Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Regulace zvyšuje tržní nájmy

Pokud by vláda uvolnila nájmy, dvě úrovně současných činží - tržní a regulované - by se daly do pohybu o tisícikoruny měsíčně. Vědci v Sociologickém ústavu vypočítali, jakou cenu za bydlení by Češi platili, pokud by ze dne na den zmizely smlouvy s regulovanými nájmy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kriss23

nevim si rady

;-( ahoj mám problém..jsem matka samoživitelka s 19 měsíční holčičkou.bydlíme s rodičema ale chtěla bych bydlet sama s Janičkou.jen že moje mateřská je jen 7600kč nic víc nedostáváme a právě jsem slyšela že se matkám samoživitelkám dostává něco jako příspěvek na bydlení může mi někdo poradit jak to všechno vlastně je ? :( já fakt nevim :( tak mi prosím napište děkuju moooc kriss23@seznam.cz

0/0
15.1.2008 17:52

Gaston

Re: nevim si rady

Nemám nic proti příspěvkům potřebným lidem. Ale přecejen se musím zeptat, proč vám nepřispívá otec dítěte?

0/0
16.1.2008 11:13

Majka

Přečtěte si o "výhodách"

Přečtěte si diskusi http://fincentrum.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A061102_024253_fi_osobni_jjj k článku "Kolik výhod vám nabídne družstevní byt?" a uvidíte co se děje. Též co si ti "šťastnější" než vy dělají dnes mezi sebou v "privatizovaných" bytech.  Tohle nikomu nepřeju. Važte si regulovaného nájemného, přestože s ním taky nesouhlasím. Byty a domy by měly být jen soukromé. Pak by soudruzi nemohli takto pro sebe spekulovat jak zde píšete, a kdo z majitelů by chtěl okrádat, prostě by k němu nikdo na byt nešel a on by vše musel hradit sám. Pokud by to rozpočítával, brzy by mu odešel poslední nájemník. Jednoho takového hamouna máme u nás v protější ulici a i dnes má z20 bytů v domě 4 volné. Byl komunista, privatizoval, a dnes je z něj soudruh kapitalista. Proto neví, co by  chtěl za nájem, a je už drahý i pro cizince.

0/0
28.11.2006 13:41

MARGITA STEJSKALOVÁ

LICHVÁŘSKÝ ÚROK U ČSOB

CHCI VŠECHNY VAROVAT U SJEDNÁNÍ LEASINGU NA AUTO U ČSOB,NA OJETÉ AUTO,KTERÉ STÁLO 109000 A NA KTERÉ JSME DALI AKONTACI 22 000, VYPOČÍTALI MĚS SPLÁTKU 4000,PO DOBU 48 MĚS,TUDÍŽ ZA NĚJ VE FINÁLE DÁME 214000!!!JE TO SAMOZŘEJMĚ CHYBA MANŽELA,ŽE PODEPÍŠE SMLOUVU A PŘEDEM SI TO NESPOČÍTÁ,ALE V AUTOBAZERU PAPÍROVÁNÍM ATD STRÁVIL PŘES TŘI HOD A TUDÍŽ BYL UŽ OTUPĚLEJ!!PROTO CHCI VŠECHNY VAROVAT ,PŘED ÚDAJNĚ VÝHODNÝMI LEASINGY OD ČSOB,PRO MĚ JE TO PROSTĚ SPROSTÁ LICHVA!!!!!!!!!!;-€Rv

0/0
10.11.2006 7:15

Petr

Proč proboha s tím "barbudo" ztrácíte čas??
Vždyť je to jen nějaký blázen, který nedělá nic jiného, než že od rána do večera číhá na tomto serveru, okupuje téměř všechny zdejši diskuse a na každého reaguje svými nablblými, pořád stejnými, dokola se opakujícími dotazy.
 
On o žádnou diskuzi nestojí, on jen hledá uspokojení v tom, že na něj někdo reaguje a snaží se mu  jeho dotaz vysvětlit. Což je ale vždy zbytečná námaha.
0/0
4.1.2005 15:38

Majka

Re: Proč proboha s tím "barbudo" ztrácíte čas??

