Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Deregulace nájmů sněmovnou neprošla

Dlouho diskutovaný zákon o nájemném sněmovnou nakonec neprošel. Koalice nedala dohromady dostatek poslanců, kteří by podpořili vládní pozměňovací návrh - scházely jí dva hlasy. Padl tak záměr zvednout do ledna 2006 regulované činže třikrát o deset procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

major Haluška

Co nám vlastně přinese deregulace nájemného, až bude jednou provedena ?
Deregulace nájemného jednoznačně přinese konečné a definitivní vyhynutí zvláštního živočišného druhu, který se nyzývá REGULOVANÝ NÁJEMNÍ PARAZIT. Tento nesmírně pozitivní fakt způsobí nesmírný pokrok pokrok v následujících oblastech: 1) Jelikož se náhle zjistí, že bytů je vlastně dost, poklesnou ceny nájmů v celé ČR, zvláště pak ve velkých městech a speciálně v Praze. Kdo dnes pro vysokou cenu na nájem nemá potom na něj mít bude. 2) Pro mladé rodiny s dětmi nebude problém sehnat střechu nad hlavou. To usnadní dnes nemožné stěhování za prací a jelikož bude i kde v klidu obcovat, populace přestane vymírat ale začne konečně růst. 3) Jelikož majitelé domů s více penězi za nájem začnou také konečně i více investovat do oprav domů, vznikne konjunktura ve stavebnictví a prosperovat začnou i dodavatelé materiálu nářadí, součástek, pracovních oděvů a dalších výrobků. Výrazně vzroste zaměstnanost v celém státě. 4) Od bohatších majitelů domů vybere stát i výrazně větší daně všeho druhu. Současně s tím dojde k posílení obecních rozpočtů celostátně o zhruba 20 MILIARD Kč. na vybraných nájmech. Ty mohou být obratem použity pro sociálně potřebné lidi. 5) Stávající nájemníci, kteří si pořídí bydlení na venkově, přinesou do těchto oblastí obrovskou kupní sílu v řádu desítek miliard korun. Dojde k masivnímu rozvoji podnikání a zaměstnanosti. Obce i stát vyberou více na daních a poplatcích
0/0
10.3.2004 13:58

major Haluška

Re: pokračování
Na druhé straně ovšem někomu vzniknou problémy: a) Regulovaní nájemníci přijdou definitivně o možnost černých pronájmů. Nikdo nebude mít zájem o byt pronajatý na černo, když si jej může pořídit zcela legálně a ještě k tomu levněji. b)ČSSD už beztak zmítaná vnitřní krizí a rozpolcená na \"Špidlovce\" a \"Zemanovce\" přijde ve volbách zhruba o 7 % hlasů regulovaných nájemníků, které její levicové vize jinak vůbec nezajímají. Tím v podstatě ztratí možnost volby někdy v blízkém budoucnu vyhrát. c) O zaměstnání přijde pěkná řádka státních úředníků, kteří tento paskvil drží pří životě.Tím se ušetří spousta peněz a sníží se míra zaměstnávání jinde nepoužitelných nul a blbečků. d) Slušně řečeno DO HÁJE půjde SON v čele s konečně opravdu dostudovaným dr. Křečkem. Nájemníci už jej potřebovat rozhodně nebudou. Ti se totiž touto jednoduchou kapitalistickou evolucí vyvinou z nežádoucích parazitů ve vážené a všude žádané ZÁKAZNÍKY. Poslanec Křeček přitom jako náhle zcela nezajímavá osoba přijde nejspíš o místo na kandidátce a tím i o svůj poslanecký mandát.
0/0
10.3.2004 14:00

budik

Re:
HALÓ, už je po druhé hodině odpoledne! Budíček! Asi jste si dal dvacet po obědě, ne? Vy máte tedy divoké sny.
0/0
10.3.2004 14:16

