Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Výsledky stávky odboráře nadchly

"Státní zaměstnanci musí ukázat, že se jim nelíbí rozhodnutí vlády o třináctých platech," hlásala předsedkyně státních odborů Alena Vondrová. Pracovníci státu se ve středu ráno skutečně ozvali a na hodinu přerušili práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Horník Zbojník

Pražští Konšelé
Nebudu de divit, když jednou vytáhne dav ,do krajnosti naštvaných občanů této země a vyháže všechny slavné kazodárce oknem sněmovny. Ono by se trochu pročistil vzduch, ale jenom na chvílí, protože řady dalších mudrců stojí v řadách jak supi na volné posty.
0/0
22.4.2004 13:12

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Oni stávkovali,
ale bylo to stejné jako když pracují s největším nasazením. Většina občanů to ani nezaregistrovala, snad jen, že na dveřích bylo o jeden papír víc. No, hlavně, že jsou nadšeni.
0/0
22.4.2004 8:47

Carloos

Re:
taky si myslím
0/0
22.4.2004 12:14

Meda Beda

Vondrová
Paní Vondrovou jsem viděl v televizi, no katastrofa. Jako je katastrofický stav přebujelé neschopné administrativy. Ona je jeho ztělesněním.
0/0
21.4.2004 22:24

KarlaEgon

Taky jde o to
ze vlada si v tichosti schvalila na pristi tri roky 13. 14. platy ve 100 procentni vysi a zamestnancum verejneho sektoru s klidem tvrdi ze nejsou penize. To taky nase.e. Nazdar.
0/0
21.4.2004 22:02

MilanMilanMilan2

Ke stávce
Tady si nikdy nikdo nic nevystávkuje. Jedinou výjimkou potvrzující pravidlo je pan Dušek a jeho železničáři. Ti JEDINÍ jsou schopni si něco pro sebe vymoci a to BEZ OHLEDU NA TO, ZDA JE NĚKDO JINÝ PODPOŘÍ NEBO NE. U jiných stávkujících musí být podpora veřejnosti a ta tu nikdy nebude. Každý závidí každému a proto žádná skupina stávkujících neuspěje nejen kvůli pasivitě veřejnosti, či spíše přímo jejímu odporu. (Co kdyby si náhodou vyjednali něco, co já nemám?) Žádný odborářský vůdce, natožpak řadový člen odborů neuvažuje: podpořím tě, aby jsi ty jednou podpořil mne. Spíše se (dokonce před kamerami) ještě mezi sebou hádají.
0/0
21.4.2004 20:36

Tom

Z jiného soudku
Viděl jsem včera a dnes paní Vondrovou hovořit v televizi. I když, výraz hovořit je možná poněkud nadnesený. Je dost dobře možné, že paní Vondrová je výborná a přesně pracující ženská, na kterou je spolehnutí, ale bohužel nemá charisma a její komunikační schopnosti si přinejmenším zaslouží zvýšenou pozornost. Nemyslím to zle, každému to zkrátka není dáno. Paní Vondrová totiž nebyla schopná přiměřeným způsobem reagovat na dotazy redaktorů či diváků, byla v hrozné defenzivě, opakovala jen "máte právo si to myslet, ale máte málo informací (= jste blbci, co tomu nerozumí)" a "je právem každého vyjádřit svůj názor a my jej vyjadřujeme takto (=a chci a chci a chci)". Žádná snaha o získání sympatií, spojenců, nebo alespoň pochopení. Přitom by stačilo jasně,  srozumitelně a jednoduše vysvětlit důvody stávky tak, aby získala pro své odborové ovečky výrazné body. Bylo přeci jasné, že hovor bude o nich, tj. bylo možné se předem připravit. V podstatě všichni jsou na stát a vládu naštvaní; v této situaci stačilo věrohodným způsobem dát najevo, že jsme na jedné lodi a že špatná je vláda a ministerstva, ostatní státní zaměstnanci že jsou stejní (ne-li větší) chudáci, jako všichni lidé. Pro příště doporučuji paní Vondrové, aby do médií poslala někoho, kdo umí dobře komunikovat. Ne nějakého bulšitáře, ale profesionála s dobrými prezentačními schopnostmi. Ono to ušetří i zbytečné, zjitřené emoce.
0/0
21.4.2004 19:48

bobor

utrpela tym vasa ekonomika?
Neviem, aki vykonni a efektivni su vasi uradnici, ale na Slovensku by sme si asi ani nevsimli, keby ti nasi mali hodinovy strajk. Asi tolko k ich uzitocnosti :-)
0/0
21.4.2004 18:50

