Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Telecom přibrzdil Eurotel

Nápad firmy Eurotel vytasit v boji o nové zákazníky zbraň v podobě rychlejšího internetu narazil u Českého Telecomu. Ten Eurotel od konce loňského roku plně vlastní, ale zároveň si s ním na trhu internetu také konkuruje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel N

Vše pro zákazníka!
Nedávno jsem poslouchal pana ředitele této organizace, že vše co dělají je pro zákazníka. Jak by to ale mohli dělat, kdyby všichni začali požívat sakramobily?
0/0
28.2.2004 15:41

Xy

Státní snaha.
Tak jak to již někdo napsal. Tato vláda si nemůže dovolit rozšíření schopného internetu do všech domácností. Internet se nedá kontrolovat tak, jako televize či rádio a jeho rozšíření by mělo za následek nekontrolované šíření "zakázaných - cenzurou neprošlých" zpráv mezi lid. Navíc je internet schopen také vzdělávat národ. Tato vláda si vzdělaný národ nemůže dovolit. Vzdělaným národem nemůže mávat dle vlastní zvůle. Vzdělaný národ se totiž umí bránit. Vzdělanosti národa je třeba zabránit všemi prostředky, ale hlavně nepozorovaně, dokud ještě žijí jedinci vychovaní v jaksi fungujícím školství. Telecom je státní podnik, tudíž páka, jak dosáhnout naprosté nevzdělanosti národa. Ministerstvo informatiky je zástěrka pro tuto jistě dlouhodobou a náročnou akci. (viz. internet do škol) Příběh sice vypadá jak ze seriálu Akta X, pouze hlavní aktéři chybí. Řešení situace je dvojí. Buďto honem vymřít jako národ, nebo opakovat pražskou defenestraci. Tentokrát bez záchranného hnojiště....
0/0
25.2.2004 10:11

On

Oni se nedaji
Verim v to, ze oni se nedaji Berdar delal prodavace pocitacu v dellu, kde mel pod sebou 200lidi a na postu, ktery vykonava ted je spatne a nezvlada t. Terry Valeski je spickovej manazer a ma o dost vetsi charisma a slovo nez Berdar a oba dva to vedi. Vedeni Eurotelu se neda, protoze je schopnejsi a vykonejsi. Jedina firma, ktera pude do prcic je Tecelom, kterej je da se rici k nicemu.
0/0
21.2.2004 17:43

Jarek sj555@seznam.cz

Ale vždyť se nic nestalo
Vlastním jako jeden z mobilů 601-xxx. Síť NMT zaprvé nepokrývá celou ČR ani náhodou. Za druhé-buňky jsou rozmístěny velmi řídce a daná služba by se poskytovala daným uživatelům dělením přenosové kapacity.
Podrobně je daná problematika vypsána na
Čili je ze strany TeleComu spíš racionální krok a snaha o sdílení nákladů optimálně. V žádném případě TeleCom (a tím méně Berdár) nic nezařízl, naopak.
0/0
21.2.2004 17:42

Norbi

Re:
precti si i diskuzi pod clankem, je zajimavejsi nez clanek samotny....
0/0
23.2.2004 14:01

KOPÍK

Ach jo
I když člověk podobného něco čekal, když se Telecom začal zajímat o ET, přesto jsem si myslel, že vedení Telecomu nechá celkem rozjetý ET na pokoji. Vždyť z jeho zisku vlastně koupi bude splácet. Jak je vidět, tak jsem se mýlil. Vedení Telecomu zřejmě nesnese vedle sebe někoho lepšího, i když je to jeho nová součást. A že při poklesu zisku ET, který bude následovat po dalších pár "geniálních" doporučeních jako to poslední je vlastně jedno! Proč? Protože Telecom je statní firma a za tu ručí stát, takže tu půjčku na koupi ET, kterou si vzal Telecom zaplatíme tak či tak - buď ji protelefonujeme u ET nebo nám Telecom jednoduše zvedne paušál za pevnou linku třeba na 10ti násobek. Byní si dovedu představit i "zákon", který nám nařídí abychom tu pevnou linku měli a hlavně platili.
Osobně je mi líto lidí z ET, kteří něco v ET a s ET dokázali a teď vidí, že to bylo v podstatě na nic. Škoda, že některý z konkurenčních operátorů nemá dostatek financí a tyto klíčové lidi z ET získat a nechat je vybudovat chopnou konkurenční síť. Vždyť informace a zkušenosti, co člověk má v hlavě, Vám nikdo nedokáže vzít.
Vím, že to není možné, ale byl by to hezký pohled na vedení Telecomu, když by jim ti nejschopnější lidi od techniků až po vedení, odpochodovali ke konkurenci.  Myslím, že prohlášení Telecomu by bylo něco ve stylu, že pro další zlepšování služeb byli propuštěni Ti co bránili rozvoji ET.
Ohledně zlepšování nabídky: Všimli jste si nabídky na ASDL od Contactelu? Myslím, že Contactel pochopil, kam směřuje Telecom a v předstihu začal nabízet přenos informací ne přes metalické vedení ale pomocí HOLUBŮ
Době TELEkamené zdar!
0/0
21.2.2004 16:43

