Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kdo vydělá na daňových slevách?

Komu ještě přilepšíme, a komu ubereme? Tento rébus teď řeší sociální demokraté se svými koaličními partnery při jednání o daňových změnách. Vítězem mají být chudší a pohoršit si mají bohatší. Politici teď zvažují, kde mezi nimi stanovit linku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Věra

Proč mám pořád doplácet
na neschopnost a rozhazovačnost politiků? Nápady Krause z KDU jsou k podání ústavní stížnosti pro diskriminaci, pakliže budou odsouhlaseny tou bandou loupežníků z poslanecké sněmovny a senátory. Vláda to určitě podpoří, protože potřebuje finance na utrácení a navíc tomu nerozumí. A pokud si dobře vzpomínám, tak za komunistů tomu bylo stejně - kdo byl bezdětný platil vyšší daně, než ten, kdo měl děti - takže podle ČSSD a koalice proč si to nezopakovat, když jim stejně nikdo nebrání, aby to zavedli!!!!!! Už jenom to, že i invalidní občané ztratili nárok na odečet pro zdravotní pojištění je drzost! Zatímco za romskou komunitu je placeno ze státní kasy zdaleka nejvíce - nemakají a makat nebudou - a to nemluvím o pojištění, které je placeno ze státní kasy za vězně ve výkonu trestu!!!
0/0
28.8.2004 13:23

Zwerg

Ono je to stále o tom jednom
Vláda se snaží vybrat z našich pěněženek pokud možno co nejvíce peněz, ale jelikož je tato iniciativa mezi lidem poněkud nepopulární, tak se všem snaží namluvit, že právě jim budou daně sníženy, právě oni budou v novém systému ti zvýhodnění....
 
Prdlajs! Všichni jsme soustavně státem okrádáni a násilím nuceni financovat bezuzné, naprosto nezodpovědné, nekvalifikované a korupční chování nynějšího státního aparátu. 
 
My všichni platíme pokutu ve sporu Železný versus CMI, my všichni platíme penále panu Šťávovi, asanujeme dluhy zbylé po polostátních bankách, které jsme však neudělali, platíme vojenská letadla L159 o kterých se záhy ukázalo, že je vlastně vůbec nepotřebujeme, financujeme modernizaci tanků T72 u kterých se taktéž záhy ukázalo totéž co u letadel atd. atd. To vše platíme z našich daní. Platíme i tu levnou poslaneckou kantýnu, ožralé poslance, poslanecké letenky Praha-Ostrava - obzvláště komunističtí poslanci se rádi prolétnou...... No je toho docela dost, co vše platíme.
 
Já nevím jak vy, ale já nemám zájem toto všechno platit. Nevidím jediný důvod proč! Také nechápu, proč mám platit státní sociální a důchodové pojištění (ono to není ani tak pojištění jako spíš druh daně). Já se chci sám pojistit u komerčního subjektu a v rozsahu, který uznám za vhodný. Chci si také sám spořit na svůj důchod, také v rozsahu, který je pro mě přiměřený. A nestojím o to živit u toho ještě nějakého odulého demagoga Škromacha.
0/0
28.8.2004 1:42

Depek

Proč ne rovná daň?
, Abych dostal stokorunu, zaplatím nějaké korunky státu. Osoba s nižším příjmem dostane tutéž stokorunu laciněji. Za uvedenou stokorunu si pak oba koupíme totéž. Svět státních financí je nějaký divný.
0/0
27.8.2004 13:03

Analytic

záleží na tom koho je víc
Záleží na tom , koho je víc. Zda-li je víc nemakačenků flákačů a cikánů-skupina A , nebo víc těch co dělají od nevidim do nevidim-skupina B.  Teoreticky pokud bude víc ze skupiny A, tak vyhraje skupina A, pokud je tomu naopak, tak by měla zvítězit skupina B. Z toho plyne, jak kvalitní jsme národ.
0/0
27.8.2004 11:33

