Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daně v Česku jsou vysoké, v EU ještě vyšší

Češi platí na daních do státní kasy rok co rok víc. Daňová zátěž v Česku je 35,4 procenta HDP. Lidé v ostatních státech Evropské unie ale na daních zaplatí ještě víc. Průměrná daňová zátěž v unii přesahuje čtyřicet procent HDP.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

breindl

pokračování
A co ještě přijde. Pár let normální vlády a pak se bude pokračovat. Blíží se přechod na EU měnu. Vládu pryč. A zase jen mi. Honem rychle znehodnotit vše. Pojistky, úspory, investice. Dluhy nikoliv. Cena EURO někde mezi 40-50 Kč jestli ne víc. Nová idea, keci keci kecičky. Socani triumfují. Zase jen nakrátko. Jen si nakrást a pak už nic. A co ti naši pseudo ? No to jsou vlastně ti socani. Životy lidí je nezajímají a co bude tak také ne. Jen my a teď. Zásadní ohrožení státu, celé Evropy a evropské civilizace. Evropa je v rozkladu a tak zase jinak. Třeba se budeme ještě rozšiřovat. Další země, třeba i v Asii. Vždy se dá něco vymyslet a něco ukrást. Hlavně, že se to dá dostatečně učeně vysvětlit. Korupce je nástroj na všechno, a to se umí. Lež je jen nástroj a demokracie také. Ve skutečnosti v Evropě je jen pro vyvolené, tak jako ve starověku v Řecku čí Římě, pro ostatní není a nikdy nebyla. Je to jen označení pro olupování, vraždění a jiné čachry. Za vším stojí jen zlo a zlostnost pseudointelektuálů, pseudoumělců, pseudonovinářů, pseudoekologů a dalších včetně pomahačů a to i z ciziny. To velmi často. Miliony oloupených a mrtvých je jen výsledek jejich činů a rabování. Lidé mají možnosti jak tomuto čelit, ale chce to zásadní změny ?????
0/0
14.7.2004 18:26

breindl

zloději
A jak se krade v Česku ? Obyčejní bankovní lupiči, zloději aut a jiní jsou úplnými amatéry a poměrně často jsou chyceni a potrestáni. Ale ve velkém se to dá jinak: Po první válce co nejdříve je třeba něco sebrat církvi a šlechtě. Českým podnikatelům radši zatím moc ne. Pak už jenom stačí nařídit všem akciovým společnostem zřídit své sídlo na území Československa se všemi důsledky. Peněz moc lidé nemají a tak zatím ni moc. Však přechod na novou měnu již udělal své. Opuštěný majetek od utíkajících Rakušáků se ale hodí. V 38 se to dělá už jinak. To se zabere území, a zase nové bankovky a majetek po odchodivších a hlavně majetek po židech, a pozor židé jsou i ti co majetek mají. Že chodí do katolického kostela je jedno. A sajeme celou zemi. Po válce zase nové peníze. Banky zrušeny. Úspory jsou zase pryč. Dluhy se ale musí zaplatit novým. A socialismus , nové peníze 1:5, 1:50 – úspory jsou zase pryč. Pokolikáté ?. Postupná řízená inflace, trvalé znehodnocování měny. Za každých deset let asi 100%. Pojistky úspory ?? Nová revoluce, to přeci nejde jen tak rozdávat národní majetek lidem. Honem rychle inflace, rozdávače odstranit, nové banky nechat včas zkrachovat a na akcie akciové fondy a už to jede. Akciové společnosti mají sesterské s.r.očka kam se transformují příjmy a náklady zůstávají. Cena majetku rychle klesá většinou až k nule. Ten už je ale v jiných rukou a lidem zůstane jen papír. Všechno je třeba maskovat. Rozdělení Československa, příprava na vstup do EU, a co největší socanská křičení. vláda odborníků a předčasné volby. Klause pryč a pak válka v Jugoslávii, Afganistanu, ráku a třeba terorismus, gigantická černá kronika ve sdělovacích prostřední atd. Hlavně mlžit a odvádět pozornost. Sport různé superstáry a to nejdůležitější je masivní bulvár.K tomu mazaná propaganda naučená v předchozích režimech. To lidi zaměstná na tolik, že se krade v klidu.
0/0
14.7.2004 18:22

