Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jaké kasy chcete, ptají se živnostníci

Loni, když se v parlamentu potřetí schylovalo k zavedení registračních pokladech, si pražský obuvník Tomáš Valta dvě pořídil. "Koupil jsem ty jediné, které v Makru měli. Jedna stála 12 tisíc," říká živnostník, který má pět zaměstnanců ve dvou dílnách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chroustík

Kasy ano,
ovšem největší problém, který zavedla vláda Občanského fóra a pokračovala pod vládou ODS s tichým souhlasem a pod vládou ČSSD jsou Vietnamci. Kolik drobných živnostníků by mohlo vydělávat, kdyby v republice nebyli tito podvodníci, zloději, pašeráci, je potřeba je nazvat pravými jmény ! Kdy už někdo najde odvahu jim říct: dost, Hanoj je směrem vpravo na východ !
0/0
11.5.2004 12:23

Brouček

Re: Kasy ano,
Chroustíku -naprosto s tebou souhlasím. Kdyby tady nebyli Vietnamci , tak by dnes např.byla daleko menší nezaměstanost a možná i víc textilních závodů ap.
0/0
27.6.2005 12:48

PAVELAN

SOCIALISTÉ
CHTĚJÍ ZNOVU PROSADIT POKLADNY S PAMĚTÍ.TENTO TYP POKLADEN NEBYL SCHVÁLEN KOALICÍ A SOCIALISTÉ HO CHTĚJÍ PROSADIT VE SPOLUPRÁCI S KOMUNISTY.TENTO TYP STOJÍ OD 50 TIS. VÝŠE.TUTO ČÁSTKU BUDE MOCI MÁLOKTERÝ ŽIVNOSTNÍK ZAPLATIT A PROTO JICH VELKÉ MNOŽSTVÍ SKONČÍ  NA UP.CO NA TO KOALIČNÍ STRANY?
0/0
10.5.2004 12:20

Prorok

Re:
 Co na to koaliční strany ? Nic, jsou u koryta a registrační pokladny jim ho doplní. Tak co by se starali. Jak říkám, přestěhujte si firmy a živnosti jinam mimo tento Absurdistán - to je jediný řešení. Sice komplikované ale přece jen. Spojte se dohromady, založte pobočku v daňovém ráji, změňte sídlo firmy - nic není jednoduché, ale když to neuděláte stát Vás okrade o všechno - a všechny ty pátky,svátky které jste dřeli aby jste vypiplali firmu budou na nic. Udělá z Vás zaměstnaný blbce, které bude danit jak se mu zachce. Naděje, že se tento národ probere a začne pro sebe něco dělat je nulová.
 
0/0
10.5.2004 15:21

Prorok

"Stít z nás zase dělá blbce"
pokračování Stát je obrovský spotřebič, který jen bere. K čemu jsou všechny zákony, opatření,zákazy když vymahatelnost práva je u nás nulová ?  Darebáci typu Šlouf a jim podobní to stejně obejdou a doplatí na to jen ti malí a slušní. Kdo si dneska u nás troufne na obrovské daňové podvody, kdo si troufne jezdit jak hovado 160 a víc po městě na červenou, uplácet jak policajty tak úředníky ? Někdo z normálních lidí ? Ne, zas jen Ti kteří se znají s ministry, mají známosti v parlamentu a v senátu. Tak to je a proto podporuji a budu podporovat šedou ekonomiku. Jedině ta nás obyčejné lidi drží nad vodou. Neuznávám tento spaskřivený stát a nedám mu zbytečně ani korunu. A pokud mi nějaké penízy zbydou, dám je sám do škol nebo na něco jiného. Seru na stát a jeho bolševicko-socialistické pohůnky typu Špidlijič,Škromachov,Sobotkovič a v neposlední řadě ten moula Kryšot - velký pasák. Dle příkazu Špidlijiče musí každý ministr vymyslet jak do svého rezortu přiněst více peněz od lidí a zdanění prostitutek je od Kryšota skvělí nápad jak na to. Registrační pokladny to je zase nápad Sobotkoviče. Škromachov ten se zase prezentoval svým nápadem o nemocenské. Takže kdo můžete, odstěhujte firmu jinam a plaťte veškeré daně jinde než tady v tom Absurdistánu. Přece se nenecháme dirigovat od takových blbců, jako je vláda a spol. Tfuj.
0/0
10.5.2004 10:13

