Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Klaus nepodepsal další kus reformy

Na nesouhlas prezidenta Václava Klause narazil už druhý z jedenácti reformních zákonů. Hlava státu odmítla podepsat novelu zákona o státní sociální podpoře. Klausovi se nelíbilo, že norma znevýhodňuje při výpočtu dávek osoby samostatně výdělečně činné. Živnostníků se zastal už podruhé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel

Sám podvádíte
 Pane, sám podvádíte, pokud objednáte a zaplatíte práci bez dokladu.Navíc nemáte záruku za kvalitní práci.Nesvádějte proto svoji "prohnanost" za kritiku správného postupu pana presidenta.
0/0
11.12.2003 11:44

Kazbunda

mam auto SKODA
a vy tupci si nechejte nakecat neco vod skopcaku, hi hi hi
0/0
29.11.2003 20:01

cvok

hádky jsou vítané
vážení, děláte mocným radost, hádáte se a to nemá smysl
což takto požadovat novelizaci zákonů, ve formě, kdy budou jednoznačně psané a porozumí jim bez problémů i náctiletí, za každou dvojznačnost pěkně podle zákoníku práce snakci za zmetek ( poslancům v obou komorách- a nechoďte s tím, že nejsou zaměstnanci, to je zřejmě účelová pozice, platy berou a z této strany zaměstnanci jsou, tak proč ne taky z odpovědnosti), povinnost vést klasifikaci zákonů včetně odkazů mezi nimi, pod posledním novelizačním číslem, na další rok za každou noverlizaci za¨se pěkně pokutu za zmetek
to jen pro začátek
pak žádat řádné, tj. podnikatelské účto pro všechny, stát, a fondy,USC atd, toto pěkně veřejně, neb to nějak platí každý z nás
a to celé jen pro začátek
ono to tady totiž vypadá tak , že třeba na úrovni ekonomických kontrol kontrolující úředník stráví řadu dní jen pátráním po smylu paragrafů
a jinde to není lepší, ve jménu Unie se nasypalo spousta zákonů, vyhlášek, jenže v podstatě v každém najdete protiklady, navíc jen přečíst příslušné k oboru zabere řádku hodin, a to snad nemá být účel , ale vyhovuje to mnohým ( jen těch prachů za školení , tak jako tak konané v pracovní době, inu, školitelé a poradci atd se mají, ale pokud ¨dojde na věc, dozvíte se, že oni mohou školit cokoliv, vědět ovšem máte vy, oni ne, zákony mají vykládat prý jen soudy ( odpověď ministerstva financí)
takže tam vidím počátek všeho
jo, a jinak, jeden chytrý člověk v minulém století řekl, že politici nemohou stát řídit, a že pokud to tak bude, bude stále blíže den všeobecného krachu, nevím, bojím se, že pravdu měl
a taky česko řízené managery mohlo být zajist¨é mnohem dál, a ne v náručí všeobejímající moci imunity a prachů
co myslíte, přestat si vyčítat a naříkat, a místo toho začít něco dělat na třeba tomhle směru  
0/0
29.11.2003 19:50

cvok

hádky jsou vítané
0/0
29.11.2003 19:34

Alex

Funkční páky
Je třeba brát v úvahu, že pro zemi je lepší, když pracující živí minimální počet nepracujících (500 000 nezam. + další nezahrnuté skupiny).  Zákony jsou nástroje, které toto regulují.  Zákonodárci, kteří zbídačují zemi tímto způsobem, by měli mít trestní zodpovědnost. Škromach a jemu podobní už dávno patří do kriminálu za zcela prokazatelné zbídačení národního hospodářství - útlum podnikání, růst nezaměstnanosti, kolaps některých resortů atd.
 