Daňový soumar

Drancování. lži, podvody!
Evropa nejvíce na světě trestá práci a drancuje lidem jejich vydělaný majetek. Důvodem je demokracie. Politici potřebují hlasy, aby si získali bezedná koryta a tak si je kupujou z cizích peněz, které sedřou z pracujících lidí v podobě daní. Pomocí státní demagogie jim dokonce nalžou , že je to spravedlivé a šokiální... A jak je to se zdaněním v ČR? Skutečná výše zdanění práce je přes 60%. Náš pseudootrokářský právní systém totiž zakazuje, aby se lidé dozvěděli skutečnou míru jejich odírání a proto odrbává zaměstnavatele odvody za zaměstnance ve výši 35% mzdy a zakazuje jim uvádět tuto skutečnost na výplatních páskách. Se zbytkem peněz po zdanění si jdou nakoupit zboží, na kterém jsou napálené další daně - dvojí zdanění ja vyšité! To, co pracujícím po státním oloupení zbyde na vlastní potřebu je ve skutečnosti zhruba 1/3 toho, co musí vydělat. Toto je teprve ten skutečný reálný socialismus. KUPŘEDU LEVÁ!!!
0/0
14.7.2004 9:36

Vaclav Hanus

Re: bez si koupit hnedou kosili
a prestan tady rvat.
0/0
14.7.2004 10:45

Daňový soumar

Re:
Pravda je v Čechách už 600 let trestná...
0/0
14.7.2004 10:49

Vaclav Hanus

Re: to neni pravda
To je lez vychcancu
0/0
14.7.2004 11:05

Daňový soumar

Re:
...a blbost tu od té doby jen kvete.
0/0
14.7.2004 11:13

Vaclav Hanus

Re: myslim si, ze mas trochu..
....problemy s vnimanim logickych souvislosti. Tvrdis, ze tva pravda je zde jiz 600 let trestna, tudiz zde jiz 600 let absentuje, tudiz, zda panovala do doby pred 660 sty lety. A ja o teto tve pravde tvrdim, ze to pravda nebyla (pred 600 lety), ale ze to byla lez vychcancu. Pravda je to, co zde jiz 600 let panuje.
0/0
14.7.2004 11:58

Daňový úředník

Vysoké daně
Jo tak nízkých daní by se zachtělo bandě daňových podvodníků a neplatičů???
Příklad z USA, kde funguje na komerčním principu snad všechno, včetně soudní "spravedlnosti":
- výherkyně 296 milionů dolarů dostane po zdanění jen 118 milionů !!!!! A pak kde jsou vysoké daně. To je zdanění přes 60% No možná mají i tam "nespravedlivou" daňovou progresi. Ale daně rozhodně nízké nemají. !! K tomu důchodové pojištění, v USA možná jako nepovinné spoření, a především zdravotní pojištění, které by si tam troufl neplatit jen blázen. A pak melte o nepřijatelně vysokém celkovém zatížení u nás.....
Tragické a korupční plýtvání s vybranými penězi je ovšem jiná kapitola, za to by se mělo zavírat...
0/0
14.7.2004 7:03

Karel

Re:
Demagogie (zdanění výhry v loterii je reprezentativní vzorek zdanění v USA!) a nenávist (spojená s paušálním obviňováním bez důkazů) ke všem, kdo mají vysoký základ daně. Hmmm.
0/0
14.7.2004 9:13

Vaclav Hanus

Re: nikdo te nenuti mit vysoky..
...zaklad dane. System ve kterem zijeme je liberalni. Mas moznost vyberu...
0/0
14.7.2004 10:48

Daňový soumar

Re:
Jaký je ten výběr?
0/0
14.7.2004 11:14

Vaclav Hanus

Re: neni mozne, ze bys to nechapal
jasnozrive ukazka, jak jsou bohati avyhodneni v dnenim svete. Ti si mohou dobrovolne vybrat zda chteji mit vysoky zaklad dane a nebo nechteji. Chudi moznost takoveho vyberu nemaji. A proto je potreba progresivniho prerozdelovani, aby tato nepravost byla vyrovnana.
0/0
14.7.2004 11:54