HappySnail

Re:
Víš proč nemůžou stávkovat silničáři? Protože by pak museli ukončit stávku a začít pracovat.
0/0
21.4.2004 18:55

jam007

K vykonnosti statnich uredniku
Jenom pro srovnani: Kdyz jsem se prestehoval v ramci CR, musel jsem si vzit 7 dnu dovolene, abych vybehal novou obcanku, ridicak, trvale bydliste, SIPO atd. Vsude jsem potkaval neochotne kysele se tvarici lidi. Pred casem jsem se presunul do CH, JEDNOU jsem zasel na kantonal office, kde mi usmevava urednice ANGLICKY pomohla vyplnit vsechny formulare a od te doby vsechno dostavam postou nebo mailem. Stravil jsem tam hodinu. Az to bude takhle fungovat v Cechach, at si tech platu maji treba dvacet.
0/0
21.4.2004 15:45

Berňák

Re:
zajímavé je, že já jsem si vyřizoval na jednom pražském úřadu OP, pas a v Kongresové ŘP a byl jsem tam večer po pracovní době, úřednice se na mě usmívaly a chovaly se velmi slušně. Řidičák jsem měl hotový ihned a pro OP a nový pas jsem si zašel dva týdny na to (před 18.00 hod.) a vše bylo bez problému. Když jsem dělal v SRN, úředníci se ke mě chovali arogantně a buzerovali mě jako ,,vonuci". Po pravdě řečeno těm našim úřednicím se divím, že byly za 10.000 Kč měsíčně usměvavé a nechápu ty německé za jejich 2500 Euro.
0/0
22.4.2004 10:46

lkarban

Zrcadlo pravdy
Ono je to vlastně tak, že většina nestátních zaměstnanců se ve skutečnosti bojí, aby ti státní úředníci nezačali pracovat opravdu svědomitě tak jak by měli a nebrali ohled na lidi a na presenty (balíček kávy, bonboniera...). Potom by se mohl kyselý obličej úředníka změnit ve zvídavý a ptát se : jak se uživíte když jste 5 rok ve ztrátě ? Proč nakupujete každé 2 roky luxusní automobil v nadstandartní výbavě provedení kombi s odpočtem DPH? Proč odvod DPH je pouze kolem sta korun. Nemáte zaměstnance a přesto nakupujete materiál jako pro středně velkou fabriku? Spotřebujete veškerý toaletní papír z něhož odčítáte DPH skutečně na WC v provozovně? Opravdu potřebujete každé 3 měsíce nový mobilní telefon? Byli veškeré hovory opravdu pracovní, a co jste si sjednal za zakázky, když nevykazujete žádný zisk?
Asi by vám potom lezli tlustý do tenkých....
0/0
21.4.2004 15:39

Eldrb

Re:
Co to tady kvákáš za nesmysly....na tyhle věci se už dávno ptají.A to takovým způsobem že to hraničí se šikanou. Dochází ti vlastně že stát je tu pro svobodné občany aby jim sloužil a poskytoval servis.Servis prostřednictvím státních orgánu a jejich pracovníků. Je to služba ! Jasný ? Služba ! Stát je tu pro občany a né opačně. A servis má být jen to co požaduji a né co je mi vnucováno. Co nechci, to neplatím !
0/0
21.4.2004 16:52

Tom

Re:
Jednou ze služeb, kterou jakožto svobodný občan od státu požaduji, je placení daní všemi, kteří platit mají. Každý, kdo okrádá stát na daních, okrádá mne a to já si rozhodně nechci nechat líbit.
0/0
21.4.2004 19:52

Eldrb

Re:
V obecné rovině bych s tebou souhlasil.To ale není případ České republiky , lepe řečeno vlády České republiky.Zde se daně nevybírají pro službu státu na patřičné úrovni.Zde se daně prožírají a nejen to, vláda si na toto prožírání ještě půjčuje. Stát je v ploché vývrtce , řečeno v letecké terminologii. Čili katastrofa je nevyhnutelná ! S tím ty nic neuděláš a ani nikdo jiný.
0/0
21.4.2004 21:40

