Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kellner: Můj majetek ať počítají jiní

Ještě nikdy tak dlouhý rozhovor neposkytl. Je nejbohatším občanem České republiky, patří mu televize Nova i Česká pojišťovna, přesto se o něm téměř neví. Své impérium PPF chce přitom dál rozšiřovat, třeba o podíl v Českém Telecomu. Miliardář Petr Kellner.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

fofr

redaktoři
Kellnerovy odpovědi docela OK, jen je mi líto pánů redaktorů. Otázky, které kladou, svědčí o tom, že nevědí jak se bavit s člověkem, kterej je za vodou. Trochu z těch jejich otázek cítím takovou tu komunistickou závist.......nebo možná podezření, že když je někdo bohatej, je to automaticky lump. Nechci Kellnera obhajovat, jen poukazuju na způsob kladení otázek pánů redaktorů.
0/0
28.6.2004 22:32

Evinka007

Na co bylo těch 1.6 mld?
V průběhu doby nám na účet přišla od IPB neidentifikovaná platba ve výši 1,6 miliardy, kterou nám IPB nikdy nevysvětlila.
Třeba na nákup akcií IPB?
0/0
26.6.2004 14:55

pedro

Jó ... PR je mocné
sem mi líbilo jak Nováci udělali bu bu na důchodce a do dvou dnů bylo v našem Vinohradském Albertu oddělení s rýží prázdné. Důchodci maj teď rejže na 20 lt dopředu a dovozce obrat za rok, udělanej za tejden.
Jinak p. Kellnerovi nazávidím, jen bych poprosil, aby přestal investovat jen do virtuálních Nováckej sraček, finančních operací atp. a zkusil vymyslet nějakej džob s fyzickou výrobou v ČR.
0/0
26.6.2004 13:51

John Locke

PPF a ZPS Zlín
PPF není vůbec skupina bez poskvrny. Kromě několika již zmíněných obchodů tady chybí např. zmínka o vysávání peněz z firmy ZPS Zlín, která aby mohla vyplácet dividendy, které akcionáři nutně požadovali, tak si na tu výplatu musela brát úvěry od bank (a to je poměrně absurdní) a její katastrofálně nedostatečné cash-flow vedlo následně až k jejímu krachu.  
0/0
26.6.2004 11:12

ferdinand

Re:
Máš úplnou pravdu. PPF tam tehdy bylo významným akcionářem a někde tehdy existovaly i fotky páně Kelnera jako jejich zástupce ve firmě.
0/0
26.6.2004 11:15

lenamartin

výborné obchody
když se navyšovalo jmění v čp tak se platilo za akcii 5000, potom ji stát po několika letech v době nejvyšších úrokových sazeb prodává za 3750.IPB bylo preventivně v době největší krize vysáno svými velkými  i menšími akcionáři (Nomura,šmejc,česká pojišťovna,charouz apod.) Pokuta za prodej akcií čp ppf  to byl jen fingovaný manévr jak dostat investované  peníze z ipb). Koženému se skutečně nepovedl obchod v Aze ,tak že nemohlo na všechny zůstat alespoň 10000 na knížku , ale s podílníky s druhé vlny se vyrovnal.  
0/0
26.6.2004 9:36

slepyce

Ja mu fandim!!!!
Diky za ten rozhovor, at je jeho ucelem cokoliv!!! Hlavne mu preji, aby co nejdele zustal  v anonymite a uzival si tzv. "normalniho" zivota! Teda jestli tihle miliardari muzou vubec vest "normalni" zivot! Fandim mu proto, ze takovyhle lidi nase republika potrebuje jako sul, pouze je jich u nas velky nedostatek!!!!! Spis je u nas plno tluchubu, kteri si hraji na milionare..... Preji mu hodne klidu a pohody!!!!!!!   
 
