Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Stát prohrál další miliardovou arbitráž

Stát musí zaplatit další dvě miliardy. Tentokrát společnosti Petrcile. Ta totiž v pátek vyhrála arbitráž, podle které ji stát poškodil, když jí neodprodal 15 procent akcií společnosti Nová Huť.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr No

Všechny podobné případy
jsou na 110% dány korupcí ze strany příslušných státních úředníků. Pokud by policie chtěla, jistě by to šlo dokázat. To by ovšem nemohla plýtvat energií na takové hovadiny, jako je například korupce ve fotbale. Nebo to není jenom náhoda?
0/0
6.5.2004 8:30

Ladyk

Re: Kydáš hnůj a neoprávněně
Policie to jela zjistit. Makali na tom. Jenže se jim srazily ty čtři auta, co to jely zjišťovat. A tak nám zůstalo je šetření toho fotbalu. To dělají chlapi z jiných 4 aut.
0/0
6.5.2004 11:41

Berňák

Re:
to by na vnitru nesměl sedět Standa přikrývka, který jede sám také na procenta...
0/0
6.5.2004 14:07

Chuan Perverez z Venezuely

Kdo ponese odpovědnost za tak zprasený případ ???
Je to snad politická objednávka.Chystá se pan Masný podporovat  z takto obdržených peněz tu socanskou sebranku budižkničemů???A určitě by každého zajímalo,kdo je odpovědný za takový obrovský průser a jak bude potrestán.Kdyby totiž udělal něco podobného někdo z ostatních lidí byl by okamžitě propuštěn a souzen k vysokému trestu odnětí svobody a pochopitelně uhrazení peněz
0/0
6.5.2004 7:59

Brouk

Jen tak dál
Právě jsem se na těchto stránkách dočetl, že za společností Petrcíle stojí  podnikatelíček Masný z Opavy. Lidi, vzpomeňte si - v minulosti patřil k největším sponzorům ČSSD. Je to jenom náhoda, že najednou dostane 2 mld a zrovna v době, kdy je ČSSD u moci ? ????  Ti s nám azase vybělhi což.
0/0
3.5.2004 10:51

arpád nagy

Topolánek i ODS
má pravdu. Po této vládě zbydou jen ohromné dluhy, ohromná nezaměstnanost. Hnus rudo-růžovej s příchutí černé a uhelný skladů (US)
0/0
3.5.2004 8:37

Pozorovatel

Jo proč autoři článku nenapíší
kdo uzaviral smlouvu naprodej (resp. závazek prodeje )15% akcií NH za nějakých podmínek (nejlépa za jakých). Jakou hodnotu měly předmětné akcie v době podpisu smlouvy a v době vypovězení smlouvy. Kdo a na jakém základě vyúpověděl smlouvu. Kdo jsou vlastníci společnosti Petrcíle - bývalé vedení NH, (pravděpodobně bývalí členové KSČ -redaktoři by měli zjistit a k tomu jaké straně posílali finanční dary - kdo ví, ať informuje) - ti, co společnost dostali do finančně mizerné situace tím, že z ní na úkor ostatních akcionářů tahali penízky na budoucí praivatizaci (a možná i na akcie, které již nakoupili před uzavřením smlouvy). Též by měli informovat na jakém základě ocelili 15% akcií NH na 2 mld. Kč a srovnat s oceněním prodeje NH indické společnosti! Prostě mě zaráží šílené peníze, které některý konkrétní zástupce státu (náxs všech) nechal přejít do soukromých rukou, aniž by celý případ byl rozebrán, zjištěniviníci a to včetně viníci prohrané arbitráže. Co si pamatuji, tak NH před prodejem Indům byla zralá na bankrot. a mám pocit, že celá podělaná akce se tehdy řešila rádoby dhohodou, aby byly zachovány pracovní místa. Hodně drahé a pro nové miliardáře velmi lehce nabyté penizky. A viníci?? A ještě by mě zajímalo, jestli někdo prověřil, zda tehdejší vedení HN (a majítelé Petrcíle) dodržovali zákony a nepoškozovali podnik a ostatní akcionáře!! To zase byla zpráva. Nejjednodužší podnikání - soudit se se státem (bohužel jen pro vybranou skupinku "vyvolených") :o(((.
0/0
3.5.2004 8:35

Pozorovatel

Re: Omluva za soh, překlepy a další chybičky
Prostě jsem psal v určitém stupni nasra_nosti a nepřekontroloval jsem si výsledek. Takhle příspěvek vypadá jako dílko nějakého "Hottentota".
0/0
3.5.2004 8:41