Eldrb

Re:
Ještě dotaz : " Kdo okrádá stát na daních , okrádá mne a to já si rozhodně nechci nechat líbit " . To jsem nějak nepobral, ty jseš stát ? Zřejmě ano..no ale to potom holenku mi musíš předvést nějaký výkon. Já jsem daňový poplatník a ty zřejmě spotřebitel těchto daní.Tak to potom prrrr....to si nějak tu svobodu špatně vykládáš.Vlastně mi tu říkáš: " Musíš mě živit a jak né tak bude zle " . Tak to pozor...ostatně zde obhajuješ pí. Vondrovou...tak od tud fouká větříček. Tak holenku pozor na defenestraci,již se blíží...
0/0
21.4.2004 23:07

Tom

Re: K dotazům
Přesto, že se spousta peněz vyplýtvá a rozkrade, stále platí, že vybere-li se méně na daních, je méně peněz na školy, bezpečnost apod. Takže i já jsem zkrácen na kvalitě nebo množství poskytované služby, a to proto, že někdo jiný nedal do společného měšce to, co měl. Řešit se musí obě příčiny - zlodějina i neplacení daní. Řeči o tom, že "neplatím daně proto, že je stejně někdo vyplýtvá a rozkrade", jsou podle mne jenom bohapusté kecy.
Jinak Vaše deduktivní schopnosti jsou přímo katastrofální. Nic z toho, co jste si odvodil, totiž není pravda. Jsem také daňový poplatník a když vidím, kolik měsíčně odvádím Sobotkovi, dělá se mi temno před očima. Mzdu dostávám od soukromé společnosti, takže můj výkon zřejmě někdo nějakým způsobem posuzuje. Paní Vondrovou jsem neobhajoval, naopak se domnívám, že mé vyjádření by šlo interpretovat jako obvinění z naprosté komunikační neschopnosti a nezvládnutí situace. Pokud jste v mém příspěvku našel něco jiného, tak sorry, to nebudu hodnotit, protože bych se vůči Vám musel dopustit drzosti či neomalenosti a to si určitě nezasloužíte. Holenku...
0/0
23.4.2004 11:19

Eldrb

Re:
Jo,a víš čeho se já bojím ? Když jdu na úřad ? Bojím se toho že se jednou neovládnu a nezačnu tu pakáž vyhazovat z oken ! Troubo !
0/0
21.4.2004 16:56

lkarban

Re:
Zeptám se tedy přímo: kolik jsi odvedl daň z příjmu? já 54.826,- Kč a ty?
0/0
21.4.2004 17:05

bluetake

Re:
Ty troubo, uvedomujes si vubec, ze na tvuj plat, ktery jsi zdanil svymi 54 tisici musel nekdo vydelat penize ? VYDELAT a zdanit skutecnou praci, vyprodukovat ho !!! Nebo mi snad chces rici, ze statni urednici neco produkuji ? Ano, produkuji stohy nesmyslnych lejster a nesmyslnych zakonu.Neznam jedineho urednika, ktery by svou praci cokoliv vyprodukoval. Navic takovy urednik, ktery vice ,nez casto "vyprodukuje" svym ,jak radi a casto nazyvaji "pochybenim" ,milionove ztraty ,neni absolutne postizitelny, vsechny ztraty a skody zaplati statni pokladna, ta sama, ktera jej zivi. A z ceho jej zivi ? Z penez tech, co podnikaji, podnikaji na vlastni riziko, berou si uvery,aby mohli podnikat,aby mohli zivit sebe a sve zamestnance,aby mohli ze svych dani zivit takove prizivniky,jako jsi ty, aby jsi i ty mohl zaplatit dane ve vysi 54 tisic.......Bez techto lidi by jsi nemel co jist. Ale ty by jsi chtel misto toho ,aby jsi byl vdecny, zjistovat, proc nekdo spotreboval vice toaletniho papiru, nez podle tebe mohl ? Jen diky nenazrane milionove armade statnich zamestnancu je tahle zeme zadluzena vic, nez kdy byla, jen diky vam tahle vlada hlupaku s panbickari a karieristy z Unie Svatych nadelala za pouhych 6 let vetsi dluhy, nez komunisti za 40 let ........hlupaku.
0/0
21.4.2004 18:06

