Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Americký Energizer odchází ze Slaného

Americká společnost Energizer ukončí výrobu baterií ve Slaném. Podle starosty Slaného Ivo Rubíka by měla firma produkci uzavřít zhruba do letošního září. O práci přijde asi 120 lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Evilman

systém
kdy všem seberu, abych mohl vrátit jen některým je v principu špatný. Podnikatelé nesmí žít s pocitem, že podnikání je trest: tak tomu však v Česku  je.
A nejde jen o vládu jako takovou a vládní politiku: ti co ji vykonávají si hrají na mistry světa za naše peníze.
Vezměte si takového grázla Jahna z Czechinvestu: golfové turnaje, společnice atd. placené z našich daní.
Vezme někdo někdy takové gaunery k zodpovědnosti?
 
Opravdu se budu snažit neplatit v Česku daně a naopak se budu snažit co nejvíce maximalizovat kanály směrem k off-shore zemím. V Česku to nejde...
Spiteful Evilman
0/0
2.2.2004 10:04

dadak

ano
ano jediná správná odpověd na otazku proč odchazejí ze Sláného je to že odchazejí do levnejší ciziny a může to být i sousední Slovensko.Toť vše.Slava vládě.
0/0
30.1.2004 21:03

Dr. Vajnarová

Re: Energizer
Ve firmě jsem nějakou dobu pracovala a mohu říci, že nebyla výdělečná dlouho. Asii se nedá konkurovat cenou. Na zavření to vypadalo už v roce 1996. Jen díky tvrdé práci a úsilí managementu i zaměstnanců se tu firmu podařilo udržet dodnes.
Firma byla prvním společným podnikem v ČR vůbec. Žádné pobídky ani slevu na daních nikdy nedostala. Překvapuje mne, že Ivo Rubík, se kterým jsem párkrát jednala a připadal mi solidní, mohl něco tak nehorázného prohlásit. Je starostou už pár let a tak základní věci by měl o třetím největším zaměstnavateli ve Slaném vědět a neplácat hloouposti.
Co se týče Baterie Slaný potažmo Palaby - ryze české firmy, tak ti (pro srovnání) propustili téměř všechny zaměstnance už na počátku 90. let a dovážejí "slavné" baterky své značky z Číny.
Všem ze Slaného držím palce, aby našli práci někde jinde- byli skvělí, tak nepochybuji, že to zvládnou.
0/0
31.1.2004 19:47

FrNedobrota

To je rozumné !
Gratuluji Energizeru k rozumnému rozhodnutí ! Ostatně už byl předejit mnoha firmami a mnoho jich ještě bude. Amíci za babku koupili Vagónku Studénka či tabačku N.Jičín a vymontovali stroje, ty odvezli do Rumunska a Ruska a je klid ! Socanští voliči sedí doma na sockách a sní o sociálním státu a milionářské dani a jdou jak ovce za Iljičem Špidlou a Grebendou ! V tomto režimu a s tím hnusem , co se nazývá "pracující lid" nelze v této zemi rozumně podnikat ! Gratuluji ještě jednou k vyhazovu 120-ti socanovoličů na dlažbu !
0/0
30.1.2004 13:32

briza

Re:
Hmm, patrne nasledek nejakeho traumatu z detstvi.
0/0
30.1.2004 13:38

Upak

Re:
Nesouhlas s terminologií voličů a stran.
Voliči i strany jsou mi ukradené
Souhlas ke skvělé definici, jak u nás probíhají investice našich spřátelených investurních západních přátel!!!
0/0
30.1.2004 13:42

Venoch

Re:
Probudte se, tady jde o kseft, nikdy neslo a nepujde o pratelstvi ani nic jineho,maximalne snad o "symbiozu" pokud si to nekdo myslel nebo mysli, tak je naivni snilek a zije na jine planete.
0/0
30.1.2004 15:28

Joab

Re:
Voliči a strany jsou ti ukradené. To je jako kdybys plaval v řece a řeka ti byla ukradená. Odstěhuj se na Saharu a pak už ti mohou být skutečně ukradení. Jsi jako Židé, když jim bylo ukradné koho Němci volí, pak se z toho na chvili probrali v komoře než jim pustili plyn.
0/0
30.1.2004 18:32

