Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Koalice protlačila DPH do třetího čtení

Z novely zákona o DPH se stává jen těžko přehledná změť pozměňovacích návrhů. Původní vládní předlohu totiž doplňuje komplexní pozměňovací návrh rozpočtového výboru. Ten už ale v některých bodech změnily koaliční dohody a desítky dalších změn předložených jednotlivými poslanci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

logik

ja jsem podnikatel a kdo je vic...
nakonec nezbyde nic jineho, nez uskutecnit ty brutalni kapitalisticke reformy, jak je vyzaduje pan profesor. My podnikatele si vyprosujeme, aby nas nekdo osocoval, ze nezamestnavame nikoho nad 50 let. (v SRN 66% firem). Zaroven vyzadujeme, aby byl odchod do penze prodlouzen na 67 let. Nezamestnanym se musi zrusit vsechny davka, zaroven pozadujeme od vlady, aby zvysila kupni silu obyvatelstva. Vsichni nad 50 let (kteri se tu za komunismu jen valeli) musi okamzite udelat misto mladym, dynamickym spoluobcanum. Musi jim uvolnit sve prepychove byty. Stari lide si musi uvedomit, zejsou na obtiz. Kdo nepracuje at neji. At zije turbokapitalismus, spasa lidstva. At zije pan profesor, At zije slavna ODS, vudkyne silnych, schopnych a mladych.At zije neviditelna ruka trhu. Smrt socialistum, ekologum a lidem dobre vule.
0/0
18.2.2004 22:18

Egoista

Re:
Ja podnikatel nechci platit dane, a chci vydelavat. Chci se mit dobre, a to je spravne, ne? Nebo jaky bych mel mit jiny cil? Ja a moje rodina si zaslouzime to nejlepsi, protoze jsme schopni a dobri flexibilni obcane. No a co je mi do ostatnich? Asi jsou neschopni. A kdyz chci do prirody, zaplatim si zajezd nekam do zahranici, kde jeste nejakou maji. Zije se mi skvele. A jestli ti jako vadi, ze nemam srdce, tak nahodou na vanoce vzdy chodim na charitativni koncert. A prestan se do nas pravicaku okamzite navazet, je videt, ze to mas v hlave popletene. Pravicove myslenky jsou skvostem, slysel jsi nekdy pana Langra, Tlusteho nebo naseho pana prezidenta (toho noveho samozrejme)?
0/0
19.2.2004 1:04

Baxter

Re:
Já, já, já, jenom já jsem nejlepší, nechci platit daně, ale od státu chci všechno zadarmo, chci aby byly silnice v perfektním stavu, aby bylo školství kvalitní, aby lékaři makali, aby vše vypadalo jak ze škatulky. Kde na to stát veme mně nezajímá, ale pokud si má půjčovat, tak proti tomu budu bojovat. Daně beru jako krádež. Jsem nejlepší, lidem dávám práci tak ať pracují 20 hodin denně za tolik kolik chci já a pokud se jim to nelíbí ať táhnou. Jsem totiž nadčlověk. Už můj pravicový vzor A.Hitler podporoval podnikatele. Vládnou jen peníze a jen peníze jsou měřítkem úspěchu. Kdo nemá peníze neexistuje. Kdo není mladý a zdravý nemá právo na život.
0/0
19.2.2004 15:16

Ája

poslanci neřeší priority
Pánové se zase dohadují o nepodstatných nesmyslech a důležité jim uniká. Že nový zákon o DPH není schválen a nikdo nebude mít čas se na vstup do EU připravit. Pořád rokují a rokují, následně ani nevědí, už o čem. Kdo se má v těch stovkách pozměňovacích návrhů vyznat? PROČ NEPŘIPRAVÍ KVALITNÍ PODKLADY, ale pečou rovnou v parlamentu polotovary, které je třeba dopékat dalšími úpravami a novelami? A finále? HOKEJ v předpisech. A nemluvím už o tom nejzásadnějším. Že v téhle zemi NEPLNI POSLANEC tu ZÁKLÁDNÍ FUNKCI. Má být ZÁSTUPCEM lidí, kteří ho zvolili. POVINNÉ bych zavedla ve sněmovně DOCHÁZKU, součástí jejich práce by bylo také jezdit povinně alespoń 2 HOD TÝDNĚ V MHD, aby zjistili, co skutečně jejich voliči potřebují a jaké mají skutečné ZÁSADNÍ PROBLÉMY. Pak by nemohli rozhazovat peníze za nesmysly, padáky, na kterých se nedá skákat, pistole, které nestřílejí, řešit ve sněmovně opilé kolegy (jak to, že ten člověk nemá vyhazov za alkohol na pracovišti?) namísto tvorby skutečně potřebných zákonů? Těch pár slušných, kteří to mysleli s politikou v téhle zemi poctivě, už dávno odešlo, protože na ten bordýlek neměli žaludek.  
0/0
18.2.2004 20:11

