Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Za bankroty žene policie soudce k soudu

První český soudce čelí obvinění z trestného činu zločinného spolčení. Ústeckému soudci Jiřímu Berkovi, kterého policie vyšetřovala už kvůli bankrotu Union banky, přibyla obvinění za konkurzy firem ZKL Klášterec nad Ohří a stavebního podniku Ralsko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

erqšč

čqrf
qwrf
0/0
18.2.2004 21:33

Vladimír

Příliš dlouho trvalo než byl j e d e n soudce vyšetřován
když všichni, kteří něco o konkurzech víme jednoznačně můžeme říci, že stamiliardy státního majetku těmito kapsami (soudce, správce konkurzní podstaty, úpadce)proteklo na soukromá konta.Zase jsme něco obejvili, o čemž si cvrlikají vrabci na střeše.
0/0
17.2.2004 10:13

Drud

Re: boží mlýny
Boží mlýny melou pomalu, ale pokud to bude politicky únosné(nebude zaháčkovaná ani ČSSD ani ODS), tak semelou i další.
0/0
18.2.2004 10:41

CuoreSportivo

blbost
Je to jenom další fraška a hra na voliče - jak my socdemácká chátra jsme spravedliví. Že je naše justice v totálním rozkladu to už nikdo nechce ani slyšet. A nespraví to jeden Berka.
0/0
17.2.2004 8:22

Věřitel

Nemáte někdo
informace o lidech kolem konkursního správce ing. Petr Hain?
0/0
16.2.2004 22:16

Dlužník

Re: Nemáte někdo
mám s Hainem řadu nepěkných zkušeností, mášli zájem napiš mail ozvu se !
0/0
1.10.2004 20:03

Thyronx

A co na to ministr nespravedlnosti CR?
Nic, ponechal ho ve funkci.Mozana v tom jede i on.Jinak si to totiz rozumny clovek predstavit ani nemuze.Vase strana a vlada, je jedna velka skodlivina a jako nador na tele se rozleza a dela nenapravitelne skody. Cilevedme okrada vsechny pracujici, v podstate i nepracujici ktery vsak cast ukradeneho tem snazivym vraci.Tahle vlada byl omyl volicu.Lze jen doufat ze priste se to nestane. Soudce Berka uz davno funkci vykonavat nemel a NIKDO od shora az dolu mu v tom nezabranil.Nekdy se clovek sam sebe musi ptat "jakou asi ma kompetenci soucasna vlada a ministr nespravedlnosti CR (o spravedlnosti nemuze byt ani rec,ani naznak ani potuchy). Onen pan ministr by se totiz poctivym lidem nemohl ani podivat do oci,nemluve o ceskych detech.Ceska justice ty nejmensi ratolesti povazuje za smeti u cesty - za nic vic.Rozsudky pedofilu,majitelu psu-kteri je pokousali,ridicu kteri je usmrtili na prechodech u skol i jinde to POTVRZUJI! A obudsman? To je funkce ktera v pravnim state neexistuje.Proc? Protoze spravedlnost je SLEPA! Je slepa a vykonava svou praci na chudych i bohatych,slavnych i bezdomovcech stejne. Za trestny cin patri byt rozsudek stejny a platny pro vsechny. V CR tohle neplati a platit desitky let jeste nebude.Jen se vstupem do EU se to snad zlepsi.
0/0
16.2.2004 21:54

František

Re:
Jenom mi,pane, poraďte, koho mám volit. Začal jsem ODS a ta mne naprosto zklamala. Potom jsem došel až k ČSSD a teĎ?
0/0
17.2.2004 10:30

anonym

Odpovědnost soudců!!
Tenhle nesmysl, že soudci si můžou dělat co chtějí, ignorovat zákony a za úplatky rozhodovat ve prospěch toho kdo dá víc, vše pod pláštíkem "nezávislosti" musí skončit. Když soudce ve svém rozhodování nerespektuje zákony a hlavně ústavní předpisy, Listinu zákl. práv a svobod a mezinárodní dohody o lidských právech, pryč s ním!!
0/0
16.2.2004 20:47

