Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Penze se zvednou, ale méně než platy

Ministr práce Zdeněk Škromach definitivně obrátil a vládě předal úsporný plán, podle kterého se budou určovat na příští rok důchody dvou a půl milionu lidí. Penze se zvedají vždy k lednu a příští rok mají v průměru stoupnout o 412 korun - na 7687 korun měsíčně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mary

Mateřská
Dříve byla placená mateřská půl roku ............a honem do práce, do jeslí a do školky.  A pořád dokola. Děti byly přesto vychovanější, uctivější a o mnoho lepší než teď. Samý darebák už ve škole. A to matky jsou s nimi doma několik  let!!!!  a to chtějí hradit tu mateřskou  6 let??? aby jim hradila dovolenou a pohodlný život?
 
 
0/0
31.8.2004 10:28

Honza

Re:
teď ja mateřská taky půl roku (peníze s epočítají podle minulých příjmů).  Poté následuje rodičovská dovolená, kdy manželka bere 3,5 tis měsíčně.
Manželka je s dcerkou (2,5 roku) doma a ještě bude.  Je to pro dcerku lepší, než ji strčit do jeslí a pak do školky...
0/0
31.8.2004 12:48

Mary

Re: MD
Mně by se taky líbilo být doma na placené rodičovské dovolené' i když jenom 3500,-), ale tehdy bohužel
z d a r m a. Při tehdejších platech to ani nešlo. Takže do jeslí atd.
0/0
1.9.2004 8:35

Honzajs

Re:
Ale šlo to, i při tehdejších platech. Se mno byla máma doma do mých 4 let, s manželkou její až dokud nešla do školy. A to měli na tehdejší dobu v lepším případě průměrné platy.
A dneska je manželka doma s dcerkou a doufám, že projde společné zdanění manželů.
0/0
1.9.2004 10:20

Mary

Re: MD
Pokud Vaši rodiče byli los-manuelos, tj. zedník, zámečník, atd. , tak ti měli větší platy než úředníci, a k tomu měsíční prémie atd.,  bohužel. Se synem jsem byla doma jen 2 roky. Zdraví
0/0
1.9.2004 10:35

Honzajs

Re:
No právě, nebyli. ,Táta pracoval ve výzkumáku jako jaderný fyzik, tchán je technik.  Takže žádná manuální práce.  A šlo to taky.
A jsem velmi rád, že manželka může dneska doma zůstat.
0/0
1.9.2004 12:39

eman

demagogie
Srovnávat důchody a hrubé mzdy je NESMYSL, muselo by se vycházet z čisté mzdy. V průměrné mzdě jsou zahrnuty i vysoké mzdy různých manažerů, ředitelů apod., většina lidí (asi 2/3) bere podprůměrnou mzdu. Rovněž je třeba uvážit, že důchod je v první řadě sociální dávka a ne mzda!
0/0
28.8.2004 10:14

Petr

čr přežila
2 světovou válku,komunistický režim ale tuto banánovou demokracii zaviněnou hrabivostí nemakačenstvím,tunelářstvím to už jen tak nerozchodí a další smutná věc že příspěvky na tato témata zasílá síla lidí z práce,takže zase netáhla.
0/0
28.8.2004 8:15

nikdo

SOCKY
 
Bohatí musí bohatnout a chudí chudnout a to tak dlouho dokud na začnou poctivě pracovat.
Zdá se mi, že ti nespokojení jsou právě ti nejschopnější a nejpracovitější, nejznalejší čehokoliv , prostě ti nejlepší ze společnosti. Jejich důvody jsou ty jediné správné. Všichni ostatní jsou tuneláři, korupčníci, zloději či neplatiči daní a jiná sebranka s kterou je třeba zatočit. To znamená, všechno jim znárodnit a je poslat na nucené práce někam do tramtárie. Kdyby to nestačilo tak je zase možné posílat děti ze škol na brigády zadarmo a povinně. Pak už zbývá jen boj proti západním imperialistům v tichých frontách na cokoliv co spadne mocipánům pod stůl. Kdo jde s nimi tak se má o korunu lépe než tem druhý. Ale pozor nesmí jich být většina, to by tu korunu měli všichni.
0/0
27.8.2004 21:20

Stada G.

