Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vláda hledá cestu, jak zvyšovat nájmy

Vládní koalice hledá cestu ze slepé uličky, v níž se ocitla při dohadování, jak se mají zvyšovat regulované nájmy. V lednu budou o celé věci znovu jednat špičky koalice. To znamená, že vláda přisuzuje věci nejvyšší důležitost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nájemník

NOVINKA
Ahojky zdravím, zvyšování nájemného je mi již putna. Dělám v Praze a pořád jsem pendloval po nájmech - a pak jsem s tím seknul - PROČ?! Tržní nájem za 2+1 asi 9000 Kč - šel jsem do vlastního 2+1 se 100% hypotékou a splátkou na 20 let. Teď platím stejně jako předchozímu "vyčůránkovi" (dneska banka), akorát, že to můžu vždycky někomu střelit (když převezme hapotéku) a já ještě dostanu již zaplacené prachy - takže to chce opravdu jen trochu kalkulovat a pak aby se v daném městě stavěly nové domy (přece za ty prachy nekoupím starej panelák - bych upad).
Spokojenej vlastní nájemník (v budoucnu možná i majitel)!!
PS: Akorát mi pořád vychází, že ty TRŽNÍ nájmy (JDE O NEDANĚNÉ PŘÍJMY ) musí jít v Praze dolu pokud se nové nemovitosti nebudou pořád zdražovat.
0/0
11.12.2003 16:18

sesrt

Re:
9000 na 100 % hypo, kde jsou průměrné sazby  dnes 6,8 % znamená byt za 1,2 mil., pokud sis ho bral před rokem a půl, sazby byly u 100% hypo tak 7,3%, tj byt.  1,1 mil. Předtím 100% hypo neexistovalo. Sory, ale za to neseženeš byt 2+1 v nové zástavbě ani náhodou. Než vypustíš takový blábol tak si to spočítej, je to totální blbost. A ne každý má příjem na 100% hypo. Ach jo, zase jeden pitomec z podnájmu.
0/0
11.12.2003 16:36

Míra Dušín

Re: No hlavně abys mohl makat těch 20let a stále splácet
jinak budeš tam kde jsi byl a možná ještě hůř.Stačí jen úraz nebo dlouhodobá nemoc.Udržet si takovou dobu dobré postavení a plat není vůbec jednoduché.Nájemníku přeji ti aby ti Tvoje najivita vydržela hodně dlouho
0/0
12.12.2003 9:53

kapitalista - socialista

prezident
Kurňa kdo je majitelem domu s regulovaným nájemným. Pokud vím tak jen OBCE - co to dostali zadarmo od státu?!, pak RESTITUENTI - co to dostali právem, ale v zuboženém stavu a pak SPEKULANTI - co namstili kapsi starostům a nakoupili za HODNĚ LEVNO .
Takže deregulace dopadne pro každého jinak - OBCE si namastí kapsu, pokud ještě nějaké byty má, RESTITUENTI pokryjou konečně náklady související s bydlením a SPEKULANTI si konečně namastí vlastní kapsu (TAKÉ MAJÍ NEJVĚTŠÍ LOBBY). No a platit to bude vždycky nájemník (mladý, starý, hezký, ošklivý ...)
No hlavně aby pak OBCE  a MĚSTA povolili lidem výstavbu nových domů, když se v ČR chce aby každý někde bydlel.
PS: V Krušných horách je docela dost volných rozpadlých domků, které jsou ve statistice uvedeny jako VOLNÉ BYTY - dělal jsem sčítacího komisaře a MUSELO se to dle instrukcí takto uvést. Předpokládám že volné byty Praze představují taky o nějaké volné holobyty - viz. reportáž na ČT1 - vila Milada v Troji
 
