Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Poslanci zvedali DPH, plenky nezdraží

První květen přinese zřejmě velké změny cen. Poslanci schválili výrazné změny daně z přidané hodnoty. Většina zboží a služeb se po vstupu do EU přesune do základní sazby DPH. Ve snížené sazbě zůstanou potraviny, vodné, vstupné, plenky nebo časopisy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Brouk

Odvoz odpadů
To je teda superpodvod. Především člověk nemá možnost výběru, tak mu přitnem.Že vy socdemácké zrůdy. Sakra lidi, copak se fakt nikdo nenajde kdo by je z té vlády vyhodil. Opozice to neudělá, ta se smířila s tím, že tam bude do konce volebního období. Takže to zbývá jenom na daňovém poplatníkovi. Kdyby se někdo našel, kdo by uměl zorganizovat masovou demonstraci na Václaváku, tak by to bylo prima a rozhodně bych se přidal. Ale zorganizovat to neumím. Na to fakt nemá.
0/0
1.3.2004 17:13

Halina

DPH - hygienické potřeby
Nechápu, jak někdo mohl odsouhlasit zvýšení DPH u hygienických potřeb. Jako kdyby nikdo nepotřeboval třeba jen toaletní papír. Zřejmě naši poslanci a jiní "zákonodárci" nepotřebují tyto základní potřeby. Za chvíli budeme národ špinavců, protože nikdo nebude mít za chvíli na mýdlo, zubní pastu ani na toaletní papír. Vložky se začnou asi znova prát jako za dob Marie Terezie, protože kdo se bude chtít najíst, zaplatit nájem, tak už mu nezbude na tyto základní potřeby. Možná z nás budou bezdomovci. To bude volných bytů. Z toho zdražování se možná někdo dostane někam do léčení. Ještě, že to naše zdravotnictví tak "bezvadně" funguje. Sláva, když je někdo ještě relativně mladý, celkem zdravý, ale co chudáci důchodci. Dřeli celý život a teď se jim ten stát takhle odměňuje? Že si musí připlácet na léky, s tím se asi smířili. Ale když ty léky potřebují k nemoci, která je dlouhodobá a žijí jen z důchodu (kolikrát invalidního,jenž činí jen o málo korun více, třeba okolo 1.000,- Kč na měsíc, který jim zůstane po zaplacení nájmu) kam chtějí dohnat tyto lidi. Co je jim platné, že káva a čokoláda budou levnější, to jim asi moc velkou radost neudělá. Nic nenamítám, že se DPH musí u některých výrobků zvýšit. Ovšem nesouhlasím ve zvyšování DPH u hygienických potřeb. Zřejmě jsou tací, kterým to nevadí, že budou dražší vložky, toaletní papír, mýdla, zubní pasty a mohla bych takto pokračovat dále. Člověk chce být kultivovaný a nevydávat zatuchlý odér jak v hromadných prostředcích nebo třeba v práci. Naši poslanci určitě nepotřebují vložky, toaletní papír asi určitě, jedině, že by měli v Parlamentu bidety. Ještě bych ráda podotkla, že nechápu, jak si mohou stěžovat naši rómští spoluobčané, že dostávají malé přídavky na děti. Když mají x-dětí a chtějí dvacetitisícové příspěvky, že z nich nemohou vyžit. Jak mají vyžít občaně, když mají 12.000,- Kč měsíčně a pracují?Více lidí žije na této úrovni. Nemají vyšší příjmy. Platy v naší republice jsou v průměru uváděny vyšší, než je
0/0
1.3.2004 9:14

Jouda-

Re:
Přece nebudou donekonečna zdražovat chlast a cigára, který si člověk dokáže odpustit. Vložky, mejdlo a toaletní papír potřebuje každej. Ještě že nechali ty plenky, máme dvouměsíční mimčo a asi bych si šel přivydělávat kouřenim na Hlavní nádraží.
0/0
1.3.2004 13:58

huhu007

Re:
ale dětské plenky kupovat nemusíte. My jsme dávali látkové – vyjde to cca 10x levněji...
0/0
3.3.2004 11:31

