Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Za piráty mají pykat celé země

Hudební vydavatelé chtějí zostřit boj proti pirátům. Velké nahrávací společnosti se snaží přesvědčit dvě nejsilnější světové ekonomiky, USA a Evropskou unii, aby přiměly ostatní země k přijetí účinnějších opatření v boji proti ilegálnímu kopírování hudebních nosičů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

velkorypal

spočítali jste si to?
když jsem se zamyslel nad článkem, tak jsem došel k jednoznačnému zjištění, aby někdo nelegálně kopíroval a prodával, tak se mu to musí vyplácet, jinými slovy musí mít dost velké tržby aby pokryl náklady na výrobu, distribuci, svůj zisk, zisk distribuční šítě a rizika spojené s prodejem (odhalení, úplatky, atd), takže má podobné náklady jako legální ditribuční sítě (ty platí autorské práva umělcům) ale přitom je rozdíl mezi prodejní cenou legálních a nelegálních kopií! a to dost velký, legální jsou o 11 dolárů dražší! a to je dost velký rozdíl! jakto že se nelegální kopit vyplatí prodávat v průměru za 4,09 dolarů ale ty legální za 15,23???? hned si odpovím, stačí se podívat na výsledovky distribučních firem. Ať se nediví že na jedno legálně koupené cd připadá armáda nelegálních!
0/0
29.11.2004 10:30

potlepa

Autorský zákoník
§ 30
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu; to neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze nebo rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou. (2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo a) pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla; rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného musí být jako taková zřetelně označena,
§ 43 (4) Rozmnoženina zhotovená pro osobní potřebu nesmí být použita k jinému účelu.
0/0
26.11.2004 12:14

Adyn

Hudba
Hudba patri lidem a hudebnikum a ne tisicum lidi v producenskych firmach. Kopirovani hudby je spravne....ten kdo chce vydelavat miliony at hudbu nedela, ona pak stoji vetsinou stejne za h.vno Jsem 100% za volne sireni hudby...... uz jim tece do bot ... to je videt jak jsou nervozni .... je to videt i na ruznych novych aktivitach jako je superstar, ktere maji prinest prachy, ale doufam ze jim to nebude nic platne a skonci v propadlisti dejin..... 
0/0
26.11.2004 11:42

AK-47

Re: Hudba
naprosty souhlas
0/0
26.11.2004 11:49

Leeena

Re: Hudba
Jsem pro zrušení CD. Koncerty budou hýbat světem, internet přestane škodit a lidi přestanou tloustnout a nebudou mít jinou možnost, než vyrážet za zážitky na koncerty. Hity nebudou vznikat přes noc, ale o to to bude dobrodružnější!
0/0
26.11.2004 11:57

Martas

Re: Hudba
Kopírování hudby není správné. Kdo chce dělat hudbu, má jen malou šanci se prosadit, i když vydělávat miliony nepotřebuje... vydání CD stojí fůru peněz a nikdo do talentu neinvestuje, když ví, že se mu náklady nevrátí. Každý vydavatel musí počítat s tím, že drtivá většina lidí si CD nekoupí, ale vypálí. Pokud i přesto nějaký talent tyhle bariéry prorazí, je to téměř zázrak, musí mít totální nadšení nebo vlastní prachy... Takže chlapci a děvčata, tvrdím, že kopírováním se sami ošizujeme o dobrou hudbu!!!
0/0
26.11.2004 12:30

František

Re: Re: Hudba
Dovolím si nesouhlasit. Resp. souhlasím s tím, že kopírování hudby není správné. Ale také si myslím že když někdo dělá dobrou hudbu (nemyslím kvalitou nahrávky), nemusí nutně žebrat u nahrávací společnosti a roztočit obrovský kolotoč reklam, kde se utopí většina nákladů na vydání celé desky. Nakonec z příjmů za prodej se nejprve musí zaplatit tučné odměny všem manažerům, dále pak reklama a pak se vhodí almužna autorovi. Za takového stavu kvete nelegální kopírování. Hudebníci se vydali stejnou cestou jako např. fotbal, hokej, či jiný profi sport. S tím rozdílem, že nohy a hlavu Karla Poborského nebo Jaromíra Jágra si prostě doma nikdo nevypálí!!!
0/0
26.11.2004 13:11