0/0
11.12.2003 16:04

Direct Shooter

Re: Volné domky v Krušných horách by mohly být dobrým útočištěm regulovaných parazitů.
1) Nevyskytují se tam žádní majitelé činžáků.
2)Bydlení by získali velice levně.
3)Neplatili by žádný nájem, takže je deregulace neohrozí
4) Bydleli by na zdravém vzduchu a pro uhlí by to přitom neměli nijak daleko.
5) Poznali by radost z vlastní práce při vybudování a údržbě vlastního přístřeší .
6) Pocítili by, co to stojí když dnes opravujete dům.
7) Ze slizkého parazita by se stali majitelem domu
8) Domky poblíž mezinárodní silnice E55 mohou výhodně pronajmout tamním terénním pracovnicím. Potažmo mohou nakoupit více takových domků,  tyto všechny oněm šlapkám pronajímat a  stát se podnikatelem.  Jak nádherná evoluce !
 
 
0/0
12.12.2003 6:31

Posel dobrých zpráv

V rozjitřené diskusi nepřehlédněte adresu www.narovnani-najmu.cz
Socani a komoušové začali podepisovat petici za urychlené přijetí Sobotkova nájemního paskvilu ve sněmovně.
MY PODEPÍŠEME PETICI PROTI KŘEČKOVĚ  NÁJEMNÍ DISKRIMINACI na www.narovnani-najmu.cz
 
0/0
11.12.2003 14:29

gaston

chybný název článku
Vláda úspěšně hledá cestu, jak zabránit deregulaci nájmů.
 
To je správný název pro článek o činnosti vlády v této oblasti.
Špidlovci úspěšně brání jakékoliv změně v právních předpisech upravujících nájemní bydlení.
1) Na rozhodnutí Ústavního soudu po dlouhém včkávání a "jednáních" předložila vláda zcela nesmyslný návrh zákona. Socani silou (ne dohodou) převálcovali své koaliční spojence. Ti sice vyskakovali, ale přikrčili se.
2) Pro další zdržení se spolčili s komunisty a stupidní návrh může v klidu odpočívat v parlamentních šuplících.
3) Prý pro neobyčejnou závažnost tématu bylo projednávání odloženo až na prosinec. Skutečným důvodem však nebyla složitost a důležitost, ale pouhopouhé odsunutí nebezpečné rozbušky až na čas po schválení rozpočtu.  Špidla před rozpočtem unionistům slíbil jednání a dnes jeho poskok Sobotka již klidně tvrdí, že "výsledek (dohody) musí odpovídat tomu, jakou sílu má ČSSD a jakou sílu má Unie svobody". Česky: jediný platný návrh bude ten Sobotkův.
4) S komunisty to také parlamentem protlačí a bude se opět čekat na rozhodnutí Ústavního soudu.
5) ÚS rozhodne o protiústavnosti tohoto zákona a socani začnou pracovat na další verzi paskvilu. Tak až do dalších voleb. .....
0/0
11.12.2003 13:58

Karl von Bahnhof

Pozemky budou nově zatíženy DPH ve výši 22%.
To je další příspěšvek špidlo-křečkovských socanů k vyřešení problémů s bydlením. Kontrolní otázka, soudruzi: Kdo jste ty blby volil
0/0
11.12.2003 11:17

Smeeetko

I studenti bez vlastního příjmu platí na koleji čtyřikrát více než regulovaní nájemníci. FUJ !!
Kolej ČCVUT v Bubenči: celoročni kolejné 28Kč na den. Plocha pokoje, kde jsem bydlel je zhruba 18m^2. Takže když se to sečte a znásobi .. 28*31*3/18 = 144.67Kc/m^2/mesic. K ceně je ještě nutné připočíat instalované spotřebice studentů, jako jsou počítace, ledničky, rychlovarné konvice, a jeden čas běžely i fámy, ze budou zpoplatněny i dobiječky do mobilů. Ale to nevím, jak dopadlo, protože jsem mezitím konečně  dostudoval.
0/0
11.12.2003 11:12