tempra

Re: upřesnění
Jen pro upřesnění, telecom je privátní firma .Stát je pouze akcionář.
0/0
26.2.2004 14:23

antitelecomáček

Telefuckom
At de tenhleten Telefuckom uz do pr...e !!!!!
0/0
20.2.2004 13:21

Tomáš Vávra (threev@atlas.cz)

Je to hovadina!
 
Prodávat ČT (+Eurotel) je naprosá hovadina! Kdyby si ho ten debilní nemyslící stát nechal, tak má další zdroj příjmů navíc a nemusel by zvyšovat tolik daně (např.). Opravdu to jsou nemyslící hovada! Okrádaj tím nás, svoje občany - jejich živitele. Jdou přímo proti tomu, proč jsme je zvolili. Místo aby zisk ČT zůstal u nás, pošlou ho za hranice - paráda. Nevyděl jsem větší bandu idiotů.
Omlouvám se, nechal jsem se trochu unést. Bohužel je příliš těžké dívat se, jak dělají tu samou chybu pořád dokola (Škoda Auto, Poldi a desítky dalších)........ Chybami se člověk učí - normální člověk udělá chybu jenom jednou - poprvé, podruhé už je poučen a stejnou chybu nezopakuje. Dvakrát udělá stejnou chybu hlupák. Třikrát a více pouze debil (bohužel pro Nás silně analogicky s Českým státem (resp. uplacenými vládami)).
Vláda je zaměstnanec lidu..........
0/0
19.2.2004 23:16

Pavel

Odstup zluty satane
Jooo to je jen zacatek, az telekom zbrzdi prudky odliv zakazniku od CTc k bezdratovemu pripojeni GPRS,  tak prijde s dalsim zdrazovani pausalu na to vemte jed! Chtel jsem si poridit ADSL ale s CTc nemate jistotu az kam chce hnat ceny nahoru. To si radeji poridim WIFI i kdyz jen 60 kbps za 600,-. Ale to ADSL je stejne takove nepovede detatko od nepovedeneho poskytovatele.Radim vsem, odejdete od toho zluteho satana
0/0
19.2.2004 21:09

krvave_koleno

Poradí mi někdo ?
Musím mít pevnou linku, protože si potřebuji stahovat e-maily a občas se na něco na Internetu podívat. Za měsíc jsem připojená k Internetu tak max. 5 hodin. Celá rodina máme mobilní telefony a svoje číslo na pevnou linku si už snad ani nepamatuji. No a za to, že se občas připojím k Internetu platím 400 Kč. Leze mi to na nervy, že každý měsíc odevzdám ČT 400 Kč. Možná by mě to tak moc nevadilo, kdybych nemusela 15x vytáčet Quick, abych se připojila a když si chci prohlédnout jeden obrázek, čekám 10 minut než se mi otevře. Neexistuje nějaké jiné připojení, které by bylo rychlejší, ale nechci platit 1000 Kč měsíčně.
0/0
19.2.2004 16:14

pdv

Re:
....jak jste uvedla, máte celá rodina mobilní telefony, tak bych vám doporučoval využít u svého operátora mobilní přístup k internetu, připojíte se během 10 sekun, např. Eurotel DataNonstop za paušál 649 kč + 100 volných minut jako bonus.....a máte neomezený přístup k emailu, internetu...navíc je to "mobilní", tak to můžete využít třeba i na chatě.
0/0
19.2.2004 17:37

