě líp dařilo. Milí státe budu moset končit proto závěrem mého dopisu přimi ujištění že su furt tvůj opčan-volič cu bude platit seč može všecko co prošustruješ. Zdan mi i tech 2000 pismen vypsanych.
0/0
14.11.2003 21:43

Fredy

Bouře ve sklenici vody?
Myslím si, že v současné době podléháme nepřesným „zaručeným“ zprávám médií, které se předhánějí v tom, že převod stavebních pozemků bude po vstupu do EU zdaňován 22% sazbou DPH. Je to pravda pouze částečná, protože podle ustanovení § 56 z pracovního znění vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty vyplývá, že zdaňovány budou pouze převody stavebních pozemků uskutečněné do 5 let od nabytí. Ostatní převody pozemků mají být i nadále od daně osvobozeny.   Nepřesné informace způsobují zmatek. Lidé se dnes už obávají dokonce i toho, že 22% sazba DPH bude uvalena i na nájem bytů.   Na vině jsou hlavně naše ministerstva, která nedokáží,   podle mého názoru,   dostatečně a včas informovat veřejnost o pracovních verzích připravovaných zákonů. Některé by měly být minimálně publikovány na webových stránkách zpracovatelů, konkrétně na stránkách Ministerstva financí. Těm, kdo se o to zajímá, tak doporučuji si prohlédnout znění pracovní verze vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
0/0
14.11.2003 18:32

wind

Re:
Takže: pokud bude firma (plátce DPH, typicky DEVELOPER) prodávat byt, bude prodávat i podíl na pozemku. Tento podíl na pozemku bude podeléhat DPH 22% !!!!. Pokud developer koupí pole , zainvestuje jej a zase prodá (jedno jestli celek nebo po částech), bude prodej podléhat DPH 22%.
".... vyplývá, že zdaňovány budou pouze převody stavebních pozemků uskutečněné do 5 let od nabytí..." ano, opradu budou, a to i pozemky pod již stojícím domem, takže nikoliv pozue nezastavěné pozemky, ale HLAVNĚ pozemky pod již stojícími domy. Ještě pár vtipných dopadů tohoto zákona: Developer koupí za 10mil. pole. Zasíťuje jej a prodá za 15mil. Kč. Přidaná hodnota developera je 5 mil. Kč (a z ní by měl odvést 22% DPH, tedy 1,1mil.). ALE! Protože v 90% případů pole koupí od neplátce (například obce jsou neplátci), stát si myslí, že přidaná hodnota developera je 15mil. Kč, tedy DPH 3,3 mil. Kč. Jinými slovy, ze zisku developera 5-1,1 mil. Kč=3,9 mil. (neuvažuju další náklady) se najednou stane 1,7 mil. Kč. Myslím, že na to, aby developer platil takovou daň, se developer vy... Jinými slovy, Soc Dem nenažranci nic nevyberou, akorát dotlačí víc lidí do šedé ekonomiky
0/0
15.11.2003 12:09

wind

Re:
A ještě další vtipné důsledky: DPH se počítá v okamžiku, kdy přijde výpis z katastru. V Praze a okolí trvá taková sranda 6-9 měsíců. Předpokládejme, že dnes člověk uzavřel budoucí smlouvu s developerem na koupi bytu. Realizace takové transakce trvá 1,5 roku (1 rok stavba+kolaudace, 1/2 roku katastr). Jsem zvědavý, kdo zaplatí ono zvýšení DPH, protože ke dni uzavírání smlouvy nikdo netušil, že DPH vyskočí o 22% na pozemku (odhady cca 50-100 tis. Kč na průměrném bytu 50-100 m2 - niz níže - jsou docela správné). Nevím nevím, zda klient u bytu za 3000 mil. Kč vklidu zamázne dalších 100 000 (jak dlouho takové peníze vyděláváte?) Jak se na to bude tvářit banka poskytující hypotéku na určitou cenu? Předpokládám, že tato "úpravička" podřízne část bytové výstavby. Důsledky: sníží se výkony ve stavebnictví, tím klesne HDP, vzrostou ceny novostaveb, tím klesne poptávka, zvýší se inflace, tím vzorstou úroky z hypoték, to opět sníží poptávku, atd... Takže taková menší nenažranost vlády nám hezky zařízne ekonomiku. Důsledek: na DPH se vybere stejně jako nyní, možná míň, akorát klesne HDP, stoupne nezaměstnanost a vláda zase bude vymýšlet, co ještě zdanit, aby vybrala víc. Líbila se mi poznámka: co je to přidaná hodnota u pozemku? Proč tedy není také přidaná hodnota u akcií (koupím akcii, prodám akcii a z prodeje odvedu 22% DPH, samozřejmě při nákupu si neodečtku nic, neb jsem koupil od neplátce; takže pokud prodám o 23% dráž, dosáhnul jsem zisk 1%)
0/0
15.11.2003 12:21