Stratos

Statistika hovoří jasnou řečí.
Zdroj: ČSÚ V ČR ke dni 1. března 2001 bylo při sčítání zjištěno 10 292 933 obyvatel a 4.369 200 bytů, z čehož vyplývá 424 bytů na 1000 obyvatel.
Z celkového počtu je 540 000 bytů, kde "úředně" nikdo nebydlí. Tím se počet neobydlených bytů od roku 1991 ještě o 170 000 bytů zvýšil. Navíc lze předpokládat, že počet "prázdných" bytů bude ve skutečnosti větší, než respondenti přiznali - mj. proto, že údaje o bytech nebyly anonymní. Jeden byt u nás v průměru užívá (vycházíme-li z počtu trvale obydlených bytů) pouhých 2,69 osob. V Praze žije 1 178 500 obyvatel v 504 000 bytech. Mimo to zde existuje ještě 62 000 neobydlených bytů. Tyto údaje však nesvědčí o některých tvrzeních o zdejším nedostatku bytů, resp. o údajné bytové krizi  
0/0
11.12.2003 11:00

Pamětník

Křeček dříve a nyní.
Pan (dnes už skutečně dostudovaný JUDr.) Křeček byl v 80. letech osobním tajemníkem JUDr. Bohuslava Kučery, předsedy Československé strany socialistické. Zkrátka a dobře vyžírka nejrůznějších funkcí bez skrupulí. Skvěle v tom pokračuje dodnes. Je neuvěřitelné, jaké kreatury se sápou po funkcích určujících chod tohoto státu.
Včera tajemník, dnes nájemník, hlavně když to sype.
0/0
11.12.2003 10:47

Nájemný básník

Regulovaní vykukové.
Bydlím, bydlíš bydlíme a málo za to platíme. Užívejme si láci, když doplácí nám domácí ! Až ten barák jednou spadne budem to mít velmi snadné. Když se zákon nezmění, zaplatí nám bydlení. Platili jsme málo, peněz máme bečku tak tak zas půjdem o dům dále, dík soudruhu Křečku
0/0
11.12.2003 10:37

major Haluška

Co nám vlastně přinese deregulace nájemného - DOKONČENÍ
b)ČSSD už beztak zmítaná vnitřní krizí a rozpolcená na \"Špidlovce\" a \"Zemanovce\" přijde ve volbách zhruba o 7 % hlasů regulovaných nájemníků, které její levicové vize jinak vůbec nezajímají. Tím v podstatě ztratí možnost volby někdy v blízkém budoucnu vyhrát. c) O zaměstnání přijde pěkná řádka státních úředníků, kteří tento paskvil drží pří životě.Tím se ušetří spousta peněz a sníží se míra zaměstnávání jinde nepoužitelných nul a blbečků. d) Slušně řečeno DO HÁJE půjde SON v čele s konečně opravdu dostudovaným dr. Křečkem. Nájemníci už jej potřebovat rozhodně nebudou. Ti se totiž touto jednoduchou kapitalistickou evolucí vyvinou z nežádoucích parazitů ve vážené a všude žádané ZÁKAZNÍKY. Poslanec Křeček přitom jako náhle zcela nezajímavá osoba přijde nejspíš o místo na kandidátce a tím i o svůj poslanecký mandát. Panu poslanci Křečkovi pak také bude reálně hrozit vyhazov z obecního sociálního bytu, který přes svůj stotisícový příjem bezostyšně obývá za směšné "regulované nájemné" koncipované pro sociálně slabé.
 
