Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Špidla: Daňových závodů se nezúčastníme

Snižování daní není podle premiéra Špidly "všelék" na všechny ekonomické neduhy, jak podle něj tvrdí ODS a Česko se nebude účastnit "daňových závodů," ke kterému dochází v Evropě. Neuvážené snižování daní totiž podle Špidly vede jen k prohloubení majetkových rozdílů a růstu chudoby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Daňový soumar

Závodit budeme
Závodit budeme. Záleží, co si vybereme. Nejlepší určitě budeme v rostoucí nezaměstnanosti, v zadlužení, ve výši daní, v korupci, v lenosti, blbosti a naivitě (že Sony?), a vyvolávání šokialistických důchů. Jednoduchý pohled na "hospodaření" špidlistánu dokazuje, že stát pouze zbůhdarma okrádá a ožebračuje pracující menšinu ve prospěch prožírající většiny, protože i oni mají, bohužel, volební právo a je jich výrazně víc. Oficiálně to naše drancující kohorta nazývá sociální spravedlností. Takže: ČEŠI DO TOHO!!!.
0/0
17.5.2004 10:16

Celer- Horák

Nám stačí závody domácí,socanskou sebrankou upečené-
Vysoké daně a všehopřítomné zdražování,to je na malého Čecháčka více než dost.Nevěřte žádným slibům  a oblbování voličů.Bude hůř  
0/0
17.5.2004 9:58

Honza

Jen tak dál
Také si myslím, že daňových závodů se zůčastnit nesmíme! Domnívám se, že čím větší daně, tím se občanstvo bude mít lépe. Vžtyť úpředníci všeho druhu vědí nejlépe, komu je zapotřebí nějakou tu kačku dát. Já odobně jim oddaně věřím. Jedono dokonce znám osobně. Pohybuje se sice jen na komunální úrovni, ale je také poctivý, upřímný, poctivý a poslední korunu by raději dal ubožákovi, který pravidelně žebrá před radnicí. Už si s tím žebrákem společně založili firmu. Myslím, že podobně nezištně se chovají úředníci všichni. Taskže žádné nižší daně. Ledaže by občané chtěli své peníze dávat žebrákům napřímo. Zeptejte se jich. 
0/0
16.5.2004 22:55

Vaclav Hanus

Re: levice peci netvrdi, ze cim vetsi dane..
...tim lepe. Ta tvrdi, ze cim bliz k optimalni danove kvote, tim lepe. Za druhe, kdyz se ti nelibi urdnik, ktery o alokaci tve dane rozhodne, tak si muzes vybrat tu druhou alternativu. A to,z e tebou neodvedena dan zustane tvemu zamestnavateli, v podstate tvemu manazerovi, a ten rozhodne o pouziti tech penez. NO, a jelikoz je bude mit napsane na sve vyplatni(tantiemove) pasce , tak si umis pedstavit, jak 'rozumne' je pouzije pro 'spolecnou vec'...
0/0
17.5.2004 9:53

Daňový soumar

Re:
Optimální kvóty je pro zlodějský šokialismus 120%. Peníze umí rozumně použít jen ten, kdo s nima umí hospodařit. To je skoro kdokoliv, kromě státu a jeho bezedný finanční žumpy!!!
0/0
17.5.2004 10:08

Vaclav Hanus

Re: danovy zkoumal.. zvasty, zvasty
Proc by tedy ceska socdem snizovala dane z firem? Proc by tedy snizovala (zrychlovala) danove odpisy ? Proc by tedy snizovala dane z prevodu nemovistosti? 23 na 19? Atd, atd? Ano, rozumne je umi pouzit jen ten, kdo s nima umi rozumne hospodarit. Problem ceska je ten, ze soucasni zamestnavatele to neumi pouzit o nic lip, nez statni aparat. A take je dulezite v prospech KOHO ty penize budou pouzity. Zamestnavatele je urcite nepouziji ve prospech toho, kdo je vyprodukoval.
0/0
17.5.2004 10:13