Mirek

Re:
Domnívám se, že současný ministr spravedlnosti se o cosi snaží, má docela rozumné názory, ale žádný ministr nevyřeší ten hampejz, ktyrý zde je 14 let a který se zakořenil tak hluboko do povědomí lidí, že ti nejotrlejší podvodníci nemají vůbec ze soudů strach. Ví totiž, že soudy pracují pro ně a nikoli pro občany, kteří ze svých daní tyto soudce platí. Jít k soudu, nebo dát něco k soudu v ČR je naprosto směšné. Soudí se řadu let, soudy si případ pohazují mezi sebou a za pár roků platíte jak mourovatý soudní výlohy a dlužník se vám na konci procesu vysměje, protože on svoje peníze už dávno ulil na bezpečné místo (viz postup pana Šmerdy v Praze - má platit za nedokonalé podnikání a už má firmu převedenu na manželku a on nic on muzikant), takže v ČR se daří jenom a pouze podvodníkům, tunelářům a zlodějům. Občan pracující a platící daně je naprostý outsider, každému "šikovnému" pro smích.
0/0
17.2.2004 10:28

bribeka

thonatomanie
jste hloupi a nic o tom nevite
0/0
16.2.2004 18:44

turby

Re:
a ty chytra a vsechno vis?
0/0
16.2.2004 20:14

jarda1

Zbavit soudce privilegií
Co se týká soudců, mám návrh. Je třeba omezit jim nezávislost - nemyslím jim ji zcela odebrat, ale rozumně regulovat. Soudce musí být odpovědný za rozsudek - např. proč neuložil nebezpečnému recidivistovi za vraždu výjimečný trest, proč uložil tak nízký trest apod. A ne žádnému kárnému senátu, to je ruka ruku myje, ale ministrovi spravedlnosti, aby ho za to mohl na hodinu vyhodit. Dále bych soudce zbavil práva rozhodovat o vině - to by převzala porota, složená z laiků prošlých speciálním školením. Soudce by rozhodoval jen o trestu - viz anglosaská praxe, tam soud funguje podstatně líp než u nás. Rovněž bych soudce zbavil práva uvalovat vazbu - to by převzal státní zástupce. Státní zástupce by si to pohlídal. Soudce mnohdy takového recidivistu pustí a zmaří vyšetřování. V USA o vazbě rozhoduje prokurátor jako u nás za komunistů a to je efektivnější. Aspoň by soudci nemohli skuhrat, že mají tolik práce. Žvaněním o lidských právech se tu nic nevyřeší. A rovněž by měl ministr vyhazovat soudce, kteří zastávají názory typu "ukládáním tvrdých trestů hrubne společnost". Jako první stupeň postihu pro soudce by mohla být pokuta - např 500000 (každý soudce na to při svém platu má) - nebo přeložení z trestu (což bylo možné i za první republiky). Podruhé propuštění a doživotní zákaz práce v justici. Jen na těch pokutách pro soudce by náš stát musel vydělat tolik, že by byly zbytečné např. plánované poplatky za doklady a různé jiné úspory. V justici by zavládl pořádek a důslednost. Kteří soudci by to nehodlali akceptovat, museli by odejít (např. Jaromír Jirsa se svými žvásty). Na jejich místa by bylo dost jiných zájemců.
0/0
16.2.2004 17:50

eurocorps

Re: jarda1
K Tvému příspěvku není co dodat, souhlasím. Ta parta neoprávněně nedoknutelných narušuje dost závažným způsobem právní vědomí obyvatel této země. Vždyť jak se dostat dolů z prvních stupínků na světovém žebříčku korupce, když ti co mají proti tomuto zločinu bojovat, sami zločin páchají a podporují.
0/0
16.2.2004 18:23

Jan Koblížek, Praha

Re:
Byť s jistými výhradami, ale v podstatě souhlasím.
0/0
16.2.2004 23:52

eurocorps

Žeby první vlaštovka a exemlární případ ?
Takysprávci konkurzní podstaty a takysoudci ve zločinném spolčení tunelují majetek věřitelů už přes deset let a zatím nikdo nemohl nikomu z nich nic dokázat, protože tak jak existuje bílá mafie, tak existuje mafie v talárech. Jsem věřitelem úpadce, který při ročním obratu 20 milionů nadělal dluhy ve výši 200 milionů, z toho jde většinou  o podvody jak úvěrové, tak směnečné. Správce konkurzní podstaty spojený(spolčený) se soudkyní v součinnosti s úpadcem rozkrádají konkurzní podstatu přímo před očima věřitelského výboru, který ač snese jakýkoliv důkaz příslušným orgánům, je úplně bezbranný proti této mafii v talárech, a jejich doživotní beztrestnosti . Držím palce těm odvážným policistům, státním zástupcům a slušným soudcům, kterým se podaří tento zhoubný nádor z naší společnosti odstranit. Nezávidím jim, vždyť mafie se u nás stačila za těch 14 let beztrestnosti usadit a zabydlet. A jakýkoliv počin proti ní je dost nebezpečný pro kohokoliv.
0/0
16.2.2004 17:23

realista

Špidla
ŠPIDLA je nanichodný, prolhaný a arogantní DAREBÁK, který vede republiku a ČSSD do ŘITI !!! Jak se potom mohou chovat ostatní politici a soudci?
0/0
16.2.2004 17:15

okalosa

Za bankroty žene policie soudce k soudu
Sláva,snad konečně s tou hydrou někdo pohne!!
0/0
16.2.2004 16:45

