Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daňové manévry uleví početným rodinám

Při chystaných daňových úlevách pro rodiny budou mít přednost plodní lidé. Premiér Špidla řekl, že ulevit chce "zejména rodinám s druhým a třetím dítětem". Tyto domácnosti vydělají na novince chystané od roku 2005, kdy rodiče mají začít za své děti dostávat slevu z daně z příjmu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Parry Hotter

Kouzelný klobouk z Pyjavic
Nabízel jsem Iljiči, ať si nasadí ma hlavuj kouzelný klobouk, ten že mu poradí, ovšem Iljič to odmítl - prý se bojí nasadit ho na hlavu, protože ví, kam by ho klobouk poslal...
0/0
12.1.2004 12:51

lukas92

Spidlo,ty nas zachrance!!
No jo,ted jsi nam vytrhnul trn z paty. Udelej radsi jednu dan - snizi se pocet uredniku (coz ty nechces,protoze by byla nezamestnanost jako krava) a lidi prestanou vymejslet ruzny klicky a vse bude jednodussi a pruhlednejsi!!!A ve finale vyberes vic.Ale to by asi nevyhovovalo tvy populisticky politice a ty bys nemohl sbirat hlasy od naivnich lidi,ktery nemaj uceleny informace.   
0/0
12.1.2004 11:13

ojojoj

Děkuji ó mocný ...
No asi takhle, pokud dostanete 1500 čistého, tak zaplatíte se 2 dětma cca 1500 měsíčně na daních. Když nezaplatíte daně žádné (po nějaké reformě) tak máte těch 1500,- měsíčně plus. Vyšší sazby DPH vám počítám minimálně 500 vezmou. A jste 1000,- v plusu. Ejchuchu ejchuchu. To se pomějěme. To můžeme jednou za dva roky autobusem do Chorvatska třeba ... Pro mě se něco zásadního (ve vnímání postavení žen na MD) změní v okamžiku, kdy i žena na mateřské dovolené bude mít nárok na slevu v prostředcích MHD. Zatím na ni mají nárok nezaměstnaní a psi - ženy na MD nikoli (aspoň v Ostravě).
0/0
12.1.2004 10:13

Petr

Re:
V Kladne je přeprava kočárku s dítětem a doprovodem zdarma.
0/0
12.1.2004 12:47

pravicovy volic

Zdarma
Bezplatne. Plati to mesto z dani obcanov. Zdarma nie je nic, ani skolstvo, ani zdravotnictvo, je to len komunisticka demagogicka fraza. Inak v tomto pripade dobry napad hodny nasledovania.
0/0
12.1.2004 18:12

?????

Iggy
Možná přemýšlím trochu sobecky, ale pohybuji se mezi lidmi, kteří dokud nebudou mít kde bydlet, nebudou plodit děti a myšlenku podporovat mladé v bydlení jsem pro tento rok nezaregistroval, naopak. Abych neutekl tématu, stát mi zdraží bydlení a ještě mi nebude muset ulevovat na daních na daních. Jak chytré......Tímto samozřejmě nesnižuji nutnost podpory početným rodinám a rozhodně oceňuji jejich odvahu přivést potomka do aktuálního dění v našem státě...
0/0
12.1.2004 8:26

Cukino

No konečně něco
Bez nějaké hlubokomyslé polemiky konstatuji, že se konečně snad něco pohlo. Normální (tj.poctivá) rodina si vpodstatě dneska neodepíše z daní vůbec nic. Na snížení základu daně za úvěry ze stavebního spoření a za penzijní spoření (min. 6000/rok) z jednoho platu prostě není !!! Žena na mateřské, chlap i kdyby měl víc než republikový průměr, tak na tyhle věci není. A když vidím kolegy "podnikatele" taky s malýma dětma = NEBE A DUDY. Všecko jde do daní z podnikání, plínky=kancelářsk potřeby, auto=leasing taky do nákladů, co na tom že tím vozí výlučně děti do školky, odepíše si i poslední gumičky do stěračů, jen aby nevykázal žádný zisk. A přitom nové auto, léto v Chorvatsku..... Prostě poctiví v tomto státě nemají šanci...aspoň zatím.
0/0
12.1.2004 7:54