Berňák

Petrcíle a Sokol
Nějak mi v tom článku uniklo, že tzv. spol. Petrcíle je účelově zřízenou firmou bývalých komunistických ,,manažerů" Nové hutě v Ostravě. Zatímco kradli v NH, tak si kšeftovali v Petrcíle. Podmínkou převodu 15% akcií byl rozvoj NH, nikoliv její vykradení a dotažení před konkurz. ,,Manažeři" NH, potažmo Petrcíle patří tak na 10. let do vězení. Stejně tak jako Doktor Špína alias Sokol, který v této zemi obhajuje výhradně jen největší zločince a podvodníky žádající po státu povětšinou neoprávněně vylhaná odškodnění. Toho špinavce by měli vyloučit z advokátní komory, protože jeho praxe je v rozporu s dobrými mravy. Podivné je, že se stát neodvolal proti rozhodnutí arbitráže, čímž někdo z vlády či ministerstva financí zajistil pro svou odsobu slušnou provizku ze dvou miliard!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§§
0/0
3.5.2004 8:20

jkl

Palmáre právníků u soukromých firem dosahuje až 15 miliónů kč
tak co myslíte, jak kvalitní budou právní zástupci státu za 20k hrubého?
0/0
2.5.2004 19:00

rovnostář

vyrovnat skóre
Dvě miliardy sebrat státním úředníkům ze 14 platů, de facto tedy zrušit další jednání státu s odborovými naboby ohledně 14.platů - pak budu spokojen, i když péťacíle dostane ty své dva melouny. V opačném případě se jedná o další megašit hlínu ve sluneční soustavě.
0/0
2.5.2004 13:03

Culeto

Celý článek je tendenční
 a má pouze naštvat lidi.Chybí v něm totiž pár údajů.
Za 1. Kdo v té době seděl na FNM ( já osobně se domnívám, že to byl p.Češka , jestli mě paměť neklame ODA).
Za 2. Kdo byl v té době mistrem průmyslu a obchodu ( Tenkrát to vlastně byla ministrestva 2  průmyslu a obchodu, to byli pánové Dlouhý a Kühnl oba ODA) dále mistrem hospodářství byl v té době pan Schneider (KDU-ČSL).Ministerstvo financí tenkrát řídil p.Kočárník (ODS).
Za 3. Není tady opět napsán důvod, proč byla smlouva nedodržena (nějaký nepřesně interpretovaný audit, mě moc nepřesvědčí)
Jak je možno rozpoznat ze stranických dresů, průser to byl koaliční.
Taky by mě zajímalo, proč se novináři nevěnují tomu, za jakých podmínek a HLAVNĚ KOMU ODPRODÁVÁ ČKA majetek a pohledávky na ni převedené při oddlužování bank.
0/0
2.5.2004 12:30

poplatník

Vitejte v EU.
Pro zajímavost uvedu nahej zadek našeho státu vůči státům EU v oblasti minimální mzdy.Tož vitejte v Evropě mistře Špidla a celý ÚV ČSSD.
Minimální mzda
          stát                      EUR                 Kč
------------------------------------------------------------------------
          Nizozemí           1249                40 679
          Belgie                1163                37 878
           Francie              1154               37 585
           ČR                        205                 6 676
--------------------------------------------------------------------
           PL                         201               
0/0
2.5.2004 5:59

poplatník

Re:
 dodatek K MINIMÁLNÍ MZDE.
          PL                   201 EUR       6 546 Kč
          Slovensko     118 EUR       3 843 Kč 
0/0
2.5.2004 6:02

alen

jen bych si dovolil opakovat starou zanámou pravdu
Sokol je zm*d.
0/0
1.5.2004 18:32

gnostik

O 2 biliony 385 miliard jsme byli okradeni privatizací, a stále to pokračuje
V novinách se alibisticky píše: "Stát prohrál arbitráž". Mělo by se ale napsat, který konkrétní úřeník prohrál arbitráž, či který úředník způsobil, že k té arbitráži došlo. V novinách se napíše "Stát zaplatí 2 miliardy". Mělo by se ale napsat: "Občané tohoto státu zaplatí 2 miliardy." Tedy: jsme okradeni o 2 miliardy - a zřejmě v souladu se zákonem. Takto jsme již byli okradeni o 2 biliony 385 miliard podvodnou privatizací. Více se o ní dočtete na: http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn2400/obsah/01.htm
Protože v českých masmédiích není svoboda, tyto informace tam nenajdete. Sledujte proto internetové stránky politické strany Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, ze kterých zjistíte, proč v našem státe všechno tak špatně funguje, a zda to je náhoda, neschopnost, "nemoci" demokracie, nebo ZÁMĚR. Není snadné tomu porozumět, ale bez porozumění budeme snadnou obětí všech manipulací.
0/0
1.5.2004 14:12

