Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Klaus stvrdil nižší podporu spoření

Prezident podepsal další dva z jedenácti reformních zákonů. Václav Klaus odsouhlasil novelu zákona o stavebním spoření. Stvrdil tak vládou požadovaný pokles maximální podpory stavebního spoření o 1500 korun ročně. Změní se i organizace správy sociálního zabezpečení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Občan

Ubohé a průhledné
Argumenty pro podepsání vybraných reformních zákonů a zdůvodňování nepodepsání druhých je politicky ubohé a průhledné. Lidi máme to co si zaslužíme, to je opět vládnutí odborníků.
0/0
26.11.2003 15:09

X

Kocourkov
Opravdu už nevím, co si myslet. Tato vláda je úplně dementní. STAVEBNÍ spoření omezí všem, i těm, kteří z něho skutečně STAVÍ, místo toho aby příspěvky a třeba i o něco vyšší pooskytli pouze těm, kteří ho využijí pro stavění, rekonstrukce atd.
I když v konečném důsledku se vlastně stará jako správná levicová strana o blaho nás všech, protože nám vlastně přispívá na cokoliv si vzpomenem.
Kolik to rozhodnutí asi stálo stavební spořitelny na kapesném?
 
0/0
25.11.2003 13:01

DELCOP

Uzavirejte, dokud muzete!
Ale do konce roku je to porad za starych podminek, takze uzavirejte, dokud muzete a pokud uz mate stavebko...cca 2, 3 roky, nic se nedeje. Uzavrete si soubeznou smlouvu bez statni podpory a po vyprseni te hlavni budete dal sporit na teto... Navic pokud chcete sporit, uzavrete si vetsi cilovku na 300 000 a budete mit statni podporu 4500 odhadem 10 let a navic se na stavebku nedani uroky (nekde jsou stale i 4%), coz hovori za vse!
0/0
25.11.2003 12:36

hbf

Re:
Kdo by se řídil Vašimi radami, tak by brzy zaplakal.
Aby i v budoucnu šlo na smlouvu požadovat státní příspěvek v současné výši, musí na ni být požadován před 31.12.2003.
0/0
25.11.2003 13:20

jojo

Socan
Ten Klaus je fakt blb.Možná je socan...
0/0
25.11.2003 8:30

Pes Novák

Vy vážně věříte těm pohádkám....
....co píšou stavební spořitelny ve svých plátcích (Mozajka  a pod.)? O tom jak chudá rodina pomocí stavebního spoření (samozřejmě za přispění neocenitelných rad finančního poradce)? Já teda ne! Ze stavebního spoření se dá tak zrekostruovat byt, vyměnit okan, zateplit dům a to i s využitím úvěru. Ale cyklus st. spoiření se nápadně podobá cyklu obměny auta... A na auta se opravdu nemusí přispívat ze státního rozpočtu!
0/0
25.11.2003 0:11

Pes Novák

Re:
 Chybička se vloudí. Mělo být jak chudá rodina k baráku přišla
0/0
25.11.2003 0:13

Mirek

Nejsme padlí na hlavu
šetří, kde nemají a myslí si, ž to nevidíme...? Opravdu si myslí, že jsme úlní dementi?
0/0
24.11.2003 23:23

Jarka

pravdu měl
"Této vládě se dá věřit pouze to, že chce české občany ožebračit, omezit jejich svobodu, otupit aktivitu a u toho se napakovat," prohlásil Topolánek.
 
A pravdu měl:-))
0/0
24.11.2003 20:01

Tom

Re:
To je univerzální tvrzení, které můžete v české kotlině použit kdykoliv a budete mít vždy pravdu. To ani nemusel dlouho přemýšlet, stačilo zopakovat to, co vytýkali jim, když byli u moci.
0/0
24.11.2003 20:52

Tomassito

Co to žvaníte?
Co pořád skuhráte? Proč stát potřebuje Vaše daně? Protože vydává neskutečný prachy na neefektivní sociální systém. Co s ním chcete udělat? Buď budou všichni platit jak mourovatý a drtivá většina pak bude mít ve stáří "nějaký" důchod, nebo druhá strana mince, platíte na daních méně, ale na stáří si musíte vydělat ... Chcete pracovat, no tak pracujte!!! Nechce vás nikdo zaměstnat? Buď jste příliš líní a vybíraví, nebo máte nízkou kvalifikaci, hold jste se měli líp učit a něco vystudovat! Že si za dva roky nevyděláte na auto? No a je to fakt tak důležitý? Takže skutečný průsery podle mě jsou, že za 15 let se ztratili neskutečný prachy z původního státního majetku, no sorry nemám Vladimíra Špidlu na stěně, hehe, ale vládne dva roky! Není bydlení, jo to je průšvih, ale kde byly nějaký koncepční kroky za všech vlád, který by se snažili s tím něco udělat? No a trh nebo spíš netrh si s tím nestihl poradit "sám". Takže proboha pořád nefňukejte, myslete svou hlavou a nesvádějte svoje mindráky na někoho dalšího ... Protože jestli jste to nepochopili, tak každá vláda v týhle zemi bude víceméně stejná jako její voliči. Howg.
0/0
24.11.2003 19:04