0/0
25.6.2004 23:02

Jan Novak

Přesun majetku
Jak víme, při velkých ekonomických změnách vždy dochází k přesunům majetku. Tehdy ze strany státu, do rukou lidí, ovšem pozor, majetek nakonec skončil u toho, kdo prokázal, že věci rozumí a proto u něho ten majetek skončil. Pan Kellner prokázal, že ví co je třeba že rozumí penězům a dokáže spravovat majetky, proto je má, proto u něj skončily. A podle mě to stejně mohl být cíl vlády, najít někoho, kdo se o to nejlíp postará, protože mu to říká pane a protože ví co dělat. Jinak pan Kožený spekuloval, neuměl spravovat majetek, proto dnes není tím, kdo by byl na místě pana Kellnera.
Pokud někoho trápí, že ten majetek je pod správou pana Kellnera a ne státního úředníka, kterému je to buřt, protože stejně není jeho, tak může být klidný, lepšího správce majetku než člověka, kterému jeho spravovaný majetek prosperuje a rozrůstá se, si stejně není možné přát. Protože je to opět hmatatelný důkaz, že ví co dělá.
A berme to realisticky, ten majetek stejně vždy musí někomu patřit, a ta nejhorší varianta je, pokud patří státu, kde ho spravuje úředník, pro kterého není rozdíl jestli to dělá dobře nebo špatně, protože se díky tomu sám nebude mít líp. A ne že by to šlo jakkoli řešit, tak to bude vždy, protože takový je systém, vláda je jen utrácení cizích peněz za věci třetí straně, takže to nikdy nebude efektivní.
No a pokud by někoho trápilo, že ten majetek není u něho samého, místo u pana Kellnera, tak ruku na srdce, pokud tomu nerozumíme, tak bysme ten majetek stejně jen prodali, a to nejspíš panům Kellnerům, takže by ten majetek u něj skončil stejně. Takže co tu vlastně řešíme.
0/0
25.6.2004 21:33

Admin

Re: Křivdíš úředníkům
, Jedněm není jedno, zda spravují státní majetek dobře, nebo špatně (hodlají dělat totéž i pro privátní subjekty, za vyšší plat a potřebují tedy dobrou referenci) a druhým pro změnu není jedno, že ten majetek je státní (tak si ho pěkně přesunou). Problém je, že schopnost přesunout cizí majetek nekoreluje příliš se schopností dobře se starat o svůj. Takže 80/20 platí pro přesunovače: rychle nabyl, rychle pozbyl.
0/0
3.7.2004 15:58

Admin

Proč vylézá Peťule nad zem?
, Připravuje pro vás novou hru na bázi poněkud vyčpělého letadla: POVINNÉ penzijní připojištění do SKOUKROMÝCH fondů. Pokud tahle antiliberální prasečina projde, příjdou si správci fondů na své. 1-3% ročně z peněz na kterých si bude 5 milionů lidí spořit, aby k roku odchodu do penze měli ekvivalent dnešních 0,5 až 1 mio, to by po plném naběhnutí systému (kdy bude mít každý naspořeno průměrně půlku) mělo znamenat 1-3% z cca 2 bilionů tj. minimálně 20 miliard ročně. V dnešních cenách. Pokud se ČP podaří urvat 30-50%, bude to dobrých 6 - 10 miliard každoročního zisku. A to počítám, že nepodlehnou mámení něco z těch stovek miliard zainvestovat šikuldovně.
0/0
25.6.2004 17:51

prachacek

Re:
PF jsou limitovány co se týče akcií. Ale mas doboru úvahu, to se mi líbí
0/0
26.6.2004 10:54

Admin

Jak to bylo s PPF Holding
, Velmi zábavně. Ovladač si na valné hromadě odhlasoval snížení základního kapitálu s výplatou akcionářům (500 Kč/akcii). Na tom by nebylo nic špatného, perla teprve přijde: rozhodný den pro nárok na plnění, tedy na těch 500 Kč, mělo určit představenstvo, plnění se mělo uskutečnit do 5i let. Od té chvíle byli akcionáři rukojmími magnáta Petra. Jen na jeho rozhodnutí záviselo, zda jste zaplatil za akcii, která vám přinese 500 Kč + možná něco navíc, nebo jen to něco navíc. Aby to nebylo tak jednoduché, tak v době schválení PPF Holding na výplatu snížení samozřejmě nemělZa takových okolností samozřejmě poptávka po akciích PPF Holdingu poklesla, vzhledem +- konstantní nabídce ze strany DIKů a nabídce ze strany povinně se otvírajících fondů cena prudce klesala. Pan Kellner (přesněji jím řízené finanční struktury) se v této chvíli ovšem zachovali na rozdíl od HPH prozíravěji, levné akcie dokupovali a tak nakonec velmi slušné peníze vyplatili sami sobě + hrstce "věrných", nebo "otrlých".
0/0
25.6.2004 16:54

