Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Stát utrácí peníze za tisíce mrtvých duší

Stát neustále hledá, kde vzít peníze na platy či důchody, zároveň však už několik let utrácí víc než dvě miliardy korun ročně na tisíce svých neexistujících zaměstnanců. Vloni vláda ze státní kasy platila bezmála 13 tisíc těchto takzvaných mrtvých duší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vaclav Hanus

mohlo by to snad byt i trestne...
Ja jenom doufam, ze Statistika vykazuje prumerne mzdy a platy dle mzdovych listu, tedy skutecneho toku penez a skutecnych zamestnancu a ne dle nejakych planovanych poctu. Jinak by to snad melo byt trestne..jako umyslne zavadeni cele hospodarske sfery..
0/0
31.5.2004 13:44

Buran

Stát????
Tak to určitě ne. Ty peníze tzv. mrtvým duším musel někdo schválit. Někdo ty mrtvé duše musel evidovat a hlásit. Takže zcela jistě je za tím konkrétní osoba nebo spíše osoby. Teď jde jenom o to, zda socdemácká parta bude mít odvahu příslušné ministry jmenovat. A to asi těžko. Takže zůstaneme u nicneříkajícího označení stát. A nikdo za nic nemůže vše je čisté jako slovo Boží. Je mi z toho fakt na blití žít v tomhle bordelistánu.
0/0
31.5.2004 12:21

Venca

úřad vlády
Nejspíš bude nutné aby opoziční poslanci za ODS a KSČM interpelovali na schůzi poslanecké sněmovny předsedu vlády aby zveřejnil informaci kolik je vlastně tabulkových míst úředníků ve státní správě a to jednotlivě podle krajů a kolik z toho je míst neobsazených a kde? Kolik bylo vyplaceno na mzdách od přechodu na 16 sti tarifní stupnici - na všechna tabulková místa a z toho na místa neobsazená.Vzít k odpovědnosti vedoucí pracovníky jednotlivých úřadů za skutečnost že na základě klamavých údajů požadovali navýšení mezd pro neexistující pracovníky a za nepřímé rozdmýchávání vášní ve společnosti o počtu státních úředníků což se stává součástí předvolebního boje.Tabulková místa neexistujících úředníků zrušit jejich agendu přerozdělit na stávající pracovníky a tyto zaplatit.Nemůže stát - vláda,ministerstva,poslanci a senátoři volat po jakémsi boji proti korupci a přitom své volání takto negovat.Je nutné aby si státní správa zametla před vlastním prahem a nevysílala cíleně do společnosti zaručené polopravdivé informace dle principu - BER KDE BER.
0/0
30.5.2004 20:56

usnicka

Ano, HNUS
Toto všechno se děje proto, že z rodin a atmosfér škol téměř vyprchalo ODUŠEVNĚNÍ LIDÍ Dokud se tak nestane "bordel pokvete", což je k pláči. Proto se snažme ze sebou něco dělat po duchovně-lidské stránce, a pak se to odrazí i ve státě. Zní to ovšem jako utopie, ale lidé dole jsou už donuceni přemýšlet, proč je jim zle a ti nahoře stále rýžují.
0/0
30.5.2004 8:51

Realista

To je to šetření státu,o kterém nás přesvědčoval Špidla v Kotli jak začínají u sebe
a na ministerstvech šetřit. Zatím projídají peníze daňových poplatníků státní úředníci jen to fičí na neexistujícich místech. Prý za ně dělají práci. A neměli by náhodou dělat svojí práci, za kterou jsou placení a dostat jí víc, aby konečně byli vytížení a za svou mzdu také něco odvedli? Když stihnou práci nyní za tabulková místa černých duší, proč by nestihli svou, kterou dostanou zvýšenou právě o úkony těchto tabulkových pracovníků za stejný plat? Ono vyhodit dvě a půl miliardy není maličkost. Kdy už se konečně ČSSD zachová státotvorně a začne šetřit místo přihlouplých planých líbivých slibů voličům? Ti v Kotli to již pochopili. Pochopí to i ostatní voliči?
0/0
29.5.2004 8:26

Pavel

lepší mrtvá duše než blbá
A to jsou jenom drobné proti tomu, kolik nás stojí sice živé, ale blbé duše.
0/0
28.5.2004 19:41