bezejmena

Re:
Ája mi mluví přímo z duše. Poslanci i senátoři, ač si sami o sobě myslí, že jsou jakousi nadřazenou složkou této společnosti, by měli pracovat ve své funkci na základě řádné pracovní smlouvy a dodržovat zákoník práce jako každý jiný zaměstnanec.  Když může sebemenší firma testovat své zaměstnance při příchodu do práce na alkohol, proč by stejná praxe nemohla fungovat na Malé Straně? A pokud finanční úřady pár let dozadu dodatečně prošetřují účelnost každé vynaložené korunu v nákladech kdejaké prosté OSVČ, měly by mít stejný, ne-li přísnější metr i na naše drahé (= finančně nákladné) zastupitele, jejich poradce, nohsledy ap. Zároveň by tito zástupci lidu neměli v žádném případě "zasedat" v dozorčích a jiných radách, pobírat statísíce ročně jen za to, že jsou uvedeni na seznamu té které, povětšinou státní či polostátní firmy. Když už nám vždy před volbami hromadně mažou med kolem huby, měli by si ponechat té lepkavé hmoty i trochu pro sebe, aby v průběhu volebního období netrpěli nouzí a nemuseli si přivydělávat jinde. Howgh.  
0/0
19.2.2004 6:59

dana

Re:
líbí se mi Vaše reakce, nechcete pomoci změnám?
napište mi na Dana.cvk@post.cz
0/0
19.2.2004 11:05

Marie

Sliby Havla z roku 1989! - závěr
Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztratě základních sociálních jistot, musí naší ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO."
Když si tyto sliby po letech přečtu, tak se ptám: Kdo měl tenkrát pravdu? Nebyli to náhodou ti, co tzv. osočovali Havla a napadali ho?
Jak je nám dnes? Daleko hůře než v roce 1989. Každý z politiků jenom slibuje a výsledky vidíte právě na projednávání zákona o DPH, kde se zvyší sazba jenom proto, aby "sociálně silní", vláda, poslanci a senátoři i nadále mohli žít na poměry a z peněz daňových poplatníků.
0/0
18.2.2004 19:28

Venoch

Re:
Ano, je tu bordel, Havel byl obycejny snilek, ktery v opozici a ze sveho uzkeho hlediska videl jen negativa toho co je a myslel si, ze cokoliv jineho je lepsi a ruzove, ale ruku na srdce, nechtel bych, aby se to vratilo zpatky.
0/0
19.2.2004 8:29

Marie

Sliby Havla z roku 1989! - pokračování
Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí byt výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují. Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se nekteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme jen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naší povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přivázkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají take co nabidnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikáří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez navaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizi nebo podobné. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury.
0/0
18.2.2004 19:25

Marie

Sliby Havla z roku 1989!
Kdeže loňské sněhy jsou? Tak by se asi daly nazvat sliby, které pronesl Havel v roce 1989. Kdo měl tentkrát pravdu?
Václav Havel v listopadu 1989 : "Dvacet let tvrdila ficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, ze chci v naší zemi obnovit kapitalismus Byly to všechno komunistické lži...
Sliby Václava Havla
Exprezident Václav Havel řekl v přelomových týdnech  sametové revoluce"   "Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, ze chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků.
Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím.
Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jaké má dnes. Pro mě není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí.Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní.
0/0
18.2.2004 19:23