=K@mi-K@dze=

Re:
   
0/0
24.11.2003 19:39

Martin

Nedáme jim nic.
Hurá do černé ekonomiky. Špidla ten půlmozek to odstartoval.
0/0
19.11.2003 22:40

pylorus

Re:
do cerne? Ja myslel, ze to je seda... no nic... prituhuje :-))
0/0
25.11.2003 9:33

dana.cvk

reforma a pokladny
Lidičky, vyzývám vás, jděte hledat rozum, nějak se potratil...
reforma přišla, jen těžko říci čeho, Myslela jsem, že pokud chci reformu financí, musím o nich něco vědět.
Vědět-inu, přečtěte si zákon o účetnictví, vezměte vyhlášky ( podle skupin jednotek) a hledejte styčné body.Jenomže, zákon je napsán v některých § až nepřečtitelně, asi málokomu bude jasné, co vůbec autoři chtěli říci. Následně vyhlášky s úsilím zpracované
budou obdobné, pak tzv standardy ( což, myslím, měla být technická norma a první podzákon, jenže již sám výtvor opět redukuje vážnost slova
a k tomu reforma, ale na základě jakých údajů?
vždyť dotace co by přesun peněz je výnosem? nebo taky vkladem do firmy, a kupodivu nikomu moc nevadí,
že se tak přesouvají dispoziční práva výše a nikdo se nehlásí k odpovědnosti, která z toho má plynout
co vůbec může vznikat ze součtování výkazů, ak tvořených?
proč se nikdo neptá, proč kterou normu( zákon) vlastně tvoří a jakou odezdvu v myšlení vyvolá tak různě vypouštění zmetek
jak vše se vším souvisí, proč vůbec respektovat zákony ,tak nevážně tvořené? tak vlastně bezducha
a pak reforma potrestá živnostníky ( suma sum všechny, bohužel, více ty poctivé), protože si někdo myslí, jak vydělávají ... co to je, tady si něk¨do myslí, předpokládá tedy zločinnost, to jsme pěkně daleko, když na základě tohoto přijdou změny namísto jednotného účetnictví, namísto sčítání dat a kontroly počítači , namísto vědění nějaký dojem... vážení, to je moc zlé..politik má svoji imunitu ( do háje, ještě ke všemu asi protiústavní, taky si m¨úžo domýšlet, ne, a jakápak rovná práva, jednomu moc a výhody, druhému odpovědnost a povinnost). a zákonem zajištěné, že pokud k volbám nepůjde vůbec nikdo, bude přece volen, že sám sebou, ale to není nezákonné, že? Lidičkové, chcete změnu? inu, prosím, nabízím práci zdarma, pokusme se předělat zákony k životu a dotla
0/0
19.11.2003 19:29

dana.cvk

???
0/0
19.11.2003 19:07

dana.cvk

reforma a pokladny
0/0
19.11.2003 18:36

dana.cvk

myslíte
pane prezidente, chce to číst a myslet, číst kompletní zákony a myslet
jinak lze doporučit, aby za každý dotaz k zákonu snemova a příslušenství platilo pokutu
jaký je zákon, kterému člověk nerozumí? vydat takový, je pohrdání zákonem a vy chcete, aby se tím někdo řídil?
jste profesor? jak učíte myslet studenty, když podepíšete i v ekonomii sporné zákony?
0/0
19.11.2003 18:33

Čech

Václave,čím dál tím lépe???!!!
0/0
19.11.2003 12:45

Šmidra-Jánošík.