Fredy

Re:
Vašim poznámkám rozumím. Je to problém skutečně jen developerských firem. Ale i v jejich případě to lze vyřešit. Však oni již vědí jak. Daňová optimalizace pro ně není nic neznámého. 
0/0
17.11.2003 18:47

Pro Fredyho

Re:
Pošlete mi kontakt wind@mujweb.cz, myslím, že pro vás budu mít nabídku (mě o něco vzrostou náklady, vy vyděláte a vláda utře; tuto daň považuji v této podobě za nemravnou a buď ji nebudu platit nebo raději nebudu vůbec stavět; v obchodě taky pokud druhá strana požaduje příliš, tak raději obchod neudělám)
0/0
19.11.2003 15:22

univerzální sponzor

platit prosím!
Daň z přidané hodnoty u pozemku? - to si snad děláte prču.Jakou hodnotu jsem na pozemek přidal? Jak jsem ho zhodnotil - myšleno že se na něm třeba vys...? Pak už mi skutečně nepřijde divné, až za měsíc bude schváleno, že prostituky budou povinny po vstupu do tej Únie odvádět daň z přim*****é hodnoty.
0/0
14.11.2003 13:44

P

mam dost socialististu
kteri jen kradou a kradou a kradou tim ze neuveritelne zvysuji dane, planuji dane, chlubi se danemi, primymi ci neprimymi a navic maji tu drzost nase mlade generace zadluzovat a zrat na nas ukor chleba a jezdit si v limuzinach a mit vsechno zdarma pro sebe apod, mam dost! RESENI JSOU 2: BUD SE LIDE NASTVOU A BUDOU PREDCASNE VOLBY CI REVOLUCE (ne sametova) nebo EMIGRACE!!!!
0/0
14.11.2003 10:41

5444444444455

Re:
nenahraditelný sluníčko sociálního státu, skvělý, velkolepý a nejchytřejší Vladimíre Iljiči Špidlo. Bez tebe by všichni jen živořili, ale s tebou, zaštítěným tvou hrdinnou stranou a tvými spojenci od Uhelných skladů a Flanďácké kohorty hadů se brzy budeme mít jako v Argentině.
0/0
14.11.2003 10:46

obyčejný občan

Re:
Je jasné, že ti, co jsou u vesla, mají svoje teorie a opozice je tu od toho, aby byla zásadně proti, ať se jedná o cokoliv. Podle mne ať je nahoře růže nebo pták, stejně není obecně mnoho jiných bezbolestných možností, jak současnou zoufalou ekonomickou situaci vyřešit - bohužel. Komunisti nám za 40 let ukázali, jak si to představují a já tam už zpátky nechci.
0/0
14.11.2003 11:29

martin

Re:
ty jsi ale potrhlik, vzdyt ti prispevatele nahore maji socialistu po krk, tak co se seres ty noumo? nauc se poradne cist a pak reaguj, pa pa
0/0
14.11.2003 17:54

camillo

Lidi, trochu myslete!
Zkusil jsem si to spočítat: obvyklé hodnoty při výstavbě bytů se pohybují kolem 30 m2 z celkového pozemku na 1 bytovou jednotku. Tento pozemek se kupuje obvykle jako pole, tj.  nezasíťovaný. Cena je samozřejmě různá, ale pokud počítám reálně s 1000 Kč/m2 ( a to nevím, jestli jsem to nepřehnal ), pak mi vychází rozdíl v DPH na jednu bytovku cca. 5 000 Kč, což při ceně nového bytu kolem 2 mil. Kč je položka absolutně zanedbatelná a nemůže žádným reálným způsobem zdražit už dnes tak předražené byty - jedině, že stavbaři využijí jakoukoliv záminku k neopodstatněnému zdražení. 
0/0
14.11.2003 10:37