0/0
11.12.2003 10:27

major Haluška

Co nám vlastně přinese deregulace nájemného, až bude jednou nějakou slušnou vládou provedena ?
Deregulace nájemného jednoznačně přinese konečné a definitivní vyhynutí zvláštního živočišného druhu, který se nazývá REGULOVANÝ NÁJEMNÍ PARAZIT. Tento nesmírně pozitivní fakt způsobí nesmírný pokrok pokrok v následujících oblastech: 1) Jelikož se náhle zjistí, že bytů je dost, razantně poklesnou ceny nájmů v celé ČR, zvláště pak ve velkých městech a speciálně v Praze. Kdo dnes pro vysokou cenu na nájem nemá potom na něj mít bude. 2) Pro mladé rodiny s dětmi nebude problém sehnat střechu nad hlavou. To usnadní dnes nemožné stěhování za prací a jelikož bude i kde v klidu obcovat, populace přestane vymírat ale začne konečně růst. 3) Jelikož majitelé domů s více penězi za nájem začnou také konečně i více investovat do oprav domů, vznikne konjunktura ve stavebnictví a prosperovat začnou i dodavatelé materiálu nářadí, součástek, pracovních oděvů a dalších výrobků. Výrazně vzroste zaměstnanost v celém státě. 4) Od bohatších majitelů domů vybere stát i výrazně větší daně všeho druhu. Současně s tím dojde k posílení obecních rozpočtů celostátně o zhruba 20 MILIARD Kč. na vybraných nájmech. Ty mohou být obratem použity pro sociálně potřebné lidi. 5) Stávající nájemníci, kteří si pořídí levnějšíbydlení na venkově, přinesou do těchto oblastí obrovskou kupní sílu v řádu desítek miliard korun. Dojde k masivnímu rozvoji podnikání a zaměstnanosti. Obce i stát vyberou více na daních a poplatcích Na druhé straně ovšem někomu vzniknou problémy: a) Regulovaní nájemníci přijdou definitivně o možnost černých pronájmů. Nikdo nebude mít zájem o byt pronajatý na černo od nějakého pochybného regulovaného vykuka, když si jej může pořídit zcela legálně a ještě k tomu levněji. b)ČSSD už beztak zmítaná vnitřní krizí a rozpolcená na "Špidlovce" a "Zemanovce" přijde ve volbách zhruba o 7 % účelovýchhlasů regulovaných nájemníků, které její levicové vize jinak vůbec nezajímají. Tím v podstatě ztratí možnost
0/0
11.12.2003 10:22

damian.frach@atlas.cz

Spidlova socialisticka politika
Je zajimave, ze nejvice regulovanych najmu je v Praze, kde jsou nejvetsi mzdy a nejmensi nezamestnanost. V Ostrave, kde jsou mzdy nejmensi a nezamestnanost nejvyssi, regulovane najemne je vyssi nez trzni najemne. Co z toho vyplyva? Spidla vice chrani bohate Prazaky, nez chude Ostravaky. To uz neni ani socialni politika, to je uplna hovadina !!!
0/0
11.12.2003 10:11

damian.frach@atlas.cz

Re:
Samozrejmne socialistum smrt v kazdem pripade !!!
0/0
11.12.2003 10:21

FrNedobrota

TAK TO NENÍ !!
V Praze je totiž chronický nedostatek bytů, páč se tam všichni stěhují ! Soudruh Špidla již měl řešení na dosah - málem se mu při povodni povedlo utopit 200 000 pražáků v metru, čímž by byl problém trhu s byty vyřešen, jenže Vltava neprotrhla stropy dostatešně rychle a lidi bohužel utekli. Toto řešení bylo od ČSSD geniální :
  • "krtkem" jezdí většinou jen holota, které není škoda, slušný člověk má auto
  • v krtku jezdí kriminální živly - kapsáři
  • v krtku jezdí ekologičtí aktivisté, jichž není škoda vůbec !
0/0
11.12.2003 10:23

Neználek

Re: ?????
A  KDO  JE  TO  TA  ŠPIDLA  
0/0
11.12.2003 10:31

FrNedobrota

ŠPIDLA
- to jest velmi zajímavý tvor. 50 let bydlel v jednopokojové betonové kleci, což mu vlezlo na mozek tak, že se dal lízat panu Becherovkovi boty. Živil se tehdy oprašováním mamutů. Posléze byl pro svůj imbecilní vzhled vybrán jako nástupce Bechera, protože onen starý lišák nikoho pitomějšího nesehnal ! Pak ovšem obyvatelé Chánova, feťáci, nemakačenka, státní lenochodi ouřadové ono permanentně stupidně se tvářící individuum zvolili, páč jim sliboval pečené holuby velikosti mamutů . No a tak slibuje dodnes !
0/0
11.12.2003 10:50