Antonín Foller

Finanční poznámky
Pár finančních poznámech k věci najdete také na adrese http://www.zpravodaj.cz/dpg_m86742.htm
0/0
19.2.2004 14:16

jaro

zvyšování hodnoty pro akcionáře Telecomu
"Dosud předložené podklady nesplňují požadavky na zvyšování hodnoty pro akcionáře Telecomu,"
51 % akcii telekomupreci  drzi stat. A stat by mel nyni ukazat, zda si zvyšování hodnoty  predstavuje pouze financne nebo uvazuje i o nepeneznich aspektech. Ostatne, jaka je reakce Ministerstva informatiky ? - tohle na nej preci musi pusobit jako cerveny satek na byka. Proc jeste nereagovalo, prip proc neni jeho vyjadreni rozsireno.
0/0
19.2.2004 13:54

DH

Jak je to doopravdy !
Jde o nákladavost investice a tím i splatnost investice, kterou Eurotel bude miít rozhodněji  vyšší než je investice do ADSL ČTc. ČTc se konečně chová jako řádný hospodář a dokud Eurotel nepřesvědčí o lepším způsobu investování, tak má smůlu.
0/0
19.2.2004 13:51

Nick

Re:
No tak to máš naprostou pravdu. Že se ČTc chová jako řádný hospodář nám zde předvádí již delší dobu. Ale jinak dobrý joke. Člověk se rád upřímně zasměje. Dík.
0/0
20.2.2004 13:17

R

Re:
Do tohoto projektu už Eurotel nainvestoval za několik měsíců vývoje nemalou sumu, ale asi by to těžko dělal, kdyby neměl spočítáno, že se mu to vyplatí. Podívej se na zisk a produktivitu Eurotelu a srovnej to s Telecomem. Telecom by se měl od Eurotelu učit, ale jednodušší je ničit než stavět. Kdyby byl Telecom dobrý hospodář a viděl by, že se tento projekt nezaplatí, proč by to típnul až teď těsně před spuštěním, kdy je už vše hotovo?
0/0
21.2.2004 20:36

Jaky

Di/evky
A sme vsichni v 3,14ci. Dement komando z Kravakomu pod heslem po nas potopa (do sr,,,cek) 
0/0
19.2.2004 13:35

Jiří

Čemu se divíte?
Telekom i Eurotel se chovají naprosto logicky, jako jakákoliv jiná firma. Každá firma chce vydělat co nejvíce, o tom podnikání je. Problém není v Telekomu, ale v naprosto špatné státní regulaci a v ochraně Telekomu státem. J.
0/0
19.2.2004 13:07

krakonoš

Jak Trautenberk..
Chtělo by to podat podnět na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, protože tohle je zneužití monopolu jak vyšitý. Telecom sice Eurotel koupil, ale dsosud nezaplatil, takže je tu ještě jakási naděje, že by se Eurotel mohl Telecomu zbavit. Pkud jde o Telecom jako takový, navrhuji zorganizovat totální bojkot této humusácké organizace. Já sám jeho služby už 4 roky nevyužívám a vůbec mi nechybí. 
0/0
19.2.2004 12:57

Michal U

Ať jdou někam
Jsem na kabelovce a telecom mi může políbit .....Budu linku rušit taky v dnešní volbě mobilů a internetu je naprosto zbytečná a to se telecomu líbit nebude že mu budou odcházet zákazníci
0/0
19.2.2004 12:56

Mr_Q

Re: Lítost CT
Mam obavy, že jednomu z největších vlastníků optických přenosových tras v srdci Evropy můžou bejt nějaký domácí telefonní přípojky celkem u ....... Jen můj skromný názor.
0/0
19.2.2004 19:55

