Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vláda nás dusí, stěžují si podnikatelé

Rekordní nezaměstnanosti se Česko zbaví, až vláda více uvolní ruce firmám. Podnikatelé se shodují, že za lepších podmínek dají práci více lidem, než se jich zaměstná za státní peníze. Jejich zástupci se mimořádně sešli na takzvané tripartitě s odbory a vládou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

breindl

Jinak ne
Nic nechci !
 
Zrušte Zákoník práce, a já zde na severu zaměstnám jednoho člověka, jinak ne.
Zrušte různá nesmyslná osvědčení a jiné pitomosti, a já zaměstnám druhého člověka , jinak ne.
Stanovte odvody ze soc. pojištění a zdravotního pojištění na polovinu, a já zaměstnám třetího člověka, jinak ne.
Stanovte všechny daňové sazby na jednotnou sazbu 15%, a já zaměstnám čtvrtého člověka, jinak ne.
Bude nás pět, tak že ještě zaměstnám i nějakou paní na účetnictví a jiné činnosti, jinak ne. Udělejte to, a já dubu platit svým lidem mzdu a jiné. Budou mít na nájemné různé jiné platby, jídlo, oblečení, dovolenou a jiné. Těch šest lidí bude mít i šest manželů a i nějaké děti.
Těch šest lidí bude občas i přizývat na jednorázové akce pro potřebné.
Zakažte socialismus a po desetiletí poctivé trmácející práce bude líp, jinak ne.
0/0
20.4.2004 20:40

Petr S.

rovnost
Všichni jsme podnikatelé, někdo podniká se svejma penězma, někdo s tím co se naučil, někdo pronajímá zaměstnavateli svoje tělo a čas. Nevím, proč si zaměstnanci nemají počítat a platit svoje daně, ale musí to dělat zaměstnavatel. Dokonce jim i místo státu počítá a vyplácí nemocenskou a sepisuje žádosti o důchod. Nevím, proč mají zaměstnanci po ukončení práce dostat ještě dva platy na cestu. Nevím, proč živnostníkovi nesmí marodit dítě, když platí nemocenský pojištění jako zaměstnanec, nevím, proč se pojištění trhá na dvě části - malou na pásce a obrovskou tajnou. Vlastně asi vím, kdyby si byli všichni před daněma rovni, asi by zaměstnanci nevolili SocDem, ale řvali bysme společně, že za ty prachy co nám seberou, by taky mohli páni nahoře něco předvést. Jenže jednodušší je štvát zaměstnance a firmy proti sobě. Rozděl a panuj. Blbý češi, blbá vláda.
0/0
14.4.2004 14:44

Jirka 38

Re: Rovnost
Zaměstnavatelé by měli uvádět na výplatní pásce obě části sociální a zdravotní daně a pak ještě vedle částky k výplatě i celkové náklady na zaměstnance. Asi by se zaměstnanci nestačili divit - doposud platí co oči nevidí to srdce nebolí....
0/0
14.4.2004 23:03

Jita

Re: Už
přes dva roky uvádím svým zaměstnancům na výplatní pásce částku, kterou za ně ještě platím . Zpočátku se divili a nechápali, teď jim to je jasné, že to musí všechno sečíst.
0/0
17.4.2004 21:26

Lou

Proč?!!!
Proč už v týhle zemi někdo nebouchne do stolu a neřekne DOST! Přece není do nekonečna možný vymýšlet nějaké české cesty a vést zemi do pořád větších sraček. Jsou ti lidé nahoře tak blbí nebo to dělají schválně? Všechny státy, které prosperují mají společné jedno - nízké daňové zatížení, podpora podnikání, minimum byrokracie. Žádná země, která tyhle tři základní principy nedodržuje, nemůže prosperovat. ČSSD opěvované Švédsko se propadlo díky nesmyslným sociálním experimentům z první pětky na konec druhé desítky bohatých zemí. Dokonce ani Německo se svým ročním exportem 750 mld EURO a gigantickým průmyslem není schopno udržet sociální stát. My máme holou prdel, nedokážeme se téměř v žádném oboru uplatnit na světovém trhu, ale místo podpory lidí vytvářejících hodnoty rozvíjíme náš sociální stát podporující pouze lenost, neschopnost a závist.
0/0
14.4.2004 13:23

