Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vzniká seznam bohatých regulovaných nájemníků

Herečka Jana Brejchová se stala první z rukojmích v sílícím boji o regulaci nájemného. Radikálnější skupina majitelů nemovitostí začala zveřejňovat seznam známých lidí, kteří bydlí v bytech, kde stát omezuje výši nájmů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

eliska

Prodám křečka Džungarského

20kč křeček Džungarský-prodám...Spěchá!!!

Bílou barvu nekouše hodný 2 měsíce

Okolí Ústeckého kraje! Já bydlím v MOostě[>-]!!!Můj mail:elililinkka@seznam.cz

0/0
14.6.2008 15:53

čumpelík

dotazy

ráda bych věděla , po kolika letech mám nárok na novou vanu ve státním bytě .předem děkuji :-/??

0/0
9.6.2008 9:10

IT

jojo
Souhlasím s tím, že regulované nájemné je třeba. Ale jen těm opravdu sociálně slabým. K tomu je potřeba zákon a ne stránky typu homer.cz ... ten seznam je taková malá nechutná ubohost. Proč nevyužít toho co je možné, kdo z vás by to neudělal  ??
0/0
5.2.2004 19:38

Saloon

Regulované pijavice chtějí protestovat ! Ha, ha, ha !
Sdružení nájemníků Prahy 1 svolalo na čtvrtek 5. 2. demonstraci proti zvyšování činží. Politickému hnutí Sdružení nájemníků Prahy 1 se nelíbí návrh na zvyšování nájemného.
0/0
3.2.2004 7:32

Tomas,

Politika
Tak nám to zase celkově skončilo u nekonstruktivní a nenávistné debaty tak typické pro ČR . Hádáme se o řešení, místo aby ta  část, která se shodne na deregulaci, skutečně věcně diskutovala a vyvíjela tlak na konkrétní politickou stranu. Ale nejhorší je, že tady žádnou skutečnou reformní stranu bez pout s hnilobnou minulostí a nabídkou dobrého programu pro dnešek i budoucnost, včetně kvalitního personálního obsazením, prostě nemáme. Chci mírně pravostředou stranu, která opět osloví samostatné, podnikavé, vzdělané a slušné lidi a konečně zatočí s místním socialismem v hlavách příkladem, že to opravdu jde jinak a že to přinese pozitvní výsledky v horizontu 8-10let. Zrovna jsem koukal na pořad o W. Churchilovi a moc rád bych slyšel něco tak upřímného a nenalhávajícího jako "....čeká nás práce, krev, slzy a pot" nebo třeba "neptej se co může země udělat pro Tebe, ale spíš co můžeš udělat  Ty  pro svou zemi" (J.F. Kennedy). Tak  abych tomu mohl sám věřit a hlavně aby ten co to řekl podle toho skutečně jednal.  Když vezmu naše politické vůdce  V.Havel, V.Klaus, M.Zeman a V. Špidla, tak  snad jenom jednou jsme měli štestí, ale síla hloubavé myšlenky bohužel u nás prohrála se silou líbivého, leč falešné dojmu a rozporu slova-činy, s hrubou vypitou samolibou vulgaritou,  zaritou až fanatickou vírou v socialismus a v neposlední řadě s celkem rozšířeným místním  virem  zlodějství  (Wall Street Journal na titulní stránce nazval povedeného finančníka V. Koženého "Pirátem z Prahy" no, uvidíme kdo nás bude ještě kde zastupovat co sestava poslanců Źelezný, Kožený, Doly Buster?) Co bude dál? Naděje na zlepšení v naší republice skutečně moc nevidím (Topolánek?, Gross?)
 