Rocky

Re:
a dodavam ze Spidla je typicky socialsticky osel ktery si mysli ze me bude vesele odirat na danich a sockach a zdravotnim na sve socialisticke volice, odpoved zni: hhooovvvnnooo!!!nic mu jiz platit nebudu, tes Spidlici
0/0
12.12.2003 9:49

FrNedobrota

DERATIZACE !
Ostatně si myslím, že je třeba na všechny hlodavce, tedy i na křečky poslat deratizátory. Taktéž je třeba hubit parazity, aby nedošlo k šíření infekce "socanství" ! Vhodné je hodit do bytu parazita nějaký deratizační plyn a posléze parazity odvést do kafilerie.  
0/0
11.12.2003 10:06

Deratizér

Re: Dobrý nápad.
Máte na mysli pražské kafilérní zařízení zvané Lidový dům ? 
0/0
11.12.2003 10:33

lukyyn

černý scénář
Tohle postupné  pomalé zvyšováním nájmů regulovaných,  se bude odrážet i v nájmech "tržních". Vlastník dekretu, který platí regulovaný nájem a pronajímá byt třetí osobě nebude chtít přijít o svůj zisk. Nejlépe deregulovat šokem - ze dne na den a z ušetřených peněz přiznat dávky sociálně slabším...
0/0
11.12.2003 10:02

nebydlící

http://www.praha6.cz/forum/list.php?f=11
  Nebýt pokřiveného trhu, cena panelových bytů by dle mého názoru nebyla ani poloviční. A nebude trvat dlouho a lidé budou mít úplně jiné preference a nároky, co se týče kvaltiy bydlení. Stačí se podívat na nějaký český film z osmdesátých let - staré škodovky vs. dnešní fára na každém rohu, uniformní laciné oblečení vs. neomezené spektrum dnes, obchody stylu "Nevedeme." vs. dnešní obrovská nabídka a konkurence, zastaralá elektronika vs. dnešní moderní technologie za mnohem nižší ceny.... Jen ty panelové domy a byty - ty jsou pořád stejné a patří dokonce mezi téměř nedostupné, nejdražší zboží. Jen pro srovnání - Š105 stávala 60.000,- Kčs. Dnes je hodnota koruny desetinová, za ekvivalentní sumu 600.000 lze pořídit 'limuzínu' VW Passat v základní výbavě. Kilo šunky 100Kčs, dnes víceméně to samé, takže je 10x levnější. Kalkulačka - tehdy 500Kčs, dnes 50Kč - v přepočtu 100x levnější. A bydlení? U regulovaných nájemníků zmrazeno na úrovni z dob socialismu (milerádi nám předkládají, že od r. 89 vzrostlo o 1000%, ano mléko také, ale reálná výše je stejná) u ne-regulovaných je holý nájem průměrného pražského bytu 10.000, což odpovídá hrubé mzdě 13 tisíc. Střední mzda (medián) je něco kolem 14 tisíc brutto, pro normálního smrtelníka tedy nájem "průměrného" panelového bytu přijde na 100% mzdy. A jak je to možné, že všechny ostatní věci s časem prodělalaly obrovský vývoj a jsou levnější či stejně drahé jako předtím, zatímco panelové byty nám akorát zestárly a ze středního platu je téměř nemožné je ufinancovat? Protože je to jediná oblast, kam stát naprosto nesmyslně a plošně zasahuje. Stát musí řešit otázku přerozdělení že jedněm ubere a druhým přidá - např. postiženým občanům. Ale to jen v případě, že zvýhodní nějakou menšinu, pak na zbývající většinu to bude mít jen malý vliv. Pokud ale plošně zvýhodní většinu (na 90% nájemních bytů se vztahuje regulace), pak dopad na zbývajících 10% je katstrofální. Katastrofáln
0/0
11.12.2003 9:38

nebydlící

Re:
Katastrofální v tom, že jsou okrádáni na úkor druhých (kteří často za bydlení platí symbolickou sumu a raději z ušetřených peněz se radují ze spotřebního zboží), katastrofálnější ještě v tom, že regulovaných nájemníků je většina - větší volební síla, malá možnost tento systém nějak změnit.
0/0
11.12.2003 9:40