Daňový úředník

Tutovka
Je zcela zjevné, že nejvíce řvou daňoví podvodníci, co se mají dobře. Jako příklad možno uvést Daňového soumara a Fr.Nedobrotu. A všichni ti podnikatelé co se jim tak špatně dýchá, mohou vzhledem ke svým schopnostem svobodně zplna hrdla dýchat v zaměstnaneckém poměru, kdy už na daních stát neokradou ani o padesátník!!
0/0
14.4.2004 11:22

Englishman

Re:
Je zcela zjevné, že okrádáš stát, potažmo i všechny daňové poplatníky. Jsi prostě obyčejný zloděj a patříš do vězení. Navíc jsi hlupák, který netuší, že právě ti podnikatelé, které tak nenávidí, ho živí.
0/0
14.4.2004 11:27

Daňový úředník

Re:
Hlupáčku, a podnikatele zase živí jejich zaměstnanci, kde by většina bez nich byla. Do vězení patří všichni daňoví podvodníci tak jak je tomu ve slušných zavedených demokraciích. My si naopak za svoji práci, kdy tyto zloděje odhalujeme a penízky z nich vymlátíme zasluhujeme slušné ohodnocení. To plešaté pako s kobylími zuby Sobotkovic si toho ovšem není vědomo, a raději všem zvyšuje daně.
0/0
14.4.2004 11:32

Radim

Re:
K cemu ohodnoceni? K cemu 13. a 14. platy. Vy si prijdete na pekne prachy z uplatku, tak nekecej.
0/0
14.4.2004 11:38

Englishman

Re:
To, že podnikatele živí jejich zaměstnanci, vymyslel Karel Marx. Takže už víme, že jsi nejen zloděj, který v pracovní době využívá majetek svého zaměstnavatele pro svou zábavu, ale ještě přesvědčený marxista. Osobně nevidím žádný rozdíl mezi podnikatelem, který stát okrádá neplacením daní, a úředníkem, který stát okrádá soukromou zábavou v pracovní době. Do vězení patří oba.
0/0
14.4.2004 11:40

Daňový úředník

Re:
Ber to třeba jako ministávku kvůli snižování platů. Ty asi budeš zase extrémní pravičák, podle kterého vytváří hodnoty jedině podnikatelé, ač to jsou takové chudinky ničené státem, málem umírající hlady..
Jedině kdo nemá v práci ani minutu prostoje má morální právo mě napadat za to, že tady vložím příspěvek. ty to asi vskutku nebudeš...
Už jsem dnes poslal hezkých pár pozdravů daňovým neplatičům co si myslí, že mohou zákony tohoto státu beztrestně porušovat.
0/0
14.4.2004 12:06

Englishman

Re:
Extrémníé pravičák nejsem, v civilizované zemi bych se klonil do středu. Také si nemyslím, že hodnoty vytvářejí jen podnikatelé, protože si myslím, že peníze nejsou ta největší hodnota. Finanční hodnoty ale opravdu vytvářejí VÝHRADNĚ podnikatelé, a to přímo ad definitio.
Na rozdíl od tebe se zaměstnávám sám, sám si určuji pracovní dobu a sám si určuji volno. Také zcela běžně pracuji v době, kdy ty se válíš v posteli nebo sedíš u piva. Tím posledním se nijak nechlubím, je to spíše k pláči, ale staví mě to do zcela jiné situace. Já můžu sedět na iDnes kdy chci, protože pracuji pro sebe. Tvoje pracovní doba patří zaměstnavateli, proto ho zábavou v pracovní době okrádáš. A protože jsi státem placený úředník, okrádáš stát a tedy i mne.
0/0
14.4.2004 13:44