Dad

sazby ve Švýcarsku
snížená 2,4%
standardní 7,6%
0/0
18.2.2004 17:11

McMurdock

Re:
Jo a kolik let tam byli u moci socani :)))))))))))))
0/0
18.2.2004 17:14

Petr

Re:
myslíš Špidlu?
0/0
18.2.2004 18:24

Buran

Re:
Však také švýcaři dobře ví, proč se netalčí do EU. To  především. No a bohudík pro ně tam nikdy nebyli u moci ekonomičtí a političtí géniové typu Špidla, Sobotka, Gross, Škromach a jíní socdemácko koaliční gauneři. Kdy už si náš národ uvědomí, že tahle socdemácká sebranka nás dnes a denně odírá o stovky miliónů koun, které jdou vlastně do kanálu. Dovede si někdo paředstavit, jaký svými novelami nenovelami a celou svou pseudoreformou způsobí zmatek a chaos? A jak si pak finanční úřady smlsnou na každém chudákovi občanovi, daňovém poplatníkovi?
0/0
18.2.2004 18:42

OKO

Re:
Treba, aby ste si zaviedli rovnú daň ako u nás na Slovensku a až potom by ste sa zbadali. Strašne vychvaľujete Slovákov za ich reformy, ale by ste ich nechceli okúsiť na vlastnej koži. Tak čau a nadávajte naďalej, veď u Vás je všetko lacnejšie a platy väčšie. Voči Slovákom máte Kapitalizmus.
0/0
18.2.2004 18:51

pravicovy volic

Re:
Zabudol si na sucasne znizenie dane z prijmu na 19% blbecku.
0/0
18.2.2004 22:22

Bohuslav

DPH + SAZKA = nemravnost
Jestlipak nám pan Kalousek a KDU-ČSL protlačí do novely zákona o DPH výjimku pro SAZKU, aby dále nemusela tuto daň odvádět. Tato ,,nemajetná" společnost s obratem několika miliard Kč ročně nemusí na výjimku již několik let odvádět DPH, ale může čerpat tzv. odpočty. Tedy z kapes daňových poplatníků si ročně ,,přimastí" kapsu o několik set miliónů Kč, aniž by musela sama DPH zaplatit!!!! A co občané? Platí DPH jako mourovatí.
0/0
18.2.2004 16:46

Vaclav Hanus

Re: a k cemu je obcanum takova SASKA?
K .... Kdyz ma stat zajem na existenci SASKY, tak ja volam UVOLNETE konzumaci drog!!! Ti chudaci u tech tabuli jsou stejni zavislaci.
0/0
18.2.2004 16:57

logik

...To svědčí o legislativní kvalitě předloh ...
"To svědčí o legislativní kvalitě předloh," uvedl poslanec za ODS Martin Kocourek a sklidil za svou poznámku potlesk sněmovny." ... ja myslim, ze jestli to pan poslanec takhle rekl, tak je to nekdo, kdo nedokaze logicky myslet. Nebo snad existuje "nelegislativni kvalita". Jestli je muj prispevek pro volice ODS prilis komplikovany - nevadi - dvakrat pomodlit ke Klausovi a 3 x k neviditelne ruce ...
0/0
18.2.2004 16:44

McMurdock

Re:
Mno myslel to asi tak, že když někdo něco dělá, byť i jen připravuje návrh, tak by to neměl dělat jako lempl aby pak nemusel 282 věcí z 300 opravovat :)
0/0
18.2.2004 16:54

logik

Re:
takze jsme si zajedno, ze ten blbinek mel rici "...kvalite legislativnich predloh" ? Ale co by clovek mohl chtit od zvoleneho zastupce.
0/0
18.2.2004 18:19

Buran

Re:
Víš co ty socdemácký filozofe. Meleš dokola pořád to stejné a mlátíš prázdnou slámu stejně jako ta tvá socdemácká banda. Ono totiž nejde o hraní si se slovíčky, ale o to něco konečně udělat a pořádně. Ale to je nad sílý tvých socdemáckých bossů.
0/0
18.2.2004 18:46

Phickus

Re:
No, ja myslim, ze bys mel rychle mirnit, chtraku. Zvanis. Skutecne se v tomto vyroku vyjadruje k jednomu aspektu "kvality (minena je "spatna kvalita ZAPRACOVANI do zakona"). Minmalne by se dala posuzovat kvalita vecneho zameru.
0/0
18.2.2004 18:49

colek

Re:
juuuj, ty si teda blbej, prihlas se spidlounovi, s otevrenou naruci te prijme..
0/0
18.2.2004 19:34

