Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Škromach chce omezit práci cizinců

Získat živnostenské oprávnění pro podnikání v Česku by mělo být podle ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha v budoucnu pro cizince složitější. "Vytváří to nekalou konkurenci našim podnikatelům," říká Škromach.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sociální demokrat

omluva národu a zejména voličům ČSSD
Považuji za svou morální povinnost se jako řadový člen sociální demokracie omluvit tomuto národu a hlavně našim voličům za neplnění volebního programu a pošlapávání demokratických zásad diskuse ze strany arogantního předsedy strany Špidly a dále několika diletantů z vedení strany - B.Sobotky a S. Grosse. Bohužel pod současným vedením, jehož kreditem je pouze LHÁT ve snaze se udržet u koryta za každou cenu, je konec parlamentního fungování strany na dohled. Naší straně jen prospěje, prohraje-li další volby, včetně těch do EP v červnu letošního roku.
0/0
16.2.2004 10:32

byrokratkiller

Re: tak zalozte novou socialistickou stranu...
nazvete ji treba "novy socialismus", treba to tentokrat vyjde, milionkrat sice socialismus "tak nejak nesplnil", ale treba to ted zrovna vyjde, treba se vam povede dosahnout prosperity zdanovanim a statnim utracenim , treba se tentokrat nahoru dostanou ti spravni hosi, kterym se povede ekonomiku uspesne planovat.......je treba to porad zkouset
0/0
16.2.2004 11:54

f99

populismus
práce je u nás dost  a cizince potřebujeme abychom vyřešily demografcký problém úbytku obyvatelstva - penzijní reformu skromach delat nechce - a cizince, kterří by svými odvody na duchody penzijnimu systemu  sem pustit taky nechce.. zadluzit se chce., a hlasy xenofobnich volicu chce
0/0
15.2.2004 14:05

daňový soumar

A co takhle důchody Ukrajinců?
Napíše nekdo fundovaný jak je to s vyplácením důchodů zahraničních dělníku nebo po lopatě Ukrajinců,Slováků,Rákosníků a další verbeře, když má u nás přihlášem trvalý pobyt,je registrován na pracovním ůřadě a odvádí se mzdy částky na sociální a zdravotní pojištění? Nevím,ale četl jsem někde,že pak mají nárok na důchod od našeho státu.To teda znamená,že k výplatám důchodů naších důchodců se částka navýší o výplatu důchodů zahraničních dělníků.Je to pravda nebo ne?
0/0
15.2.2004 12:14

cerveau

Re:
Pokud mají trvalý pobyt, znamená to že tu tito cizinci žijí a pracují většinou žijí z důvodu ,že manžel/manželka je Čech a podobně.Mají stejná práva jako Češi mimo volebního.Musí tedy odvádět státu zdrav. a soc. poj. jako Vy nebo já tzn.mají nárok na plnění z tohoto pojištění.
Ovšem určitá kryptokomunistická VERBEŽ si myslí,že by měli jen platit a druhá strana(stát) by neměla poskytovat téměř nic. Právě socdemokratický marasmus je to co níčí tuhle zemi a zadlužuje Vás a ne pracující cizinci,kteří efektivně nahrazují předraženou a línou českou pracovní sílu.  
 
0/0
16.2.2004 16:34

Culeto

Jaja Škromach
Kdyby blbost svítila, měli bychom to jednoduché zprivatizovali bychom Škromacha a ještě by zbylo .
Bych chtěl být tou malou muškou v jeho hlavě a chtěl bych pozorovat ty jeho mozkové pochody....
On je opravdu asi vůl jak tunel, protože ábsolutně nechápe, co dělá.Vysvětlím : ve středu jsem se byl projít na Václaváku najednou jsem narazil na skupinu cc. 15 černoušků v zářivých vestách, kterří ho uklízeli.
Pokud si soudruh Škromach myslí, že když těmto človíčkům tu zakáže pracovat, tak se češi o tu robotu pobijí? V tom případě by mohl začít on .
Jinak ve Zlíně z první měsíc letošního roku seklo se živností tolik lidí jako v minulých letech za 5 měsíců.
To asi nebudeme potřebovat tolik lidí na berňácích a přesuneme je ke Škromachovi , že jo ?
No, každej národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.
 
0/0
14.2.2004 19:33

Alex

Re:
Tahle vlada, je opravdu vladou totalnich imbecilu, a nebojim se rict zlodeju. Cesko vedou do uplneho krachu, ale hlavne, ze jejich konta se den ode dne plni...Oni maji zkratka vystarano a na lidi, kteri v tomhle state jeste zustali uplne kaslou.   
0/0
14.2.2004 6:35