Venca

Re: Englisman
Ty si nemáš na co stěžovat ty jsi si podnikání vybral dobrovolně.Na začátku 90 let byly uměle nastaveny podmínky tak aby se podnikání rozvinulo ale na úkor všech ostatních.A v tom duchu byly nastaveny a přijaty všechny zákony,vyhlášky a nařízení.Ale v době svého vzniku bylo česko v jiné ekonomické pozici než je dnes,nebylo zadluženo a byly tu výrobní lednotky což dnes již není.Proto je snaha zrušit pokřivené zákony a normy umožňující podnikání na úkor společnosti a nahradit je jinými těmi skutečnými.Dost velkou daň společnost zaplatila za rozjezd podnikání.Končíme - buď se přizpůsobíte nebo chcípnete.
0/0
14.4.2004 19:24

Dov

Re: uredniku nekrad
Přestaň surfovat za peníze daňových poplatníků ty socko přibl%lá a koukej mazat makat. Za to tě platíme!!!!!!
0/0
14.4.2004 11:30

Daňový úředník

Re:
Primitiv tvýho kalibru mě rozhodně neplatí....
0/0
14.4.2004 12:01

Dov

Re:
právě jsi popsal sám sebe, socanský primitive! dojdou státu na tebe prachy, půjdeš od válu, ty česká sprostoto s mozkem Švejka...
0/0
14.4.2004 14:21

george81

takhel to nikam nepovede
To jsou tam ty lidi na vládě tak blbý, když budou neustále zvyšovat daně a tak podobně tak prostě ubude podnikatelů. Tím pádem bude měně pracovních míst a bude se vyplácet více na podporách, aby na to stát ale měl tak bude zase vybírat více! No a takhle to může jít pořád dokola. Co takhle místo vyplácení peněž nezaměstnaným radši ulevit podnikatelům který pak budou zaměstnávat lidi. Mě to přijde daleko lepší, dostat sice méně pěněž od firem ale zas díky tomu nemuset placit za nezaměstnané.
0/0
14.4.2004 10:48

Englishman

Re:
To soc-dem nikdy nenapadne a i kdyby náhodou napadlo, tak to neudělají. Jejich voliči jsou totiž závistiví a oni to velmi dobře vědí. Takže raději budou pod sebou i pod celou zemí podřezávat větev. Mimochodem: nejde jen o peníze (odvody), jde i o komplikovanost propouštění a byrokratickou zátěž. Když drobný podnikatel dostane větší zakázku, nemůže přijmout na pár měsíců jednoho pomocníka. Je to pro něj tak obtížné, že raději bude dělat sám 14 hodin denně soboty neděle.
0/0
14.4.2004 11:01

lubie

Re:
lidicky na vlade tak blby nejsou, to jsou pouze SOCIALNI demokrate, kteri svoji roli docela delaj dobre...blby jsou spis ty lidicky pod hradem
0/0
14.4.2004 11:18

Daňový soumar

Vláda dusí záměrně
Drancující vládnoucí kohorta chce zlikvidovat drobné podnikání v ČR z těchto důvodů:
1. Zajistí si hlasy závistivé a neschopné lůzy, která tvoří většinu voličů a hojně ji najdete i zde, v příspěvcích.
2. Zlikviduje vrstvu, která je nezávislá na státních dávkách a žebračenkách a po zvolených stranách chce, aby plnily své sliby. Kdo včas neemigruje, bude zavřen.
3. Zlikviduje konkurenci svým sponzorům a firmám příbuzných.
4. Jednotliví partajníci se snáze dostanou k mnohem tučnějším korytům ve správních radách státních a polostátních monopolů.
5. Drancující kohorta bude snadněji a účinněji vysávat a likvidovat ekonomiku ve jménu šokiální spravedlnosti.
6. Státní mopslíci (ouředníčci) budou mít jednodušší cestu k úplatkům.
7. S výjimkou několika rovnějších si budeme všichni solidárně rovni v šokiální bídě!
KUPŘEDU LÉVÁ, NA PŘÍDĚL CHLEBA TO JE NÁŠ CÍL!!!
0/0
14.4.2004 10:30

