Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Boj o státní platy: odbory slibují stávku

Po prohrané bitvě o třinácté platy státních zaměstnanců se odbory rozhodly přitlačit. "Vyzýváme k protestní hodinové stávce proti rozhodnutí vlády vyplatit třinácté platy pouze v desetiprocentní výši," prohlásila Alena Vondrová, předsedkyně svazu státních odborů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Daff

13 a 14 plat ucitelu za 10 mesicu prace??? FUJ!!!
 
Vystudoval jsem VŠ ekonomického směru a nechápu jak mohou být státní zaměstnanci tak sprostí  a žádat 13 a 14 platy! Drtivá většina zaměstnanců v soukromém sektoru, kteří státní sektor živí, také žádné 13 a 14 platy nemá!! Opravdu nechápu z jakého důvodu by tyto platy měli dostat!!
Mj. ve srovnání s jinými státy EU je dle statistických udajů v naší státní správě obrovská přezaměstnanost! Pokud jste někdo byl v poslední době na některém městském úřadě či na mimisterstvu, zjistíte, že zde nic nefunguje, nidko nic neví, nikdo za nic neodpovídá!!! A to ještě pracují 3 dny v týdnu (všichni známe úřední hodiny na úřadech!!) Je to opravdu nehoráznost žádat tyto a platy, když jejich výkony tomu absolutně neodpovídají!!!!!!
Myslím, že pokud jsou státní zaměstnanci nespokojení, nic jim nebrání jít pracovat do soukromého sektoru!! mám však obavu, že málo kdo bych zvládnul tempo a požadavky na výkony, které je v soukromé sféře nesrovnatelně tvrdší!!
0/0
31.3.2004 11:04

Pavel

Re: No tak
Rozmýšlel jsem se, jestli mám reagovat na tento váš arogantní a neomalený výpad. Neuvádíte jediný smysluplný argument. Rétorika, jakou používáte je tak na úrovni bulvárního plátku. Pokud chcete vést rozumnou diskusi, pak si přečtěte můj včerejší příspěvek. (je hned pod vaším) a zkuste mi rozumně oponovat. (nemůžete přeci bez znalosti vnitřních vazeb posuzovat výkonnost jakékoli organizace. To Vás na fakultě neučili? ) Mimochodem používání frází typu "Všichni známe....." jsem už slyšel před dvaceti lety. To že má úřad úřední hodiny 3 dny v týdnu neznamená, že tam úředník není a nic nedělá. On tam je a zpracovává podněty od občanů, které obdrží právě v úředních hodinách. Dále tvrdíte, že jste absolvent VŠ, pak se divím Vaší neúctě ke vzdělání. To chcete aby učitelé učili Vaše děti zadarmo? A kdo by je učil, když by všichni utekli do soukromého sektoru? Učit děti není žádná legrace a oni si své peníze plně zaslouží.
0/0
31.3.2004 12:55

Pavel

Bohužel
Pročetl jsem si předchozí příspěvky a potvrdilo se mi přesvědčení, že v naší společnosti je hluboce zakořeněná řada fám a mýtů o práci ve státním sektoru. Například plat. Plně kvalifikovaný systémový inženýr s dvanácti lety praxe má přibližně 15 000 čistého. V původním dvanácti třídním tarifu to byla funkce řazená do desáté třídy. V novém tarifu byla posunuta do jedenácté platové třídy a dotyčný si pomohl o 40 Kč hrubého. (příslušné tarifní tabulky jsou k nahlédnutí na stránkách MPSV). Ptám se, kde je těch 5% nárůstu? Podotýkám, že takto kvalifikovaní odborníci mají v komerční sféře přibližně dvojnásobek. Další mýtus : státní zaměstnanec = nepříjemný úředník. Omyl! Klasických úředníků je naprostá menšina. Do státního sektoru patří mj. policisté, hasiči, vojáci, lékaři, učitelé, lidé zajišťující technicky chod státních a obecních institucí a mnozí další. Další mýtus: placené přesčasy. Přesčas může být placený pouze když je nařízený a právě v tom to vězí. Žádný šéf Vám přesčas nenařídí, protože by ho musel zaplatit a to by musel zdůvodnit svému šéfovi, prostě infosystém musí běžet a jak to zajistíte je Váš problém. (za poslední tři roky jsem odpracoval přibližně 1200 hodin přesčas a nezaplatili mi ani jednu). Další mýtus: Ten zatracený 13. a 14. plat. To je normálně nároková část mzdy. Činil polovinu měsíčního platu. Vždycky jsem tvrdil, že je to nešťastné pojmenování a mělo se to rozpustit do tarifu. Jenže to zřejmě byla cestička k úspoře. Prostě letos přijdu asi o 12 000. Protože mám dvě děti a ženu na matěřské, bude to docela rána. Další mýtus: teplé místečko. To je prostě, jako všude jinde (a nepracoval jsem vždycky jenom pro stát, takže vím o čem píšu). Všude jsou lidé chovní a lidé tažní.
Takových mýtů je prostě celá řada. Jsme prostě zaměstnanci jako jiní a průměrně inteligentní lidé by to mohli pochopit. Nejsme žádní nenažranci ani líní sráči (tedy valná většina). Pouze chceme aby zaměstnavatel , tedy stát, plnil své sliby.
0/0
30.3.2004 14:34