Martas

Re: Re: Re: Hudba
Když děláš dobrou hudbu a nevyžebráš si vydání cédéčka u nahrávací společnosti, ví o tobě jen pár lidí, co tě slyšeli na koncertě. Můžeš si našetřit nějaký prachy, zaplatit studio, pořídit si nahrávku a pověsit ji na net, ale na tvojí adresu stejně klikne jen ten, kdo byl na koncertě nebo o tobě slyšel od kámošů. Spousta lidí se o tobě nikdy nedozví a ty se hudbě nemůžeš naplno věnovat... Přiznávám, že si taky vypaluju, ale mám z toho blbej pocit...připravujeme takhle naše oblíbený autory o peníze a o příležitosti...obávám se, že je tady spousta skvělý hudby, která se ke mně nikdy nedostane. P.S.: Františku, já nevím, jaký jsou podíly manažerů a reklamy...nevím, jestli máš nějaký podložený informace...nicméně musíme si uvědomit, že na současnym stavu mají velkej podíl viny ti kdo kopírují..tj. my (téměř) všichni
0/0
26.11.2004 14:03

velkorypal

Re: Hudba
pravda, pravda, pravda!!!! ave internet! ave MP3!
0/0
29.11.2004 10:31

Tom

Snizeni poctu prodanych CD
To by me zajimalo kde je nejaky dukaz, ze ono snizeni prodeje maji na svedomi pirati. Neni to treba tim, ze klesa pcoet vydavanych interpretu a tim apdem i rozmanitost hudebni sceny? Neni to nahodou tim, ze obecne jsou, diky svym radoby antipiratskym krokum}viz. zavirani studentu na US vysokych skolach, vymahani poplatku za radia z duchodcu, zvysovani polatku za hudebni produkci v restauracich, vymahani poplatku za detske besidky apod.), tyto spolecnosti mezi lidmi v nemilosti? Dokonce i nekteri politici si stezi na az mafianske metodz techto takzvanych ochrancu autorskych rpav a na vynucovani ymen legislativy. Ruku v ruce s tim, ze v kazdem CD platite nehroazne sumy an soudni spory a nesmyslne kampane. Nkede byly sepsany anklady na boj proti piratum a vychazelo to na asi 80 az 100kc na kazde prodane CD. Mozna to je ten duvod proc i lide s vyspelych zemi, kteri na CD maji, si hudbu radeji stahuji.
0/0
26.11.2004 10:57

kestrik

Re: Snizeni poctu prodanych CD
Koukam, po tobe neco cist, to je lahudka.  Nechapu, jak je mozne, ze jsi se naucil zachazet s pocitacem.
0/0
26.11.2004 11:08

Leeena

Re: Snizeni poctu prodanych CD
Jak tak přemýšlím. Ochránci autorských práv mají své výhody i pro uživatele. Sdružují autory a uživatelé získají souhlas k užití děl snadněji. Jak jinak by se to mělo dělat?  Hledat každého autora zvlášť? Pro autory by to bylo lepší, mohli by si podmínky vyjednávat sami, ale pro uživatele? Souhlas od autorů by byl asi nedostupný. Jak by jsi jako vysílatel aj. chtěl všechny ty autory sehnat? Autoři byli společností donucenui sdružovat se, aby společnost mohla užívat snadněji jejich díla....
0/0
26.11.2004 11:11

Holes

Re: Snizeni poctu prodanych CD
Přesně tak! Z principu nekupuju cd v obchodě. Ovšem článek o nás, drobných legálních paličích, nehovoří. Píše se tam o mafiích, které pálí v milionech kopií a živí se tím. Píše se tam taky o státech, kde jsou legální kamenné obchody, kde vesele prodávají piráty. Tudle jsem šel po Burgasu, minule po Bangkoku, a všude se dají koupit v obchodě horký novinky za cca 100,- Kč. Proto nechápu, když OSA napadá (a posílá k soudu) nás, kteří, opakuji legálně, vytváříme kopie pro svou vlastní potřebu.  
0/0
26.11.2004 11:16