Chudým bral a bohatým dával,výborně ty sociální demente!!!
0/0
19.11.2003 12:41

Vendula

Jo ,jo jen tak na vás.
ZLATÍ   KOMUNISTI,ti také kradli ale to co se děje dnes to nemá obdobu
0/0
19.11.2003 12:39

svobodny obcan

Re:
1. Komunisti rozkradli veskery soukromy majetek v nasi zemi - to NEMA obdobu
2. Pouze to, ze komunisti ukladli soukromy majetek, zapricinilo nutnost pozdejsi privatizace a s ni spojene rozkradani
3. Komunisti ukradli lidem to nejcennejsi - svobodu.
Takze: HNUSNI KOMUNISTI - to co delali oni nema obdobu. Kazdy kdo je voli je zlocinec.
0/0
24.11.2003 21:29

Fikouš

Hlavně,že poslanci berou za marodění 100% šmejdi zlodějský!!!
0/0
19.11.2003 12:37

Teram

Na něco si dědečku zapoměl
 
  Dědečku Klausi, na něco si zapoměl. Kolik bere poslanec parlamentu České republiky v době nemocenské! Sto ku jedné že bere celou poslaneckou odměnu. Je to u nás takovej kapitalismus s komunistickou tváří viď dědečku. PS Nějak to v USA zatím nevychází s tím přijetím americkým prezidentem. Budeš muset přidat dědečku, nezůstavej vzadu, Klausi.
0/0
18.11.2003 17:33

Spravedlnost..

SLAVME!!!
SLAVME S ODS &spol. 14.VÝROČÍ SAMETOVÉHO PODVODU!! aneb CO VŠE TADY TATO GENOCIDNÍ MAFIE ZA 5(resp.12) LET VLÁDY STIHLA??: Pod  názvem "PRIVATIZACE" rozkradla národní majetek; pod názvem "TRANSFORMACE" zničila český průmysl a zemědělství; pod názvem "RESTRUKTUALIZACE" vytunelovala prosperující české podniky a instituce; pod  názvem "OPTIMALIZACE" nastartovala zničení sítě škol,nemocnic a dopravy; pod názvem "LIBERALIZACE" nechala(své)podvodné s.r.o. beztrestně okrádat lid; pod názvem "KOALICE,OPOZICE" rozčlenila své lidi do jiných účelových("koaličních" či"opozičních" stran; pod názvem "TRH" systematicky niči drobné a střední podnikatele; pod názvem "PRÁVO" dala zelenou korupci,byrokracii a centrálnímu zneužívání pravomoci s potlačením každého náznaku spravedlnosti; pod názvem "PROSPERITA" vypěstovala nezaměstnanost a dovedla český stát k zadluženosti nemající (mnohonásobně) komunistickou obdobu; pod názvem "MORÁLKA" nastolila lež,stupiditu,aroganci a podvod jakožto vrchol osobní úspěšnosti; pod názvem "SVOBODA" nařídila anarchii,kriminalitu, násilí,vandalismus,drogy,prostituci,beztrestnost a vládu peněz; pod názvem "DEMOKRACIE" uzákonila vládu menšiny: po domluvě s komunisty zrušila Občanské Fórum,založila nástupnickou vládu jedné (své) strany(která prostř.bílého soc.dem.koně trvá dodnes..),vymyslela stovky nesmyslných podvodných zákonů,nastolila justiční zvůli nemající komunistickou obdobu,zkorumpovala si uměleckou smetánku,svou účelovou lživou doktrínou zpracovala mládež,zničila českou identitu(výměna ruštiny za angličtinu..), cenzúrovala oponenty a ty fundované a nezastrašené, tedy "nebezpečné",se i nerozpakovala zabít-Fr.Kocourek,Dubček,Vavroušek.Brabec,Kryl,Zd.Mlynář, Hrabal,Řezáč,Neužil a mnoho dalších,neznámějších (ČEST JEJICH PAMÁTCE...).Oslavme proto toto JEJICH sviňské výročí (alespoň) plivancem a shnilým rajčetem, a to vždy,když sametového(tedysametokomunistického) a zvláštěpak občanskodemokratického parchanta kdykoliv a kdekol
0/0
18.11.2003 14:42

Radek B.