Jirka6810

skoro
by se s Vaším příspěvkem dalo souhlasit. Jen přopomínka k dvojnásobku v soukromé sféře je taková hezky napadnutelná - proč tam ještě nejste?
 
K tomu, že přijdete o peníze - nebudete sám. Jenže živnostníček má prostě smůlu - nemá za sebou dalších 749 999 lidí a proto, je-li to možné, pokračuje dál i přes "socialistickou vládu", která mu jde tvrdě po krku.
 
A sliby státu - od 89 všechny vlády slibovaly podporu drob.podnikání a  skoro "kde nic tu nic". Třeba na tozdíl od stát.zaměstnanců, kterým platy celou dobu rostly.
 
Takže teď došlo i na Vás.  Nepíšu to, abych Vás popíchl ani rozčílil, ale jen pro srovnání, jak to tu běží. Protože každý toho víme o tom svém vždy nejvíc.
0/0
30.3.2004 14:53

Pavel

Re:
Skoro by se dalo s námitkou souhlasit.
ad1) Trpím komlexem nepostradatelnosti  (ve skutečnosti potřebuji doladit angličtinu a zmizím)
ad2) Ano souhlasím, živnostníci jsou opravdu nejvíce biti a vím o čem mluvíte. Moje žena má právě kvůli mateřské pozastavenou živnost a vážně uvažuje, že s tím praští úplně.
ad3) Ano platy rostly, ale nikdy nedosáhly na plat v nestátní sféře (mluvím o průměrech a to je vždy sporné)
ad4) Nerozčílíte mne, neboť se rozčiluji pouze do výše platu, takže jsem jako želva. Nicméně přeci jenom bych se trochu ohradil proti formulaci "Takže teď došlo i na Vás" To zní skoro tak, jako byste nám to přál. Jeden můj kolega to před časem vyjádřil následujícím způsobem "Nehádejme se kdo je v tý řiti hlouběji a pojďme zmlátit toho, kdo nás tam nacpal". Mimochodem povšiml jste si, jak se manipuluje s míněním prostřednictvím médií? Když se přiškrcovali živnostníci tak se v lidu vyvolával dojem, že jsou to podvodníci a patří jim to. No a teď zase my jsme prezentováni jako nenažranci a vůbec co bychom ještě chtěli.
0/0
30.3.2004 15:28

Jirka6810

"Tak
teď došlo i na Vás" - právě vůbec nebylo myšleno zle. To bylo čisté konstatování. S Vaším kolegou souhlasím.
Manipulace nejen s veř.míněnín, ale i fakty je téměř jediné, co by této vládě opravdu šlo.
Já s mými známými říkáme(Kameňák): Dnes je krásný den :-)))
A myslíme vládu, koho jiného
 
 
 
 
0/0
30.3.2004 16:09

David

Re:
Naprosto souhlasím s Pavlem, myslím, že to vystihl skvěle. Pracuji taktéž ve státní sféře, to o čem píše je naprosto pravda, dokonce by se dalo říct, že jsme stejné "případy" jak příjmově tak sociálně. Děkuji za příspěvek.
0/0
30.3.2004 15:10