DerDIE DAS

Re:
pekne vyjadreno Danovy Soumare. PROTO to jiz balim, a mily soudruh Spidla a jeho nohsledi, kteri predstavuji ty nejdrzejsi z verb)ze a jak nekdo spravne napsal l&zy ceske post-totalitni spolecnosti, jez nicmene opet smeruje k totalite, si muzou ty penize leda tak nas%at sami!! tak se tu Spidla mej a koukej uz zacit makat sam, protoze ti schopni ti utecou! Chytrejsi jde za lespsim. A jeste chytrejsi se nenecha vykorsitovat odpo**ou malou zavistivou neschopnou ceskou luzou!
0/0
14.4.2004 11:16

Venca

Re: Dańový soumar
Pane dle Vašeho příspěvku soudím že jste za totality byl takzvaný kariérní komunista,tedy někdo kdo tu takzvanou lůzu ze stranických pozic ovládal a dnes by ji chtěl ovládat znovu z pozic kapitálu.Možná že byla chyba že se v roce 1989 všem komunistům nevypálil na viditelné místo nějaký cejch,abychom dnes věděli kdo je kdo.V roce 1989 bylo 2800000 komunistů dnes je jich jen asi něco kolem 100000 takže kam zmizelo těch 2700000 soudruhů oddaných své rodné straně?
0/0
14.4.2004 18:45

R

teror socialistů
občané, vy kdo jste volili tutu lů7u jež je momentálně u moci si to také všechno vyžerete, protože jak znám mladé lidi a chytré podniaktele a pracanty, tak ti se na takový totalizující socanský stát víte co? vy..ro.
už vidím ty důchodce a socky závislé na našich penězích jak budou honit o berlích mladé lidi a bránit jim aby podnikali, studovali a pracovali v mnohem lepších zemích
0/0
14.4.2004 10:03

huhu007

Jen ať vyjdou do ulic
Každý z nás považuje za "dušení" něco jiného. Páni podnikatelé byli holt po léta zvyklí, že nezaplatí ani kačku na daních a pojištění, ale chodit zadarmo k doktorovi by chtěli a vysoký důchod by taky chtěli. Strašně jim vadí, že stát prý údajně plýtvá (to je zajímavé, že jim tak jde o cizí prachy, které oni sami na daních nezaplatili ). Nejvíce by jim vyhovovalo, kdyby neplatili zase nic - jen tehdy by je asi nikdo nedusil.
0/0
14.4.2004 10:03

Petr

Re:
jako obvykle přehání tvá rudá drž.., že stbáku? ne všichni podnikatelé jsou takoví jak si je popsal, ale 100% všechny socky a komouši jsou takoví závistivci a bl.č.ové jako jsi ty
0/0
14.4.2004 10:05

Vaclav Hanus

Re: fasisto Petr!
..to je zajimava logika... pavidlo, ktere smerem k tobe plati tak , a smerem od tebe naopak..
0/0
14.4.2004 10:19

Robert

Re:
tys tady chybel ty oj#bance s vymletym mozkem bolsevika, vid?
0/0
14.4.2004 11:17

Jarda

Re:
Dík žes mu to napsal, ja bych se tentokrát taky neudržel...
0/0
14.4.2004 10:20

Venca

Re: Petr
Nejrozumější by bylo kdyby česká armáda rozdala lidu zbraně a zrušila se.A lidé by se mezi sebou vzájemně postříleli a bylo by po legraci.
0/0
14.4.2004 18:52

Englishman

Re:
O podnikání nevíš ani ň, a samozřejmě nevíš ani ň o tom, kolik podnikatelé platí na daních. A asi jsi takový blb, že nevíš ani to, kolik na daních platíš ty sám. Jsi jen ubohý závistivý trouba, který se za cizí peníze dostal k internetu a okrádá svého zaměstnavatele tím, že místo práce čumí na iDnes.
0/0
14.4.2004 10:41

