Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Tabák zmizí z ulic, ovládne trafiky

Drsný muž na koni nebo krásní mladí lidé s krabičkou cigaret v pozadí, ti všichni od prvního července dneška definitivně zmizeli z billboardů. Podle zákona, který začal platit, se musí líčení na kuřáky přesunout pouze do míst, kde se cigarety prodávají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rozhodnost sama

Jednoduše
Jako to bylo dřív - cigarety povolit od 16 let, nestanovovat žádný max. obsah nikotinu a dehtu. Proti drogám přitvrdit represe, marihuana mimo zákon. A bude klid, jako za starého režimu.
0/0
4.7.2004 13:28

tata11

Zajímavé počteníčko...
Co vlastně způsobuje rakovinu plic ?http://www.mwm.cz/CD/c1225.htm  přinejmenším k zamyšlení :)
0/0
1.7.2004 11:06

elipsoid

Re:
boze, to myslite vazne? konspiracni teorie, ufo a astar saran...
0/0
1.7.2004 11:20

Loner

At si kazdej kouri jak chce
ale pouze tam, kde nikomu druhemu neskodi. Nejlepe doma na zachode :)
0/0
1.7.2004 10:17

jarda

ekonomika?
... nase spolecnost prijde o penize? ... nezda se Vam trochu kratkozrake? ... spolecnost by se mela vyvijet a ne vydelavat na nemocech a pouzivani drog ... verim, ze to spousta ekonomu a jednoduse myslicich lidi nepochopi :-( ... hlavne ze maj pordnej bourak ne?
0/0
1.7.2004 10:16

Radek

kdyz potlacovani koureni, tak vcetne alkoholu!
tak to by mohly postavit mimo zakon i chlast a konecne legalizovat marihuanu, abychom konecne meli jako stat nejaky finance z dani. Legalizace ale u nas jen tak nebude, protoze etika a zivotni styl Cechu, ktery prevazne chlastaj, to nedovoli. Huleni tu proste nema vybudovanou tradici :(. Skoda, to by bylo penez z dani...
0/0
1.7.2004 9:42

eM

Re:
Ty jsi ale blbec. Vo co ti de? Chces hulit tak hul a nevopruzuj blbejma kecama. To jako ze chces hulit a platit za to dane?
0/0
1.7.2004 9:51

mehmed

Re:
Vis co, Radek ma pravdu, ze je nase spolecnost banda opilcu, tak se tu nezrealizuje legalizace snad nikdy.
Klidne zaplatim radsi dane za hulo, kdyz se nebudu muset  vsude vohlizet, kde stoji jakej policajt, kterej mi to veme a vyhuli sam...
Ani asi nema smysl ti vysvetlovat jak je alkohol navykovej, taky vsichni vime ze marihuana neni prestupni droga k tvrdejm atd.
Legalizaci zdar
0/0
1.7.2004 10:46

jarda

Re:
... je mi Vas a Vam podobnych lidi opravdu lito ... vice k vasim "nazorum" asi nelze dodat ...
0/0
1.7.2004 10:52

samout

Re:
Já si legalizaci představuju asi takhle: pěstění max. cca. 12 samičích kytek na osobu, pouze plnoletí, zdanění cca. 300 Kč / kytka, prodej a ala Holandsko (opět pouze plnoletým, a to bych drsně kontroloval). Úplná legalizace by nebyla dobrá, ale represe nic neřeší.
0/0
1.7.2004 11:16

chroustík

Re: Já s Vámi souhlasím, ale
doporučuji: zavést kontroly požití na silnicích, v případě zjištění okamžité odebrání řidičáku na 10 let, u řidičů profesionálů hodinový vyhazov ze zaměstnání. Zavést kontroly u sportovců, v případě zjištění dopink, doživotní diskvalifikace. Zavést kontroly na školách a učilištích, v případě zjištění u žáků (studentů) středních škol a učilišť vyloučení ze studia a trestní stíhání. V případě zjištění u žáka základní školy trestní stíhání rodičů, dozor sociálních kurátorů a další následky ve škole. V případě zjištění u učitele hodinový vyhazov ze zeměstnání, doživotní zákaz výkonu povolání a trestní stíhání. V případě zjištění u vojáka nebo policisty okamžitý hodinový vyhazov ze služby, trestní stíhání, doživotní zákaz povolání, odebrání zbrojního průkazu. Kontroly u myslivců a všech majitelů zbrojního průkazu, v případě zjištění omažité doživotní odebrání zbrojního průkazu a trestní stíhání. To vše se dá u těchto profesí odůvodnit obecným ohrožením. A ona se marihuana dá zjistit zatraceně dlouho. Co vy na to ?  
0/0
1.7.2004 15:46