Venca

Re:
Problém je v tom že jako státní zaměstnanec nemůžete mít víc než kolik je ve státním rozpočtu na váš plat určeno.Tedy kde nic není ani smrt nebere.Můžete sice věřit slibům vlády ale to je také asi tak všechno.Prostě vláda nemá kde brát a zvyšovat donekonečna daně to také nepůjde,takže co s tím naděláte.Můžete jít na fotbal a tam se vybrečet.
0/0
31.3.2004 5:14

Tomáš Marný

Re:
Vy chcete od vlády, aby dodržovala slovo? Jak bylo vládou zdůvodněno přesunutí výplaty dávek státní sociální podpory z pověřených obcí na Úřady práce od 1.4.2004? Úsporou, neboť Úřadů práce je mnohonásobně méně, že? A co jsme se dozvěděli tento týden? Že si tento přesun vyžádá 243 nových pracovních (= úřednických) míst a desítky milionů korun na vybavení, protože některé obce odmítají převést majetek zpět na stát bezplatně, takže se od nich bude kupovat, pronajímat nebo kupovat zcela nový, že?
0/0
31.3.2004 7:15

Anna

nechapu
Moc tomu nerozumim....ale kazdy statni urednik podle me dostava za prescasy zaplaceno.Za co chteji 13. a 14. platy? Za to, ze na to byli zvykli? Penize vsichni dostavaji za praci.Mam ve statni sfere nekolik let kamaradku a ta se nikdy nepredrela. Nikdy nechapala, za ja jako soukromnik opravdu nekdy nemam cas s ni poklabosit v pracovni dobu o jejich problemech a nikdy jsem ji to nevysvetlila. V soukrome sfere neni normalni, ze za prescas neco dostanete a kdyz svoji praci nestihate, tak ji holt dodelate po pracovni dobe.Urednici? Co nestihnou dnes, odlozi na zitrek...zitra je taky den.Statni urednici za jakykoliv prd co udelaji navic dostanou penize.Kdyz se jim to nelibi, at jdou podnikat.Je spousta lidi, kteri vi, ze kdyz na neco nemaji a nechteji mit zodpovednost, tak muzou delat urednika za jiste penize, v teple a v klidku.Jsou to lini sraci, kteri zavidi soukromnikum jejich "vysoke" platy, ale nevidi, ze je za tim drina, kterou oni neznaji.Kazda prace je dulezita a ma sve pro a proti a kazdy si podle svych schopnosti muze zvolit.
0/0
30.3.2004 11:19

tripple

Re:
13 a 14 plat je ve skuečnosti jen polovina těchto platů. a jde o špatnou formulaci danou zákonem. tento plat měl kdysi sloužit jako takové přidání k platu podle tarifních tabulek. aby ten plat byl alespoň trochu zajímavý. pokud 13 a 14 plat bude rozpuštěn v platech měsíčních, bude vše ok. protože pak už by se to nejmenovale nijak. to vás pálí, že papírově má někdo o 2 platy víc než vy. i když v konečném součtu to dá.... já jsem se svou prací spokojen. vaše šarvátky jsou směšné. úředníci napadají soukromníky že okrádají stát a naopak. heh he
0/0
30.3.2004 11:27

Anna

Re:
A vy jako statni zamestnanec nedostavate mesicne premie? Nevim, ptam se? Nejsou to sarvatky. Soukromnici maji vetsinou vice penez za to, ze pracuji sami na sebe a nikdo jim nezaruci staly mesicni plat, je to daleko vetsi zodpovednost.O vsechno se museji postarat sami.Tak se nedivte, ze se Vam divime, kdyz kricite. Mate jistotu, jiste penize o kterych jste vedeli, kdyz jste tu praci brali. Pokud jste pomohli svou praci statu k vetsim ziskum, tak si zaslouzite nejake premie a pokud se tomu rika 13. a 14. plat, tak prosim. Ale podle nazoru tady, vidite, ze vetsina lidi na Vas jen nadava. A kdyz clovek jde na urad, tak se nestane, ze byste byli vstricni a chteli nekomu pomoci, ale spis zneprijemnit zivot. Vzdycky mam pocit, ze obtezuju.
0/0
30.3.2004 11:43

