Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Čeští policisté jsou v platech evropskou elitou

Začátkem příštího roku se v Česku změní žebříček profesí, které stát odměňuje lépe a které platí hůře. Zároveň se platy vzdálí poměrům obvyklým u sousedů. Zatímco v Německu či Rakousku jsou to vysokoškolští učitelé anebo lékaři, kteří si proti profesím s průměrným výdělkem vedou nejlépe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kikx

Policejní stát
...a grossův nápad, jak vyždímat státní pokladnu totálně na dno.
0/0
10.10.2004 8:42

VN

..a je to !
Před 14 lety jsme byly policejní stát,a jsme i dnes nebo si myslíte že jsme se probudily do nového dne?Policie je jasně represivní organizace,a represe a šikana ? na to sliší každý být diktátorem jednal bych stejně jako Standa,ještě bych asi přidal armádě..
0/0
6.10.2004 19:50

tumic

Lepší už to nebude
Asi takto vyopadá budování rudého policejního státu v podání "našeho Standy".Jen ať se soudruzi maj,to je fakt.Jsem opravdu zvědav,jak se na jejich práci projeví a zda bude naše všemocná policie úspěšnější.Co mě zaráží je fakt,že existuje jen málo zemí,kde se maj policajti tak dobře.Nevidim jediný důvod,proč základní plat policajta má být dramaticky vyšší než základní plat třeba lékaře.Přesčasy mají obě profese a ten rozdíl se pak ještě zvýrazní.Z toho je mi na blití.Máme holt to,co tupci v tomto národě zvolili,jen tak dál.
0/0
6.10.2004 17:20

conteco

Re: Lepší už to nebude
A ty víš jakej je plat lékařů? Je evidentní, že ne, jinak bys nemohl takhle blbě plácat... :-)
0/0
6.10.2004 17:43

eliska

Re: Re: Lepší už to nebude
...a proc by to mel vedet? Reaguje pouze na to co si precetl : ........Zatímco v Německu či Rakousku jsou to vysokoškolští učitelé anebo lékaři, kteří si proti profesím s průměrným výdělkem vedou nejlépe...
V Česku to budou policisté a hasiči. A to díky připravovanému lednovému zvýšení platů na 32 tisíc hrubého budou mít o 60 procent víc, než činí průměrná mzda.
0/0
6.10.2004 18:52

Alexander Lukašenko

Policie je základem státu!
A co na to Alexander Stanislavovič Grossačenko?
0/0
6.10.2004 15:34

Milan

zajímalo by mě......
kdy někdo nebo nějaká statistická organizace zveřejní,o kolik procent  méně u nás bere kvalifikovaný  elektrikář,svařeč,stroj.zámečník,instalatér atd. oproti zaměstnancům těchto profesí v těch státech na západě s kterými nás autor nebo statist.organizace srovnává.Jakoby národní důchod vytvářeli státní zaměstnanci.
0/0
6.10.2004 12:32

ladin

SVINĚ
SOCANI,LIDOVCI A US JSOU PRASATA
0/0
6.10.2004 10:57

Anthony

Ted už bude líp
To je dobře že jim přidaly.Jak píše Jack podívejte co toho chudáci mají.Podle všeho budeme žít v bezpečné zemi:policie začne konečně honit darebáky,Chlapci budou težko korumpovatelní.Bude to skvělé.A moc se těším.A doktoři a učitelé všude jinde elita národa,budou moci konstatovat žijem v bezpečné zemi......zemský ráj to na pohled.(bohužel pouze na ten první a hodně zdaleka nebo na pár dní).
0/0
6.10.2004 7:51