Daňový soumar

Re:
Firma, která chce nas trhu přežít, musí investovat do svého rozvoje. Když ji zdroje na investice ukradne stát a utopí je v neproduktivních nesmyslech, výsledkem je šokialismus - bída, nezaměstnanost, korupce, buzerace, nesvoboda. Ale ráj pro sociální inženýry a demagogy jako jsi ty.
0/0
17.5.2004 10:20

KING_BANIK

No
jistě, vždyť již závodíme v zadlužování, tak přece nebudeme závodit na dvou frontách. :-)
0/0
16.5.2004 20:15

volič

Připomenutí volebného programu UV ČSSD
Zopakování volebního programu rodné strany pro Špidlu.   Člověk na prvním místě,pane Špidlo,ale spíše jeho peneženka.
-------------------------------------------------------------------------
Jen pro pořádek vážený Špidlíku připomínam pro zopakování mazání medu svým voličům.
*  chci aby se nezdražovalo
* chci pocit jistoty a bezpečí
* chci pro sebe a svou budoucí rodinu byt
* chci mít dobrou práci
* chci aby naše obec vzkvétala
* chci mít kvalitní léky a neplatit doktory
* chci aby můj syn bezplatně studoval
* chci dělat,nechci už být černá ovce * chci dobré ceny za zdravé potraviny * chci poznat svět * chci,aby se mé firmě dařilo * chci,aby u nás vládla slušnost a spravedlivost. Takže pane premiere zopakujte si své sliby a maszání medu voličům a styďte se s celým ÚV ČSSD za lhaní volučům a člověk na prvním místě je opravdu výstižné ovšem na prvním místě jak člověka okrást a rozházet a utrácet  zvyšující se daně jako nejprimitivnšější nástroj získání peněz do bezedné a děravé státní kasy řízené odborníkem právnikem Sobotkou každého člověka této vlasti.        
0/0
16.5.2004 15:02

bubak

Re:
Co se soudruhu rozčilujete, za komoušů se psalo: je potřeba udělat, no a my jsme změnili jen podmínku, že to jenom chcceme , co znamená, že to jenom chceme,ale neznamená to žádný závazek a povinnostt neco udělat ,takže jsme za vodou a nikdo na nás nemůže.
0/0
17.5.2004 4:01

Venca

závody
To je od pana Špidly jenom trik.Vše co v české ekonomice stojí jen trochu za to je již v německých rukách včetně deníku idnes.Takže pokud budou němci chtít aby česko mělo stejné daně jako oni - bude je mít.A všechny výroky našich politiků jak z ČSSD tak ODS budou jen líbivá lež pro místní populaci a to jen proto aby se dostali do parlamentu.Dle mého názoru ČSSD a ODS jedno jsou ani levice a ani pravice - oni prostě již neví kudy kam.Ekonomika je sice na huntě,ale účel byl splněn již nikdy socialismus a ani návrat před rok 1989 se konat nebude.Oni předce nemůžou řešit nějaké sociálně palčivé otázky - tedy výtvor své práce.Přiznali by tím že vše co dělali od 1989 bylo špatné.Proto místo nějakých řešení předhazují národu hru S KOMUNISTY SE NEBAVTE.A proč vlastně se s nimi nemáme bavit?Že by špatné svědomí?.A vůbec proč jim neumožnit vládnout aspoň by se začaly rádoby demokratické strany více snažit a národ za své peníze by se měl aspoň čím bavit.
0/0
16.5.2004 4:33

občan

Re: Komouš Venca.
Nechceš takhle blahopřát komoušovi Grebeníčkovi k opětovnému zvolení do čeka komoušů? Myslím,že pokud si prožil období totality, víš o vládě soudruhů nebo patříš podle tvého rozhledu a doporučení mezi ně? TZak se probuď a jdi si psát s Grebeníčkem někam jinam a neotravuj lidi.
0/0
16.5.2004 10:32