Daňový úředník

Re:
Státu se rozhodně vyplatím, prémie nedostávám. Sobotka na nás zvysoka kálí, raději zvyšuje daně všem. My se nesrovnáváme s podnikateli, to dost dobře nejde, zato se můžeme srovnávat např. se státními zástupci, aspoň ti z nás s odpovídajícím vzděláním, a především s výši platu vůči průměrnému výdělku ve státě.
0/0
30.3.2004 11:51

Mustafa

Re: Dovolím
si odpovědět. Na městských úřadech nejsou placené přesčasy, nejsou měsíční prémie. Prémie jsou půlročně, ovšem když se na ně seženou peníze - což se ne vždy podaří a jejich výše není jistě taková aby tu někteří hystericky reagovali, jak se někteří zaměstnanci státu mají (nejde o Vás)
 
0/0
30.3.2004 11:53

Anna

Re:
...a nejsou nahodou prescasy v zakoniku prace?V soukrome sfere to take neni, nebo lepe receno kazdy zamestnavatel to tutla, aby nemusel platit. Ale zase ty lepsi, za dobre vykonanou praci, ktera vynese vic nez se predpokladalo dava premie. Je to  tezke, protoze je to na tech co rozhoduji o penezich.Pokud vasi nadrizeni nevidi kdo opravdu pracuje a kdo si odsedi pracovni dobu asi si nemuzete stezovat na stat. To je zase jina kapitola....a tady je uz uplne zbytecne diskutovat. I kdybychom tam nasli nekolik dobre smyslejicich, ten bordel tam je semele a sami nic nedokazou.
0/0
30.3.2004 13:02

U-D-A

Re:
Mám v soukromé sféře několik kolegů a mohu říct, že se moc nepředřou. Okrádají zaměstnavatele, zodpovědnost žádnou a za každou minutu na víc tvrdě vyžadují peníze. Lze s jistotou tvrdit, že ve státní sféře se nemohou kvůli své neschopnosti uplatnit. A to jsou právě ty závistivý sráči, kteří závidí státním zaměstnancům jejich podprůměrné mzdy, ale nevidí, že je zatím dřina, kterou oni neznají.
0/0
30.3.2004 11:42

Anna

Re:
K tomu Vam mohu jen rici, ze az to jejich zamestnavatel zjisti, tak je vykopne. Pokud to nezjisti, tak je to jeho problem a brzy zkrachuje.Rozhodne mu stat nepomuze, nebo ano?
0/0
30.3.2004 11:48

KarlaEgon

Re:
Mila Anno. Jsem statni zamestnanec, nemyslim si o sobe ze jsem lini srac, jak vy tvrdite. A soukromnikum nezavidim uz vubec nic. pouze se snazim dela svoji praci a delat ji dobre. Dle toho hodnotim i ostatni a nezalezi na tom zda je to statni zamestnanec, ci soukromnik atd. Kdyz vidim kolegu, ktery to flaka, to jeste neznamena ze jsou vsichni stejni, kdyz vidim neprijemnou prodavacku v kramu, neznamena to, ze jsou vsechny stejny, kdyz vidim zivnostnika, krtery me bere na hul, kdyz si u nej objednam praci, neznamena to, ze jsou vsichni lini sraci, jak tvrdite vy. Kdyz vidim zamestnavatele (pravnicko osobu) ktera zdira zamestnance, kde muze, neplati ni nez minimalni mzdu, taky to neznamena, ze vsichni zamestnavatele jsou stejni. Je to o lidech, o slusnost, pracovni moralce a kazni.
0/0
30.3.2004 11:45

Mustafa

Re: :-)
hezky řečeno. Ono ve většině příspěvků jde o klasickou českou závist. Když to nemám já ať to nemá nikdo a jak to opravdu je mě nezajímá.
0/0
30.3.2004 11:55

KRISHOT

Re: To
je zřejmě nějaká scifi - přesčasy, které jsou propláceny. U Vás možná ano, ale ve státní správě ? Ještě jsem se s tím nesetkal.
0/0
30.3.2004 12:00

ewerell

Daně a jak na ně...
Blíží se odevzdání daní!!! Tak si tam hlavně nezapomeňte započítat i toaletní papír, cestu na dovolenou, domácí kino a vůbec je potřeba stát ošulit jak nejvíc to jde. Proč by jste měli živit tak upadající stát, že? Zasaďte mu prosím ránu z milosti! A snížit mzdy státních úředníků na polovinu by bylo třeba! Stejně VÁM jenom znepříjemňují život tím, že mají tu drzost nějaké daně po VÁS vůbec chtít!!!
0/0
30.3.2004 11:16

