Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Řezníčková: Pracuji. Nemusím, ale baví mě to

Je v pozici, která je snem řady žen: nemusí pracovat a může zůstat doma. Přesto má ve svých čtyřiačtyřiceti letech pracovní dráhu, kterou jí naopak může závidět každá žena toužící po úspěchu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jarda

?????
Tuto soudružku osobně neznám, pouze jsem o ní slyšel. Nyní jsem nabyl totéž přesvědčení, že jde o nebetyčnou krávu. Ale proboha, při té příšerné vizáži, jak se mohla dostat nahoru, nechci se mi ani věřit, že někomu ...
0/0
29.9.2004 18:40

Miki

Re: ?????
Já ji znám, osobně od firmy. Je samolibá a už její věta, že pro firmu kdo pracuje víc jak 5 let je neperspektivní a nemá ji co dát, musí odejít. Ona "odešla" spoustu mých kolegů a kolegyň a ty pracovali u ČSA i víc jak 30 let.To ona možná chodila na základku.Ty lidi, jako já, chtěli pro ČSA pracovat od malička, od 1. třídy zákl. školy. Tady pracujín celé rodiny, generace...Ona teď odešla a na ČSA jí určitě nezáleželo, jen její prospěch a zviditelnění se. Uštědřila spoustu bolesti a prac. problémů spoustě lidí,takže žádná škoda. Mimochodem ona neodešla, ale pan Tvrdík ji vyhodil.Dneska se snažil prosit lidi co vyhodila ( třeba např.p.Beneše jednoho z nej. manažerů na OZ v cizině)aby se vrátil,ale ten to už odmítl, je u Smart Wings u pana Kůly a má se tam určitě dobře. Jí škoda není, ale těch lidí.kterým zkazila ideály ano. Zaplať pánbůh, že já jsem v jiném úseku a na nás nemohla. Slovy mých kolegů, byla to svině a jako svině skončila!!!
0/0
23.11.2004 20:59

Densemann

Nepodáme hromadnou žalobu na řezníčkovou?
Když je tady tolik zajímavých příspěvků. Stálo by to možná za pokus...
0/0
2.9.2004 13:58

bbl

Je mi z toho na blití....
.....
0/0
2.9.2004 13:46

nadir

managerka, ktera se hezky se veze
tohle jsou lide bez skrupuli. Proste, jak se nekdo muze takle prezentovat, s takovou povysenosti. Ale ono ji spadne hrebinek, ja rovnez vim od jedne zname, ktera zna tu sekretarku, ze si to s Karlikem uziva, ma pry i par hezkych darku. No ale to je jejich vec,ze. Spise mne take zarazi ten zpusob, osoba co telekomunikacim absolutne nerozumi, to musely byt blaboly na poradach. Ale je to i to tom,ze ti chlapi pod ni, ji to nenechali sezrat a uplne ji nevyradili. A uspnesny managerismus je mnohdy o tom, ze kdyz je poptavka tak obraty rostou, ani se snazit nemusite a jste slavni. Na zacatku a polovine 90. let se takle udelalo spousta managerskych "spicek". Nekdy to proste jde samo, grafy a krivky stoupaji, mydla a praci prasky se prodavaji, ted je zajem o letani v cesku, protoze ceny letek a platy se dostavaji dostavaji do vyhodne pozice, takze zanedloho uslysime, jak to ta pani perfektne umi, pritom se sveze na obecne jiz predem zajistene poptavce. Proste cesi chteji vymenit autobusy za letadla.
0/0
2.9.2004 11:36

nadir

Re:
jo jinak doufam, ze tahle diskuse je fakt jen diskuse a nebude me nekdo soudne za to popotahovat, pokud by to hrozilo, prosim redakci o stazeni meho prispevku, dik.
0/0
2.9.2004 13:26

Admin

Re:
, Budou tě popotahovat, to si piš! Za koule tě potáhnou přes celou Prahu. Jediný štěstí, že tě bude táhnout tryskáč ČSA, tak to nebude dlouhý.
0/0
8.9.2004 18:32

Daniel Luštinec

Děkuji, nechci!
Já pí Řezníčkovou neznám, ale dost dobře znám jejího starýho Karla. Ten si dost nahrabal zakázkami pro město, získanými samosebou pozornostmi pro jisté lidi. Dost subdodavatelům také prý také dluží. Povídá se o manipulaci s výběrovými řízeními, kdy si na výběrová řízení si dohazoval spřízněné firmy, aby mu dělaly křoví. To ale snad dělá každý "úspěšný podnikatel" ve stavebnictví (ostatně na takový barák na Zajíčkové by si asi nevidělal poctivým podnikáním).
Doma asi také není nic moc, protože Karel si jezdí na služební cesty se sekretářkou, a aby ušetřili, berou si jeden pokoj. To jsem osobně neviděl, ale mám to od jednoho jeho zaměstnance.
Synáček Boris (!!!) žádná hvězda - tančí nic moc, v tenise v kraji cca 500-1000, škola průměr, o matce asi ví své - rozdodně  věci co o ní povídá si by do kádrového profilu nedala.
0/0
1.9.2004 15:36