elipsoid

Re:
Asi nechapete, ze trend je naprosto opacnej. Smerujeme k zakazu koureni a vy chcete, aby zlegalizovali ganju? Vzdyt je to stejny jako cigara, kazdej to huli, aby byl hustej. At mi nekdo netvrdi opak.
0/0
1.7.2004 11:22

otonel

Nějak mi to nehraje
Nějak mi to nehraje, cituji : Zatímco firmy provozující obří plátna u silnic a ve městech přijdou o významný zdroj příjmů......Podle posledního sčítání bilboardů u silnic nemá 50 % majitele ?!
0/0
1.7.2004 8:25

mrerich

na druhou stranu
A vůbec, chybí tady zatím hlas trafikanta nebo majitele benzinky, že mu nová úprava vyhovuje a jak je dobře, že byl tento zákon přijat... :)
Já nejsme ani trafikant ani majitel benzínky, škoda... teď bych byl spokojený :)
0/0
1.7.2004 7:09

Rado

Proč??
Musím napsat, že jsem nekuřák, respektive odnaučený kuřák, bafal jsem 1992-96. Docela mě irituje ta kampaň proti kuřákům a hlavně reklamám na tabák a ptám se proč? Díky těmto reklamám tečou do ekonomiky miliardy prakticky zadarmo. Kuřáka reklamy ke kouření nenavádějí a i kdyby ano, tak co nám je po nich?? Já jsem pro to, aby se zrušily poradny pro kuřáky, všechny Drop Iny apod.... Proč bych měl ze svých daní platit takový plebs? Ať si léčbu zaplatí sami, nebo ať chcípnou na ulici!!! Zabírají jen místo schopným a o sebe se starajícím zodpovědným lidem... Ano, lidí je dost...
0/0
1.7.2004 6:40

mrerich

Re:
Miliardy prakticky zadarmo? Jak říkám, zajímalo by mne, kolik stojí léčba kuřáků i nekuřáků (když jim nemoc způsobí pasivní kouření). Rozhodně to nebude nevýznamná částka (a kdo ji asi platí? Že by byla z mých daní? :) )
Jak píšete, kuřáka reklamy ke kouření nenavádějí. Máte pravdu. Ale kuřáci o svoji reklamu nepřijdou, tak o co jde? To už by tu mohli brečet dealeři drog, že jim stát hází klacky od nohy a že by si i oni tu reklamu klidně zaplatili a přispěli tak státnímu rozpočtu...
Myslím, že důležité je ukázat, že kouření není moderní, aby si kdejaký základoškolák nemyslel, že když nekouří, není "in", nebo že mu kouření dá nějaký úžasný zážitek. A když nebude potkávat reklamu v každém časopise a na každém rohu, tak to bude podle mne snazší...
0/0
1.7.2004 7:07

Rado

Re:
Ale já bych zlegalizoval i drogy, pěkně bych to zdanil... Naopak, zrušil bych léčby kuřáků, feťáků a ostatních podlidí.... pasivní kouření?? Pardon, ale to je v každém z nás, jestli jdem do restaurace, kde se kouří, nebo do jiné a výběr nekuřáckých provozoven je dnes dost široký. Jinde se prakticky nekouří, ledaže by bylo bráno jako pasivní kouření to, že vedle mě na chodníku si někdo blafne..... Což je hloupost...
0/0
1.7.2004 7:30