Kožak

autíčko
Dnes nedá koupit nové auto levněji než za 200 000. Pred deseti lety se ale auta prodávala za 50 000. Pokud si dnes budu chtít koupit ojeté auto, nebude se jeho cena odvijet od jeho kupní ceny v roce 1985, ale od dnešní kupní ceny, takže nakonec může být vyšší než jeho tehdejší pořizovací cena. Je to regulace? Pokud řeknete, že ano, pak je regulováno i nájemné. Pokud řeknete, že ne, a to je správná odpověď, není ani nájemné. Žádný předpis neurčuje, za kolik se má pronajímat byt. Problém je v tom, že v nájemních smlouvách často chybí valorizační doložky, že jsou nájmy většinou na dobu neurčitou.... To ale není regulace!
0/0
10.3.2004 13:30

blbec

Deregulace nájmů sněmovnou neprošla
Je zajisté tragedie, že výkon nejméně placených stavebních prací dokáže při samostavbě ušetřit více peněz, než kolik si vyděláte v dalších profesích. Je tragedií, že výkonost samostavitelů vystačí na stavební četu... naštěstí to neplatí pro všechny stavební čety. Už i u nás se najdou kvalitní pracovníci.
Další věcí je výše nájmů. Pokud se svou žalobou proti státu majitelé regulovaných domů neuspějí, zvažuji podání žaloby z opačné strany. Jako občan této země mám právo na stejné výhody, jako ostatní. Budu požadovat od státu vratku za tu částku nájemného, která přesahuje regulované ceny. 
Nevidím jediný důvod, proč tuto výhodu má mít garantována jen část občanů.
0/0
10.3.2004 13:07

Kožak

Re:
Regulace nájemného (krom družstev) neexistuje.
0/0
10.3.2004 13:16

Ja

Re: neexistuje, ale
Problém je, že nájemník, který uzavírá nájemní smlouvu v soucasnosti, akceptuje nájemné ve výši cca ctyrnásobku toho co za stejný byt platí nájemník, který užívá byt od dob socialismu.
To, že nájemník ze socialismu platí méne není zpusobeno regulací, ale nedostatkem právního rádu. Nájemné lze podle Obcanského zákoníku (§696) zvýšit jen tak, jak stanoví zvláštní právní predpis, ten ale neexistuje. Proto zustávají nájmy cásti "starých" nájemníku na nízké úrovni oproti nájemníkum "novým".
Tento stav není naprosto žádná regulace nájemného. To, že je tento nedostatek našeho právního rádu pri diskusi všeobecne oznacován jako "regulace nájmu" není na závadu - snad jen, že ti hloupejší si myslí, že zde skutecná regulace je.
0/0
10.3.2004 15:01

Kožak

Re:
Pokud si budu dnes kupovat auto, taky za něj zaplatím více, než ten, kdo si ho kupoval před deseti lety. Pokud si ho budu dnes najímat (na dobu neurčitouú, budu platit vyšší nájemné, než ten, kdo ho má najmuté od roku 1995. To není nedostatek, ale naprosto základní zásada právního řádu znějící: smlouvy se mají dodržovat.
0/0
10.3.2004 15:45

Ja

Re: Já tomu rozumím tak,
že současný stav s nájmy bytů považujete za správný. Pokud ano, jste buď sprostý nebo blbý.
 
Pokud jste chtěl vyjádřit myšlenku, že politikové mají dodržet smlouvu, kterou uzavřeli s občany nástupem do funkcí a to zejména zajistit právo a spravedlnost, pak s vámi plně souhlasím.
0/0
10.3.2004 17:34

mjrVB

PETICE
Udělejte aspoň něco - podepište se do petice za za zrušení nespravedlivé regulace:
 
0/0
10.3.2004 12:39

flek

Hurá
bude více peněz na prázdniny a po prázdninách už jim snad dojde, že nájemné není třeba zdražovat - viz statistika - průměrná ziskovost 16-20%
0/0
10.3.2004 10:36