Veolista

Re:
, V Perníkově pozornosti pro jisté lidi? Co já vím, tak krom bratrů v triku má smysl zainteresovat jen seknhandového odborníka, ostatní jsou jen odbarvený cikorky.
0/0
8.9.2004 18:30

Atakdále

Tak to Vám paní závidím,
já musím makat jak Bulhar a stále mám ...........nic.No holt kdo umí ten umí
0/0
31.8.2004 10:19

PEPA1

Re:
Omlouvám se, že nereaguji přímo k čánku. Ja ty lidi totiž vůbec neznám.
 
Chcete-li něco změnit musíte u sebe. Makat rukama to nedosánete. Existuje kniha Myšlení k bohactví, ne Težkou prací k bohactví.
Prostudujte si moji nabídku a když tak se mi ozvěte.
Josef Nechvátal
0/0
2.9.2004 12:45

Admin

Re: Pepo z Depa
, Existuje též publikace: Český jazyk, pro 5. ročník ZŠ. Pokud budete chtít pracovat hlavou a ústy, je vhodné ji nastudovat. Tu vaši slátaninu věnujte chudým Somálcům, bude se jim hodit na stany.
0/0
8.9.2004 18:28

klm

Myslím, že to jak se tato soudužka dostala bez vzdělání a zkušeností na takový post
je zřejmé. A tomu co dělá, neříkám práce...
0/0
31.8.2004 7:45

Insider

Vychovala nejlepšího syna pod sluncem ?
Za čtyři volné večery týdně ...Tak tomu opravdu věřím.  Jinak typický P.R. článek o ničem.
0/0
30.8.2004 15:11

mike65

Re:
Kdepak, tohle neni typicky P.R. clanek . Tohle je dobre zaplaceny P.R. clanek - pochopitelne z  prostredku CSA.  
0/0
30.8.2004 21:40

jiri.benda@seznam.cz

úspěch v prodeji ?
Jak snadné,
stačí levně nakoupit, draho prodat a trochu pozdržet platbu .... 
a vo tom to je ....
 
0/0
30.8.2004 15:02

MPík

Není všechno zlato co se třpytí
Vážená paní Řezníčková, nevím jakým způsobem jste se dostala do pozic, ve kterých jste působila, ale vím jedno: tak skvělá jak vás zde líčí rozhodně nejste. Měl jsem bohužel tu čest se s Vámi jednou jedinkrát ve svém životě střetnout. A bohužel jsem já byl ten níže postavený a tudíž jsem prohrál. V době kdy jsem pracoval pro Eurotel Praha jste zde byla i vy. Zcela sebevědomě mohu říci, že jsem byl jedním z nejschopnějších zaměstnanců značkové prodejny. Bohužel jsem ale udělal jednu obrovskou chybu za kterou jsem byl potrestán. Tou chybou bylo odhalení našeho kolegy, který na prodejně nakradl zboží za téměř 200 tisíc korun. Ráno jsem si povšiml jeho podezřele brzkého příchodu do práce a tak jsem si pustil záběry vnitřních kamer. Ve spolupráci s dalším kolegou jsme pak objevili fintu, kterou bylo zmizelé zboží maskováno v systému. Následovalo vyšetřování policie a následný audit prodejny. Výsledkem auditu bylo mimo jiné i zjištění, že jsem při prodeji náhradního dílu na mobilní telefon nenačtoval i servisní práce cca 340 Kč. Šlo o výměnu antény za 130 Kč, což trvá asi 2 minuty. Cítil bych se však jako zloděj nechat si tuto částku účtovat!!! Na základě tohoto jsem však byl jako zloděj sám označen (okradl jsem prý Eurotel o 680 Kč) a přestože jsem měl podporu svého manažera i jeho nadřízeného, tj. oblastního manažera, byla to ona, regionální manažerka paní Řezníčková, která ač mne vůbec neznala a viděla mne poprvé, dala mi okamžitou výpověď. Dodnes to cítím jako hrubou křivdu ze strany Eurotelu a Vy paní Řezníčková by jste se měla za toto stydět! Nikdy jsem nic neukradl a v roce 2003 jsem na téže prodejně opět pracoval (nyní jako brigádník pod hlavičkou personální agentury) a nic jsem neukradl, naopak jsem se snažil o co nejpříkladnější práci.....
0/0
30.8.2004 14:39