lkarban

Re:
Stát je zadlužen především díky podvodníkům a pseudopodnikatelům. Netvrdím že takoví jsou všichni, ale byl jsem svědkem kdy chlapík seděl u daňového poradce a v klidu mu vystavil falešnou fakturu na nákup balícího stroje za čtvrt milionu, protože by je musel uvést jako příjem. Jinak uznávám, že uředníků je příliž, bohužel je hodně těch top uředníků na ministerstev.  Nejsem úředník, tak nevím co produkují, ale soudě podle toho co se po mě chce, tak vymáhají daně, vedou evidenci obyvatel, majetku apod. Což není zase tak jednoduchý. Něbo myslíš, že třeba evidence odcizených vozidel se nechá udělat za jedno odpoledne s kafíčkem uprostřed?  Jinak stále tvrdím, že dluh státní kasy je způsoben především vychcánkama co podnikají a jsou už pátý rok ve ztrátě. V tom případě jim mají po třetím roce co jsou v mínusu sebrat živnostenský list a zakázat podnikat na pět let pro neschopnost.
0/0
21.4.2004 18:31

HappySnail

Re:
Konečně můžu částečně souhlasit. Stát je zadlužení díky tomu, že nikdo nechtěl/nehce potrestat ty, kteří jsou za něco zodpovědní. Začalo to už Novákem a ODS (sice podepsal daňové přiznání, ale přece nemůže nést zodpovědnost). Tunelem na banky. To jsou věci, který způsobují zadluženost. Prostě nikdo za to nemůže, nikdo není potrestaný, nikdo nemusí vrátit co ukradl.
Jo, a s podnikatelema ve ztrátě také částečný souhlas - pokud nedokáže, že měl legální příjmy, nebo že má půjčku od banky, tak okamžitě konec a konkurz. A zákaz podnikání v oboru.
0/0
21.4.2004 18:52

lkarban

Re:
Nezapomeň že ten státní servis je tu i pro mě ne jen pro tebe a já chci aby i ty jsi platil daně a neužíval jen výhod. Prostě chci aby tě a tobě podobný sedřeli z kůže. A za to je rád zaplatím. Já si ten toaletní papír nemůžu dát do nákladů a odečíst z příjmů.
0/0
21.4.2004 17:14

HappySnail

Re:
Čemu říkáš státní servis? Když mi ukradli auto, chytli po dvou měsících 17ti letýho frajera, než mi auto předali, tak z něj zbyl jenom vrak (protože ho zapomněl někdo zajistit a lidi si prý chodili pro náhradní díly). Po odsouzení čekám 6 let na to, až chudák malej něco zaplatí (protože nepracoval a teď je nezaměstnaný a má nárok na životní minimum, vždyť jste podnikatel, co byste po něm nechtěl).
Když tvořím daňové přiznání, je každý rok (od 95) jiný formulář na daň z příjmu. Pak musím ještě vyplnit další formulář pro sociálku (jakoby si to neuměli přepočítat a poslat mezi sebou - ale to je na úředníky moc práce).
Na úřadech mají dva pracovní dny pro veřejnost, jinak musí mít klid na vyřizování agendy. Když mají vrátit přeplatek na DPH, hned jdu na kontrolu (protože jsem zrovna vystavoval jenom zálohové faktury). Aby se vyznali v problematice mého oboru (software), to ani náhodou (a jaktože to děláte i dýl než čtvrt roku? a jaktože to na konci roku nemůžete předat všechno? a to opravdu potřebujete 3 počítače?).
Tak čemu říkáš sedřít z kůže? Apropo toaletní papír - úřednice FÚ se vždycky hrozně diví, že nemám kancelář. Prý bych si mohl dávat spoustu dalších věcí do nákladů - "třeba i ledničku". Tak co pak vlastně chceš? Ať berou víc, ale ať jsou to profíci a neotravují mě zbytečně, abych mohl vydělávat - na sebe i na ně.
0/0
21.4.2004 18:33