 
 
 
0/0
3.2.2004 0:28

vaclav

Re:
Souhlas. Jenom ne vyscanek Gross, ktery nic neumi krome budovani sveho medialniho obrazu. Jewn nechapu pro koho je tento masinfira nejoblibenejsi politik? Chce to zkusit dat sanci nove strane na vstup do parlamentu nez rezignovat na volby, to je ostatne cilem tohoto estblishmentu, pak pujdou k volbam jen oni sami a ajejich kamaradi a zvoli se o to pohodlneji. Nez nevolit dat sanci novym tvarim a treba se ujmou.
0/0
5.2.2004 16:53

Demeter

Chmmm....
tak všichni, kteří osočují obyvatele reguláků nejrůznějšími nadávkami, tak doufám, že nejezdíte taxíkem (regulovaná cena), nebo snad MHD (regulovaná cena), že nepoužíváte Telecom (regulovaná cena), nesledujete ČT (regulovaná cena), neodebíráte elektrický proud (regulovaná cena), ani plyn (regulovaná cena) a nekouříte (regulovaná cena).
Prostě když si koupíte starý rozflákaný taxík a budete plakat, že z jízdného nezaplatíte opravy, tak se vám budou ostatní leda tak smát. Proč je to jinak se starým neudržovaným domem - to nechápu.
To ovšem neznamená, že současné hranice pro regulované nájemné nejsou hodně nízké - zvýšit ano, zrušit ne. Pan Giormani ať zkusí štěstí jinde, nikdo ho nenutí zde podnikat (jako ostatně nikoho).
0/0
2.2.2004 15:31

Jana

Re:
Taxíkem může jet kdokoli, kouřit či telefonovat také. Proč v regulovaných bytech má bydlet jen skupinka vyvolených? Pokud mají být nájmy regulované, tak proč ne všechny, proč jen pro některé občany a pro jiné ne?
0/0
2.2.2004 15:48

barbudo

Re:
Každý má takovou výplatu, jakou má ve smlouvě. Každý má takový nájem, jaký má ve smlouvě.
0/0
2.2.2004 16:05

Demeter

Re:
to je spíš otázka pro majitele domů. Zkrátka nerozumím tomu, proč některý majitel z nájmu nejen vyjde, ale i vyžije a jiný ne.
Potřebné je vypráskat spekulanty s byty - odměnou by mohlo být přidělení bytu za regulaci. Zařídit rychlejší přesuny neplatičů pryč.
Také se těším, až bude tržní nájemné takové, abych mohl bydlet podle svých představ a ne v baráku, kde ve vstupních dveřích není sklo ani klika, na zahradě po sobě střílí ukrajinci a v domě prakticky nepřetržitě oslavují nezaměstnaní. A tyhle všechny si tam nastěhovala majitelka, která dům koupila zcela dobrovolně! Za OPBH i minulého majitele (restituent) se dům zamykal, uklízel (úklid platíme!) a na chodbě svítilo světlo (také platíme, bohužel, nově vybudované sklepní byty jsou napojeny na společnou spotřebu) a do baráku se nebáli chodit policajti (také proto, že je nikdo nemusel volat). A za tohle chce někdo "tržní nájem"???
0/0
2.2.2004 16:06

Demeter

Re:
P.S. znám majitele, kteří mají v domě 4 byty 60m2 a chtějí, aby je (2) dům uživil (dobře). Tak kdo je pak pijavice?
 
0/0
2.2.2004 16:10

vaclav

Re:
Az ten Krecek nabidne vsem zajemcum byty za tyto najmy, pak to bude v poradku. Ale ne ze bude vrstva privilegovanych, kteri z historickych duvodu (nikoliv s ohledem na skutecnou potrebnost) bydli v techto bytech a pak dalsi potrebnejsi nemajici vubec kde bydlet nebo za mnohem vyssi cenu. To je hanba. Pryc se socanama, kteri si kupuji hlasy profesionalnich vyzirku, ale nevim kdo na ne bude porad delat?
0/0
5.2.2004 16:57

