Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Slováci si začínají spořit na důchod

"První šance mít vyšší důchod." "Investujte do svého života!" Pozitivně laděné slogany na billboardech vybízející Slováky, aby si začali spořit na penzi, zaplavily ulice měst našich východních sousedů už dlouho před Vánocemi. Reforma penzí na Slovensku startuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Franc

Dotaz pro Vaclava Hanuse
Můžeš (Odpusť mi to tykání. Já na Internetu tykám každému. Klidně mi tykej taky.) mi Václave vysvětlit jednu věc, kterou upřímně nechápu?
 
Proč vkládáš tolik své životní energie do neplodného žbrblání na těchto internetových diskusích? Proč,místo ztrácení času fanatickým horováním pro legální olupování lidí s nadprůměrnými přímy, radši nenapneš své úsilí směrem, který zlepší tvou vlastní životní situaci? Proč se se stejným zápalem, který denně předvádíš na těchto fórech, nevrhneš třeba na studium cizích jazyků, dálkové (nebo řádné - neznám tvou životní situaci) studium nějaké VŠ (předpokládám, že maturitu máš),.... atd atd. Proč raději neprohlubuješ znalosti ve svém oboru abys patřil mezi nejlepší pracovníky? Proč prostě nevezmeš svůj osud do vlastních rukou a neděláš něco, co by ti pomohlo zlepšit tvůj finanční příjem? Proč místo toho raději zapškle horuješ pro okrádání těch pracovitějších, než jsi ty sám?
0/0
30.12.2004 20:23

barbudo

Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
... třeba ví, co dělá ...
... třeba ví, že na tom rovnostářství prodělá ...
... třeba zaměstnává plnej barák socek, za plat akorát tak na bydlení a krmení ...
... a teď jim bude muset přidat, ináč mu scípnou ... 
0/0
30.12.2004 20:27

Franc

Re: Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
No tys tady ještě chyběl.  Tebe se ptát radši nebudu, protože je mi jasné, že tvá intelektuální kapacita ti nic jeného, než zdejší žbrblot, nedovoluje.
 
Ale Hanus podle mě ještě tak ztracený případ není. Ten by se ještě na důstojné bytí dokázal vzmoct.... Jen chtít a mít na to vůli! Měl by si vzít odstrašující příklad z tebe - pokud i nadále pojede v nastoupeném kurzu, tak nakonec dopadne jako ty - jako ubohá troska, která jen nadává na všechno kolem.
0/0
30.12.2004 20:43

barbudo

Re: Re: Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
... ale koloušku, kdo nadává? Zrovna jsem vytěžil Sokolovskou uhelnou, ze 150 na 900 ... to docela ušlo ...
... tak mne napadá, někde jsem někdy nadával?
0/0
30.12.2004 20:48

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
???..ale vzdyt jsi to same (uboha troska ktera jen nadava na vsechno kolem....zapskle..) jeste pred chvioli tvrdil o me. P.S. doufam, ze neocekavas, ze ti budu odpovidat na ten tvuj vyse uvedeny "dotaz", ktery dotazem ani byt nemel, pouze jsi si "vylil kybl" tve vlastni nenavisti, arogance a nezvladatelne touhy po ponizovani a urazeni "podlidi" jakym jsem v tvych ocich ja.
0/0
31.12.2004 9:10

Franc

Re: Re: Re: Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
Ten dotaz byl míněn upřímně! Mě vážně zajímá, přoč tolik energie vkládáš do zdejšího žbrblotu a radši místo toho neuděláš něco, co by mohlo zlepšit tvou vlastní životní situaci....
0/0
31.12.2004 10:31

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
Kdybys ho byl prve polozil takhle, byl bych ti odpovedel. Ale tim stylem, jaks ho polozil....nejsi pro me partner pro diskusi
0/0
31.12.2004 10:34

Franc

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
Dobře, tak to tak pokládám teď. Jaký je v tom rozdíl?
 
Mimochodem, příspěvek o trosce nebyl určen tobě, ale individuu "barbudo".... O tobě jsem naopak psal, že ztracený případ nejsi... takže nechápu o co ti jde a proč se tak zbytečně urážíš...
 