Daňový úředník

Re:
Neboj, my ti to z výdajů vyházíme, s penálíčkem doměříme, a prokurátorovi tě předáme!!! A budeš jinak zpívat!
0/0
30.3.2004 11:54

Marty

Re: Tak, tak
Tak mám pocit, že Ti co nikdy nepodávali daňové přiznání si myslí, že se tam dá nepsat všechno. Velký omyl.
0/0
30.3.2004 12:06

noname

nakopat
Jak to, že se třinácté platy vyplácí už teď v květnu? Pokud vím, je to pátý měsíc! Nechtěli byste je náhodou už v lednu, vy nenaž.....? A jako zaměstnavatel bych Vám nařídil podle zákoníku práce polovinu dovolené si povinně vybrat ve 13. měsíci - kdo to nezvládne, dovolená propadá a neproplácí se.
0/0
30.3.2004 10:56

Mustafa

Re: ??
teď??, v květnu ????  vyplácí se to podle zákona, ale to neřeš :-)
0/0
30.3.2004 11:07

platič

Re:
Příteli,zalez do své norzya nekaz vzduch.
0/0
30.3.2004 11:20

ewerell

Vzkaz tržním komsomolcům 2.
Je to věčný problém, zda nejprve zvednout platy ve státní sféře a tím zastavit odliv mozků a pracovitých rukou, anebo zvýšit produktivitu státních pracovníků a potom ... no jo ale jak? Jak změřit a ohodnotit produktivitu práce např. učitele, lékaře, zdravotní sestry, úředníka, policisty, hasiče, ošetřovatelky v domově důchodců... Nebo je lepší polovinu jich propustit a zbylé peníze rozdělit ostatním? A kterou prosím polovinu? Jaké zvolit kritérium? Dělal jsem 7 let ve státní organizaci - vědecko-výzkumný ústav. A všiml jsem si tam 2 skupin zaměstnanců: 1. skupina - vědecké a odborné kapacity, machři ve svém oboru, citace v zahraničním odborném tisku, pracovní doba z čistého profesního zájmu prodloužená do nočních hodin. A plat? No hrůza. Za to by leckterý z 27-letých jupíků ráno ani nevstal z postele. Ale měli tak vyhraněnou specializaci, že těžko by někde v soukromé sféře našli uplatnění. Těm zvednout plat na dvojnásobek by bylo málo. 2. Kancelářští povaleči jejichž jediným zájmem bylo kafe, noviny, cigareta, oběd a padla. A hlavně dožít takto do důchodu. Těm zkrátit plat na polovinu by bylo ještě velkorysé. Takže, máme sice dvě skupiny (poloviny to nejsou!), ale kdo je schopen je lokalizovat a provést radikální řez? Zvláště druhá skupina má neuvěřitelnou schopnost maskování a naopak zviditelňování a zdůvodňování své existence. A taky zhoubného působení na pracovní morálku svého okolí a nově příchozích vysokoškoláků.
Martin Nevrla, Ostrava
0/0
30.3.2004 10:49

Carloos

Re:
0/0
30.3.2004 11:02

Marty

Re: Pár návrhů
Změřit a ohodnotit práci některých profesí lze velmi jednoduše. Například u učitelů. Neplatit přes rozpočet, ale přímo. Nechat peníze lidem a ty si najdou tu nejlepší možnou školu pro své děti a té dají peníze přímo. No a pokud tam učitelé nebudou dobře připravovat jejich děti, tak se holt přesunou do jiné školy. Postupně se školy rozdělí mezi ty dobré (poptávka převyšuje nabídku) a ty horší. A věřte, že se tak vyřeší i systém "já na bráchu", na který si i sami úředníci stěžují. No a ve zdravotnictví jeto stejné. Pokud na mě bude doktor sprostý, sestra se bude věnovat bůhví čemu, tak se budu snažit dostat jinam. Výzkum je totéž v bledě modrém. Každý výzkum musí mít praktické využití. No a když ho má, tak se dá prodat. To je celé. Co se týká "klasických" úředníků, tak bych navrhoval nejprve definovat co je potřeba tímto způsobem zajišťovat. Tím by se zjistilo, na co všechno se vydávají zbytečné peníze a ty pak dát tam kde jsou potřeba.
0/0
30.3.2004 12:21