Petře, to není bambuda, ale estébák, který vás chce odvést od podstaty věci a ublbnout v číslech, aby se zde nevyměňovaly mezi lidmi  zkušenosti s bojem právě proti nim. Oni jsou totiž příčinou všech těchto  problémů spolu s tzv. tajnými službami, které toto kdysi naplánovaly, aby nás zbytečně zaměstnávaly a odváděly pozornost od vlastní neschopnosti řídit stát, a rabovaly i citově z našeho utrpení. Dělá jim dobře, když má někdo problémy a odreagovávají si takto svůj strach z faktu, co je za tyhle všivárny jednou pozásluze potká, až je budem v noci bít zezadu jako psy podobně jako kdysi za války Finové Rusáky, když jim chtěli zabrat Karelii. Jenom tenhle způsob boje proti komoušům a socialismu je účinný. Jiný ne. Slyšela jsem o tom od jednoho přítele historika, co občas píše na Atlas. Nejdřív jsem mu vynadala, že je blázen, když tohle říká, ale po letech vlastního trápení mu dnes dávám za pravdu.

0/0
28.11.2006 13:55

barbudo

A co takhle?
Vezmu si půjčku u banky a ve smlouvě mám splácení na 20 let a úrok 4%.
Banku získá nový majitel a přijde s nabídkou, že mi smlouvu zkrátí na 5 let a úrok zvedne na 20%, protože jinak mu to nepokryje náklady ...
... když na to nekývnu, požádá stát, aby do mé smlouvy zasáhl ...
0/0
15.12.2004 14:24

Marta

Re: A co takhle?
Nový majitel banku nekoupí pokud by to pro něj nemělo výhody, budte klidný,nehledě na to že smlouvu na 20 let máte možnost uzavřít s několika bankovními ústavy - tedy máte možnost zvolit si na trhu jakou smlouvu si vyberete - a vy at si vyberete kohokoliv, bybral jste si tržní půjčku v bance , že? Nebo je snad regulovaná?
0/0
15.12.2004 14:27

barbudo

Re: Re: A co takhle?
... nerozumím - takže může mi někdo změnit ta čísla ve smlouvě nebo ne?
0/0
15.12.2004 14:29

Marta

Re: Re: Re: A co takhle?
Rozdíl je smlouva na 20 let - dobu určitou a smlouva na dobu neurčitou. Až si za 20 let budete brát novou půjčku, samosebnou tam v tu dobu budou jiná čísla. Za 20 let vám nikdo nedá půjčku s tím že úrokové míry použije 20 let staré.
 
A vo tom to je, že?
0/0
15.12.2004 14:33

barbudo

Re: Re: Re: Re: A co takhle?
... aha, takže tuhle smlouvu mi nikdo přepsat nemůže ... hmm ... a pokud by tam místo úroku a počtu let byla pevná částka na dožití, pak mi smlouvu měnit může?
 
0/0
15.12.2004 14:35

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: A co takhle?
Opakuji, je rozdíl smlouva na dobu určitou a smlouva na dobu neurčitou.
POkud máte ve smlouvě na dožití své osoby, pak si nemůžete nakvartýrovat do bytu neteř a očekávat, že po vaší smrti přejde smlouva na ni - ale tak to nefunguje , že? Ve smlouvě je na dobu neurčitou, tak se toho zneužívá -a  to už není o dodržování smlouvy ale o vyčůranosti.
0/0
15.12.2004 14:40

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co takhle?
... ale já přece vůbec netvrdím, že nynější stav je spravedlivý ... já říkám, že nájemník je v tom nevinně ... ošetřit to měl stát a předat restituentům bez vad ...
... pokud to někdo v tomto stavu koupil, spekuloval na sliby ODS a zatím se nedočkal ... ale třeba se už dočká ...
0/0
15.12.2004 14:45

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co takhle?
Nájemník chudáček je nevinně v tom, že je nucen platit tak nízké nájemné, které ani nepokryje všechyn nutné náklady, o přimeřeném zisku ani nemluvě.
Fakt chudák, co kdyby mu stát za to utrpení přiznal nějaké sociální dávky - třeba na bydlení, at jsme styloví - a to na bydlení v tržní výši nájmu, no  a chudák regulovaný nájemník by se aspon zhojil na rozdílu toho co by měl platit a co skutečně platí.
Teda že se ten stát nestydí takhle ubohým nájemníkům ztěžovat situaci a nutit je dodržovat tak ošklivé smlouvy!
 
JO že by měl nájemník možnost po dohodě s pronajímatelem uzavřít novou smlouvu? NO ale na to přece majitel domu nepřistoupí že by si nechal plati přiměřený nájem za poskytované nájemní služb.
 