Dozen

Re:
Jenze pokud se bude jednat o stavbu rodinneho domku na klic, budou castky mnohem vyssi. Nekde vam uz nedaji stavebni povodleni pro pozemek mensi nez 1000 m^2 a pak se to tvrde prodrazi - pujde az o statisice. Navic neni jasne, zda v pripade pozemku s infrastrukturou nebudete platit i za zasitovani pozemku. Jsou to sv*ne, EU je jen zaminka, dalo se sjednat vyjimku, a nemusime mit DPH 22%.
0/0
14.11.2003 10:43

camillo

Re:
Jenže u právě u individuálně stavěných rodinných domků nebývá pravidlem odkup pozemku od nějaké firmy. Pokus na takovou hru s překupnickými firmami přistoupím, pak budu muset zaplatit, ale myslím, že článek měl navodit dojem, že nehorázně zdraží právě byty - ty si nikdo nepostaví sám svépomocí.
0/0
14.11.2003 10:56

Dozen

Re:
Nemyslim. Je celkem bezne ze pozemek koupi ve velkem nejaka firma a vybuduje potrebnou infrastrukturu a jednotlive plne zasitovane stavebni parcely prodava. Co a kdo vam domek postavi je vase vec. Stavbu domku jsem schopen zorganizovat, ale zajistovat zavedeni plynu, kanalizace, elektriny, pristupove cesty, vyvedeni zemedelskeho pozemku - na tom si jednotlivec bez znamosti vylame zuby.
0/0
14.11.2003 11:07

camillo

Re:
Máte samozřejmě pravdu, ale není možno se dívat na novou výstavbu jen jako na stavbu rodinných domů v okolí Prahy - tam tato změna může mít vzhledem k cenovým relacím značné důsledky, ale článek je o bytové výstavbě, což je pro řadu lidí jediná reálná cesta k bydlení.
0/0
14.11.2003 11:16

jerryy

Re:
No jistě nejde jen o Prahu, ale i o Brno, Pardubice, Plzeň, .... Obecně se nejvíc staví právě u průmyslových center - neznám čísla, ale vsadil bych to na hodnotu nad 80%. V "Kotěhůlkách" si pozemek fakt koupím od souseda, ale právě ve městech a jejich okolí převládají prodeje od firem. Jo a v případě městských částí se zase nezastavuje pole, ale pozemky v cenách několika tisíců za metr .....
0/0
14.11.2003 11:26

Dozen

Re:
"V parlamentu začala bitva o to, jak velkou daň budou platit kupci nových bytů a domů po vstupu do unie." - vidite mluvi se tam i domech. Doplati na to kazdy, samozrejme nejvice lide v okoli Prahy (+ podstatna cast strednich Cech), Brna, Hradce Kralove ..... .Takhle to omlovat nelze. Navic jsou tam dalsi zverstva. 5% DPH bude platit jen na pevne casti domu, napriklad klasicky sporak bude mit 22%, vestaveny 5%, mycky budou mit 22% bez ohledu, jak jsou namontovany. Neni treba jasne, zda se to dotyka pouze novych staveb, take v pripade rekonstrukci by se mohla platit vyssi DPH.
0/0
14.11.2003 11:26

JP007

Re:
Jen na upřesněnou. Pojmem "bytová výstavba" je označována v navrhovaném znění zákona výstavba domů, kde je více jak 1/2 podlahové plochy určena k bydlení. V článku se tak nejedná pouze o výstavbu bytů, ale všech nemovitostí, kde by i po vstupu do EU měla být uplatňována snížená sazba daně. 
0/0
14.11.2003 11:30