Ja

Re: ziskovost 16-20%
Hele, mně se to jeví jako naprostý nesmysl. Ta čísla mi připadají stejná jako v důvodové zprávě ke včera zamítnutému zákonu z www.mfcr.cz .
Jestli je memáš od tam, tak by mě zajímalo odkud?
To co tam o tzv. ziskovosti  prezentuje ministerstvo mi připadá tak nekompetentní, až mám podezření, že to je úmyslná dezinformace.
0/0
10.3.2004 12:51

už se na to nemohu dívat

Proč ?
Proč jsou nyní takové problémy ? Nerovnováha.  Bohužel stavební materiál je děsivě drahý . Je až nepochopitelné, že např. německý, slovenský cement je levnější než český. Práce a ceny stavebních prací jsou děsivě vysoké-řemeslníci už nevědí, co požadovat a snaží se podvádět. Např. obkladač tvrdí, že účtuje 250/1m ctv., ve skutečnosti účtuje 500/ 1m ctv. Všechny ceny jsou odvozené a mnohdy dražší než v zahraničí. Navíc produktivita i kvalita je na mizerné úrovni. Na druhou stranu platová úroveň je velmi nízká. Z toho všeho plyne nerovnováha. Stát, který všechny bere u huby a drží jednu z nejvyšších daňových zátěží způsobuje, že se tady (někteří, většina) lidí zadlužuje na 20 let hypotékami a jinými půjčkami. Vše pociťuji na vlastní kůži, velkou část stavebních prací dělám raději sám, to co ušetřím na řemeslnících je podstatně víc, než co vydělám sám. Je třeba radikální změna. Ekonomický systém je totálně blbě, a není to jen výší nájmu nebo regulací/deregulací nájmu.
0/0
10.3.2004 9:39

DIlbert

modrý ftáci
ODS to měla podpořit - stejně by nic lepšího nevymysleli. Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.
0/0
10.3.2004 9:07

MIREK

Spidla vyhral
Spidla je vitez pokud to nekomu nedoslo. Socani ten zakon stejne moc nechteli a tak to divadylko s parovanim a dalsi obstrukce mu nezeru. Skromach si mne v zakulisi ruce. Zakon nebyl dobrëj ale prece jenom majitelum mohl nejake penize prinest. Ted se deregulace docasne odklada (doufam ze docasne neznamena totez co s pobytem rusu u nas).  Regulovany pijavice se muzou za rohem smat.
0/0
10.3.2004 7:49

major Haluška

Regulované nájemní štěnice je třeba pohnat k soudu !
A zde požadovat placení věcně usměrňovaného nájemného. Jeho výhoda spočívá hned ve třech směrech. 1) Má oporu v právních předpisech. 2) Je samotným státem koncipováno jako neziskové. To znamená, že nezahrnuje nejen jakýkoliv zisk majitele, ale ani veškeré jeho náklady, nýbrž pouze ty, které stát sám milostivě uznal. Odpadnou tedy dohady, není-li dotyčný parazit náhodou majitelem okrádán. 3) A to nejlepší nakonec. Věcně usměrňované nájemné je oproti regulovanému bezmála trojnásobné - cca něco přes 90,-Kč./m2 měsíčně.. Naše vychytralé domovní pijavice se tedy i tak řádně prohnou !
0/0
10.3.2004 7:29

Markéta

Re:
Kdepak jste přišel na 90,-Kč/m2, když třeba v Olomouci činí neregulované nájemné za obecní byt I. kategorie 45,-Kč/m2.
0/0
10.3.2004 9:22

major Haluška

Re: To je nájemné regulované.
Já jsem psal o věcně usměrňovaném !
0/0
10.3.2004 13:52

Ja

Re: Mě se to jeví,
že není možné dostat 90 z metru podle věcně usměrňovaného.
Prosím, načrtni aspoň přibližně čísla.
0/0
10.3.2004 9:27

Ale

Re:
Věcně usměrňované nájemné je dost specifický institut, který Vám soud nemůže nikdy přiřknout, pokud nejste SBD a spol. To by se muselo udělat zase jen zákonem. Kromě toho byste si ovšem vůbec nepomohl, lze do něj totiž započíst jen tzv. ekonomicky oprávněné náklady, tedy v zásadě náklady skutečně na opravy domu vynaložené. To by majitelé řvali! Jé, to by byla mela. Nájemné by kleslo, žádné zisky....
0/0
10.3.2004 13:07

Ja

Re: a naopak,
pokud by to  vyšlo víc než je regulované, to by nájemnníci řvali, žádné výhody.
0/0
10.3.2004 18:20

