Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Policisté si polepší, nebude to zadarmo

Policisté, hasiči a lidé z Vězeňské služby si mají příští rok výrazně polepšit. Nic však není zadarmo. Průměrný měsíční plat policisty i s příplatky za služby je nyní 24 tisíc. Příští rok se má zvednout zhruba na 31 tisíc korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Laďa

O koli se zvýší skutečně?
V současné době pracuji u hasičů na výjezdu. Sloužím na směnách a 40% mé mzdy tvoří příplatky za svátek, sobotu, noc atd. Když si vezmu dovolenou, dostanu 60% své průměrné mzdy. Pracuji u sboru 12 let. V současné době mám těsně pod průměrným hrubým příjmem u hasičů. Tedy něco pod 24000 hrubého. Jaké mě čeká navýšení? Nevím, ale pro ilustraci. Nová platová tabulka bude rozdělena do 11 tříd. Hasiči na výjezdu budou 2.,3. a a jen někteří ve 4. platové třídě. To znamená, že se pohybují v první třetině tabulky. Průměrné navýšení bude cca 6 tis., to znamená, že v podprůměrné třídě asi nebude průměrný nárůst, že? Měl jsem k dispozici orientační platovou tabulku a tam se uvádí u mého zařazení nárůst cca 3000 Kč měsíčně hrubého. Kdo máte zájem, můžete si přečíst nový služební zákon, kolik je tam omezení, která již přede mnou někteří zmínili (např. nemohu si přivydělat jinde,pokud zůstanu u zásahu nad rámec své směny, nedostanu ani korunu atd.). Vadí mi rychlé závěry bez informací, o to více mě mrzí výroky typu poslanců pana Kalouska, kteří se nyní prezentují jako zachránci státního rozpočtu. Proč nerozjeli bombastickou kampaň v době, kdy se zákon připomínkoval ve sněmovně v loňském roce? Že by to v té době nebylo tak zajímavé téma? Asi se pan Kalousek chová velmi pragmaticky. Nový služební zákon byl podporován i pravicovou ODS a ta jistě nechtěla populistickou politiku ČSSD podporovat. Asi tedy byl potřeba.  
0/0
26.9.2004 16:22

Dany04

Něco k hasičům
Hezký den všem. Jsem hasič a rád by jsem uvedl pár informací, které veřejnost možná neví. Vím, že když se  řekne: "Přidají jim průměrně 8000,- Kč" tak to vypadá jako nehoráznost. Ale je tam to slovíčko průměrně!!! Dále co se týká doplňování vzdělání. Lékaře přece přijímají s určitými požadavky na vzdělání. Hasiče taky, ale přijali nový zákon a ten požadavky na vzdělání zpřísňuje. Takže např. padesátiletý se musí přihlásit na VŠ jinak má smůlu. A nikoho nezajímá, že svou práci 20 let dělá výborně. Dále přezkoušení pana vědce co 5 let není jistě jednoduché a klobouk dolů před prací všech chytrých hlav. Hasič musí KAŽDY ROK jít na zdravotní testy, musí zvládnout znalostní přezkoušení a fyzické testy. Nemusím snad zdůrazňovat, že nároky se neustále zvyšují. Je spousta věcí, které členové bezp. složek musí. ale také sposta, které nesmějí. Např.: Nesmějí se politicky angažovat, nesmějí mít vedlejší prac. poměr, nesmějí stávkovat, atd. A v neposlední řadě si všichni uvědomte co je hlavní náplní hasičů. Není to jen ve stříkání vody do ohníčků. Ale znamená to jít Vám všem pomoci, když je potřeba. Hasiči jdou všude tam, odkud všichni "běžní" občané utíkají. Zkuste se zeptat v okolí někoho komu hasiči pomohli. Ať už se jedná o pomoc při požáru, autonehodě, povodních atd. Odtud z teplé místnosti se to dobře píše, ale zkuste si představit hořící dům, ve kterém nevíte co je, ale musíte tam jít "pracovat". A zachraňovat lidi, kteří jsou podobní vaším příbuzným nebo dokonce dětem.  A nedej Bože, že to nestihnete a přijdete pozdě... A pak jít v pohodě domů.  Možná budete oponovat, že hraju na city. Možná, jenže takové problémy prostě hasiči řeší. Vzpomeňte si na výbuch domu v Brně. Jako jeden z prvních zasahujících hasičů na místě byl hasič, který tam bydlel, a kterému tam zemřela malá dcerka. Kdo to vydržel číst až sem díky za trpělivost a přeju všem, aby jsme se jednou měli všichni tak jak si přejem.
0/0
25.9.2004 20:24

Petr

policiste
Zvysenim platum policistum daleko nad hranici presahujici prumerny mesicny plat v CR je fakt ostuda pro celej narod. jen zvysujte platy debilum. Ucitelum a lekarum staci pridat jen po trosce. Ale o par let se to projevi. kdyz vlade nejde o to, aby byl narod vzdelany a zdravy, ale jenom o to, aby meli svou ochranku je to ostuda  Za par let tu bude narod debilu.
Kto jde k policii jen clovek, ktery nic neumi a nechce se mu makat. Hlavou to neumi a rukama taky ne.
 