Venca

Re:
To je legrační že ještě dnes se najde někdo kdo nemůže spát protože ho straší jaká si totalita.I když každý má právo na své vlastní strašidlo.Mě narozdíl od občana spíš vadí že jsem stejně jako on zadlužován rádoby demokratickými stranami a jejich přikyvovači a to bez ohledu zda se mi to líbí či nikoliv.Vážený pane nezajímá jakási totalita či strašidla ve Vaší hlavě ale jen a pouze ekonomika a pokud někdo příjde s nápadem co a jak mám udělat abych se měl líp než se mám budu ho podporovat a vůbec mi nezáleží na tom kdo to je.A pokud tím kdo takový recept přinese budou komouši tak proč ne.
0/0
17.5.2004 19:20

Nepřítel státu

Národní sbírka
Vyhlašuji národní sbírku na odstranění největších zlodějů a gaunerů v historii českého národa, šéfujících nynější drancující kohortě. Já nabízím, jako první počinek do této sbírky, realizátorovi 10.000 Kč Kdo se přidá? NÁROD SOBĚ!!!
0/0
15.5.2004 20:45

kodlik

Kudy chodil tudy krad, sociální demokrat! (platí zřejmě i v evropě!)
0/0
15.5.2004 12:37

antisocan

Re:
Problém je totiž v tom,že u koryta sedí lidi,kteří nemají ani páru e ekonomice a řízení.Vemte si špidlifuka,historik,možná se mu líbi historie vývoje komančského období a snaží se to aplikovat v Evropě po revoluci a krachu socialismu.Škromach,odborárský boss,inženýr elektrotechniky a  chce řídit a přerozdělovat ministerstvo práce a soc.věcí kde utíká nejvíce peněz flákačům a nefachčenkům,když o financích nemá ani páru.Další exot  ministr financí,právnik bez ekonomického vzdělání s praxi v rozpočtovém výboru PS! a řídí státní finance. Pak se nedivme,ře vše vypadá jak vypadá.Všude samí právnik připravující si zákony pro sebe a pokud zákon projde PS má hned balík dodatků a oprav.
0/0
15.5.2004 15:12

Sony

Re:
Zemědělský mechanizátor s rudou knížkou soudruh Tlustý je právě ten, co to všechno zachrání
0/0
15.5.2004 22:30

svobodny obcan

TY SPIDLO
TY SE DANOVYCH ZAVODU UCASTNIT NEBUDES. MY SE DANOVYCH ZAVODU UCASTNIT BUDEME. PO DALSICH VOLBACH
0/0
15.5.2004 10:26

daňový soumar

Re:
Přesně tak,špidlifuk a jeho ÚV ČSSD se již daňových závodů nezúčastní, protože  volby se rychle blíží a máš to spočítané na dny.Protože i voliči co věřili socanským slubům se přesvědčili o tom,že vše byl jen klam a mazání medu kolem ust v době voleb.Po rychlém šplhání se nečekaně objevuje tvrdý držkopád pro tebe špidlifiku a celou socanskou bandu a již nikdy tuto stranu neuvidíme ve vládních postech.Neco za něco.Okrádat celý národ pro hloupost vlády a neschopnost vládnout této zemi se nevypláci a jednou to muselo přijít.
0/0
15.5.2004 12:22

RX

Re:
Daňových závodů se nezůčastníš,ale zůčastníš ze závodu kdo nejrychleji ze strakovky se zdravou kůži,proto trenuj,běhej,budeš to brzo potřebovat.
0/0
15.5.2004 12:25

Kurdej

Mám ho rád
když ho vidím, vždycky si to své maxipéro vyhoním nadoraz
a když vidím Špidlovou, tak si ještě přistrčím prst do kaďáku
0/0
14.5.2004 21:51

psychiatrie Bohnice

Re: Pojd mezi nás
Kurdějíčku, ještě si ho přimaž švestkovými povidly, to ted moc frčí apojd mezi nás, takových jako jsi ty tu máme stovky
0/0
15.5.2004 10:06

ppetr1

spidla + CSSD
ten Spidla jeste nic nepochopil.ZREJME JE CELE IRSKO ZEMI CHUDAKU
a nase zeme pod vedenim CSSD bude zemi samych BOHACU.prosim vysvetlete to nejak tomu hnupovi
0/0
14.5.2004 20:49