Karel

Re:
Podle toho co píšeš seš velká pijavice Ty.
0/0
16.3.2004 8:59

Student

byty jsou blokovány vyvolenýmu minulého režimu.
Studenti běžte do světa a nechte za sebou tento bordel, kde nemúžete zakládat rodiny, nebot byty jsou blokovány vyvolenýmu minulého režimu.
0/0
10.3.2004 7:29

Orezavany obcan

svine
jsou to svine, nic vic mi neprichazi na mysl. At vsichni zastanci regulovaneho najemneho bolestive chcipnou
0/0
10.3.2004 5:35

Krakonos CDN

Bych tan ty Spidlovce nechal za
ty svinstva co v CZ delaj povesit a nebo vodbouchnout u zdi , vsechny nekompetentni idioty co jen tuneluji , zidi by meli prednost , ty by se veseli za zebra a nechal bych pod nima zatopit malej vohinek aby se ty paraziti a brzdy narodnio hospodarstvi zaziva i smazili !!!!!!!!!!!!!!!
0/0
10.3.2004 3:43

pater Havlasa

Re:
prestan se vtirat sem ty nacisticka megero.  mel bys spis rict matce, ty ubozacce aby nenechala kazdyho vozralyho kozla aby ji preriz v prujezde kdyz na tebe vydelava, ty moulo zabednena.  pak nema chuderka na potrat a vrha zmetky jako ty, ty germanskej rysavce co tady klofes ty tvy zrudnosti o opratkach a popravnich zdi.
0/0
10.3.2004 4:00

Krakonos CDN

Re: Tva mati i s babickou za 50 feniku
preblafla cely USA armade smradlavy spinavy podrolaky aby nechcipla od hladu , sem a tam jim  z nich nakej ten cernej uchylak vystrikal kozich  , pak prisli rusaci a s nima i mongoloidi , tak abys vedel jakej mas rodokmen
0/0
10.3.2004 4:38

pater Havlasa

tady si to vsici prectete
jaky jste skety.
tady ten bestie krakonos, nacista jeden vodporna... jen se podivejte co z vas z toho krateru vylezlo, jak naky tretihorni bestie mekkysky co nemaj ani podmozecek.  bestie tady vije jak je rad germanska nestvura nacisticka a urcite se doma prochazi husim krokem sem tam a nosi hakenkrajc na rameni jako ubozak uchylacka co je.
meli byste se stydet, vy grazlove slovansky, zradci.  mate mezi sebou germansky sakali a nedavno si vas vopejkal germanska zruda v terezine a ted tady poustite hajzlaky rasisticky germansky na internet. jste zabednenej narod tech nejpodlejsich plazu co z krateru ceskyho kdy vylez.
tady krakonos, ubozacka to dokazuje.  to je tak kdyz nekoho futruje vlastni otec, to pak takhle mu v palici preskoci a stane se z neho nenavistna hyena nacisticka.  potkat ho tak... jejejej! 
 
pro ty ostatni, mam CDcko......   kratasa jak se rika:  Svjascenana Vajna s Rytirem Kalicha a extra pisnicku vam dam Cokoli Chces od status quo v paterskym prekladu.
0/0
10.3.2004 3:43

Krakonos CDN

Re: Hakenkrajc pro Havlasu
Co Hermafrodite vod cirkve , Knoure v kruponu posli fotku , ja si ji povesim  misto  terce v KKK , tvuj fotr nebyl v Terezine ? To to je velka skoda , von byl podle toho co tu pises vobrezana bestie , rozhodne Hyenna skvrnita tu je aspon pro neco , odklizi chciplotiny  jako ses ty  , ty mas skvrny na sobe protoze mas po tvy cigansky mame vrozenej dedicnej syphilis z ciganskyho krateru , delas tu machra a budes tak akorat svrab a nestovice neskodnej demente , tvuj mozecek podle tech zplacanin co pises bude velikosti prvoka , parazite , co tvuj dedek , ti lital s vobrezanym do zadku  ty pedofilni zoofile ? Dal to i se selatama a z toho mas i cervinku , co ? To teda taky budes met vokolo ty pr*elni diry napuchly jak pavian a nebo hemeroidy jak karfiol , Sionskej uchylaku , no se dobre na tobe ten tvuj fotr s tou cigoskou podepsali   , At zije SS , White Power , KKK , Ziiiiiiik ............. 
0/0
10.3.2004 4:30