KOUČ

PROSTĚ A JEDNODUŠE
NÁS STÁT OKRÁDÁ.TAK PROSÍM PLATIT PĚKNĚ DANĚ,ABY MOHL STÁT PROVÁDĚT SVÉ PODVODY.TOMUHLE SE ŘÍKÁ REFORMA VEŘEJNÝCH FINANCÍ V PODÁNÍ NAŠÍ DILETANTSKÉ VLÁDY.MŮŽEME JEN VALIT .ŘEKL BYCH,ŽE VŠICHNI TUNELÁŘI JSOU PROTI TÉTO VLÁDĚ BŘÍDILOVÉ.
0/0
28.5.2004 11:07

dj

Re:
Jedno nevylučuje druhé.
0/0
28.5.2004 19:40

Karlik

Zdravim
Jsem statni zamestnanec, tento system prerozdelovani penez odsuzuji. Nevim proc nemuze nikdo zavest system odmenovani statnich zamestnancu v souladu s pracovnimi vykony a odpovidajicim vzdelanim. Kdyz vidim kolem sebe ty 50ti-60ti lety stredoskolaky, ktery tady drepi 30 let, je mi zle. A kdyz jeste vim, ze ze ma plat x-krat vyssi nez ja jenom diky tomu ze ma odslouzeno, ale jeho pracovni vykon neni ani z poloviny takovy jako muj, je mi jeste hur. Nu coz zkusil jsem to, nejde to, padim do AK. Je fakt ze na uradech zustanou jenom neschopny. Tohle je nejvetsi chyba jakou stat udelal.
0/0
28.5.2004 10:19

kdotoviatnepovi@seznam.cz

Matematika ?
Nějak mi to nevychází ! 2,6 mld Kč na 13 tisíc lidí dělá 200 tis. na osobu za rok a 16,5 tis. na osobu za měsíc. A ten člověk tam tvrdí, že ouřada s průměrem asi 18 tisíc si měsíčně přilepší asi o 800 Kč. Kam mizí ten zbytek ? 
0/0
28.5.2004 9:40

Mojito

Re:
.... protoze delis spatna cisla. Ty 2.6 miliardy musis vydelit 70 000 stavajicich statnich uredniku (jak je uvedeno na konci clanku, ale podle me jich musi byt vic). Coz vychazi na neco kolem 3 tisic mesicne. To stale nesedi s temi 780 na prilepseni, ale uz se blizime...... :-)
0/0
28.5.2004 9:51

standa12

a já se divil...
...jak pracovnice u nás v knihovně může přijít k 25tis. měsíčně! pane Škromachu a další... , začněte už konečně někde šetřit a ne jenom stále více žádat!!!
0/0
28.5.2004 9:40

!!!!!! Autor článku je neschop

!!!!!! Autor článku je neschopný diletant !!!!!
!!!!!! Autor článku je neschopný diletant !!!!!
Napíše takovou blbost. Přece každý inteligentní člověk příjde na to, že pokud je nyní na úřadech takový stav, kdy šéf si raději nechá pár schopnějších a pracovitějších zaměstnanců a přidá jim peníze za neobsazené místo a (dle autorova doporučení) teď o tyto peníze příjde, tak se stane tohle -
a) schopní začnou odcházet (do soukromé sféry), přijdou diletanti, neschopni zvládnout nadprůměrnou práci co zvládl jejich předchůdce a úřad půjde do kytek....
b) schopní začnou odcházet (do soukromé sféry), jejich místo zůstane neobsazeno, práci za toho člověka šéf přerozdělí mezi ostatní, ale peníze ne (ty vráti, dle doporučení autora toho článku) a lidé začnou být nespokojeni, že za stejné peníze vykonávají daleko více práce, kterou nemohou stihnout, začnou odcházet a úřad půjde do kytek.....
AUTOR ČLÁNKU nevidí za roh, napíše akci a nedomyslí reakci. Buď má nízké IQ, je postižený, nebo fakt nevím.....
0/0
28.5.2004 9:24