Sttell

výsměch
KDO SI POLEPŠÍ NA DAŇOVÝCH ZMĚNÁCH (od roku 2005 sleva na dítě a společné zdanění, sleva na osobu pravděpodobně až 2006) Samostatně žijící, bezdětný Hrubý měsíční příjem 35 000 Kč Ročně prodělá: - na společném zdanění netýká se - na slevě na dítě netýká se - na slevě na osobu - 2566 Kč Samostatně žijící, 1 dítě Hrubý měsíční příjem 17 000 Kč Ročně ušetří: - na společném zdanění netýká se - na slevě na dítě a na osobu + 2780 Kč Rodina se 3 dětmi Hrubý měsíční příjem 10 000 Kč a 0 Kč Ročně ušetří: - na společném zdanění a slevách získají bonus + 18 000 Kč * na daních neplatí nic (ani v současnosti), uvedený bonus jim vyplatí finanční úřad zpětně v následujícím roce Rodina s 1 dítětem Hrubý měsíční příjem 40 000 Kč a 20 000 Kč Ročně ušetří: - na společném zdanění vydělají 5874 Kč - na slevách prodělají - 2210 Kč - ročně celkem ušetří + 3664 Kč MF DNES Oceňuji že si redaktoři MF dali s výpočtem tu práci aby si to mohl každý přečíst i když každý hned nepochopí o co tu jde.Jde tu o výsměch a dělání si legrace z nás. Tak třeba ta rodina s 3 dětmi co ročně ušetří těch báječných 18000 to je měsíčně 1500 a z toho si pořádný kus ukousne inflace .Minimální mzda je 6700 což znamená že pokud by tato rodina nedostávala od státu sociální podporu a byla odkázaná jen na příjem 10000 nemohla by už existovat a to i s tou jakousi úsporou. Chápu to jako jakýsi alibismus socansko l idovecké party za neustálé zadlužování nás všech pro své vlastní blaho a populismus.Je zcela nevěrohodné tvrzení této party že chce snížit schodek veřejných rozpočtů když na jedné straně ruší zdroje a tím i pracovní příležitosti čímž zvyšují mandatorní výdaje aby tyto mohli posléze omezit a tím lidi nutit aby si sami našli zdroje své obživy.Ruší a zavírají školy a nazývají to kdovíjakým úspěchem.Ale zajímavé je že na stavby hospod a všelijakých altánů mají peněz dost.(POV) Naskýtá se tu otázka - co je sm
0/0
25.8.2004 17:30

paprk

diskriminace
jo jo, je to diskriminace shopných a svobodných lidí,kteří budou platit na "králíky" s X dětmi a nemakačenky.
0/0
25.8.2004 15:41

Mike

Vy schopní - klídek
Jenom ti balíci co volí socdemáky a jiná paka si můžou myslet, že tento systém může dlouhodobě vydržet. Bohužel až jim to dojde, tak budou chudší i o to nic co teď mají, kdežto ten, kdo dnes něco má a myslí mu to, bude mít pořád.
P.S. Standíku ode mě už nedostaneš ani korunu navíc !
0/0
25.8.2004 15:18

Karel

Smutny
Nedavno jsem se sel podivat na sraz tuningu aut. Potkal jsem tam stejne staryho kamarada z detstvi, kterej uz 10 let nepracuje(severni cechy). Vytahl jsem svuj novy digitalni fotak (darek k vanocum), bohuzel me trochu zaskocil, kdyz odkudsi z brasny vylovil kameru JVC za 30000. Potom jsme sedli kazdy do sveho auta (pravda ja mam asi o 3 roky novejsi) rozloucili se a jeli domu. 
Tak proc k sakru me chtej dalsi penize sebrat a jemu pridat. To me fakt sere.
 
0/0
25.8.2004 15:11

damian.frach@atlas.cz

stehovani
Jeste ze jsem se uz odstehoval z CR. Na socky makat nebudu.
SocDem asi chce, aby se vsichni schopni rozutekli do EU. Well, jak chcete ...
 
0/0
25.8.2004 13:32

chorosho

Re:
to WELL melo symbolizovat jako, ze si svetak, ktery se ve svete neztrati ? Treba, kdyby ti dal nekdo po cuni tak, ze skoncis na voziku tak si socka raz dva sam. Na socky se makat musi, ale je problem, kdo podporovan je a kdo ne ;-)
0/0
25.8.2004 13:54

damian.frach@atlas.cz

Re:
ja nemam problem na socky prispivat, ale tak rekneme 30% ze svyho platu
za 60% se na praci muzu vykaslat
SocDem by si melo uvedomit ze jsme v EU a ze schopni muzou zacit odchazet za lepsim; treba jako ve Svedsku ...
well znamena: "nuze, dobra"; nic vic nic min; jestli se stracim nebo nestracim je moje vec ...
0/0
25.8.2004 14:49