pater Havlasa

dalsi hit
co se zeptáš je v oboru svým přes vřechny vědy je páter král to se ví nenosí plášť nenosí frak a přesto politiku zkrz nazkrz zná co by sis přál na stránce má co páter zná, tak tam má všechno dá na co se ptáš a co hledáš napiš zvěrokruhu a hned to máš poslední slovo má na všechno má odpověd páter všechno zná na to můžeš vzít jed nenosí šat či kravat píše zprávy pro krev prostě jen tak vltavskou krev i pražák zná každá ji čte kam proti větru tam jeho plášť germány zná ryšavý koncentráky, lidice jim neodpustí a pražákům orloj zastaví aby konečne bylo po vůli mistrový než se to dočteš on už to dávno ví kurz dolaru určí vůči eurovi prestaň se ptát spíš koukej peníz ňákej už mu dát
0/0
10.3.2004 1:31

pater Havlasa

jeste akordy
takze akordy jsou takhle:  (ale ne abyste to vopisovali, vy naivni jepice co nic neumej slozit a jenom furt vobslehavaj z radij cizi pisnicky a pak vam je vondrackova a gott prehrava a vy jim tleskate protoze jste konevnici konsky ubozacky jak ten vas zubozenej krater.
takze verse jde takhle:
G7, C7 G7 a pak  na Hmi a do D7  (to je co?  cekali jste jednoduchy D7 ale ja tam prask Hmi a to je pane ten muj genius. inu jsem slechtic muz)
a refren je: C7 a G7 coz tvori tu zakladni mostovou reakci a pak ten obrat jde pres Ami do Hmi a nahoru furt se nestydte k C a prec Cis do D7 a pekne ji rozladit aby sedla jak ma mrcha D7ckova.  a pak hlasem to ztahnu zpatky do toniky G7.
zatimco mi kytara furt jede takovou sedmickovou polohu aby to bylo kor jako polozeny v tom modrym tonu tech starejch rokenrolovejch hitu.
no a pak je tam solo. coz je v podstate kolem, ze jo, molu na Gcku cimz stavim takovy to urcity napeti.  proste solo jezdi pres Ais do Ccka zatimco doprovod busi H v G tonice, ze jo.  a tim se to cely rozladuje a naladuje a ja nevim, a dostava to takovej ten sfunk a proste je to kopanec a narez a budete hubou padat na podlahy az to uslysite.
protoze cesi neumej takhle psat. cech pise smutny popevky v molech vetsinou, ale nikdy nepochopil ten dabelskej rytmus delty z misisipi jak tam cernosi pane, kdyz je ta americka nestvura mucila, jak tam museli busit na tech platazich jak se jim ty modry tony lili z krve. inu cernosi jsou slechtici muz jako ja, to je malo platny.
 
obcas se mi libil i riha, oldrich riha ale je to hlupak.  takovej tvrdej dacan a kouri retka.  a nedokazal jsem s nim vyjit. po par koncertech jsem mu rek, ze s nim nechci nic mit.  furt behal kolem s telefonem a jezdi dodavkou a buzeruje dedka. dedek je prima ale. dobre ridi teda autem a basu uz ani neunese a pak ho bolej zada a stezuje si celou cestu do prahy.
0/0
10.3.2004 1:10

pater Havlasa

von se clovek nesmi stydet se nechat pochvalit
tady slavite st patrika, jak naky irove, nebo co to jste???
zapominate co jste, vy kraternici.
no vsak ja vam to hitem, kerej vas rizne jak ziletka, pekne fik fik a je... ja vam to pisni vysvetlim.
ja vam dokazu do pisnicky nacpat nejenom noty, ted to je samej dvojstop, tretinky na 135 kvaltu tempu. to neni zadna ta vase polka ukroucena do kery pijete ten vas mok. jak kdyz parim tak to teda jede.  tri kytary, nekdy i ctyri pres sebe, jedna poloha na druhou.
a furt se to frazuje do rytmu a dokazu proste z tech ctyr kytar dostat tu dravost, tu hrubost, proste to jak to ma bejt.
kytary my tady zpivaj a jedeto jak masina.  vsechny ty vase ugdakany nany co poslouchate na radiu impuls, ze se nestydite. vy slavici.  se slavikem mate tak leda spolecnyho tu klec kdyz sedite na bidilku a stezujete si jeden druhymu po putykach.
 