Admin

Re:
, Jinak pan Kellner v bodě, kde srovnává cenu za kterou nakoupil od IPB a ČSOB / KB / FNM míchá hrušky a jablka. On je rozdíl, zda prodáváte minoritní podíl v podniku kde vládne souručenství PPF + IPB, nebo prodáváte podíl patřící IPB, tedy členu tohoto souručenství.
0/0
25.6.2004 16:59

Admin

Re:
, Ještě bych si dovolil jedno srovnání: Kellner x Kožený. Oba údajně získali, startovní kapitálek jako půjčku svým privatizačním fondům od Sklounionu, jehož vrchní čunitel tímto způsobem chtěl Sklounion ovládnout. Kellner údajně ale místo Sklounionu investoval úplně jinam, ale protože půjčku kupodivu splatil (z peněz vypůjčených z ovládnutých firem), psanou část smlouvy neporušil. Vůbec ovládnou firmu, majetek "prodat" speciálně založené firmě někde na Kypru ovšem na splátky, nebo s dlouhou splatností, to byl tehdy denní chleba našich žraloků, PPF nevyjímaje. Kožený pomocí fondů Sklounion ovládl, následně spojil ziskový prosperující Sklounion s poměrně blbě investujícími fondy do HPH Holdingu a vlastní výrobu Sklounionu prodal Glaverbelu. Minoritní akcionáři Sklounionu ostrouhali a místo prosperující fabriky dostali akcie Viktorova holdingu. V dalším kroku se Viktor i Peťule vrhli do businessu v Sojuzu. Peťule +-úspěšně (o kulku), ale zas tak velká sláva, jak teď dělá to nebyla. Viktor o řád kaskadérštěji a neúspěšně. Že Viktor nebyl žádný génius dokázal, když do struktur HPH určených k dorážce vrazil na místo půjčených peněz, v té době bezcenné akcie Sidanka. Jenže BP zatím zatlačil a z bezcenných akcií se stalo černé zlato. Tady se ukázal další problém Viktora - špatná personální práce. O vydojení peněz ze Sidanka se pak postaral revoltující Viktorům místodržící. Na proti tomu kolektiv budovatelů PPF je loajální. Tedy až na jednu výjimku, kterou nebylo díky přátelům ve straně a vládě, složité uložit k ledu, přesněji do chládku. A v závěrečné fázi PPF, k velkému překvapení části přihlížejících, zejména po zkušenosti s Pragobankou, veškeré "na dlouhá léta" vypůjčené prostředky pěkně vrátil.
0/0
25.6.2004 17:18

Admin

Re: Kelner x Kožený
, Stručně shrnu: start stejný. Kožka byl vpředu, měl větší drajv, ale i širší vyšikuldační záběr. Peťule byl lepší vizionář - po získání dostatečného obolusku vyšikuldací se soustředil na ovládnutí Pojišťovny a vůbec na segment retailu, který tehdejší lodivodi podcenili (srovnejte úrok >20% u HomeCreditu, s možná 5% za které si půjčuje slušný podnik). Kožka byl zběsilec zaměstnávající velmi kreativní, ale bezskrupulózní individualisty bez pudu sebezáchovy. Peťule vytvořil vzorně stmelený kolektiv sice méně schopných a upachtěných, ale věrných. Na závěr Peťule po sobě pěkně uklidil, takže spoluvlastníci jím ovládnutých podniků nepřišli zkrátka. Kožka si odvezl co mohl, ale prachy za Sidanko si podělili kreativní individualisté, spoluvlastníci ostrouhali. Výsledek: Kožka je zlaté kleci očekává převoz do železné, Peťule je +- uznávaným finančníkem s vytříbeným architektonickým vkusem (Vrané, snad nějaký Zlín, údajně i ta bouda v Těptíně).
0/0
25.6.2004 17:35