FrNedobrota

Panelákové klece
cena panelákových sockobytů do roku 2010 podstatně klesne. Bude zde podobný trend jako v NDR. Panelák je bydlení pro chátru - třeba nějaké nemakačenka, asociály, přivandrovalce - udělají se z toho gheta podobná Chánovu či Bratislavskému Lůniku. Slušný člověk v tom nebude chtít bydlet ! Spíš se budou bourat.  Křečkisté pak přirozeně vymřou.
0/0
11.12.2003 10:00

Petr

Re:
Luník a ne Lůnik a ne v Bratislavě ale v Košicích .V byvale NDR do spousty panelaku investovali spoustu penez (v dokumentu ktery jsem sledoval to bylo v prepočtu 1,5 mil Kč na byt: zatepleni odhlucneni zdene jadro nova kuchyn) a to bys ten panelak nepoznal , ale porad je to panelak.Ziji v nich normalni lide.A neco podobneho jsem viděl na Slovensku u nizkych zastaveb kde predelali to co jsem psal vyse a navic na strese vznikly nadherne podkrovni byty. Ale Slovaci jsou s trhem z byty deset let pred nama.
0/0
11.12.2003 11:33

flákl

Re:
jenom maličkost - auto sešrotuju, salám sežeru a na jeho místo nastoupí pokrokovější. Ale co je zastavěno, je zastavěno a nemůžete jednoduše jednu panelákovou krabici vyhodit a na její místo postavit další. Bydlení je o lokalitě a pozemku, a teprve hodně daleko potom o kvalitě nemovitosti. Ostatně cena panelu v Mostě je za 3+1 cca 150tis - tedy šrot. Běžte si ho koupit, proč raději kupujete 1 byt v Praze než 20 stejných v Mostě za stejný prachy?
0/0
11.12.2003 10:20

Surio Mario

Re:
běž si ho koupit sám. budeš platit pouze 800 Kč hypotéky, ale hlavně přestaň PARAZITOVAT
0/0
11.12.2003 10:45

flákl

Lobby
Už tady zase jako obvykle plive svý jedy deregulační lobby. Jaký je podle vás rozdíl mezi tím, co si vzal v r. 85 nenávratnou půjčku 150 tis. a dalších 80tis. , kterou do dneška splácí po 380Kč měsíčně (případ mého bratra, který postavil barák a neměl ani vindru) a mnou, který platí regulovaný nájem 2400Kč/měsíc? Kdo je větší parazit?
0/0
11.12.2003 9:19

Inkvizitor

Re:
To, že splácí 380 je důsledek obrovské devalvace která byla po r. 89. Takhle na tom "vydělal" každý, kdo si před r. 89 vzal nějaký úvěr. Nic to ale nemění na faktu, že jste regulovaný nájemní parazit, žijící na úkor ostatních lidí, kteří platí nájem 6x vyšší.
0/0
11.12.2003 9:24

Surio Mario

Re:
Ty, protože ta půjčka je na úkor soukromé banky, parazite. Ovšem z mejch daní je placený ten tvůj zbytek nájmu a navíc musím platit ještě za svůj a ten je už komerční.
0/0
11.12.2003 9:25

flákl

Re:
Jakým způsobem ti, co platí dobrovolně spekulantům přispívají na mé bydlení? Co je to za blbost? Naopak, z mého nájmu má prospěch obec, která z toho vybuduje kanalizaci i pro tebe, ty jenom dáváš prachy někomu na mercedes!!! Prober se!!
0/0
11.12.2003 9:33