A tak to má být,
tak je to správné.V prvním roce to vydím tak o 20% a v dalším také o 20%.Sakra,kde je tak dlouho ten Chocholoušek?
0/0
26.8.2004 10:00

SISI

Re:
nauč se pravopis! vydim- ha ha ha
0/0
31.8.2004 9:57

patlala matlala

At si to vyzerou
tu jejich 40-ti letou komancovskou praci.
0/0
25.8.2004 19:27

damian.frach@atlas.cz

realita
duchodci a socky by si meli uvedomit, ze pouze pracujici na ne mohou vydelavat
jestlize pocet pracujicich klesa a pocet duchodcu a socek stoupa tak snizeni davek/duchodu je jedinne rozumne reseni
duchodci v nemecku berou vice; duchodci na slovensku berou mene; cesti duchodci maji nekde uprostred; otazka jestli je to malo nebo moc nema smysl
kdyz se vybere min bodou mit min; kdyz vic tak vic; dane se nedaji zvedat do nekonecna
duchodci by meli mit radost z toho co vubec dostanou; kazdy by se mel nejdrive postarat o sebe a ne porad zebrat ze ma malo
je 5 000 na mesic malo nebo moc? a co 10 000? nekomu nestaci ani 100 000 ...
0/0
25.8.2004 13:45

MR

Re:
Možná Ti uniká, že důchodci jsou lidi, kteří taky pracovali a odváděli daně jako každý jiný. Nemohou za to, že pravice za svého vládnutí rozdala, rozkradla a jinak rozprivatizovala státní majetek. Ona je totiž pravda, že státní majetek byl "všech", protože podniky vytvářely zisky, které sly následně do státního rozpočtu. To že už 2,3, nebo 5 let pracuješ a platíš (možná) daně Tě myslím neopravňuje k tomu, aby jsi tvrdil že důchodci se mají postarat především sami o sebe. Kolikrát to jsou také lidé, kteří nemohou chodit nebo se o sebe jinak postarat. Oni by také mohli namítat proti tomu, že Ti stát připlácí na důchodové připojištění, stavební spoření, hypotéku, atd...
0/0
26.8.2004 10:49

1989

Re:
Ty osle, asi ti uniklo, že ten důchodce pracoval celý život, na rozdíl  od dnešního režimu. Takže za odpracované roky , a těch je  asi  v průměru 40, má nárok na důchod, což dnešní chytráci určitě odpracováno mít nebudou!!!!!!  
0/0
31.8.2004 10:01

Zdenka

Re:
 Ty jsi si to nějak pomýlil. Vzhledem k tomu, že se prodlužuje věk na odchod do důchodu, tak budou mít dnešní třicátníci - čtyřicátníci logicky odpracováno podstatně víc let, než současní důchodci (všichni odcházej před 60 rokem věku). A za komoušů se opravdu málokdo v práci přetrhl (pokud nepočítáš melouchy). Moje matka - důchodkyně - nechápavě kroutí hlavou, když musím zůstat v práci po pracovní době a ani na nákup si nemůžu dojít. Pro většinu totalitních zaměstnanců je to prostě nepochopitelné.
0/0
31.8.2004 14:24

KK

Re: důchodci
Dříve nebyli lidé tak hrabiví jako teď. Nejezdili všichni k moři a po celém světě, tak jak to dělají  Ti nejvíce přepracovaní, kteří mají pak dva měsíce prázdniny. Do důchodu předčasně odcházejí Ti,  co jsou už hodně napracovaní, tj. dělníci, kteří nemají uplatnění. Intelektuálové se drží zuby nehty do 70 let. Máš špatné reference.  Taky pracovní doba je zcela jiná, bývala od  6,30 - 7 do 1500 -15,30 hod., u dělníků od 6 do 14 hod., tzn. že ne na 8,00.To je logické, že 8,5 hod. je až v půl páté, a malý přesčas a je pět a večer. Takže do práce v 7 a je to hned více času na rodinu. Mimochodem zatím mezi důchodce nepatřím!!!
0/0
1.9.2004 11:56

