Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Sobotka chce další daně od bohatých, lidovci ne

Ministr financí Bohuslav Sobotka chce dál přesouvat zdanění z chudších lidí na bohaté, a udržet tak kurz, k němuž se trojbarevná koalice přihlásila minulý týden v Kolodějích. Chce, aby se lidem daňové úlevy odečítaly od daně samé, a nikoli od daňového základu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dášenka

Sobotku do EU
a do deseti let je máme dohnaný
0/0
9.2.2004 13:20

Blbe

Re: aha
Si doopravdu tak blbej nebo co. Napis i svou adresu ti blbe lebo tohle je trestný cin.
0/0
9.2.2004 9:36

Zlej

Se divím
že ten odporník nevytáhnul eště daň ze vzduchu  - prostě chceš dejchat? -  tak cvakej! No nic, my voliči (tedy ti, kteří nemají toto slovo odvozeno od vola) vám to ve volbách spočítáme i úrokama.
0/0
9.2.2004 9:03

Rene3

Prostě začíná boj o voliče
a tak se slibuje a slibuje, přesně podle hesla "Sliby se slibují, blázni se radují". Jen nalákat voliče a pak je opět kopnout do zadku a za důvěru jim zdražit a bohatým zlevnit. Pan Sobotka je mimo mísu i když pochází z regionu, kde je nezaměstnanost hodně přes 10 procent. Jak se postaví do očí  svým voličům!? Je to jasné, s bohorovným úsměvem. A to co navrhuje za opatření má dvě stránky jedné mince. Cílem je ne dát lidem více vydělat, ale více vzít. Prostě proč se z  Mostu nepřestěhují do Prahy, bude jaro a pod mosty bude dostatečně teplo. Pracovních míst je v Praze taky dost, tak nevím v čem je problém. Snad jen s ostudou pro tuto vládu!!! Je to prostě jak řekl otec sametové revoluce blbá doba. Ale pro koho? Já mohu slíbit jen jedno, k volbám mě už nikdy a nikdo nedostane.
0/0
9.2.2004 7:26

karl

sobotko
sobotko,dostals někdy v neděli na tlamu??
0/0
8.2.2004 22:44

Pavel

Pád
Ta jsi asi na tu svou padnul, když nejsi schopen argumentů a jen urážíš.Chudáčku, ty musíš být tak chytrý...........
0/0
9.2.2004 7:00

Tomas

Veřejná politika v ČR
V mnoha zásadních věcech s Tebou víc než souhlasím.  Jen tak mimochodem jsem dneska zvolil aktivnější přístup a najel si na stránky nejsilnější opoziční strany ODS.  Bohužel stačí si přečíst pár příspěvků (některá slova v ČR znamenají skutečně něco jiného než jinde v Evropě a USA), stanovy strany (deklarované vyhrazení proti komunismu a socialismu myšlenkově a personálně), personální obsazení (např Tlustý a jeho minulost v KSČ) a počáteční chut´a vůle podat přihlášku a ovlivňovat tímto způsobem věci veřejné mě rychle opouštěla. Navíc mi u ODS hodně vadí skutečně nepochopitelné a drzé Klausovo a Zahradilovo štvaní proti EU, která má i přes mnoho vlastních chyb stále podstatně  vyšší životní úroveň a společenskou kulturu než na jakou jsme v české kotlince zvyklí a to je asi velkou hrozbou pro různé klany a lobby stále spojené s ODS. Je mi 28, VŠ, několik pracovních a studijních pobytů v zahraničí a bohužel nemám  na naší politické scéně koho  volit  (dříve ODS a US), myslím tím nějakou skutečnou reformní stranu s  rozumným programem pro dnešek a hlavně budoucnost v ČR , kterou  v současnosti bohužel vidím dost neradostně a neperspektivně.
0/0
8.2.2004 21:28