Halina

Re:
Já naštěstí ani neuvažuji o nakupování dětských plenek,  ale rozčiluje mně, že si stále ještě potřebuji kupovat vložky a chtě nechtě i toaletní papír. Není to zrovna malá položka již dnes a to jsou ještě ve snížené sazbě DPH, zvlášť když si nechcete odřít určité partie tím ekologickým papírem. Chtěla byh vědět kolik nakonec poslanců nebo senátorů žilo (jak slibovali) z platu normálního člověka (12.000,- a to si člověk asi ještě fandí, protože je i spousta takových, kteří mají nižší příjem nebo důchod)? Jak jim to asi vychází? Když jim nikdo nezaplatí nájem a výdaje spojené s bydlením? Nedostáváme ani 13. natož 14. plat a přesto musíme nějak vyjít s platem. Většinou to jde od výplaty do výplaty.
0/0
8.3.2004 10:52

občan

DOPORUČENÍ ŠPIDLOBANDĚ
Špidlobanda,nejvzšší výnos a nejlépe okrást hlavně obyčejné lidi bude tato změna:
- zrušte platové třídy a zavedte jedinou mzdu u všech a to minimální mzdu
-zaveďte na vše bez výjimky 25% daň DPH
-zrušte všechyz školy a nemocnice
0/0
27.2.2004 15:10

prognostik z Moravy

Teď vidí voliči špidlobandy co hloupost dokáže.
Teď vidí každý volič špidlobandy co způsobil svým hlasem pro tuto bandu hlupáků.Jsem rád,že deformu této bandy pocítí hlavně, opakuji hlavně voliči,protože dopad špidlodeformy bude na tuto skupinu hloupých lidi největší.
0/0
27.2.2004 15:05

prognostik z Moravy

nejhloupější ministr financí všech dob.
Přečetl jsem si článek V HN a musím odpovědně prohlásit,že právnická rychlokvaška Sobotka je opravdu nejhloupější ministr financí všech dob v této vlasti a má nárok na metál  za sásluhy o propad totoho státu.Jestli si tato špidlobanda myslí,že deforma něcěmu pomůže,tak jedině ožebračí  lidi v nejnižší profesní katagorii.Ani se nebudu divit,když cikáni rozflákají Poslaneckou sněmovnu  a hlavně špidlovi a sobotkovi držtky.
0/0
27.2.2004 15:01

jard

vložky
jestli si poslanci myslí, že vložky jsou pro parádu, prosím o nějakého gynekologa, ať jim vysvětlí, že ne!
k tomu pouze: díky, soudruzi, za MDŽ!
0/0
27.2.2004 13:06

byrokratkiller

nechapu...
proc se tolik z vas zamerujete na nepodstatne technicke detaily a skoro nikdo nekritizuje samotnou existenci dph. vzdyt je to nespravedlivy trest za produktivni cinnost (uz z nazvu to vyplyva) a prinasi to cele ekonomice permanentne obrovske skody. navic pro podnikatele, a zejmena pro male podniky, predstavuje jenom samotna administrativa souvisejici s dph obrovske naklady....kdyz nekdo souhlasi s ospravedlnenim dph jako takove, jaky muze pouzit argument proti zmene sazby? "proc by mela byt sazba 5% a ne 19?" muze se zeptat socialista nebo statni prisluhovac. a co na to rict?
0/0
27.2.2004 11:52

Marie

Re: DPH je pozůstatek daně z přepychu,
následně daně z obratu. Za komunistů platilo, že výrobní podniky, které nákup spotřebovaly pro další výrobu tuto da%n neplatily, lépe řečeno, nakupovaly bez daně z obratu. Neexistovaly tak da%nové úniky a podvody jako s DPH. A když už jsme u placení DPH, jsem toho názoru, že plátcem by měl být každý, tedy i občan a mám pocit, že by se pak občanům nedoplatily, protože ti nakupují, tedy by měli logicky vyšší nárok na vrácení DPH. Zvhlost Špidlyboysů je více než zřejmé a do sociálního chování mají hodně daleko. Naopak se zde projevuje úplně jasně jejich učitel -předlistopadová KSČ (každý by si měl uvědomit a přečíst, které že to strany byly v Národní frontě - Lidovci, ČSSD a pod.) Zde se potvrzuje, že žák předčil učitele. Komunisté byli břídilové, kteří vedli republiku 40 let do pr*ele. Špidla s koalicí našli zkratku a zvládli to za necelá dvě volební období!
0/0
27.2.2004 22:03