Komunisti hadr

maas
Telekom se chová přesně jako komunisti brání rozvoji dalších subjektů. Ja osbně využívám data nanstop od ET a je to stokrát lepší než cokoliv od CT. Títo chováním CT pohrbí celý ET a tím i dobré služby, kterých není až zas tak moc ale směr kterým chtěl ET pokračovat byl dle mě super. Škoda. Jen mě zajímá jak dopadnou data nonstp.
0/0
19.2.2004 11:43

pch

tak jsem jim teda napsal ...
Dobry den ...
nedavno jsem rusil telefonni linku a na formulari pro zruseni, kde mate dole vypsane duvody jsem zapomel dodat tyto:
1. linku jsem drzel pouze kvuli internetu.
Bohuzel z vasi strany se asi nasledujicich par let nedockame kvalitniho internetu za odpovidajici cenu ... nez platit vam, tak jsem radeji presel na WIFI ... casem, az to bude nestesitelne rusene prejdu na Kabelovku.
Kazdopadne si z lidi delate srandu a ono se to vymsti .. ne hned .. ale casem.
ale to je vam stejne jedno ..
s pozdravem
.....
0/0
19.2.2004 11:14

Happy user :)

CZFree.net rules !!!!
Pro vsechny kdo chteji svobodu a moznost rozhodovat o svem pripojeni.... Osobne si muzu vybrat z min. dvou iGW. Taky muzu menit rychlost pripojeni - platim podle toho kolik mam penez na ucte :D.
www.czfree.net - zkuste kolem sebe najit nejake ty AP a iGW, treba budete mit z pripojeni lepsi pocit....
0/0
19.2.2004 10:55

MouseMan

Re:
A co mam podle tebe delat kdyz bydlim na sumave a jedine co vidim je vysilac GSM a NMT .... :(( CZFree.net tahat z prahy v batohu vlakem? Tohle byla moje nadeje. A je v pr....! Eurotel mam rad, ale Telecom to uz ted opravdu pos...! Ach jo. No snad nabidne rychlej internet T-Mobile, pak pujdu od Eurotelu pryc ...
0/0
19.2.2004 11:12

Mablung

Re:
CZfreenet je hezká věc, ale jen pro pár lidí. O AP se musí někdo starat, musí ho zainvestovat a pak doufat, že se mu tam nenacpe někdo jiný s výkonějším vysílačem. Pokud máš v okolí 2 AP, tak jsi šťastlivec. Jejich klasický dosah nepřesáhne 2 km a už na tuto vzdálenost rychlost klesá docela slušně. Plácáš tady reklamní kydy. Zkus si srovnat svůj příspěvek s reklamou Telecomu. Stejná struktura, stejná slova (a bohužel, dost i stejná pravdivost)
0/0
19.2.2004 12:50

krakonoš

Re:
To je částečně pravda. CZfree je neziskové sdružení bastlířů, kde platí, že co si sám neuděláš, to nemáš, takže nic pro pecivály a neumětely. Pokud jde o dosah, s dobrými anténami na obou stranách chdí stodvacetosmička na 3 km a do 1 km lze jít optikou až do 10 mega. Samozřejmě záleží na lokálních podmínkách a kvalitě použitých komponentů.
0/0
19.2.2004 13:19

AnArt

Telecom vydělává i na Milošovi
a Miloš, ač nezaměstnaný, se připojuje na ten jejich dialup, aby o všm napsal svá písmenka... (http://milos.zde.cz)
 
0/0
19.2.2004 9:40

Jan Ondryska

Telcom na své chování doplatí
Telecom je všivá banda a jednou se jim to vrátí. Žádný strom neroste až do nebe. Pokud mě nas..... tak klidně zruším pevnpou linku.
0/0
19.2.2004 9:24

Aristoteles

Doporučuji k přečtení, tipovací soutěž
Komu došla trpělivost doporučuji se poohlédnout po jiném druhu připojení. Seznam bezdrátových sítí na serveru Internet pro vsechny  se neustále rozrůstá. K dnešnímu dni obsahuje již celkem 70 podrobně popsaných komunitních i komerčních sítí včetně ceníků, map pokrytí a kontaktů na provozovatele.
Můžete si podobně jako autor tohoto článku zatipovat kolik ADSL přípojek stihne Telecom naistalovat do konce roku 2004. Telecom si troufá na 100 tisíc, autor článku to vidí mezi 40 a 50 tisíci. Já bych tipnul ještě míň. A co vy??? Opravdu stojí za přečtení: ADSL v roce 2004: Čeká nás stagnace nebo "velký třesk"?
Po přečtení dnešního článku jsem nabyl dojmu, že Telecom to projel s ISDN, službu ADSL se mu pořád nedaří rozjet a teď chce zřejmě zmrvit i úspěšný produkt Eurotelu.
 