Nezlob se, ale to se dá vysvětlit snad jediným způsobem - ty se sebou nic dělat nechceš, ty na sobě prostě pracovat nemáš žádný zájem. Ty raději budeš jen horovat pro to, aby ti pilnější, kteří na sobě na rozdíl od tebe pracují, byli okrádáni... Ono je to takhle totiž mnohem pohodlnější, viď!  
0/0
31.12.2004 10:42

Vašík

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz pro Vaclava Hanuse
Opravdu jsem také zvědavý na odpověď. Předpokládám, že je to v genech, - nebo historii?
0/0
1.1.2005 4:39

Franc

Zaujal mě "Vaclav Hanus", když někde dole napsal
 Kazdy s tvym prijmem logicky horuje pro zmenu systemu typu a'la Slovensko. Je to ciste privatni materialni zajem. Nutno podotknout, ze ale obcanu v tve pozici je v teto zemi znacna mensina..
 
To mi zní skoro, jako pokus o nastolení dikatatury proletariátu - nás chudjch je nejvíc, tak vy holenkové co si dovolujete nadprůmětně vydělávat budete hezky šlapat lajnu podle toho, jak masa nás chudých bude pískat. Pochopil jsem vaše sdělení správně pane Hanusi ??? 
0/0
30.12.2004 19:13

Honzajs

Máte pravdu
Vystihl jste to přesně.
Já to pochopil také tak.
0/0
30.12.2004 19:56

Franc

Re: Máte pravdu
Naštěstí do dnes, v době otevřených hranic takto nefunguje a snad už ani nikdy fungovat nebude.....
 
Také mě docela dostal Hanusuv požadavek na harmonizaci daňových soustav vrámci EU... Dovedu si představit jak by taková "harmonizace" v Hanusove pojetí asi vypadala - každého, kdo si dovoluje vydělávat více, něž chudý, poctivý dělník, je třeba pořídně zkrouhnoutd vysokými daněmi a ona ho příště přejde chuť na peníze.  
0/0
30.12.2004 20:06

Vorel

Slovenské pilíře
Nevím, jak to bude vynikající pro lidi, kteří do těch fondů budou spořit, ale podle masivního masírování ve slovenských médiích a na reklamních plochách si dovedu velice živě představit, jakej z toho čuchají džob ti, kteří umí tyto fondy založit a shánějí do nich platící ovečky. Určitě si ti správcové umí zařídit co největší procenta z vložených peněz na provoz...
0/0
29.12.2004 23:36

Vorel

Re: Slovenské pilíře
...Z té masivní reklamy mám stejné pocity jako z reklamního tažení v počátcích kupónové privatizace. Aby to nakonec nedopadlo stejně - vznik něčeho podobného jako Kožený nebo Keller...
0/0
29.12.2004 23:43

Vaclav Hanus

Re: Re: Slovenské pilíře
Jsem presvedcen, ze k necemu takovemu dojde a pak se budou hledat zdroje ze kterych bych se ty ztraty zalepily....a po nejake dobe hledani se zalepi z vynosu tech, kteri tunelem postizeni nebyly...nasledne se jeste vice zprisni dozor a dohled nad zpusoby duchodovych sektorem, nasadi se tam spousta odborniku (s vysokymi primymi i neprimymi naroky na "odmeny") a vzapeti vznikne problem s hledanim zdroju ze kterych platit tyto vysoce narocne dohledove odborniky a jejich aparat....
0/0
30.12.2004 8:16

Honzajs

Re: Re: Slovenské pilíře
Slováci mají na výběr - buď  zůstanou ve stávajícím systému nebo si začnou spořit ve fondu.  Já bych jednoznačně volil fond.
0/0
30.12.2004 14:53

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Slovenské pilíře
tohle bylo zabavne. Co jsi uvedl nevypovida vubec o nicem...a navic to neni pravda. Volba mezi stavajicim a novym systemem plati pouze pro omezenou dobu a selektivne se uplatnuje pro ruzne vekove katergorie. A navic, zavedenim obou systemu tyto nezustavaji vuci sobe nezavisle ale silne se budou ovlivnovat. Jinymi slovy, zavedenim noveho systemu jeste vic urychlili uprk stareho systemu do krachu (samo. zavisi kolik se do toho vrazi jeste zboku...). Ale hlavne jsem chtel napsat, ze k tve posledni vete bys musel uvest vysi sveho mesicniho prijmu...jinak je to vykrik do tmy, ktery leckoho muze pouze zmast. Po uvedeni teto informace se muzeme bavit dal...
0/0
30.12.2004 16:55

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
příjem mám nadprůměrný, odpovídající praxi a vzdělání včetně postgraduálu z Velké Británie, který mi hradil můj zaměstnavatel
0/0
30.12.2004 17:25

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Aby nedošlo k mýlce, nebyl jsem na žádné manažerské pozici, tento postgarduál byl poviný pro všechny zaměstnance mého oddělení cca 100 lidí.
0/0
30.12.2004 17:29