 
0/0
24.9.2004 15:05

PetrikTrut

Re: policiste
No k těm lékařům. Nejsou lékaři placení ze zdravotního pojištění a ne z rozpočtu? To je nejspíš v deficitu, ale taky proč. Oni by si lékaři taky měli udělat nejdříve pořádek mezi sebou. Vydávání zbytečných léků, neexistující vyšetření, nechávání na neschopence zbytečně zdravé lidi apod. Pak  by bylo na účtu zdrav. poj. pěněz dost.
0/0
25.9.2004 21:09

Berňák

ČSSD a spol. si kupuje pendrekáře!!!!!!!!!
Kdo jiný bude chránit politiky, když jim budou chtít lidé natrhnout řiť? Proto nový služební zákon prohlasovali společně ČSSD+ODS+KSČM!!!!!
0/0
23.9.2004 16:41

Jarek

Absurdita,jedna za druhou
Tak takovou pitomost mohl vymyslet zase pouze GroSStapáckej fracek,kterej si za prachy daňových poplatníků bude vydržovat několikasettisícovou ochranku A my ostatní se půjdeme napást
0/0
23.9.2004 11:59

PetrikTrut

Re: Absurdita,jedna za druhou
Několikasettisícovou?
0/0
23.9.2004 12:20

Zhnusenec

BOŽE !
Karel Kryl se musí v hrobě otáčet jak v mixéru ! Hnus ! Bolšánsko-fašounsko-socanský policejní stát !
0/0
23.9.2004 10:33

hatered

A.C.A.B.
0/0
23.9.2004 10:01

deli

platy policistů
Můj manžel je policista, ale toho průměrného platu, co se uvádí, zdaleka nedosahuje a je u policie ČR jako řadový policista už 15 let. Nyní říká, že jim mají sice přidat, ale zruší příplatky za riziko a za noční, což  činí skoro polovinu jeho platu. Soboty, neděle, svátky - to nevíme co je. Mám pocit, že snad nemá ani žádné volno - vložené, tělocviky apod.  Kde jsou ti co o tolik zvedají průměr? A kolik asi činí jejich platy?
0/0
23.9.2004 9:42

vampan

Pěstujme si dutohlavé bezmozky
Jen doufám, že se dočkám příštích svobodných voleb. Budování poplicejního totalitního státu našimi socdem soudruhy se rozjíždí neuvěřitelným tempem. Z historie mi to připomíná kultivovanější formu nástupu italského fašismu - Benito Mussolini byl také "rudý" nebo nacionálního  socialismu v Německu - levičáctví mají přímo v názvu. Raději bych měl za sousedy manželé Stodolovy a cítil bych se určitě bezpečněji, než aby v mé ulici bydlel jediný ozbrojený zločinec - mestský policajt nebo otrapa dopravák, který svévolně obtěžuje účastníky silničního provozu.
Posilování represivních složek nevěstí nic dobrého, opět padáme do hluboké totality. Dovolím si citovat: Otázka na rádio Jerevan: "kdy už bude líp?" Odpověď: "Už bylo".........
0/0
23.9.2004 9:39

e

Re: Pěstujme si dutohlavé bezmozky
Ty jsi ukázkový exemplář dutohlavého bezmozku. Doufám, že vás není víc..
0/0
23.9.2004 10:26

vampan

Re: Re: Pěstujme si dutohlavé bezmozky
právě se potrefená husa ozvala
 
 
0/0
23.9.2004 12:06

AA

Re: Re: Re: Pěstujme si dutohlavé bezmozky
Když zmiňuješ ty Stodolovy, rád bych chtě viděl např. u mrtvoly 2 měsíce staré, zavřené v bytě a musel by jsi ji ohledat a nepřehlednout něco co by nasvědčovalo násilí na člověku. Mezitím  by si klouzal na červech, mouchy masařky by ti lítali kolem hlavy. Přeji příjemný den
0/0
14.10.2004 22:28