Prorok

Stát z nás zase dělá blbce
Po přečtení příspěvků tady musím zase říct. "Stát z nás zase dělá blbce" Kdy už konečně začne tento národ chápat, že vládě nejde o zavedení pořádku, o boj proti nepoctivcům (to by se musela celá vláda sama hned utopit - ryba vždycky smrdí od hlavy) ale o PRACHY. Získat prachy jakýmkoliv způsobem od těch co je ještě mají a udržey se u moci. Nechat na živu jen ty podnikatele, kteří jsou napojení na ně (financují jim volební kampaně a davají různé sponzorské dary) a zbytek zarovnat do jedné řady, zahnat je do zahraničních fabrik a udělat z nich levnou pracovní sílu, kterou budou moci jednoduše a podle svého zdanit. To je plán Špidlijiče a hlavně toho rektálního alpinisty Sobotkoviče, který ani nemá ekonomické vzdělání. Toho bych si dovedl představit jako ušmudlaného cifršpióna někde v zapadlé kanceláři - to je jediný na co má. PRACHY a MOC, to jediný zajímá tuto vládu a použije všechno, aby dosáhla svého. Při absenci pravice a obovské závisti a hlupáctví lidí, kteří jsou nejspokojenější když stojí všichni v jedné řadě se jim to celkem daří. Sobotkovič neustále predikuje, že všichni podnikatelé jsou zloději.Přitom největší zloděj je stát - pochopte všichni, že stát utrácí naše peníze - čili nikdo z nich neutrácí ze svého, ale z cizího a taky se podle toho chová. Dálnice do Ostravy, Lachnit ( který mimochodem kandiduje do EU  )a jeho CD za miliony, byty poslanců v Praze - to jsou jen zlomky příkladů jak stát utrácí naše peníze - a chce pořád víc. Zastavte tok peněz směrem na stát - čím míň stát dostane - tím míň prošustruje. Když dostane málo nezbyde mu prostor na to, aby si mohl cpát vlastní kapsy. Bude na ty peníze víc vidět a stát musí zachovat minimálním tok peněz do nemocnic,na silnice a do školství. A pouze tento minimální tok peněz může jít do státu. Když do něj poteče víc, do nemocnic a škol stejně víc nepoteče. Směrujte tok peněz hlavně mezi firmy a lidi - to je základ prosperity a spokojenosti.
0/0
10.5.2004 10:11

Petr S

Re: Stát z nás zase dělá blbce
Kdyby to aspoň bylo takhle jednoduchý. Jenže když se nevybere dost na daních a "pojištění", tak si vláda prostě zase půjčí. Vždyť to tak dělá každý rok. Jestli zseknou sekeru 100 miliard nebo 200, koho z nich to zajímá. Jsou za vodou a splácet to budou naše děti, né ty jejich.
0/0
27.6.2005 11:12

Pozorovatel

Jo úředníci a poslanci opět
myslí prd.lí a ne hlavou. Jestliže pokladna nebude mít paměť, pak není co řešit, prostě berňák ,ani nikdo nic nedohledá a příjmy - daňový základ se budou krátit (nepřiznávat) vesele dál.A dalších 5-7 let si nikdo netroufne vznést požadavek, že pokladny budou muset mít paměť. Tedy dobré zakonzervování starých zvyklostí podle principu "vlk se nažral, koza celá". Jestli to má být polovičaté a ovlitnit dalších pár let, tak radši nic a udělat to za pár let. A jestli zavedení pokladen (předpokládám s pamětí) vadí "těm poctivým", moc se nedivim. Skutečně poctivým živnostníkům by naopak toto opatření mělo usnadnit konkureční podmínky, protože vyrovnává podmínky tím, že znesnadňuje nepoctivost  (zejména výhody trhovců z Asie). A investice ve výši cca 20-30 tis. Kč ještě nikoho na buben nepřivedla (jen ať si lidi uvědomí, kolik každý prokecá po telefonu za rok a může si srovnat)
0/0
10.5.2004 9:48