Dežo

Re: Co s tím bordelem budeme dělat?
Takhle to přeci dál nejde,abychom stále lepily díry po neschopnejch politicích a jejich chtíči po majetku.Kdy už přestanou nejvyšší politické funkce dopomáhat pouze ke kradení a obohacování sebe sama?Je to hnus a svinstvo,za kterým jsou jen lidi a jejich charaktery bolševizmem pokřivený
0/0
3.5.2004 8:28

Kyki

pudu rolnikum!
And to the capitalists we say this: your way is a lost way and leads to death. We will not eat of the scorched earth or the bloodied hand. We will fight you at every turn. Tools to the worker! Land to the farmer! We will not aid the hand of profit and capital, or associate with those who do.
0/0
1.5.2004 13:29

kotrba

jo jo to sou ti cesti erudovani pravnici
, ha ha magori, dobre vam tak, naucte se dodrzovat smlouvy a ne byt vychcani............
0/0
1.5.2004 12:36

naštvaný

LIDI !!!
ASI BUDEME MUSET ZASE ZAČÍT JEDNAT. NENECHME SI DONEKONEČNA SR.. NA HLAVU. VYTÁHNEME NA PRAHU A PROBEHNE DALŠÍ DEFENESTRACE. ALE Z NUSELAKU. TI NAHOŘE UŽ BY SI MĚLI KONEČNĚ UVĚDOMIT ŽE MAJÍ DĚLAT SVÉ VĚCI POŘÁDNĚ.
0/0
1.5.2004 12:20

Nestranná

Co je moc...
No tak to už se mi zdá opravdu hodně. A ještě ta Evropská unie. Všichni všechny okrádaj...no tak kde jsme? Teď se počumte, jak umím kralovat s barvičkami a divte se mé inteligenci. Nechám vám klideček, mějte se a nadávejte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Viva              
0/0
1.5.2004 11:42

Rejpal

no jo, stejne to zapadne..protoze jsme v Unii a to je dulezitejsi
a proc bychom neplatili? S holym zadkem do evropy..on se o nas nekdo postara, on si nas nekdo rozebere...
0/0
1.5.2004 10:28

evropan

Vitejte v Evropě.
Vitejte v Evropě,sice s nahou prdelí,ale můžete jezdit kde bude libo.Vítáme součastně Cikány,konečně se dostanou kam chtěli.To jsem zvědav kolik Cikánů bude chtít vycestovat do Evropy!
0/0
1.5.2004 10:22

JanTleskac

Korva
Ja nemit co zrat. Ja nehospodarit dobre. Vy mi zaplatit naky love se ja nazrat. Sokole dobre ses naucil :-)))
0/0
1.5.2004 9:39

Dr No

Kam se hrabou
ubozí bankovní lupiči, kteří často s nasazením života uloupí upocených pár milionů. U nás se několika mazaným advokátům a všehoschopným státním úředníkům klidně povede uloupit ze státní kasy několik desítek nebo stovek milionů za bílého dne před očima všech a přitom jim absolutně nic nehrozí. Stačí zamávat lidem před očima vznešeně znějícím slovem "arbitráž" a nikdo se už dál na nic neptá. Jejich chování je celkem pochopitelné -  když budou "řádně" dělat svoji práci, dostanou za to maximálně pár desítek tisíc. Když se ale šikovně spojí s někým, kdo vznáší proti státu nějaké finanční nároky a "pordazí" v jeho zájmu svého "zaměstnavatele" - stát, kápne jim z toho tisíckrát víc. No ruku na srdce, kdo z by tomu odolal ........
0/0
1.5.2004 9:39

poradce

Vemte si jako právnika Sobotku.
Ano právniky,hlavně Sobotku na vedoucím místě MF,co asi může jako právnik zvládnout v oblasti financí? Pak se nedivme,že tato banda prodrbala a promrhala co šlo.
0/0
1.5.2004 9:06

struktura

nechtělo by to lepší právníky ?
Prohrávat takové spory je naprosto alarmující, navíc cenu akcií NH držely dlouhou dobu jenom státní dotace. Takže díky podpoře, ktrou jí stát prostřednictvím Petrcíle poskytoval musí zaplatit nejen této společnosti, ale taky dotovat Třinec. 
0/0
1.5.2004 6:48

ledig1

Circus!!
Vyplatí miliardy ze státní kasy a pak se mezi sebou šábnou! Chechtají se nám celou cestou do banky. Socani maji podíl všichni a my to zaplatíme v daních!! Proto to terorizování podnikatelů v ČR, aby si socani toho mohli mezi sebou ještě více rozkrást.  Proto není ve státní kase ani vindra pro lidi!!
0/0
1.5.2004 6:20

