Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Tescoma: parta muzikantů dělá hrnce

Předváděcí místností zlínské firmy Tescoma otřásají výbuchy smíchu. V hloučku žen kolují z ruky do ruky krabice s různobarevnými odměrkami na potraviny, dámy debatují, která nejlíp vypadá. Muž za stolem jim předvádí další balení, upozorňuje na detaily, vtipkuje, povzbuzuje ke spontánním reakcím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pry

Moje zkušenosti s výrobky Tescoma

Nejprve musím vyjádřit své naprosté zklamání. Myslel jsem si, že Tescoma je český výrobce, ne dovozce. No nic.

..

Koupili jsme už několik výrobků Tescoma. Většina byla na ho*no. Papiňák v jednom místě uniká, sekáčku upadla rukojeť po druhém seknutí, držadlo pánve není vůbec izolováno, poklička hrnce praskla (to bylo vůbec nejlepší). Většina z toho byly dary, takže v praxi nevratné. Děkujeme, odejděte.:-©

0/0
24.1.2007 9:13

slusta

pokračování2
A tak si pánové Jiří Vaculík a Petr Chmela, kteří po revoluci prodávali s ostatními trhovci ve Zlíně Pod kaštany svoje hrnce jen mnou ruce, jak se jim to všechno povedlo, že mají kam uložit to své Asijské haraburdí. Radní si mnou ruce nad krásným pomníčkem, který po nich zůstane. Designéři z Univerzity Tomáše Bati, jimž byly pracovní místa slibována se mohou jít třeba vycpat. Občané Lužkovic, se svého MHD autobusu taky nedočkají.   A zvířata z nedalekého lesa si asi nic nemnou, protože v noci nemůžou spát kvůli desítce vysokovýkonných výbojek namířených přímo k nebi tak, aby byl Nápis TESCOMA široko daleko dobře vidět.
0/0
2.5.2004 12:07

mot

Re:
Třeba se pokakej a praskni závistí křupane z křupanova. Jdi si zase dřepnout do knajpy a v klidu vyčkej na další sociální dávky. On už na to někdo vydělá, o to se nestarej a dej si v klidu další pivko...
0/0
28.5.2004 15:40

slusta

pokračování
Když ptáčka lapají sladce mu zpívají.
Ale aby to nebyl jen jednostranný užitek ze strany zainteresovaných osob, měla být zřízena autobusová linka ze Zlína k Tescomě do Lužkovic, která měla občany Lužkovic a všechny ty   hrdé zaměstnance firmy Tescoma vozit do práce. Taktéž studenti designu z nedaleké Univerzity Tomáše Bati zde měli najít své uplatnění. Suma sumárum několik desítek, snad možná i více pracovních míst zde mělo vzniknout.
 
Nic z toho se ale nestalo.
 
Žádný autobus nejezdí, žádní designéři netvoří.
 
Budova Tescomy není žádným designérským a myšlenkovým centrem, ale prachobyčejným VELKOSKLADEM ve kterém pracují maximálně tak hlídači a překladači kamionů.
 
0/0
2.5.2004 12:06

slusta

Tescoma, výhra na celé čáře.
Tak jsme to teda vyhráli.
 
Podám vám teď svoji verzi úspěchu firmy Tescoma. Bydlím v Lužkovicí u Zlína, v místě, kde Tescoma postavila za 350milionů svou novou superhalu a tak vám o ní něco povím.
 
Pozemek na kterém hala stojí byl velmi úrodným polem a jedinou velkou rovnou plochou ležící v blízkosti Zlína. Věřím tomu, že už dříve si na ni někdo brousil zuby. Bohužel se ale jednalo o zátopovou oblast řeky Dřevnice. Nevím a ani nechci vědět, jak to lidé z Tescomy dokázali, že už zátopovou oblastí není a tudíž mohli začít stavět. Vybudováním nějakých protipovodňových hrází, nebo něčím podobným to ale určitě nebylo. Každopádně naši radní také nepřišli zkrátka.
Až z Prahy za nimi přijelnebo myslím, že spíš přiletěl vrtulníkem pan Špidla, aby jim pogratuloval k úspěchu nově zrozené průmyslové zóny a náležitě to ocenil. Také v soutěži stavba roku nezůstali pozadu a udělili čestné uznání.   V článku idnes mne vůbec pobavilo přirovnání k typické Zlínské architektuře, které mohl vymyslet snad jen člověk, který nikdy ve Zlíně nebyl a žádnou baťovskou stavbu ani neviděl.
0/0
2.5.2004 12:05