 
 
0/0
28.11.2003 14:57

Vena Věčněžasnoucí

presumpce viny
No ty jsou už snad úplně mimo realitu, vždyť v daňovém řízení je presumpce viny naprosto normální - co neprokážeš to zdaníš + penále navrh
0/0
28.11.2003 8:23

app

Re:
To je trochu mimo mísu, prokazování něčeho může FÚ vyžadovat pouze na základě např. dokladů atd. Takže zde se nejedná o presumpci viny. Nikdo nemůže říct: "vydělal jsi milion a tak ho zdaníš - leda že bys prokázal, že jsi toho milože nevydělal".
Kdežto nastavování parametrů ve stylu minimální daně apod. presumpci neviny jednoznačně popírá. Nastavuje se rovnítko mezi živnostník a podvodník, protože se předpokládá, že i když papírově vykazuje ztrátu, že si stejně něco vydělal. Navíc vznikají nerovné poměry mezi právnickými a fyzickými podnikajícími osobami. Akciovka může hospodařit se ztrátou třeba sto let, a nestane se nic, kdežto živnostník bude každý rok (a to třeba i za roky, kdy s podnikáním začíná, a kdy je třeba skutečně ztrátový - např. kvůli investicím) platit minimální daň. To mi připadá na hlavu postavený. Stát neumí vybrat daně od všech podle stávajících zákonů, tak začne pomocí nových zákonů ještě více ždímat ty, kdo platí.
0/0
11.12.2003 12:00

rewell

obávám se nejhoršího
tady se objevuje směs názorů protipodnikatelských a propodnikatelských. Je to jako za bolševika, kdy se těžce brojilo proti soukromému podnikání v rámci marx-leninské ideologie. Teť mi celá ta doba připomíná obdobnou éru boje proletariátu proti vykořisťovatelům.
Všem protipodnikatelům lze jen vzkázat - aby vás už někdo vyhodil z práce a pak se jděte živit jak umíte - ale běda jak sáhnete na státní podporu.
0/0
28.11.2003 8:03

Pozorovatel

Když ono je to s těma živnostníky a daněmi těžké
Jsem z Prahy, jsem zaměstnanec, mám nemovitost v jižních čechách a přítelkyně cca 50 km od prahy. Všude, kde potřebuji práci živnostníka jde každý z nich tvrdě na placení bez dokladu (a to i tak, že na začátku před sjednáním práce udá cenu, výslovně neuvede, že by se jednalo o cenu bez dokladu, vezme zálohu a pak při doplatku klidně tvrdí, že v případě dokladu by tato cena měla být o vyšší o daně (např. plátci DPH a jejich oblíbených 17%). Pak je to vždy téměř na hádku, pokud chci doklad!!! Tak ně prosím vás netvrďte, že jsou někde chudáci co nepodniokají tímhle způsobem!!! To je totiž tak rozšířený daňový podvod (uplatňovaný protti těm kteří nepodnikají a tedy "nepotřebují" doklad o práci), že je proti tomu nutné bojovat. Bohužel slib nižší ceny pro odběratele je běžně vyměněn za sohlas s daňovým únikem pro podnikatele (a to mnohem vyšším než je úspoara u odběratele). Tedy nedivte se tomu, já se spíš divím KLAUSOVI JAK JE MIMO OD REALITY (NEBO JAK SI NA TO HRAJE).
0/0
28.11.2003 7:42

Ccecil

souhlas
první věc, se kterou plně souhlasím.
0/0
27.11.2003 23:58

Karek

Je to divnej chlap!!!!!!!!!!!!!!
Ten Vendelín měl svatbu ze bolševika v Londýně byl tam v klidu několik let a studoval nevím za čí prachy to bylo?Asi ne za jeho protože by tady na to nikdy nevydělal.Je fakt divnej navíc je hodně zadobře s komunistama , a aby nebyl když ho nechali vystudovat v zahraničí , když normální člověk nemohl bez devizáku ani do polokomunistické Jugoslávie.Je to fakt divný a podezřelý že se mu za komunistů tak dařilo.V rognosťáku se připravoval na své budoucí funkce a věděl to dopředu...no asi je jich více.Je moc divnej pozor, pozor?!
0/0
27.11.2003 22:53

owar

Re:
Jo neschopny nescopnym!!!!?
0/0
28.11.2003 0:01

Dennis

Re:
Nech uz konecne to minulost napokoji,zvanile.
0/0
28.11.2003 1:32

maret

No coment
 
 No coment!
0/0
27.11.2003 18:34

Slušný_člověk_Venca

Ono
Ono stačí to co jsi Václave podepsal !!!! viz.  http://www.idt.cz/view.php?cisloclanku=2003112003
 