Viados

ČSSD = Česká sebranka sociálních demagogů
Většina takzvaně sociálních opatření, která ČSSD zavádí, pomáhá bohatým a skutečně chudé okrádá. Poslanci, právníci a další nenasytní křečci s desetitisícovými platy si žijí za regulované nájemné a mladé rodiny, kterým bohužel právě včas  neumřela babička s bytem, platí za poloviční byty pětkrát tolik. O co jde ČSSD? Je to jasné: jde o to, aby současní důchodci dožili pokud možno co nejlépe. A to za jakoukoliv cenu. Že to znamená obrovský propad porodnosti a populační katastrofu, to je jedno. Děti do 18 let nevolí, tak co by se o to politici starali. Nechápu lidi do cca 35 let, kteří volí ČSSD, protože volí proti sobě a svým dětem.
0/0
2.2.2004 13:47

flákl

Re:
Taky je nechápu, kdo volí budoucnost, volí KSČM!!
0/0
2.2.2004 14:44

Dr: Jouda

Re:
Budoucnost? Co konkretne mate na mysli, soudruhu. Ja o Vasi komunistickou budoucnost nestojim. Komunisti, co by loupeziva ideologie, mela byt postavena mimo zakon. Internet se stal ocividne dostupny luze a hlupakum.
0/0
2.2.2004 15:08

Jarda

Re:
Velmi trefný nick pro komouše "flákl".  Je to přesně ono. Za komoušů se měl nejlépe ten, co se flákal, sem tam si něco ukrad a byl v pohodě. Ráno si ve fabrice odpíchnul, někde si tam zalehl do regálu a dal si dvacet, pak si skáknul na gáblík, po gáblíku si dal zase dvacet a pak po šichtě do hospody. To byl život ...
0/0
6.2.2004 12:01

Flákl

Seznamy
Sprostota a arogance majitelských pijavic nezná mezí. Vytvořil bych seznam, a to všech majitelů činžáků a zvláště pak stav jejich kont a vozového parku!! Jak to, že v kterémkoliv družstvě, v malých městech, v pohraničí v pohodě vystačí s 15-20Kč/m2 a těmto buržoázním krysám z vinohrad nestačí ani  dnešních 37 a navrhovaných 50!! A navíc, ty baráky dostali zadarmo, nějaký jejich předek je postavil na úvěr, který jsme za socialismu zaplatili všichni!! Ty baráky byly těmito majiteli evidentně ukradeny nám všem v rámci tzv. restitucí!! A teď  budou tito vydřiduši veřejně pít krev obyčejných lidí, kupovat si za nájmy drahá auta a ještě u nájemníků hledají podporu!! Těmto majitelským parchantům je nutné ostře a ihnet utnout tipec!
0/0
2.2.2004 13:30

Exekutor

Re: Také bych ti jednu flákl.
Centrum Prahy a zvláště Vinohrady nejsou pro regulované blbečky jako jsi ty. Mohu-li poradit, doporučuji např. Most - Chánov. Luxusní bydlení s každodenní cikánskou kapelou zdarma a nájemné se tam nikdo ani neodvažuje vybírat. Ušetřené dvě pětky za metr čtvereční můžeš propíjet v destilované Ckeně cezené po muklovsku přes chleba. Jó levný sever, tam se to žije....
0/0
2.2.2004 13:48

flákl

Re:
Praha patří jako každé jiné město obyčejným lidem, ne buržoazním vykořisťovatelům!!
0/0
2.2.2004 14:42

Deratizacni ceta

Re:
Kreckove, potkani, flaklove a jini skodlivi hlodavci jsou nami trvale monitorovani. V pripade premnozeni jim bude naservirovana navnada.
0/0
2.2.2004 15:13

Viados

Re:
Soudruhu estébáku, kdybys uměl makat, doporučil bych ti, aby sis tedy postavil byt sám svýma rukama  za své. Ale protože jsi soudruh a ti umějí akorát blbě kecat, lhát, udávat a mlátit bezbranné, doporučím ti, abys šel do prd*ele.  Jak jste se o ty domy 40 let starali, to bylo vidět. Praha v 80. let padala lidem na hlavu a jinde to bylo ještě horší. A ty nesplacené úvěry (poud nějaké byly) jsme nemuseli všichni splácet, kdybyste ty domy po roce 1948 majitelům neukradli. Když někomu ukradneš auto, taky mu pak ještě nadáváš, že jsi musel investovat do umytí a výměny oleje??? Jsi totální defekt - jasný a nepoužitelný odpad už při návrhu tvého genomu.
0/0
2.2.2004 13:54