Jarek

To je bordel jaký si nepamatuju a jsem už dost starý
a že už jsem toho viděl a slyšel hodně.Socani nás v rozporu se svým programem a hlásáním oškubou o poslední trncle
0/0
27.2.2004 11:15

mmm

z ku*ev synove so**alisti
dostanete sibenici, do 2 let cesko zbankrotuje
0/0
27.2.2004 10:14

Bohuslav

a co SAZKA?
Jestlipak v novele zákona o DPH prolezla díky lidovcům opět nechutná výjimka pro SAZKU, která dodnes nemusí odvádět stamilióny státu na DPH, ale naopak ročně 200 miliónů Kč z kapes daňových poplatníků dostane v rámci tzv. nadměrných odpočtů DPH, které uplatňuje u Finančního úřadu? Vláda na DPH okrade milióny slušných občanů, a vykompenzuje to tím, že přidá zlámanou grešli na děti a zároveň sníží daně právnickým osobám (např. s.r.o., a.s.), které ale z 90% neplatí na této dani ani korunu. Nemyslím si, že by začali hned platit více. Je to prostě vláda ze stran diletantů, které není radno volit!!!
0/0
27.2.2004 10:09

antisazka

Re:
A ještě by mne zajímalo, jakpak si "zloději" ze Sazky poradí s "drobným" problémem, že už prodali skoro všechny lístky na MS v hokeji s 5% sazbou, ale uskutečnění zdanitelného plnění (tj. hokejové zápasy) budou i v květnu, tj. za podmínek 19% DPH. Copak "Hušákovi" hoši vymyslí?, co to bude za fintu tentokrát?
 
 
0/0
27.2.2004 12:33

Honza

Re:
0/0
27.2.2004 14:22

JirkaZ

Re:
Datum zdanitelného plnění nastalo dnem prodeje vstupenek, takže toho na vymýšlení moc není.
0/0
27.2.2004 18:50

vert

Re:
Výjimka Sazk je pro Sobotku,protože sází ab vhrál peníze do státního rozpočtu.
0/0
1.3.2004 7:53

David

Daň z příjmů PO
To je sice pravda, že vláda chce snížit daňovou sazbu právnickým osobám, ale na druhou stranu jim podstatně rozšíří daňovou základnu, takže v součtu zaplatí více než předtím. :-) Ať žije motivace k podnikání!!!
0/0
17.4.2004 21:59

_lu

...
Pratele ja tento vyrok povazuji za perlu tydne a mel by se vytesat do kamene. Gdo vi, kdy se najde dalsi exot, ktery neco takoveho zase vymysli... Jsem presvedcen, ze neexistuje panbuh - kdyby ano, tak by pana Svobodu musel setnout blesk za takovejhle zvast... Zdrazeni kondomu vede ke zvyseni porodnosti prosim!
Produkty firmy ale brání šíření sexuálně přenosných chorob a nechtěnému početí. Rozhodnutí lze tedy podle Svobody  s trochou nadsázky vnímat i jako snahu o boj za větší porodnost v zemi.
0/0
27.2.2004 10:01

Kouč

díky
Děkuji všem voličům  a příznivcům ČSSD za to,že žiji v zemi,které vládne parta diletantů,která tuto zemi vede do absolutního krachu.
0/0
27.2.2004 9:06

Brouk

Bože chraň nás
od těch diletantů. Proč se nikdo, ale vůbec nikdo z těch natutých tlustých a umaštěných politiků nezabývá zrušením senátu a snížením počtu posranců. Proč má náš ministáteček 200 poslanců (proč ne třeba 50) a proč máme nesmysl a superluxus zvaný senát. Ždímat neustále občany této země? Kde jsou hranic. Kolik toho musíme ještě snést. Copak žádná generace nemá právo na lepší život? Pokaždé se musí objevit nějaká politická strana, která tuto zemi strhne do chudoby? Je z toho na zvracení.
0/0
27.2.2004 8:54

barbudo

Re:
Hrubě se mýlíte. Katastrofou není, že máme senát a mnoho poslanců. Katastrofou je, že dělají to, co dělají. Kdyby seděli doma a brali dvakrát tolik, než dnes, bylo by nám všem mnohem lépe...
0/0
27.2.2004 10:25

CuoreSportivo

Re:
Hm něco na tom je.
0/0
27.2.2004 13:17

anon128

Zdrazeni
Uz je potreba tem debilum nahore dat poradne do rypaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
27.2.2004 8:04

Zubrsu

Hovada....
Ten nejdražší "vepřín" v naší zemi se zase na nás pěkně podepsal. Někde jsem slyšel, že povolují odstřel divokých prasat/při přemnožení/ pokud dochází k ničení soukromých majetků.Klidně si na přechodnou nebo  dočasnou  dobu nechám dopsat do ZP povolení na zbraně skupiny "A"
0/0
27.2.2004 7:41

JanHrad

Co mi vadí
Nevadí mi zatížení zboží a služeb některou z daní. Vadí mi, že zároveň s tím nepřišlo snížení daní z vydělaných peněz. To opravdu není reforma, to je pouze zdražování.
Už někdo spočítal, kdy nám začnou tzv."daňové prázdniny"?
 