Re:
 Pravda pravda... Ale na druhou stranu - když si to lidi nechají líbit a jsou (tak jak vždycky) jako ovce se sklopenou hlavou... Obdivuju národy blíže k rovníku, které mají více horkou krev. Ti, když se jim ubližuje, neváhají vyjít do ulic a proti nespravedlnosti použít třeba i násilí.
0/0
25.11.2003 11:30

Živnostník

brrr
 
 
KARKE KRYLE UŽ ZASE RYJEM DRŽKOU V ZEMI.
0/0
18.11.2003 14:23

Živnostník

Článek II
 
Dobrý článek o daňové reformě je zde    http://www.idt.cz/view.php?cisloclanku=2003101101
 
Přečtě te si ho a napište svůj názor.
0/0
18.11.2003 14:22

zamestnanec

Re:
clanek na idt je demagogicky. Netvrdim, ze zavedeni tzv. pausalni dane je idealni reseni, ale uz mi leze krkem, jak vidim kolem sebe same OSVC, ktere ma nulove prijmy, ale majetky velmi slusne. Z ceho asi tak ziji ? Z tohohle hlediska je schvalena hranice jeste velmi nizka.
0/0
18.11.2003 16:55

Faust

Re: Vážený zaměstnanče
Jsem sice také zaměstnanec, leč podniká moje přítelkyně. Za tři roky dává každou volnou korunu do zvelebení firmy, kterou i já dost dotuju z vlastního platu. Příjmy má tedy SKUTEČNĚ méně než nulové. Chybí tak rok práce, aby firmička konečně začala žít svým vlastním životem, ale za těchto podmínek to všechno skončí na smeťáku (odhadem tak půl miliónu) a pracák bude mít o klienta více. Je velmi smutné, že takto drobné živnostníky potápí stát, který neposkytl naprosto žádnou pomoc na start podnikání, ke kterému některé lidi přímo dotlačil. Prostě teď vzal klacek a bác po palici -viný neviný. Prostě předpokládá , že všichni jsme podvodníci (což je mimochodem protiústavní, platí snad presumpce neviny) místo aby raději jeho přebujelý aparát pohnul zadkem a našel ty skutečné gaunery. To by je ale nesměl mít především ve svých řadách.
Se soudružským pozdravem Carrramba
Faust
0/0
26.11.2003 15:21

Živnostník

Článek
Dobrý článek o daňové reformě je zde :http://www.idt.cz/view.php?cisloclanku=2003101101
 
Přečtě te si ho a napište svůj názor.
0/0
18.11.2003 14:22

xaeris

O co go..023
Do sametových kočárů nás zapřáhli
když moc jim spadla do klína
svůj cpou si břich a nám opasky utáhli
oni bez erbů šlechta, my bez nároků spodina...............
0/0
18.11.2003 14:10

Radek B.

Re:
 JO!!!
0/0
25.11.2003 11:23

zdenek

a co úředníci
Doufám, že na nemocenských ve státní správě se nic nemění a člověk i nadále bude po dobu nemoci pobírat průměrný výdělek, tj. žádné krácení  tzn. nemocenská = dovolená. Všichni jsou si rovni, někteří ještě rovnější.
0/0
18.11.2003 13:55

cheos

Re:
A na to jsi přišel jak Pytlíku ? Plnou nemocenskou mají jen poslanci, senátoři a policajti. Nevím jak je to u soudců a vojáků.
0/0
18.11.2003 14:05

Porc.

Káží VODU A SAMI PIJí VíNO
  VážENí TO VůBEC NEJSOU  KOMUNISTé, TO JE
KAPITALISMUS 19.STOLETí . MARNá SLáVA  KAPITA-
LISMUS BYL ,JE A BUDE VžDY  VYKOŘISŤOVáNí
OBYčEJNýCH TěMI  , KTEří BY CHTěLI BýT ELITOU
NáRODA , ALE  NEMAJí NA TO.
0/0
18.11.2003 13:48

Viki

Snížení nemocenských dávek
Snížení nemocenských dávek sice zvýší ND, ale zároveň vede k ohrožení zdraví lidí. Nemocný bude podceňovat svůj zdravotní stav jen proto, aby nepřipravil rodinný rozpočet o další , již tak mizerný příjem. Což se může odrazit následně na jeho zdraví. To však bude zase přínosem pro bodový systém zdravotnictví. Zdraví člověka není pro stát pravděpodobně prioritní.
0/0
18.11.2003 13:43

L.S.