Venca

daně a zase jenom daně a zdražování
Vážení čtenáři Vaše příspěvky a reakce zde uveřejněné svědčí o tom že tu brečíte na špatném hrobě.Je to o tom že reforma veřejných financí,plošné zdražování a zvyšování daní se Vás každého jednoho nějakým způsobem dotkla.Z Vašich příspěvků žáří ukřivděnost a zlost - Proč mám platit víc než ti druzí.A proč JÁ.A já se Vás tady ptám proč plivete jedovaté sliny na vládu.Proč nepožadujete po poslancích a senátorech,které jste si v demokratických volbách zvolili,aby na svých schůzích interpelovali vládu - aby tato předložila národu a voličům účet.Aby prostřednictvím veřejnoprávní televize čt1 byly zveřejněny příjmy a výdaje za každý hospodářský rok působení této vlády.Aby výdaje jednotlivých kapitol byly rozklíčovány na jednotlivé položky.Aby vláda vysvětlila od koho si půjčuje a za jaký úrok.A pak bychom se mohli ptát? Na co potřebují krajské úřady nové paláce, úředníci nová auta,je to ten důvod proč se máme my všichni uskromňovat.Pokud v minulosti vládní elity rozhazovaly veřejné finance plnými hrstmi a jejich hospodaření se nedotýkalo naší životní úrovně,bylo nám to všem zcela jedno.Ale pokud vlivem špatného hospodaření vlády a státních úředníků se nám všem začíná snižovat životní úroveň.Musíme my všichni a ve vlastním zájmu začít zajímat kde od nás vybrané peníze vlastně končí.Kdo z nich bohatne a my všichni chudnem.Musíme se velmi aktivně zajímat o to co pro nás čechy a moravany vlády a to nejenom tato socanskolidovecká,ale i ty co tuto nahradí udělají.Abychom se nedočkali vyhlášení exekuce na majetek České republiky z důvodu předlužení.
0/0
8.2.2004 20:40

Radim

Re:
Venco, problem neni v tom, ze vlada rozhazuje, kazda vlada rozhazuje, nejlip se rozhazuje z ciziho, to kazdy vi.. Taky neni problem v tom, ze vlada ma schodek, kazda vlada ma schodek. Tohle vsechno jde se skripanim zubu vydrzet, kazda vlada je jak cerna dira. Problem je v tom, ze nase vlada prerozdeluje skoro 50% vsecho, co se vyrobi, tzn. ze do cerne diry tece 50% HDP. A tohle procento se furt kazdy rok zvysuje a zvysuje.
0/0
8.2.2004 23:32

Venca

Re:
Spor není o tom že vláda rozhazuje.Každý státní útvar,aby nějak fungoval potřebuje jakousi organizaci a to cosi stojí.Spor je tu o tom že nás vlády od devadesátých let neustále a postupně zadlužují i když socani se za dobu své vládní existence předvedli.Ale abych jim nekřivdil,osobně problém vidím na počátku devadesátých let.Bylo tu jakési OF jakási nekomunistická národní fronta a z ní se vyprofilovaly strany ODS,ODA,lidovci ti tu byli už za komunistů,republikáni,komunisti,jejich růžová odnož a socani.A pokud si dobře pamatuji tak lidovci byli až na jedno volební období skoro ve všech vládách.Těžko říci kdo přišel první s nápadem že stát nemá nic vlastnit že jenom podnikatel je ten správný týpek co má vlastnit výrobní prostředky a státu platit daně a odvody.Jenomže už neřekli kdo to jako má být?Ze státních podniků vznikly státní a.s.a vláda tehdy ódesáckolidovecká místo toho aby svým a.s.pomohla jim začala házet klacky pod nohy.Zrušila vojenskou výrobu,opustila východní trhy na které okamžitě skočily západní firmy.Zrušila bez náhrady RVHP,začala likvidovat doly a hutě bez jaké koliv koncepce bez jakékoliv náhrady.U dalších podniků byla jejich reálná hodnota uměle snížena,aby tyto mohly být prostřednictvím bezcenných akcií kupónové privatizace dílem zlikvidovány a dílem převedeny za směšný peníz do rukou zahraničních investorů.Vlády neměly naprosto žádný zájem vybudovat konkurence schopné podniky v českých rukou,z jejichž nadhodnoty či zisku by se mohla životní úroveň občanů České republiky zvyšovat či udržet na jakési úrovni.ODS se svou neviditelnou rukou trhu vyvolala davové šílenství,které lidovci s tím svým Co bylo ukradeno ať je vráceno jenom podporovali,ale jak dlouho toto mohlo vydržet.A do toho si napochoduje jakási ČSSD,které národ naběhne na čisté ruce,jenže žádná změna se nekonala - pokračovalo se ve výprodeji a když už nebylo co prodat tak přišli na řadu státní občané,které vláda začala skoro revolučním tempem zadlužovat a proto jsme tam kde jsme,proto
0/0
9.2.2004 3:36

