Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Živnosti berou rodinám přídavky na děti

Od minulého týdne mnohé rodiny poznávají "skutečnou" cenu svých živnostenských listů. Lidem, kteří je mají jen k občasným přivýdělkům, nyní přichází tato možnost podnikat docela draho. Ať už si něco přivydělají, nebo ne, sociálním úřadům je to jedno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

v

novela
novelu zákona postoupila sněmovna do druhého čtení,pak by se pro přivýdělky na ŽL počítaly skutečné příjmy.Hlavně ať je to brzo,jde to pomalu,ale hlavně,že to jde.
0/0
1.12.2004 10:38

Zdenek

To jsou debi.....
Tak uz i nam do rodiny prisel doporuceny dopis ze socialky, ze mame rodinne prijmy prekracujici trojnasobek zivotniho minima. A tedy nam odebiraji dva pridavky na deti (2x cca 480 Kc). A to jsem zamestnancem a ZL mam jen na opravdu obcasny privydelek. Manzelka je na materske, dve deti, takze temer 1 000 Kc mesicne je sakra znat. Okamzite jdu vyrizovat zruseni ZL. A obcasny privydelek budu mit nacerno. Tak to chce stat? At jdou do pr....
0/0
29.11.2004 10:30

v

kde je novela ?
Nějak to s tou novelou,která měla změnit to,aby se pro tyto lidi počítal skutečný příjem, utichlo .Možná by se nějaký redaktor mohl o to zajímat a poptat se jak ten Škromachův návrh pokračuje !Novela by měla platit ode dne schválení,takže čím dříve tím lépe !
 
0/0
11.11.2004 7:44

Milena

Rodinné přídavky
Manžel i já máme zaměstnání jako hlavní zdroj příjmů a oba máme ještě živnostenské listy. Naše příjmy ze zaměstnání jsou vyšší než 100 800 Kč ročně. Ze živnosti máme příjmy mininální. K příjmům ze zaměstnání nám bylo přičteno neoprávněně 200 000 Kč. Je to velice nepochopitelné a zarážející. Včera jsem obdržela vyjádření, že naše rodina vykazuje velmi vysoké čisté příjmy, které jsem nikdy v životě neviděla. Almužnu nám odebrali.
0/0
4.11.2004 10:27

fakju Gross & CSSD

Re: Rodinné přídavky
A hádej milá Mileno kdo ty naše (i nám je sebrali) peníze dostane? Gross přidá peníze policajtům, když půjdou po 15-ti letech do důchodu tak budou dostávat desetitisícové důchody, a kdo má z nich odslouženo u policie 15 a víc let? No zase jen ti, kdo byli oporou komunistického režimu !
0/0
4.11.2004 18:28

v

novela zákona
Už se projednává novela zákona aby se v případě vedlejšího podnikání při zaměstnání počítaly na sociální dávky skutečné příjmy.Doufejme,že novela bude schválena co nejdříve.Ale co peněž to všechno stojí .A to vše z kapes daňového poplatníka.
0/0
3.11.2004 7:37

Trončí

Re: novela zákona
Vážená vládo, dnes je 4.11. a už přesně vím koho volit NEBUDU. Mám ŽL na vedlejšák a za rok si nepřividělám více než-li jsem přišel o přídavky. A komentář k přividělání studentů o prázdninách není také potřeba. Vše pro rodinu! Doufám, že podpora těchto zákonů bude náležitě "oceněna" o tomto víkendu.
0/0
4.11.2004 10:08

v

Re: Re: novela zákona
už na to dojeli !
0/0
8.11.2004 10:43

Luboš

však socani na to dojedou
Toto je foceno dneska v Třebíči (silnice od Hrotovic)
 
0/0
28.10.2004 15:40

Pavel

třídní nenávist
Z většiny příspěvků tady čiší základní nepochopení nutnosti správné třídní nenávisti vůči všem vypráskaným individualistům, kteří si myslí, že se obejdou bez vedení ÚV KČSSD.
0/0
22.10.2004 20:46

Jan

Přídavky
Bohužel jediná šance je ve volbách.Začít se ale už musí nyní při volbách krajských, kde je nutno socany vykopat všude, kde se dá. A za dva roky při volbách musí pravice argumenty a ne pseudoaféramy typu Kořistka socany vyšachovat a dostat z vlády. jedině tak se to dá napravit.
 
Zlomte vaz.
 