Joao

Re:
1. Obec doplácí na Vaše bydlení a my všichni co platíme daně přispíváme do obecního rozpočtu. Takže taky všichni dotujeme Vaše bydlení.
2. Jakou jinou volbu mají lidi bez dekretu na byt co nemají na vlastní bydlení než platit tržní nájem. Můžete nám poradit.
3. Jestli nejste provokatér a myslíte to vážně, tak se dá o Vaší inteligenci s úspěchem pochybovat.
0/0
11.12.2003 9:43

Surio Mario

Re:
Já napsal, že z mých daní je dotovaný ten tvůj nájem a ne z tržního nájemnýho. A navíc mi řekni, jak přispíváš na rozvoj kanalizace z obci když ten tvůj nájem dotuje stát?????Máš v tom trochu hokej, ne hochu???S tím mercedes máš pravdu, ale musím, protože chci bydlet, ale můžeš za to opět ty z důvodu regulovaného nájmu
0/0
11.12.2003 10:05

Joao

Re:
"Plive svý jedy deregulační lobby" to se Vám opravdu povedlo. My jsme jenom lidi, který chtějí taky bydlet a platit za to spravedlivou cenu a ne že budeme doplácet i za Vás a sami platit za  stejné bydlení mnohonásobně víc.
0/0
11.12.2003 9:29

Jeden z vas

Re:
Otazku jsi polozil spatne.Misto: kdo je vetsi parazit by jsi se mel ptat, kdo je vetsi blbec, a v tomto pripade jsi to ty.
Tvuj bratr investoval moudre  a splaci pujcky na to , co si pujcil.
Ty jsi idiot a tak platis najemne a budes platit vice a vice nam, majitelum nasich domu.
Parazaty zivit nechceme, zivte se sami vy zebroto.
0/0
11.12.2003 18:05

Inkvizitor

SON - Sdruzeni na ochranu Krecku
"Stanislava Křečka, který má kromě křesla ve sněmovně i advokátní kancelář a chrání nájemníky." --- To je zajímavé, jsem taky nájemník ale Křeček mě nijak nechrání. Spíš mi hází co nejvíc klacky pod nohy. Možná to bude tím, že nejsem regulovaný. Před šedesáti lety taky ten kdo neměl modré oči a blond vlasy měl smůlu....
0/0
11.12.2003 9:00

miki123456

Bijte Krecka
Krecek, je smrduta krysa! Jako vsichni socani! Pryc s nimi!!!1
0/0
11.12.2003 8:50

bezdomova

www.bezdomova.net
Socdemaci by se meli vice zajimat co regulovany najem dela se zbyvajicimi 9miliony. Alespon davaji najevo vsem jak pristupovat k ceskym zakonum a ustave www.bezdomova.net
0/0
11.12.2003 8:48

DeCourcy

Re:
0/0
11.12.2003 9:05

Surio Mario

Vydírání
Proč mám z daní dotovat nějakou famílii, když sám musím platit tržní nájem????? A to jenom proto, že byty v rozumné lokalitě jsou za, v provnání s platy, nehorázné peníze. Jestiže má být regulované nájemné pak chci i regulované ceny nových bytů. V opačném případě dochází k diskriminaci.
0/0
11.12.2003 8:43

Zlata

Zvýšení nájmů - tak si přečtěte
odpověď, kterou zaslal na můj dotaz ČSÚ. Dotaz zněl, které mzdy se započítávají do průměrné mzdy - odpověď je šokující, když si vezmu, že všechny a to ještě před odečtením sociálního a zdravotního pojištění a je to pak vydáváno, jako průměrná mzdy, kterou má každý občan tohoto státu. Není to pravda jak vyplývá z odpovědi, protože na to, abych si za to něco koupila musím odečíst z této průměrné mzdy zdravotní a sociální pojištění a daň!
Odpověď na můj dotaz:
Vážená paní,
pokud jde o spotřební koš, najdete jej na na našem webu - www.czso.cz, vlevo si vyberte "Když se řekne", pak si vyberte: "inflace" a pak v této
části "inflace, inflace, inflace". Úplně dole pak najdete odkaz na spotřební koš, který je zde ve tvaru Excel a pdf.
 