gave

Re: Takže to jsi ty, kdo bere peníze z mrtvých duší!
0/0
28.5.2004 9:37

Věra

Re: Z toho vyplývá,
že státní úředníci křičí, že nedostanou 13. a 14. platy a přitom jak autor článku dle výpovědí nejmenovaných šéfů uvádí, jsou vlastně platy státních úředníků zvyšovány ročně bez jakéhokoliv omezení díky tomuhle šlendrijánu. Vážený, jste asi úředníkem nebo zaměstnancem takovéto instituce, kde se prací nepřetrhnete, takže jděte makat do soukromé sféry, pokud jste schopný, a uvidíte, že tym Vám žádný zaměstnavatel nedá ani korunu navíc, pokud nebudete vykazovat výsledky - hmotné, nikoliv papírové! A pokudjsou dlouhodobě neobsazena místa na úředech, pak nejsou potřeba, když to zvládnou jiní za neobsazená místa, pak nejsou plně vytíženi a mají dostatek času nejenom na práci svou, ale i jiných.
0/0
28.5.2004 9:37

emko

Re:
 hřebíček uhozen na hlavičku
0/0
28.5.2004 9:51

Honza

Re:
...velmi vystižné:-)
0/0
28.5.2004 11:08

mmkk

Re:
Autor článku není žádný diletant !!!
Jen popisuje nepochopitelný stav, kdy stát není schopen zaplatit schopnější a výkonnější pracovníky jinak, než že naoko zaměstnává neexistující lidi a jejich mzdu pak rozdělí těm co zaměstnává doopravdy. Chyba opravdu není u autora článku. Pokud takový stav schvalujete, měl byste se hlavně zamyslet sám nad sebou.
0/0
28.5.2004 9:42

emko

Re:
Já teda mezi státníma zaměstnancema nikoho schopného nikdy neviděl. Leda tak všeho schopného... Takže jediné co by se stalo by bylo, že diletanti, co tam teď jsou pěkně v teple zašití a nenesou svou kůži a vědomosti na normální trh práce, by dostali, co si zaslouží. A přestali by okrádat stát. To by se mi taky líbilo, neodvést část daní a rozdělit si to za svou schopnost...
0/0
28.5.2004 9:49

Eldrb

Re:
Jenom se tu prosím tě nerozplakej. Ono spousta úřadů by měla jít do kytek,možná ten tvůj je mezi nimi.
0/0
28.5.2004 10:06

punani

Re:
ty budeš asi jeden z těch úředníčků co berou ty peníze navíc , když jsi se tak ozval. Měli by vás asi tak polovičku úředníků vyházet , část ušetřených peněz dát zbylým úředníkům a tím je motivovat k větší produktivitě. Zbytek peněz by se mohla rozdělit třeba zdrav. sestrám nebo učitelům, ale hlavně to nevracet do rozpočtu, protože by t o naše prasátko pekari ” škromach ” p ěkně prošustrovalo.
dost dobře se také pamatuji na předvolební výrok špidlouna “ekonomika roste , peníze budou” a já se ptám kde jsou ? všichni víme kde jsou …….tam kde je už nikdy nikdo neuvidí ……český národ e vzpamatuj se a zbav se těch ČSSD příživníků , kteří nás vedou né do evropy ,ale směrem na mongolsko.
nevolte železnýho , ale tu naši slavnou pornohvězdu ať je aspoň legrace . všichni jsou to nenažraný sobci, který myslej jenom na svoje švýcarský konto… . ta naše hvězda aspoň ty úředníky ušatý a senilní zblbne svým vyvinutím poprsím a klidně se může stát, že to bude mít pro nás větší prospěch než jednání nějakech pseudoposlanců.
0/0
28.5.2004 10:11

gloria

Nadpis příspěvku
Z ciziho krev netece...
0/0
28.5.2004 9:09

mypc

Stát můľe jednoduąe uąetřit
Stačí dát volnou ruku vedoucím úřadů příjmaní a propouątění zaměstnanců. Něco ve smyslu: "tady máą 50 mil. Kč a potřebuji abys během roku zajią»oval následující sluľby... Jak to uděláą je tvoje věc."
Normální ąéf by zaměstnal méně úředníků, ale schopnějąích, neľ jsou dosavadní.
Líný ąéf by to neudělal. Mohl by být vyměněn (definitiva je neľádoucí) nebu by také mohly vzniknout soukromé úřady. Stát by si pak ponechal pouze kontrolní čínnost s mlaým mnoľstvím velmi dobře placených a současně velmi vysokými tresty postiľitelných kontrolorů.
0/0
28.5.2004 8:57

adtom

a to jste překvapeni?
Myslím, že kdo známe seriár Jistě, pane ministře, umíme si představit, jak tu i u nás ve státní správě funguje ... "jediným smyslem činnosti státní správy a ukazatelem výkonnosti není efektivita prováděných činností či nedejbože změny nebo hospodárnost, ale co největší rozpočet". Divim se, že se tahle informace vůbec dostala ven... Patří totiž k těm, o kterých se veřejnost nemusí dozvědět. Z toho všeho je patrno, že "úspory"či "škrty" jsou sice součástí politického žargonu pro nalákání voličů, ale realita je naprosto odlišná.
0/0
28.5.2004 8:53

vysypany_lozisko

trochu bych to poopravil
vedeni te ktere statni instituce nerozdava penize z mrtvych dusi svym zamestnancum, ale pouze sobe...aneb, kdo nekrade okrada rodinu stale funguje.
0/0
28.5.2004 8:22