jack_bauer

2.část
Rozšiřuje se výčet důvodů pro povinné propuštění ze služebního poměru. Některé druhy deliktů mohou být posuzovány jako vojenský trestný čin. Jedná se z tohoto hlediska opět o stav nesrovnatelný s úpravami ostatních zaměstnaneckých vztahů.
Nový zákon odstraňuje možnost ukončení služebního poměru a zahájení vyplácení výsluhových nároků v případech, kdy je proti příslušníku bezpečnostního sboru vedeno trestní řízení a není pravomocně skončeno. Nároky se vyplatí až po pravomocném rozhodnutí a v případě, že nebyl spáchán úmyslný trestný čin.
Nová právní úprava služebního poměru příslušníků bezpečnostních sborů přináší změny v oblasti služebního příjmu. Je zrušen hodnostní příplatek a navýšena tarifní část příjmu. Vyšší tarif vyjadřuje mimo jiné práci přesčas až o 300 hodin nad roční fond pracovní doby, službu o sobotách, nedělích, v noci a ve svátek, nepravidelnost služby a s výkonem služby často související špatné hygienické podmínky.
Navržený vyšší průměr služebního příjmu (u Policie ČR o sedm nikoliv často účelově medializovaných osm tisíc Kč) a výsluhových nároků je vnímán jako kompenzace výše uvedených zásadních omezení služebního poměru, permanentního rizika při výkonu služby a skutečnosti, že příslušníkovi není garantováno zachování původního místa služebního působiště. Může být kdykoli převeden na služební místo v jiném místě služebního působiště, a to i bez jeho souhlasu nebo proti jeho vůli.
kpt. Mgr. Blanka Kosinová tisková mluvčí Policejního prezidia ČR
0/0
5.10.2004 19:26

jack_bauer

Přečtěte si toto!
Policejní prezidium ČR V Praze 30. září 2004 Co opravdu zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů přináší nového? Zejména:
Uchazeč bude přijímán do služebního poměru na dobu určitou a do tří let jej lze na základě kladného hodnocení a úspěšného vykonání služební zkoušky zařadit do služebního poměru na dobu neurčitou. Pro samotné přijetí je třeba splnit jasně definované požadavky na zdravotní, fyzickou a osobnostní způsobilost stanovené nad rámec jiných zaměstnaneckých vztahů a průměr populace. Příslušník bezpečnostního sboru je povinen pravidelným přezkušováním, fyzickými testy, zdravotními prohlídkami a psychologickými vyšetřeními tuto způsobilost i v průběhu služebního poměru prokazovat.
Právní úprava služebního poměru příslušníků bude jako jediná v českém právním řádu založena na bezvýjimečném požadavku splnění stanoveného stupně vzdělání, a dokonce i na požadavku potřebného oboru nebo zaměření.
Jasné možnosti profesního růstu. Budou předem známy požadavky vzdělání, praxe a odbornosti pro výkon každé funkce. Obsazení volného služebního místa může být s výjimkou nejnižších služebních hodností realizováno pouze v novém zákonu stanoveným postupem včetně průběhu výběrového řízení.
Až na výjimky typu umělecké nebo pedagogické činnosti je příslušníkům bezpečnostních sborů zakázáno vykonávat jinou výdělečnou činnost.
Nový zákon stanovuje široký okruh základních povinností, které se vztahují i na dobu, kdy příslušník nevykonává službu. Je například povinen chovat se, vystupovat a jednat i v době mimo službu tak, aby neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Za porušení služební kázně jsou ukládány přísné sankce, včetně takové, která znamená skončení služebního poměru.
Příslušník může být zproštěn výkonu služby při podezření z protiprávního jednání. Rozšiřuje se výčet důvodů pro pov
0/0
5.10.2004 19:25

Hater

Re: Líbivé podmínky - skutek utek
což ovšem již platí z 90% dnes, fyzické testy, vojna atd. atd. Ale tři zadečky výjimek, např. znám mladého policajta s modrou knížkou, bez maturity, hmotnost 150 Kg a tak se přísnějším podmínkám v zemi výjimek a kamarádšaftů jen směji !! A proč není služební zákon pro úředníky, když v něm není vyšší odměňování? Kariérní řád! To by už nemohla ČSSD obsazovat kámoše do vysokých funkcí na ministerstvech a různých ředitelstvích neředitelného!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
6.10.2004 15:38

elschlogger

učitelé versus policajti
To Matěj:je to jednoduchý: učitelů je jak nas*ráno, ale policajtů je pořád nedostatek... Proč asi?
0/0
5.10.2004 17:22

zhost

Re: učitelé versus policajti
já bych rekl, ze je ucitelu i policajtu jak nas.rano
0/0
10.10.2004 19:40

fuseklos

policejni stat ?
jak jinak si vysvetlit takovou podporu ozbrojenych slozek CR?
0/0
5.10.2004 16:56