VITA11

"Ale majetek přiznejte!"
No měli by začít u sebe. Ale co nám předvádějí ? Pepu s Honkongu a krabici peněz po tatovi .Nekdo má pepu a někdo si přivydělává v Kasinu . Tkže vyhul vláďo.
0/0
8.2.2004 20:11

Jan B

Sobotka na Hrad
....hlavne ho dostante z ministerstva financi
0/0
8.2.2004 16:07

Zlej

Re:
jedině snad do Daliborky.
0/0
9.2.2004 9:05

nedory

Re:
tuhle šílenou vládu jsem nevolil, nikdy jsem o tom neuvažoval a nenapadlo mě to ani v nejzběsilejším snu. Proč mě mají pořád odírat? Proč mám platit, platit, platit a financovat nezodpovědné experimenty nekompetentní vlády?
Když vidím Sobotku, Součkovou a ostatní socdemáckou sběř, tak nevím, jestli brečet nebo se smát. Spíš asi brečet, neboť jejich populismus narvat masám před volbami peníze zaplatí především ti bohatší (= ti, co víc pracují a tím i víc vydělávají).
 
0/0
8.2.2004 16:01

dadak

všechno
všechno hezky pánové jen se zvytečně rozčilujete.Ono ta banda ty vašé příspěvky nečte stejně tak jak jejich voliče.Nechapu,že  podobně články a PR akce zveřejňují socáni /rozumej utracejí peníze poplatníků/ aby propagovali svoje nesmysly do medii které čtou spíše právicově smyšlející lidí.Ty jejich voliče májí  Internet v práci a ten spíše využivají pro nákupy nebo pro vyřízování osobní agendy.
0/0
7.2.2004 20:21

kiv

Re:
Ano, mate pravdu. Nejen,  ze  zdejsi novinari poslusne papouskuji kdejaky plk,  ktery vypusti z huby nejaky ten Sobotka, Spidla a jini socansti soudruzi,  ale oni se temito naprosto marginalnimi blaboly i zcela vazne zabyvaji, analyzuji a sve novinarske kejkle predvadeji! Kazdy trochu soudny clovek si zde musi opravdu pripadat jak v blazinci .... Budiz, at si koneckoncu kazdy dela co umi a chce, ale bohuzel celkove zdejsi atmosfera je tak silene demotivujici , ze je s podivem, ze dosud funguje aspon jedna mensi firma ci zivnostnik ............
0/0
7.2.2004 22:17

Rejpal

Najít optimum není jednoduché.
Mám pocit, že blbou náladu v tomto státě šíří nezodpovědní novináři, kteří nechtějí nebo nejsou schopni pochopit, že v kapitalistickém systému,  který jsme si ve volbách zvolili musí stát na veškeré výdaje vybrat peníze od občanů. Už skoro nemáme státní ziskové podniky a banky, které by dotovaly rozpočet ze zisku nebo je stát ještě mohl prodat, proto je třeba vyvažovat příjmy i výdaje a přijímat opatření - usporná na straně výdajů a důsledně vybírat daně a pojištění na straně druhé. Lidé, kteří jen kritizují a nadávají by se měli postavit před zrcadlo, protože jejich urážky patří jejich odrazu v zrcadle a svědčí o jejich ubohosti.
0/0
7.2.2004 20:19

kiv

Re:
Mily Rejpale, porcetl jsem si Vas prispevek 3x a presto nechapu jeho merit. Zkuste prosim sve myslenky nejak utridit a teprve potom busit do klavesnice.
0/0
7.2.2004 22:07

Venca

Re: daně daně daně
Člověče Vy jste buď natvrdlej nebo jste se vrátil z emigrace.Příjmy jsou nižší než výdaje a už není kde brát.Proto se musí zdražovat,proto se musí platit daně.A vůbec vždyť vo co jde? Občané chtěli kapitalismus,občané si odhlasovali v referendu že chtějí do EU - tak to občané musí zaplatit.Stačí to takhle vysvětli.A pokud se Vám to nelíbí tak se z Česka vystěhujte.
0/0
8.2.2004 19:14