Forn

Kuwa
Můžete mi vysvětlit ty Vaše výpočty??? Shodou okolností beru 35hrubého a jsem ta první skupina. Seberou mi odpočet (cca 38tisíc). Za rok vydělám hrubého 420 tisíc (plus nějaké bonusy, ty ignorujme). Tímpádem jsem v nejvyšší sazbě, to dělá 32%. 32% z 38000 je cca 12 litrů. Tak nevím, jak jste vypočítali ty vaše 3 tisíce.
Buď neumím počítat já, nebo vy, nebo podporujete tu vládu tím, že balamutíte lidi.
0/0
25.8.2004 12:55

Forn

Re:
Teda 2.500 (ne tři tisíce) - zaokrouhloval jsem.
0/0
25.8.2004 12:57

Honzajs

Re:
Protože oni slibují, že od vypočtené daně odečtou například 9 tisíc.
A 12-9=3 tisíce.
0/0
25.8.2004 13:15

Jiri

Re: kuwa
Laskavý čtenář promine, ale mýlí se.
1. V nejvyšší sazbě nejste ani dnes. Těsně, ale nejste. Platíte totiž pojistné, které Vás sundá do lidové sazby bratru 25procentní.
2. V nejvyšší sazbě budete až v novém systému, pokud projde v této formě.
3. Odečitatelná položka bude nahrazená slevou (opět pokud projdou tyto úvahy). V příkladu je počítáno s 9500 Kč. Což je na úrovni 25% sazby.
4. Tedy proděláte (opět pokud to bude v této formě) 2566 Kč ročně.
Howgh.
0/0
25.8.2004 14:24

sisko1

vláda má podporu
všech poctivých a slušných lidí v tomto státu. Černá konta modrých ptáků budou odhalena a použita pro voliče koalice, zatímco přisluhovači imperialismu budou hnít v celách vězení, kam je uvrhne hněv pracujících!
0/0
25.8.2004 12:02

Espey

Re:
...a teď ještě tu o Červené Karkulce! Nevím, jestli jsi to zaznamenal, tak jsou socani u vesla už šest let a zatím doveslovali akorát na hranu vodopádu. A pokud věříš tomu, že jimi nebylo rozkradeno, co ještě šlo, tak žiješ na jiné planetě. 
0/0
25.8.2004 12:13

poctivý a slušný

Re:
Jsem poctivý a slušný , ale jelikož si vydělám asi 32000 hrubého musím platit obrovské daně a vláda mi ty daně ještě chce zvýšit . Již nikoho nezajímá ,že moje manželka která studuje, nepracujea jelikož má již 26 let musí si platít cash i zdravotní pojištění již z jednou zadněných peněz. Stejná rodina kde pracujou oba a vydělají si stejně platí již ted o 2450 Kč méně daní měsíčně. A ještě  se tento rozdíl zvýší podle nového systému . To je spravedlnost ty komunisto! .Moji podporu rozhodně vláda nemá.
0/0
27.8.2004 17:27

Daňový soumar

Totální válku šokialismu
Drancující kohorta českého lůzostátu se rozhodla násilně degradovat tuto zem na montážní dílnu Evropy, protože už se tu nikomu nevyplatí nadprůměrně pracovat, vzdělávat se nad úroveň střední školy, brát na sebe jakoukoliv zodpovědnost a vyvíjet sebemenší aktivitu. Nadprůměrným OPĚT zbývá buď totální boj, nebo emigrace. ..
0/0
25.8.2004 10:24

Havířov Devils ! ! !

EU
Spravedlivé daně = žádné daně..
 
Navrhuju zrušit stát jako celek a celou státní správu, ať existují jen správní jednotky na urovni obce, to stačí...  částečná anarchie a hotovo...   
0/0
25.8.2004 9:59

Hugo

Re:
Hmm, a z čeho bude ta fiktivní správní jednotka obec žít? Plat starosty, provoz obecního úřadu, správa obecního majetku (budovy, silnice, ...). Hezký blábol.
0/0
25.8.2004 10:33

Havířov Devils ! ! !