flákl

Re:
Ty baráky nikdy jejich nebyly!! Když si vezmeš úvěr, postavíš za něj barák, ten barák ti znárodní, ty nezaplatíš ani kačku a potom ti ho po pár letech dají zadarmo!! To je bordel a zlodějna která nemá obdoby, restituce zavinila všechny problémy spojené s bydlením. Jediným východiskem je tyto baráky znárodnit a opravovat je v rámci obnoveného OPBH, jinak se nehneme z místa. Majitelé jsou krysami na prameni problematiky bydlení v ČR! A ještě jsou tak drzí, že chtějí bezdůvodně zdražovat, ždímat a vysávat z lidí krev! A nazývají to jakousi deregulací. Prd!, je to jen sprosté zdražování a ožebračován obyčejných lidí.
0/0
2.2.2004 14:39

Dr: Jouda

Re:
Ty budes takovej pomalejsi pres mysleni. Vid. Muzes si na vlastni bydleni vzit hypoteku, nebo primo nasetrit, abys ty hrozne majitele nesponzoroval. Hodne stesti pri setreni preje Jouda
0/0
2.2.2004 15:05

Lukas

Re:
Jdi do haje s tou modrou barvou! Neveris vlastnimu nazoru, ze jej potrebujes jeste graficky zviditelnit?!?
0/0
2.2.2004 15:11

StandaT

Re:
Za prvé majitelé nemůžou za to, ze jim nějaký zloděj "znárodnil" barák. Vynit je za toto není demagogie, ale úchylka.Za druhé není pravda, ze OPBH baráky udrzovala tak aby nechátraly. Za třetí u většiny baráků byl úvěr zaplacený - když ne celý - tak alespoň podstatná část. A nakonec - znám majitele, kterého z jeho domu vyhnali, ale úvěr musel platit dál - a když to po vyhazovu ze zaměstnání nezvládl, tak ho zavřeli na 8 let.
A nakonec - moje životní zkušenost praví, že krysy se rekrutují z řad frustrované lůzy.
0/0
2.2.2004 19:23

Exekutor

Re: Promiňte pane.
Ale asi jste si mě s někým spletl. Jednak kromě vojny(co se dá dělat) nemám a ani jsem neměl se státním aparátem nic společného a dále Okena cezená přes chleba (po muklovsku) je národní nápoj oglomerací chanovského typu. Cca. 90% tamních obyvatel má s jeho přípravou praktickou (tedy muklovskou) zkušenost. Jinak si myslím, že jsme oba na jedné lodi.
0/0
2.2.2004 14:43

Exekutor

Re: To patřilo Viadosovi a ne proboha tomu grázlovi bolševickému, který nevím proč píše modře !
0/0
2.2.2004 14:46

Přeposel

Toto tvrdí Křečkův spolubojovník Ing.Karel Hanauer ze SONu
Ing. Hanauer varuje před nákupem bytů do vlastnictví. Provoz a opravy domů jsou totiž "moc drahé". Je tudíž výhodné být regulovaným nájemníkem a platit pouze nízký nájem. Posuďte sami - cituji Ing. Hanauera: --------------------- ... i vlastník bytu totiž bude muset platit prostředky na dlouhodobé opravy a údržbu, správu společných částí domu, jichž je spoluvlastníkem, pojištění domu, opravy bytu i domu, příslušný podíl daně z nemovitosti a případně jiné platby určené společenstvím vlastníků. Např. oprava střešní krytiny u bytového domu s 20 byty přijde v Praze na 2 až 3 mil. Kč. !! To vše bude muset zaplatit společenství vlastníků těchto 20 bytů, čili každý bude muset přispět do fondu oprav finanční částkou pohybující se od 100 do 200 tis. Kč, a to nejpozději v roce, kdy bude nutné výměnu střešní krytiny provést. Vlastnictví bytu tedy není jen právo vlastnit, ale také závazek o vlastnictví pečovat, a to za své nemalé peníze. Vlastnictví bytu tedy není pro sociálně slabší občany. Tyto peníze ale jako nájemce bytu platit nemusí. ------------------------ To jsou ale podvodníci !!!!!!!! V případě zájmu lze prostudovat celý tento bábol na: ww.son.cz Název článku: "Ke sloupku Miroslava Ševčíka Metro 12. 11. 2003"
0/0
2.2.2004 11:27