Venca

pracovní síla
Problém není v tom jestli je pracovní síla levná nebo drahá.Problém je v nastaveném systému.Není pravdou že není práce,práce je dost.Problém je dokázat tuto práci profinancovat - najít zdroje a obhájit je.Ekonomika České republiky se dá přirovnat k děravému pytli do kterého se sypou peníze,které bez užitku propadnou a někam se ztratí a to na úkor všech co s tím pytlem mají něco společného.Jestliže se my díváme na pracovníky z Ukrainy jako na verbež tak obdobně se dívají němci a rakušané na nás,na naše pracovníky co tam jezdí vykonávat nekvalifikovanou práci,kterou jejich lidi nechtějí dělat.A co k tomu migrující pracovníky vede. Snaha zvýšit si životní úroveň.V médiích se mluví že se češi neradi stěhují za prací,tak aby tento požadavek byl splněn je uměle zrušeno prostřednictvím zákonů a převodových pák přez 500000 pracovních míst,čímž jsou lidé nuceni hledat práci tam kde je,aby nechcípli hlady,čímž vzniká tlak na dostupné bydlení,které není proto takový tlak na deregulaci nájemného.Je třeba si položit otázku.Kdo a proč se snaží uměle vyvolat ve společnosti vášně a snaží se štvát proti sobě skupiny lidí.Není to první případ,tyto snahy tu už byly pracující proti důchodcům ( návrhy penzijní reformy).Je nutno se ptát?Čí zájmy hájí a prosazuje socanskolidovecká vláda,určitě ne zájmy občanů České republiky na jejichž hlasy se tak strany vládní koalice třepou.Je třeba jít k volbám a demokraticky socany s lidovcama bez náhrady zrušit.
0/0
12.2.2004 20:45

Modrý pták

Re:
Příteli,to že tato banda sedí u moci a okrádá a rozkrádá co se ještě dá se nikdy nemělo státne.Protože tato strana nestojí o rozvoj státu a blaho lidu a rozvoj  tohoto státu,ale pro plnění volebního programu své rodné strany a hlavně o přežítí, protože v případě krachu /ten jistě brzo príjde/se tato banda po dlouhé generace k moci již nedostane !!!!!!!!!!!§
0/0
13.2.2004 14:50

hanibal

Omezit černotu.
Kdyby p. minister omezil černou práci , možno by udělal poprvé neco pozitívní .... .  
0/0
12.2.2004 15:43

gyul

Dal bych zabijacku
Nevim jak vy, ale ja myslim, ze toto prase ma uz spravnou vahu...... a ty jitrnice z nej bych rozdal vsem socialne potrebnym (nebo spis nepotrebnym?), at se nema treba udavi.
0/0
12.2.2004 14:34

důchodce

Prase se probralo z hlubokého spánku.
To prase jménem Škromach se probralo z hlubokého spánku opět ke svému korytu,ale teď zachrápalo vývoj když je již 570 000 lidí bez práce s dalším nárustem nezaměstnanosti kvůli principiální politiky strany a vlády ÚV dříve  KSČ teď ČSSD.
0/0
12.2.2004 4:59

ll

l
lll
0/0
12.2.2004 2:31

podnikatel

Moravský bagoun
Moravský bagoun je pro informaci plemeno prasete domácího - vepře, vyznačující se dobrým nasazováním sádla.Škromach teď neví a ani nikdy nevědel co podnikání obnáší a co podnikání v této socanské krajině potřebuje.Po léte okrádání státu od podnikajících rákosníků,Ukrajinců,čínanů a další verbeže,která díky špatným zákonům okradla tůto zemi o neskutečně obrovský balík financí který by stačil  snad na celů generaci pro slišné důchody  se toto prase probere a chce yačít něco dělat ovšem an ineví co, protože je to vůl.
0/0
11.2.2004 18:52

soudce

p.Škromach
p.Škromach zřejmě je špátné informován dnes aby cizinec mohl ziskaz pobxt potřebuje důvod-práce studium sňatek atd.Na zakladě toho mu je udelován pobyt.Pak teda pokud nebude mít práci či živnost tak nemůže dostat vizum čili vůbec.A to nevím jak bude p.Škromach obhajovat v té své oblibené EU.
0/0
11.2.2004 18:32

dadak

to měl
to měl p.Škromach zase špátný den.Vždyt z toho budou škodny stavební firmy české neboť se jím prodráží pracovní síla z Východu a pak oni ty zvyšené náklady promítnou do cen stavebních prácí a co bude v důsledku - vláda nechala stavební práce na bydlení v levnější sazbě DPH/5%/údájně proto aby se Češí zkohli snadnejí a levnějí na nové bydlění ale případné zvyšení cen stavebních práce vcelku v důsledku geniální politiky velkého vůdce mas p.Škromacha nemůže vláda už ovlivnit leda že zavede totalní socializmus a znarodní ovětví stavebníctví. 
0/0
11.2.2004 18:25

Dozen

~
Diky takovymto populistickym pitomcum nesmime pracovat v Nemecku, Rakousku, Dansku ......
0/0
11.2.2004 15:33