JirkaZ

Re:
Nepatří k vašemu image náhodou modré písmo, jak píšete jinde ???
0/0
30.1.2004 18:23

Upak

Daňové prázdniny...
Hm, zase nikdo neví, kde byla pravda...
Asi někde uprostřed. Prázdniny pro firmu byly, bohužel ne dostatečné, tak si sbalí saky paky a odsune se na východ.
Připadá mi dost paradoxní, aby vedle "Bateria Slaný" stát podporoval firmu Energizer... Zajímalo by mě, kolik úlev dostala ta naše firma a kolik ta emerická. Ale to už se asi také nedozvíme.
Jo, ještě bych chtěl poděkovat za zvýšení daní, zjistil jsem, že teď díky nim platím opravdu dvojnásobek toho co provolám. Myslím tím Telecon, jeho slavné paušály a nyní i slavnou DPH.
S tou policií a poplatky státu - souhlasím. Byl bych pro, abychom se všichni složili na vlastní policii. Víte, když se za rok vyskytne na Moravě 120 zločinných policistů... Zajímalo by mě, jaký je poměr zločinnosti mezi všemi lidmi a mezi policisty a potom by to chtělo porovnat. Třeba by z toho vyšel zajímavý výsledek... No, za zamyšlení to stojí. Berte to třeba jako výzvu pro redaktory. Hin sa ukáže, kde sú ti zločinci!
 
0/0
30.1.2004 13:03

Joab

Stát a daně
Nedivím se že utíkají, pokud mají možnost jinde odvádět méně, byli by hloupí nevyužít to. Podnikání není charitativní činnost.
Ostatně si myslím, že stát nemá vůbec právo vybírat daně.  Má samozřejmě právo nechat si platit za služby, které poskytuje. Ty služby nechť platí ti, co je využívají. Nikdo k jejích využívání nesmí být nucen zákonem. To je můj názor.
0/0
30.1.2004 12:32

Dr. Jouda

Re:
Co treba takova policie. Myslis, ze by clovek platil policii za ochranu? Napr. chci jit vecer do hospody a nechci, aby mi nekdo dal pres hubu. Pujdu ten den pred navstevou hostince zaplatit policii za ten konkretni den, protoze o den pozdeji budu jen doma? Vysvetli mi to prosim.
0/0
30.1.2004 12:51

Jakc

Re:
Možná by pak policajti hnuli prde...ma. Nedávno jsem zavolal v 0:20 na 158, že v naší ulici kradou auta. Druhý telefonát byl o 10 min později, zda ja náhodou nechtějí chytit. Hoši od polic přijeli za dalších 10 min. a kupodivu ti zloději na ně nečekali. Když jsme se ráno se sousedy ( 4 auta měla vymlácená okna), ptali proč že sebou nemrskli, odpověď byla že jsou špatně placení a že předání informace ze 158 na okrsek trvá cca 15 -20 min !!! Takže proč bych takovou verbež měl platit ?
0/0
30.1.2004 13:16

Joab

Re:
Když jsem byl napaden a zavolal policii,  tak mi to nic platné nebylo. Řekli mi, že mně stejně nemohou hlídat. Mám názor, že každý má právo na zbraň a má právo jí v sebeobraně použít. Kdo však ji použije k vraždě, nechť je popraven. Žádné 3x o dost. Stačí jednou. Jinak ale uznávám, že můj názor je silně diskutabilní. Diskusi se nebráním, ale musím odejít vydělávat (do léta jen na daně, pak teprve pro sebe). Případné dotazy se pokusí odpovědět až večer. Zatím.
0/0
30.1.2004 13:18

zubr

Re: vtip
Otázka:Jaký je rozdíl mezi policajtem a zločincem?
Odpověď:Uniforma.
0/0
31.1.2004 21:50

Jirka Š. Svejkovský

Re: názor
Placení daní zakládá princip určité solidarity. Nemůže potom nastat případ, kdy přijdete na úřad si stěžovat na souseda a oni vám nejdřív vrazí do ruky složenku. To by ti chudší byly nahraný a ti bohatší by se jim smáli do obličeje. Tedy něco jako zdravotní pojištění. Váš případ by vedl ke zhroucení státní správy, korupci i ohromnému navýšení nákladů.
 