Fintil

dajte mně každý 2.5% akcií a budeme spokojení všichni!!
0/0
23.4.2004 19:38

nekvalitní

Čína
Problém je ten, že čínské výrobky byly velice kvalitní. Kdysi. Nyní jsou to jen šunty a pochybuji, že se naučí dělat kvalitněji, když to jde od 10 k 5. A smyslem kapitalismu a podnikání je přece vyrábět zmetky, aby si zákazník musel jít koupit nový výrobek a tím udělal kapitalistovi nový kšeft. Ne, aby zákazníkovi zboží vydrželo co nejdéle...
Konkurence Tescomě nehozí. Když zajdte do jakéhokoliv obchodu, v Praze, na vesnici, všude je to jak za starých časů. Monopol jedné značky.
Pokud bych měl nádobí, kde pálí držadla pokliček, asi bych jim to omlátil o hlavu. Nepálivá držadla pokliček byli schopni vyrábět už za komančů, tak proč tolerovat krok zpátky? Je to jako kdybych toleroval jídlonosiči, že je v něm jídlo hned studené...
Máme doma zkušenosti s termoskami. Ta stará opravdu drží, a ta nová opravdu při sebemenším náklonu teče. Naštěstí jsme to na základě tady jednoho příspěvku vyzkoušeli před jízdou, takže jsme si ušetřili zavlažení auta sladkým čajem a následné  gruntování interiéru.
0/0
31.3.2004 10:41

georgy

Spokojenost s výrobky Tescoma - až na držák pokliček Tulip
Loni jsme vybavovali novou kuchyň novým nádobím a  výrobků od Tescomy máme docela dost. Se všemi jsme maximálně spokojeni  až na jednu vadu hrnců Tulip - držátka pokliček jsou asi špatně odizolována a pálí, takže ke zvednutí pokličky musí člověk používat chňapku, což je někdy docela otrava . Uši hrnců kupodivu nepálí. Design výrobků se mi moc líbí a nemyslím si, že by Tescoma dodávala obecně zboží nižší kvality. A co se týče ojedinělých nedostatků - i mistr tesař se někdy utne... Prozatím zůstáváme Tescomě věrni a držíme jí palce
 
0/0
30.3.2004 9:48

princ

TESCOMA, Cina a Japonsko
Mozna se jim termoska nepovedla.... neznam ji. Jinak mame doma celou radu vyrobku Tescoma a naprosta spokojenost.
A co se tyce Ciny, vsak oni se tu kvalitu nauceji. Jako maly jsem obcas dostal hracky z Japonska (tak okolo roku 1970) a vetsi smejdy by clovek tezko hledal. Nebyl jsem zadne zle dite, ale vsechno bylo forove, hned se to lamalo, plasty byly spise takovy tvrzeny papir.
0/0
23.3.2004 20:19

mariman

!
taky byly pěkné úplatky aby ten závod stál! věřte tomu!
0/0
8.3.2004 14:14

Nováková Eva

Spokojená :-)
Koupila jsem si několik výrobků Tescomy a jsem 100% spokojená..
0/0
17.2.2004 12:33

cvert

Můžeme si za to sami.
Vážení přátelé, to není problém TESCOMY o čem tady píšete, ale nás všech, jako spotřebitelů. Každý při nákupech všech výrobků kouká na cenu a né na kvalitu. Kde je poptávka (po kšuntech), tam zákonitě musí přijít nabídka. Podívejte se v centru okresních městech do obchodů, všude smé vietnamské obchody. Pokud společnosti dovážejí, nebo vyrábějí kvalitní výrobky, tak nemohou moc dlouho konkurovat tomuto trhu. Musím pochválit manažery a majitele TESCOMY, že si to uvědomují a dělají jenom to, co chce zákazník. Nabízejí výrobky, které jsou v domácnosti nutností za rozumné ceny s pěkným designem, ale s horší kvalitou. Při každém nákupu se rozhodněte - ušetřím teď 100,-Kč, nebo si koupím kvalitu.
0/0
20.1.2004 11:01