Honza

Re:
Můžeš definovat, co podle tebe znamená "poctivá rodina"? Patřím do vyšších příjmových skupin  a tento příspěvek mě dost urazil!
0/0
12.1.2004 8:18

Spokojený zaměstnanec

Re:
A proč by si zaměstnanec nemohl vydělat (mít na pásce) třeba i 40 i víc tisíc? Ten potom tyto odpočty využije. Podle Vás tedy není portivý? Jsem zaměstanec, žena na mateřské a vámi uváděné odpočty využívám (úroky z ůvěru za stavebního spoření, běžící smlouvy na stavbení spoření za účelem získání státní podpory, panzijní připojištění...)
0/0
12.1.2004 10:22

Cukino

Re:
Samozřejmě můj příspěvek se netýká zaměstnanců patřících do vyšší příjmové kategorie. Ale dostat se tam je v klasickém zaměstnaneckém pavouku značně problematické. Ono schopnosti někde nestačí, když šéfové jsou pánové před důchodem a 15 let na svém místě. Takže vydělat si 40tis a víc není rozhodně jednoduché, aspoň tady na Ostravsku néé, tady jste rádi, že máte vůbec nějakou práci = oblíbené pořekadlo nadřízených. Nebo si myslíte, že vám šéf poklepe na rameno, řekne seš lepší a tady máš mé místo ? Tady jeden starší drží druhého staršího. Prosím, neposílejte mě teď pracovat do jiného podniku nebo podnikat, to jev dnešní době a situaci holá sebevražda !
0/0
12.1.2004 10:38

Spokojený zaměstnanec

Re:
Podmikat vás rozhodně nepošlu, nebojte. Jen jsem považoval ua nutné so ohradit proti tomu, že POCTIVĚ nelze dané dopočty využít.
0/0
12.1.2004 11:02

Karek

Všíchni nahoře
Všichni nahoře jsou naprosto nepoctiví komunismem zkřivení pazgřivci,kteří nikdy ve svém životě neudělali nic poctivě a nokdy neudělají.Česká politika je špína špíny.Pryč s dacany z prognosťáků.
0/0
11.1.2004 23:21

Fredy

Ubohá vláda, kterou vlastní lid nechápe.
Vláda vypisuje výběrové řízení na ekonomicko-poradenskou a konzultační firmu za účelem proškolení ministrů a jejich náměstků se základů ekonomie. Jedním ze základních kritérií je dokázat z minima maximum. Nejdříve zjistit u každého ministra jeho IQ a znalost ekonomie. Případně znalost matematiky a v nejhorším případě alespoň počtů. Potom ministry rozdělit do odborných a kvalifikačních skupin a podle toho je vzdělávat.
 
První základní skupina začátečníků předpokládá alespoň základy počtů ze základní školy. A to i v případě, že uchazeči mají za sebou středoškolské či vysokoškolské socialistické vzdělání. VUML a podobné večerní školy se neberou v úvahu.  V této skupině, po zjišťovacích testech skončila většina ministrů a náměstků.
 
Dalším oborem doškolování je pochopení života průměrného občana a jeho rodiny. Jak se vyjadřovat česky a pokud možno srozumitelně. A to tak aby tomu rozuměl ten, komu je to určeno, ale i ten, kdo to říká. I když to má většinou napsáno od svého mnohem vzdělanějšího inteligentnějšího mluvčího.   Nejdříve musí pochopit základní poučku. Co je výhodné a dobré pro socialistický stát, tak je krajně nevýhodné až likvidační pro jeho obyvatele. Proto i výraz „daňové manévry uleví početným rodinám“ je třeba brát jako prohřešek ministra,
0/0
11.1.2004 22:12

kkk

Kudy chodil, tudy krad Sociální demokrat!
0/0
11.1.2004 20:31

novotnyjaro

Zloději
DAŇOVÉ MANÉVRY : Když Vám zloděj ukradne 50 000 Kč a 1000 Kč náledně milosrdně vrátí aby dítě v rodině neumřelo hlady, tak to jsou přesně Špidlovy daňové manévry.
0/0
11.1.2004 15:26