Leeena

Re: Re: Snizeni poctu prodanych CD
Nabízet na internetu veškerou svou CD a DVD sbírku, ale nesmíš, ani ze solidarity či proto, aby někdo zpřístupnil něco zase tobě... můžeš si jen stáhnout a jít. Pokud to všichni dodržujou, kde se to tam bere?Od těch, kteří porušujou zákon, s tím, že je pravděpodobné, že nebudou odhaleni. Na tom by se přece nikdo podílet neměl.
0/0
26.11.2004 11:45

Holes

Re: Re: Re: Snizeni poctu prodanych CD
Všichni to asi nedodržujou. Já ale například internet ke stahování nebo k nabízení hudby nepoužívám, páč 128 nebo 160 kbps mě neuspokojuje. Chodím do knihovny nebo do půjčovny - a netvrďte mně, že tyto nosiče nemůžu pálit. Knihovna odvádí část peněz z půjčovného (30,- Kč za cd) někam dál - zajímalo by mně kam. Podle mě z toho umělec neuvidí ani vorla. Asi to spapá OSA, kde se prachy nenávratně ztratí.
0/0
26.11.2004 12:50

Leeena

Re: Re: Re: Re: Snizeni poctu prodanych CD
Knihovny mohou CD půjčovat jen se souhlasem autora aj.. Jsou to uživatelé jako každý jiný. Takže jestli někoho zajímá komu platí, je dobré se knihovny přímo zeptat, protože knihovna při půjčování cd aj. (kromě vydaných literárních děl) je povinna platit autorům aj. OSA a další uzavřeli-li s knihovnou smlouvu, prachy určitě rozúčtovávájí svým autorům. Je lepší zjišťovat než šířit o někom neověřené nepravdy. To si myslím já. Snad knihovny platí .... a konzumenti můžou být bez starostí.
0/0
26.11.2004 13:35

xxx

:o)
pirateni zdar :o)
0/0
26.11.2004 10:40

Jarda

Zástavit kopírování ? :o)
Pokud si někdo myslí, že dokáže udělat ochranu proti kopírování hrozně se mýlí ! Pokud si třeba CD můžu přehrát tak si ho vždy mužu i nahrát. A dneska při použití kvalitního kabelu si to mužu zaznamenat třeba přes zvukovku do PC a pak to nahrát na CD. Stráty jsou minimální a uchem skoro nerozeznatelné a pak už se to jen smaží ! To je můj názor.
0/0
26.11.2004 10:25

kestrik

Re: Zástavit kopírování ? :o)
Cesky jazyk te asi nikdo nenaucil, vid ?   Ale krast evidentne umis.....
0/0
26.11.2004 11:06

Mike

Trochu počtů
Velmi zajímavé. Cituji:
Pirátská aritmetika • ve světě se každoročně prodá 1,1 miliardy pirátských CD • hodnota ilegálně zkopírovaných nahrávek dosahuje 4,5 miliardy dolarů
Z toho mi vyplývá, že hodnota ilegálního CD je cca. 4USD. Když uvážím, že se v drtivé většině případů jedná o ty lukrativnější tituly, jak je možné, že na pultě stojí 500,- Kč místo té cirka stovky? Netuším, kde zpráva vzala hodnotu 4.5 mld USD, ale pamatuji se, jak cca. před rokem začaly zátahy na vietnamce v tržnicích. Tehdy v TV (už nevím kdo) uvedl počet zabavených triček a kalhot a jejich cenu. Vyvalil jsem oči, protože cena jednoho ks oblečení vycházela asi na 1000 Kč. Od té doby už těm finančním blábolům nevěřím. On si to každý vyčíslí, jak potřebuje.
0/0
26.11.2004 10:17