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
A ještě něco.  Nejsem žádný TOP manažer, počet mých podřízených je 1 (slovy jedna podřízená osoba)
0/0
30.12.2004 17:34

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Ha! A jsme doma...Nemusis zachazet az do takovych detailu. Rozhodujici je samozrejme absolutni vyse prijmu. Ted uz neni dal se o cem bavit. Kazdy s tvym prijmem logicky horuje pro zmenu systemu typu a'la Slovensko. Je to ciste privatni materialni zajem. Nutno podotknout, ze ale obcanu v tve pozici je v teto zemi znacna mensina..
0/0
30.12.2004 17:42

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
tedy...doufam, ze z toho co jsme napsal jasne vyplyva, ze ti ostatni, ta vetsina, na novem systemu prodela.
0/0
30.12.2004 17:44

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Omyl, pokud tato změna nenastane, prodělají PRÁVĚ TI NEJCHUDŠÍ.  
 
Příklad:  dohodnu se se zaměstnavatelem, přestanu být zaměstnancem že budu svoji činnost faktorovat.  Ale ne jako fyzická ososba, ale na slovensku si založím s.r.o., které bude fakturaci provádět.  Toto s.r.o. bude odvádět ďaně dle slovenských předpisů do slovenského rozpočtu.  A já si potom z s.r.o vezmu dividendy. 
Pokud by toto či něco podobného udělala větší množství lidí, příjmy státu by klesly a ten by potom byl nucen škrtat v dávkách apod....A ti úplně nejlépe placení již nepochybně podobné kontrukce dávno využívají a stát nemá z jejich příjmů nic. 
 
Ale pokud by byla rovná daň, lidem by se nevyplatilo trakovéto operace provádět a příjmy státu by stouply. 
0/0
30.12.2004 17:56

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
To je hrozne. Na todle tema jsem tady uz tolika lidem vysvetloval...ze uz se mi ani moc nechce. Nzlob se, toto je pohled studentika. Predne. Zaloz tam s.r.o.! Schvalne by me moc zajimalo jak bys to snasel. Jezdit tam pres celou republiku...a nebo bys musel najmou nejakou silu, ktera by ti v bratislave vedla fiktivne kancelar a komunikovala s mistnim financakem. Rad bych si pak procitla tvuj blog s dennimy zazitky...zaloz nejaky a uved na nej link. A navic, by;l bych zvedav, zda by se ti to kvuli danovemu rozdilu 24-19 vyplatilo...ten projezdeny benzin a cas straveny na dalnici u Lanzhota..Ale ...toto ani nebylo tak podstatne. Mnohem dulezitejsi je to, ze jednoduse - je treba Slovensku a jinym krajinam tytpo experimenty zatrhnout. A je to. Jednoznacne jsem pro Evropskou danovou harmonizaci!!!!!! A pak...muzes zakladat s.r.o. vis kde..jak se rekne cinsky s.r.o.?
0/0
30.12.2004 18:04

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
A jeste na jednu vec jsem zapomnel. On ten rozdil ve zdanovani firem je pouhych 5 proc. bodu. Ale!!!! Nejsem si jist, zda maji na SLovensku umoznene zrychlene odpisovani inv. majetku. Ono totiz kdyz to sectes, tak nase firmni danova kvota vcetne zrychleneho odpisovani je o neco nizsi, nez ta slovenska slavna 19 proc. dan...
0/0
30.12.2004 18:07

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
To mne netrápí, jako hmotný majetek bych měl maximálně notebook.
0/0
30.12.2004 18:17

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
A proč bych tam musel jezdit?  Pro založení ano, to jo.  Ale potom...  V čem by byly náklady na Slovesnké s.r.o větší nežli na české?  Kdybych tady chtěl dát cca 20 tis  Kč hrubého / měsíc, tak mě to bude stát 27000.  Pokud bych stejné náklady vynaložil na Slovensku, zaměstnanec by byl mnohem spokojěnější nežli český, protož ejeho příjem by byl mnohem více nad průměrem nežli tady...
Harmonizace daní v   s EU?  Jsem proti.  Poku ano, tak ale do důsledků.  V Německu je strop pro placení pojistného na zdravotní a sociální pojištění na úrovni cca 1,7 násobku průměrné mzdy.  Pokud by se to zavedlo u nás (tedy cca od platu 30-35 tis / měsíc), spoustě lidí by se zvedl čistý příjem a firmám výrazně klesly náklady.  U nás ale nic takového není.
 