Vendelín von Plch

Voly volí voli.
Když vás tu tak poslouchám, není mi jasné, kdo ty socialisty volí?
0/0
11.1.2004 11:15

Vendelín von Plch

Emigrace - jediné řešení pro schopné !
Ano. Proč platit VŠ učiteli 5 násobek současného příjmu a proč vychovávat formou stipendií vědeckou elitu, která by v budoucnu pozvedla naší zemi?
Stačí přece plodit nové bio-roboty. To je úplně jednoduché řešení a navíc Vladimíru Iljiči Špidlovi a spol. zajistí nové zvolení od "širokých a stále širších lidových mas".
Vždyť naše země potřebuje dělníky. Vyvážímě levnou práci a ještě pár desítek let na tom zřejmě socani budou stavět komparativní výhodu naší ekonomiky. Takže volíme socany = jsme pro, aby se podporovaly rodiny z nižších vrstev formou směšných slev na dani z příjmů (řádově desítky, max. stovky EUR ročně !!!), které je podle vlády budou motivují k plození stále většího množství potomků. Zřejmě naše vláda chce dát přednost kvantitě před kvalitou a pokud jí v dalšíách volbách dáte svůj hlas, půjde to tady totálně do řiti.
Je mi ale jedno koho zvolíte! Dál jedete beze mě. Život je moc krátký na to, abych ho strávil v tomhgle státě a sledoval denně ten omračující zdrcující bordel a socialistický neřád, který člověku vysává veškerou naději a sílu. Možná má vláda pravdu (dávám jí 1% naději na úspěch). Mě to už ale nezajímá, protože jsem se rozhodl emigrovat. Mějte se tu v té krásné české kotlince pěkně.
0/0
11.1.2004 11:12

Míras

Re:
Jó, jó. Uředníci umí přerozdělovat peníze. Bohu žel neví jak je rozumně investovat!!!
0/0
11.1.2004 13:32

Venoch

Re:
Drzim palce!
0/0
11.1.2004 13:43

Andrej

a co rodiny se studenty ?
kdo bere úplatky v milionech ten bude ochráněn, ale kdo poctivě pracuje tak platí, kdo se stará o děti a byly vzdělané tak musí jim říci stěhuj se pryč a mě pak až budu starý zastřel
0/0
11.1.2004 10:57

Petr

ROMOVÉ
A zase to ulechčí cikánům, ti jsou početní.
0/0
11.1.2004 10:20

Míras

Re:
Blbej kdo dává  Oni by byli ještě blbější, kdyby nebrali.
0/0
11.1.2004 13:36

Pavel

Nejde o sociální dávku
Jestli jsem správně četl , jde o daň z příjmu, takže se to bude týkat jen pracujícících , tak proč ne ?
0/0
12.1.2004 8:08

mrdkin

špidla
Je to přihlouplý bolševický android se záviděníhodnou prací obličejových svalů. Miláček davů, daňový hrdina, sexuální symbol kominterny. Na jeho obranu budiž řečeno, že podobných pitomců jest nadbytek a málokdo s čestnou prezidentskou výjimkou o hovně dokáže tak dlouhé řeči vést.
0/0
11.1.2004 4:38

eliska

...ulevu na elektriku/plyn
Vsichni kdo maji vic deti a predpokladaji ze danove ulevy jim pomuzou v existenci jsou hlupaci.  Vychovat pocetnou rodinu je velice tezky, ale mozny kdyz rodina funguje jako rodina. Misto danove ulevy radeji zvysit zivotni uroven. Snizit poplatek za elektriku/plyn aby ti co jsou nuceni sedet u kamen s uhlim  si mohli zapnout knoflik a mit doma teploucko. Nebudou saze, lide budou zit v cistejsim prostredi, a budou stastnejsi. Z penez  z dani radeji budovat bezpecne silnice, aby az deti silou moci vychovate se vam nezabili na ouzkejch dvousmerkach. Pro mnohe z nas jsou deti dar, ne pritez, a nevim proc priplacet nekomu na dar?...eliska z pocetne rodiny
0/0
11.1.2004 0:26