hasic

A co Vám brání
jít k hasičů, policii a pod. Je zde spousta profesí. Problém je v tom, že musíte něco umět, mít alespoň maturitu, splnit fyzické testy, psychotesty, projít zdravotní prohlídkou, složit služební zkoušku (dle nového zákona) , protože jinak jste na dobu určitou =3roky. Ti kdo mají pouze SŠ a jsou na určité tabulce vyžadující VŠ si musí doplnit vzdělání jinak do 3 let dostanou padáka. Většina má pouze spoustu keců a řečí agentury JPP a informací z novin. Zákon nečetl nikdo a co se týký výsluh jsou srovnatelné se starým zákonem, který platí 12 let . 20 let, kdy to začíná být na výsluze lepší dle nového zákona, se spou sta lidí ani nedočká, protože zjistí, že to není žádný med. Ono možná ani nebude špatné když se zákon odsune, alespoň na nás nebude nikdo chtít přesčasy zadarmo a několikanásobnou buzerci méně, která se zavádí novým zákonem. Tečka.
0/0
23.9.2004 9:33

Ren

Re: A co Vám brání
......a to si vážně myslíš,že je fér jedněm přidat v průměru 800,-Kč a druhým 10x vic de-se-t-krát
0/0
23.9.2004 9:40

hasic

Re: Re: A co Vám brání
Když je někdo nespokojený se svým platem, může jít dělat jinam, ovšem pokud se tam vůbec dostane. Ono zde také de někdy o život. A co se týká 8 000, tak si do toho přičti ty hodiny zmiňované ve článku a to že demokracie a diskuze zda jít do nějaké nebezpečné situace se tu nevedou, jde se na rozkaz..
0/0
23.9.2004 9:46

Ren

Re: Re: Re: A co Vám brání
Teď jsi mě vážne naštval,ty si myslíš,že může ženatý chlap odejít od rodiny se dvěma dětma a jít "někam" pracovat? Většina obyčejných lidí když tu práci vůbec má tak si ji váží,protože ví,že nemá šanci jinou získat!Podle mě co jsi napsal jsou hlouposti a kdo něco takového napíše tak je ..........přeber si to sám HASIČU.
0/0
23.9.2004 10:18

Milan D.

Na zlatém podnosu vám lépe placenou práci nikdo nepřinese
a můžete být naštvaný jak chcete a nadávat na druhý "jak dostávají přidáno"  (Pozn. nejsem zaměstnanec státu).
0/0
23.9.2004 10:26

???

Re: Na zlatém podnosu vám lépe placenou práci nikdo nepřinese
Ty asi nebudeš z těch chytřejších a určitě máš někoho v rodině, kdo dělá někde u policie, hasičů atd.
Jinak bys nemohl schvalovat to, že zadlužený stát vyhodí takovou spoustu peněz a nikde nemá zaručeno, že na to někde vydělá. Tohle by žádný podnikatel nikdy neudělal. Je to jen shánění volebních hlasů a podlézání. A to na úkor lidí, kteří dělají např. v soukromé sféře a makat musí.
Nakonec stát jako obvykle zavede X nových poplatků, zvýší daně atd. a to jen proto, aby se měly dobře státní zaměstnanci a úředníci.
Běžte do háje a zardouste se s těma penězma !!!
0/0
23.9.2004 10:40

hasic

Re: Re: Re: Re: A co Vám brání
Jo může, já dojíždím 60 km do práce.
0/0
23.9.2004 10:34

Ren

Re: Re: Re: Re: Re: A co Vám brání
A to dojíždíš denně 60 km tam a 60 km zpátky? To nebude pravda,že ne?
0/0
23.9.2004 10:45

hasic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co Vám brání
Nevím co je natom divného. Ráno 60 km tam, večer nazpět 60 km.
0/0
23.9.2004 10:47

Ren

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co Vám brání
A já myslel,že nasazujete život ve směnách.Ty budeš nějaký kancelářový hasič,že jo?
0/0
23.9.2004 11:04

Taky

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co Vám brání
Já taky dojížděl 4 roky denně 68km do práce a 68km zpět. Dalo se to samozřejmě vydržet. pokud chce dělat člověk slušnou práci a nechce se stěhovat, tak to není problém.
0/0
23.9.2004 11:05