Ha ha ha, mají to ti nájemnící těžké, už je začínám chápat - díky Vám Barbudo, děkuji :-)
0/0
15.12.2004 14:53

Gaston

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co takhle?
Konečně jste také pochopila, že komunikujete s bláznem, kterému jde o jediné. O posolední slovo v kterékoliv diskusi.
0/0
15.12.2004 15:05

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co takhle?
... hledáte-li spravedlnost jako soudruzi, měla byste nastudovat jejich klasiky ...
0/0
16.12.2004 8:54

owner

Barbůdo vy TELE ! Takže po lopatě.
1) Regulovčíci žádné nájemní smlouvy nemají. To co mají je cár papíru obecně nazývaný "dekret". Ten nesplňuje náležitosti vyžadované zákonem pro smlouvu, minimálně jako výraz svobodné vůle dvou stran.
2) Nicméně i v tomto cáru papíru je zakomponováno ustanovení umožňující měnit nájemné i další podmínky užívání bytu v závislosti na změně "příslušných právních předpisů". Takže předpis se zkrátka změní- např. na dobu určitou - je to v pořádku - ovšem regulovčík je definitivně v P*DELI
 
0/0
15.12.2004 14:39

owner

Barbůdo vy TELE ! Takže po lopatě !
) Regulovčíci žádné nájemní smlouvy nemají. To co mají je cár papíru obecně nazývaný "dekret". Ten nesplňuje náležitosti vyžadované zákonem pro smlouvu, minimálně jako výraz svobodné vůle dvou stran.
2) Nicméně i v tomto cáru papíru je moudře komunisty zakomponováno ustanovení umožňující měnit nájemné i další podmínky užívání bytu v závislosti na změně "příslušných právních předpisů". Takže příslušý předpis se zkrátka změní- např. na dobu určitou - je to v pořádku - ovšem regulovčík je definitivně v P*DELI
0/0
15.12.2004 14:43

barbudo

Re: Barbůdo vy TELE ! Takže po lopatě !
... jaké jsou smluvní strany toho cáru?
0/0
15.12.2004 14:46

Hnidopich

Barbudo je génius - on nejspíš s nájmem 7,-Kč/m2 asi opravdu vyjde !!
Ta jeho paneláková králíkárna skutečně za jistých okolností může dobře existovat za 7,-Kč./m2 měsíčně. a nejspíš i za méně.Já bych dokonce i věřil, že zdejší "bytoví jezedáci" si mohou klidně dovolit tuto sumu ještě dále snížit směrem k nule.   A jak je to možné ?  Jednoduše !   Jistě všichni víme, že paneláky jsou (na rozdíl od ostaních slušných domů) dotovány státem z peněz daňových poplatníků za účelem jejich oprav, neb tyto "klícky" se již z valné části rozpadají.  Takže barbudo & jeho melody boys to vymysleli velice jednoduše. Oni platí 7,-/m2 a stát z peněz daňových polatníků doplatí zbytek. Jak jednoduché  Ostatně jako (skoro) všechny  geniální myšlenky
0/0
15.12.2004 14:09

Marta

Re: Barbudo je génius - on nejspíš s nájmem 7,-Kč/m2 asi opravdu vyjde !!
dotace z fondu na regeneraci panelových domů, např?
 
 
0/0
15.12.2004 14:11

owner

Re: Re: Barbudo je génius - on nejspíš s nájmem 7,-Kč/m2 asi opravdu vyjde !!
BINGO
0/0
15.12.2004 14:24

barbudo

Re: Barbudo je génius - on nejspíš s nájmem 7,-Kč/m2 asi opravdu vyjde !!
... ale, ale - nic se nebojte a klidně si píchejte třeba hnidy ...
... náš barák neviděl z dotací ani fň ... nikdy jsme o nic nežádali ( a ani nevím, jestli jsme mohli ) ...
0/0
15.12.2004 14:16

owner

Re: Re: Barbudo je génius - on nejspíš s nájmem 7,-Kč/m2 asi opravdu vyjde !!
 Tedy, barbůdo, tu vaši reakci po odhalení (možného) zdroje financování vašich oprav za 7,-/měs.  bych si dovolil označit jako (mirně řečeno)  řekněme velice, ale opravdu velice nejistou...
0/0
15.12.2004 14:30

barbudo

Re: Re: Re: Barbudo je génius - on nejspíš s nájmem 7,-Kč/m2 asi opravdu vyjde !!
... není to 7Kč/měs, ale 7Kč/m2 a měsíc a výpočet máte kousek níž ...
0/0
15.12.2004 14:33