0/0
27.2.2004 7:22

Mesenger

Nic mi nevadí.
Zvýšení DPH u toal. papíru nepocítím, protože ho budu méně používat, když nebudu chodit do restaurací na jídlo.  Snad si teď poslanci budou kupovat i ty drahé prezervativy, mohou si je nasadit na hlavu, aby se konečně ukázalo, co jsou zač.  
0/0
27.2.2004 6:00

biftek

5%
Je mi líto všech   majitelů a pronájemců restaurací, protože páni ministři a ten odborníků parlament vidí jen na okraj Prahy   a dál už ne, Jedině rovná daň pro všechny zajistí stejná pravidla. Opět budou vyjímky a pak že jsme si všichni podnikatelé rovni. Kolik lidí se váže na restaurační průmysl ? Chtějí nás zedřít z kůže? Bylo by zajímavé spočítat co by se stalo kdyby všechny hospody a restaurace na 14 dní zavřely?
0/0
26.2.2004 23:52

Brouk

Re:
Ale to jsou žvásty. když hospodští dostali změnu z 22 na 5% DPH, nesnížili ani o destník. Teď řvou jak paviáni. Ať si upraví své nehorázné i více jak 200 %-ní marže a je po problémech. Hospody, to je jediná věc, kde mi zvýšení DPH nevadí. Já je k životu vůbec nepotřebuji. Nehledě na to, že už teď se objevují spekulace ze strany těchto podnikatelíčků. Nedávno vyšel příspěvek jednoho hospodského, který tvrdil, že v důsledku DPH se cena menu za 60 Kč zvedne o 10 - 15 Kč. Takhle počítají jenom hospodští, protože: Je-li cena 60 Kč, je to vč. 5 % DPH. Tedy cena bez DPH je cca 57,20 DPH cca 2,80 Kč. Nové DPH se musí počítat ze základu 57,20 , pak 19% DPH je 10,80 Kč. Nová cena menu za 60 může být v důsledku zvýšení DPH max. 68 Kč. Ale ti gauneři hospodští , jak je vidět situace ihned zneužijí a zdraží o dalších 20%, tedy zhruba o 40% navíc. Tak ať jdou do pr...e.
0/0
27.2.2004 9:08

Mája

Re: trefa
a rovnou do černého. Jen se obávám, že tě tady hospodští sežerou, tedy aspoň "virtuálně"
0/0
27.2.2004 9:36

vlkizajac

Re: ?
Do pr..le jdi sám a chlastej si doma kontušovku!!
0/0
27.2.2004 22:23

Jouda-

Re:
No, tak to radši budu chlastat doma tu kontušovku než sedět ve vašem śmradlavym pajzlu a chlastat ty vaše podměrečný patoky ze špinavejch pullitru za nehorázný prachy :-(
0/0
1.3.2004 14:06

vlkizajac

Re: nápad
Mám nápad,všichni majitelé restaurací napíší do svých jídelních lístků,že ceny pro poslance koalice jsou s pětisetprocentní přirážkou,pro členy vlády pak s tisíciprocentní.Budou si pak muset kupovat lahváče a sekačku v papíru v samošce.A když nebudou chtít zaplatit za služby v restauraci,budou žalováni,protože jejich útrata se pravděpodobně přehoupne přez 5000 kč.Sobotku bych radši do hospody nepouštěl vůbec,protože by na tuty dostal na držku(mě osobně by to udělalo dobře)
0/0
27.2.2004 22:20

Bugi

Ach ta paměť
Podle mě to není až tak dávno, co byli u moci ODS a tenkrát se hlasovalo o změně DPH. Tenkrát bylo 24%. ODS to chtěli snížit na 23% (a taky to prosadili), ale už tenkrát ČSSD navrhovali 21%. Takže kdo nás připravil o peníze? Další věc co nechápu je, proč zdražili toaletní potřeby a prezervativy. Základní potřeby by snad neměli zdražovat.
0/0
26.2.2004 22:04