Vlaďka

s. ráček a Pepek - vy jste tomu teda nasadili ránu!
S. Ráček je asi zaměstnanec Tescomy, že hájí takové šunty!  Mimochodem: vlastnili jsme doma taky  čínskou termosku koupenou před r. 1989, a nevytékala! Taky jsme si  časem museli koupit novou, taky tekla. Nejhorší je, že tu opět už není konkurence a člověk si musí koupit, co je. Vybrat si zkrátka nemůže. A k bordelu v lednici: ne každý asi má v lednici prázdno. Jsou i tací, co nemohou nebo nechtějí každý den  vymetat krámy, aby měli doma vše zaručeně čerstvé (ba ani do prodejen se nezaváží každý den čerstvé zboží - snad jen vyjma pečiva a možná zeleniny). Pak musí mít ledničku plnou. A ze zkušenosti vím, že stačí strčit něčím třeba do hrnce s pokličkou, a ta poklička se taky odsune. Takže se nedivím, že se odsune víčko máselníku zn. Tescoma. Aspoň si myslím, že právě máselník měl s. ráček na mysli. Napsal to totiž v jedné větě spolu s reakcí na čepovací termosku, takže jsem původně chápala (nejen já), že píše o převrhnutí termosky v lednici. Uschovávat termosku v lednici by asi nebylo logické, ale v příspěvku, na který s. ráček reaguje, se píše i o máselníku, tak asi měl namysli převrhnutí či sundání víčka máselníku. Já si hlavně myslím, že máselník, co na něm nedrží víčko, nesplňuje základní hygienické normy pro uchovávání potravin! A v Asii, odkud Tescoma většinu zboží odebírá, pomalu asi ani nevědí, co ledničky jsou, o nějakých hygienických normách taky nebudoui mít asi ani ponětí.
A ještě se zeptám Pepka: vy se skutečně domníváte, že tržní prostředí = konkurence? Kde to žijete? Smyslem konkurence a trhu se přece vyráběr co největší šunty s co největším ziskem. Komu se podaří vyrobit a prodat nejdráž, ten je king. Ne obráceně, jak nám tvrdí někteří vládnoucí mocipáni. Navíc, kdyby se vyrábělo kvalitní zboží, brzy by fabrika neměla co prodávat, protože kvalitní zboží by vydrželo neúměrně dlouho a lidi by si nepotřebovali kupovat nové. Připadá, že dnes se vyrábí proto, aby lidi měli práci a kapitalisti je mohli vykořisťovat.
0/0
15.12.2003 8:30

rikyriky

Re: vladka
Chtěl bych jenom malou reakci na to co jste Vlaďko napsala: "A v Asii, odkud Tescoma většinu zboží odebírá, pomalu asi ani nevědí, co ledničky jsou, o nějakých hygienických normách taky nebudoui mít asi ani ponětí."
Tato věta bohužel ukazuje na to, že o Asii, nebo chcete-li Číně nevíte zhola nic vy. Minimálně oblastem ve kterých jsou umístěny závody produkující výrobky pro evropský, americký, nebo jakýkoli jiný trh můžeme mi v evropě (celé, ne jen v ČR) spoustu technických a technologických věcí závidět.
Dokut však bude ve Stareém světě panovat názor který máte vy, má tato "zaostalá země" skvělou šanci nás v klidu a velmi rychle ekonomicky ovládnout.
Chtělo by to začít přemýšlet, ne odsuzovat!
0/0
17.12.2003 15:07

Radim

Re: kdo je zoastalejší????:Asie (japonsko, čína,tchaj-wan,wietnam, korea aspol. nebo Evropa?????
Naprosto souhlasím....studuji na škole spolu s čínskou studentkou a nepřipadé mi nějak zaostalá a  ani špinavá.....a za případné budoucí ekonomické ovládnutí, si myslím, můžeme sami, tím že chceme stále více peněz na výplatní pásce a pokud možno žádné továrny ve městech a v přírodě už vůbec ne, takže žádná práce pro lidi a s tím spojená nezaměstnanost a zaostalost.....myslím si, že bychom se měli vzpamatovat všichni .... nejlevnější teď nemusí být nejlevnější přístě a nebo vysoké zisky teďka neručí to samé v budoucnu, co si myslíte, kdo bude v Evropě kupovat nějaké věci, když lidé nebudou mít práci...snad jen bohatí Asijští turisté ...nic proti nim!!!
0/0
9.1.2004 13:53

Pepek

... monopol ???
To není monopol to je tržní prostředí, ... vidíš máš možnost přijít jako konkurent, s lepším výrobkem a kvalitou, no, no utíkej, je tady díra na trhu, konkuruj, ....
0/0
5.12.2003 8:51