Rada8

o daních
to myslím ani tak není, jako spíš o jejich přerozdělování a dotování lidí, kteří to nepotřebují ( nezaměstnaní kteří vydělávají na černo, nejmenovaná skupina lidí, kteří si myslí, že stát má povinnost jim celý život platit nejen na jídlo, bydlení, chlast, ale i zajišťovat byty atp.) co tak prvně kouknout kde se zbytečně rozhazuje a kde se podporuje příživnickej styl života na úkor těch, co daně platí?   
0/0
14.5.2004 20:12

Lukas

odkud se to vezme
Spidla se snazi o maximalni pokles chudoby ve spolecnosti .. ja bych se na jeho miste zamyslel nad tim, zda spolecnosti spise neprospeje snaha o maximalni rust bohatstvi, pripadne strategie nekde mezi ...
0/0
14.5.2004 19:49

kolotoč

špidlín je š-lín
0/0
14.5.2004 19:23

byrokratkiller

snizit dane=snizit parazitismus
nerekl bych, ze snizovani dani je "vselek" na vsechny problemy (to snad ani nikdo nikdy nerekl...), ale dane jsou urcite zakerny virus, ktery nici ekonomiku. prerozdeluji bohatstvi od produktivnich pracujicich k parazitum, kteri nejvice krici nebo maji nejlepsi politicke kontakty. to, ze snizovani dani by (nevim co znamena "neuvazene") prohlubilo majetkove rozdily je nepodlozena spekulace. zda se to nepravdepodobne, kdyz vidime kolik "verejnych" penez se naleva do bank a prumyslovych kolosu. ale i kdyby, tak co? kdyz si nekdo zaslouzi vic nez jeho soused, at ma. to s tim zvysenim chudoby, to je absolutni blbost. systemy "socialniho zabezpeceni" byly vybudovane s oduvodnenim, ze odstrani "chudobu". ve skutecnosti ale podporuje chudobu a zavislost na ostatnich. a ze je snizeni dani "experiment" ? neni. je to navrat k normalu, ktery fungoval po vetsinu historie.
0/0
14.5.2004 18:02

himeji

Re:
tak tak, k tomu prohlubovani rozdilu mezi bohatymi a chudymi - to je ale takova blbost. Spidla se s tim progresivnim zdanenim chce osobne postarat aby nahodou nekdo si nevydelal vice? a tak jim krasne pripne tipec. At jde nekam, smejd jeden. Ja si chci vydelavat hodne a nechci kazdou druhou hodinu pracovat zadarmo, aby to mohl dobrodej spidla prerozdelit do nejakych cernych der. Na Slovensku jak zavedli rovnou dan tak se jim zvedli o nekolik miliard danove prijmy. Nizke dane jsou pro spolecnost prinosne a delaji ji vice svobodnou. Spidla a socialisti jsou normalne spatni lide - proste chteji okradat ty co vynikaji, nebo se jim dobre dari. A vlastne odmenuji neschopnost a zavislost a trestaji uspech a nezavislost.
0/0
14.5.2004 19:27