Ren

Re: Re: Re: A co Vám brání
Nemůžu si odpustit ještě jednu věc.Jak jsem psal dole,mám hasiče vedle v baráku a vidím k nim na dvůr."Nasazení jejich života "spočívá v tom,že na dvoře opravují a umývají svoje auta,výjezd letos žádný neměli (což je dobře),jenom nějaké pochybné cvičení,kdy akorák zablokovali provoz tak zmateně,že se málem bouralo.Před několika lety když jeli k ohni,zapomněli si vzít vodu,museli se vracet,proto možná tolik přesčasů  Toto jsou také hasiči,kteří dostanou desetinásobek.
0/0
23.9.2004 10:25

jjj

Re: A co Vám brání
dovolím si něco poznámek. Zvýšení platů ano, ale mělo by to být úměrné k lokalitám. Jak si musí připadat pražský policajt, který si vydělá stejně jako policajt na malém městě, kde se tak maximálně hádají sousedi o slepice. Pokud také chtějí takové částky, měli by předvádět výkon, za který se nemusejí stydět. Zatím je to naopak. Vidím to u nás na menším městě severu Čech, kde slouží samí mladíci, kteří se nestihli naučit nic od starších, protože ti zavčasu z prohnilé policie utekli.   
0/0
23.9.2004 9:56

Jiří

Re: A co Vám brání
Tak to je dobrý. Já jako vědec v s VŠ a doktorátem mám smlouvu vždy na 5 let, pak musím předstoupit před atestační komisi složenou z několika našich a zahr. odborníků a doložit výsledky mé práce v uplynulém období. Komise mě pak může přeřadit  tabulkově výš nebo níž, případně nedoporučit prodloužení prac. smlouvy. Můj plat je o něco nižší, než průměrný plat vás hasičů a policistů. Nestěžuji si, práce mě baví a uspokojuje. Chci tím jenom říct, že ve většině profesí musí člověk něco umět. Váš argument, že když je SŠ tabulkově na místě vyžadujícím VŠ tak ho do tří let vyrazí mě malinko rozesmál. Zkuste si představit, jak nemocnice přijímá SŠ na místo lékaře s tím, že si postupně doplní vzdělání.
0/0
23.9.2004 11:36

Jirka

Re: Re: A co Vám brání
0/0
23.9.2004 12:35

aarghot

smrdici gross
zavadi policejni stat - chce to zmenu ale ods bude stejna spina, mozna jeste horsi
0/0
23.9.2004 9:28

MSG

Dobrá pověst...
... bezpečnostního sboru...
fór dne
0/0
23.9.2004 9:23

balanta

jako za komančů
Ono se přidává jako za komančů - podle abecedy:
a) armáda
b) bezpečnost
c) cik*ni
d) a dost :-)))
0/0
23.9.2004 9:15

sisko1

Vládní koalice dokazuje že pracuje pro obyčejné lidi a je rozhodnuta se vypořádat
 
s kriminalitou , zloději a tuneláři . Modří ptáci zdiskreditovali slovo "morálka" pro všechny generace a tak je před vládní koalicí obrovský kus práce aby vrátili tomuto slovu původní význam . Obyčejní lidé proto podporují současné ministry a vyjadřují jim plnou podporu !
0/0
23.9.2004 8:53

Reakce

Re: Vládní koalice dokazuje že pracuje pro obyčejné lidi a je rozhodnuta se vypořádat
Vzpamatuj se, prosím tě! Tyhle vyšší platy pro policajty, učitele atd. nebude platit vláda, ale všichni normální lidé, kteří jsou na tom často mnohem hůř a nejde jen o příští rok, ale o trvalé navýšení platů.
Pokud se republice nebude hospodářsky dařit, bude to s ní potom stále horší. Na takové platy prostě nebudou peníze a vyrovnanému rozpočtu se nikdy nemůžeme dostat. Ba naopak.
Vláda si pouze získává hlasy do voleb na úkor lidí pracujících v soukromé sféře. I proto je taková spousta státních darmožroutů.
0/0
23.9.2004 9:07

Juzzy

Vzdělání
Co se týče toho vzdělání hasičů (i policistů), většina má pouze vyuční list. Maturity si dodělávají (protože musí), a to distančně většinou na soukromých učilištích nevalné kvality a pověsti. :-( Není maturita, jako maturita.
0/0
23.9.2004 8:52

kaniball

Re: Vzdělání
Co to tady meleš?zkus se přihlásit k HZS bez maturity,nemáš šanci.Dodělat si musíš akorát VŠ na vyšší tabulková místa.
0/0
23.9.2004 8:54