ja pane zpivam bez efektu primo jak tady sedim. sef tady neni tak toho vyuzivam a do masiny co tu ma, to je pentium vy naivnice, do toho nahravam hit za hitem.
tem mam malou desku pripravenou pro vas.  na A strane bude Svjascenaja Vajna od Alexandrova a na B strane muj nejnovejsi hit Rytir Kalicha.
budou se vam z toho kroutit panenky az to vyjde na vltavsky krvi a budou to hrat zase v murmansku nebo bryansku jak me nedavno tam prehrali moje hity.
  vy tam labuznikujete olympici (vzdycky s hackem nad c) toho ubozaka metrovyho co se vlejza na kramflekach po podiju jak naka nestvura furt a beci za mikrofonem nesmysle, ty jeho komunisticky popevky nejapny.  a poslouchate toho nestvurnika co byl ve vlade a nic neumi, ten jak ma palici jak spalek, jak hrusinsky. jezis, jestli von to nebude nakej hrusinsky taky. natahal si tam ten buldoci ksift svuj poter a vsade vystrkuje ta hrusinska lochneska ty svoje palice krivy placaty jak kdyz na ni sedne slon vozembouch.  hrusinsky to je ta nejhroznejsi pohroma CZ filmu.
0/0
10.3.2004 1:00

pater Havlasa

pater je hotov
ted jde o mix.  aby se v tom ucho selsky vyznalo.
prazak na to asi nebude mit ani kdyby mu to do ucha strkal pazbou, ale pro prazaky taky ja zasadne nezpivam,
hit se jmenuje "RYTIR KALICHA" a je to o me.  je to dost autobiograficky. jak jiste vite, jsem rytir kalicha. je nas malo. zdenek adamec. ken okeefe. ellen mariani a david pecha. prirozene, vede nas bratr jan zizka.
mistr hanus je nas takovej protoge.
 
no nic slova jsou takhle:
1) kalich, ten mam ve znaku
do ksiftu se smeju utlaku
a zradcum sudlicej sundavam palice
a brneni nosim vlastne rad
2) cepem z hradby vozovy co nacku jsem tak nalovil u sudomere mecem do ty zvere s bratrem jenem jsem jezdil rad Ref) dneska se nikam nehodim, babe dneska se nikam nehodim babe protoze ten ceskej krater je zradcu raj 3) co krizaku jsem nakopal stovky co lotar pochoval do boje bratri pekne je setri jo takhle velim vlastne rad ---- ja vim je to dalsi hit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak vzhuru bratri a sestry a kupovat CDcka.
0/0
10.3.2004 0:27

Krakonos , CDN

Re: ty to asi budes taky mix
Koukam ze te ty kravince vod sedlaka este pronasledujou z dob kdy te cigoska pohodila do slamy krateru kdyz se na ni tvuj zidovskej fotr vyflak a vypadas jak ta polovopice vod Missipi , ti asi museli nandavat nasadou vod sudlice i pres tu tvou kostelni kotrbu , ze jsi tak zblbnul , ty a CDcka  , prodavej je v Israeli po blazincich , tam najdes vodbyt , no to si me stejne rozesmal , urcite jsi zdrhnul po navstevach psychiatru co testovali  na ty tvoji vycepovany  kotrbe fantas magorii  a blbost ,  i vobrnenej budes kdyz si utek  z  zidovskyho blazince i s magor dratama vod pristroju vomotany vokolo krku a zpotvorenyho tela , do ksychtu se ti smesna kreaturko muzu tak zasmat ja , met moznost tak za ty urazky vsech Cechu bych ti odborne proplacal ten tvuj dementni klasterni ksycht ze by to by ti vyteklo voko jak Zizkovy , von i nacek a Ariec ma svou nordickou hrdost ,
0/0
10.3.2004 2:25