Sony

Re: nesmysly od himeji
Nemáš ani páru o tom, jaký danový paskvil zavedli na Slovensku. Firemní daně snížili na 19%, tím jim vznikla díra, kterou zalepili drastickým zvýšením spotřebních daní - každý ví, že benzín byl na Slovensku léta levnější než v Česku, ted je tam podstatně dražší. Další záplatou bylo zvýšení DPH u potravin na 19%. Výsledek je, že velké zahraniční firmy si odnesou ze Slovenska domů větší rance zisků  / to jsou ti jediní, kteří Slovensko všude chválí/ a toto díru zaplatí Slováci ze svých peněženek. Slovensko je jedinou zemí v Evropě, kde v r.2003 došlo k poklesu reálných příjmů obyvatelstva o 2% právě díky nesmyslné reformě. Rozdíl v průměrných platech se mezi Českem a Slovenskem drasticky zvyšuje - Česko 17 000, Slovensko 11 000 /v CZK/, když to půjde tak dál, dohoní Slovensko i Ukrajina. Jen pár primitivních novinářů a ex-soudruh Tlustý soustavně lžou a oblbují Česko tím, že mluví o odvážném snížení daní na Slovensku a zamlčují děsivou druhou polovinu pravdy. Špidla to vidí zcela správně, když by se v Česku dále snižovaly daně firmám, kdo na tom vydělá ??? Škoda Auto /Němci/, Siemens, Bosch /totéž/, Ispat /Indové/, Čsob /Belgičané/, KB /Francouzi/  Spořitelna /Rakušané/, takto by bylo možné pokračovat do nekonečna Ikea, Carrefour, Ahold atd atd. v Česku je už cca polovina HDP tvořena zahr. firmami a bude to narůstat. Snížení firemních daní je okradení každé české rodiny, Slovensko je toho naprostým důkazem. Firemní daně by se v Česku neměly snižovat, ale právě naopak zvyšovat, snad už to i ti největší zabedněnci začnou chápat !!
0/0
14.5.2004 21:31

tajtrlik

:)
(:
0/0
15.5.2004 1:37

ppetr

Re:
tak nam ty odborniku vysvetli jak je mozny,ze tam kde se dane snizuji klesa i nezamestnanost a obracene.
mas v tom nejaky zmatek a dopln si ekonomii  ,aby nas ti Slovaci za par let nepredhonili.jemze takovymu zabednenci jako jsi ty to nema cenu vysvetlovat
0/0
15.5.2004 6:50

Sony

Re: ppetr
Plácáš pouze nesmysly, míra nezaměstnanosti na Slovensku totiž nezaznamenává žádný pokrok. Pokud to nevíš, tak se podívej na stránky slovenského statistického úřadu, kde se dovíš, že např. nezaměstnanost v březnu 2003 byla 16,5 %, v březnu 2004 byla 16,0 %, roční zlepšení je 0,5%. Tyto statistiky nezachycují počet Slováků, kteří emigrovali a každý den odcházejí, jen v Česku je jich přes 150 000, další odešli jinam. Slováci odcházejí za prací do ciziny, tím mizí ze statistik a ty to hlupáčku vydáváš za vliv daní, ty mají na Slovensku vliv na nezaměstnanost asi jako sýkorky na zatmění měsíce.
0/0
15.5.2004 21:58

Culeto

Re: To SONY
Promiň  ale dovolím si s Tebou nesouhlasit.
Tady jsou mé argumenty : Vysoká daň ze zisku dusí jen toho, kdo ji platí (tzn. že ten zisk VYTVOŘÍ),k tomu si připočti sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance a rychlost odpisů na novou technologii, pak se nediv, že ochota platit daň ze zisku je malá. Dalším anachronismem jsou daňové prázdniny pro některé subjekty (zde vyjímám ŠKODA AUTO), které defacto zajišťují jednomu subjektu konkurenční výhodu oproti druhým, kteří zrovna daň platí, toto je krátkodobé řešení vhodné pro malý region, ale z dlohodobého hlediska nic neřeší, postavení high tech manufactury pro 300 lidí totiž dává mizIvou záruku, že při současném vývoji v ČR  tito budou zaměstnáni u této firmy i za cca 7 let. Další věcí je způsob přerozdělování vybraných peňez, za prvé není adresný.Např. spotřební daň z PHM atd.Sociální politika státu je zvrácená, protože podporuje ty jedince, kteří nechtějí pracovat.Ti kteří pracují a nejsou si schopni z nějakého důvodu vydělat více jsou ponižováni různými dávkami o které musí žádat úředníky, které si ze svých daní platí. Ideální příklad je rodičovský příspěvek, nejdříve zaplatím daň ze mzdy (tu někdo musí vybrat) pak musím o příspěvek požádat (opět to musím někomu předat) a pak mi ho někdo musí vyplatit , výsledek je nějakých 400 kč na dítě + náklady na úředníky z mých daní. Já osobně bych byl pro rovnou dań , ikdyž by v mém případě nedošlo ke zlepšení mé finanční situace, ale alespoň bych mohl daleko více rozhodovat o tom, kam vložím peníze ,které vydělám.K těm zabedněncům a firmám : na světě je to tak, že investovat mohou ti, kteří vlastní dostatečné finanční prostředky, co na tom, že jejich zisk putuje někam jinam, když se jeho část opět vrací v podobě investic tam, kde se nejrychleji zaplatí ? To si myslím tak zabedněné nebude.Zabedněné je si myslet,že zisk je něco špatného, já si myslím, že ne.Závěr : je tragické, že premiér této republiky se předposral z kacléře německa a troubí do světa, ž
0/0
15.5.2004 10:33