0/0
22.10.2004 12:00

Kliment

Paušální trest
Zavedeme paušální minimální trest
To je moc pracné a zdlouhavé. Mnohem snadnější je nařídit všem platit paušální daň. Poctivý, nepoctivý, prospěšný nebo ne, je to jedno. Platit budou všichni. Vystaveno: 11. 10. 2003 (198 přečtení) Není to náhodou úplně pravda
0/0
21.10.2004 14:52

Kliment

Paušální trest
Zavedeme paušální minimální trest Podle stejné logiky, kterou vláda obhajuje zavedení paušální minimální daně pro živnostníky, navrhuji zavést paušální minimální tresty pro všechny občany. Policie nebude muset obtížně hledat skutečné viníky trestných činů. Je to složité, namáhavé a drahé. Policisté se hodně naběhají a soudci i obhájci se velmi namluví a popíší stohy papíru, než se najde a usvědčí skutečný viník.
Velké zjednodušení práce policie i soudů přinese zavedení paušálního minimálního trestu. Vinu ponesou jednoduše všichni, i když jenom trochu. Proto navrhuji, aby si každý člověk odseděl jeden měsíc žaláře nepodmíněně. Tím si odpyká přibližně polovinu průměrného trestu. Že to vypadá jako naprostý blábol a absurdní nesmysl? Ale kdež! Podobný nesmysl vláda připravuje pro parlament v rámci tzv. vládní reformy a tento rovněž „blábol“ má velkou šanci na úspěch. Podle stejné logiky vláda chce zavést paušální minimální daň pro každého živnostníka bez ohledu na to, zda podniká poctivě, či nikoliv a dokonce i bez ohledu na to, zda je pro společnost prospěšný, či nikoliv. Proč by se státní úředníci, kterých je všude plno, měli namáhat s hledáním skutečně nepoctivě podnikajících živnostníků? Proč by takové živnostníky měli dle platných zákonů postihovat? To je
0/0
21.10.2004 14:50

sisko1

je třeba se vypořádat
s voliči modrých ptáků - té sekty tunelářů, vrahů a přisluhovačů světového imperialismu! Vláda pana Grosse to s pomocí KSČM dokáže!
0/0
21.10.2004 10:48

kovanej socan

to je správný
protože ti kulaci vistudovali za dělnickí peníze a teďka bi chtěli žít z potu a krve dělníků a ostatních soudruhů. To jim ale náš uvědomělí premiér s panem Bublanem a panem Škromachem rázně zatrhne! Prostě když nejsy volyč ČSSD, nedostaneš nic - jdi sy k modrým ptákům!
0/0
21.10.2004 10:46

Dr. Taby

Důchody
Moje situace je následující: já s průměrným platem (a odvody od zaměstnavatele) a ŽL s výdělkem 2 - 3 tis. měsíčně, žena na mateřské dovolené a dvě děti 1 a 4 roky. Díky novému zákonu přijdu o velkou část přídavků - min. 6000 za rok. Tolik k podpoře mladým rodinám. Ale ty sliby jsou dobrý jen před vlobama (plošné přídavky atd.) Ale zajímal by mě jiná věc: Počítá se těch 8400 korun do základu k výpočtu důchodu? Pak by totiž zaměstnanci před důchodem bez nároku na dávky soc. podpory udělali nejlíp, kdyby si udělali živnostenské listy, v případě, že by se to týkalo každého ŽL zvlášť, bylo by to docela dobrý pro důchodce. dr. Taby
0/0
21.10.2004 10:45

noCSSD

Přídavky
i když sice naší rodině zatím žádný dopis o odejmutí přídavku nepřišel,ač manžel vlastní žl, tak tohle "rozhodnutí" mě docela nadzvihlo ze židle, neboť 1/ tím můžu brát,že stát diskriminuje mé dítě jen proto že jeho otec je živnostník a 2/ jak mohou jen tak říct vlastníte žl a tím pádem jste vydělal "milion".
ok tak já si taky řeknu do dan.přiznání - sorry státe ale letos byl fááákt špatný rok,nevydělal jsem ti na daně....
A kdo volil ČSSD, je hlupák s prominutím.
0/0
21.10.2004 9:50