Ren

Re: Re: Vzdělání
To snad nemyslíš vážně!! Já mám hasiče tady vedle sebe v baráku a maturitu nemá většina z nich,to vím na 100%.Tak meleš nesmysly
0/0
23.9.2004 9:11

plina

Re: Re: Re: Vzdělání
Dobrovolné nebo profesionální?
0/0
23.9.2004 9:25

Ren

Re: Re: Re: Re: Vzdělání
To myslíš,že dostanou přidáno i dobrovolní??
0/0
23.9.2004 9:36

plina

Re: Vzdělání
Celkem by mě zajímalo, kde jsi ji dělal ty, jestli vůbec? To musel být hodně pochybný ústav. Ale jinak hodně slušný výkřik. Ověř si něco, než začneš psát.
0/0
23.9.2004 8:56

mates

Re: Vzdělání
Jak můžeš psát takový kraviny? To máš asi sám výuční list a možná sis pokoutně zkoušel tu maturitu dodělávat.  Možná proto máš takovej mindrák a montuješ se do diskusí o věcech o kterých vůbec nic nevíš a jen Tě sere, že sám u policie nejsi...
0/0
23.9.2004 9:02

S

Re: Re: Vzdělání
Že ty budeš polda s maturitou za tři roky?  nebo za dva?
0/0
23.9.2004 9:13

PetrikTrut

Re: Vzdělání
Co to kecáš. Nevím jak u hasičů, ale třeba u nás na pol. odd. ( a je nás několik desítek ) mají maturitu všichni a navíc ne dodělávanou pokoutně. A dále tam jsou lidi, kteří mají vysokou školu, kterou studovali během služby i před ní. A další studujou. Několik policajtů na jiných odděleních měli jen výučák a maturitu museli dodělávat. Většinou se ale jednalo o lidi, kteří přišli v první polovině 90-tých let, kdy byla velká mezigenrační výměna po revoluci a najednou nebyli lidi.
0/0
23.9.2004 12:07

Smil

Zavistivci.
Myslim, ze vsechny negativni prispevky ovlada zavist. Ti vysokoskolaci co zde tlachaji, by se meli stydet. LIDI NEZAVIDTE, ono to neni ruzove: 1. jedna se o prumer, vsichni vite jak je to s prumerem. 2. budou pracovat za to malo za darmo. Vysledek - sposta policistu odejde, aby uzivili rodinu.
0/0
23.9.2004 8:43

Ale no tak....

Re: Zavistivci.
Jasne, ze zavidime.  Kdo se ma na to koukat? Vysluha, co to je? Jo kdyz mu ustreli ruku a nebo ujedou nohu, budiz, ale co ma treba takova prodavacka za ty leta? Nebo zdravotni sestra za praci s infekci? Drtiva vetsina lidi v zivote nikdy nebude potrebovat policajta, ale ostatni profeso sakra ano. Mam ja treba jako ucitel nejakou vysluhu za praci s fakanama? Nerikam pridavat postupne vsem, krome uredniku, tech je take dost, ale proc zrovna taky tak silene. To na tom bude kazda slapka bez maturity (a ze jich tam je) v prumeru lepe nez kdejaky ucitel. Proste a jednoduse, chces-li prijit k penezum, prepadni si sveho cajta, ten jich ma dost..  P.S. Videl jsem kone blejt atd...a ted i policajta odejit do jineho zamestnani....
0/0
23.9.2004 9:19

los kokotos

Re: Re: Zavistivci.
aha tak já jsem tstátní úředník a podle Tebe budu trestanej nízkým platem za to, že je nás hodně. To je bezva, takže mám podle Tebe chcípnout hladem, nemám mít možnost slušně žít, jenom proto, že jsem úředník. Přemejšlej než něco napíšeš.
0/0
23.9.2004 9:54

F.Čech

Sajrajti dementní
No jasně,něco za něco.Já vám hošánci přidám pěkných pár tisíců a vy zase na oplátku zmlátíte kohokoliv vám řeknu a budete mi i se svými rodinami volit,abych mohl zůstat u korýtka,kde se mi tak dobře chrochtá. Jsem totiž to prase,které je všeho schopné
0/0
23.9.2004 8:38

Franta Jetel

???????
, Za to H.... co dělaj by ještě měli doplácet. Dopraváci by měli platit i benzín. Ty jejich projížďky v autech jsou k ničemu. Všeho se bojí nic neřeší a když jsou zapotřebí tak najednou nejsou ani vidět a ani k dovolání.
0/0
23.9.2004 8:36

Rommik

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Náš slavný Judr. ví,za co jim přidal-těmito kroky se dají vyhrát volby-každý polda a hasič(těch si však važím) má také rodinu a příbuzné a ti ho zvolí........
0/0
23.9.2004 8:27

plina

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Buď v klidu, někteří ne. Zas tak veselé to s tím zákonem totiž není...
0/0
23.9.2004 8:50Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.