Adam

Re:
k neviditelne ruce...cili k Adamu Smithovi..to ale neni ODSsak...a uz vubec neni neviditelna ruka trhu Klausuv vymysl... to patri mezi ekonomicke teorie, ktere se na VS vyucuji..a tridy se nedely na klub ODS a klub proti ODS!!!
0/0
18.2.2004 17:00

Chocholoušek Bohnice

Re:
Žes nepochopil Martina Kocourka se ti nedivím. Ostatně tvý soukmenovci v ČSSD nechápou vůbec nic. Natož něco kolem legislativy.
0/0
18.2.2004 17:01

knour

Re:
proc tady kazdy hodnoti vse cernobile.. IQ, znalosti a clovek celkove - to vse je jasne definovatelne z jeho politickeho zamereni???? Nemyslim.. Nikdy nic neni cernobileeee a kdo to tak vidi, je sam inteligencne omezen..
0/0
18.2.2004 17:03

DPH zvedá ze židlí

Stax
především řadové občany, kteří nemají úniku před nechutným ždímáním ze strany rozhazovačných politiků.
0/0
18.2.2004 16:26

McMurdock

Berka - darebák a nebo chudák????
Jo a teď malinko odbočím :) Berka se nechal slyšet, že je neviný a že je obětí monster procesu :) :) :)
0/0
18.2.2004 16:25

Pozorovatel

ODS=KSČM2
Soude dle toho, že 99 % příspěvků je od pravičáckých hlůpáčků, je nutno dospěti k neodvratnému závěru, že ODS volí nefachčenka, (nudící se) OSVČ, děti a mentálové, kteří sedí v nemocnici u počítače majíce před sebou fotků kuního ksichtu Topolánka, praset.e Tlusťocha a teplouška Klauzíčka -členy Obvzláště Debiln.í Svoloče.
0/0
18.2.2004 16:12

Lukáš

Re:
Jestli je ODS lůza, tak pak ČSSD elita,....ale nevím, čím to je,...ale asi to bude naopak
0/0
18.2.2004 16:17

McMurdock

Re:
Jo a ještě něco, víš proč sem píšou hlavně pravičáci??? Protože socani a levičáci v hospodě computery nemají :) :) :)
0/0
18.2.2004 16:21

Egoista

Re:
Neni to tim, ze MFD byvala kdysi davno pravicovy platek? A jeste davneji svazacky? ;) Ted je to pro jistotu bulvar, ale aspon je misto Dikobrazu co cist.
0/0
18.2.2004 16:26

McMurdock

Re:
Jo alespoň je tu sranda :)
0/0
18.2.2004 16:30

Chocholoušek Bohnice

Re:
Máš dvě možnosti. Buď se z toho vyspíš a nebo se brzy poznáme.
0/0
18.2.2004 16:32

pravicexlevice

Re:
jojo, demence hybe svetem... ta tvoje s nim ale primo clouma
0/0
18.2.2004 16:50

Bohumil Čumil

Re: pozorovatel
Chlapče milý hochu vidíš si na svůj nos? Nevidíš? Nedivím se. Je jedno kdo tu vládne jen se musí obejít bez své vlastnosti a to je korytářství. Korýtko korýtko čípak asi budeš. Ani ty nemyslíš na ostatní ale na sebe tak co se čílíš.Běž a utíkej kam tě nohy povedou jelikož ty se nepřizpůsobíš ničemu a bojovat za něco taky nebudeš a já jen říkám že vše co je vparlamentu a v senátu je řádně prohnilé a můžem za to my všichni když si necháváme od nich dávat máslo na hlavu. VZCHOPME SE a udělejme II. pržskou defenestraci a uvidíme
0/0
18.2.2004 16:55