Liberal

Re:
Vy musíte být hodně zapšklý člověk. Já vím, že z úřednického platu si moc nelze vyskakovat. Sám se tedy staňte kapitalistou a začněte podnikat. Budete-li úspěšný pak vám teprve dojde jak je daňová progrese spravedlivá. Založíte firmu, dáte lidem práci a rázem jste ten nejhorší živel.
Přesně dle tohoto hesla:
PRACUJ A NAPAŘÍME TI DAŇ (a pěkně progresívní)
FLÁKEJ SE A MY TI DÁME DOTACI  (sociální dávku)
 
Když už žijete z daní, tak alespoň nerozčiluje ty, co je platí.
0/0
14.7.2004 9:19

Vaclav Hanus

Re: vite proc jste v ocich pracujicich.
....ten nejhorsi zivel? Protoze zde vdete tupe reci,... a lidem neni zcela pochopitelne jak muzete ¨zalozit firmu a dat lidem praci¨ kdyz mate tak prizemni nazory. Protoze: urednik ani tenm statni NEZIJE z dani. Z dani mozna zijou lide pobirajici soc. davky a nebo podporu. Urednik je rezijni naklad I TVE CINNOSTI. Urednik ti poskytue pridanou hodnotu. Muzes sice filozofovat o tom, s jakou efektivitou, ale ne tlachat zde nesmysly. Dalsi briskni myslenka je, jak vybizite ostatni aby se stali podnikateli. Je jasne ze mate odvahu je k tomu vybizet pouze diky tomu, ze spolehate, ze na to nemaji. Protoze, kdyby se jim stali, tak by vytlacili z toho postu vas. Kdyby to melo skutecne realne hrozit, byl by jste zticha jak pena
0/0
14.7.2004 11:04

Daňový soumar

Re:
Přidanou hodnotu... :-))) Konzultoval jsi to už s lékařem?
0/0
14.7.2004 11:13

Vaclav Hanus

Re: no, samozrejme,..
...lidem jako ty ji neposkytuji. To mas jako s Policii. Poskytuje pridanou hodnotu radnym obcanum na ulici, platicim poctive dane a cticim zakon. Ale zlodejum a vrahum tuto hodnotu neposkytuje. To je jasne.
0/0
14.7.2004 12:02

Kajetan11

Re:
Pridanou hodnotu???????????
Tak tenhle vtip se Vam vazne poved pane Hanus. Gratuluju. Jezis, az tohle budu vypravet detem?
" Urednik ti poskytue pridanou hodnotu.¨". To fakt for.
0/0
14.7.2004 11:34

Vaclav Hanus

Re: pozdravuji deti..
..poslal bych jim vytisk Kapitalu.skoda, ze neznam adresu.
0/0
14.7.2004 12:01

Honza

Re:
Jste mimo. Podvodníky a neplatiče výše daní nezajímá. Ta zajímá ty poctivé, kteří trpí. Zdanění platů 60% (pro nezasvěcené = daň ze mzdy + sociální + zdravotní pojištění) v ČR nemá ve světě obdoby.
0/0
14.7.2004 10:58

SFS

Re:
Drahy priteli, rozdil je v tom, ze USA (a dalsi vyspele zeme) si vysoke zdaneni mohou dovolit, nebot narozdil od nas neprochazeji obdobim terpve rozvijejici se ekonomiky...
 