Re: zdar
Přechozeným chřipkám zdar!
0/0
18.11.2003 15:18

technik

Re:
jsem nadprůměrně vydělávající člověk splácející hypotéku - po půl roce jsem si našetřil na vejlet do alp kde jsem si naštípnul kotník se kterym teď sedim doma. Doktor úplně v klidu mi napsal 3 týdny nemocenské kterou ukončím v pátek a od pondělí mě bude vozit brácha do práce. Naštěstí to nemá daleko od svý firmy kde živý 10 lidí. Z toho co platim na soc. a zdrav. se mi dělá každej měsíc nevolno. Za odměnu mě po naplácání sádry na nohu sestra málem vyhodila v trenkách do čekárny :o) naštěstí si mi podařilo přetáhnout přes sádru kalhoty - ani mi nepomohla jen čuměla - stát se stará jak se patří paráááááda. Už si hledám práci v zahraničí abych si vydělal na důchod.
0/0
19.11.2003 12:35

matahari

A co jsme mohli čekat?
Tak hle, jak se perou, jen pohleďte na ně, jak úplatky berou a svrbí je dlaně, jen pohleďte na ně, jak zatančí tance, když namísto daně jim dají kus žvance. R: Pít, klít, rouhat se víře, pak sedět v díře nějaký rok, klít, pít, co hrdlo ráčí, vždyť osud stáčí už poslední lok. Tak pohleď, jak s vervou tu do sebe mlátí, než hrdlo si servou a život si zkrátí, tak s křikem se boulují s tupostí mezků a páni se radují, utáhnou přezku. Když v hospodě pijí, tak pozor dej na ně jak na klubko zmijí, jež zabíjí laně, tak pozor dej na ně v té podivné době, vždyť při této hraně jde o krk i tobě!
Tak to byl, vážení, Karel Kryl v 70. letech.
0/0
18.11.2003 13:33

Karel

Re:
to jsem poznal a za publikování textu od Kryla si tě vystopuji a zažaluji.........určitě nemáš na jeho texty autorská práva
0/0
18.11.2003 13:37

Tom

Re:
Citace s uvedením zdroje není porušením autorských práv.
0/0
24.11.2003 19:44

Buran

Re:
Souhlasím s tebou ve všem. Taky rád cituji texty Kryla, protože jsou stále aktuální. Já bych k tomu dodal - ne nejsme na kolenou, ryjeme držkou zemi. Ta jejich aktuálnost totiž plyne z toho, že v 70-tých letech byly namířeny proti komoušům. No a mezi námi ti co jsou dnes u moci komouši nejsou???
0/0
18.11.2003 13:55

JfV

Re: Odkaz KK z Mníšku pod Alpou
Čím to, že se ke KK čím dál víc blížíme, místo abychom na něj pomalu zapomínali ? Prvním, komu ulehl do žaludku, byl náš pan emeritní prezident Havel. Tomu prvnímu vadilo Karlovo upozorňování na rozpory v jeho tlachání a následném konání. A že nám poslanci popřáli 25% a sobě přejí 100% ? A že prezident Klaus podepíše snížení již tak nízkých sazeb ? Vždyť on je vůbec nepotřebuje, tak co ho obtěžujete ! 
0/0
24.11.2003 19:28

Mgr. Růžena Prděná

Kde jsou jistoty?
No to je teda dobrý, fakt, z čeho asi mám zaplatit nájem když půjdu na marodku? Ti nahoře asi vůbec nepřemýšlí.
0/0
18.11.2003 13:25

cheos

Ach jo.
Socialistická vláda, komunistický prezident. Likvidace drobných podnikatelů, zvyšování daní těžce vznikající střední vrstvě (aby nevznikla), podpora mopolního postavení řady firem (Telecom, Sazka, Česká pošta, České dráhy,...). A komunisté se smějí a smějí a smějí a smějí .....
0/0
18.11.2003 13:24

Lukáš

Re:
Komunisté jsou silní právě kvůli těm lidem, jako jsi TY. Aby se nesmáli, když nazýváš KLAUSE zcestně komunistou.
0/0
18.11.2003 13:34

cheos

Re:
A jak mám nazývat člověka, který udržel komunistům ekonomickou moc, jehož komunisté (a nejen v parlamentu) mají za svého guru. Přečti si někdy plátek Haló noviny. Tam na pana prezidenta nenajdeš jediné křivé slovo.
0/0
18.11.2003 13:46

azzido

Re:
a ty tomu nerozumíš, a nerozumíš a nerozumíš...být to komunistický prezident, tak podepíše nemocenskou 100% pro všechny...pak si budeme všichni rovni a nikdo nebude dělat..to už tady bylo...  müsli u toho...
0/0
18.11.2003 13:41

cheos

Re:
Ježkovy voči, to jsem zase šáhnul věřícím na Pánaboha. Nemocenská 100% už tady byla ? Kdy? Pokud vím tak dnes ji mají hlavně poslanci a jejich ochrana (policie). A těm ji pan prezident neruší. Takže si opravdu nejsme všichni rovni, jen někteří jsou křivější.
0/0
18.11.2003 13:52Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.