Culeto

Re: pokr.
že ČESKO nebude tou zemí , kde se oplatí v budoucnu investovat.Našim největším vývozním artiklem bude levná práce.Místo investic do vzdělání a infrastruktury budeme mít relativně levný bůček, přeji dobrou chuť.
 
0/0
15.5.2004 10:39

Sony

Re: To Culeto
Máš to hochu celé popletené, právě přiměřené daně, nikoliv nízké dumpingové vytvářejí zdroje na financování vzdělání a infrastruktury a tím i prostředí pro sofistikovanější investice a ne jen montáže pro zahraniční firmy.
0/0
15.5.2004 20:39

Culeto

Re: TO SONY
Sony, to bychom si museli říci , co je nízká a co přiměřená daň. To bychom se ovšem tahali o slovíčka.Asi jsem to nenapsal jasně ,takže ještě jednou:
jsem pro rovnou daň, předpokládám, že se pak budu muset připojistit zdravotně a důchodově a že za vzdělání se bude muset platit. Ale vyberu si co , chci , chápeš ? Jestli a kolik na to budu mít , je moje věc.
K tomu Německu (dofám, že mi nějaký ekonom nedá na prdelku). V současné době v ČR působí několik německých koncernů, při současné daňové zátěži v ČR i Německu , se velmi jednoduše může stát, že tu působit nebudou. Proč? V německu je nezaměstnanost politikum a tak díky jejich aktivitám v ostatních zemích, dotují svou drahou práci a nezaměstnané kolegy v bývalé NDR.Německý kancléř, tedy přesně neví co, chce, evidentně nemůže mít jak (dotovaná pracovní místa), tak daně ze zisku současně.Proto mi přijde prohlášení Špidly za dětinské, protože pokud se tyto firmy rozhodnou svůj zisk investovat jinde,němci za nás naše problémy řešit nebudou.Je tedy docela načase investovat do rozvoje a nikoliv do sociální politiky.Jinými slovy, přestat lhát lidem, že se o ně stát postará, když budou potřebovat.Naivní představy socialistů, že to za nás zaplatí někdo jiný (EU) se ukazuji jako liché, zbabělost našeho premiéra je ten nejhorší možný počinek při vstupu do EU,kde si své místo můžeme vydobít jedinně prací a ne žebráním o dotace ze strukturálních fondů.
 
 
0/0
16.5.2004 10:06

byrokratkiller

Re: zadne slovensko, ani rovna dan, ale snizit dane!!!
kdyz se snizi dane tak vznikne "dira", kterou politici "musi" zalepit zvysenim dani??? nebude spis problem v tom, ze stat utraci cizi penize ( u nas vic jak 1 bilion rocne!!!) a sefove vlady si hraji na hodne strycky, kteri vsem pomuzou? snizeni dani na slovensku neni okradeni rodin, okradani rodin je zvyseni neprimych dani. snizeni dani nevytvori diru, ale donuti stat vic setrit (=mene plytvat cizi penize). jinak to slovensko neni zadny pozitivni priklad, ale ne proto, ze tam snizili dane , ale proto, ze je nesnizili a nechavaji je vysoke.
spidla to vidi zcela spravne: kdyz se snizi dane firmam tak na tom sice vetsina lidi vydela, ale paraziti, kteri si zvyki zit z penez danovych poplatniku na tom asi nejspis ztrati. proto je proti snizovani a jeho postoj je pochopitelny...
0/0
15.5.2004 15:46