KOUČ

NEJLEPŠÍ
NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ BY BYLO,NE OMEZIT,ALE ZASTAVIR ŠKROMACHOVU PRÁCI VE VLÁDĚ.VLASTNĚ VŠECH ČLENŮ VLÁDY
0/0
11.2.2004 13:24

k

Proč to teprve chystá...
máme tu moře nezaměstnaných 570.000 a on to chystá!
To už mělo dávno platit!
ON to chystá,bóže!!!!!!!!!!
0/0
11.2.2004 13:19

volič ODS

Dan a Daňový soumar
-profesiónální povaleči na iDnes. V každé rubrice, od rána do večera. Z vás musí mít papá radost. Přes den se válet doma a večer, za jeho prašulky, hura fetovat a chlastat.
0/0
11.2.2004 12:25

Daňový soumar

Re:
Jedna rozvitá věta musela tvůj modrý ptačí mozeček dost vyčerpat. Odpočiň při několika kapitolách z díla páně Prófesora, všichni se těšíme na tvá příští moudra...
0/0
11.2.2004 12:50

Daňový úředník

Re:
Neboj, na tvá moudra se těšíme také....
0/0
11.2.2004 14:57

Dan

Skromach
Ten chlap je opravdu jebly, prvni by tady nasmykal lidi z kazachstanu a nevim jeste odkud, potom zacne zase blbnout, ze radsi ne, je to magor.
0/0
11.2.2004 10:38

huhu-librk

Pouhé populistické gesto před volbami,tonoucí se stébla chytá.
Chudák vyžranej nám asi brzo zhubne,mohl by i onemocnět a chcípnout parchant
0/0
11.2.2004 10:36

Kerry

socialisticti magove
"vykvet" socialisticke luzy ktery je u moci uz ale opravdu nevi kudy kam, jejich nazory se lisi dle toho odkud a kam vitr fouka a jake maji ci nemaji politicke vyhledy se udrzt u moci. Je to verbez z kterou zvolila povetsinou zase verbezz a socky. SOCKY NA JEDNU STRANU ZADAJI EU15 O POVOLENI PRACOVAT V EU PRO CR OBCANY A NA DRUHOU STRANU VYMYSLEJI ZABRANY A STOP NA PRACI JINYCH OBCANU EU! Pokud boze existujes tak se modlim abys tyhle Skromachy Spidly Souckove a podobne vyzirky vyhladil z povrchu ceskeho uzemi. Amen.
0/0
11.2.2004 9:57

Daňový soumar

Omezenec omezuje
Bránit v práci cizincům byla, je a vždy bude zaručená cesta do pekel. Na druhou stranu tím omezení a vyžraní politici snadno získávají body u stejně omezených a líných voličů. Tak funguje demokracie...
0/0
11.2.2004 9:48

vaclav

To uz melo byt davno, nez tu nalezly mafie
Radoby omezovani prace cizincu se zamyslene cilove skupiny vubec nedotkne, ale doplati na to napr. akademicka puda, kde kdyz chcete nechat prednest 2 hodinovou prednasku zahranicniho odbornika, musi si tento vyrizovat pracovni povoleni pres ambasadu, platit tisicikorunove poplatky atd. I kdyz je nabiledni ze nam dela charitu, ze nepotrebuje on ans ale my jeho. Zneprijemnime mu to, jako by si chtel u nas vydelavat na zivobyti. V tomto Absurdistanu ovsem nic  prekvapiveho. Kdyz se dela proti nejakemu nesvaru opatreni, tak na ty, kterych se to tyka do nedopadne, ale jen na ty, kdo system nezneuzivaji. Nemocenska zarny priklad.
0/0
11.2.2004 9:44

Rendali

Proč to měni vždyt to tak bylo před 2 roky
POZOR nase dane v akci!! Je to lepsi nez americky thriler a francouzská komedie dohromady.
0/0
11.2.2004 8:59

Dežo

Škromachu,že by???Konečně se stáváš normální člověkem!!!
Tak konečně normální uvažování a následování vyspělého světa.Konečně i u nás se bude regulovat zaměstnanost zahraničních dělníků,kteří většinou dělají na černo a neplatí žádné daně.Tady jsou velké rezervy.Přesto požadují stejné služby jako každý normální čech.Zdravotnictví,školství,bytová politika atd.Podívejte se pane Škromachu také na Vietnamské prodavače a trhy,tam jsou gigantické rezervy ve vybíraní daní a přínosu pro státní pokladnu
0/0
11.2.2004 8:45

Venoch

Re:
Poku Skromach rekne, zprisnime kontroly trhovcum, zprisnime vybery dani a kontrolu cizincu, pojdme o tom diskutovat, ale to co je pulikovano je pouze prachsprosty populismus. Jak treba chce "regulovat " praci v naproste vetsine zahranicnich podniku se zahranicnimi vlastniky? A pokud delaji zahranicni lide na cerno, tak urad o nich nevi, takze to vubec nic neresi. Spis by se mel nekdo zamyslet nad tim, proc delaji na cerno a ne jenom zahranicni pracovnici, pak to snad pomuze vice. Jakakoliv bariera ze strany statu pri podnikani je jenom dalsi prekazka pro podnikani u nas.
0/0
11.2.2004 12:21

bezdomova

stary trik
Osvedceny stary trik. Pokud je nezamestnanost svest to na cizince. www.bezdomova.net
0/0
11.2.2004 7:27Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.