0/0
14.7.2004 11:53

nebydlící

Ať žije asociální demokracie
Daňové zatížení samo o sobě je neúplná informace bez kontextu. Když srovnáme zemi kde je 10% a 40% nemůžeme automaticky předpokládat, že ve vyšším zatížení se hůř vydělávají peníze nebo že je tam těžší žít. Jde o to, co je stát za ty daně schopen nabídnout. Pokud vybere vysoké daně, ale nabídne za to spoustu dotací do bydlení, takže jsou dostupné levné nájemní byty pro mladé, dotace do školství a zdravotnictví, že je kvalitní vzdělání a prestižní vybavení nemocnic, pak je vše v pořádku. Pokud je to ale jak v ČR - tedy prakticky jedno z nejvyšších zdanění ve světě a zároveň od státu dostane člověk prd, pak je to smutné. V tomto státě je člověk při pohledu na výplatní lístek socanama brutálně oškubán a odměnou mu je, že věčně slyší, jak na něco nejsou peníze. Nemocnice se rozpadají, kvalitní učitelé utíkají do soukromé sféry a nahrazují je důchodci, s bydlením stát nikomu nepomůže (kromě známým a kamarádům úředníků), když se ne vlastním zaviněním člověk dostane do nouze, tak se na něj stát vykašle. K čemu takový stát? Tisíckrát jsme se z historie přesvědčili, že nejlepší hospodáři jsou sami lidé, stát je velmi špatný hospodář. Uvedu příklad: 5 lidí jede na čundr. Jídlo si můžou kupovat každý sám pro sebe (kapitalismus). Anebo se dohodnou, že jídlo budou platit společně a na každého to rovným dílem rozpočítají (socialismus). V prvním případě se bude šetřit a každý dostane přesně to, co si zaplatí. V druhém případě se najdou vykukové a vyžírky, kteří si budou kupovat denně 3 grilovaný kuřata a přežírat se, vždyť je to přežírání prakticky nic nestojí (platí jen pětinu). Nakonec druhý uvidí, že na tom tratí, dokud se taky nezačne přežírat. Nakonec budou mít všichni vysoké náklady a pokud mezi nimi bude pocitvý člověk který odmítne tuto hru hrát a bude chtít jíst normálně a platit normálně, nebude mít šanci. Stejně jako se nedá odhlásit z tady toho nechutného socanského experimentu v ČR. Já nechci aby mě měsíčně socani odrbávali a přerozdělovali peníze těm, kteří tento sys
0/0
13.7.2004 21:04

nebydlící

Re:
Já nechci aby mě měsíčně socani odrbávali a přerozdělovali peníze těm, kteří tento systém ochcavaji, já si chci zaplatit za to, co od státu skutečně dostanu!
0/0
13.7.2004 21:05

eliska

Re:
0/0
14.7.2004 5:03

Sttell

Re: asociální demokracie
To co píšete ve svém příspěvku je pravda,ale tak napůl.Nikde totiž není ani zmínka o kontrole,o zpětné vazbě.Uvádíte že pokud se 5 lidí dohodne na socialistickém způsobu a udradí společné náklady každý z jedné pětiny a někdo z těchto pěti se začne na úkor těch zbývajících obohacovat.Pak ti čtyři pokud se jim to nelíbí musí donutit toho jednoho,aby zvýšené náklady uhradil ze svého a to třeba i tím že ho zbijí.Pokud na to ale nic neříkají aby třeba nebyli ti špatní nebo z jiných důvodů a takovéto jednání tomu jednomu tolerují pak je to asi správně a co proti tomu.Snad si ti čtyři nemyslí že za ně jejich problémy bude někdo jiný,kdo s nimi nemá nic společného řešit aby oni nebyli ti špatní protože ten pátý je přece jejich kamarád.To dá rozum ne?A stejně tak je to i v tomhle státě,pokud budeme farizejšťí sami k sobě a dovolíme aby nás náš bližní okrádal pak dobře nám tak.
0/0
14.7.2004 9:43

Phickus

Re:
No, nevim. Na koleji jsme kdysi takovy socialismus prektikovali a vysledky byly zcela opacne - nikdy nic nebylo, protoze vsichni byli lini neco kupovat.
0/0
14.7.2004 10:14

Jarda

Sociální stát
V pojetí České republiky se ale musí sociální a zdravotní "pojištění" přičíst k dani - takže celkové daňové zatížení je víc než srovnatelné s EU.
 
A Kottova vláda míru zdanění jistě zvedne - budou potřeba peníze k podmazání voličů ČSSD - zbolševizované masy národa.
 