Mores

Re : Neni co dodat
 
0/0
25.6.2004 18:33

Drtikoll

Kellner = super
jen tak dál
0/0
25.6.2004 16:02

senil

bizniz
..jo jo.. bizniz... bizniz je o kontaktech
0/0
25.6.2004 15:25

jan

pan p
0/0
25.6.2004 15:04

tomas michalek

go-go-go- PPF
Gratuluji mnovinarum s M.F. Je to dobry clanek a zahral mne u srdce. Je prima ze p.Kellner porad cti teepee a partu. Znam ho s roku 1991 a pracovali sme spolu na zacatku 90-tich let v PPF. Vzdy se choval jako napadity a ferovy i kdys tvrdi podnikatel a obaval se prestupovat  nejasnou hranu zakonu. Vazil sem si ho tenkrat za predvidavost a umeni kontrolovat  situace. Je jeden s mala podnikatelu ktery uspesne prosel 90ti  leta. Svou intelektualni pritomnosti posilili pozici PPF v podnikani na ceskem financnim trhu. Zustala jen jedna ryze ceska financni skupina po postkomunistickym  divokem vychode 90tich let a to mluvi samo za sebe. Go-go-go-PPF  T.Michalek-Londyn
0/0
25.6.2004 14:59

Admin

Re:
, Pokud považujete za legální, když si peníze patřící všem akcionářům proti vůli ostatních vypůjčí ovladač (držící třeba jen 49%), a po úspěšné spekulaci a skoupení části podílů dalších akcionářů je vrátí s přiměřeným úrokem, pak tedy potěž noha.
0/0
25.6.2004 17:41

Keloh

je to borec
   
0/0
25.6.2004 14:55

asimov

......
No jo, prachy dnes vydělá jen ten, kdo je odněkud někam přelévá, ale nikdo už u nás nic ani neumí vyrobit. To ekonomiku silnou neudělá.
0/0
25.6.2004 14:05

Fořt

Re:
Přesně! Třeba v Novém Jorku, Londýně, Lucemburku, Frankfurtu, Curychu, Honkongu, tam je továrna prakticky v každé druhé ulici. Montování či výroba věcí totiž představuje daleko vyšší přidanou hodnotu než poskytování sofistikovaných služeb. 
0/0
25.6.2004 14:14

giorgio

Re:
Nesouhlas, pokud za "sofistikované služby" považujeme praní špinavých peněz, obchod s drogami a bílým masem, bankovní a úvěrové podvody. Myslím, že tyto obory lidské činnosti skutečně představují vyšší přidanou hodnotu než výroba. A navíc na to nejsou potřeba ani továrny. Stačí jeden veliký bordel. A ten v Česku máme.
0/0
25.6.2004 14:23

X X X

Re:
takze jsme vsichni bohati
0/0
25.6.2004 16:03

notch

Nová fotka
Proč byla od včerejšího večera vyměněna fotka???
0/0
25.6.2004 12:52

ivan

vážení
co řeknete na toto:
Ani Kellner, ani Kožený a další a další by nebyli ničím, kdyby za sebou a vedle sebe v tom příslušném období , ale bohužel až do současnosti, neměli bývalé příslušníky StB.
0/0
25.6.2004 12:12

Martin

Re:
no, tezko odporovat.
ja jsem zase udelal zjisteni, ze temer vsichni tzv. vyznamni podnikatele v kazdem regionu jsou obvykle byvali funkcionari (z vyssich pozic) vsem zname strany.
Takze ono to neni jen o schopnostech (resp. o schopnostech to neni skoro vubec), ale jen o znamostech a stycich a pokud clovek potrebuje nejakou schopnost, pak jen schopnost delat svinstva.
Po 90. roce jsme bohuzel nemeli vsichni stejnou startovaci pozici, jak se nam nekteri v teto diskusi snazi vsugerovat. Nekteri lide, kteri se nechteli zahodit s komanci se na startovaci lajnu treba nemohli vubec dostat.
0/0
25.6.2004 12:35