Recnik

he
Vzdyt mame demokracii, ne? Tak si zvolime nove vlady!:)
0/0
26.11.2004 10:00

jana

nesouhlasim
Nemyslim si, ze by meli byt zpevaci chudaci tim ze se kopiruji jejich CD.Staci se podivat na MTV kde nejaky americky raper o kterem jsem v zivote neslysela ukazuje svuj bejvak a garaz.Neni prece normalni aby po roce zpivani byl  z neho multimilionar.Podle me by mel dostat nekolik milionu za vydani a tim by to melo koncit.Pak by se nestalo to ,ze Elvis 30 nebo kolik let po smrti vydelava jeste porad par desitek milionu rocne jak jsem nekde cetla.A proto pri vypalovani pisnicek nemam zadny spatny pocit ze bych z nekoho delala chudaka.A jeste jejich trik na smisene CD daji 3 nebo 4 hity a zbytek je stary srot.
0/0
26.11.2004 9:58

MSG

IFPI
IFPI - International Federation of Pornographic Industry
0/0
26.11.2004 9:31

Jan Tleskac

F.O.
Tak zacinam mit pocit , ze v pristich volbach budu kandidovat "STRANA FONOGRAFICKEHO PRUMYSLU" :-)))) Slozeni pristi vlady bych videl na OSA, Dilia a IFPI :-))))))))))))))
0/0
26.11.2004 9:17

Dashan

Nesrat se s nima
.... a pálit pálit a pálit !!!
0/0
26.11.2004 9:09

Recnik

Re: Nesrat se s nima
Přesně! Hlasuji pro rozšíření Internetu do každé domácnosti. Pak předstihneme i rudou Čínu!
0/0
26.11.2004 10:39

Kozomil Jedlička

CD kupuji vyjímečně
A když nějaké koupím tak pouze plnohodnotné CD. Nehodlám platit placky, které nejdou přehrát v PC a jsou zbastlené klony Cactusu. Naposledy se mně to stalo s Cocotte Minute, Horkýže Slíže a Misha, mají holt smůlu, peníze utratím jinak! Existuje DC++ :)))))))
0/0
26.11.2004 8:53

F-man_D

A co interpreti
Je zajímavé, že se  o piráty zajímají pouze nahrávací společnosti, které na CD vydělávají. Samotní autoři a in terpreti totiž mají z jednoho prodaného CD okolo 20 Kč. Takže v klidu palte a tu 20ti kačku pošlete zpěvákovi složenkou.
0/0
26.11.2004 8:41

Biba

Nadnárodní korporace
Koukám, že už je to tady!!!!! Nadnárodní společnosti si myslí, že jsou tak silné, že můžou diktovat vnitřní politiku nejenom jednotlivým státům,ale i celým sdružením států (USA, EU). Jejich politita je zastaralá, ale jim tento stav prostě vyhovuje. Prostě jsou na to zvyklí a chtěji vnutit svůj pohled na trh všem ostatním! Dokud budou ceny nových CD okolo600,-Kč NIKDY si je lidé nebudou tolik kupovat, jako kdyby jsme věděli, že ty peníze za CD jdou opravdu zpěvákovi a ne pupkáči, který celý den sedí za stolem a snaží se vnutit svůj divnej vkus všem ostatním!!! Vždyt interpreti z prodaného CD dostanou jen necelých 25% a co ten zbytek???? Asi ho maji ti pupkáči.....
0/0
26.11.2004 8:34

V2kt0r

Re: Nadnárodní korporace
Chtel jsem reagovat nejak podobne. Navic mi ale prijde zvracene, kdyz cesky zastupce gramofirmy prohlasuje neco o tom, ze to tu nesmi prodavat levneji, nebot, protoze a cenove dno - pritom jsou v CR CD drazsi nez treba v Nemecku. Pro srovnani napriklad www.amazon.de ci www.wom.de
0/0
26.11.2004 8:50