Josef14

Re:
Myslím, že každý výzkum nemusí mít ihned praktické využití a tedy jsou obory, které si komerční sektor nikdy platit nebude a přesto je lidsto potřebuje a v budoucnu dokonce můžou být nutností pro přežití (např. výzkum vesmíru a další). Redukce klasické administrativy musí pochopitelně začít od definování funkcí, které pro stát musí nezbytně vykonávat a těch ostatních, které je možné minimalizovat. Jenže to jak těžky politický úkol, že od dnešní politické reprezentace jej nelze očekávat... Jsem skeptický v tomto.
0/0
30.3.2004 12:55

ewerell

Vzkaz tržním komsomolcům 1.
Jestli si někdo z tržních komsomolců myslí, že naprosto zjevnou radou pro první skupinu je návrh na odchod do soukromé sféry, tak je vedle jak ta jedle. To by mu totiž zanedlouho neměl kdo učit děti, ochránit majetek, uhasit požár, postarat se o babičku v penziónu nebo předpovědět počasí. Kdo by totiž "za ty peníze" tam šel dělat, že. Zase jen druhý typ pracovníka. Dokážu si představit, že v případě absence úředníka na úřadě by sice autor zaručeného řešení nejprve zajásal, ale to bychom se dostali o 200 let zpět. Posléze by i on při nějaké žádosti přišel na poznání, že ten stát tak nějak přece jen potřebuje. Po svých osobních zkušenostech se kloním k řešení podle prvního receptu, ale obávám se, že je už s ohledem na současný stav našeho státního rozpočtu pozdě. To měly udělat naše vlády už tak před 8 lety. První pokus o narovnání sice proběhl v roce 1992, ale pak se propast mezi platy v soukromé a státní sféře opět prohloubila. Jediným, ale dosti absurdním řešením je tlak současné nezaměstnanosti na ochotu i schopných lidí přijmout místo ve státní sféře za mzdu nižší, než předtím ve sféře privátní. Martin Nevrla, Ostrava
0/0
30.3.2004 10:47

4-řka

Re:
vážení pané ten majetek mi i přes zvyšení plátů policistů nikdo neochraní.Auta v Praze vykradají a nikdo není s tím to vyšetřit.Na cizince se taky nelze v tom vymluvit protože to dělají zlaté české feťacké ručičky.Tak že nekdy je třeba si řikat pravdu i když to bolí
0/0
30.3.2004 17:34

Tomáš Marný

Kdybych přišel...
... za šéfem, že mi buď dá 13. a 14. plat, tak jsem druhý den nezaměstnaný.A to bez ohledu na to, že by na mé místo hledala firma náhradu dlouhou dobu.
0/0
30.3.2004 10:30

Daňový úředník

Re:
A co jako? Kdybys ty platy měl v pracovní smlouvě, tak bys je chtěl nebo ne???
0/0
30.3.2004 10:48

Carloos

Re:
no já nevím, ale já je mám v kolektivní smlouvě a né v pracovní... no možná se pletu nebo je to na úřadech jinak...
0/0
30.3.2004 11:00

Daňový úředník

Re:
To je vcelku jedno, kde je máte, jde o to, zda jde o nárokovou, pevně danou složku platu, bez ohledu na to, jak se to jmenuje. Snížení nárokové složky pak znamená snížení platu, což v našem případě znamená pohrdání prací státních zaměstnaců, obzvláště s ohledem na to, ža si poslanci platy zvýši a pak zmrazili, takže na tom pěkně vydělají, zato úředníky ojebávají. Myslím, že je jasné, že Sobotka nechce dobře vybírat daně /ostatně se sníženými platy úředníkům toho těžko dosáhne/, zato zvyšování sazeb všem, to je jeho!!!
0/0
30.3.2004 11:08

simsalabim

Re:
, Ale aby byly peníze pro nenažrané státní zaměstnance, tak se musí někomu vzít!! Asi těm, kdo berou nejméně!
0/0
30.3.2004 11:36