0/0
13.7.2004 20:28

homo nechapavy

inteligence
by me zajimalo, co za inteligenta muze napsat toto:
"Rekordně vysoké podíly  nemají obdoby v žádné jiné zemi EU. Podobně vysoké částky na pojištění odvádějí i Němci a Slováci."
0/0
13.7.2004 19:06

eliska

mimo misu
...Jenže při pohledu na počet nehod za první pololetí letošního roku, které policejní statistici v pondělí zveřejnili, to tak nevypadá. Havárií totiž opět přibylo.
Jasne ze nehod pribyva a bude pribyvat. Je vic aut a na dalnicich se jezdi prilis rychle, auta neustale klickuji zig zag jako potrhli mezi nakladakama, stale uhybaji nekomu kdo jede rychleji..provoz je neuroticky a nema volny prubeh...ridic si nemuze rict, tak a ted se zaradim do tohoto proudu a v klidu si pojedu tak jako vsichni v tom proudu jedou...na uzkych silnicich kde je dovoleno predjizdeni se muzete jenom modlit...Predpisy nemaji byt podle tech nejchytrejsich, ale musi byt podle tech nejhloupejsich  co maji nejnizsi pud sebezachovy... ...zakazat predjizdeni na vetsine silnic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a na mostech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
0/0
13.7.2004 18:51

eliska

Re:
...mam na mysli predjizdeni na protismerkach a zvlaste na uzkych protismerkach...vzdalenosti jsou kratke a neni duvod na 5 kilometrech predjizdet, usetrit si jednu minutu a zabit 4 lidi v protismeru... ...zrovna tak protismerne silnice kde je velky provoz by meli mit solidni cary uprostred a predjizdet jen v opravdu dobrych podminkach, treba kdyz nam auto pred nami dela misto a tim naznacuje ze uz rychleji jet nemuze (pokud jede pod povolenou rychlost)...udrzovat zdravou vzdalenost...Autoskoly, ucte ridit, a nesnazte se mit z ridicu automechaniky !!!!!
 
0/0
13.7.2004 19:02

Franta Jetel

Re:
, Madam každé dítě ví co je plná čára ve středu vozovky, každé malé dítě ví co je červená na semaforu, jenom kráva si myslí že se to v autoškole neučí.
0/0
13.7.2004 20:42

eliska

Re:
Pane, kazdy kdo si zkusi jezdit v Cesku po silnicich pozna, ze auta nebezpecne predjizdi...... O zatackach ani nemluvim - ty jsou horor...souhlasim s vami ze kazde male dite vi co je plna cara, ja bych  pouze chtela aby se ty male deti dozily vysokeho veku...krava vi co se uci v autoskole, ale nechape odkud se bere tolik netrpelivych volu na silnici.... ...takze prozatim dokud nebude zakaz predjizdeni na vice mistech - nepredjizdejte,  a v zatackach jedte pomalu a opatrne...jinak vam za moment slavy poroste brectan nad hlavou...
0/0
14.7.2004 4:45

barnabas_666

Re:
Wow, to má být jako co? ?
0/0
13.7.2004 19:21

Tomcaj

Hmm, takhle ty amiky nepredstihnem
0/0
13.7.2004 18:23

Totedyne

Re: Hmm
Máš velké ambice. Mně by stačilo dostihnout Rakušáky.
0/0
13.7.2004 19:26

albert

poznamka
Ono je jeste dost podstatne, jak ty dane funguji. Treba ve Francii si i zamestnanec muze z dani odecit radu veci, napriklad naklady na chuvu deti. Realne zdaneni je pak mensi a nekdy dost podstatne - i s nadprumernym platem nekdy rodice neplati zadne dane z prijmu.
0/0
13.7.2004 18:14

Dms?

Ano
Ano a proto vzhuru do socialisticke Evropy.
0/0
13.7.2004 17:32

trevor12

re
, i kdyby meli odvody podnikatelske subkety 90 %, tak 90 % z 0 (dan zakladu) je stale 0 !!!
0/0
13.7.2004 17:25

dj

Re:
Chyyyyyytrej! Pochopil to, musím Tě pochválit. A proto může být daň třeba 1.000.000 %
0/0
13.7.2004 18:01

trevor12

re
, problem je ze podnikatelske subjekty maji danovy zaklad mensi roven 0 -> i veskere platby (soc, zdrav, dane) jsou nulove nebo v minim. vysi v tomto state plati dane a ostatni platby jen lide v zavislem pracovnim pomeru viz zprava ministerstva financi 330.000 subjektu v tomto state ma danovy zaklad mensi roven nule dalsi jen v symbolicke vysi reseni - privatizace vymerovani, kontroly, vybirani a vymahani (exekuce) dani a ostatnich odvodu - komora vymahacu - stat na to nema kapacitu, podnikatele to vi, proto nic neplati, jinak by se muselo zavrit cca 2 mil lidi v tomto state, jenze v tomto state se misto nepodmionenych trestu za jasne kriminalni ciny davaji alternativni tresty
0/0
13.7.2004 17:24