tom

...
Nemyslím si,že je tu všeobecná nenávist k důchodcům.Jsou to přecejen lidé,jako každý jiný.Samozřejmě že nemá cenu si nadávat navzájem.Tím bysme situaci moc nepomohli,spíše naopak.Je to vina špatné legislativy,špatného přístupu k řešení problémů v této vládě,nezájmem řešit elementární a,nebojím se říci, existenčních problémů tohoto státu.Neříkám,že ve vládě jsou pouze lidé,kteří si hrabají na svou kuličku,ale většina ano.A zbytek je v početní nevýhodě a tak se musí přizpůsobit.
Když se občas bavím se svými známými z okolních států,které zajímá politická situace(polsko,německo,slovensko) a položím jim otázku,co si myslí o podivnostech,které se dějí v našem státě,potažmo ve vládě,zjišťuji,že jsme jim pro smích.Každý stát má svoje mouchy,ale to,co vláda předvádí už několik let v naší zemi,to nemá v evropě obdoby.A nakonec se podívejme sami na sebe.My češi s touto situací nic neděláme a necháváme politiky,aby si dělali,co chtějí.Teď zrovna nedávno Gross zkoušel,co ještě Češi vydrží,ale to už bylo i na čechy moc.Jen doufám,že se češi seberou a vyjdou do ulic vyjádřit nesouhlas se stávající situací.
0/0
25.8.2004 12:17

Věra

Re:
Asi byste se divil, jak rychle by byli v ulicích ozbrojené složky vybavené vodními děly a jinými pomůckami!! Snad si nemyslíte, že lze opakovat rok 1989? Ještě neuplynulo povinných 40let! Navíc by to byla neohlášená demonstrace (podívejte se do zákona). Stejně jako za totality si již stačili zákonodárci toto upravit tak, aby byli ochráněni a nebylo možno je vykopat z jejich křesel. Proč nezrušit senát, proč nevyházet polovinu státních úřadníků z ministerstev, státních úřadů, proč nezastavit výplatu tzv. výsluhových důchodů, které by měly být vypláceny pouze po dobu 10let po nároku na starobní důchod. Proč neomezit přísun financí těm nepřizpůsobivým občanům, kteří stejně tyto jenom propijí a dětí mají nepočítaně. Občané také platí všechny ty, kteří zde žádají o azyl. Proč má občan financovat oblečení a stravu vězňům ve věznicích a platit jejich pojištění (spotřebu energií a další) - i tohle jde ze státního rozpočtu a i když to potom má vězeň zaplatit, tak to stejně nikdy nezaplatí, protože tam skončí znovu. Pak se všichni divíme, kde že jsou finance ze státního rozpočtu. Kde jsou ty finance, které si Klausova vláda vypůjčila ze sociálního systému, když tam byl přebytek, aby zaplácla schodek ve státním rozpočtu?! Kdy je hodlá vláda do sociálního systému vrátit?! Jediné, co zde politici umí od nástupu ČSSD k moci je vyvolávat ovzduší nesnášenlivosti. Nejdříve to byly zaměstnanci a OSVČ. TeĎ to jsou mladí a staří. Kdo to bude dále? Které skupiny občanů si vyberou příště?!
0/0
25.8.2004 12:55

Mustafa

Re: hm
zvláštní člověk. Asi Ti někdo hodně ublížil, co? Celej den seš na netu, píšeš sáhodlouhé články o ničem.... Tak na co si vlastně stěžuješ. Vláda stojí za to co stojí, a když se k tomu přidaj takový makačenka jako ty, tak jsme potom tam kde jsme. Čest Věrko a neboj bude hůř.
0/0
25.8.2004 13:59

dalibor

nastupni plat,
prumer je strasne zavadejici. Ja jsem skoncil VS v roce 1990. Muj nastupni plat byl 1900 kc hrubeho. Teda vlastne mene cisteho nez byl prumerny duchod. Ono se to da tezko porovnavat. Duchodce nema ani takove vydaje. nemusi chodit do prace (kazdodenni dijizdeni, obleceni atd.). Ja jsme se nastesti z toho zakladni platu "odrazil" a ted je to mnohem lepsi. Pokud bude u vlady soc. dem. bude duchodcum porad pridavat, protoze je to hodne volicu. Ale cely duchodovy system stoji na vyrovnanosti platcu a prijemcu. Jenze platcu je cima dal mene a prijemcu cim dal vice a dostavji vice. Takze se ten system musi nekdy zhroutit. Jedine reseni je reforma duchodveho systemu - ale ta bude muset "nabhat" nasledujicich 30 let. To pro vladu, ktera ma mandat 2 (pak 4 roky) je hrozne dlouha doba. Takze se do toho nikomu nechce. Duchova reforma musi jit skrz vsechny strany (vsichni maji nejake volice, kteri jednou budou v duchodu). Takze by se strany meli domluvit, jenze to je temr neresitelne. Takze nezbyva nez platit do duchoveho systemu a myslet na zadni vratka sam. Nejsem si jist jestli tenhle stat za 30 let ne nejake duchody vubec mit bude. Je to problem cele zapadni Evropy nejen CR.
0/0
25.8.2004 11:46