Petr

ODS ukazala svou pravicovou politiku..
ODS tady ukazala, ze je opravdu jenom destruktivni opozici..Ted mela moznost pomoct schvalit jeden dulezity pravicovy zakon, ktery by pomohl aspon trochu naplnit pokladny mest a pomoci majitelum domu k investicim, a jak se zachovala - naprosto populisticky. Kdyby to udelali komunisti, nikdo by se nedivil, je jasny, ze ODS nejde o lidi v tyhle zemi, snazi se pouze jakymkoliv zpusobem dostat zpatky ke korytum, a tak shazuji jeden zakon za druhym nehlede na to, jestli je dobry nebo spatny..Kazdy vi, ze regulovane najmy v tehle vysi jsou nesmysl, ze jejich zvyseni pomuze zlevnit byty a lidi si je zacnou kupovat, jako v zapadni Evrope, kde zije v obecnich bytech zhruba 10 procent lid, skoda..
0/0
9.3.2004 23:46

Ja

Re: no já nevím,
četl jsem ten návrh na www.mfcr.cz a je to děsná slátanina. Můj dojem je, že by bylo víc škody než užitku. Navíc by ten zákon Ústavní soud asi zase zrušil.
 
Co se týká ODS - bez komentáře.
0/0
10.3.2004 1:16

Smrt špidlovcům

doplnění
chybí mi tam slovo   zplodí
0/0
9.3.2004 23:41

Smrt špidlovcům

socani ke zdi za velezradu
Vše co dementi špidlovi vlády je zrada na českém státu. Ať chcípnou.
0/0
9.3.2004 23:39

Kajman

Krokodýl
<a href="http://www.idnes.cz">IDNES</a>
0/0
9.3.2004 23:22

Maniak

muf
<a href=" ho ho'>www .masakr.cz">ho ho ho</a>
0/0
9.3.2004 23:21

aspin

Problém je jinde
V západní Evropě (Německo, Francie, Anglie a.p.)  žije v obecních bytech zhruba jen 10 - 15% obyvatel. V ČR téměř 40% a tady je zakopaný pes. Stát by měl spíš vypracovat strategii, jak co nejvíce obecních bytů převést co nejrychleji do osobního vlastnictví s tím, že by byla upředňostňována tzv. druřstva vlastníků i za cenu dlouholetých (klidně i dědičných) hypoték. Družstva by pak vytvářela přirozenou konkurenci pro majitele nájemních domů a o nějaké regulaci bychom se pak nemuseli vůbec bavit. Funguje to všude v civilizovaném světě, proč by to nemělo fungovat v ČR. A co tady prakticky vůbec neexistuje jsou takzvaná kondomínia. Lidé, kteří potřebují bydlet se dají dohromady, vezmou si úvěr za který ručí budovanou nemovitostí a postaví dům, kde jsou bytové jednotky navíc k pronajmutí a nebytové prostory, jejichž pronajmutí pomáhá se splácením úvěru (většinou dvacetiletý). V Kanadě takto vzniká téměř 60% nových nájemních bytů. Funguje to a ještě se na tom uživí agentury, které pomáhají se vznikem a počáteční organizací kondomínií (malých bytových družstev - chcete-li).
0/0
9.3.2004 23:10

Ale

Re:
Proč by měly obce byty převádět? Jsou jejich, ať s nimi hospodaří, jak chtějí. Stát jim do toho nemá, co mluvit. Kondominia u nás existují již 10 let. Je jich pořád víc a víc, a bude s nimi stále víc a víc problémů. Jde o tzv. společenství vlastníků jednotek, která (kromě Vámi popsaného případu) vznikají právě při prodeji obecních bytů.
0/0
10.3.2004 13:15

pater Havlasa

jen tak mimo
pro ty co zajma co nahravam...
refrem jde takhle: 
dneska se nikam nehodim... protoze ten ceskej krater je zradcu raj
 
no, takle vam to vyzpivam pekne s harmoniema... to uvidite.
0/0
9.3.2004 22:10

aspin

Re: nehul tolik
Svět jinde. Neříkám že dokonalý, ale je jinde flanďáčku!
0/0
10.3.2004 0:24

Krakonos , CDN

Re: Tak si myslim
Havlaso , ze mas vo jeden hormon vic a harmonuje to s tim , ze ti zase chybi jeden chromozon , tak budes urcite naka zprznenina mezi  zidoblbcem Thyronx a Pavianem .
0/0
10.3.2004 2:35