Věra

Každý policajt, aby si uhájil
plat  a přidání podle nového služebního zákona, tak studuje za peníze daňových poplatníků v pracovní době vysokou školu právní a to jenom proto, že to zaplatí někdo jiný, než oni. Normální člověk se n astudium práv nedostane, protože to obsadí takováhla paka, která mají naprotsto jiné osnovy než normální studující, na kterého nejsou brány ohledy. Stačí se podívat jak vystudoval v pracovní době ministra a poslance, místopředsedy strany ČSSD a dalších funkcí Gross. Takhle studovat umí každý vůl!! Je mi líto, ale zásahy poslanců a senátorů, pomíjím ty telata z vlády, se stává ČR policejním státem, protože represivní složky jsou placeny lépe, než složky vzdělávací, zdravotní a hasičské, které občan potřebuje více, než policajty, které je buzerují.
0/0
5.10.2004 13:54

benson

Re: Každý policajt, aby si uhájil
to Vera: zapomněla jsi na študenta RUMLA ...
0/0
5.10.2004 17:17

Hater

Re: Re: Každý policajt, aby si uhájil
a na studenta GroSSe, studujícím spolu s Rumlem! Jen nikdo neví, kam zmizela Standova diplomka - prý jediný originál zmizel při povodních. HAHAHA, to je JUDr. či spíše SOCDr.
0/0
6.10.2004 15:41

Accab

Nebylo
by od věci aby pan president zase udělil nějakou hromadnou amnestii a tady na ty křiklouny vypustil pár zlodějů, recidivistů a podobných "dobrých lidí". Mám za to, že by byli první co by opět křičeli a hrdinně se byli v prsa. Ale mohu vám říci, kominík, pekař ani hasič vám od nich nepomůže
0/0
5.10.2004 6:23

fuseklos

Re: Nebylo
90 ze 100 procent policajtu taky ne
0/0
5.10.2004 16:55

Mikuláš

diskuze
U policie sloužím 14 let a za tuto dobu jsem se z řadového policisty vypracoval na vyšetřovatele závažných kriminálních činů. To znamená, že i já jsem chodil po ulici a dával pokuty za špatné parkování nebo jsem tzv. "buzeroval" lidi, že jeli rychle nebo  jinak nebezpečně ve svém autě. Jenom podotýkám, že jsem v životě nevzal úplatek a myslím si, že takových policistů je většina (i když vím že ne všichni).   Můj plat činí přesně 21600,-Kč hrubého, což znamená asi 17000,- Kč čistého ( v případě přesčasů mám i 19000,- Kč čistého), nedokáži posoudit, jestli je to málo nebo hodně, hlady neumírám, moje rodina taky ne, navíc jsem z vesnice, kde někteří lidé mají ještě menší plat než já. Chci Vám jenom říci, že čtu diskusi na těchto stránkách a připadá mi, že někteří pisatelé jsou i moji "pacienti".  Odpůrci všeho, co souvisí s policií jsou opravdu vidět a přitom hovoří o zákonu č. 361/2003, který asi nikdy ani nečetli .  Já se přiznám, že před přijetím tohoto zákona jsem byl naprosto v pohodě, v současné době jsem již podle požadavků tohoto zákona   začal ve svých 40 letech studovat  vysokou školu - právnickou fakultu, protože jiné východisko pro funkci, kterou zastávám neexistuje. Těch povinností je dle nového zákona  daleko více a já nemám prostor, abych uvedl všechny podrobnosti.  Problém je v tom, že zákon o služebním poměru příslušníků PČR je na základě "objektivního" zpravodajství médií a některých politiků vnímán tak, že se jedná pouze o zvyšování platu policistů.  K tomuto Vám neposkvrněným píši, že hlasy politiků ohledně pozdržení účinnosti tohoto zákona, které mají pravděpodobně zvýšit jejich preference před blížícími se volbami jsou naprosto falešné. Ten zákon totiž jednou platit začít musí, protože současný zákon je naprosto nedostačující a když bude  platnost nového zákona pozdržena třeba o 2
0/0
5.10.2004 0:57

matej

Re: diskuze
musim reagovat na vasi glosu. Nespinim praci dobrych policistu ale sam musite uznat, ze v posledni dobe jde z vasich rad dost podivna vune uplatku, mafianstvi a tedy vseho proc vas vlastne platime. Nicmene i vy musite preci uznat, ze misto platu policistu nase zeme potrebuje daleko vice lepsi zdravotnictvi a lepsi skoly. Vy sam nyni chodite do skoly takze by vase socialni citeni melo byt ted hodne dobre. Kdyz si tak vezmu uzitecnost armady CR a policie CR, tak rikam jen jedine. Potrebujeme je ale min nez lekare a ucitele.
0/0
5.10.2004 2:05