Souhlasit ale musím s tím, že vybírání daní není spravedlivé. Čím je člověk schopnější tím je více trestán daní z příjmu. Zatížení například benzínu prodražuje "plínky" možná více, než dneska kritizovaná DPH ...
0/0
30.1.2004 12:56

Upak

Re:
Ja, daně, daně. Ale místo toho, aby se o mě stát postaral, posílá mě (bude) do důchodu skorem v osmdesáti. Estli mňa řeknete, že mám pracovať, tak Vás zořežu svojou švédskou holou!
DPháčko zvednul, všude sa propúšti. Ceny sa zvedajú. Všude samé komputery a človek je bez prace.
Policajti kradou, na miesto toho, aby pochetali kradaře.
Ste asi ten posledni človek, co ešte veri ve svoje daně.
0/0
30.1.2004 13:08

Joab

Re:
Pokud se chci soudit, platím soud z daní a krom toho další soudní poplatky, které stejně zvýhodňují bohaté. Státní zpráva by se nezhroutila, ale zůstala by jen ta potřebná, jejich služby lidé skutečně potřebují. Když padly ze dne na den kraje, také je nikdo nepostrádal a dnes jsou na obtíž. I když jsou zamaskovány pod samosprávu. Tak je to z většinou úřadů tzv. státní správy. Jsou důležití jen pro sebe. Tří věcí se v životě bojím: umrtí v rodině, rakoviny a státní péče.
0/0
30.1.2004 18:25

Janoš

Doufám, že naši představitelé
přitáhnou do ČR další takové "perspektivní" investory. Speciálně ti z USA - zatím tu zlikvidovali všechny podniky, co se jim dostaly do rukou.
0/0
30.1.2004 12:17

Psychychiatr

Re:
Ano, USA u nas opravdu zlikvidovali vsechny podniky kam "investovali" (Energizer, Vagonka, Astra atd. atd), ale budme radi, ze na nebombarduji , jako Srby.
0/0
30.1.2004 21:54

pinkshadow

Energizer
...Kamil je jako Energizer ...má nevyčerpatelný zdroj energie a většinou nepotřebuje žádný odpočinek ...hmm...
0/0
30.1.2004 12:15

briza

Re:
Mne to pri cteni tvych prispevku napadlo uz davno. Takhle ti ale zeslabne ta druha ruka.
0/0
30.1.2004 13:08

pinkshadow

Re:
...dohromady máme s Kamilem čtyři ruce ...hmm...
0/0
30.1.2004 14:01

Jack

Jedině nižší daně
Kdyby byly daně kolem 15 % tak by se žádný přesun výroby nekonal, protože by se nevyplatil. Dokud to nepochopí tupci z ČSSD, tak budou jen další investoři odcházet a ti noví budou investovat jinde - třeba v Litvě, kde je korporátní daň 0% !!!!! ( pokud necháte zisk ve společnsoti )
0/0
30.1.2004 12:11

hbf

Re:
Výše daně z příjmů nemá nic společného ČSSD. To pravicová strana zavedla socialistické daně a socialistická strana je jen se zatnutými zuby a neochotně snižuje ...
0/0
30.1.2004 13:02

Jack

Re:
Vzhledem k tomu, ze při mírném růstu HDP se část, kterou přerozděluje stát zvýšila za vlády ČSSD ze 30 na 40 %, tak to v celku na nějaké snižovaání nevypadá. ( Nenechte se zmást kosmetickou změnou daně u firem, 90 % daní se jen zvyšuje )
0/0
30.1.2004 13:10

hbf

Re:
Tak mi řekněte, která daň a kdy se zvýšila?
Sazby daně z příjmů fyz. osob se nemění (zato ČSSD zvýšila nezdanitelné položky, takže de facto snížila daň), trochu se hýbalo se zařazením zboží do snížené či základní sazby DPH, majetkové daně nerostou, ....
Jediné, co se zvyšovalo, byly spotřební daně, jejichž placení se můžeme zcela legálně vyhnout.
Jsem zklamán pravicovými vládami, které se vzmohly jen na snížení DPH z 23% na 22% ..... Chtít po socialistech aby snižovali daně je nereálné, ale pravice to udělat mohla!
0/0
30.1.2004 15:05