Egoista

Re:
Defenestraci jen uvolnis korytka. Jak pak zajistis, aby se k nim dostali nekorytari? Ty takova funkce obtezuje, nestoji o ni, nechteji to delat. Takze se tam zase na*erou lide podobneho razeni, jen doposud neznami.
0/0
18.2.2004 17:07

marantha

Re:
III.prazskou defenesraci.... zopakuj si historii...
0/0
18.2.2004 17:19

Pozorovatel

ODS
Soude dle toho, že 99 % příspěvků je od pravičáckých hlůpáčků, je nutno dospěti k neodvratnému závěru, že ODS volí nefachčenka, (nudící se) OSVČ, děti a mentálové, kteří sedí v nemocnici u počítače majíce před sebou fotků kuního ksichtu Topolánka, praset.e Tlusťocha a teplouška Klauzíčka -členy Obvzláště Debiln.í Svoloče.
0/0
18.2.2004 16:11

hehe

Re:
..pročpak ta nenavist k ODS? Vždyť ostatni nejsou lepší...
0/0
18.2.2004 16:16

Vaclav Hanus

Re: ..vysvetlim
Clovek driv nez zacne cist tady ta fora mozna ani k ods tu nenavist nema (spis jen neduveru). Ale pote jak se tady zacte, tak ji spolehlive ziska..
0/0
19.2.2004 7:17

Pozorovatel

ODSácká lůza
Soude dle toho, že 99 % příspěvků je od pravičáckých hlůpáčků, je nutno dospěti k neodvratnému závěru, že ODS volí nefachčenka, (nudící se) OSVČ, děti a mentálové, kteří sedí v nemocnici u počítače majíce před sebou fotků kuního ksichtu Topolánka, praset.e Tlusťocha a teplouška Klauzíčka -členy Obvzláště Debiln.í Svoloče.
0/0
18.2.2004 16:10

McMurdock

Re:
Hmm zato tvůj příspěvek je ryze inteligentní a asi jsi si odskočil z komouší nebo socdemácké schůze nám to tady všem natřít. Vtipálku
0/0
18.2.2004 16:12

micik

Re:
tak on Skromach, Spidla, Souckova a take soudruzi z naklonene KSCM jsou elita modelingu!!! Myslim, ze nad tvym xichtem bychom se taky dost pobavili...ne-li vice. A jeste by me zajimalo jak definujes "teplousek"..ten by mel ojizdet chlapy a ne zensky...chytraku
0/0
18.2.2004 16:54

Egoista

Re:
No, tak to Vaclav spatne voli, koho 'ojizdet'. Slecna Lohniska vyznela dost mdle, a skoro bych rekl, ze si to cele vicemene uspesne vybajila ;).
0/0
18.2.2004 16:57

micik

Re:
ale jeho manzelka a synove si nic predpokladam nevybajili...  Celkove mi prijde trapny, kdyz se pise o naky Klare..nezajima me sexualni zivot papalasu. Nevera u nas jen kvete, tak nevim, proc bych se nad tim mela pozastavovat a cist o tom, i kdyz je to o prezidentovi. Spis by nas meli zajimat partneri...co kde tropi..
0/0
18.2.2004 17:32

djhak

Re:
pozorovatel jen pozoruje uveznen za mrizemi nejake nasi veznice....
0/0
18.2.2004 16:55

Atom

Nezaměstnaní
Nejlepší by bylo, kdyby se podpora v nezam. vyplácela lidem, kteří by pracovali pro stát formou veřejnoprospěšných prací. Tím by se oddělilo zrno od plev. Ti, kdo by chtěli pracovat, by uklízeli ulice, starali se o obecní majetek a zaplnili by díru po civilkářích. Ti, co by už z principu nechtěli makat, tak by od státu nic nedostali. Podle mě je lepší, když nezaměstnaný něco dělá pro obec a dostává za to prachy ( nezbavuje se prac. návyků ),než když se válí doma a my ho sponzorujeme a nemáme z toho vůbec nic...
0/0
18.2.2004 16:03

McMurdock

Re:
Přesně tohle jsem měl namysli. Jsem z litoměřic a docela mě štve jak se těsně po probuzení tj. kolem 11h cigoši v bílých teplácích a se zlatými řetězi začínají dostavovat na svoji raní kávu a chlebíček do cukráren na náměstí.
Prostě v pondělí a ve středu si hledejte praci a ostatní dny zametejte, kopejte, sbírejte špačky, sázejte květinky atd. atd. A když nechceš, chcípni hlady!!!!
0/0
18.2.2004 16:10Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.