lkarban

Re:
V tomto musím s Tebou souhlasit, je zbytečné běhat po 3 úřadech, když je všechno na jednom daňovém přiznání. Co se týká krádeže automobilu, tak za pochybení je někdo zodpovědný a minimálně stojí za to vymáhat způsobenou škodu na policii i za cenu medializace případu. Kontrolou projdou všichni kdo mají velkou vratku DPH nebo kdo má větší vratku po delší čas a nevykazuje žádný příjem. To je v pořádku. V pořádku není, že tě uřednice nabádá ke krácení daně. I když lednička a vybavení kanceláře jsou v podstatě malichernosti oproti jiným, i když tedy znám člověka který má jakoby v kanceláři plazmouvou velkoformátovou televizi s domácím kinem a kontrole v klidu tvrdí, že ji zrovna teď má doma v obýváku, protože byla v opravně.  Tomu že nerozumí čemu Ty potřebuješ tři počítače se nediv - mají ekonomku a museli by rozumět všem oborům na co se vydávají ŽL.
0/0
21.4.2004 18:58

HappySnail

Re:
Jak tedy může zodpovědně posoudit oprávněnost mnou uváděných nákladů, když tomu nerozumí? Proč tedy uvádím předmět podnikání i na přiznání DPH?
Je úplně v pořádku, že mě prudí (klidně ať prudí ještě víc, ale ať mám partnera pro jednání). Takhle to na mě působí, že jenom chtějí přihrát práci spřáteleným daňovým poradcům. Ti mi přitom nabízejí "optimalizaci daňových nákladů". Když jsem se ptal, o co jde, tak prý "kdybyste měl malé náklady, tak od firem ve ztrátě vezmeme doklady a zaúčtujeme je k vám". To je podle mě prasárna.
Nic, musím ještě pracovat, tak končím debatu (a to to zrovna začlo někam vést a nesklouzlo to k urážkám)
0/0
21.4.2004 19:09

lkarban

Re:
Mají jen dány rizikové faktory, které se mohou objevit v přiznání a potom se ptají i jiných lidí. Na to mají ty 3 dny v týdnu, aby si to ověřili. Mám taky jednu negativní zkušenost, kdy jsem potřeboval vědět jestli odvedenou práci mám účtovat s 5 nebo s 22 procenty a nikdo z úředníků mi to nebyl schopen říct a odkázali mě na firmu co spracovává číselník prací s DPH. Od nich mě taky přišla kvalifikovaná odpověď. Za 580,- Kč. To by taky nemělo nastat. Jinak díky za debatu, po dlouhé době se tu objevil někdo, kdo je normální a přemýšlí. Přeji Ti hezký den.
0/0
21.4.2004 19:23

PavelPo

hloupá debata...
Jediný správný údaj je ROČNÍ PŘÍJEM - tedy souhrn všech "platů, odměn atd." za rok. Mám-li menší roční příjem, tak si nepolepšuji. Plat je složen z několika částí a můžeš mít týdení plat, měsíční plat, můžeš dostávat peníze třeba 24x v roce - to není podstatné a všichni, kdo se tady takhle hloupě hádají, jsou pitomci, co se neumějí ani vyjádřit. Výkonnost úředníka je "historickou konstatou" (ve všech dobách a režimech) a jsou historky i ze starého Egypta - všechno má (ale ) své meze! Státní zaměstnanci nejsou jen úředníci, ale také hasiči, policisté atd. Takže kdo chce diskutovat o efektivitě státní správy, měl by se alespoň trochu orientovat v problému. Přebujelost tu podle mě ve státní správě ale je, špatné zákony, množství "lejster" při styku s úřady, korupce, dlouhé časové lhůty, nevymahatelnost práva atd. otravují a způsobují další velké finanční škody. I POLITICI jsou pro mě ale státní "zaměstnanci" - ti by ale měli být za "špatné spravování státu" postižitelní i na majetku. Tam to totiž všechno začíná  .
0/0
21.4.2004 15:27

1_130_202_135

Škromach nezklamal...
Když se nechal slyšet, že by snad pousiloval o snížení daňového zatížení práce absolventů škol, docela to vypadalo, že nějaká myšlenka si našla cestu ochrannou vrstvou tuku až k mozku. Nenene, byl to jen drobný statisticky bezvýznamný úlet
0/0
21.4.2004 14:33