0/0
27.11.2003 17:53

Danuška Herianová

Re:
No to je pravda.
0/0
27.11.2003 18:33

VITA11

diky Václave
aspoŇ trochu zastání  ,teď se jen pustit do šikmáčů
0/0
27.11.2003 17:32

Martin

laciné zviditelnění
Hasta la vista, populista!
Takže ti chudáčci co jsou už deset let ve ztrátě a jezdí v bavoru nemusí zaplatit ani těch pár stoveček ročně navíc aby jim neubylo?
Co by né, zbytek národa to za ně bude zatahovat dál a ještě chválit VK, který stejně ví, že je to jen gesto.
Podnikatel, který nevydělá 6000 měsíčně na živobytí je bílá vrána na sněhu - 95 % takových prostě švindluje a je to veřejné tajemství.
0/0
27.11.2003 17:27

Petr

Re:
Typicky Pražák,
Asi jsi si nikdy neviděl na venkově podnikat lidi, kteří se svou živností sotva uživí. To není 5% OSVČ
0/0
27.11.2003 17:48

Tomáš Marný

Re:
Milý Pabůvole, jsem Pražák a viděl jsem na venkově OSVČ, která lká, že za svoji firmu zaplatila celých 1500 Kč na daních, přitom si koupila velmi mírně ojeté vozidlo zahraniční provenicence a dovolenou s manželkou tráví 3 týdny v Řecku...
0/0
27.11.2003 22:08

suchar

Re:
V tomto státě se aktivita a samostatnost trestá a spousta lidí s tím souhlasí, protože jsou zavistiví. Bylo by zajímavé kdyby všichni zaměstnanci dostávali hrubou mzdu a všechny daně a dávky by museli odvádět státu sami, pak by se nestačili divit kolik tomu státu dají.
0/0
27.11.2003 18:04

ODSakEda

Re:
Navic znam par lidi, co sice maji zivnostak , tedy jsou stale evidovani jako OSVC, ale prakticky nepodnikaji, nebot na venkove dochazi tu k rustu kseftu tu k poklesu, tim spise v oblastich s malou klientelou ve specifickych oborech (!) a malou kupni silou nez v emestech! Nicmene zivnostensky list nechteji rusit, nabo co se s nim vlastne dela, pri ukonceni zivnisti (profik snat zustava neformalne dale ne?!), nebot nebylo mnohdy lechke jej "vybehat" (poplatky- a to tolikrat, kolik oboru jste si vyridil-napr. jen prace na PC dle Gregra-CSSD, je az 5 zivnostenskych listu po 2000,-Kc !... (psani, grafika, foto, tisk, laminovani (!...) a j...), potrebujete znovu lustraci a mnoho dalsiho dokazovani, nez vam stat povoli zivit se byt ve vystudovanem oboru!... V krusnych casech se tedy nechavaji zamestnat, nebo pronajimaji pozemky (zemedelskou pudu casto za par pytlu obili...). Spadly by vsak do navrhovane PAUSALNI danove kletby!!!!! Nebo jste nevidel zivot na vlastni oci na venkove?! Pro vas je podnikatel jen ten v kravate v BMW za melcek? Netusite, kolik OSVC je v monterkach!
 
0/0
27.11.2003 19:11

ODSakEda

Re:
Jeste dodavam, ze OSVC zpravidla plati na rozdil od zamestnanci jeste spousty dalsich primych a neprimych dani! Koncese, silnicni dane, spotrebni, DPH, ekologicke, z provozovani automatu ci ze vstupneho i z kulturnich akci ci dokonce byt jen z nevyuzitych, ale povinne nahlasenych luzek k ubytovani (!!!) v soukromi (penzionech)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A  podobne pausalni a neuprosne platby-bozi mlyny, co melou sice pomalu, ale jiste, az je jednou uplne semelou...
0/0
27.11.2003 19:18