Přeposel

Re: Barbudo, soudruhu náš uvědomělý, KDE JSI ??
0/0
2.2.2004 11:57

barbudo

Re: Tu som, nětreba ma hľadať.
Tu som, nětreba ma hľadať. Jak jsem psal již někde dřív, je nesmysl přepočítávat cokoli na m2 bytu. Je fatální rozdíl mezi panelákem s více než deseti patry a středověkou plesnivou cihlovou ruinou o dvou patrech. Kompletní generálku ploché střechy takového paneláku o dvou vchodech sfouknete švýcarskou technologií cca za půl milionu (a máte pokoj na třicet let). Má-li se na to "složit" 80 bytů, stačí rok a pětistovka do fondu oprav. (A ta pětistovka může být 8 Kč/m2).
0/0
2.2.2004 12:08

Přeposel

Re: Na jiném místě jste tvrdil, že to tou švýcarskou technologií opravujete 2x ročně - jistě výhodně
Ale to je jedno, hospodaření v sokromém domě nikoho nemusí vzrušovat. A co tedy s těmi středověkými ruinami (z péče státu)? Postavíme místo nich paneláky a jejichproché střechy budem opavovat levně švýcarskými technologiemi ?? Hodláte soudruhu začít bourat památky a místo nich stavět paneláky
0/0
2.2.2004 13:01

barbudo

Re:
, To jsme si ale nerozuměli, asi jsem se vyjádřil nejasně. Neopravujeme střechu 2xročně, anóbrž kýmsi doporučovaná minimální částka stačí na takovou opravu 2x. Vůbec nechci nic bourat. Jenom opět opakuji, že paušální přepočet na m2 bytu je fatální nesmysl. Mimochodem, zdá se Vám, že byty v panelácích jsou dražší než ve středověkých ruinách? Mně ne, asi neviditelná ruka nevidí. Pokud jde o můj názor na vlastníky "středověkých ruin". Jejich problém nejsou nájemníci. Jejich problém je ten, kdo tam ty nájemníky nasadil a dal jim papír, že je to na věčné časy a potom dům i s nimi hodil na krk někomu jinému. Pro to skutečně nenacházím slušných slov.
0/0
2.2.2004 13:18

Přeposel

Re: V tom případě se omlouvám.
Souhlasíte tedy s tím, že si stát své nájemníky jednoduše řečeno naloží na trakař a zase si je odveze pryč ? Jinými slovy, když už majitelům nic nedá, tak alespoň nebude ukrádat ? A majitele nechá, aby si se svými (konečně!) prázdnými domy poradili sami ?
0/0
2.2.2004 13:43

barbudo

Re:
, Jistěže. Pokud nebude mít dost velký trakař nebo nebude kam je odvézt, musí vlastníkům přítomnost svých (státních) nájemníků v jeho (vlastníkových) bytech kompenzovat.
0/0
2.2.2004 13:55

Přeposel

Re: Tak tohle beru !!!!
Jsme domluveni. Nikdo nic jného nechce. Vše ostatní je šíření polašné zprávy !
0/0
2.2.2004 14:39

barbudo

Re:
, Ovšem, mnozí vlastníci se domnívají, že se mají hojit na nájemnících.
0/0
2.2.2004 14:50

barbudo

Re:
Ještě doplněk. Pokud autobusový dopravce vykonává prodělečnou dopravní obsluhu nějakého zapadákova, je za to kompenzován a nikomu to nepřijde divné. Pokud Telecom provozuje telefonní budky i tam, kde se telefonuje jednou týdně tři minuty, je kompenzován. Pokud někdo vykonává pro stát službu "poskytování sociálního bydlení", měl by být kompenzován úplně stejně - na to přeci není nic nepochopitelného. Nechápu, proč tak jasnou věc vlastníci nepožadují a místo toho se snaží (mnohdy protiprávně) páčit peníze z nájemníků.
0/0
2.2.2004 23:23