0/0
19.2.2004 7:26

prudič

vize
Uz se tesim tenhle rok na Brnenskou vystavu az bude Eurotel nabizet u sveho stanku ISDN :-)))
0/0
19.2.2004 0:04

prudič

zamestnanci
Ja jen lituji zamestnance, co pomohli vybudovat dynamickou a prosperujici firmu a ted se budou koukat na to, jak jim to telekomunisti rozbijou. Vemte nohy na ramena a nechte padnout CT-ET.
0/0
19.2.2004 0:02

nazor

nazor
telecom se snazi zlikvidovat vsecko co maji, protoze jejich vedeni dostane pekne prachy za to ze je koupi skoro zadarmo...
0/0
18.2.2004 23:13

Martin

Pojďme si plivnout na Žizkov.
Nevím, zda mám žasnout nebo ne. Asi ne, byla to jen otázka času, kdy začne kydat Telekom rady (a příkazy) do Eurotelu. Škoda. Mám ETDN, teď nevím, zda jsem ještě zákazníkem, nebo už účastníkem. Uvidíme :( . Naděje, že současná cena ETDN zůstane i po 30. červnu se zmenšila. Co to udělá s konkurenčmím prostředím se uvidí, ale asi nic dobrého pro zákazníka. Na jaře asi budu mít cestu do Prahy. Nezalituji času, zajedu na Žižkov a plivnu před vchod žlutého molochu.
0/0
18.2.2004 22:49

magnus

jako nebe a dudy
je Eurotel a Telecom. V Eurotelu pochopili, že kdo dřív přijde ten dřív mele. Však už s tím mají určité zkušenosti. Telecom má pochopitelně jiný zájem a těžko mu to může někdo mít za zlé. Mlynář takové věci nemá co komentovat. Stejně je to za hranicí jeho vlivu (jako většina věcí). Jediné, o co by se měl snažit, je zlepšení komunikace se státní správou a ve státní správě. Zajímat by se o takovou věc mohl jedině nějaký úřad pro hospodářskou soutěž nebo tak něco. To je asi tak. Jinak pevnou linku jsem před měsícem odhlásil a mám etdn-individual.
0/0
18.2.2004 22:18

On

Nechapu
To je hrozny clovek da do diskuse prispevek a oni ho snad odstranili. Napisu to znova. Ondrej Felix je stary ESTEBAK mel by vypadnout rychle i Beďarem. Ono cely ridici organy telecomu dost smrdej a nas pan ministr informatiky na to jen blbe cumi. Jestli ty dva jmenovany rychle nevypadnou tak pude Telecom bohuzel i s Eurotelem do ....................je to sprosty slovo.
0/0
18.2.2004 20:44

StreamLine

Tohleto je již na žalobu!!!
Konkrétně na žalobu pro omezování technického rozvoje! Jestliže se bude pořádat sbírka na právníky, klidně přispěji!!! Pevnou linku ruším - od ledna mám již naštěstí WiFi.
0/0
18.2.2004 20:31

OK

Logika
Za prvé:  CT se chce se státem (tedy se svým většinovým majitelem) soudit o příspěvky na Univerzální služby (či jak to CT nazývá) s odůvodněním, že musí hájit zájmy akcionářů. Neměl by ve stejné (ne)logice postupovat i Eurotel?
Za druhé: Pana Berdára považuji za velmi kvalitního managera. Bohužel se jedná o autokrativního managera, který se v žádném případě nehodí do firmy jako je CT. CT by v tento okamžik potřeboval spíše transformačního "vůdce", který by vyvedl tuto firmy z dlouhodobé koncepční krize. Výběr pana Berdára do této pozice je tak selháním akcionáře(ů) CT.
0/0
18.2.2004 18:22