Rada8

k ničemu
pokud nebudou požadovány zákonem pokladny s tzv. černou skříňkou, nebude to plnit zamýšlený úkol a bude to stejně k ničemu. většina podnikatelů už si dávno stejně pokladny pořídila (kvůli zjednodušení evidence příjmů, inventurám, předávání směn atd.). dále nechápu, proč musí tisknout písmenka. vždyť na dokladu musí být označení prodejce, takže kdo nechce investovat do další pokladny která umí písmenka, tak holt dá na každý doklad razítko, ne?prostě to bude zákon o ničem a těm nepoctivým přidá trošku práce s kamuflováním dokladů a poctivým přidá pouze na výdajích za pokladnu (a to je myslím účel, aby se holt nějaká spřízněná firma nahrabala).
0/0
10.5.2004 9:08

Jirka

Dort
Dort si koupi iniciativne pokladny, o nichz ani nevi, jestli budou potreba a jestli skutecne umi to, co bude potreba, a pak place, ze udelal kravinu. Za blbost se plati.
0/0
10.5.2004 9:06

veles

Speciální kasy
Nakonec se ukáže, že takové pokladny u nás dodává jediná firma a určitě to bude jen náhoda. Naštěstí někdo z poslanců bude spolumajitel nebo v dozorčí radě apod., tak je může doporučit.
0/0
10.5.2004 8:50

zab1

No a co?
V městě, ve kterém žiju, pozvolna začíná averze proti našim vietnamským spoluobčanům. Jde o to, že rapidně přibývá kamenných prodejen, které těmto tichým, nenápadným lidičkám v mercedesech a bavorácích patří. Jeden by se divil, jak jim to jde. Dnes umí trochu česky, dříve ani nebleptli a přesto povolení dostali, což nechápu, protože nevím, jak to jde zařídit třeba na úřadech. Rukama nohama asi. Ubývá krámků a bufetů, přibývá hadráren s plastikovýma vánočníma ozdobama z Taiwanu a zaprášenýma digitálkama. Kde na to berou ? Už si nabrali. Patnáct let jezdili se stánkem, zaplatili 300 kč za metry a druhý den byli pryč. Pašované hadry, přinejlepším šité horkou jehlou někde u Broumova. Čím víc pruhů, tím víc adidas. Naše textilky by mohly vyprávět, co to s nima dělá. Všichni podobní, patnáct let bez daní, bez dokladů o původu zboží. Dejte obchodníkovi 15 let daňové prázdniny a začněte počítat. A pak jednoho dne takový hodný vitnamec přijde a koupí pár obchodů na náměstí. A já se ptám : proč vám, poctivým podnikatelům a živnostníkům vadí zavedení pokladen? Vždyť vás to přinejmenším aspoň nějak ochrání před těmi nepoctivými, kterým nemáte šanci konkurovat. Ani v restauracích to jako problém nevidím. V mnoha jich pokladny dávno jsou a nijak to provozovatelům nevadí, naopak to považují za výhodu při inventuře nebo předávání směn. Proč zas tolik pláče? Že by naši obchodníci na tom byli tak špatně, že by si nevydělali ani na odpis za pokladnu? 8600 minimální roční daně položí údajně 100 000 živnostníků, blbá pokladna ten zbytek. Tak nějak se jděte vycpat. Budem teda chodit k vietnamcům.
0/0
10.5.2004 8:04

zab2

Re: zab1
A proč vám úředníkům nevadí 15 leté daňové a celní podvody těchto hodných spoluobčanů? Neumí cééésky....! Chtěl bych vidět, jestli by takový xindl,  co neumí néémecky, mohl "podnikat" na západ od Chebu. Tééžko! Co jste proti tomu dělali ?  Odpovím si sám. Nechávali jste se od nich uplácet!!!!!
0/0
10.5.2004 8:15

zab1

Re:
Nevím, jak jste přišel na to, že jsem úředník. Přečtěte si to ještě jednou a zjistíte, že se podivuji nad tím, kdo tu takto celou dobu (ano,  ne 6, ale už  15 let - to i pro pana Tlustého) může tímto způsobem živobytit.
0/0
10.5.2004 8:32