Marta

Pro Barbuda
... trvalé bezdůvodné omezení práv vlastníka způsobil ten nájemník? To myslíte vážně?
  Nájemník omezuje práva vlastníku nyní - svým bezdůvodným obohacením na vlastníkům úkor. Kdyby nájemník přistoupil na zvýšení nájemní smlouvy do výše ekonomického nájemného , bylo by to v pořádku, ale ono není, nájemník chce žít v domě za např. 20 Kč za m2, přestože ekonomické nájemné činí např. 50 Kč-m2  - bezdůvodné obohacení nájemníka je evidentní, vlastník musí dotovat jeho bydlení z vlasní kapsy a to je omezení vlastnického práva jak vyšité.
0/0
15.12.2004 12:38

barbudo

Re: Pro Barbuda
... ten nájemník neměl žádný vztah k novému vlastníku ...
... dům byl prodán či předán i se smlouvou, která mohla, leč nemusela mít charakter smlouvy nájemní ...
... má-li nový vlastník připomínky, nechť kontaktuje smluvní stranu a ne člověka, který shodou okolností bydlí v jeho domě ...
... mimochodem, co je ekonomické nájemné?
0/0
15.12.2004 12:46

Marta

Re: Re: Pro Barbuda
1. nový vlastník - restituent - jen zpět získal to co mu patřilo
2. ekonomické nájemné = takové nájemné, které pokryje náklady na provoz domu
0/0
15.12.2004 12:52

barbudo

Re: Re: Re: Pro Barbuda
1. ne každý nový vlastník je restituent, ne každý původní vlastník byl odškodněn ...
.. pokud by stát chtěl, mohl restituentovi vrátit jeho majetek nezatížený nevýhodnými smlouvami ...
2. Myslíte asi údržbu, nikoli provoz ... náklady na provoz (teplo, voda, elektřina, úklid, odpadky), jsou zúčtovatelné položky, které si každý platí sám bez ohledu na nějaký degrét ...
... a pokud jde o údržbu, je to různé ... u nás třeba stačí na opravy 7Kč/m2. Vyměnili jsme střechu, stoupačky, termostatické ventily na topení a chystáme se na výtahy. Potom platbu snížíme ...
 
0/0
15.12.2004 13:03

Marta

Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
Jak dlouho jste na tu střechu šetřili? Když uvážíme že menší střecha tak cca 350 tis. Kč?
pěkná demagogie s těmi 7 Kč/m2 , to jste mě fakt pobavil, podělíte se s námi o bližší nahlédnutí do ekonomiky vašeho domu, já i ostatní se velice rádi přiučíme jak na to  - to myslím bez ironie.
0/0
15.12.2004 13:08

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
Tady jsem našla tu definici:
Ekonomickým nájemným rozumíme nájemné v takové výši, která kryje všechny průměrné náklady vlastníka a přináší mu k tomu přiměřený zisk. Například v některých zemích EU je regulace nájemného z bytů prováděna takovým způsobem, aby byla splněna uvedená podmínky krytí všech nákladů a k tomu zisk ve výši 5 %.
0/0
15.12.2004 13:14

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
Náklady tvoří: 1 -dan z nemovitosti, 2. pojištění staveb 3. průměrné roční výdaje na opravy a údržbu  , 4.    výdaje
0/0
15.12.2004 13:19

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
 4.    výdaje spojené s osvětlováním, vytápěním a úklidem
0/0
15.12.2004 13:20

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
5. náklady na správu nemovitosti (sjednávání smluv, výběr a vymáhání nájemného
0/0
15.12.2004 13:21

Marta

Re: Re: Re: Pro Barbuda
6.
0/0
15.12.2004 13:22

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
... semvámtonepsal celý, samosebou to vím, neb tomu velím a podepisuji ty faktury ...
0/0
15.12.2004 13:23

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
... aha - a už tu máme přiměřený zisk. To je ten problém. Pokud je dům investice, která má přinášet přiměřený zisk, je to úplně něco jiného, než dům, který má uspokojit potřebu bydlet ...
0/0
15.12.2004 13:19

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
Nechápu co vás pobuřuje na tom, že majitel nemovitsti by z ní měl rád přiměřený zisk ve výši 3-5%? Problém je však v tom, že nyní majitelé nejen že nemají zisk, ale ani na nájemném nevyberou tolik aby to pokrylo náklady které jsem vám před chvílí vypsala.
Kdo nechce porozumět, neporozumí.  A nevysvětlil jste mi to s těmi 7 Kč/m2 - jen tu kafráte a podklady pro zdůvodnění toho nesmyslu nemáte
0/0
15.12.2004 13:25