mrerich

Re:
No, ehm, kdyby šlo jen o restaurace, ze kterých si můžu vybrat, pak je to v pořádku, i když nebyla vzácná situace, kdy člověk přišel, posadil se, objednal si a mezitím přišel kuřák, sedl si k vedlejšímu stolu a pak už je utéct pozdě :)
Jak říkám, kdyby šlo jen o výběr provozovny, tak dejme tomu, ale šlo a jde i o veřejné prostory, tramvaje, kanceláře a podobně, ze kterých ale pasivní kouření zmizelo až po úpravě zákona, takže je vidět, že to funguje, když s tím dneska nemáte problém :)
0/0
1.7.2004 7:46

mrerich

Re:
Nebo typický příklad letní kino :)
Vždycky mě štve, že si člověk přede mnou nebo za mnou zapálí a stěhovat se jinam, když běží film, není to pravé. Nehledě na tom, že kuřáci sedí rovnoměrně rozprostřeni po celém kině, to je takový přírodní zákon :) A jít jinam? No, možná tam nechodit vůbec, když jiné u nás není :)
0/0
1.7.2004 7:49

Rado

Re:
Nevím jak u vás, ale u nás (Havířov) se v letňáku nehulí.... Stejně tak v tramvaji (jak tady někdo napsal) se v PVĚ taky nekouří, krom hospody fakt kouření nepociťuji....  Notabene ten sráč, co dýcháme ze vzduchu není o nic lepší....
0/0
1.7.2004 9:04

eM

Re:
Takže ty chodíš do hospody? Jak k tomu přijdem my kouřící abstinenti, že ti jednou budem muset platit lečbu ledvin či jater, nedejbože prostaty?
0/0
1.7.2004 10:00

Rado

Re:
Já chodím tam, kde se nekouří - fakt.... Astatní ať to dělají stejně, nebo ať si zaplatí za léčbu, případně nechť pochcípají za svou blbost - je to jako se připoutat, či nikoli v autě.....každý je sám svého ne-štěstí strůjcem....
0/0
1.7.2004 11:22

Evilman

Re:
Podlidí? Máte velmi zvláštní terminologii, pane. Podle skladby věty jsem si vás již zaškatuloval, nic vysvětlovat nemusíte.
0/0
1.7.2004 8:18

Rado

Re:
Podlidi v tom smyslu, že parazitují na té druhé, zodpovědnější polovině lidstva.... Pohrdám jima... Co mi je po nich??
0/0
1.7.2004 9:02

eM

Re:
A co je nám ostatním po takovým vymatlanci jako jsi ty. Kouřím, platím daň z tabáku, platím i ostatní nemalé daně, takže ty mi, Mirku Dušíne, platíš leda prd...
0/0
1.7.2004 9:58

Rado

Re:
Fajn, tak až budeš chcípat na rozedmu plic, taxi ji budeš platit jen a pouze ze svých odvodů, OK??? Já nedám ani halíř
0/0
1.7.2004 11:23

merrygold

Re:
Léčení kuřáků stojí ročně víc jak 20 miliard korun a z toho, co zaplatí na daních státu nejde do zdravotnictví ani koruna! Do toho se samozřejmě nepočítá léčení alkoholiků, fe»áků a jiných, co si poąkozují zdraví svým přičiněním. Přitom by stačila zdravotní daň na cigarety a alkohol 10% a nebyly by problémy s financováním zdravotnictví. Drogy by se mohly legalizovat úplně a tím by zmizel problém se zločinností s tím spojenou, fe»áci by si ovąem museli platit veąkerou léčbu.
0/0
1.7.2004 8:40

Kuřák

Re:
Svatá slova, svatá slova ....
0/0
1.7.2004 8:50

DaveQStone2

Dulezite je podle me
hlavne aby se bojovalo proti koureni nezletilych. Kdyz je nekdo dospelej at si dela co chce , ostatne kdyz clvoek ma volbu mel by ji vyuzit at uz se rozhodne jakkoliv. Tvrdeji bych vsak postihoval ty jez prodaji cigarety nezletillym.
0/0
1.7.2004 3:09