Tomáš Marný

Re:
Někdy jsou to přímo bývalí důstojníci StB, jako v případě předsedy představenstva nejmenovaného bytového družstva ve městě s rudou září...
0/0
25.6.2004 14:33

Fořt

Re:
Přesně! Jen chudí a zcela neschopní jsou ctnostní a bezúhonní!
0/0
25.6.2004 14:16

midnighthour

Proč?
Proč v tomto státě jsou stále závistivci? Každý jste měl šanci se vydrápat nahoru! To že to on dokázal znamená jen jedno - byl ve správnou dobu na správném místě a nebál se toho. Využil pouze možností které v té době byli. Tady jde o typickou českou vlastnost probírat u piva "kde bych já mohl bejt kdyby.." Sžírá vás závist - běžte raději makat na sobě!
0/0
25.6.2004 11:13

Max Brown

Re:
Naprosto souhlasím.
0/0
25.6.2004 11:31

Zdavý rozum

Re:
Tohle vypadá na názor chytrého člověka, nezbývá než souhlasit. A proto je třeba volit Ligu ekonomické svobody - za jednotnou daň na úrovni 15%, komplexní důchodovou reformu, snížení byrokracie, elektronické volby, povolení práce cizincům (kteří prokazatelně chtějí pracovat), omezení sociálních dávek (pro ty, kteří prokazatelně pracovat nechtějí), zákaz stran, jejichž program objektivně porušuje Ústavu a Listinu základních práv a svobod (KSČM), rozšíření institutu referenda a posílení přímé demokracie, vazbu odměn politiků na výsledky ekonomiky apod.
0/0
25.6.2004 11:39

..

Re:
amen
0/0
25.6.2004 11:48

marek

Re:
Tohle naopak vypada jako nazor cloveka primitivniho... Tve obecne blabla typu je potreba, aby se vsichni meli dobre se retoricky nijak nelisi od soucasnych politiku. Nac pak volit nejakou ligu, ve ktere si dozajista funkcionarem. ;-)
0/0
25.6.2004 13:36

Zdravý rozum

Re:
Příteli, pominu-li Vaši češtinu, nezbývá mi než konstatovat, že při sledování úkonů představitelů současných politických stran byste mohl celkem snadno dospět k poznání, že žádný z nich se podobnými názory nezaštiťuje. Rovněž základní pochopení psaného textu by Vám mohlo naznačit, že jsem se nikde nezmiňoval o obecném blahu. Ale rozhodně oceňuji Vás úsudek, že uvedená opatření by České republice mohla býti přínosem. Funkcionářem žádné strany nejsem. Ještě mi dovolte, abych doplnil, že součástí programu LES je také co nejrychlejší deregulace nájemného.
0/0
25.6.2004 15:35

AJ

Re:
Naprosty souhlas. To je typicka ceska vlastnost, akorat kecat v hospode, zavidet, citit se ukrivdene  a predstavovat si, jak ja bych s tim "zatocil", kydych byl na jeho miste.  
0/0
25.6.2004 11:48

Martin

Re:
hmmm,
skoda, ze se "dostal do styku" se smenecnym podvodem v radech stamilionu jeste za dob spoluprace s Vinklerem z TP (ktery ovsem tehdy odnesl pouze Vinkler)
take je skoda, ze nepadla nejaka otazka na toto tema
 
narozdil od vas bych to videl trochu jinak: slusny clovek se muze vydrapat nahoru, ale ne az tak strasne vysoko. Protoze tak vysoko se jiz clovek nutne setka krom obchodu a podnikani i s politikou a predevsim politiky.
0/0
25.6.2004 12:17