Tomáš Marný

Re:
Milý Voloušku, navštěvuji dost často penziony v pohraničních oblastech. První otázka majitele obvykle zní "chcete daňový doklad?". Nechci, ale ještě se mi nestalo, že by mi majitel počítal nižší cenu než oficiální. Takže odteď doklad chci, ať to majitel alespoň zdaní .
0/0
27.11.2003 22:14

Mnata

Re: Pletete si pojmy, občane!
Za prvé: podnikatel a živnostník je rozdíl. Pokud Vám to uniklo, pak byste se měl nejprve poučit a potom hodnotit. Za druhé: Pokud někdo jezdí v bavoráku a vykazuje ztrátu, pak je to vizitka neschopnosti státu plnit jednu ze zákonných povinností, důsledně vybírat daně. Jsem dalek toho vychvalovat USA, ale považovat daňový únik za druhý nejtěžší zločin hned po vraždě, za to bych se přimlouval. Za třetí: Vaše jistota, že 95 % podnikatelů švindluje, vychází z Vaší osobní zkušenosti? 
0/0
27.11.2003 20:01

Doufejme, že to neprojde
     
0/0
27.11.2003 16:38

Ladka

SUPER
Konecne nekdo, kdo ma rozum.
0/0
27.11.2003 16:36

taksi

Re:
0/0
27.11.2003 17:02

J

Já nechi aby se zvyšovaly odvody OSVČ, ale aby se SNÍŽILY !!! odvody zaměstnancům.
:o(((((((
0/0
27.11.2003 16:31

bluetake

konecne
Konecne sedi na hrade clovek, ktery premysli realne a ekonomicky a ne "politicky"..... Ale neradujme se predem, predpokladam, ze clenove jedne radoby " pravicove strany" s podporou mensi, nez ma nas mistni vcelarsky spolek tenhle desivy nesmysl v zajmu uhajeni kresel a penez pro sve vrcholne predstavitele poslusne se socialisty prehlasuji....Vzdyt jim o nic nejde. Az ta jejich "Unie Svatych" zanikne, tak se tito umelci uklidi do Bruselu a co bude doma je uz nebude zajimat , stejne,jako je to nezajima ani nyni. Dekuji pane presidente za sebe, ze jste projevil snahu postavit se hlouposti a zvuli ,jen se obavam, ze diky tem "co spolu mluvi" vyjde vase snaha naprazdno. Uz treba jen proto, ze se jim nepodarilo vas pres upornou dlouholetou snahu podporovanou vasim predchudcem a servilnimi medii "odsterlit" a nikdy se nesmiri s tim, ze jste nejen zustal ale ze nyni zastavate funkci vyssi,nez oni.... Chtel bych verit tomu, ze nekteri z nich "dostanou rozum" ale po tom, co delsi dobu predvadeji jsem realistou . Jejich umeni nalezt Spidluv ritni otvor dosahuje naproste dokonalosti,takze ........ Hezky den vsem.
0/0
27.11.2003 16:15

CSKA_Vigo

Re:
Tak, zulíbat Klausovu fotografii a spát
0/0
27.11.2003 17:49

suchar

Re:
Ne , ale nakopat tak Sobotkovi a Špidlovi koule to by se hned lépe spalo.
0/0
27.11.2003 18:00

Torm

Re:
Ani jednomu z nich nelze koule nakopat, žádné nemají !
0/0
28.11.2003 6:31

vandor

Re:
To je  ale blábol!!
0/0
28.11.2003 16:02

Yaroukh

super
Klause jsem nemel nikdy rad, za prezidenta jsem ho take nechtel, ani zivnostnik nejsem, ale tohle se mi libi. :o)
0/0
27.11.2003 16:09

Hm

skvele
Skoda jen, ze je to k nicemu, podruhe to protlaci ta socialianska banda znovu.
0/0
27.11.2003 16:04

pipoc

Re:
Bohuzel to je asi pravda. Ale Klausovi bych veril. I kdyz jeho situace je ztizena tim, ze asi jako jediny z politickych spicek umi pocitat.
0/0
27.11.2003 16:31Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.