2Mac7

regulovaná individua
Velká většina diskutujících zde  vidí chybu na straně nájemníků, kteří bydlí v bytech s regulovaným nájmem. Majitelům domů vadí regulované nájmy , protože prý nemají prostředky na opravu domu ( nedokážu posoudit u starších činžovních domů, je to možné ) , ale majitelů domů tu moc nediskutuje. Většině zde nejvíc vadí to , že někdo platí méně než oni , to je největší problém. Regulovaní nájemníci jsou tu různě nazýváni - od sviní po individua. Řekněte tedy někdo, co byste Vy dělali na jejich místě ? Bydlíte někde pár desítek let a pak , protože je tam regulovaný nájem se raději vystěhujete a platíte víc ?  Kdyby Vám někdo nabídl teď byt s regulovaným nájmem, pravděpodobně všichni odmítnete, raději budete dobrovolně platit dvojnásobek či ještě víc. Je to tak ? "Regulovaní nájemníci"  nedělají zákony a všichni se opíráte jen do nich , co v tom hraje hlavní roli ? I  můj syn bydli s dívkou v bytě s "tržním nájmem"  ( úvozovky proto, že zlodějna není trh) 21.500,- Kč měsíčne. Oficiálně tam ovšem není přihlášen ani on ani jeho partnerka ,protože u majitele bytu se přihlásit nemůže - ani přechodně , to by pak majitel bytu musel platit daně. Ale  takoví  vlastníci bytů Vám nevadí . Čím to ?
0/0
2.2.2004 11:15

Franta Křižík

Re: Takoví nám nevadí
Právěže nám takoví vadí - a jediná šance, jak jim v tom zabránit, je deregulace na aspoň reprodukční cenu 50-60 Kč/m2 !
0/0
2.2.2004 11:28

xx

Re: problem
problemem neni to, ze by lidem vadilo to, ze nekdo plati mene nez oni, problemem je to, ze si uvedomuji, ze regulovane najemne deformuje trh s byty, ze proto jsou nuceni platit neumerne trzni najemne nebo pujdou bydlet pod most, kdyz kazdy den vidite, ze vy s ditetem bydlite v garsonce za 8000 a vedle vas reg. najemce v 3+1 za par korun, kdyz polsouchate v dopravnich prostredcich stiznosti reg. najemniku jaka je to hruza, ze se zvedne najem o 10% (max=3,70Kc/m2), jak na to nebudou mit (mimochodem lidi v trznim najemnem se nikdo nepta, zda na to maji nebo ne, o ty se nikdo nestara), stavate se nastvanejsim a nastvanejsim a nejvice na lidi, kteri nevi o co jde, nezajima je situace lidi v trznim najemnym a reknou vam, tak nam to prej, jiste prejeme jim to, ale chceme take prat sobe - deregulaci a uprimne osud regulovanemych najemniku mne uz nezajima, o nas v trznim se take nikdo nezajima
0/0
2.2.2004 11:38

2Mac7

Re:
A proč máte vztek na ně ?! Copak je to jejich vina ? Nepláčete na špatném hrobě ? A zkuste odpovědět na položenou otázku ,jak byste se zachoval Vy  být na jejich místě nebo dostat nabídku bytu za regulované nájemné ?
0/0
2.2.2004 11:54

Vopička Antonín

Sodruhu barbudo
Nepatřite náhodou do kasty soudruhy vyvolených regulovaných křečků?
0/0
2.2.2004 10:59

barbudo

Re:
Ó ba nikoli souhu. Bydlím ve svém, zatržno koupeném.
0/0
2.2.2004 11:04

Jakub

ceny v pohranici
Regulace najmu je jak je znamo  problem Prahy a velkych mest. V malych obcich,  zejmena v pohranicise uz udajen cena regulovaneho a trzniho majmu srovnala. Umi nekdo vysvetlit, jak ze tamnejsi cenu muzou inestovat do oprav domu? Asi budou muset, kdyz vyesi penze tam uz nebudou...  A proc, kdyz to jde tam, neslo by to za tu cenu take v Praze?
0/0
2.2.2004 10:57