Peld

Re:
...to také vysvětluje u kterého platového průměru se nárůst peněz projevuje!
0/0
28.5.2004 8:52

jsk

Takže když úřad ušetří lidi a práce mu zástane tak má peníze vrátit?
TO SNAD NE SOUDRUZI!
0/0
28.5.2004 8:18

stabil

Re:
Ale ano! Kde zijes...? Nebo snad v soukrome firme, kdyz neutratis sverene penize, tak si je muzes nechat...? Je to tunel v prohnile statni sprave...
0/0
28.5.2004 9:11

Arkobad@Centrum.cz

Taky bych zvladl praci za 10 parazitu !
Ja bych zvladl praci asi tak za 100 uredinku! Vybral bych 100x vice uplatku a 100x vice lidem bych zneprijemnil zivot a mel bych za to 100x vetsi plat.
Vzhledem k tomu, ze urednici nenabizeji zadne uzitecne sluzby, nekonaji "dobro", ale "zlo", mel by jejich plat byt zaporny!
Taky bych si umel vymyslet podnikani, kde bych napred lidem naridil, ze na kazdej prd od mne potrebuji povoleni se stemplem a pak bych jim ten stempl za uplatek daval!
Kdyz nekdo vykona praci trech pracovniku financaku, tak vlastne stihle pomoci dani okrast 3x vice lidi a tudiz by mel dostat kriminal za 3x vetsi kradez.
0/0
28.5.2004 8:15

úředník

Re:
Nezvládl bys práci ani jediného úředníka. Nejdřív zkus dokončit aspoň základní vzdělání a potom se k něčemu vyjadřuj, ubožáku.
0/0
28.5.2004 8:19

Arkobad@Centrum.cz

Re:
Nevsiml jsem se, ze by mezi uredniky bylo nejake vyznamne procento lidi s titulem MBA.
Kazdopadne urednici jsou z objektivniho pohledu paraziti, protoze je lide plati nedobrovolne. Plati je i ti lide, kteri o jejich sluzby nestoji, dokonce i ti lide, kterym ti urednici jen skodi.
V tom je rozdil mezi urednikem/parazitem a nekym, kdo produkuje neco uzitecneho (od pekare po programatora). Pekar totiz dostane svoje penize jen tehdy, kdyz nabidne tak kvalitni zbozi, ze jsou lide ochotni mu za nej DOBROVOLNE platit. Chtel bych videt nekoho, kdo by dobrovolne platil cloveka z Vyzkumneho ustavu prace ci ze Skolskeho uradu!
0/0
28.5.2004 8:36

Hater

Re:
Podle stejné logiky je ale parazitem i každý student, který nic nenabízí a válí se na VŠ nebo SŠ za mé peníze. Objektivně vzato jsou zbyteční podle Tebe i učitelé, zdravotníci a policajti. Stát by ušetřil, jen by jsi vylezl na roh ulice, měl by jsi kudlu v panděru, nikdo by tě neošetřil ani nepotrestal viníka. Myslím si, že jsi spíše anarchista (jeden ze skupiny, která přivedla tuto republiku na pokraj totálního rozkladu a destrukce všech morálních hodnot). Až budeš ve škole, kde zrovna sedíš platit školné 50.000 Kč ročně, tak se tluč v prsa jaký jsi machr. Do té doby drž hubu a buď rád, že ti to někdo platí ze svých daní ty MBA .
0/0
28.5.2004 9:01

sunka007

Re:
Pletes hrusky s jabkami, v dnesni dobe diky IT a lepsim zakonum, kde by se penize nepredelovali ale odecitali z dani, by mohl byt stav uredniku na 20%. Co to je za sluzbu kdyz na stavebnim urade maji otevreno 2 dny v tydnu a skoro vsude je patek neuredni den? Dnes nic technicky nebrani tomu aby urednik vyrizoval zadosti online ze sveho domu/bytu.
Statni sprava utraci nemale penize za vybaveni a software pritom mame vice uredniku nez za komunistu nebo Rakouska-Uherska.
 