Re:
Z poplatků..
0/0
25.8.2004 10:39

Karl

Re:
Jo a z jakych? Uz vidim obec o sto obyvatelich jak financuje plynovod, kanalizaci, vodovod, silnice, obecní majetek z poplatku 1000 Kč, osoba/mesic.
0/0
25.8.2004 10:58

Daňový soumar

Re:
A proč ne? Jenže to by se museli začít chovat ekonomicky a ouředníci by museli něco umět a nést zodpovědnost!
0/0
25.8.2004 11:11

Karl

Re:
Uz jste videl na nejaky obci urednika krome ucetni ktera to dela na vedlejsak?
0/0
25.8.2004 11:13

Daňový soumar

Re:
Když za něco beru peníze, tak bych to měl umět a nést za svoji práci zodpovědnost. Kdysi to bývala samozřejmost...
0/0
25.8.2004 11:24

Karl

Re:
O tom zadna to je jasny, ale neodpovedel jste mi na muj dotaz.
0/0
25.8.2004 11:25

Daňový soumar

Re:
Úřadům se vyhýbám jako čert kříži. Mám děsnou fóbii ze srážky s volem. Takže neviděl.
0/0
25.8.2004 11:58

Datel

Jooo socialismus
...odebrat vsem kteri se snazi vydelat a rozdat to tem co se snazi jaksi min... Kupredu leva, kupredu leva, zpatky ni krok...
0/0
25.8.2004 9:41

Likvidátor

Re: Jedině
Občanská neposlušnost a masové demonstrace
0/0
25.8.2004 10:43

klapl

Re:
Teď jen ještě sehnat  ty masy
0/0
25.8.2004 10:57

app

Re:
Tímhle stylem vládnutí možná bude zanedlouho problém seznat i to MASO
0/0
26.8.2004 13:57

Schirach

fantastické Stando a Bohouši
Hlavně si neshánějte práci za více než 25.000 brutto, pokud ji máte, dělejte raději něco méně placeného. Finanční úřady, které jsou již dnes kampeličkou odpočtů DPH, namísto výběru daní budou ještě vyplácet téměř každému i ,,přeplatky" na daních z příjmů fyzických osob. To bude vždy 31.3. před FÚ fronta rómských spoluobčanů domáhajících se okamžitého vyplacení ,,přeplatku"!
0/0
25.8.2004 9:02

Forn

Re:
Kůůůůůůůůůůůr.....va !!!!!!!!
Že já debil makám odnevidímdonevidím. Zm.........di. Fakt nejlepší je být cigán, nemakat a brát dávky.... !!!!
0/0
25.8.2004 9:14

Huhla

Re:
Asi nějak podobně to vidím, jenom bych asi hledal o něco déle ty správná slova. Defenestrace už tu byla v dějinách několikrát. Navrhuju zopakovat.
0/0
25.8.2004 10:28

Krusovicky Lezak

jinak
Hezke. A co kdyz jeden pracovni uvazek clovek rozseka papirove reknema na dva?
0/0
25.8.2004 8:32

Hugo

Re:
Nechápu pointu. Daňové přiznání se dělá jednou za rok, kde zahrneš všechny své příjmy. Daně se počítají až z celkové sumy.
0/0
25.8.2004 8:37

espey

Re:
Tím si moc nepomůžeš. Pokud si zaměstanec, pořiď si živnosťák a na něj si můžeš psát náklady.Odpisy z auta,  benzín na auto, odpočty DPH (pokud se zaregistruješ jako plátce), spousta dalších krámů... Když to na konci roku spočítáš, může ti výsledná daň vyjít o slušný peníz nižší. Příjmy od zaměstnavatele-ztráta z podnikání (náklady, které během roku nashromáždíš)... když budeš šikovný, zaplatíš třeba jen minimální daň, kterou dnes socani napařili.  
0/0
25.8.2004 8:54

Krusovicky Lezak

Re:
Jasne, ted jsem se podrobne kouknul , co vlastne navrhuji, byla to hloupost.
0/0
25.8.2004 10:42

petr

Re:
To jsi trochu vedle. Jestliže jsi v zaměstnaneckém poměru a zároveň podnikáš na živnostńák, tak  ti ztráta z podnikání v žádnym případě nesníží daně které zaplatíš v zaměstnání.
0/0
26.8.2004 14:33