Pietro69

Re:
0/0
14.4.2004 10:56

lubie

Re:
(i kdyby to tak nebyla tak obecne ma pravdu :o))))
0/0
14.4.2004 11:16

Palo

Re:
Jsi proste omezenec a uz jim asi zustanes....  jsem taky ten "darebny" podnikatel , dane platim a rozhodne nejsem sam. Minimalni dan mi nevadi, protoze stejne platim vetsi.  Jen bych chtel, aby se dane pro zamestnance a podnikatele sjendotili. Tedy:
1) ninimalni dane stejne pro zamestnance a podnikatele
2) poradne kontroly na podnikatale, u kterych je to na prvni pohled jasne, mensi papirova buzerace u tech, kteri jedou poctive.
3) poradne kontroly prace statnich zamestnancu i s dusledky (ruseni nekterych zbytecnych mist)
4) umoznit zamestnancum, aby si take mohli urcit vymerovaci zaklad pro odvody (socialni a zdravotni) - takze by mohli platit na socialni a zdravotni jen 40% soucasneho stavu (pristi rok 50%) - samozrejme s dusledky - maly zaklad na duchod, minimalni nebo zadna nemocenska (podle toho kolik si budou platit), zadna podpoda v nezamestnanosti, pokud prijdou o praci.
...
0/0
14.4.2004 10:53

Pavel

Re:
Je mi smutno, když vidím Vaši upřímnou snahu argumetovat, dávat návrhy a chtít aby věci fungovaly lépe. Pochopte, že hlavním cílem špidlobandy je zakroutit Vám krkem. Učte se jazyky a mějte kufry v pohotovosti.
0/0
14.4.2004 16:21

páčko

cas odejít ze sockostánu
dojdou Špidelovcům prachy, dojde jim i moc, zdraví páčko
0/0
14.4.2004 9:58

lubie

Re: frnk
jj..ridil bych se nadpisem..skoda, ze potrebuju jeste par let na ostudovani :o((( 
dalsi 4 roky ODS a bohuzel bude muset delat takovy kroky,ze na ni budou vsichni nadavat a pak se do vlady vyznamne zacnou podilet komousi a ...mno a doufam, ze to uz budu pryc :o)
0/0
14.4.2004 11:01

Beck

To není dusení, to je diskriminace !
Kdyby podnikatelé tvořili etnikum tak jako např. Romové, pak by zákonodárci a poslanci museli být všichni v teplácích pro rasovou diskriminaci, jinak to nejde nazvat. Stát cíleně ždíme cestou nejmenšího odporu všechny, ze kterých je co ždímat ! Stydím se za to, že jsem Čech !!!
0/0
14.4.2004 9:56

Vaclav Hanus

Re: ty vubec nevius, co je to diskriminace...
...to je ustrkovani na zaklade nesejmutelnych atributu, nikoli na zalade dobrovolneho zarazeni do nejake socialni skupiny. Nikdo podnikatelum nebrani, aby zmenili svuj status. Dokonce to na nich ani nikdo pozdeji nepozna..cim byli..a cim chteji byt..
0/0
14.4.2004 10:26

Englishman

Re:
Omyl, diskriminace může být (a nejčastěji v současném světě je) i náboženská. Mám-li právo být podnikatelem, hinduistou nebo včelařem, mám právo za to nebýt trestán. To je jeden ze základních principů konceptu právního státu. Ale v českých zemích podnikatelé jsou trestáni za to, že podnikají, a je na ně apriori pohlíženo jako na zločince. A kdo myslíte, že vás živí? podnikatelé.
0/0
14.4.2004 10:57

Vaclav Hanus

Re: tos asi nepochopil, co je to vira
..je to atribut nesejmutelny. Kdyby totiz platila tva koncepce, tak vv podstate v tomto systemu diskriminuje kazdy kazdeho. A ja obratem protestuji, ze jsem diskriminovan nizkym vydelkem za to, ze jsem mene schopny..a diskriminovan jsem zrovna mym zamestnavatelem, takze ..socialisty na nej
0/0
14.4.2004 11:11

Radim

Re:
Zmenit zamestnavatele je jednoduche, zmenit stat je horsi. Kdyz se ti zda, ze te zamestnavatel "diskriminuje", tak si najdes jineho. Mam si ja najit jiny stat. (uz to delam).
0/0
14.4.2004 11:15