matej

Re: Re: diskuze
Budoucnost neni jak znamo ve vojacich a policistech (jedine ze byste opet udelali neco tak hezkeho jako v listopadu 89 - a tim chci jen ukazat ze jste jen silou v rukach politiku, ktere si ovsem my sami volime) ale nase budousnost je v nasich detech..tedy ja jsem pro aby se vase platy zvedali stejne rychle jako platy ucitelu a abyste napriklad vy sam mel min ne VYSOKOSKOLSKY ucitel, protoze nezlobte se na me, ale jeho prace si cenim vic a nejsem sam nez vasi. A je to opet jen tim ze jste jen smeckou kterou zcela jasne vedou politici. Takze shrnu to. Pridat ANO ale napriklad za jakykoliv prestupek ihned propusteni a NULA odchodneho - coz mi sice reknete ze to tam uz je, ale smula, protoze moc dobre zname tu VASI interni spravedlnost. Takze se obhajujte jak chcete ale opravdu zcela prakticky s pomyslenim na nase deti a vnuky jsou vase platy na poslednim miste.
0/0
5.10.2004 2:06

úplatky policie ČR

Re: Re: diskuze
Zcela s tebou souhlasím mateji. Ba co víc nejvíc berou úplatky ti co píší, že je nikdy nepřijali ... Nelze se divit, u policie většinou pracují paka, co mají nejvíš SOU a ještě se chlubí , že nyní studují VŠ... 
0/0
5.10.2004 8:54

eliska

Re: diskuze
Mikulas...preju ti hodne stesti a uspechu...policajt by nemel brat vic nez doktor, ale mel by mit duveru mezi lidma (neco podobneho jako ma doktor s pacientem) ... Lidi se boji pomsty, ale i toho, aby na ne v procesu  neco neprasklo a radeji prestupek a dokonce ani zlocin neoznami....dnes jsem cetla o unosu - nechce prozradit kolik dal.... co kdyz dal 100 milionu ?  hned bude v podezreni ze krade?..(jenom davam priklad, ze vec, ktera se zlocinem jako je unos nema co spolecneho,  casto brani lidem rict pravdu, protoze maji strach - z Policie )...Co se tyce pokut za rychlou jizdu / predjizdeni/ nezvladnuti v zatacce...bez milosti......i ten nejvetsi mafian z Chicaga vi, ze se neargumentuje s policajtem o pokute za dopravni prestupek...
0/0
5.10.2004 7:45

eliska

Re: Re: diskuze
pardon, chtela jsem napsat ze musi brat min nez dr& ing jinak se spolecnost polozi...
0/0
5.10.2004 8:33

black_hawk

dukaz: policajt loupil pri kontrole
Jo abych nezapomnel: o tom odpadu v policejnim sboru je treba tento clanek na tomto serveru ze 4. rijna:
ma nadpis: "Policajt a celnik loupili pri kontrole"
0/0
5.10.2004 0:42

nelze se divit

Re: dukaz: policajt loupil pri kontrole
Že policajt někde loupil se nelze divit.  Vždyt k přidání k platu si něco musí utrhout k dobru...
0/0
5.10.2004 8:58

black_hawk

ostuda a odpad spolecnosti
Je to neuveritelne  Z pohledu sociologickeho jsou policajti vyslovene odpad spolecnosti: inteligence chaba, vyjadrovani jako z pomocne skoly, uplatky berou jako straky ... Asi jim chce Standa Gross k tem uplatkum jeste prilepsit  Je to ostuda cele spolecnosti, kdyz kdejaka guma bere vice nez primar v nemocnici nebo docent na VS
0/0
5.10.2004 0:39

policie - dopad a ostuda

Re: ostuda a odpad spolecnosti
naprostý souhlas s tvým příspěvkem. Vždyť nakonec gross s tím plakátem - myslím to upřímně - je taky naprostá guma...
0/0
5.10.2004 9:01