Tomas

Re: demokratický kapitalismus je efektivnější
Ty se taky prober, hloupý, světa neznalý český socialisto!. Nesváděj naše ekonomické a politické chyby, neschopnost změny a poučení , neuvěřitelnou třídní závist a nenávist,  sklon k zlodějství a socialistickému degenerujícímu myšlení a ještě mnoho dalších našich skvělých českých patentů na EU. Můžeš mi vysvětlit, proč ve všech současných členských zemích EU je vyšší životní úroveň než u nás? A když jsme u toho zdanění, tak naše patří mezi ty nejvyšší a i když třeba obecně Skandinávie má ještě vyšší, tak si zkus vyjmenovat, kolik znáš názvů jejich firem a výrobků a nechtěj tento rychlý průzkum učinit obráceně.
0/0
8.2.2004 19:58

Tomas

Re: to spíš patřilo Sobotkovi a ČSSD
Nějak jsem to omylem vložil sem, tak jen pro vysvětlení. Jinak když vidím v TV ty dutý palice jako je Sobotka, Škromach, Gross, Křeček +  všichni magoři z KSČM, tak mnou začíná silně lomcovat zlost a agresivita, to určitě není dobrý stav a nálada!. 
0/0
8.2.2004 20:16

ppetr

CSSD+DLUHY
jestli si sobotka mysli,ze zvysenim dani opet neceho dosahne tak se mýlí !!!!!!!! Roucek v kotli lidem,rekl,ze Irsko bylo pred 20lety znacne ZAOSTALE (mel pravdu),bohuzel se ty blby lidi uz nezeptali, jak je mozne,ze jsou dnes na spici EU. pokud to nevite,tak to bylo HLAVNE SNIZENIM DANI,KTERE TAM MAJI NIZKE DODNES !!!!!!!!!!!!!!!!!! prosim novinare,ABY TO OBYCEJNYM LIDEM JAKSI VYSVETLILI.POLITICI MAJI ZNACNE VYSVETLOVACI MEZERY !!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
7.2.2004 19:32

VITA11

Re:
možná je to blbej nápad,ale proč jsme neobjeli Irsko přes kopírák??.Ne mi musíme experimentovat viz. "kuponovka"
0/0
8.2.2004 20:13

Radim

Re:
Nejspis proto, protoze v Irsku nebylo 100% statni vlastnictvi cele ekonomiky, takze nebylo co objizdet pres kopirak.
0/0
8.2.2004 22:47

ppetr

CSSD z kola VEN !!!
sobotko jen aby ti tu za par let nezustali jen chudaci.NEVIM KOHO POTOM BUDES CHTIT ŽDÍMAT.MISTO TOHO, ABY JSTE LIDI K PRACI A K VYSSIM VYDELKUM  MOTIVOVALI,TAK JIM ZASE RIKATE, NEBOJTE SE MI SE O VAS POSTARAME.
UZ ABY BYLY TY VOLBY A TESIM SE JAK SE BUDETE TVARIT .ROZHODNE TO NEBUDE PRIVETIVE ZJISTENI.
0/0
7.2.2004 19:11

fr-mottl

milionarska davka je v poradku
argument, ze se tim odradi potencialni podniukatele je historii zcela vyvracen, dnes vime, ze podnikatele to delaji kvuli tomu, aby mohli buzerovat zamestnance..
0/0
7.2.2004 15:58

kouc

Re: pane
pane mottl,mluví z vás socialistická zastydlost.zkuste v soc dem prostředí podnikat a pak teprve napadejte podnikatele
0/0
7.2.2004 18:35

kk

Čssd jako Ksč po roce 1948, chybí koncentráky!
0/0
7.2.2004 12:32

Venca

ber kde ber
Nelichotivý názor na ČSSD v očích veřejnosti vzniká z důvodu že se ČSSD zapletla s někým takovým jako jsou lidovci a odpadlíci z ODS a v zájmu jakési pofiderné soudržnosti a 101 hlasové většiny v parlamentu popřela svůj volební program.Zklamala tím své voliče a po volbách skončí někde na okraji bez možnosti do čehokoliv mluvit.Než spolupracovat s pokrytci a farizeji raději spolupracovat s ďáblem.
0/0
7.2.2004 11:21