Blade Runner

Re:
Jenže on to je hlavně velký nesmysl...
0/0
21.4.2004 14:39

jam007

Lehky prepocet
Voni asi moc neumi pocitat. Jen jsem si cvicne prepocital plat ucitele na skutecne odpracovane hodiny, tzn. ucitel pracuje cca 8 mesicu v roce (zbytek ma prazdniny), pri uvazku 20 hod tydne plus 10 hod tydne na pripravy atp. a platu cca 130 000 rocne (min)mi vychazi minimalne 135Kc/ hodinu, coz neni az tak maly peniz. Urednici na tom budou podobne, pokud odectu pauzy na obed, kafe, pokecy, nakupy atp. Podotykam ze jsem jako ucitel pracoval dost dlouho.
0/0
21.4.2004 14:17

Blade Runner

Re:
Ti učitelé mě točí!!! Já chápu, že se jim zdá plat malý, ale to jsou furt nějaký prázdniny a ředitelský volna kvůli každé hovadině a ještě se jim nechce ráno vstávat, tak jdou "stávkovat". A co asi ty lidi mají s těma děckama dělat? Kde mají brát pořád volno na hlídání? To bych se z toho...
0/0
21.4.2004 14:21

Reeve

Re:
, Koukám, že vás nevytáčí ani tak to, že stovky tisíc dětí přijdou o hodinu vzdělávání, ale to, že ty "děcka" není kam dát. Přístup "ať se mně vo ty děcka ňák postaraj a hlavně ať po mně nic nechtěj" bohužel není v naší zemí vůbec výjimečny.
0/0
21.4.2004 14:40

Blade Runner

Re:
O hodinu vzdělávání tady opravdu nejde, protože jejich vzdělávání už je samo o sobě kráceno nesmyslným počtem prázdnin a volných dnů "jen tak". Budou velikonoce? Tam tam fláknem pár dní volna navíc, proč ne, když můžem? Je pololetní vysvědčení? Přece nebudeme učit, uděláme pár dní prázdnin! Je potřeba něco opravit? Přece to nebudeme dělat v sobotu, zavřeme školu v pátek, vždyť je venku tak krásně!
0/0
21.4.2004 14:47

rakoska

Re: nediv se, protoze
to je take jeden z problemu, kterych maji normalni lide denne nekolik...me spis vadi ten pristup kantoru /ovsem ne vsech/ vubec ke svemu povolani, ale kdyz prijde na pretres nejaka akce typu stavky, to jsou hned svolni...
0/0
21.4.2004 16:15

lkarban

Re:
pracuje 9.15 měsíců  40 dnů dovolené, zbytek buď náhradní volno za porady, rodičáky atd. nebo zadaná práce nadřízeným, která nemusí odpovídat vzdělání a zařazení (natírání, oprava nábytku), či zpracování osnov na hodinové z rámcových osnov
0/0
21.4.2004 14:42

jam007

Re:
No nevim. Pokud si spravne pamatuju, mel jsem rocne 12-13 tydnu volna, podle toho, jak sedly vanocni prazdniny, coz je 60-65 dnu rocne. To bych si na tech poradach musel usoupat pr*el. Jeste navic, kdyz byl dobre udelanej rozvrh, sel jsem do prace v 7:00 a ve 14:00 jsem byl doma. To vse za plat 12 600 Kc mes+ 13 a 14 plat. Pokud mas na mysli tu zadanou praci, jo uklizelo se posledni tyden letnich prazdnin, pricemz se pomerne vyrazne chlastalo. Pambu zaplat ze jsem ze skolstvi pryc.
0/0
21.4.2004 14:54

Reeve

Re:
, Pokud jsi byl jedním z těch, co jsou ve 14:00 doma, je velmi dobře, že se tě školství zbavilo. Uživíš-li se s podobným přístupem jinde, pak to o náročnosti daného povolání moc nesvědčí. A 65 dnů volna? V které zemi to bylo?
0/0
21.4.2004 15:08

jam007

Re:
Bylo to v CR, dokonce jsem vyhrabal kalendar: 35 dnu letnich prazdnin, 16 dnu zimnich prazdnin, 5 dnu pololetnich prazdnin, 4 dny velikonocnich prazdnin, 3 dny reditelskeho volna=63 dnu. Skolstvi jsem se zbavil ja, pambu zaplat ted vydelavam mnohonasobne vic nez ucitel a to u soukrome firmy, ktera lidi plati za odvedenou praci, ne za leta stravena u firmy. A mezi nama, ve skolstvi zustavaji vetsinou lidi, kteri nejsou schopni se uzivit v soukromem sektoru. Bohuzel pak to vypada tak jak to vypada.
0/0
21.4.2004 15:39