Kamil

Re:
Taky si uvědom, kdo vládl v roce 1996, nebyla to slavná ODS? Ta strana, která tak podporuje podnikání v ČR. Ta strana co nechce registrační pokladny, majetková přiznání .... V tomto případě nemá současná vláda, která stojí taky za starou belu, velký podíl na vyhozených dvou miliardách.
0/0
1.5.2004 8:11

ledig1

Platíme daně jen na chyby socanů??
Stát zaplatí další 2,1 miliardy korun odškodnění ze státní kasy za porušování smlouvy s bývalým majitelem Nové huti. Kolik miliard korun zaplatí stát jako odškodnění majitelům domů za úmyslné porušování jejich ústavních práv:??? Dojde to někdy bolševikům ve vládě a v parlamentu, že zákony a Ústava ČR se musí dodržovat???   TV NOVA  10,5 miliard, Diag Human 3 miliardy, Třinecké železárny 3 miliardy, Setuza 2 miliardy, vykradené banky 1000 miliard. Není divu, že stát nemá ani korunu pro lidi!!
0/0
1.5.2004 6:14

Tomáš Fuk

Nějak tady nezaznělo...
... komu že ta společnost vlastně patří? Nějakému poslanci nebo člověku, na něhož je vydán mezinárodní zatykač?
0/0
1.5.2004 1:29

Dozen

svi+ne
Nikdo za nic nemuze. Chci slyset jmeno vinika, ktery na zaklade neplatneho auditu takto rozhodnul. Chci videt toho hajz+la neschopnyho. Chci mu podriznout krk ..... Me uz to vazne se+re, kde je osobni zodpovednost prislusnych uredniku?
0/0
1.5.2004 0:56

Tomcaj

Kde se ty penize na arbitraze
ksakru porad berou? Tu neni na to a tamto, v pokladnici pry jen dira  a najednou deset miliard sem , par milionu tam ...
0/0
30.4.2004 23:38

lom01

zase všechno na houby
To je pořád dokola. Novinář něco napíše v tom smyslu, že stát, případně fond národního majetku něco prosr... ale už nenapíše, která konkrétní osoba podepsala to a to a která osoba případně osoby za to konkrétně mohou. Přeci pod vším musí být někdo podepsanej a tím pádem zodpovědnej. A je to státní úředník placenej z našich daní, případně volenej politik, který tu zodpovědnost má taky. Tady se jen dokola píše, že český stát přišel o tolik a tolik, zaplatil atd... To jste vy novináři tak neschopní, že nedovedete vypátrat konkrétní viníky? Já už chci konečně vědět, kdo nás pořád vožebračuje a nechá nás cálovat nějakejm vyžírkům.
0/0
30.4.2004 23:26

Realista

do kdy si necháme tunelovat státní peníze?
Kdo nese odpovědnost za špatně sjednanou smlouvu?Kdy už začneme zavírat právníky a státní úředníky, kteří sestaví a podepíší smlouvu se soukromými subjekty, která jim dovolí tunelovat beztrestně státní rozpočet?Kdy už bude konečně velice přísný zákon o střetu zájmů? Jak dlouho má na hloupost, lenost a beztrestnou liknavost státních úředníků v tomhle Kocourkově doplácet dańový platník ? Stav začíná být neúnosný, do státní správy prorůstají mafie nejhoršího ražení schovávající se do politických stran, nebo lobující přes politické strany ve svůj prospěch za účelem naprosté beztrestnosti.
0/0
30.4.2004 20:24

Co je komu do toho

Re:
Klídek, odpovědnost za to nenese samozřejmě nikdo, případně ten, kdo čirou náhodou před 3 měsíci odešel ze státních služeb. Smlouvy jsou psány tak, aby nikdo za nic nemohl. Obvyklá "provize" či "pozornost" ze smlouvy je 10%, někde jsou nenažraní, např. v Příbrami, a chtějí 15 - tak si spočítejte, kolik někomu káplo ze dvou miliard...
0/0
30.4.2004 23:56