schlowak

Re:
No chcel by som vidiet tie firmy, ktore v Cesku ostanu ak zvysite dane. Dnes tu mame globalizaciu a firmy sa neboja presunut vyrobu aj na koniec sveta ( napr. Cina ) aby usetrili. Konkurencia je svina. Na Slovensku je velky chaos a bordel, to mas pravdu, ale za par rokov sa to zmeni, my sme dost premeskali pod Meciarom, takze si musime drasticky utiahnut opasky. ALe ak sa nam podari vytvorit dlhodobo vhodne podnikatelske prostredie mame vyhrane. Na Slovensku to este nie je ono, ale vy v Cechach si to vase prostredie zvysovanim dani nicite.
0/0
15.5.2004 17:05

Sony

Re: schlowak
O naše podnikatelské prostředí neměj strach, to máme skvělé a důkazem toho je, že se k nám zahraniční investoři jen hrnou - jen pár příkladů investic, co se objevily v tisku za poslední měsíc - Foxconn 1mld, Bosch 3 mld, Panasonic 1,5 mld, nemovitosti Václavák 0,8 mld, Unipetrol 13 mld, Škoda JS+kovárny 1,5 mld, Getrag-Ford 8mld, to je za poslední měsíc víc, než vaše Hyundai, za kterou musíte dát korejcům do kapsy 9 mld SKK.
0/0
15.5.2004 20:15

Nepřítel státu

Re:
Protože mají 10 let daňové prázdniny. Jinak by sem ani nepáchli!!!
0/0
15.5.2004 20:48

Sony

Re:
Danové prázdniny a něco do kapsy dostaneš všude, od Portugalska po Ural a proč investují u nás - to je právě to, co ty primitívku nechápeš.
0/0
15.5.2004 22:25

prez

Re: Nic v zlom
Neviem neviem ci znakom kvalitneho podnikatelskeho prostredia je takmer 100 000 zrusenych zivnosti za poslednu kratku dobu..... A argumetny neoplati sa mi podnikat, idem radsej normalne robit.. Ale ved kazdy je svojim panom na svojom piesocku. Prajem Vam vsetko dobre.
0/0
17.5.2004 10:15

Culeto

Sony dělám to docela nerad, ale tady se to poletlo zase tobě a to dost
Špidla to vidí zcela správně, když by se v Česku dále snižovaly daně firmám, kdo na tom vydělá ??? Škoda Auto /Němci/, Siemens, Bosch /totéž/, Ispat /Indové/, Čsob /Belgičané/, KB /Francouzi/  Spořitelna /Rakušané/, takto by bylo možné pokračovat do nekonečna Ikea, Carrefour, Ahold atd atd. v Česku je už cca polovina HDP tvořena zahr. firmami a bude to narůstat. Snížení firemních daní je okradení každé české rodiny, Slovensko je toho naprostým důkazem. Firemní daně by se v Česku neměly snižovat, ale právě naopak zvyšovat, snad už to i ti největší zabedněnci začnou chápat !!
0/0
16.5.2004 10:11