KeoghHarry

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...spíš by měli zatlačit na ty pijavice(nahrávací studia,vydavatelé), aby se nepřiživovali na cizím...potom by možná nevydávali takové srač*y jako u nás...vždyť náklady na výrobu jednoho cd nemůžou být vyšší než 20,- Kč!!!!...
0/0
26.11.2004 8:14

rsv

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jenže ono to není jenom o vylysování placky. Kapela ztráví nějaký čas ve studiu, který je pěkně mastný a taky ty písničky musí někdo vymyslet (nemuvlím o těch srač*kách našeho popu, který jsou stejně většinou ukradený z venku). Ale je to svinstvo, kámoš hraje v kapele, vydali dvě desky, které jim financovala vydavatelská společnost. Když mě řekl kolik má on osobně z jednoho prodanýho CD, sedl jesem na zadek. Rovné 2Kč!!!! Jsou to pijavice, který vysajou jak kapelu, tak lidi, co ty CD kupujou.
0/0
26.11.2004 8:23

Hary

Treba takovy hl2!!!!!!!!
Soucasna herni pecka half Life2 se prodava hlavne pres internet, vyvojarska firma ani nebyla moc nadsena ze se ma prodavat i jjako CD a DVD verze. Protoze z jednoho prodaneho kusu pres internet maji vyvojari 30dolaru z kusu, zatimco pri prodeji jako cd a DVD maji vyvojari sest dolaru z kusu takze tady je patrne kdo jsou tady ti nejvetsi pirati
0/0
26.11.2004 9:18

Ape

Kolektivní vina
A sakra, kde pak se to vyučili ! ! 
Každopadně ,Heil kammeraden.
0/0
26.11.2004 7:51

xaeris

Strašidlo civilizace
Všechno v hudbě bylo už dávno vymyšleno.Módní návrháři také nevybírají od ostatních palmáre za to, že sako má tři knoflíky.Ve své podstatě jde o důkaz o čemsi shnilém v systému současné civilizace, kdy skupina těch mazanějších chce dosáhnout, aby jí ti ostatní permanentně platili, a je v podstatě jedno, za co. Já osobně vidím řešení pouze v kasírování za živé koncerty, a také k tomu snad vývoj spěje.A na nějaká "paušální autorská práva" také tahle civilizace může jenom doplatit............... 
0/0
26.11.2004 7:51

pametnik

O zemi kde zitra jiz znamena predevcirem
Jo se vsema mediama je to stejny. Kdyz se driv prodavali desky na burzach a policajti to rozhaneli 1xmesicne tak se taky porizovali nelegalni kopie na pasky a pak se deska prodala, aby se mohla koupit nova. Kdyby se to nedelo, tak kdyz sem prijela nejaka napr. metalova kapala, tak by ji nikdo neznal, protoze zapadni radia byly plny diskokotekovejch sracek. Myslim ze se doba moc nezmenila. Kdyz nebudou lidi vypalovat nebudou tolik kupovat, nebudou chodit na koncerty a proste se bude vice pujcovat a ty spolecnosti budou zase nadavat. Myslim, ze je nutne specifikovat kdo se obohacuje a kdo poridi kopii skutecne proto, ze je fanousek ale proste treba tolik penez nema. Druha strana mince je cena CD. Uz stare pravidlo bohuzel rika, nac prodavat levne velke mnozstvi kdyz mensi mnozstvi za vyssi cenu prinese stejny efekt. Je bohuzel smula, ze jsme se narodily v zemi kde 90% obyvatelstva na to proste nema a hned tak mit nebude.
 
0/0
26.11.2004 7:49

Athal

cd?
CD? To jeste nekdo pouziva?
0/0
26.11.2004 7:22

rsv

Re: cd?
0/0
26.11.2004 8:07

rte

Original vs. Kopie
Rad bych si kupoval originalni CD a taky to obcas delam, ale aby si dnes nekdo koupil original musi byt bud zaryta fanda ci neinformovany obcan, ktery nevi, ze kopii pro vlastni potrebu stejne zadny zakon(uz vubec ne autorsky) neporusuje. Neco jineho je kopirovat a mit z toho byznys...
0/0
26.11.2004 7:16

k

Re: Original vs. Kopie
 
nevis ci ses.je tim mysleno kdyz si koupis original tak si z toho svyho originalu muzes udelat jednu kopii kterou muzes pouzivat zase jenom ty a muzes si ji vozit treba v aute ale ne ze si od nekoho vypalis kopii pro svoji potrebu
0/0
26.11.2004 7:24