Děsběs

Re: POkud je pravda, co píšete...
...tak s Vám ihluboce soucítím, protože sám dobře vím, co to je arogance nadřízených, kteří jdou za svým přes mrtvoly nevinných a dokáží své zaměstnance vyždímat jako kus hadru, aby je vzápětí bez servítek vyrazili..... Jediné, čím se můžu utěšovat je, že na každého časem dojde....
0/0
31.8.2004 8:00

Luděk

Re: ty jsi blázen
Martine, pí. Řezníčková se v článku do žádné pozice nestavila, pouze odpovídala na otázky novináře. Pokud jsi byl "jedním z nejlepších zaměstnanců značkové prodejny" tak se chci zeptat: kolik vás tam proboha je? Tzn. např. 3 z 5 zam. byli ti nejlepší  Kdyby jsi byl fakt dobrej, tak musíš říct, že jsi byl nejlepší, jinak ti moc nevěřím. Firma jako Eurotel, jejíž pracovník se za pár let nevypracuje z pozice prodejce na krámě, se těchto lidí docela logicky po čase jako neperspektivních a drahých zbavuje. Tomu rozumím. Důvod vyhazovu ti vadí? Nedodržel jsi obchodní politiku firmy. Co více by jsi měl proboha provést?
0/0
5.9.2004 10:13

MPík

Re:
Bylo tam cca 12 lidí. Pouze 3 tam tehdy mluvili plynně Anglicky, zhruba stejný počet lidí dokázal pracovat s počítačem na administrátorské úrovni a myslím i stejný počet lidí dělal servisní práce. Jako jediný jsem byl ve všech těchto skupinách. Mimo to jsem samozřejmě dělal i ostatní práce jako další konzultanti. Tvrdit že jsem byl nejlepší, to mi nepřísluší, proto jsem to napsal tak jak jsem to napsal. Jinak vše se událo cca 8-9 měsíců po mém nástupu do ET. Nebyl čas se vypracovat na vedoucího prodejny, ale byl to můj cíl, který jsem si víc než vrchovatě splnil až na další pozici - jako vedoucí obrovského a známého elektro supermarketu...  (to už snad asi hovoří o mých schopnostech, ne?) Jnak obchodní politikou firmy by vždy mělo být: náš zákazník, náš pán.
0/0
5.9.2004 17:11

Densemann

Trochu závidím, ale...
spíš si myslím, že je to případ pro psychiatra.
0/0
30.8.2004 12:44

cops

zajímavé
jak lze bez příslušného vzdělání a praxe atd. nastoupit k aerolinkám...............a pak k Eurotelu ....................není na to něco divného
0/0
30.8.2004 12:42

cimrman

Re: .........
říkám to furt, že se zaměstnanci maj daleko líp než podnikatelé.
a k tomu vzdělání: když budu chtít v něčem podnikat potřebuji k tomu živnosťák nebo koncesi (a ta je leckdy těžká).  Jak příznačné pro tuto dámu, ona měla nějaké zkušenosti v čsa? tato republika mne doopravdy baví........
0/0
30.8.2004 12:45

Admin

Re:
, "Leckdy těžká" koncese na podnikání v oboru marketing? Raději se podívej na rameno a domluv tý opici ;-)
0/0
8.9.2004 18:20

Miki12

Re:
Řízení prodeje a marketingu je velmi podobné i v různých oborech. Dneska se nepotřebujete 5 roků vzdělávt v oboru, stačí pochopit podstatu toho druhu podnikání. A jak se zdá, paní Řezníčková to umí. Často je předchozí praxe negativní, neboť si nesete již zaběhnuté (rozměj) špatné postupy a nepřicházíte s ničím novým.
0/0
30.8.2004 14:06

eliska

Re:
neni na tom nic divnyho.....Reznickova nelita s letadlem ani nesedi ve vezi...divny bude, kdyz ti  Reznickova nauctuje za letenku vic nez konkurence a da ti mensi sedadlo...nebo kdyz z Prahy nesezenes primy let na Jadran, do Dubrovniku, tak radeji poletis s levnejsim Malivem - Praha Budapest Dubrovnik......atd atd...neplet si kecky a cecky...
0/0
30.8.2004 16:58

Admin

Re:
, Pokud ti "Řezníčková" naúčtuje za letenku víc, než konkurence, dá ti menší sedadlo a ty s ní přesto letíš, tak dělá svou práci dobře :-))
0/0
8.9.2004 18:23Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.