Washa

Standardní manažerský postup
Asi půjdu proti proudu, ale jako ekonom a člověk, který pracuje více než 10 let v byznyse, se musím zastat Telecomu. Neviděl jsem ještě nikoho soudného, kdo by si koupil dceřinou firmu a potom jí nechal dělat věci, které jemu samotnému snižují zisky. Firmy se kupují a sdružují, aby jako celek více vydělávali,  a pokud to management "převzaté firmy" nechce chápat, obvykle je brzy odvolán. A pokud by se šéfové Telecomu chovali jinak, vystavili by se sami problémům - nezapomínejte totiž, že podle obchodního zákoníku členové správních orgánů ručí svým majetkem. Taky mne dost není jasné - v technice jsem naopak laik a rád si to nechám vysvětlit - jak může být "nová technologie na staré síti" něčím převratným. Sám jsem počátkem 90-tých let měl takovou tu prehistorickou NMT Nokii a telefonování bylo spíš dobrodružství než cokoliv jiného - nechápu jak se na tom může postavit rychlý a spolehlivý přístup na internet....
0/0
18.2.2004 18:11

dave

Re:
Opravdu??? Pro vyvraceni Vaseho tvrzeni nemusime chodit daleko. Telecom koupil firmu MIA a.s. Nasledne zjistil, ze konkuruje jine medialni agenture, kterou leta pouzival. Po zivoreni a deseti restrukturalizacich byla firma i diky neschopnosti jejiho managementu ke konci roku zikvidovana bez nahrady. A ted si tipnete, na kolik toto dobrodruzstvi akcionare (stat) prislo.
0/0
18.2.2004 18:24

Játy

Re:
Jde jen o využití stré  frekvence. Výkon umožní digitální technologie nahrazující analogovou. Něco jako ADSL vs dial-up.. 
0/0
18.2.2004 18:29

Tom

Re: Standardní manažerský postup
Telecom bez souhlasu státu by nikdy nemohl koupit Eurotel. Jedná se o taktickou chybu tohoto státu a jeho představitelů v orgánech ČTc. Jsem zvědav, jaké z toho stát vyvodí důsledky...
Co se týče technologie CDMA provozované na kmitočtech NMT tak, toto je pokrokové řešení, které se bežně praktizuje ve světe...
0/0
18.2.2004 20:03

pch

Re:
kdyby se Telecom jen trochu choval pokrokově ... nikdy by nenabízel ISDN opravdu uboze pitomou reklamou ....
0/0
18.2.2004 22:48

StreamLine

Re:
Kolikpak a od koho dostane Mr. Berdar za devastaci Telecomu, následné snížení jeho ceny pro následnou privatizaci? To přece není normální!
0/0
18.2.2004 20:38

mk

Re:
clenove spravnich organu raci majetkem za to ze se snizil zisk firmy? To asi ne...
0/0
18.2.2004 23:57

Pražák

Re: Standardní manažerský postup
Hmm, zajímavý názor. Měl by logiku kdyby tady nebyla v mobilních sítích konkurence. V pevných linkách pro Telecom konkurence de facto neexistuje a chová se naprosto stupidně. British Telecom před pár lety zlevnil ADSL na polovinu a byl na dlouho zahlcen novými klienty. Pochopili tam že pár desítek tisíc klientů se u ADSL nevyplatí. Tady to stále nechápou, naopak zavádí různá omezení jako datové limity a úmyslná agregace  a věnují opticky mnohem více energie kouzlení s čísly o tom kolik kde ADSL stojí než většímu rozšíření. Přitom je to tak prosté - stačí zlevnit. Rozhodnutí zarazit Eurotelu CDMA450 je to nejlepší, co mohl Telecom udělat ... pro T-mobile. Buď  tam jaksi nepostřehli že T-mobile už také pokukuje po této technologii, nebo je jim to v jejich namyšlenosti jedno.  V situaci, kdy Eurotel je 100% vlastněn Telecomem, není pro Telecom konkurencí ale naopak rozšířením působnosti do bezdrátů. Jinak co se týče CDMA450, tak se zatím používá v Rusku, snad v Rumunsku a počítá se s ní ve Skandinávii. Neboli tam, kde je buď nedostatečná infrastruktura pevných datových linek, nebo velké řídce osídlené plochy kde by ADSL bylo totálním nesmyslem.
0/0
19.2.2004 8:49