rudlanka

Manželé důchodci
mají-li celkový důchod 15 000 Kč čistého tak se mají mnohem líp než rodina s dvěma dětmi. Myslím tím manžela, který vydělá 12 000 Kč čistého a jeho žena je nezaměstnaná a už nebere podporu v nezaměstnanosti.
0/0
25.8.2004 11:38

MM

Re:
Tak ať manželka vezme práci jakoukoliv, a  nezabývá se  tím,  že důchodci (2)  za celoživotní práci mají 12 000.
Nelze  mít  hned všechno najednou, dovolená, auto atd., ať se naučí šetřit.
0/0
31.8.2004 10:14

klapl

Voličům ODS
Změňte volební systém na většinový, je to fantastický nápad z dílny geniálních modrých vizionářů. Za pár let, až tady bude převaha důchodců, zvítězí drtivě strana Důchodci za životní jistoty, která s přibývajícími důchodci získá i ústavní většinu a pak už s tím nikdo nehne!! To se budeme v důchodu mít!
0/0
25.8.2004 11:23

chetgar

Re:
až tu budou vládnout Důchodci, budeme opět moci využívat statusu politických uprchlíků :o)))
0/0
25.8.2004 16:00

fero

se maji teda fakt spatne.....
Byt netvrdim, ze nikdo ze soucasnych duchodcu nepracoval jak nejlepe dovedl, tak prohlasuji, ze za to, co nam tady temer pul stoleti budovali nejen praci, ale myslenim, presvedcenim a svou necinnosti vuci rezimu se maji dobre (s vyjimkou "samostatnych" duchodcu puvodne svobodnych sedicich v 3+1....). Nyni pouze  sklizi plody sveho dlouholeteho budovani vzdusnych zamku s tim, se s sebou do "temta" stahuji mladodou generaci. Mj. nechapu, jak to, ze pracujici duchodce bere duchod +plat na rozdil od zen na materske, ktere jsou penalizovany..... Bud pracuj a ber plat nebo nepracuj a mej duchod. Duchodci jsou ti posledni, co si mohou na svou ziv. uroven v porovnani s okolnimi stejne socialismem rozvinutymi zememi stezovat!!! A jeste posledni vzkaz duchodcum: nekoukejte pouze na sebe, ale volte a myslete ve prospech svych deti/vnoucat a ne pro sebe, aby vam nekdo pridal par set, ktere vezmou vasim detem v tisicich.....
0/0
25.8.2004 11:04

Bogan

Re:
Ženy na mateřské si mohou vydělat neomezeně pane Fero. Je to změna této rozhazovačné a proklínané vlády pa Špidly.
0/0
25.8.2004 11:25

fero

Re:
Bohuzel nejste uplnej odbornik.... skolka atpod... navic je to dacasna zalezitost.....
0/0
25.8.2004 11:36

Bogan

Re:
Jak dočasná???. jasně, že nejsem odborník, já měl ženu na mateřský osum let a žadný tyhle výhody neměla. :-)))
0/0
25.8.2004 11:55

Meddy

Re:
zena na meterske si muze  (teoreticky) neomezene prividelat k matersko od zacatku roku 2004. "Teoreticky" jsem psala zamerne, protoze prakticky je to nemozne, oproti duchodci ma tu smulu, ze se musi starat o dite a aby neprisla o materskou, muze ho dat do skolky nebo jesli jen na pet dni v mesici. Pokud nema babku, ktera prcka zadaco ohlida, je namydlena, trzni cena hodiny hlidani ve v Pze cca 100 kc.
0/0
27.8.2004 11:33

Melkor

..
Zajímavé srovnávat čistý důchod a hrubou mzdu. Není lepší to srovnávat spíše s čistou mzdou? Taky by mě zajímalo, kde se najednou vzal údaj o 19tis. Kč hrubé mzdě. Pro každé srovnání se jak vidno používá jiné číslo podle toho jak se to hodí.
0/0
25.8.2004 11:03