reno17

___
Ani komunisti neblahé paměti neměli tu drzost intepretovat ve svých novinách zdražování a zvyšování daní jako "daňové manévry, které uleví rodinám".. uleví jistě, ale od případných přebytků na bankovním kontě :) Reno
0/0
10.1.2004 23:49

josus

Jak to vidím já
Proč ta naše vláda vymýšlí pořád nějaké nesmysly. Na Slovensku to vláda bere logicky a nemelou populistické nesmysly. Ani se nedivím, že od nás Slováci utekli, protože myšlení našich představitelů je katastrofické. Slováci jdou přímočaře a jasně a né jak naše vláda, která jen špekuluje. Slováci daňové úlevy vyřešili jednoduše tím, že nárok mají jen rodiny s max. třemi dětmi a dobře vědí proč. U nás v Ostravě mají běžně na 16 let vypadající cikánky už tři děti, další teprve příjdou. Upozorňuju, že se nejedná v žádném případě o RASISTICKY zamšřený článek, ale o fakta. V týdeníku u nás vyšel loni článek, že pokud to tak bude v porodnosti pokračovat, budou cikáni v roce 2020 majoritou ve státě. To už tu pak bude vypadat jako za neandrtálců. Je opravdu v zájmu státu, aby se tyto předpovědi naplnily? Získá náš stát takovýmto bezhlavým zvýšováním porodnosti nějaký kladný výsledek? Nepřibudou pro budoucnost vedle většinových důchodců taky několikanásobně sociální vrstva, která populaci sice omladí, ale s ještě zápornějším výsledkem. Slováci to udělali jednoduše a bez vysvětlování. U nás by stačilo zvýhodnit i rodiny s max. dvěma dětma. Více jen při různých adopcích a pod. Normálně uvažující rodina si stejně více než dvě děti nedovolí.
0/0
10.1.2004 23:19

bondy_

Re:
No hochu, my se povazujem za normalne uvazujici rodinu a deti mame tri. Je to i ve Tvem zajmu - mimo jine tim pomahame celit tomu, ceho se obavas, aby nebyli za cas Romove majoritou, vis.
0/0
11.1.2004 19:45

Honzajs

Společné zdanění rodin
No konečně! Už se na to těším.
0/0
10.1.2004 22:38

Zdeněk

Daně a DPH
Společné zdanění je dobrá věc. Ale když chce Špidlín podporovat rodiny s dětmi tak nechápu proč např. dětské pleny spadnou do vyššího zdanění DPH? Je to uhozené. Na jedné straně chtějí podporovat dělání dětí na straně druhé dělají opravdové p.čo..ny!!! Takže Někde ušetřím stovku a hned ji zase zaplatím za plínky takže výsledný efekt je kde? No přece v ...... .
Špidlo, Špidlo, jak si chytrej tak jsi ....
0/0
10.1.2004 21:32

Zlata

Něco k odlehčení debaty.
Svatý Václav vyrazí z Blaníku se svými rytíři k Praze.
Na půli cesty potká Špidlu a celou vládou, jak jedou na zasedání mimo Prahu. Všichni vystoupí z autobusu a Špidla se ptá:
"Svatý Václave, kam jedeš?"
Svatý Václav odpoví: "Českému národu je zle, tak mu jedeme na pomoc."
Špidla mu na tato slova povídá: "Tady máš listiny, popisující reformu veřejných financí a závěry posledního sjezdu ČSSD. Už jsi to četl?"
Svatý Václav odpoví: "Ještě ne, ale přečtu si to hned."
Po hodině čtení se Svatý Václav obrátí k blanickým rytířům a vykřikne:
"Hoši jedeme domů, českému národu bude ještě hůř!"
0/0
10.1.2004 19:53