PavelS

Trochu o podstatě věci
Já to nechápu. Samé nadávky a nikde ani slovo o tom JAK bylo odebrání dávek zdůvodněno. V zákoně o státní sociální podpoře je v par. 5, odst. 1 " Za příjem se pro účely stanovení rozhodného příjmu považují" a v odstavci 2 " příjmy z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti uvedené v § 7 odst. 1 a 2 zákona o daních z příjmů, a jde-li o uvedené příjmy podléhající dani z příjmů stanovené paušální částkou , předpokládaný příjem". V zákonu o dani z příjmu je jediný paragraf zabývající se daní z příjmů stanovené paušální částkou, a to paragraf 7a. A tu asi platí málokdo, protože "... ... může správce daně stanovit na žádost poplatníka podanou nejpozději do 31. ledna běžného zdaňovacího období daň paušální částkou." Nikde ani písmeno o nějakých příjmech. V paragrafu 5, odstavec 5 je opravdu věta " započítává se jako příjem z této (samostatné) činnosti do rozhodného příjmu částka ..., 
0/0
21.10.2004 0:09

PavelS

Re: Trochu o podstatě věci
To je dost blbé, že neumí upornit na omezení vstupní délky textu .... DÁLE: nejméně však částka odpovídající životnímu minimu osoby. Ale celý 5. odstavec začíná " Je-li rozhodným obdobím, za které se zjišťuje rozhodný příjem, kalendářní čtvrtletí ..." takže se přídavků vůbec netýká.Je to sice taky bota, ale jiná. Co je opravdu napsáno na rozhodnutích o nepříznání? Já jsem jej nedostal.
0/0
21.10.2004 0:20

Martin

Re: Re: Trochu o podstatě věci
Mají to tam napsané jednoduše: "Vzhledem ke změně rozhodných skutečností vám na základě zákona 117/1995 byla snížena.......".
 
0/0
21.10.2004 7:09

PavelS

Re: Re: Re: Trochu o podstatě věci
Takze je potreba se odvolat s tim ze rozhodnuti nema oporu v zakone. Ja bych to tak udelal.
0/0
21.10.2004 8:19

Veronika

Re: Re: Re: Re: Trochu o podstatě věci
Bohužel oporu má. Viz § 5 odst. 7: za příjem uvedený v odst. 1 písm. a) bodu 2 se považuje pro účely tohoto zákona měsíčně nejméně částka odpovídající 50 % prům. měs.mzdy v nár. hosp. za kalend. rok, a) za který se zjišťuje rozhodný příjem, je-li rozhodným obdobím kalendářní rok.
0/0
21.10.2004 12:33

v

Re: Re: Re: Re: Re: Trochu o podstatě věci
Je to možné,že má oporu v zákoně. Ale zákon měl rozlišit podnikání jako takové a přivýdělek na živnostenský list při hlavním zaměstnání. Chce to novelu zákona se zpětnou platností k 1.7.2004 a hlavně postih toho machra,který to nedomyslel jako spoustu jiných zákonů v našem státě.Řekl někdo konkrétní osobu,která toto zavinila.A ten půměrný měsíční plat v národním hospodářství to je taky výsměch normálním zaměstnancům ve firmách.Ví vůbec vláda jaké jsou prů,ěrné platy v některých firmách,třeba i s mezinárodní účastí? Pokud já vím,tak spousta lidí maká za 10 hrubého a jsou rádi,že vůbec mají práci.A když jsou po práci poctivě makat na ŽL a platí daně,tak je stát potrestá tím ,že jim vezme přávaek na dítě.
0/0
2.11.2004 12:10

Ně těrpě CSSD

socani dacani
CSSD krade penize i těm,kteří ho mají pozastavený.
0/0
20.10.2004 23:16

bee

Re: socani dacani
Jak to myslíš že berou i za pozastavené ŽL? Jeden mám pozastavený již 10 let a nerad bych na to doplatil.
0/0
21.10.2004 14:05

Skeptik

To není všechno,
od 1.1.2005 dojde k umělému zvýšení průměrné mzdy (růst platů ve státní sféře) a tím i ke zvýšení fiktivního příjmu vlastníka ŽL někam k částce 10.000,- Kč. Z toho se počítá opět výrazně vyšší sociální, zdravotní a minimální daň.
Nemám v úmyslu si někde půjčovat na financování socialistických experimentů, zejména proto, že na rozdíl od ČSSD si svoje dluhy musím platit sám, a jdu na pracák.
Čert vezmi všechny, co to "myslí upřímně".
Příjený den přeje
Skeptik unavený.
0/0
20.10.2004 21:04