Bogan

Re:
jE TO ODHAD - taková ta hvězdička tak to je označena  vysvětlivka a ty paznaky - tak to jsou písmena a když si seřaděj a přčtou tak vznikne slovo.
0/0
25.8.2004 11:04

Iridium

Re:
Vám vznikání slov moc nejde :)
0/0
25.8.2004 11:07

Bogan

Re:
Taky se do toho nehrabu a nedostávám za to zaplaceno.
0/0
25.8.2004 11:23

Věra

Re:
Protože d§chody počítají z Hrubé mzdy - tedy lépe řečeno po přepočtu hrubých mez přes koeficient, který každý rok stanovuje MPSV. Výpočet je poměrně složitý, ale dá se to zhruba spočítat. Pravdou však zůstává, že dostávají svoji politikou, kdy jsou utahovány opasky důchodcům a rodinám s dětmi do situace statisíce lidí, kteří se tak dostávají pod hranici chudoby. Zkuste vyžít z oněch důchodů, které prezentují oni. Stačí jenom trochu počítat, aby si každý spočítal, že se další lidé dostanou pod výplatu sociálních podpor. Proč nezarazí výplaty tzv. výsluhových důchodů? Ty jsou vypláceny neoprávněně. Původně byly určeny pro ty, kdo odcházely do důchodu ze státní správy, od policie a armády. Nyní se vyplácí každému, kdo odchází, ze služebního poměru (což je většina státních institucí) a ještě se jim do smrti vyplácí a to i po přiznání starobního důchodu tzv. výsluhový důchod za to, že celý život buzerovali jiné, pomáhali totalitnímu režimu udržovat pořádek a pracovali pro SA (sovětskou armádu).
0/0
25.8.2004 11:28

Melkor

Re:
> utahovány opasky důchodcům a rodinám s dětmi
Já to vidím jinak, buď rodiny s dětmi, anebo důchodci. Tenhle stát si musí vybrat.
Čím více důchodců, tím větší daně, soc. a zdrav. poj... tím více vzroste odstup čisté a hrubé mzdy a tím více můžou důchodci naříkat, že klesá podíl důchodů ku hrubé mzdě i kdyby podíl důchodů a čisté mzdy zůstal nezměněn.
0/0
25.8.2004 11:49

Xanadu

Re: utahování opasků
Stárnutí populace, nevadí, zvedneme odchod do důchodu a počet důchodců bude nižší. Doufám, že ve stylu návrhu zákona o vyrovnaném státním rozpočtu z dílny ODS bude přijata zákonná norma o povinnosti pracovat tak dlouho dokud budoucí důchodce nezemře. Podobnými příspěvky k řešení uvedené problematiky je zrušení dozoru nad kvalitou potravin s dovětkem, že trh vyřeší tento problém za instituci, výborným nápadem se ukazuje snižování financí na programy zaměřené na sledování ohrožených skupin obyvatel určitými typy civilizačních chorob (prevence rakovinných onemocnění) Vždyť každý se o své zdraví svobodně musí starat sám.  Zvláštní situace nastane podíváme-li se na důchody z pozice úložek přes státní rozpočet. Křik že nejsou peníze je zapříčiněn skutečnostíže každá vládnoucí garnitura považuje příjem na důchody za položku kterou je v rámci svého vládnutí povinna utratit. Blahé paměti ministra financí Ivana Kočárníka. V době kdy je tento účet v přebytku (víc lidí přispívá a míň odebírá  se tyto peníze použijí jinde a  když je účet v nerovnováze a je nutné jej "dotovat" tak se křičí, že je nutná reforma a nejlépe formou připojištění u soukromého subjektu jak dojemná péče o pojišťovací byznys. V období roku 89 a v době kdy tato země vystupovala z ekonomického svazku zvaného RVHP se hovořilo o tom, že bývalé sovětské satelity přes tuto organizaci "odevzdávají" SSSR částku cca 10 miliard korun. Zajímavé ve srovnání s údajem, že jen za loňský rok byl z České republiky vyvezen kapitál v hodnotě 75 miliard korun pro zahraniční subjekty. Naši noví přátelé typu Phillips Morris, Volkswagen, obchodní řetězce typu Tesco, Interspar atd. jsou subjekty jiných zemí a odvádějí daně respektive vynakládají své prostředky  "doma"  Tyto prostředky samozřejmě někde chybí, oslavujme tedy útěk ekonomů před právníky, horujme pro slogany typu stát je špatný vlastník a jen soukromý majitel zabezpe
0/0
28.8.2004 8:34