Pietro1

Re:
Daň z příjmu PO je významným zdrojem rozpočtu, ne pouze DZZČ. Jinak je ale fakt, že spousta lidí podvádí. Problém je podle mne především ve složité legislativě a vysokých sazbách daní a pojistného, které lidi ženou do šedé ekonomiky.
0/0
13.7.2004 18:02

Pietro1

Kde ty prachy jsou?
A to ještě stačí socky ročně zaseknout 100 mld. sekyru. Až to rupne, to bude průser. Sobotka by měl jet do Argentiny na studijní pobyt "Stát v konkurzu". Bylo by zajímavé potom zkusit vydražit i naše pány ministry, co by za ně káplo, asi zlámaná grešle.
0/0
13.7.2004 17:14

Jarda

Z tohodle fakt logika jen srsi;)
cituji: Rekordně vysoké podíly nemají obdoby v žádné jiné zemi EU. Podobně vysoké částky na pojištění odvádějí i Němci a Slováci.
0/0
13.7.2004 16:52

Karel

čísla
Ještě jednou.. Ta čísla se mi nezdají. Liberální institut na letošek vyhlásil den daňové svobody tuším na 15.6., což je 45,4% z roku. Tak velký (desetiprocentní) rozdíl musí být buď kvůli různé metodice (a nezapočítání nějaké velké části) nebo možná kvůli obrovskému podílu části HDP, který není v HNP (tj. odplave do zahraničí). Musel by to ale být strašně velký objem.. Pro šťouraly: předpokládám, že LI při výpočtu dne daňové svobody rozpočítává všechny daňové náklady včetně přenesené DPPO a podobně. Proto bych předpokládal rovnost mezi taxes/HNP a pořadím dne daňové svobody v roce/365.
0/0
13.7.2004 16:29

Karel

daně a pojištění
Sociální a zdravotní pojištění jsou v ČR součástí daňového systému, protože jde o povinné platby v určené výši a týkají se skutečně každého, kdo má nějaký příjem. Každý makroekonom to ví a iDnes ne? K daňovým výnosům (z přímých a nepřímých daní) je tedy nutné přidat přijaté platby na zdravotní a sociální pojištění. Zdravotní a sociální pojištění má v ČR charakter transferů, výnosy z nich jsou tedy součástí daňových výnosů. Mimochodem, je přínosné si uvědomit, že podíl míra zdanění je vlastně mírou přerozdělování. 0% zdanění je tedy model "každý za sebe", 100% zdanění je čistý komunizmus. Čím větší zdanění, tím větší komunizmus.. Zlatý středověk a jeho 10% zdanění (desátky) :-)
0/0
13.7.2004 16:20

Delirium Tremens

Slovensko je ještě OK
, Ale taková Malta si pohoršila ... tam to musí být husté ...
0/0
13.7.2004 15:52

RaPl

Re:
Jenom doufejme, že si toho nevšimne Škromach.....  Zdanění přes 300%.......
Opět bychom asi zjistili, že "zdroje tu jsou" ....
0/0
13.7.2004 16:14

Delirium Tremens

Re:
, Už si to 3-ciferné číslo opravili :-)
0/0
13.7.2004 18:06

jana

Slovensko
Autor clanku asi blouzni když pise, když podle nej nejvyssi dane plati Slovaci. Pritom hned pod clankem je tabulka, kde Slovensko plati méně nez nove pristupujici staty.
2
0/0
13.7.2004 15:33

Karel

Re:
Zdá se, že mají odlišnou metodologii a možná počítají za různá období.. Slovensko má narozdíl od ČR nízkou míru zdanění přímými daněmi (např. u právnických osob 19%, u nás za loňský rok 31%). Problém se zdá být v tom, že EuroStat z nějakého důvodu zřejmě nezapočítává jednu z největších položek zdanění a to je sociální pojištění. Důvodem by mohl být fakt, že ne ve všech zemích má sociální pojištění charakter daně (že by Velká Británie?)..
0/0
13.7.2004 16:24Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.