McMurdock

Re:
Hehe, nehne neboj :), padne hlavička někoho kdo to přehnal a bude ticho. Otázka kdo soudí soudce?? Zase soudci... :)
0/0
16.2.2004 16:48

McM

Asi mají nízké platy :))
Mno někde jsem četl, že soudci mají 13 a 14té platy proto, aby byli neuplatní, ale asi to nestačí měli by asi dotávat třeba 15 až 18tý plat. Ale teď  pro přebytek práce pustili na svobodu nějaké zloděje a vrahy, tak by se jim mělo přidat dovolené a měli by dělat jen 3 dny v týdnu :)
0/0
16.2.2004 16:34

vafla

Re:
Kdyby dělali alespoň ty tři dny v týdnu...
0/0
16.2.2004 17:34

Čtenář IPONT.cz

Korupce v kauze TREND
Soudci a oba dosavadní konkursní správci v kauze TREND čelí podobným podezřením jako soudce Berka v kauze UNION banky:
0/0
16.2.2004 15:59

Janoš

A co jste mohli čekat
když páni a dámy v talárech dostali doživotní jmenování. Můžou brát úplatky horem dolem, podvádět a krást, pracovat volným tempem, ba i chodit do práce jen když se jim zachce. Přitom jejich oprávnění soudit druhé (a pobírat horentní platy) nikdo nesmí zpochybnit, dokonce i kritika jejich nemravného konání  je trestná. Připustili jsme vytvoření kasty "nadlidí" a tady vidíme výsledek.
0/0
16.2.2004 15:45

Pavel

Thonatos
A jedou v tom jeste tatinek a synacek Jan a Daniel Thonatove co tam delali konk. spravce
0/0
16.2.2004 15:42

Pan Ralsko

Re:
Přesně tak, viz superrychle vyhlášený konkurs na Ralsko a šméčka páně Thonátů kolem něj.
0/0
16.2.2004 16:51

Ex-treme

Konečně!!!!
Ale pozot, těch šmejdů je tam podstatně víc. Konečně i na pány Nedotknutelné sáhla ruka zákona.
0/0
16.2.2004 15:04

jeen

Re: Sáhla, ale pustí!
Vrána vráně oči nevyklove!
A soudruh soudce podrží soudruha soudce. Dnes já tobě, zítra ty mě!
0/0
16.2.2004 17:53

Joab

Kozel zahradníkem
Kdo mohl jít za komunistů studovat právo, když o právu rozhodovala strana na doporuční Velkého bratra. Jakou generaci „právníků“ mohli asi  vychovat pedagogové z právnické fakulty. Co tam asi mohlo učit za typy, když kádrově prošli. Když prošli u Husáka, tak by prošli i u Hitlera. Třídně uvědomělý nebo zglajchšaltovaný, to je prašť jako uhoď. O těch „nových“ platí: Od starého vola učí se orat mladší. A o právním státě si díky „nezávislosti soudců“=nezodpovědnosti nikomu kromě soudců (vrána vráně oči nevyklove) si můžeme nechat zdát.
0/0
16.2.2004 14:47

kydalka

Korupce
Vždyť za korupci na obchodním rejstříku nebyl nikdy nikdo ani obžalován.Takový Holejšovský (např. přes advokáta Fialu) bral úplatky a nikomu to nevadí.Byl povýšen na Vrchní soud.Soudce Zelenka z Vrchního soudu nedávno vydal v majetkové věci usnesení , kde vědomě lže , aby "přispěl" do pokladny jistého fondu. Soudce Kydalka falšoval protokol a zmařil domovní prohlídku a nikomu se nikdy nic nestalo.Ani to nikdo nevyšetřoval. Tak jaká spravedlnost? Berka asi vadil jenom někomu , kdo chtěl ty prebendy z konkurzů pro sebe.
0/0
16.2.2004 14:26

Milena Zapletalová

To je jenom vrchol ledovce
O podivných konkurzech při nichž neznámo kam zmizely miliardové majetky se mluví 10 - 12 let. Pan Tomáš Sokol před několika lety uvedl v Respektu, že se budou konat soudní jednání, při nichž se toto počínání bude analyzovat a budou se hledat odpovědní soudci, správci konkurzních podstat a podvodní úpadci. Nestalo se však vůbec nic  a vše pokračuje dál. Obchodní věstník oznámí kolik peněz bylo  v podstatě po ukončení konkurzu, ale neuvádí s jakým majetkem firma do konkurzu vstupovala a tak se nedočteme, kolik miliard ten který správce konkurzní podstaty "strávil" v průběhu několikaletého konkurzu. A že byli správci jimž soudci určili 30 - 50 konkurzů, to lze jednoznačně zjistit.- Ale je k tomu vůle?
0/0
16.2.2004 14:21Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.