PS: skolne za MBA je kolem 350 tis/rok, ovsem v CR pro jeho ziskani nemusis nic umet staci uchodit, hlavne ze jsi platici student. Pro studium MBA nutne mit akademicke vzdelani. Povazuji to za dobry marketingovy tah jak ziskat penize z lidi kteri nic za ne neziskaji (na VSE se doznis vice), ale na lidske hlouposti se nejlepe vydelava.
0/0
28.5.2004 9:33

Věra

Re: Nikdo nenapadá hasiče, učitele a policajty,
i když ti posledně jmenovaní by asi zasloužili v poslední době spíše krácení odměn za profláknuté aféry (bití lidí na hl.nádraží, hlídání parkovišť pro Evropark, apod.), ale úředníky ministerstev, úřadů práce, pracovišť pojišťoven - hlavně té VZP, která utrácí nad svoje poměry, dále obslužných společností ministerstev, kterých je více než 8tisíc. Tam je ta černá díra, ve které se ztrácí finance, kde jsou přerozdělovány největší objemy financí pouze za to, že pracují v tzv. úředních hodinách. Kdysi někdo špatně vyložil nařízení o tom, že úřady mají být pro živnostníky a podnikatele otevřeny minimálně dva dny v týdnu do 18.00 hodin, aby si tito nemuseli vyřizovat věci podle toho, jak jsou dostupní úedníci. Z toho vzniklo to, že si úředníci stanovili tzv. úřední hodiny. Většina úřadů v pátek úřední hodiny nemá, protože jsou už na chalupách a mají volno, ale tzv. nemají úřední den. Tito "chudáčkové" si stěžují, jak jsou špatně placeni a Vondrová křičí za ně, že stát je špatně platí, ale jak se ukazuje, tak to není pravda, ale lež jak věž!!!! Pokud jsou tak velmi schopní, ať se přestanou flákat na úřadech a jdou na volnou nonhu, ale to je málo peněz a výsledek nejistý díky jejich předchozí práci a proto to neudělají a dále se nechají vydržovat občany, potažmo voliči. Volby se blíží, takže zajisté každý volič již nyní ví, že nemá volit ČSSD s koalicí, potichu podporovanou KSČM.
0/0
28.5.2004 9:50

Arkobad@Centrum.cz

Re:
Ano, samozrejme, student ted tim parazitem je a vzdelani by si mel platit (nebo na nizsim stupni by mu ho meli platit rodice). Stejne mu ho ted plati prostrednictvim dani, akorat ze jeste musej navic zivit parazity na Ministerstvu skolstvi, na skolskych uradech, na Vyzkumnem ustavu pedagogickem, atd...   Vzdelani je ta nejlepsi investice, jakou kdo muze udelat. Investice do cennych papiru vam preci ostatni take neplati z dani.
Ano, bohuzel, ucitele, hasici, policajti ci zdravotnici jsou nyni nechtene v situaci, kdy jsou v podstate parazity, protoze stat si ta jejich odvetvi nasilim zmonopolizoval. Nicmene tyto profese by se (na rozdil od uredniku) v normalnim trznim prostredi uzivili (a lepe), protoze delaji neco uzitecneho, o jejich sluzby je zajem a lide by jim za ne tedy platili i dobrovolne.
Bohuzel jsi samozrejme vedle, jak ta jedle. Ja si to skolne totiz samozrejme platim ze sveho. Ze svych zdanenych penez. A z tech dani navic jeste platim skolu nekomu na statni VS. Takze ja mam pravo kritizovat, protoze jsem okradan!
0/0
28.5.2004 10:18

Berňák

Re:
mě se nechce platit ani voláčky v Kosovu, Iráku, Afghánistánu. Po prokaděných arbitrážích miliardy Petrcíle, Šťávově DIag Human a pod. se mi také platit nechtějí. Tyto srandy stojí podstatně více než všichni úředníci dohromady.
0/0
28.5.2004 9:05