prduch

Budu pracovat až do hrobu.
Jsem prduch a budu pracovat až mě z kanceláře odnesou, protože si sám vyděláván na svůj důchod a uživím ještě jednoho důchodce,nechci nikoho zatěžovat a poslochat jak na můj důchod někdo odvádí peníze.
0/0
25.8.2004 11:01

fr-mottl

Re:
lide s ODS mozkem ti ovsem predhodi, ze to misto pro toho duchodce by jsi mel nabidnout nejakemu mlademu cloveku a ne nejakemu duchodci, ktery jak vime se ma az zbytecne moc dobre...
0/0
25.8.2004 11:08

Zlej

Re:
tož Fanóšu, lepší ODS mozek než tvůj, to jest žádnej.
0/0
25.8.2004 12:06

jjj

Re:
pokud vykonáváte činnost, o kterou mladí lidé nemají zájem, pak je všechno v pořádku. Pokud ale zabíráte ve vší úctě k Vám místo mladým, pak je něco prohnilé. Omlouvám se.
0/0
25.8.2004 11:12

fr-mottl

pojem 'pracujici'
jako vzdelany clovek inklinuji k tomu, aby se nejdrive presne definovaly pojmy a pote se o problematice diskutovalo.Tim se krome jineho odlisuji od pana profesora, ktery to vi vse lepe i BEZ tech definic. Nyni k tematu. Je politik 'pracujici'. Je znudeny urednik 'pracujici'. Je matka, ktera je s 3 detmi doma 'nepracujici'. Kdyz se dcera stara o sveho nemocneho otce, a pritom se vyskytuje od 8 do 16 hodin na nejakem miste, kteremu se v lidove reci rika 'prace' je pak 2 x pracujici(0 x nebo 1 x).  Chci tim rici, ve spolecnosti se nashromazdilo mnozstvi cinnosti, ktere nam jako spolecnosti znacne skodi ale my je presto chapeme jako 'praci'. Pri reseni problemui je treba zacit zde a ne se nechat zatahnout do umeleho konflikzu - stari:mladi.
0/0
25.8.2004 11:00

Mustafa

Re: :-))
máš pravdu. Jsou ti, co si na netu celý den mrskaj "inteligentní" příspěvky pracující?? :-)
0/0
25.8.2004 11:05

fr-mottl

Re:
i kdyz je tam smajlik, tvoje otazka neni od veci. U nas u techniku se rika - kdyz kouka konstrukter z okna - tak pracuje, kdyz kouka nakupci z okna - tak spi...
0/0
25.8.2004 11:11

Kir

Re:
0/0
25.8.2004 11:18

tom

Re:
Tak teď jste přesně vystihnul náplň a odlišnosti jednotlivých druhů práce.
Obchodník,když kouká z okna,tak se evidentně fláká,protože by přece měl schánět kšefty.Kdežto když se technik,údržbář kouká z okna,tak jen čeká až se něco pokazí.Každý dělá svojí práci a každá má jinou náplň práce.Naštěstí si dneska člověk může vybrat.co chce a bude dělat. :))
0/0
25.8.2004 11:21

Mad Butcher

Škromachu
ty notoricky přežranej bagoune, už se na tebe chystám - budou jitrničky, jelítka, ovárek, škvarečky, řízečky.... a všecko pude na Kubu.
0/0
25.8.2004 10:57

Gargy

Re: Škromach je moc tučnej.
Na každé pr@se se brousí kudla. Musíme jenom počkat až to bude.
0/0
25.8.2004 12:26

Daňový soumar

Sobecký důchodci
Dnešní důchodci disponují stejným volebním hlasem, jako pracující a proto můžou žít na jejich úkor a především na úkor jejich budoucnosti, protože v současným systému lidi pod 50 let žádná budoucnost nečeká, natož klidný důchod.
0/0
25.8.2004 10:55

fr-mottl

Re:
s odkazem na muj prispevek nahore - definujte prosim 'pracujici' !!!
0/0
25.8.2004 11:02Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.