barbudo

Vážení přátelé, proč ne..
Volání po "deregulaci" je voláním po zrušení některých platných smluv (a deregulační vyhlášky byly zásahem do platných smluv!). Nuž, dobře tedy soudruzi. Jeví se nám, že tyto smlouvy jsou jednostranně výhodné či dokonce asociální. Zrušme je tedy! Až toho dosáhneme, rozhlédněme se po dalších. Představte si soudruzi, že většina národa se účastní podivné hry, kde účastník vloží peníz a stát mu doplatí 25%. Účastníkům této hry doplácejí i ti chudobní, kteří na účast ve hře nemají. Je to tedy hra nespravedlivá a asociální. Zrušme ji tedy souzdruzi! Nazývá se "stavební spoření", abych nezapomněl. Dále navrhněme zákon, podle něhož budou zveřejněny příjmy i ostatní požitky (byty, auta, rekreace, atd.) všech vedoucích pracovníků (nyní manažerů) podniků se státní účastí. Toto později aplikujme na všechny podniky nad 500 zaměstnanců. Potom nad 50 zaměstnanců. Později pak na souseda od naproti. Později na všechny sousedy. A zbytek soudruzi probereme uličním výboru. Čest souzi a soušky.
0/0
2.2.2004 10:29

Správce

Re: Soudruh Barbudo v tom má poněkud hokej.
Regulovaní nájemníci se vyznačují především tím, že byt nezískali do užívání na základě řádné nájemní smlouvy, ale pouze  jakéhosi pochybného dekretu. Pokud tato regulovaná individua vůbec nějakou smlouvu mají, pak pouze takovou, jejíž obsah byl státem nařízen na základě vyhl.MF č. 176/1993Sb. resp. cenového výměru MF č. 001/2002Sb. Jelikož VŠECHNY tyto "předpisy" byly Ústavním soudem ČR shledány jako nezákonné a protiústavní, jsou nezákonné, protiústavní a neplatné veškeré akty z nich odvozené. Tedy i regulované nájemní smlouvy. Skutečnost , je tedy taová, že regulovaní nájemníci užívají byty svých majitelů be relevantního právního podkladu, tedy protizákonně. Toť vše.
 
0/0
2.2.2004 10:53

barbudo

Re:
Ale já jsem nepsal nic o tom, že regulovčíci mají nájemní smlouvu. Oni mají platnou smlouvu o bydlení. Prosté. Pokud jde o výroku Ústavního soudu, doporučuji to, co kdysi napsal praotec skinheadů - učit se,...
0/0
2.2.2004 11:23

Franta Křižík

Re: Smlouva o bydlení
Sdělte laskavě o jakou smlouvu o bydlení z Občanského zákoníku se jedná ? Nájemní smlouva je jasně popsána !
0/0
2.2.2004 11:32

barbudo

Re:
Pokud se zastupitelstvo Horní Lhoty pod Horou rozhodne, že velice nutně potřebuje mít v místě lékaře, možná nějakého získá tak, že s ním sepíše smlouvu na způsob "přiděluje byt" a poplatky stanoví "za půl darma". Domorodci mu možná byt vlastními společnými silami vymalují a vygruntují a pomohou se stěhováním. Bude bydlet v rozporu s právem? Nebo jiný příklad. Kamarádovi rodiče kdysi koupili vilu a vlastníkům smluvně zajistili, užívání její části (doživotně). Vše fungovalo v pohodě a původní vlastníci se dožili požehnaného věku a zbavili se starostí o dům. Oni tam také bydleli protiprávně?
0/0
2.2.2004 11:50

Vopička Antonín

Re:
Soudruhu, republiku se rozvracet nencháme! Soudruhu, zapomínáš na fakt, že letadla zvaného stavební spoření se může účastnit každý, ale dostat se mezi kastu regulovaných křečků dnes již jaksi nejde, karty - neboli dekrety již jsou rozdány!
0/0
2.2.2004 10:55Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.