Josef

zpetna platnost zakona
On ten zakon o socialni pomoci v podstate porusuje jedno ze zakladnich pravidel prava - v podstate zavadi zpetnou platnost. Zakon byl totiz v poslanecke snemovne schvalen v zari roku 2003, v senatu pozdeji a prezidentem jeste pozdeji. A pritom vliv na pridavky od tohoto rijna maji vliv prijmy za rok 2003. Takze prinejmensim 9 mesicu jsem nemohl ovlivnit, neb jsem nevedel, co se na me chysta.
Dalsi vec, ktera me na tomto a na minimalni dani stve je to, ze zakon APRIORI rika VSICHNI ZIVNOSTNICI JSOU ZLODEJI, protoze maji mensi prijem nez je polovina prumerne mzdy. Podle me totiz tento zakon supluje cinnost financniho uradu, ktery ma pozadovat po kazdem zivnostnikovi PROZAZANI, ze dany vydaj byl NUTNY u dosazeni prijmu.
0/0
20.10.2004 10:09

vaše - naše vláda

To se nám to daří!
Musíme se pochválit, protože likvidace živnostníků vesele pokračuje. Jako po r.1948. Snem každého správného soudruha je přece armáda dělníků v montérkách, pochodujících v šiku do obrovských dýmajících továren. Veškeré projevy samostatné činnosti budou potlačeny. Vše budeme řídit MY, jen MY, protože všichni jste hloupí, nic neumíte a jen MY víme co je pro vás, vy lůzo člověčí nejlepší! Komu se to nelíbí toho zdaníme ne 2x, ale 3x, 4x, 5x, nebo třeba 100x a bude platit daně na rok dopředu ( jako švec v Pyšné Princezně ), až konečně pochopíte, že teď tady vládneme MY!!! MY jsme Borgové, odpor je marný budete asimilováni.......
0/0
20.10.2004 0:29

erben2

Re: To se nám to daří!
Bohužel máš pravdu
0/0
20.10.2004 11:07

Veronika

Re: To se nám to daří!
Vazeny! Mluvite mi z duse. Presne takhle to uz dlouho citim a je mi z toho zle, protoze se my mali zivnostnici nemuzeme branit. Je dobre se zminit o kolektivni vine (vsichni zivnostinici podvadeli a platili nebo neplatili dane) a take neco o porusovaní lidskych prav(muze stat narizovat jaky vydelek musime napsat do DP a urcovat nam tak dan? Ma tohle nekde v jinem state obdobu?
0/0
21.10.2004 12:28

Joachim

ještě adresa
0/0
19.10.2004 23:45

Joachim

petice
Je tu někdo právnického vzdělání a ví co vše je potřeba na sepsání petice pro vyhlášení mimořádných voleb ?
Je to v tuto chvíli nejlepší řešení
0/0
19.10.2004 23:40

Prubojny_kapitalista

Tak tak
Pamatuji si z minulých voleb do PS procentní podíl živnostníků, kteří dali socanům svůj hlas. Bylo to okolo 20%. Takže pětina dnešních ztěžovatelů si může nafackovat, že byli tak tupí. ODS před socialistickou vládou varovala.  Vy ostatní jděte ven a nakopejte "zadní tváře" každému druhému, kterého potkáte, to je volič ČSSD+KDU+US. Pak taky skopejte debílky, co nešli volit. Nastaly těžké časy, paradoxně pro tu část střední třídy, která věřila socialistickým kecům Špidly, Škromacha a dalších hňupů.  Osobně je mi to fuk, neb výdělky z autorských práv si stát nehlídá tak jako ty vaše obyčejné, fakany nemám a již před 2 lety jsem byl natolik chytrý, že jsem zrušil živnostenský list.  Takže mi všichni můžete vylízat..hádejte co?  Patří vám to, lůza blbá.
0/0
19.10.2004 22:34

Vasil

!! nezapomenout !!
a už ty h*jzly nevolit !!!
0/0
19.10.2004 20:53

Bariq

Končím !!!
Dneska nám taky přišlo rozhodnutí o odejmutí přídavků na obě děti. Jsem zaměstnaný a vydělávám cca 15.000,- Manželka je bez práce od 5/2003 a tak si ke svému platu přivydělám 3 - 5.000,- měsíčně na ŽL. Jelikož pro sociální dávky se příjmy počítají za rok 2003, kdy manželka ještě pracovala, vyšlo jim soudruhům, že na přídavky nemám nárok. Paradox je ten, že rodina zaměstnanců s měsíčním příjmem 20.000,- na sociální dávky dosáhne. Takže bude pro nás lepší když pozastavím živnost a budu dělat na černo. Tím se dostanu do pozice obyčejného zaměstnance a dosáhnu na sociální dávky. Asi takto to Škromach chce.
0/0
19.10.2004 16:18

svobodny clovek

paskvil
Pokud clovek ma POUZE zivnostensky  list je spravne, ze je mu stanoven nejaky minimalni fiktivni prijem ze ktere musi platit dane a pojisteni.
Ale je NESMYSL aby clovek neco platit, kdyz si pouze PRIVYDELAVA pri zamestnani nebo pri materske.
0/0
19.10.2004 16:05