Englishman

Re:
Pokladna bez dlouhodobé paměti by neměla vadit téměř nikomu. Pokud by však byl přijat původní zákon, stály by pokladny hned 25.000 Kč místo 10.000 Kč a především by se jimi musely nahradit všechny současné, mnohem chytřejší pokladní systémy. Nutnost pořídit si proprietární zařízení, které nelze propojit se skladem (a vlastně s ničím) by opravdu byla naprostou katastrofou. Obchody by musely markovat zboží dvakrát (a vyrovnat se s chybami, které by tím vznikly) nebo by se musely vzdát vlastního informačního systému a pustit si do skladu chaos. Jediný, kdo by vydělal, by byla firma CASIO.
0/0
10.5.2004 8:22

per1

Re: CASIO
Ano a právě o to tu jde. Nejde o boj s šedou ekonomikou, ale o to aby si někdo namastil kapsu na úkor těch jiných, kteří nemají dost na úplatky pro vládní úředníky, kteří pak prosadí zákon, který je sice úplná pitomost neřešící problém, ale jim přinese do kapsy tučný obolos.
0/0
10.5.2004 8:53

msn

a proč ne ?
Dyk je to úplně jedno, jestli ty kasy tisknou latinku,  azbuku nebo třeba hebrejsky - pokud si někdo slibuje, že si na tom stát pomůže, stejně se mejlí. A pokud se vůbec něco vybere navíc (a že se o tom dá pochybovat), stejně to sežerou noví úředníci na nových ouřadech extra zřízených pro čtení pokladen, pro kontrolu velikosti písmenek a pro výzkum tajů dlouhodobé paměti. Pančovanou kořalku, cigára a trika budou stejně na tržnicích prodávat bez paragonu... - a lidičky to tak kupovat budou, neb láci uměj ocenit. 
Takže ty kasy nakonec budou stejně používat jen ti poctivý a syčáci na to budou dlabat jako dneska, takže se nic moc nezmění, akorát ouřad bude mít další hračku...
0/0
10.5.2004 7:19

Santa1

Chudáčci
Tento příběh mě pokaždé dojme až k slzám, zejména poté co zjišťuji kolik taková pokladna stojí (do 6000Kč, ale většinou kolem 3000) a že jsou povinné snad ve všech okolních státech. Dojemná je taky péče novinářů o tu dlouhodobou paměť - nebojte se, všechno přijde, náš živnostník by toho tolik najednou neunesl, zejména když většina obchodníků neumí přežít bez marží pod 100%, jak jsem se mohl opakovaně v poslední době přesvědčit. Že taková marže se nejlépe dosahuje u zboží z čím dál exotičtějších zemí, zatímco české firmy vyrábějící kvalitní krachují je nasnadě.
0/0
10.5.2004 5:07

Englishman

Re:
Ve všech okolních státech: Slovensko a Itálie. 3.000: spíše 30.000,- Marže 100%: ve skutečnosti 25-30%. Ale jak říkám, ve svobodné zemi může být každý tak blbý, jak chce. Včetně Santy1.
0/0
10.5.2004 8:24

pp

Re:
Pokud nemate poneti o cem mluvite, radeji mlcte Santa1 a neplacejte tu blaboly. . Na knihach rabat 29-33%,  marze audio nosice 30 %, vidao nosice (VHS ,DVD) 28 %  . Znackovy textil (napr. Levis,Wrangler  ) marze od 50 do 70 % - k tomu vsak na druhe strane 100% reklamaci primo za obchodnikem, narizene zlevnovaci a jine akce  od dodavatele a obecne 150 strankova smlouva o doddavkach, proti niz je Mnichovska dodhoda aktem cireho pratelství.  O nejake pokladny tu vubec nejde! V hyper/super centrech stejne musite mit auditovany obrat (aby Vam k zakladnimu najmu cca 30 Eur/m2 jeste mohli dopocitat dalsi obratove najemne) a nejaky sikmoocka ci svetsky stejne spidla nikdy nedohoni, na to je moc blbej. Takze cely efekt bude snizeni odvodu dane z prijmu mensich firem (coz si ten spidlin neumí spocitat) a zbohatnuti par poslancu diky zistnemu lobbingu nekolika  firem, jez dostanou ono kulate razitko .... Hlavni ucel je vsak zapusobeni na mene duvtipnou cast naroda, tedy potencionalni  elektorat CSSD , ktery takovymhle populismus rad tleska.....
0/0
10.5.2004 11:16

pavel

Hřebíček do rakve
Tohle je dalsi s mnoha hrebicku, ktery se snazi nase vlada zatlouci do rakve ceskym podnikatelum. Znicit a odrovnat vsechny ty, kterym se s odrenyma usima podarilo prezit jiz zavedene "usporne" opatreni.  Nemluvim o tom chtel-li by nekdo zacit podnikat...
Se divim ze jeste neplatime dan za to ze muzeme dychat....
 Cesko jde rychlym tempem
0/0
10.5.2004 0:33