Bauglir

Re: Re: Original vs. Kopie
Mylis se Ty, autorsku zakona povoluje vytvareni libovolneho poctu libovolne dostupnych kopii. Klasika jsou p2p site, ja si mohu naprosto legalne hudbu stahnout, ale nesmim ji poskytovat. To, o cem hovoris Ty se tyka software, databazi, atp., kde nelze legalne poridit kopii bez toho, abych si produkt koupil, ale toto je pouze vyjimka z vyse uvedeneho.
0/0
26.11.2004 7:35

Unyax

Re: Re: Re: Original vs. Kopie
Jo, na disku to mít můžeš, ale používat bys to bez licence neměl..
0/0
26.11.2004 7:40

host

Re: Re: Re: Original vs. Kopie
Asi jsem nechapavy, ale jak si muzete stahnout neco legalne? Ten, od nehoz si to stahuje to prece v te chvili poskytuje a to je nelegalni, nebo ne?
0/0
26.11.2004 8:09

Luk

Re: Re: Re: Re: Original vs. Kopie
No u hudby to tak je. Pokud něco stahuješ z netu, děláš si kopii za své vlastní prostředky, tudíž legálně. Problém je poskytovat hudbu někomu dalšímu, s tím je problém.
0/0
26.11.2004 9:08

rte

Re: Re: Original vs. Kopie
myslim si, ze jsem informovan celkem dobre - ale pokud vis o nejakem judikatu(rozhodnuti soudu v teto veci) pak bych se s nim rad seznamil. Zakon jsem cetl a nasel jen zminku o tom, ze nesmim kopirovat software, databaze... ostatni rozmnozeniny jsou povoleny.(Autorsky zakon - Volna uziti §30)
0/0
26.11.2004 8:01

Jan Kotek

Re: Re: Original vs. Kopie
A dalsi obet, ktere OSA, IFPI, RIAA a dalsi mafie vymyly mozek. Kopirovani pro svou osobni potrebu je vzdy bylo lehalni a nema zadnou souvislost s tim, zda ten, kdo dilo nabizi ke zkopirovani jedna v souladu se zakony. Minimalne uz proto, ze v nekterych zemich je i to legalni a pres Internet to muzu stahnout primo odtud. Vice viz Nelegální stahování z P2P sítí? Tak horké to zase není! - http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=3779 .
0/0
26.11.2004 8:47

Leeena

Re: Re: Re: Original vs. Kopie
Jediným problémem v naší společnosti je, že ačkoliv si všichni zvykli uznávat do jisté míry vlastnické právo k hmotné věci, není tomu již tak ve vztahu autorského práva k věci nehmotné. A ani s tím vlastnictvím k věci hmotné to není tak slavné .... kolik z Vás by neukradlo peněženku ztracenou v praku, kolik z vás by ji vrátilo na obecním úřadě či policii původnímu vlastníkovi!!!?????Není-li něco v České republice pod zámkem, není to chráněno vůbec. Závěr si můžou všichni udělat sami.
0/0
26.11.2004 9:24

Tic-Tac

Re: Re: Re: Re: Original vs. Kopie
Ještě před chvilkou jsem žil v dojmu, že pokud seberu v parku ztracenou peněženku, tak jsem nálezce a nikoliv zloděj.
0/0
26.11.2004 10:19

Leeena

Re: Re: Re: Re: Re: Original vs. Kopie
A pokud najdeš na ulici omylem odemknutý kolo, tak jseš taky nálezce, pokud si ho necháš a neodevzdáš ho na policii?
0/0
26.11.2004 10:45

Leeena

Re: Re: Re: Re: Re: Original vs. Kopie
Ještě ho můžeš nechat tam, kde je, pokud není tvoje, he?Jinak jsi zloděj.To jsi nevěděl?Já jako vlastník si věc můžu nechat, kde chci a nikdo na ni bez mojeho souhlasu nemá šahat. Tak je to i autorskými právy k dílu ... podobný ne.
0/0
26.11.2004 10:49Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.