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
... nic mne nepobuřuje na tom, že majitel chce zisk. Jenom říkám, že je to zásadní změna proti předchozímu stavu ...
... 7 Kč/m2 75 m2/na byt x 6 bytů v patře x 10 pater x 12 měsíců = 378 000 Kč ročně ...
0/0
15.12.2004 13:33

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
Tak to máte zaplacen za rok ten bod 4, a na ty ostatní vezmete kde? (a to jen zapředpokladu, že ta střecha stála jen těch 350 tisíc-  tolik jsme platili za střechu na rodinném domě o ZP 150 m2.
 
Nehledě na to ře jste nereagoval na to že paneláky se restituentům nevraceli, naopak vracely se historické památově chráněné ruiny v centrech měst - a zkuste vyjednat s památkáři opravu střechy -. protočí se vám panenky jaké si kladou požadavky a co vás to bude stát navíc - a to jsou náklady na které to nájemné taktéž musí postačit - chcete bydlet v domě se stropy 3,5 m vysokými, pokoji o 40 m 2 pár minut od centra? No za 7 kc-m2 nemáte šanci - je mi líto, to budete muset zůstat v tom paneláku, ale stejěn máte zaplacen jen bo č. 4, co ty ostatní?
0/0
15.12.2004 13:42

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
... už to vidím - Vy v tom máte teplo! Já psal o fondu oprav - o údržbě, nikoli o provozu ...
0/0
15.12.2004 13:47

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
Majitel domu musí nejen udržovat, ale i provozovat, že ? Tak je logické že na to to nájemné musí postačit taktéž  :-)
0/0
15.12.2004 13:53

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
.. tomu úplně nerozumím. Vy máte vytápění bytů, vodu, ohřev vody, elektřinu, telefon v nájemném? Pak se omnlouvám za nedorozumění, je-li na mé straně ...
0/0
15.12.2004 14:03

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
A z účtu koho podle vás jdou náklady na otop, vodné a stočné a elektřínu? Ano pokud by si to hradili nájemnící sami, pak by se to v nájemném neprojevilo - to už je jen otázka mechaniky výpočtu, to je logické, ale ne vždy to tak funguje.
NIcméně nechápu proč amortizaci jen při dědění nájemní smlouvy, co je zas tohle za blbost? Smlouva nesmlouva, náklady na amortizaci mám i když bych v celém domě bydlela sama, že?
0/0
15.12.2004 14:10

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
.. nevím, jak je to správně, ale u nás jsou tyto položky zálohovány a vyúčtovány ...
... pokud jde o amortizaci - jde o to , k čemu má nebo měl byt sloužit. Pokud k zajištění bydlení dekretáře a jeho potomstva, pak jistě. Pokud pouze k dožití, pak netřeba šetřit na nový dům ...
0/0
15.12.2004 14:15

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
Jak to? Ale ten dům musel někdo postavi aby jste v něm musel bydlet, a to zaplatí kdo? To je to co musíte zaplatit v té amortizace přece. Ten dům nevyrost jen tak aby jste v něm mohl žít a a umřít za 7 kč/m2, ty náklady na to postavení  se musí v nájemném odrazit za celou dobu životnosti toho domu .- a k tomu slouží právě položka amortizace, víte? NO asi ne, jinak byste tak hloupě neplácal.
0/0
15.12.2004 14:20

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
... ale samosebou, že vím, co je amortizace ... leč pokud stát, jako původní vlastník, tyto náklady pokryl ("z peněz nás všech", tedy i "nájemníků"), proč je znovu vybírat a hromadit, nemá-li dům sloužit pro další generace?
0/0
15.12.2004 14:28

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
A to mě zajímá, jak stát jako původní vlastník ty náklady na amortizaci v reálu pokryl? Zase plácáte
0/0
15.12.2004 14:30

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
... no asi nějak pořizovací náklady pokryl, když na baráku nezůstal dluh ... třeba zaplatil všechny faktury ... 
0/0
15.12.2004 14:32

Marta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Barbuda
ahááá, takže vy tomu vlastně nerozumíte, protože zaplatit faktury a  zaplatit náklady na amortizaci je zatracený rozdíl, když nepochopíte k čemu amortizace slouží, těžko s vámi věcně diskutovat, je mi líto, kde nic není...
0/0
15.12.2004 14:37Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.