Reeve

Re:
, Je marné podobným "výpočtům" oponovat. Jsou prostě lidé, kteří a priori považují učitele za líné darmožrouty. Takže jsou schopni vám ještě dopočítat, že vyučovací hodina má ve skutečnosti 45 minut. Podle jejich logiky by měl být řidič placen jen za okamžiky, kdy bezprostředně mačká plynový pedál, herec jen za okamžiky, kdy něco mluví na jevišti, a chirurg jen v době, kdy do něčeho bezprostředně řeže. Takových lidí je pak marné se ptát, proč tedy při tak "luxusních" podmínkách neustále rok od roku klesá podíl kvalifikovaných učitelů...
0/0
21.4.2004 15:00

HappySnail

Re:
Ono je to jako všude jinde - někteří jsou dobří, jiní už dávno v oboru nemají co dělat. Ale když si jdeš stěžovat na úroveň výuky a řiditel školy ti řekne, že dítě přeřadit do jiné třídy nemůže, protože a) by do druhé třídy chtělo hodně dětí, b) ta učitelka už je tam dlouho a za dva roky má jít do důchodu a c) on než někoho jiného sežene, tak stejně skončí rok a budeme mít jiného učitele - co pak máš říct? My máme tu možnost změnit školu, ostatní můžu jenom litovat. Jo, žena je bývalá učitelka, tak mi nemusíš popisovat, jak to je ve školství s pracovní dobou a volnem.
0/0
21.4.2004 18:47

Berní úředníci

těšte se lháři z ČSSD!
Důraznější protest teprve přijde mistře Škromachu a Sobotko! Ještě si vzpomínáme na to, jak jste slíbili, že u nikoho nedojde k meziročnímu poklesu mezd. Výsledek je ten, že navzdory slibům je na tom 70% zaměstnanců hůře než v r. 2003! Také vám ,,děkujeme" za skvělo daňovou legislativu, kterou v parlamentu schvalujete, ničí jen slušné a protěžuje podvodníky.
0/0
21.4.2004 14:06

rudlanka

Re:
Kolik je berních úředníků v ČR?
0/0
21.4.2004 14:13

Berní úředníci

Re:
Mimo úředníky na MF ČR a ÚFDŘ je nás 14.000 v ČR. POdnikatelských subjektů cca 1. milión.
0/0
21.4.2004 14:53

Blade Runner

Re:
Když vás bude o 1/3 méně, tak si ty platy klidně vemte.
Mimochodem, jak vypadá důraznější protest? Přestanete vybírat daně?
0/0
21.4.2004 14:17

jam007

Re:
Za takovou stavku jsem vsema deseti
0/0
21.4.2004 14:40

Berní úředníci

Re:
Víš pendrek co je tu za práci a kolik jí je a děláš machra, kdybych neměl dnes dovolenou, rozhodně bych neměl čas nikam psát!
0/0
21.4.2004 14:51

jam007

Re:
To je fakt. Netusim co je to za praci. Zatim kazdy berni urednik ktereho jsem potkal se na me xichtil jako na obtizny hmyz, honil me od certa k dablu a na jakykoliv dotaz odpovidal ze si to mam precist. Mozna po nocich bouchaj az se z nich kouri, ale v urednich hodinach to musi bejt desnej relax. Uzij si dovcu at si pak muzes jit na ourad dachnout.
0/0
21.4.2004 14:57

Drs

Re:
 
No pozor, musím se zde berních úředníků zastat. Šel jsem podat daňové přiznání a vzali mne i mimo úřední hodiny, a to bez známostí, což zdůrazňuji, aby tady někdo zase neviděl korupci !!! NEPAUŠALIZOVAT !!!!!!!
0/0
21.4.2004 15:52

jam007

Re:
Tak to si mel stesti, vyjimka potvrzuje pravidlo. Prej existuji i slusni a pracoviti Romove. Ale ja jsem jeste zadneho takoveho nevidel.
0/0
21.4.2004 16:10Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.