Rudy

Si děláš cozzy...
Jak mi potom vysvětlíš, že Slovensku se za první 4 měsíce roku 2004 podařilo vybrat téměř 50% všech daní plánovaných na celý rok?
Jak mi vysvětlíš, že saldo Státního rozpočtu Slovenska je po prvních pár měsících v miliardovém plusu (narozdíl od česka, které má téměř stamiliardovej deficit?)
Nic proti, ale platy na Slovensku rostli o 12% narozdil od CR, kde to bylo pouze 9%. Je pravda, ze iflace je vysoka a tudiz realne prijmy klesli, ale je to pouze kratkodoby efekt !!! Pak platy porostou !!! Pred par lety byla inflace porad temer rovna nule !!! Pristi rok to bude jenom 4% a realne prijmy půjdou prudce nahoru !!!
A co se tyče těch firem, nenašel jsem mezi nimi ani jednu, která by již na Slovensku neměla své výrobní haly za miliardy korún, případně nebyla etablováná v jiných podnicích !!! ( 3 automobilky - Hiunday, Peugeot-Citroen, a 2x Volkswagen... ČSOB (Mimochodem Česko-Slovenska obchodni banka - jedna z největších v zemi), Další obrovské bankové seskupení, s kterými KB nemůže ani soupeřit (VUB - Gruppo Intessa BCI - 150 milionů klientů) (Slovenska spořitelna - patřící rakouske Erste stejně jako česká - taky největší banka v zemi !!! ) Hypermarkety - nevím ale žádny rozdíl v tom není (co je v CZ, to stejne je i v SK) !!!
A krome toho obrovske koncerny, ktore maji na Slovensku společnosti s desitky tisicy zamestnanci !!! Např. : U S Steel Kosice (25 000) Samsung Slovakia - europske centrum - (nekolik desitek tisic), Slovnaft (MOL) (30 000) a tak dale a tak dale...
Krome jine taky 4 slovenske letecke spolecnosti (Slovak airlines, Air Slovakia, SkyEurope Airlines a Tatra  Air)
Nic ve zlym, ale za par let si promluvime... Oki?
0/0
16.5.2004 13:54

Sony

Re: Rudy
Nazdar Rudy, to s tím výběrem daní na Slovensku ti vysvětlím. Váš ministr Mikloš je známý tím, že nikdy neuměl spočítat příjmy ani výdaje státního rozpočtu, např. loni vybral na DPH téměř o 20 mld SKK méně, než byl plán. V srpnu 2003 předložil návrh státního rozpočtu na 2004 s příjmy z daní fyz. + práv. osob 65 mld SKK a DPH 124 mld SKK. Za pouhé 3 měsíce poté už váš parlament schvaloval rozpočet p. Mikloše, se stejnými kategoriemi příjmů 40 + 97 mld SKK. Jak si povšimneš, za pouhé 3 měsíce se p. Mikošovi z jeho vlastního návrhu rozpočtu vypařily příjmy za víc než 50 mld SKK, což je pětina rozpočtu. To že ted vybral víc, to není žádný slovenský zázrak, jsou to jen ty miliardy, co už jednou v příjmech byly, pak se vypařily, ted se zase objevily a tak je to u vás dokola a dokola.
0/0
17.5.2004 0:15

Skartin

Tupouni v EU .
Spidla je komunistickej deviant a Schroder jakbysmet . Preci kazdy ekonomicky rozdil v jednotlivych zemich podporuje soutez , ale socialisticke Nemecko zacina ztracet dech a misto  radikalni reformy zacina hledat vinika tam , kde neni . Spidlovo " danovych zavodu se nezucastnime " mi pripada jako vykrik retardovaneho blba . Spidlo bez uz do p..... !!!
0/0
14.5.2004 17:53

himeji

Re:
je to tak, EU je proste Sovetsky Svaz v trosku mirumilovnejsi podobe, ale porad hnusne socialisticky.
0/0
14.5.2004 19:29

Cislo 2

Chyba
Daňovou zátěž máme jednu z nejvyšších z okolních států. Pravdu pan Špidla má, že pokud se nezúčastníme daňových závodů, tak rozdíly v majetku mezi lidmi nebudou velké. Bohatší budou danit a registrovat majetek jinde, zůstanou zde pouze nemajetní a méně majetní. Myslím i policisté z Německa ukazují trend a benzín kupují v Polsku. Poláci sice mají nižší spotřební daň, ale výnosy s přispěním Němců nakonec budou vyšší (a to je spotřební daň, kde výběr je téměř jistý, co tak u daně z příjmu ?) 
0/0
14.5.2004 17:41Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.