Divizna

Zase jenom socani
a lidi,kteří si socani chtějí svými rádoby populistickými, ekvilibristickými kousky koupit jako případné voliče v roce 2006.Pro spoustu obyčejných průměrných chudých lidí je toto přerozdělování a rozhodování o tom komu vezmu a komu dám velmi líbivou politikou.Pro zbytek národa ovšem nepřijatelné zasahování do vlastnických práv a svobod.Je to hnus,který bohužel musíme ještě dva roky trpět
0/0
25.8.2004 8:15

jkl

Výborně Soborko, konečně taky socdem dělá něco pro své voliče!
Do těch 25-30k se snad vejdu, ODS udělala pro své voliče hodně (rozdávání státníh majetku po miliardách, apod.) lidovci taky (restituce i bývalým komoušům, církvi apod.) jen socdem zatím nedělala pro své lidi nic, proto ten propad preferecí. Je dobré, že si to Standa konečně uvědomil!
0/0
25.8.2004 8:08

midnighthour

Zas nás vojebali!
Vydělávám zhruba 50k (hrubého),mám dvě děti a ženu na mateřské. Od rána do večera se dřu jako debil abych zaplatil hypošku a další půjčky. Za to, že makám jako veverka mi ještě tihle parchanti navalí větší daně? Proč mám K-*-*-V-A platit na nějaký černý socky co jen chlemtají kelímkáče a plodí další zmetky? Zvažuji přesídlení mimo tento planetární systém kde nebudou žádní ajznboňáci!  
0/0
25.8.2004 7:58

Divizna

Re: Docela by mi zajímalo
kdo a kde Vám při vaší situaci dal hypotéku,když jí nemůžete splácet a patrně ani ničím ručit.Netušil jsem,že je něco podobného možné
0/0
25.8.2004 8:09

espey

Re:
Nevím, kde žiješ, ale rodina s příjmem 5O tKč měsíčně je pro banku bonitní klient. Takže ta hypotéka je v pohodě a ostatní půjčky taky. Nikde nebylo psáno, že ji dotyčný nesplácí, právě naopak-pracuje, aby ji splácet mohl! A ty socanský mamlasové chtějí nachytat některé blbečky jako své potencionální voliče na tom, že lidem, kteří ještě v tomto státě platí daně a zase tak moc po státu nechtějí (většinou střední třída, dobře placení zaměstnanci) zase vezmou část jejich vydělaných peněz....
0/0
25.8.2004 8:47

Ariec

Re: Mno
o 50 000,- není nikde ani zmínka a pokud ano nemusí si onen chudák nijak stěžovat,protože 50000,-měsíčně je více než slušné živobytí a lidí,kteří vydělávají v ČR tuto částku je hodně málo.
0/0
25.8.2004 9:28

Tomáš Marný

Re:
50 kKč měsíčně hrubého pro 4 člennou rodinu, která platí hypotéku, je více než slušné živobytí? A jinak jste zdráv, zejména duševně?
0/0
25.8.2004 10:11

Mates

Re: Mno
Je videt, ze nevis o cem mluvis. Jsem na tom podobne. Necelych 60k brutto, zena na materske, jedno dite. Po odecteni dani, soc. a zdrav. pojisteni a splatky hypoteky mi zbyde zhruba 28k. Ujistuju Te, ze kdyz z toho potrebujes kompletne vybavit byt (46m2) + prispivat na bytovy fond, musis zivit vyse zminenou rodinu, splacet dalsi dluhy (rodine ktera mi pujcila stovky tisic, abych vubec hypoteku ziskal, kdyz po skole jsem nemel ani floka) a k tomu nutne potrebujes setrit na vetsi bydleni, protoze nechces mit doma rozmazlenyho jedinacka, tak zijes od vyplaty k vyplate a treba o aute si muzes nechat zdat. Jo, za nejakych 25 let, az budu mit vsechno splaceny, hotovy, deti z hnizda, to bude parada :-) Na druhou stranu uznavam, ze nechapu, jak to delaji ti, kteri berou x krat min, nez ja.
0/0
25.8.2004 10:18

martin

Re:
To, že 50k měsíčně je možná relativně na naše poměry slušný živobití ještě nedává ale právo Standovi a spol z těchto peněz polovinu shrábnout na daních, které se pak stejně neefektivně využijí na totálně zkorumpovaný stání zakázky. Snahou této vlády je totálně zničit střední vrstvu a vyždímat co nejvíce z lidí co alespoň něco vydělávají, což je úplně demotivující.
0/0
25.8.2004 10:36

Tomáš Marný

Re:
Kde jste vyčetl to, na co regálujete? Ten člověk říká, že maká, aby něco měl, a stát mu to ukradne, aby to přerozdělil nemakačenkům a neschopným :-(.
0/0
25.8.2004 9:08Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.