JP007

Re:
Oni ale byty zdraží a nebude to jen díky překupníkům, jak říkáte. Vezměme si příklad. Na zelené louce se postaví klasický panelák. Pochopitelně, že to obnáší nákup pozemku a vybudování vlastní stavby. Nicméně vybudování sítí, přístupových komunikací, veřejného osvětlení, garáží, či stání pro vozidla budoucích obyvatelů nebo terénní úpravy jsou nutným výdajem spojeným s vybudováním nových bytů a v ceně děl jsou pochopitelně do poslední koruny zahrnuty. Dosud nebyl problém. Pokud se nejednalo o osvobozený prodej, podléhal snížené sazbě daně (celá cena  s výjimkou pozemků). Nyní ale bude vše, co jsem ve výše uvedeném výčtu vyjmenoval, podléhat základní sazbě daně. Byty se v důsledku toho asi nestanou finančně nedostupnými. Znatelné zvýšení ceny to ale bude.
0/0
14.11.2003 11:26

JP007

Re:
Už jsem to říkal. To zasíťování pozemku (a nejen to) nebude z 5 % jako dosud, ale s 22%, a to i u bytové výstavby. Pozor!!! To poslanci ještě nevědí! To bude zděšení, až to zjistí.
0/0
14.11.2003 10:56

camillo

Re:
Zasíťování pozemku vychází v přepočtu asi na 200 Kč/m2, takže to je řekněme dalších asi 1000 Kč na byt - čili celkem s výše uvedeným by mohlo být oprávněné zvýšení asi o 0,3% - stojí to vůbec za řeč při nynějších maržích stavebních firem?
0/0
14.11.2003 11:10

jerryy

Re:
Proč dalších ..... teď jsem si to spočítal na reálním příkladě kde si nechám stavět byt v Brně ...... dělá to na byt o 117m rozdíl 58500,-
0/0
14.11.2003 11:31

počtář

Re:
Jak jste k tomu číslu přišel? Mi to vychází jako 17% z přibližně 3 milionů - to v Brně stojí pozemek 100 000 Kč/m2?
0/0
14.11.2003 12:22

JP007

Re:
My si nerozumíme. To není jen to vybudování rozvodných sítí, ale i vybudování komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, parkovacích míst, prostě veškeré infrastruktury. Od 1.5.2004 vše v základní sazbě i u bytové výstavby.
0/0
14.11.2003 14:44

Čech

A bude ještě hůř milánkové!
Někdo tu zlodějnu socanskou a pakáž Šmidrovskou zaplatit musí a nebude to nikdo jiný než daňový poplatník vážení.
0/0
14.11.2003 10:28

Kryštof

Nula od nuly pojde
Jak se na to tak dívám, tak asi brzy dojde k takové situaci. Cena = 0,-  22% DPH=0,- . Co se bude dít na pozadí mezi prodávajícím a kupujícím je věc , která může být státu jedno. Krok za krokem od bílé ekonomiky po černou ekonomiku.
0/0
14.11.2003 10:15

mates

byty se budou kupovat porad
nevim jak jinde, ale v hradci kralove stoji normalni 3+1 komlem 80-90 metru uz pres milion a pul, a co je duulezity NEJSOU, co se uvolni je hned prodany, takze argumenty ze nejni poptavka jsou blbost, kdyby nebyla, tak je vsude volnejch slusnejch bytu habakuk....  na jare hi taky kupuju  protoze cekat dalsich 5 let jestli to nahodou neklesne na to se muzu neco....
0/0
14.11.2003 10:05

JP007

A to ještě nevíte...
...a poslanci s Vámi, že výhody snížené sazby daně se budou těšit pouze vlastní stavby bytových domů, ale bez vnější infrastruktury. Čili vybudování veškerých sítí, plotů, ale i samostatných garáží, bude zatíženo základní sazbou daně a to i přesto, že bez jejich vybudování žádný stavební úřad bytový dům nezkolauduje. Jo jo, když jste byli tak hloupý a hlasovali pro vstup do EU za dohodnutých přístupových podmínek, s kterými jste se nenechali odpovědnými seznámit a nevadilo Vám to, dobře Vám tak.
0/0
14.11.2003 10:04