X

Tescoma mi nesmí přes práh !!!
Koupili jsme si "čepovací" termosku Tescoma poté, co nám dosloužila původní, která byla ještě před převratem zakoupena v pražské Merkurii (-co je tam dnes nevím a není to ani důležité). Problém začíná v tom, že za totáče se sem dováželo pouze  kvalitní zboží z Číny. Novou termosku "tescoma" jsme naplnili oslazeným čajem a vydali se s dětmi na výlet. Termosku jsme řádně zajistili a uložili do zavazadelníku  auta  tak, aby se nepřevrátila. Bohužel, někde v zatáčce se naklonila a  obsah se rozlil po celém autě. Fakt, kvalita z číny! Vzteky jsem termosku rozmlátil a do Tescomy napsal mail, že za takový prachy si tak mizernou kvalitu  tedy nepředstavuji. Nepočítal jsem, že by mi poskytli nějakou náhradu (reklamace se v dnešní době neuznávají, aby se výrobce / dovozce mohl vytahovat, že mají nulovou zmetkovitost), ale aspoň se mi ulevilo. Přišel mi od nich mail, že bohužel reklamaci nelze řešit kladně  (já ale nereklamoval, já jen poukazoval  na  celkové špatné řešení výrobku,  u  kterého  samozřejmě  chyběl  jakýkoliv  návod  či  upozornění,  že  by  se  uzavřená  termoska  neměla  naklánět  -  zvláště  když  u  té  původní  také  z  číny  nebyl  v  tomto  problém!).  Pak  jsem  rozmontoval  zaleptaný  interiér  auta a  propláchl  kubíky  vody  (ještě  že  bylo  teplo  a  schlo  to).
Pak jsme si ještě koupili nerez máselník  - taky od Tescomy. Problém: na víčko nejsou ve spodku žádné drážky, takže víčko se volně posunuje. Strčíte-li  v ledničce do máselníku něčím jiným, víčko sjede a vše ostatní v ledničce je od másla.
Takže Tescoma nesmí přes práh našeho domova. A zas problém: opět je tu monopol, jak za minulého režimu, takže v obchodech je jen Tescoma a takřka nic od konkuren
0/0
25.11.2003 9:38

Michal

Re:
souhlas - taky po zkusenosti s malou termoskou co neudrzi obsah (3 x reklamace) je ani nevyhledavam
0/0
2.12.2003 17:23

ráček

Re:
Pokud si koupíš pumpovací termosku a nezajistíš si ji, obvykle se vyleje a pokud máš v lednici takový bordel, že nevidíš čím do čeho strkáš, tak to tedy opravdu nejde reklamovat. Chce to začít u sebe a ne nadávat na výrobce. Mám spoustu výrobků z Tescomy, ale nemůžu si stěžovat.
P. S. Ta stará pumpovací termoska z ČÍNY, pokud se položila, tekla taky.
0/0
5.12.2003 13:04

RAK

Re:
No nevím, jestli  myslíš tu "starou" čepovací termosku z Číny, co byla za socialismu podpultovkou, tak ta určitě nevytékala. Ani po převržení!  Máme ji doma, tak o ní můžeme referovat! Tak ráčku nehaň, o čem nemáš ani ponětí!
Jinak ještě jeden zkušenostní postřeh: co se dováželo z Číny za socialismu, mnohdy svou kvalitou převyšovalo zboží z "vyspělého" západu. Zato nyní se od nich dováží jen šunt. Jsme smetištěm světa. Jakou radost asi dětem udělají např. vánoční dárky původem z Číny? Nevydrží nic, hned po rozdělání obalu nefungují (nebo spíš ještě ani nezačaly fungovat). Kam to kráčíme po tom 89.?
0/0
6.1.2004 12:39

Quak

Re:
S hračkami z Číny mám také jen ty nejhorší zkušenosti, např. Xilofon kterému po dvou úhozech paličkou upadnou dva držáky těch kovových destiček co mají hrát... Velice rychle jsem pochopil, že čínský hračky asi nebudou to pravý, ale zkuste sehnat nějaký pořádný... Vůbec se těm babičkám a dědečkům a strejdům a tetám co chtějí udělat radost, když jdou někam na návštěvu, nedivím, že přináší takový šmejdy, protože nic jinýho v obchodech téměř není...
0/0
17.3.2004 13:30

Jouda-

Re:
Hračky čínské provenience jsou pro mě noční můra.. vysvětlovat dítěti po pár dnech že to autíčko je rozbitý a už nepojede protože nejde slepit a podobně. U Tescomy jsem v počátcích prodával a občas sem se cítil hodně hloupě když sem prodával některý šunty o kterých sem to dobře věděl - praskající objímky spořičů vody, ruční mixéry, lepicí nelepicí válečky, kvalitní byla snad jen teflonová pánev a nerezový nádobí - to má dodnes moje máma. Jinak pozor u spořičů vody, skutečnou úsporu vykazoval základní model s kloubem kterej měl uvnitř takovou gumovou trysku - většinou červený barvy. Stejný kolečka s tryskou (většinou bílé barvy) se používaly u úsporných sprch. Další provedení spořičů vody tuto trysku neměly a byly totálně na prd. Rejpavější zákazníky jsme měli usadit jakože u těchto modelů se dosahuje úspory jinym způsobem :-D
0/0
19.4.2004 16:01Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.