Pavel X

Washo, ty jsi ale blb
Cit.: "Taky mne dost není jasné - v technice jsem naopak laik a rád si to nechám vysvětlit - jak může být "nová technologie na staré síti" něčím převratným" konec citátu. To je jako kdybys tvrdil, že se nemůže nabízet rychlý internet (ADSL) na starých "analogových drátech" telecomu. Jde jen o využití frekvenčního pásma, se standardem NMT to nemá nic společného. Od dubna se měl rozběhnout komerční (ne zkušební) provoz : 256 kbit (mobilních!!!, prý garantovaných) za cenu dnešního datanonstopu. Představ si to - mobilních 256 kbit, dostupných po krátké době v celé republice - ne jako zasra**ej telecom, kterej nabízí ADSL, které je UMĚLE omezované. Všude ve světě je agregace daná tím, že je na 1 linku pověšených x uživatelů - čili pokud stahují všichni (nebo většina), rychlost pro každého logicky klesá. Ale ne u nás.- Telekomunisti ZAPÍNAJÍ agregaci - to zn. vědomě a schválně rychlost omezují (podle diskusí na webu je hodně uživatelů, kterým jede ADSL pomaleji než modem!!!!!). Takže tu máme ADSL, u kterého už nepřibývají noví uživatelé i když je jich jen něco přes trapných 15 tisíc (UPC má kolem 50 tisíc, karneval už téměř 15 tisíc, ET DN skoro 50, Radiokomunikace už taky skoro 10, Paegas myslím 15, ...a to nepočítám desítky tisíc uživatelů wifi sítí. Obrovský potenciál je v menších městech a na vesnicích, kde se telecom na ADSL zatím nezmohl, tak ho GTS donutilo nabízet příšerně omezený a předražený dial-upový pseudopaušál (jen mimo špičku a o víkendech a s pravidelným odpojováním). A teď by do toho práskl eurotel se sítí CDMA (žádné NMT) a všude by byl dostupný opravdu rychlý net za cenu již zmíněného modemového pseudopaušálu.
0/0
19.2.2004 8:54

krakonoš

Re:
V odborných kruzích je všeobecně známo, že metalické vedení je schopno přenášet hospodárně kmitočty maximálně do 6 kHz. Samozřejmě, že přes dráty proleze i víc, ale čím výš se jede, tím menší je dosah a tím větší jsou problémy s rušením, přeslechy a náklady na provoz. Navíc: pokud máte vícepárový kabel, můžete ho sice 100% obsadit klasickými linkami, ale v momentě, kdy nasadíte ADSL tak je zle. Obsaditelnost klesne na zlomek původní hodnoty, a pokud jste dál než 1 km od ústředny tak si o 512 kbps můžete nechat akorát zdát. Plné pokrytí drátovým ADSL by znamenalo totální rekonstrukci celé kabelové sítě TELECOMU (stíněné čtyřky nebo dvacet tenkých kabelů místo jednoho tlustého) a na každý kilometr vedení pro jednoho účastníka jeden opakovač. To by pro stávající tři miliony stanic a průměrné délce linky 3 km znamenalo 9 milionů opakovačů, nemluvě o dalším zařízení. U bezdrátových systémů tohle odpadá. Je tedy logické, že bezdrátové sítě se budou rozvíjet rychleji a jejich provoz bude levnější. Je mi líto, ale drátovým technologiím zvoní umíráček, a pokud se čTc nevzpamatuje a nezačne urychleně pokládat k účastníkům optiku tak brzy nedobře skončí.
0/0
19.2.2004 13:52

krakonoš

Re:
Firma,jako je Telecom, musí být řízena techniky, pokud má prosperovat. Upnout se na pravěkou technologii a zákazníkům vnucovat sekeromlat jen proto, že neumím vyrábět ocel, je sice manažersky správné, ale nevede to k dobrým koncům. Management Telecomu by se měl starat především o to, aby nabízel špičkové technologie za přijatelné ceny a ne se snažit zlikvidovat každého, kdo nabízí něco lepšího. Toho, kdo si tuhle opičárnu na EUROTEL vymyslel bych nechal vyznamenat a odstřelit. Pokud k tomu dojde, rád přispěji na střelivo.
0/0
19.2.2004 13:36Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.