Tomáš Marný

Re:
Hm, znám podnikatele, který je 2x ročně na dovolené v Řecku nebo na Krétě, přitom platil roční daň z příjmu ve výši 1500,- (patnáctset) Kč... A takový nebude jen jeden...
0/0
10.5.2004 7:16

iuos

hmm
už mne nai nepřekvapují pondikatelé, kteří na mojí informaci "při žádosti o úvěr předložíte daňové přiznání" odpoví "no jo, ale já ho mám nulový. znáte to, přeci nebudu platit daně, nejsem blbej" - takových je 99% se kterejma jsem se setkal
0/0
10.5.2004 8:01

pavel II

Re: Ovšem většina živnostníků je ráda,že se uživí
0/0
10.5.2004 8:02

Tomáš Podnikavý

Re: Dovolená
Tomáši Marný, ty jsi jistě podceněný a špatně placený úředník. Teď budeš mít možnost předvést,co umíš. Koupíš si pokladnu, výhodně pro stát pořídíš (=koupíš)všechna lejstra a živnosťák a můžeš na tu Krétu jet i 4x do roka.
Jsou naivní ti, kteří vidí v házení klacků těm malým živnostníkům pod nohy, že odevzdají víc peněz. Bude to   NAOPAK!!. Do hajzlu se socany!!!!!
0/0
10.5.2004 8:04

Tomáš Marný

Re:
Nikolivěk, jsem poměrně slušně placený zaměstnanec. Ale značně mne se*ou vyčůránkové. A divím se, proč třeba Daňovému úředníkovi není divné, z čeho si může člověk platící roční daň z příjmu 1500,- Kč koupit za půl melounu auto a odepisovat ho na firmu... BTW v KSČ, kde si soudruzi tykali, jsem nikdy nebyl :-p.
0/0
10.5.2004 8:51

Rada8

Re:
daňovému úředníkovi to asi je divné, ale to je tak všechno, co s tím může udělat. většina podnikatelů na výzvy k prokázání zdanění vložených prostředků předloží desítky smluv o půjčkách od rodinných známých a úředník je v pr...........za to nemůže berňák, ale ti co dělají legislativu, která vyloženě nechce umožnit dodaňovat takovéto podnikatele. no a pak holt nezbývá, než ten rozpočet dohánět na zedníkovi, který si dal do nákladů třeba video
0/0
10.5.2004 9:15

lika

Re:
Ty penize nezmizly. Stat je dostal jinym zpusobem - z dph toho bavorkaku, z dph toho zajezdu atd., i kdyz mu ho treba oficialne koupila manzelka. Je to podle me lepsi, kdyz je "dal" schopnym firmam nez kdyz to pujde na Diag Human, Novu a pod.
0/0
10.5.2004 13:18

231

Re: Re:
To je tak. Když člověk vydělal, tak investoval a teď má vysoké odpisy. Představte si, že jste byl šikovný automechanik, a po listopadu se Vám rozjeli kšefty. Přestal jste opravovat auto na dvorku a postavil si autoservis a kvalitně ho vybavil. Podívejte se do zákonů jaký teď máte odpisy, když jste si postavil barák za 6 milionů. To není daňový únik, protože ty peníze jste zdanil v letech, kdy jste je vydělal.
0/0
27.6.2005 12:27

karel

pokladny pro vsechny
Gratuluji k téměř dokonalé likvidaci živnostníků. S takovouto gracií se to nepovedlo ani komunistům v r 1948.
Problem je, že pokladny asi budou muset mít živnostníci. Ti, kteri obchodují  s auty, nemovitostmi, akciemi, a lichvou (pardon, lichva je služba) ji nejspise mít muset nebudou.
Dlabu na to, vracim zivnost a jdu pracovat pro stat. V pracovni dobe proctu inzeraty, pokoupim poprodam pres statni telefon, a pujdu rvat o 13 a 14 platy.
0/0
10.5.2004 0:32

Transit

0/0
10.5.2004 0:08

naštvanej!!!

Re: tohle je jen soukromej a blbej blog... nic k věci - bohužel.. - jen chce nějakýho "návštěvníka"
0/0
10.5.2004 7:56Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.