Vaclav Hanus

Re: menit zamestnavatele vubec neni jednoduche..
...a ty to moc dobre vis. Je to nekolik mesicu litani po konkurzech (a tim nepracujes naplno pro puvodniho majitele), v pripade, ze jsi na venkove, tak dokonce nemas kam 'zmenit zamestnavatele'. JAkmile je ti na 45, tak nemas sanci na rovne podminky, atd, atd.. transakcni naklady neustale zmeny zamestnavatele jsou vysoke. A to jeste nemluvim o tom, ze zamestnavatele jsou vysoce kartelizovani. A po acse vsude zjisis, ze je to z blata do louze. Tento mechanismus 'dotahovani' podminek na rovne je velice nakladny.
0/0
14.4.2004 11:24

Jita

Re: Tak
tak se vykašli na ty "zlý" zaměstnavatele a zařiď si živnostenský list. To teprve poznáš, jak je těžké se uživit, být si sám výrobcem, účetním, právníkem, zásobovačem, uklízečem,.......
0/0
17.4.2004 21:39

Englishman

Re:
Mluvíme o diskriminaci ze strany státu. Diskriminace ze strany soukromých osob je něco jiného, protože tam jsou jejich práva v konfliktu (neměl bych jako zaměstnavatel diskriminovat jehovisty, ale neměl bych být ani nucen jehovisty zaměstnat či nezaměstnat). Vzájemná diskriminace mezi soukromými osobami (fyzickými i právnickými) je neodstranitelná a ve většině případů i správná. U státu je to ale něco jiného, stát by měl mít jen ta práva, která mu chceme dát.
0/0
14.4.2004 11:23

Vaclav Hanus

Re: a my mu chceme dat zrovna ty prava, ktere ma..
Stat je pred pravem jako jakakoli jina osoba...kdyz je podle tebe mezi soukromymi osobami diskriminace spravna, tak je i ze strany statu spravna (ja si sice myslim opak, ale tobe tvuj nazor nebudu brat..)
0/0
14.4.2004 11:28

Radim

Re:
Nevsiml jsem si, ze by stat byl pred pravem jako jakakoliv jina osoba. To je prazdna fraze.
0/0
14.4.2004 11:39

Venca

Re:
Zajímavá logika chceš snad říc že když Ty jsi lotr že stát by měl být postivý.Stát tvoří lidé jako jsi Ty apokud Ty jsi zloděj a lotr,pak se nesmíš divit že Tě stát okrádá.Je to jako by zloděj křičel chyťte zloděje.Co Ty na to?
0/0
14.4.2004 19:01

Radim

Re:
Uz pro nas pripravujes pracovni tabory?
0/0
14.4.2004 11:13

MD

Male podnikani
Jsme tri spolecnici v s.r.o., zamestnavame sami sebe, takze odvadime normalne dane, zdravotni a socialni jako kazdy jiny zamestnanec a abychom si vydelali na plat cca 15000 Kc musime se pekne ohanet. Ale bavi nas to a i kdyz bychom si jako zamestnanci mohli vydelat vic, podnikame si dal. Tak at nas stat necha aspon na pokoji, kdyz uz nam nepomaha. Odvody jsou vysoke, a papirovani a byrokracie naprosto neskutecna. A jeste poznamka k tem odovdum, pro ty, kteri jsou zamestnanci a nevi kolik odvadi zamestnavatel, tak kdyz zamestnanec dostane 10000 hrubeho, tak zamestnavatel dalsich cca 3500 odvede na socialni a zdravotni. Takze kdyz zamestnanec dostane nejakych7000 az 8000 cisteho, stoji to zamestnavatele cca 13000 az 14000.
0/0
14.4.2004 9:50

Englishman

Re:
A z těch sedmi čistého zaměstnanec na DPH a spotřebních daních zaplatí další minimálně dva. Takže Zaměstnavatel má náklady 13.000 a zaměstnanec dostane 5.000,-
0/0
14.4.2004 10:44Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.