Foro

reakce
Nedá mi to, ale musím reagovat. Sloužím jako řadový policista jíž 5 rokem na menším obvodním oddělení v jednom nejmenovaném malém mestěčku. Sloužil jsem také v Praze na MOP. K výkonu PČR ve větším městě uvádím, jsou zde velké  problémy s objasňováním jakýchkoliv skutků, ať přestkupků či tr. činnu. add. 1 obrovský nápad tr.č. či př. takže když se zaberete do jednoho odcizeného auta a začínáte mít nějaké výsledky okamžitě se vám objeví na stole dalších 10 spisů, na každý takový spis máte ze zákona 2 měs. pak musíte určitým způsoběm věc ukončit, takže z toho plyne, že na nějaké detailnější prošetřování nemáte prostě čast. add 2 obrovská fluktuace osob, vždyť ani ti co žijí ve velkém městě neznají svého souseda na patře v panelové domě a to potom po nich chtějte nějaké informace. K zvýšení platů. Přidáno dostanou jen ti co sedí v kancelářích  a dělají od 7-15.30 hod. Mě seberou rizikový příplatek, příplatek za směnnost, osobní příplatek, hodností příplatek, příplatek za noční, víken, svátek atd. což dělá v celkovém součtu 7.000,- Kč, a přidají mi 8.000.- Kč. no to jsem si ale pomohl co.
0/0
4.10.2004 23:35

Foro

Re: reakce
PS. prosím o konstruktivní debatu bez hrubých výrazů. Jinak tedy ještě k věci mám dostudovanou VŠ, tuto jsem studoval dálkově ve svém osobím volnu
0/0
4.10.2004 23:38

Xaron

Re: Re: reakce
Pokud vám nevyhovují platové podmínky, tak proč to děláte ? Mimochodem, tušíte, kolik bere např. taková zdravotní sestra v nemocnici ?
0/0
4.10.2004 23:47

Ouagadougou

Re: Re: reakce
Foro přečti si mé ZÁŽITKY Z PRAXE o něco níže. Lituji, ale já mám z kontaktů s příslušníky PČR opravdu jen neblahé zkušenosti. Jako největší neduh musím na 1. místě uvést lenost. Jak uvádíš máš moc spisů. Já řeším v soukromé praxi mesíčně cca 130 a proto pochopím, že nezvládneš všechny. Zaměř se proto jen na ty důležité spisy a na ty kde je dopátrání pachatele snadnější. Zbytek můžeš odbýt tím obligátním, případ byl odložen z důvodu ......
0/0
4.10.2004 23:51

polda

Re: Re: Re: reakce
Ó šťastný marťane...
0/0
4.10.2004 23:55

polda

Re: reakce
Hochu, už vidím ty reakce na tvou otevřenost, je mi líto tvé situace, ale platí na zhruba 60000 ze 70000 zúčastněných. Já bych se rád toho údajného přidání vzdal, protože jinak budeme ve společnosti do konce roku podle médií takoví vyvrhelové, že nám seberou i ty mizerné platy co máme nyní a přitom pro nás ten zákon neznamená nic jiného než přidání o pár stovek a nepředstavitelnou šikanu z řad nadřízených.  Tisíce zůstanou nahoře.
0/0
4.10.2004 23:50

andre

Kde na to berou???
Kde na to berou???
0/0
4.10.2004 23:31

Xaron

Gross si tímto nestydatým
zvýšením platů policajtům jednoduše zajišťuje jejich loajalitu a podřízenost.....
0/0
4.10.2004 23:21

black_hawk

Re: Gross si tímto nestydatým
 souhlas, policejni stat musi mit predvsim dobre zaplacene represivni slozky
0/0
5.10.2004 1:01

aaa

plky
někteří z vás přijdou jednou pro pomoc a věřte tomu, že většina narazí na lidi jiné, něž jste vy a pomohou vám, je mi z vás smutno
0/0
4.10.2004 23:13

smallfrank

Re: plky
o to jde, oni  jsou prostě JINÍ
0/0
4.10.2004 23:21

aaa

Re: Re: plky
Než ty rozhodně, děkuji Bohu...
0/0
4.10.2004 23:25

Loner

Problem neni v tom
ze by se nekomu melo hodne pridat.
 
Problem je v tom, ze tady berem vsichni, vcetne soukromy sfery, prakticky hov-*/*/no. Komici s 30kK jsou v podstate na pomery civilizovane casti sveta zebraci z rozvojove zeme.
 
No a stat a vlada (predtim Vlada nyni Standa :) ) nas radi drzi jako levnou pracovni silu v chudobe.
 