Katka

Re:
Jak jsi přišel na to, že MBA je nějakou známkou kvality. Znám několik MBA, kteří jediný co umí, je slušně anglicky. Jinak z nich ale ještě nevypla jediná myšlenka. Ono to není o titulech (to je v podstatě jenom doklad o tom, že člověk někde něco odseděl a pak byl schopen to odpapouškovat). Ono je to víc než o titulech o tom, čemu se říká fištrón. Tím ovšem netvrdím, že ho ouředníci mají, chtěla jsem jenom naznačit, že znám několik MBA, kteří by se na místo úředníka skvěle hodili a přitom by moc nevyčnívali...
0/0
28.5.2004 9:33

Arkobad@Centrum.cz

Re:
O kvalite MBA nema cenu diskutovat. Zalezi na konkretnim cloveku a taky na konkretni skole.
Ale rad bych podotkul, ze clovek s MBA si to svoje vzdelani vetsinou zaplatil sam, nebo mu ho zaplatila firma (tedy neparazitoval a nenechal si vzdelani zaplatit od ostatnich z dani). A dale: absolventy MBA prevazne zamestnavaji soukrome firmy a ty zrejme vedi, proc to delaji. A pokud nahodou zamestnaj nekoho neschopneho, je to jen jejich problem. Naopak ve statni sprave klidne neschopneho klidne zamestnaj (protoze se to nepozna) a hlavne je to problem nas vsech. V soukrome firme za zamestnavani neschpnych nese dusledky majitel/akcionari v podobe nizsiho zisku, ve statni sprave dusledky neseme vsichni, protoze "sluzby" uredniku jsem povinni platit vsichni  - i kdyz o ne nestojime, i kdyz bychom si radi na trhu koupili jine, i kdyz nam pripadaji za ty penize nekvalitni, atd...
0/0
28.5.2004 11:02

jsk

Re: Jedinej parazit jsi tady ty, malej zlodějíček
kterej když zrovna neokrádá své zázakzníky a stát, tak píše hned po ránu žvásty!
0/0
28.5.2004 8:19

Arkobad@Centrum.cz

Re:
Stat neze okrast, pouze lze nenechat se okrast statem.
0/0
28.5.2004 8:39

Richard

Re:
   
0/0
28.5.2004 9:41

Daňový úředník

Re:
Člověče smekám před tím, jak můžeš mít tak malý mozek. Pokud už máš pubertu za sebou, tak je to s tebou opravdu zlé, a už se to bude jen zhoršovat..   
0/0
28.5.2004 8:20

Arkobad@Centrum.cz

Re:
Pokud se primo nekdo podepisuje "danovy urednik", tedy "parazit a zlodej", tak me fakt nemuze urazit.
0/0
28.5.2004 8:40

oli

Re:
daňový úřadník tady musí být kvůli takovým, jako jsi Ty!
A MBA. je patitul!
0/0
28.5.2004 9:28

Arkobad@Centrum.cz

Re:
Hezky jsi nam to vysvetlil, pekne po bolsevicku !
0/0
28.5.2004 10:20

rocky_krysa

x
Kdy asi budou statni zamestnanci zase stavkovat ?
0/0
28.5.2004 8:12

Arkobad@Centrum.cz

Re:
Pokud vim, tak ti paraziti byli vzdy na nejake stavkovani docela opatrni, aby si nahodou nikdo nevsiml, ze lidem jejich "sluzby" vubec nechybi.
Predstava, ze by urednici financaku na znameni protestu prestali vybirat dane, celnici by prestali vybirat cla a uplatky, pracovnici stavebnich uradu by na protest prestali sikanovat lidi, atd... je docela smesna.
0/0
28.5.2004 8:18

Peld

...tak je to tedy!
...a proto někteří úředníčci do stávky ne a ne jít! Ale asi raději nic o nějakých černých duších nevědět!
0/0
28.5.2004 8:48

L.

Jejich pracovní náplň?
Zajímala by mě pracovní náplň těchto zaměstnanců. Se asi moc nepředřou, když zvládnout práci ještě "fiktivního" kolegy. Ať je tedy zaměstnají na půl úvazku a na ten druhý flek vezmou taky někoho na půl úvazku. Já bych  v práci (velká soukromá společnost) rozhodně práci za dva nestíhal. No jo, nejsem zaměstnaný ve státním sektoru
0/0
28.5.2004 8:04

úředník

Re:
Kdybys nebyl líný a neschopný, tak bys stíhal. Ovšem když na to nemáš, tak ti zbývá jen pindat v diskuzích na internetu.
0/0
28.5.2004 8:21Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.