Josef

Hýbou nám nervama?
Opečovávání koček a psů, starost o nenarozené děti a boj proti kuřákům jsou zřejmě nejpalčivější problémy naší doby. Že cigarety a chlast jsou prostřednictvím daní pro stát pěkným zdrojů zisku - o tom se moc nemluví. Ale na druhou stranu se přijímají zákony k omezení kouření, spíše jen kuřáků. Je to obyčejná licoměrnost! Zakázat výrobu cigaret, alkoholu. Zavést prohibici pod trestem smrti. Alespoň přibude další téma do diskusních kroužků tohoto typu. A stejně budu i nadále kouřit 30 denně!
0/0
1.7.2004 2:25

svobodny clovek

Reklama na cigarety
Vyhozene penize - inteligentni lidi stejne nekouri. Napr. ja jsem nikdy nekouril a nikdy kourit nebudu. A proc taky ?
0/0
1.7.2004 0:11

rs

Re:
Hm... to že jste nikdy nekouřil, je dobře, a to, že považujete za inteligentního, asi taky.
0/0
1.7.2004 0:54

Erg.Noor

Re:
To svádí k zajímavé dedukci :-) I když já znám spoustu blbů, co nekouří.
0/0
1.7.2004 1:02

SV

Re:
A ja znam zase spousty inteligentnich lidi, kteri kouri.
Presto si myslim, ze cigarentam a reklame obecne, podlehaji vic lidi s nizsi inteligenci.
0/0
1.7.2004 11:10

Tom

Re:
Řekl člověk a na druhý den ho přejelo auto.....  Ale hlavně že nekouřil, nepil, nechodil aby nedýchal smog, dokonce se nevěnoval ani holkám aby nedostal infarkt.... Inteligentí lidé říkají "Žij a nech žít" - ať si lidi dělají co chtějí (když to neporušuje etiku a zákon).  Mimochodem jak souvisí IQ s volbou postupné sebedestrukce? Mám spíše opačné zkušenosti. To je dotaz na někoho jiného, Autor původního příspěvku ať mi PROSÍM neodpovídá.
0/0
1.7.2004 1:57

mrerich

Re:
Žít a nech žít - to je přesně oč tu běží. Nejsem zastánce jakéhokoliv omezování čehokoliv, ale v některých případech je to pozitivní. Kouření se totiž netýká jen toho, kdo kouří, ale téměř vždycky i lidí kolem. Nemyslím si, že by kuřáci byli nějak omezeni tím, že svoji reklamu uvidí jen tam, kde se cigarety prodávají, a že když kouří tam, kde neobtěžují nekuřáky, tak mohou být oba spokojeni. Kuřáci mají svobodu kouřit, nekuřáci mají svobodu nebýt obtěžováni kouřem.
Ono bylo stejně zajímavé, že třeba léky nebo potraviny poškozující zdraví jsou u nás zakázány a pod pokutou se stahují z oběhu (a je to dobře), ale na cigarety byla reklama běžně k vidění kdekoliv. Jestli bych něčemu říkal paradox, tak asi tomuto. Přijaté opatření míří k zamezení vymývání mozků reklamou právě těm, kteří ještě nekouří, jak je vidět, kuřáci o svoji reklamu nepřijdou.
A to, že tabákové firmy platí nemalé daně do státní kasy, je taky jen dobře. Zajímalo by mne, kolik stát (tedy i mne) vyjde ročně léčba rakoviny, rozedmy plic a dalších problémů způsobený kouřením a jestli to ty peníze od tabákových firem vůbec pokryjou. Pokud ano, ať si kuřáci kouří jak chtějí, když si ty následky pak zaplatí, ale pokud na ně doplácím, tak bych tu daň klidně zvednul.
0/0
1.7.2004 6:57

svobodny clovek

Re:
Souhlas. Pod tento prispevek se mohu podepsat. 
Jen bych chtel dodat, ze reklama zamerena na deti je uplna lumparna, ba primo svinstvo. Deti podlehaji psychickemu programovani (=reklame) mnohem vice nez dospeli a ovlivnovat je ke konzumovani skodlivych produktu je PROSTE ZLOCIN. (viz "moje parta, moje Petra" atd. )
 
 
autor puvodniho prispevku
0/0
1.7.2004 11:19Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.