Thyronx

Havlaso, mas mindrak?
Havlaso co sis dal titul pater: Mas mindrak vid? Podle tve stylizace bych rekl ze's moc rozumu nepobral\ a zijes ve svem vysnenem svete kam jen obcas vstoupi osetrovatel a naridi tem nejhorsim studene striky a prasek na uklidneni. Je s podivem ze Telecom instaluje Internet i v psychyatrickych lecebnach.Nevim ale mozna se tam pokousi lecit blazny Internetem.Kazdopadne je to zajimava myslenka.Mozna by se dala uplatnit i tady v USA.
0/0
9.3.2004 22:05

pater Havlasa

Re:
jejejej!!!!
to je ten co sroubuje nekde v americe naky ty vozidla co??? to si ten kadr, ze jo??? manuelni lempl.
 
tebe mam vubec rad, ty americane slamnicka.  neumite pristat ani raketoplanem.  bush je vrah lhavej prolhana devka. a ty se opovazujes mavat tim carem??  tou pyzamovskou vlajkou s pruhama jak ve vezeni???
to bys videl to toco kdybych te pristih v praze jak si v putyce nechas nalevat v anglictine, tou tvoji trapnou a blbe protoze mas prizvuk jak jelito a vsici se ti smejou.
a proto jenom utiras jim podlahy, ty americkej slamniku urvanej z retezu.
co se tady tetelis po internetu. di jim stavet tu jejich krizi tam busovskou.  co amik to lotr lziva.
tak schvalne????
 
objevil ten vas benjamin franklin elektriku???  letel ten komik lindbergh prvni pres atlantik???  scott byl na tocne prvni???  jo???  ty naivniku obecna duta.
  americani si zpivaj o sobe samy slavozpevy ale jsou ve vsem pozadu.  erhardtova byla nana jedna komicka.  amy ji pobila.  lindbergh byl az treti.  scott tam nikdy nebyl.  vsechno lez. franklin je uplna vonuce.  ty vase wright bri jsou taky komicka lez.  lzete si tam sobe do oci a tady jeste ceckujes nesmysle, ty votrapo americka. zpatky do studia....
0/0
9.3.2004 22:16

Krakonos , CDN

Re: Havlaso
ty aThyronx ste debilni embrya  vychovany vopici a nebo prasetem  ,nejste dvojcata ? Magori . Jeden votravuje s financni pomoci cigosum co parazitujou na bilejch jak zidi a ty demente neumis ani napsat clanek aby daval aspon smysl , to ze USA a CCCP lze sem vedel uz v 2 tride zakladni skoly , jaky toco bys udal ,  ze si nekdo patere votevre zobak v Anglictine nekde v hospode , no tak to bych te srovnal kdyz bys me to rek , to by z tebe teklo cerveny a byl bys jak buzerantska duha a nebo chameleon , pod si to nekde rozdat kdyz mas takovy svaly vokolo ty tvy klasterni huby nekde v hospode ? Ti narvu koule z biliardu do voci za ty urazky to je taky zprznenino democracie a ty Thyronx necum , nabizim Ti tu moznost  taky , bych vam mlatil ty priblbly ciferniky vo sebe jak cinely .............
0/0
10.3.2004 3:16

pater Havlasa

safra
kdybyste radsi mlceli, ted kdyz nahravam...
kytary se my tady motaj jedna na druhou a je z toho nic.  sakra, ted abych to predelaval.
0/0
9.3.2004 22:02

Martin

Titulek je nepravdivý
Titulek článku je zavádějící. Sněmovnou neprošel návrh zákona, který naopak regulaci zachvával a o další 3 roky prodlužoval.
Slovo deregulace znamená odstranění regulace, navrhovaný zákon regulaci nijak neodstraňoval.
Titulek tedy měl znít: Prodloužení dosavadní regulace nájmů sněmovnou neprošlo.
To je ale přesný opak. Vidím to jako hodně špatně odvedenou práci toho, kdo ten článek psal. Tedy, pokud to nebyl úmysl. Fuj - iDNES - v tomto případě se styďte.
0/0
9.3.2004 21:58Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.