Navic bohatsi stredni vrstva by mohla mit pozadavky a i dostatecnou silu na tlak na zlepseni cele rady veci ve statni sprave a to se nikomu nehodi. Takze drzet pekne v chudobe + devalvovat skolstvi at nejsou volici chytrejsi nez politici (to by ale museli zrusit i zakladky - TeleTele :) )
 
0/0
4.10.2004 23:11

Frantík

už je toho opravdu moc
To,co nám Všem předvání vladnoucí koalice včele se svím premierem je k zblití.Toto je jen další upevnování moci soudruhy s čssd.Pan Gross asi trpí nějakymi mindráky,a nebo nějakou uchylkou na uniformy.Už brzy budem žít v policejním státě,jestli v něm už nežijem dnes.Tak takto si demokracie asi nikdo nepředstavuje.
0/0
4.10.2004 23:03

smallfrank

Tupé hovada
měl jsem, s policisty co do činění loňský rok, kdy se řešila krádež v mém okolí. Kriminalisté jakž takž, ale ty hovádka boží na místní služebně, no neuvěřitelné. Jestli mají tito arogantní primitivové bez špetky slušnosti brát více než vysokošký učitel, tak ať jde ten bývalý ajnzboňák do fucku ! Kuwa už aby byly volby, šmejdi socanští.
0/0
4.10.2004 22:56

makama

Re: Tupé hovada
Víš o co v tom zákoně jde, právě aby se vyřešilo to, co ti vadí!!!
0/0
4.10.2004 23:04

smallfrank

Re: Re: Tupé hovada
a jak  ????
0/0
4.10.2004 23:09

Olgoj Chorchoj

Malé zamyšlení
Jsem učitel. Je mi 33 let. Vystudoval jsem pětiletý obor učitelství biologie a geografie na Přírodovědecké fakultě jedné univerzity. Učím jedenáctý rok na ZŠ. Pracuji jako výchovný poradce, vystudoval jsem při zaměstnání obor školský management, vedu dva kroužky, jsem třídním učitelem v osmém ročníku ve třídě s počtem 29 žáků. Jsem instruktorem lyžování, metodikem prevence, kvalifikovaným učitelem předmětu volba povolání a kariérové poradenství, atd. atd. Dle výsledků letošní inspekce se domnívám, že svou práci dělám dobře. A pokud se mladí přede mnou permanentně nepřetvařují (což nepředpokládám),  opravňuje mne k dobrému pocitu z práce i jejich postoj k mé osobě. Z práce zásadně neodcházím před 15:00. A teď  to podstatné. Můj základní měsíční příjem je 17 500,- Kč. Nemám nárok na žádné "odchodné" ani "výslužné".Myslím si, že se svou praxí a kvalifikací bych měl mít podstatně vyšší plat. Nemám nic proti policistům (pokud mě příliš často nepokutují na silnici ). Jsem však toho názoru, že by naše práce měla být ohodnocena přinejmenším rovnocenně. Mám však zřejmě smůlu, neboť jsem patrně příliš naivní a mám svou práci příliš rád na to, abych šel pracovat jinam, kde bych si vydělal jistě mnohem více (jsem kvalifikovaným průvodcem cestovního ruchu pro činnost horskou). Co však vyroste z dětí, které budou "učit" přesluhující důchodkyně a nedostudovaní budižkničemové,  to nechť si každý představí sám. Dnešní doba nabízí příkladů stále více.....
0/0
4.10.2004 22:52

pitkin

Re: Malé zamyšlení
To, to, to, máš blbý..., já beru dost.
0/0
4.10.2004 23:00

Xaron

Re: Malé zamyšlení
Můj brácha má podobné vzdělání, pouze místo geografie má angličtinu (studoval mezioborové studium). Učí třetím rokem a plat má 13,5 základ + 0,5 za třídnictví + 2 osobní ohodnocení tzn. cca 16 hrubého. Chodí na 8 a pravidelně okolo 14:00 - 14:30 je už doma, kromě letních prázdnin (cca. 2 měsíce) má přes rok kvantum prázdnin menších.... Jo, ještě jsem zapoměl dodat, že jednou týdně začíná na 10 dopoledne. Můj pocit - můj brácha má v podstatě pořád samé volno.
0/0
4.10.2004 23:01Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.