Tomáš Marný

Re:
Jasně, kdybych viděl, že je firma v pr..., půjčuje si na kde co a má dluhy ve výši pětinásobku ročního obratu, tak bych je určitě chtěl :-)). Vůbec by mi nedošlo, že za dva měsíce nebudu mít třeba ani normální plat, protože buď nebude ta firma nebo v ní nebudu já. Jenže tohle vám úředníkům nedochází a nikdy nedojde, jste jak Pepíček Rejholcoc, který říkal "Maminko, já chci buchty" a když mu maminka řekla "Ale Pepíčku, já jsem nepekla" tak odvětil "To je jedno, ale já je chci!" :-p.
0/0
30.3.2004 11:32

Daňový úředník

Re:
Berňáci si na sebe vydělají, protože doměří a vymůžou více, než kolik stojí. Přesto naší prací brýlatý plešoun s kobylími zuby pohrdá, takže snížením platu se výběr daní rozhodně nezlepší. A zase se budou leda zvyšovat daňové sazby nám všem....
0/0
30.3.2004 11:45

Carloos

???
já sice 13. a 14. dostávám, ale neberu to jako samozřejmost. Firma prosperuje, tak ho dostanu. Když prosperovat nebude nedostahu. Hotovo. Jasně, mohl bych stávkovat, ale zákoník práce nezákoník práce, buď bych letěl, nebo by mě snížili osobní ohodnocení, takže bych na tom byl ještě hůř. Zaměstavatel úředníků je stát. Prosperuje??? Ne. Tak jaký 13. a 14. platy???????? Až bude rozpočet vyrovnanej nebo v plusu.... klidně si berte i 15. a  16. plat...
0/0
30.3.2004 10:22

xray

Re:
zaměstnavatel není stát ale třeba např. městský úřad, finanční úřad, živnostenský úřad.
0/0
30.3.2004 10:30

Tomáš Marný

Re:
Jo, a právě proto se říká "státní zaměstnanec" a ne "finanční zaměstnanec" atd., že? Odkud asi tak ty úřady berou peníze?
0/0
30.3.2004 10:34

Carloos

Re:
dík
0/0
30.3.2004 10:45

onyx

Re:
pokud jste zaměstnancem třeba finančního úřadu. máte smlouvu s finančním úřadem, nebo řiditelstvím. nikde není psáno s českou republikou, českým státem....ale jste samozřejmě zaměstnancem státu. při posuzování výsledků by se ale mělo postupovat dle výsledků vašeho zaměstnavatele a ne státu.
0/0
30.3.2004 11:00

Carloos

Re:
jasně, ale peníze ti přidělí stát... no a když je kasa prázdná????
0/0
30.3.2004 11:05

x

Re:
tak by se měly snížit přídavky, sociální dávky, a platy všem státním zaměstnanců. zajímalo jak byste řvali kdyby vám snížili příspěvky na děti. protože je kasa prázdná.
0/0
30.3.2004 11:09

Carloos

Re:
to ale srovnáváš hrušky a jabka. Já se bavím o 13. a 14. platu a ne o snižování platu. Copak někdo dostává 13.  a 14. přídavky na dítě nebo soc. dávky????????  Nenapsal sem ani slovo o tom, aby se úředníkům snižovali platy.
0/0
30.3.2004 11:29

Daňový úředník

Re:
Onyxi, to se právě pletete. Zaměstnavatelem je Česká republika, kterou úřad zastupuje, a to aspoň u některých druhů úředníků (státních, neobecních)
0/0
30.3.2004 11:14

simsalabim

Re:
, Pokud jsou přesné informace v tisku, tak se na mzdy státních zaměstnanců letos přidalo 5%. Tak pořád nebrečte, že máte málo!
0/0
30.3.2004 11:38

Hater

občanské nepokoje
Je nutno vytlouci ve Strakovce okna, zapálit budovu a podříznout krk Špidlovi a spol. Jinak zbytek zločinecké sebranky politiků chrochtajících slastně u plného žlabu nepochopí, že jsou tu oni pro národ a ne národ sluhů pro ně jako za éry KSČ.
0/0
30.3.2004 10:19Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.