ASICSAK

NECO O PPF VIM.........
........ A ODPOVEDNE RIKAM, ZE SE JE JEDNA O VYPLOD ABSOLUTNE NETRANSPARENTNI PRIVATIZACE CESKE EKONOMIKY. RADOBY MANAZERI SE POHYBOVALI A POHYBUJI ZA HRANICI SPATNYCH ZAKONU. KELLNER A JEMU PODOBNI JE CHODORKOVSKIJ A SPOL V CESKEM HABITU. NIC VIC - NIC MIN.
0/0
25.6.2004 10:44

Pavel

Re:
Buď o tom něco víš, tak to řekni jdi k soudu, do televize, nebo někam kam to má význam. Nebo jsi jenom hospodský tlučhuba a potom si dej další desítku a buď v klidu, čekej na důchod
0/0
25.6.2004 10:55

JP

Re:
Pane, vy si snad delate srandu ! Zkuste v tomto korupci prolezlem state vystoupit proti takove mafii !!  
0/0
25.6.2004 11:12

JP

Re:
Pane, vy si delate srandu! Vystoupit oficialne proti takove mafii !? To chce absolutni ztratu pudu sebezachovy. 
0/0
25.6.2004 11:14

JP

Re:
Sorrry ! Zdalo se ze mi prispevek napoprve neprosel ...
0/0
25.6.2004 11:16

Pavel

Re:
sebezáhova je myslím u čechů jedna z nejsylnějších vlastností. Mám ten dojem, že právě takový p. Kellner ji má dost potlačenou a proto je navrcholu finančního žebříčku. Každý sahá na laťku na kterou dosáhne. pokud tvoje vědomosti (tykám všem anonymům) dosahují výšin Kellnera není problém získat peníze a pustit se do boje. Pokud ne přeju krásný důchod
0/0
25.6.2004 11:23

Max Brown

Re:
Nikdo vás k tomu nenutí.
0/0
25.6.2004 11:25

ASICSAK

Re:
......TY SI TEDA VEMENO.....KTERE PRAVDEPODOBNE SPADLO Z JAHODY  NA ZADA!!! Z JAKE ZEME POCHAZIS?? TY POVAZUJES CESKOU REPUBLIKU ZA STAT CTICI ZAKONY, TO JSI TEDY HODNE VEDLE. TO TE MOC LITUJI. ZKUS SE VZEPRIT MAFIANUM, KTERI OVLADAJI TOHLE ZBIDACENE HNOJISTE. CESKO NENI SKANDINAVIE!!! 
0/0
28.6.2004 13:30

lubor

hezky rozhovor
Podle rozhovoru, velice prijemny normalni clovek. Mam osobne tu cest pracovat s milionary/ miliardari a vetsina z nich jsou velice galantni, s velkym sarmem a rozhledem,kdyby je clovek potkal na ulici, urcite by to do nich nerek. Nevim, jak je to s panem Kollerem protoze nejsem dobre obeznamen s jeho praci, ale vim, jak dulezite jsou nutna rozhodnuti v pravy cas a v co nejrkatsi dobe, ve stejne dobe vzit na sebe zodpovednost je obtizne a stresujici. V nasi rajdarske firme jsme krome prodeje a koupe lodi (velke bulkery, tankery, kontejnery, chladici atd.) , charteru, prodeje oleje ,a cisteni tanku take zacali s kolegou ship owning funds s kapitalem pres 100 mil usd. Myslim, ze by to bylo zajimave i pro p. Kollera. Proc o tom povidam, nekdo se tu zminil, ze se neda vydelat tolik penez poctivou praci, uprimne vam mohu rict, ze se velice mylite. Je to realne.
0/0
25.6.2004 10:42

tomovi

Re:
Pan Koller tusim ted nekde kope s dlasimi kopaci v Portugalsku a nebo zpiva doma. Fakt si nejsem jisty :-)
0/0
25.6.2004 11:25

Ravanelli

Není problém koupit
si za peníze pojišťovny pojišťovnu, když máte za sebou vládu a ministra financí. Kočárník nakonec za svůj kriminální čin dostal akorát výslužku !
0/0
25.6.2004 10:39Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.