Honza

Re:
No jo, ale z logiky věci by rytíři měli zasáhnout ještě předtím, než to Š. Pydla schválí....., takže žádné "jedeme domů", ale "rychleji, rychleji...."
0/0
12.1.2004 8:20

Marie

Někdo se zbláznil, ale občané
to nejsou. Opět podpora nepřizpůsobivých občanů, jak vydělat na tom, že se budou množit. Opět jich bude více a přibudou i ti, kteří se sem chystají vrátit z Anglie, Francie a ti, kteří přijdou ze Slovenska. Tak mám pocit, že by měl prezident vládu odvolat, nebo minimálně premiéra. Když se na ten obličej podívám, tak i každý psychiatr musí potvrdit, že to není normální člověk, ale chorobný mozek, který nemá všech pět pohromadě.
Nebo by se opět měli občané spojit a vyrazit do ulic. Když se podařilo svrhnout komunisty, tak se musí podařit svrhnout degenerovanou ČSSD a její koaliční partnery.
0/0
10.1.2004 19:39

ppetr

smůla
me uz se to od tohoto roku tykat nebude.zase s tim prisli pozde a to jim musi poradit volici.PROC S TIM SAKRA NEPRISLI DRIV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NA CO SI TAM TY DEMENTY ZE SVOJICH DANI PLATIME ???????????????
0/0
10.1.2004 18:33

ron

jen tak dál
co si budem povídat, jak se bude přispívat vícečlenným rodinám, porostou řady cikánů geometrickou řadou.... pardon, abych nebyl považován za rasistu: řady romů....
0/0
10.1.2004 18:16

ppetr

Re:
houbelec si pochopil !!!!!!!!!!!!!!!!
jak si muzou neco odecist KDYZ NEPRACUJI !!!!!!!!!!!!! ,alespon pouzivej mozek nez neco vyřkneš !!!!!!!!!!
0/0
10.1.2004 18:34

Matinka

Re: Nenadávej
Pořádně si  článek přečti, ti co nebudou mít co odepsat budou dostávat - to se bude všem nemakačenko móóóc líbit. Ať jde socíální vláda do haj...!!!!!
0/0
10.1.2004 19:06

Kendy

Re:
Máš to zaplatit státu nebo za děti, je to vcelku fuk. Nebudu si přece pořizovat deset dětí kvůli tomu, abych měl nižší daně! Děti snad jsou pro radost a ne na komerci. Navíc jedna zásadní věc: víc dětí - větší pravděpodobnost, že nebude dost peněz na zaplacení jejich vzdělání, potřebujete větší byt či dům... - a ve finále na tom proděláte vy i děti, protože jim nebudete moci zaplatit školu. (žádná škola neni zadarmo, i když to tady kdekdo vytahuje. něco sežere kapesné, ubytování, jízdné, ......, takže ve finále počítejte tak kolem 30 tisic rocne, pricemz se vzrustajicimi cenami naroky porostou, vynasobte napriklad 3 detmi a mate tady 100000 jenom na toto). Děti potom budou mít horší uplatnění a z toho pro stát plynoucí další nároky. Takže nemá cenu uměle nekoho nutit k tomu mít děti!!!!
0/0
10.1.2004 19:06

Teram

Soubor opatření
 
   Zbejvá ještě vydat soubor opatření a závěry schůze ČSSD a mladé rodiny na tom budou super. Jděte kamsi pane Špidlo
0/0
10.1.2004 17:48

TDi

Velka ptakovina
O pomoci rodinam jenom  mluvi a delaji prdlajs .Nepotrebuji abych se stavel kazdy mesic na soc. urade do fronty .Stacilo by kdyby pro rodiny s detmi zavedli dalsi odpocitatelne polozky .V soucasne dobe kazda rodina potrebuje auto ta proc ho nedat do danoveho zakladu a nasel bych dalsi veci ktere rodiny s detmi prokazatelne potrebuji.Treba zminovane plenky sunar kocarek .Ale v tomdle state se dockam spis opaku ,ze si ztratova zdravotni pojistovna da do nakladu vecirek na pozdraveni noveho roku.
0/0
10.1.2004 16:30