Roman

Re: paskvil
Na zjištění příjmu je daňové přiznání. Pokud ne, pak daňové přiznání je bezcený cár papíru a nemá smysl je ani podávat.
0/0
19.10.2004 16:59

Volič.

Re: paskvil
Co je na tom správnýho?ˇTen člověk si platí zdravotní i sociální pojištění, a to povině i ve ztrátě. Je-li v mínusu tím, že investoval, proč by měl platit nějaký daně z příjmu? To jakože když se zadlužuje stát, tak aby nebyl sám? Ten člověk jednou tu investici splatí a pak bude platit o to vyšší daně, neměl by mu potom z těch daní stát odečíst ty daně, který zaplatil ve ztrátě? To by bylo logický, ne? Pak by se tomu teprve dalo říkat daň z příjmu.
Jsme v s takhle socialistickym opatřenim asi jediný na světě!
 
 
0/0
19.10.2004 19:21

Škromach

tak je to spravne, tak to ma byt
ti kulaci nam neplatili miliony, tak je rozkulačime, protože tak je to spravne. Pořadek musi byt. Dovolte mi odejit...
0/0
19.10.2004 15:56

opportunity

Výklad zákona
"Vlastnictví živnostenského listu znamená automaticky ze zákona měsíční výdělek přes osm tisíc korun, a tím i omezení dávek."  hm, to jsem zvědavá, kdo mi podle zákona těch osm tisíc automaticky dá, Škromach asi né
0/0
19.10.2004 15:06

sluke1

doprde......
Jak dlouho ještě ???? Jak dlouho nám to tu bude předvádět tahle dementní banda socanů??? Vždyť co vymyslí a uvedou v praxi, to stojí za vyliž pr..l :o(((((
0/0
19.10.2004 14:34

Červeňák Ištván

Dhylyny
Co se smejes dhylyno.
 
(iDnes je taky dhylyna, pac si ji nelibi slovo dhylyna bez h)
0/0
19.10.2004 14:11

v

neni to blbost ?
není to blbost?při placení daně z příjmu se přece příjem ze zaměstnání a z vedlejšího živnostenského podnikání sčítá na hrubý příjem a z toho se platí daň z příjmu a po zaplacení daně vzniká příjem čistý,který by se měl uvádět do tiskopisů na žádosti ? ! ?  
0/0
19.10.2004 13:56

Červeňák Ištván

to dóbre, bo budě viac
peňaží pre romákov, gadžo ať robí a mi romaci pudeme na socyjálku a dobre budě. neiděme do tej anglyje, zustaněme tu a pridu i brati zo slovenska a ukrajyny. ale chceme viac peňaží, bo inak je to rasýzmus.
0/0
19.10.2004 12:48

walkie

Re: to dóbre, bo budě viac
:o)))))))))))
0/0
19.10.2004 13:25

sisko1

vláda činí správně
když neumožňuje tunelářům a podporovatelům modrých ptáků, aby parazitovali na potu a krvi obyčejných lidí! Všichni slušní lidí v této zemi podporují osvícenou vládu pana premiéra Grosse a dokážou to také v nadcházejících volbách, kdy drtivě porazí sektu modrých ptáků, která zmizí na smetišti dějin a kriminálech!
0/0
19.10.2004 12:37

občan

Re: vláda činí správně
raději zmiz v propadlišti ty zasranej komouši..
0/0
19.10.2004 14:10

Bariq

Re: vláda činí správně
Ty jsi ale pěknej DEBIL
0/0
19.10.2004 20:03

Jája

Re: vláda činí správně
di se bodnout, ty jeden deb..., kterej nevi kdo je v tyhle zemi u kormidla
0/0
19.10.2004 22:21

Jája

Re: vláda činí správně
uchyle jeden komunistickej, bolseviku zapraskanej!
0/0
19.10.2004 22:23Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.