Daňový soumar

Re:
Myslíš si snad, že bez EU by to bylo lepší? Tak maximálně půl roku.
0/0
14.11.2003 10:18

JP007

Re:
Promiň, ale Ty jsi ukázkový příklad referendového demagoga. Tak jsem si se zájmem přečetl referendovou otázku, kde stálo zhruba toto: Má ČR vstoupit do EU za dohodnutých přístupových podmínek? Tedy podstata otázky spočívala v tom, zda nám vyhovují ony podmínky. Kampaň však záměrně o podmínkách téměř neinformovala a sdělovací prostředky v rámci politické objednávky vytvořili u občanů dojem, že hlasování je o tom, zda ČR někdy vůbec bude v EU nebo ne. No a co že mi to říkáš Ty? Jak by nám bylo zle bez EU? No vidíš, a to je právě ono. Já tvrdím, že se tam nemělo vstupovat za těchto podmínek. Ač se Ti to třeba nezdá, i EU nás potřebuje a i pro EU by naše "NE" byl problém. Dalo se lépe vyjednávat. Mimochodem, proč si myslíš, že bychom bez EU nepřežili. To je těžký blud vládní propagandy. EU by na nás až tak tragická cla neuvalila. I oni nás svým způsobem potřebují. I v jejich zájmu je, aby se Rakouský dopravce dostal do Polska přes naše území bez větších komplikací apod. Přesto mě nepovažuj za výslovného odpůrce vstupu. Já jen hlasoval proti proto, že jsem o některých podmínkách vstupu věděl z profesních důvodů podrobněji. Leč tušil jsem, že to bude houby platné. Nicméně nářky lidí nad dopady přístupových podmínek, z nichž většina hlasovala pro nebo vůbec mě vždy rozčílí. Anebo se jen rozčilují Ti, co do EU nechtěli. To je taky možné. Mimochodem, když se vrátím k DPH u bytové výstavby, je legrační, že vládní návrh zákona jde až za rámec dojednaných přístupových podmínek. Tedy v tom smyslu, že umožňuje uplatnit sníženou sazbu tam, kde to vyjednavači nedomluvili. Konkrétně se jedná o opravy bytových domů. V odborné veřejnosti se mluví o tom, že s toho bude slušný průšvih.
0/0
14.11.2003 10:39

Daňový soumar

Re:
Já jen vidím realitu a souvislosti a dokážu si je promítnout do budoucnosti. Velmi nadstandardně mě to živí. Pravda je, že Češi si vládnout neumí, že proti EU jsme outsideři (narozdíl od Švýcarů) a hlavně, že se tu ZASE ROZTAHUJOU KOMANČI. A v tomto případě si za svobodu a demokracii rád připlatím!!!
0/0
14.11.2003 10:56

Zlata

EU nemá právní subjektivitu.
Proč neustále někdo tvrdí, že musíme, protože to EU nařizuje. Nemusíme, ale Špidla a jeho soukmenovci  a pomahači chtějí! V tom je celý problém. EU nemá právní subjektivitu, tedy neksou její direktivy závazné. Jsou pouze doporučující a to také EU říká!!! Když jsem říkala, Lidé neblbněte a řekněte NE EU, nevíte co bude následovat, protože vláda a její nohsledi Vám neřekli pravdu, tak jsem byla pokládána za šílence, který chce poškodit ČR. Nikoli já, ale Špidly boysové a koalice poškozují zájmy občanů ČR a dopouštějí se vlastizrady tím, že se chystají bez občanů dát právní subjektivitu EU a dostat tak ČR jako vazala pod Německo a Francii. O to tu jde od nepaměti, šlo o to i v roce 1938 a 1939 a jak to dopadlo, všichni víme. Jediný rok, kdy národ zvedl hlavu byl rok 1968, ale protože se to nehodilo ani Německu a Francii, byla ČR obsazena vojsky Varšavské smlouvy. V roce 1989 došlo konečně k tomu, že si mohli mocní po dlouhých dohodách předat žezla a začít s rokrádáním ČR, okrádáním občanů a jejich ožebračování, aby byli občané přístupni vstupu do EU a aby byli ochotni zbyštit i navijákem předhozenou návnadu "lepšího života" pod záštitou EU.
Špidlo a Vy ostatní, styďte se!!
0/0
14.11.2003 10:02