JirkaZ

Re:
Firemní daně jsou komlikovaná věc. Procentuelní daň je samozejmě zajímavá, ale taky záleží na tom, co lze zahrnout do daňového základu.
Ale i kdyby byla firemní daň 0, tak by se přesun s největší pravděpodobností konal a vyplatil. Výrobní náklady jsou v Číně jenom zlomkem těch tuzemských a ani nula nulová daň u nás to nepřeváží.
A k té Litvě. Nulová korporátní daň je pěkná věc, ale co ta podmínka zanechání zisku ve společnosti ? To může mít krátkodobě význam při rozvoji firmy. Podniká se přece proto, aby majitel dosáhl zisku především disponibilního a ten už mu tam zdaní.
0/0
30.1.2004 18:35

Cecil

Proč
A proč vlastně dávat daňové prázdniny cizím firmám. Totálně znevýhodňují naše firmy. Jak se pak máme proti nim prosadit?
0/0
30.1.2004 12:07

Jirka Š. Svejkovský

Naprosto typické
To bylo halasu, že investoři se musí přilákat. Daňové prázdniny, levné pozemky včetně inženýrek. A nakonec se prachy investovaný do "lákání" vytratí někam směrem na Balkán! Stát nevydělal ani ká a zbude po nich pár stovek nezaměstnaných.
Proč musí mít daňové prázdniny 10 let? Proč nejsou jenom 2 roky (třeba pro všechny, i české)? Na dva roky by se jim nevyplatilo rozjíždět výrobu pokud by počítali s ukončením po uplynutí prázdnin.
0/0
30.1.2004 11:56

Buny

Re:
Délka aňových prázdnin se určuje dle výši investice které ta firma vynaloží na nákup technologií  také podle toho kolik zaměstná lidí. takže asi neinvestovali zas tak málo a taky deset let zaměstnávali především naše lidi.
Zkus si to tam pronajmout a dej pár desítek miló nů do strojů a můžeš v tom pokračovat...
0/0
30.1.2004 12:14

Jirka Š. Svejkovský

Re:
Oni investovali do své technologie, nikoliv například do městské infrastruktury. Investovat musí tak jako tak. A vytvořit 150 pracovních míst na 10 let není zase až takový zázrak. Jenom drží mzdy na minimu (např. v Chomutově). Pak lidi propustí a přijde další daňový prázdninář. Nezaměstnanost to nevyřeší, daně z toho netečou a ještě to stojí spoustu prachů.
0/0
30.1.2004 12:44

Venoch

Re:
Jak to, ze ne??? Pro nase prihlouple politiky jsme poze maso na prodej, nic vic. Proto musi zahranicni firma za nasi praci za kazdeho zamestnaneho zaplatit 35 % dan statu z hrube mzdy, dal musi kazdy zamestnanec zaplatit okolo triceti procent zase statu a kdyz jde do obchodu, tak jeste odvede 22%. Porad lepsi pro stat nez krmit stado lidi na podpore. A vytvorit 150 pracovnich mist na deset let ? To je bratru neco kolem 95 milionu korun pri dnesnich platech jen na tomhle zdaneni pro firmu se 150 lidmi, za ktere firma neuvidi ani hodinu odpracovanou. A nebo si vsichni mysli, ze se cely svet trese, aby nam mohl nalevat prachy do naseho systemu? To fakt nechapu.......
0/0
30.1.2004 13:46

špinda strakáček

Re:
příště si přečti ten článek, na kterej reaguješ einsteine - nedostali pobídky a byli v nájmu, ne na zóně s připravenou infrastrukturou. Odešli kvůli výši mezd. 
MFDnes má čtenáře jako Blesk a Evilman záviďí Jahnovi, že jo Pepo, jinak celkem rozumný.
0/0
11.2.2004 16:07Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.