Lukas

klobouk dolu
Vsichni bychom si meli pana ministra Sobotky vazit, protoze obetoval pro svoji stranu svoji cest a nyni se verejne priznal k tomu, ze resi problem, jak nejlepe okrast danove poplatniky, aby jeho strana mela na splneni volebnich slibu, ktere zustavaji dobrym vtipem i po pul litru ginu. Ale ta kocovina asi bude stat zato!!! PS kdyby myslel trochu realisticteji, tak by zavedl jednotnou danovou sazbu, propustil nadbytecne uredniky a neztrapnoval se verejne pochybnymi socialistickymi plany na "ozdraveni" ekonomiky.
0/0
7.2.2004 9:08

mravenec

Návrh
Nebylo by lepší uzavřít hranice a znárodnit firmy.Potom by měla ČSSD vše pod kontrolou a mohla by znovu začít zavádět do praxe nový ekonomický experiment.Nutno říci že by to stálo za úvahu. Komunisti to pouze nedotáhly do konce. Jak jsme po pádu komunismu (bohužel jen režimu a ne vykonavačů té hrúzy) zjistili, určitě by nám bylo zase lépe. Na závěr jsem Vám chtěl Sobotkům a jiným jemu podobným poděkovat za to, že každou druhou korunu odevzdám státu. A k posílení rodiny ve státě platí heslo. Zůstanu sám a státu vše dám.
 
0/0
7.2.2004 8:16

Himeji

socialni stat?
At jdou se socialnim statem nekam. Jestli chcou povzbudit ekonomickou aktivitu, tak to urcite neudalaj tim, ze seberou penize schopnym lidem a rozdaji je chudakum a lenochum. Tim docili jen to, ze ti schopni budou mit mensi motivaci pracovat a ti nechopni a lini nebudou pracovat vubec.
 
Nejvic je mi spatne z lidi, co rikaj "jak muzou mladi lidi zakladat rodiny, kdyz na to nemaji?" Odpoved je jednoducha, kdyz na to nemaji, tak si maji vydelat, nebo to nemaj proste delat, protoze to je od nich nezodpovedne. To ze populace starne a lidi odkladaji zakladani rodin na pozdejsi vek, neni vysledek spatnou ek.situaci mladych lidi v cesku, ale je to globalni trend ve vyspelych zemich. Ja jsem taky mlady a rodinu chci zakladat taky az pozdeji, protoze si chci uzivat svobody a mit dostatecne solidni zazemi. A to, ze mi socialni stat dat 5tisic za kazde narozene dite, nebo kolik to je, a pritom mi bere pulku platu na danich neni pro me vubec zadna motivace pro zalozeni rodiny. kdezto pro nepracujici socialni zivly je to celkem dobry job. SNIZTE MI DANE a vykaslete se na to silene prerozdelovani!  
0/0
7.2.2004 7:50

ppetr1

CSSD
takze chce opet podporovat socky a cikany.bravo CSSD,vy jste opravdu chytri kluci .
0/0
7.2.2004 4:49

Juraj Janosik

Janosik je Cech z Humpolce
Jasne, treba bohatych a pracujucich zbijat a chudobnym a nepracujucim  rozdavat.Cim viac makas, tym vyssie dane, clovece.Praci zdar.
0/0
7.2.2004 2:41

Destroyer7

Máš to marný
Sobotko. Další úspěšný pokus jak naštvat lidi.
0/0
7.2.2004 2:34

figurapce

Echt
Echt: Mám všeho dost, a přitom nic nemám, takže ti NIC nedám, ale chci tu bejt...
0/0
7.2.2004 1:57

Fantomas

To je ale debil
"Daně budou motivovat k práci." Jasně, největším motivem je pro mě to, že mi někdo půlku peněz za rohem sebere. Takovouhle krávovinu může říct fakt ledat socdemák.  
0/0
7.2.2004 0:32

Yen

Pravnici
Co asi tak muze pravnik bez pravnicke praxe natoz bez praxe ekonomicke vedet o makroekonomii a jejich zakonech?
Kam tahle zeme speje, kdyz ji ridi amateri...
Honza
0/0
7.2.2004 0:17Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.