RichieJ

Re:
Žijete zřejmě v jiné zemi, 24% DPH u nás nikdy neplatilo...
0/0
26.2.2004 22:17

Vévoda

Re:
... a šukat můžeš zadarmo, tak tady neplácej nesmysly !!!!
0/0
26.2.2004 22:48

jaro

Re:
ale kdo ma vydrzet ten smrad v autobusu,lide budou smrdet jeste vice.....nebudou se myt
0/0
26.2.2004 23:36

Brouk

Re:
a nebudou si utírat zadky
0/0
27.2.2004 8:57

Morgaine

Kondomy
Hm jestli jste chteli nekdy cigany donutit aby nemeli 10 decek a porad bez prace necerpali socialni davky (mimochodem proc tu taky nezavedeme jako v Britanii, narok na socialni davky ano, ale az po prokazani ze urcitou dobu pracoval - jinak nedostane nic, za co taky), tak uz je asi nedonutime, jestlize si ty kondomy nekoupili doted, tak ted uz vubec ne. Kondomy by mely byt LEVNE a DOSTUPNE!
0/0
26.2.2004 21:56

Zbykiller

Nová genererce
Máme půlročního syna... co si nezajistím, sám to nemám .. at už je u LIZU kdokoli...Fuck soc dem!!!!
0/0
26.2.2004 21:53

Zbykiller

AK-47
Je to banda diletantů a kreténů AK to jistí!
0/0
26.2.2004 21:49

Zbykiller

AK-47
Komunisti vedli stát do prdele 40 let... Špidla našel zkratku..!Revoluce byla moooooc sametová... Nakupujme AK-47 a bude klid!!!!!!
0/0
26.2.2004 21:45

baribal

Daňová realita v ČR
Vydělám a našetřím peníze na barák. (teorie, ale dejme tomu). Ty peníze mi stát zdanil daní z příjmu, odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Postavím si barák. Za materiál a služby zaplatím státu daň z přidané hodnoty.
Až ho postavím, zaplatím daň z nemovitosti (barák  jsem si postavil za SVÝ, už zdaněny peníze!)
Až umřum zdědí ho potomci a zaplatí státu daň z dědictví!.
Ten stát se ale má, co_ A CO MY - tzv OBČANÉ?
 
0/0
26.2.2004 21:41

Zubrsu

Re:
Promiň, ale pokud se podíváš do těch "prasečích" oček Špidly a Sobotky, musí ti být jasné, že na barák už nenašetříš ani teoreticky   
0/0
27.2.2004 7:46

Clarus

Je mi líto ,
že vláda nedala do 19% sazby DPH potraviny a vodné . Zase budou plné kontejnery jídla a vodou se bude plýtvat !!!
0/0
26.2.2004 21:34

Halina

Re: je mi líto
To snad nemyslíte vážně. Já tedy nikoho neznám, kdo by nešetřil vodou nebo by jídlo vyhazoval do popelnice. Většinou, když něco zbyde, dá se to do mrazáku a pak je to příjemné, když už je před výplatou, že tam něco člověk nejde k snědku. Třeba je ale přepych mít lednici z mrazákem. Ale nežijeme za krále Klacka, abychom neměli takovou vymoženost. Je to dnes už nezbytná věc.
0/0
1.3.2004 12:46

Tutek

Co dodat...
Co dodat k předešlým příspěvkům, po vstupu do unie bude na hranicích místo vítejte v ČR
VÍTEJTE V ABSURDISTÁNU
0/0
26.2.2004 21:33

baribal

Co se divíte ???????
ČSSD zvolila většina s VÁS jako nejsilnější a tím i vládnoucí stranu. Skoro 80% z VÁS bylo PRO vstup do EU. TaK teď držte huby a krok! A to je jen začátek! Bude mnohem, mnohem HŮŘ!
0/0
26.2.2004 21:33

Clarus

Re:
Nestrašte tady lidi !!! Tato vláda nás provede bezpečně úskalím vstupu do EU !!! Právě této vládě dalo 80 % voličů mandát ke vstupu do EU !!!!  Vládě ODS by dalo mandát ... s bídou 20-35 % voličů !!!!
0/0
26.2.2004 21:39Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.