Průměrná měsíční nominální mzda zahrnuje všechny pracovní příjmy (základní mzdy a platy, příplatky a doplatky ke mzdě nebo platu, prémie a odměny,
náhrady mezd a platů, odměny za pracovní pohotovost a jiné složky mzdy nebo platu), které byly v daném období zaměstnancům zúčtovány k výplatě a představuje podíl připadající na jednoho zaměstnance za měsíc. Jedná se o hrubé mzdy, tj. před snížením o pojistné na všeobecné zdravotní pojištění a
sociální zabezpečení, zálohové splátky daně z příjmů fyzických osob a další zákonné nebo se zaměstnancem dohodnuté srážky.
Údaje se týkají všech osob zahrnutých do evidenčního počtu zaměstnanců u ekonomických subjektů:
> a) podnikatelské sféry > b) nepodnikatelské sféry (včetně resortu Ministerstva obrany a Ministerstva vnitra). Údaje nezahrnují např. vykonávající veřejné funkce (např. poslance, senátory, uvolněné členy zastupitelstev všech stupňů, soudce).   odd. informačních služeb ČSÚ
0/0
11.12.2003 8:37

Milano

Re:
Zlato, tvůj příspěvek jsem vůbec nepochopil. Ano, jedná se o hrubou mzdu, tedy mzdu před zaplacením zdravotního a sociálního pojištění a zdaněním. To snad ale ví každý (tedy skoro...). Nebo sis myslela, že to je čistá mzda...???
Ale vůbec nechápu, co to má společného s nájemným. Chceš tím říct, že by na to těch milion chudáků nemělo? Třeba takový soudruh Křeček? Problém je v tom, že na ně doplácí všichni ostatní, kteří si musí hledat bydlení na trhu. A jedná se často o mladé lidi s nízkými příjmy (hrubými - často pod průměrnou mzdou). A také na ně doplácí majitelé domu (sám jím nejsem), kteří nemohou svobodně disponovat se svým majetkem.  Je to prostě bordel....
0/0
11.12.2003 9:01

Franta Krizik

Prumerna mzda
A to si predstavte, ze podprumernou mzdu pobira vice nez polovina obyvatel republiky !
0/0
11.12.2003 13:22

DeCourcy

Re:
Vážená paní, Doporučuji nějaký základní kurz statistiky, abyste věděla, co je to půměr, a nemusela se rozpakovat nad tím, že ten průměr nebere každý občan tohoto státu. A co se týká hrubé mzdy - je pravidlem vždy uvádět hrubou mzdu, protože čistá je u každého jiná - existují různé daňové úlevy v závislosti na konkrétním případě.
0/0
11.12.2003 9:09

Bužuj

regulovaní paraziti
mě to štve ! Platím kruté daně abych přispíval miliónu parazitů na jejich byty ! Sám nedostanu od státu ani kačku a svoji luxusní vilu jsem si mulel postavit sám ! A ze zdaněných peněz, z matroše zatíženého DPH    Ještě že za 8+2 s krytým bazénem nemusím platit nájem, no a inkaso mě vyjde na cca 4 tisíce měsíčně. Já bych těm panelákovým sockám dal tak 5-8 tisíc nájem a byl by klid. No a stavebnictví by to taky pomohlo, u holobyty jsou byznys !
0/0
11.12.2003 8:27

Eva

Re:
Jinak normální? Vymaštěnej snobák, zblázni se v tom 8+2
0/0
11.12.2003 9:43

TUREK-BRNO

REGULOVAT-REGULOVAT a REGULOVAT
Všichni chceme bydlet!!! Za rozumnou cenu,ne?
0/0
11.12.2003 8:15

Joao

Re:
To jistě. Akorát že teď to platí akorát pro ty co mají dekrety ještě z komunismu, my ostatní naopak kvůli nim platíme daleko víc než bysme museli.
0/0
11.12.2003 8:35Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.