Union

dalsi arbitraz
A co teprve, az stat zacaluje arbitraz za Union Banku - tam to bude 40 miliard. Pritom nejvic poskozeni byli klienti, kteri prisli o sve uspory. To jsou ale male ryby a tem Spidla neda nic.
0/0
30.4.2004 20:11

vandor

Kuwa,
už zase?! 
0/0
30.4.2004 19:30

Jerry

Kua
To by me zajimalo, jak pocitaji ty nahrady.. Muze mi nekdo vysvetlit, proc se jako nahrada davaji trzby misto zisku. Aspon mi to tak nekdy prijde. Aby treba CME mela zisk 10mld, kolik dostala za Novu, musela by mit obrat tak 100-150mld. Ktera firma to ma? Nebo to snad pocitaji usly zisk za dalsich 100let??? To same ted Petrcil nebo Human Diag.
0/0
30.4.2004 19:20

Ohař

Re:
Počítá se to z tržního ocenění akcií Ispat NH.
0/0
30.4.2004 20:28

Destroyer7

Panebože, tak ČSSD nás stojí miliard!!!
To je neskutečné, co všechno beztrestně projde státním úředníkům. Koho za to vyhodí? Kdo přijde o několik měsíčních platů, aby si pamatoval, že tohle se nedělá? Mám však podezření, že to bylo na objednávku a koho jiného než ČSSD?  Vždyť těch patnáct procent jim měla prodat právě Zemanova vláda. Je to praktická ukázka socanskýho přístupu, ale tuhle jejich křivárnu zase zatáhne daňový poplatník a socani jsou vysmátí.
0/0
30.4.2004 18:44

juton

Re:
, Jenže je také pravda, že tato povedená společnost opravdu NH přivedla na pokraj krachu. Zakázky minimální, neustálé propouštění, prachy bůhvíkde. NH se vzmohlo až po převzetí indickými vlastníky. Takže z pohledu zvenku Petrcíle nedostaly zbývající procenta naprosto oprávněně.
0/0
30.4.2004 20:38

Tomas Jedno

Strileni
Jsem zvedav, kdy jzi zacnou na politiky strilet?
 
0/0
30.4.2004 18:26

Arnost Dvořák

jsem na tom stejně
Omlouvám se , své příspěvky vyjadřuji stejně přitrouble , jako stát přicházi o miliardy.
0/0
30.4.2004 17:38

Tomas Jedno

A DOST!
Beru mladou a stehuju se pryc. Vysrat se na takovouhle reprezentaci naroda.
0/0
30.4.2004 17:37

Bloud

Re:
Jaký národ, taková reprezentace.
0/0
30.4.2004 19:35

Thyronx

Bezvladi se nevyplaci...
Tam kde si kazdej dela co chce a nejsou zakony, kde vladne anarchie, kde si kazdy mysli ze muze v pohode rozhodovat o jinych a kde neni trest za nedbalou praci tam se prohravaji arbitraze a plati to vsechen pracujici lid. Mam ten pocit ze vlada tenhle bordel podporuje a dela snad i umyslne. Chce tu statni pokladnu vyprazdnit v rekordnim case.
0/0
30.4.2004 17:36

ceskej Honza

Re:
V hodne rekordnim case a protoze jediny stiznosti podavame na chatech tak nas maj na haku a s nasi tichou podporou se jim to i dobre dari.Kdyz jde ovce na porazku a jenom tise meci tak by byl reznik blazen aby ji nezarizl v klidu kdyz se nebrani.Uz aby byl Cyrda zase na nohou a mohl jim pichnout a radit aby jsme hlavne neotaleli s placenim.
0/0
30.4.2004 18:19

jirka

ODS
presne tak, lapsusy z dob vladnuti techto arogantnich a radoby nadlidi si dobre vsichni pamatujeme
a zaplati to finalne kdo no prece danovy poplatnik
stehuju se ven
0/0
30.4.2004 17:31

Destroyer7

Re:
Vrať se do první třídy a nauč se počítat do deseti. To ti bohatě bude stačit k tomu, aby jsi pochopil, že to byla ODS, kdo jim prodal to 1 procento a naopak to byla ČSSD, kdo na tu firmu udělal boudu, aby jí nemusel prodat slíbených 15 procent a ještě je obrat o to 1 procento. Zbývá otázka, kterýmu kamarádíčkovi nějakého socana ty podíly prodali.
0/0
30.4.2004 18:48Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.