Prase

Re:
Direktivy sice přímo závazné nejsou, ale vláde má povinost je ve stanovené lhůtě implementovat do právního řádu ČR. 
0/0
14.11.2003 10:17

martinfx

naprostý souhlas
ber kde ber, Češi at se jdou pást, porodnost letí dolů, socani lákají přistěhovalce, jednou budou mít stejné hlasovací právo jako tuzemci. Budou tu mešity a jednou moje děti budou nosit turbany, nebo budou muset být zahalený. Nevíte někdo náhodou proč vymřela původní civilizace v dnešním Egyptě ? ........
0/0
14.11.2003 9:51

Daňový soumar

Re:
Neobstála proti silnějším civilizacím. Jinak mi nevadí, když má hlasovací právo kdokoliv, kdo pracuje. Vadí mi, když ho má i líný lempl, který udělá cokoliv, aby nemusel dělat a přitom si dobře vegetoval.
0/0
14.11.2003 10:17

Špidlův exkrement

děkujeme ti, Ó nejvyšší
nenahraditelný sluníčko sociálního státu, skvělý, velkolepý a nejchytřejší Vladimíre Iljiči Špidlo. Bez tebe by všichni jen živořili, ale s tebou, zaštítěným tvou hrdinnou stranou a tvými spojenci od Uhelných skladů a Flanďácké kohorty hadů se brzy budeme mít jako v Argentině.
0/0
14.11.2003 9:41

Havirov Devils ! ! !

EU
SPIDLA A JEHO SOCANSKA KLIKA - NEJVETSI SVINE SVETA  
0/0
14.11.2003 9:27

Čech

Re: Jo,jo naprostý souhlas!!!
PRYČ SE SOCANSKOU ZKORUMPOVANOU VLÁDOU
0/0
14.11.2003 10:24

Petr P.

O co vlastně jde?
Možná je taky dobré si uvědomit, že tenhle článek mele paté přes deváté. Mluví o zdanění převodu nemovitostí, přitom ale nemluví o dani z převodu nemovitostí, ale o DPH. A ta samozřejmě dopadá jen na přidanou hodnotu. Osvobození s časovým testem (např. 5 let) je zase jen u daní z příjmů. Tak vlastně nevím, co nám chtěl autor sdělit... Ostatně zdanění prospěchu ze spekulace (rychlý opětovný prodej za vyšší cenu) přeci není až zase tolik nepřijatelné.
0/0
14.11.2003 9:25

Daňový soumar

Re:
Jakékoliv zdanění je v tomto šokiálním státě nepřijatelné
0/0
14.11.2003 9:28

Petr

Re: O co vlastně jde?
Naprostý souhlas, článek je naprosto pomatený. Tak jakápak další diskuse.
0/0
14.11.2003 10:14

IQ

Re:
Pro vysvetleni - prevod nemovitosti (domu, bytu ci pozemku) v soucasne dobe nepodleha DPH. Od 1.5.2004 jiz DPH podlehat bude, a to zakladni sazbou (22%). jedinou vyjimkou je prevod nemovitosti urcenych k bydleni. U prevodu vsech ostatnich nemovitosti tedy k dani z prevodu nemovitosti (ktera se snizuje z 5% na 3%) nove pribyde DPH ve vysi 22%. Pro neplatce DPH to dle meho nazoru znamena podstatny negativni dopad. Naproti tomu Vami uvadenych spekulantu, kteri budou platci, se to prilis nedotkne, jelikoz ti si zaplacenou DPH odectou. Je treba vnimat skutecnost, ze DPH realne dopada pouze na neplatce, tj. v naproste vetsine pripadu na spotrebitele.
0/0
14.11.2003 10:47Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.