Re:
že ty jsi podnikatel se střední školou?
0/0
10.1.2004 16:38

TDi

Re:
   
0/0
10.1.2004 16:43

mukr

Re:
No co by na tom bylo spatneho? Nevim jak ty, ja ale nemam plat kolem 1000 za hodinu, co si uctuje kdejaky istalater (v praze).
0/0
10.1.2004 19:12

Vaclav Hanus

Re: ..mladymu automobilistovi
Jo! Jo! A mlada rodina take potrebuje jednou za sezonu k mori a jednou na lyze. Zdrava rodina zaklad statu. Sup do danoveho zakladu..
0/0
10.1.2004 17:59

tonda20

Podvodníci
jako je Špidla a Škromach na jedné straně sníží daně pro rodiny, ale na druhé straně zavedou 14-ti procentní daň na pleny a další věci, které rodina pro děti potřebuje. Takže, na jedné straně stát něco dá a dvakrát vezme.  
0/0
10.1.2004 13:24

stekot z druhej strany - haf,

At jsi jdou
 
Na Slovensku je linearna dan 19 %
jednotne a pre vsetkych rovnako
to je spravodlive
nezamestnanost v Cesku dosiahla historicke maximum
nezamestnanost na Slovensku dosiahla historicke minimum
At jsi jdou
 
0/0
10.1.2004 12:32

Sony

Re: Vytí hladových psů
Jenom debil pomatený slovenskou vládou může tvrdit,že lineární dan u příjmů fyzických osob je spravedlivá. Bereš 10 000,- platíš 19%, bereš 1000 000, platíš také 19%. Stejná sazba na nestejný příjem je právě ta nespravedlnost rovné daně. Rovná dan je podvod na hlupáky, proto ji v žádné civilizované zemi nezavedou. Pokud jde o nezaměstnanost, je to stejný podvod. Stačí se podívat na ofic. slovenskou statistiku - ve 4Q 2002 bylo 2.150 mio zaměstnaných, ve 3Q 2003 jich bylo 2.186 mio, tedy přibylo  36 000. Podle stejné statistiky ale ubylo 90 000 nezaměstnaných. Kde asi je ten rozdíl ?? Přece myjí záchody a nádobí v Americe nebo sedí v pokladnách českých supermarketů.  Vyhánění Slováků do ciziny je vládou prezentováno jako úspěšný boj s nezaměstnaností !!! Tvoje bludy už ti na Slovensku nežerou tak s nimi otravuješ v Cesku.
0/0
10.1.2004 14:24

ODSakEda

Re: rovne podminky=nespravedlnost???...
No to snat nemyslite vazne!!! Rovne podminky jsou nespravedlive???!!!... I i u linearni a tim padem relativne nejspravedlnejsi dane, plati, ze cim vice vydelam, tim vice odvedu statu. A to mimo spousty dalsich dani, jsem-li OSVC!!! Proc by melo platit, jak dosud v CR plati: cim vic vydelam, tim hyper vice odvedu statu (platci DPH celkem odvedou z hrubeho zisku vice jak polovinu!!!) 
  A s temi jinymi zememi, ze to tak nemaj nemate pravdu!
0/0
10.1.2004 15:12

Vaclav Hanus

Re: nedelej ze nerozumis..
Nedelej ze sebe demagoga -> rovne podminky..My se nabavime o rovnych podminkach ale o rovne dani. To jsou dve ruzne veci. Dan rovna neni a je neprirozena. JEdnoduse proto, ze nejsou rovne vztahy mezi zamestnavateli a zamestnanci v podnicich. Cili obe progresivity (navzajem proti sobe jdouci) se kompenzuji. Takze vyrovnanim dane dosahnes nestabilitu ve spolecnosti.
0/0
10.1.2004 18:35

2Mac7

Re:
Nejsem si jistá, kdo je tady demagog. proč hned stavíte proti sobě zaměstnavatele a zaměstnance . ? Ta zlodějna s progresivní daní se přeci týká i zaměstnanců nebo snad mají  všichni zaměstnanci stejný příjem ?
0/0
10.1.2004 19:00Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.