Pkud ano, jak ale stanovit hranici, na které se budou daně harmon
0/0
30.12.2004 18:15

Honzajs

Pokračování
jak ale stanovit hranici, na které se budou daně harmonizovat?  Co třeba harmonizovat na úrovni Slovenska?
0/0
30.12.2004 18:26

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Nechce se mi rozebirat to tady do detailu. Spis se te zeptam. A proc to neudelas? Hrrr, do toho! Ale prosim Te \zacni psat bolg a pis nam veskere zapsiky ohledne administrativnich ukonu a financnich polozek, ktere s tim budou spojeny. Moc rad si to budu cist. A..mozna ti nakonec dam za pravdu, ze se ti to vyplatilo. Mimochodem...moc zajimava uvaha, ze spokojenost se svym zivotem se odviji od toho, jak moc vysoko je tvuj prijem nad prijmem prumeru. S timhle bys mohl byt docela spokojeny i v Baskirsku...ale proc ne? Mozna jsi asketa...
0/0
30.12.2004 18:27

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
A ty se doníváš, že lidé se neporovnávají?  Většina cen je totiž nastavena vzhledem ke kupní síle obyvatel.  Proto by onen zaměstnanec na Slovensku měl RELATIVNĚ větší životní úroneň nežli tady (měřeno k okolí).
Pokud někdo tady bere řekněmě 30 tisíc, tak těžko by asi šel dělat za 1400 USD měsíčně do USA.  Nebo snad ano?
0/0
30.12.2004 18:42

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Na tu tvou posledni sugestivni otazku ti odpovim. Chces tim tvrdit, ze jsou u nas ceny za bankvni sluzby 4 krat nizsi nez v Nemecku? Cedny stavebniho materialu jsou u nas 4 x nizsi? Jsoiu u nas auta 4x levnejsi? Jeeeeje, Honzajsi..
0/0
30.12.2004 18:46

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Samozřejmě že nejsou a ani na Slovensku - proto ten příklad s USA..  Ale tna Slovensku je mnohem menší průměrný plat nežli u nás.  proto by se tam člověk se stejným příjmem měl RELTIVNĚ lépe vůči okolí.
0/0
30.12.2004 18:51

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Jenomze, kdybys bys vydelecne cinny z tamejsich zdroju, tak bys stejny prijem nemel. Ja jsem ta chapal tak, ze je tpo tebe dulezity diference od prumerne mzdy, nikoli absolutni vyse prijmu...
0/0
30.12.2004 19:03

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Diference od průměrné mzdy je velmi důležitým faktorem, samozřejmě.  Lidé se přeci pořád porovnávají.  Proč by jinak vycházely žebříčky mezd, platy poliotiků jsou tak diskutovaným tématem...
 
Proto tvrdím, že zaměstnanec, který bere 20 000 Kč u nás je více spokojený, nežli zaměstnanec s platem cca 700 euro v Německu. 
Stejně tak slovenský zaměstnanec s cca 25 000 SKK (tedy zhruba necelého dvojnásobku jejich průměrné mzdy) bude spokojenější se svým platem nežli zamestnanec tady.
 
0/0
30.12.2004 19:13

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Podle tve "teorie" by ceny zbozi na slovensku mely byt
0/0
30.12.2004 18:49

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře...zasrany browser!!!
Podle tve "teorie" by ceny zbozi na slovensku mely byt
0/0
30.12.2004 18:50

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře...zasrany browser!!!
Ten kreten rozumi tagum...Podle tve "teorie" by ceny zbozi na slovensku mely byt mene1 nasobek cen u nas ....udelej si portfolio a prepocti si pres kurz. Temer vsechno zbozi ma po prepoctu stejnou cenu, nez u nas , pripadne vyssi
0/0
30.12.2004 18:51

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře...zasrany browser!!!
Já ale nemluvím o absolutní ceně zboží, ale o RELATIVNÍ KUPNÍ SÍLE PLATU.  A to je zásadní rozdíl.
0/0
30.12.2004 19:02

Franc

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
On to dneska už kde kdo dělá (často lidé s příjmeme 1mil a více), jen se s tím moc nechlubí...
0/0
30.12.2004 19:21

Franc

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
ten příjem myslím roční pochopitelně
0/0
30.12.2004 19:22

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
No právě.  A při rovné dani by jim to za to ani nestálo a ČR by vybralo více peněz. 
0/0
30.12.2004 19:36

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Hele, tohle nema smysl. Tocime se kolem toho jako...a ty vis jak to myslim, a ja vim jakl to myslis. Shrnu to uplne na zaver a uz se k tomu nebudu vyjadrovat. Konecny dusledek toho, co prosazujes je, ze slovaci vyberou malo (pouhych 19) , my vybereme malo (pouhych 19) bez ohledu kde je firma registrovana. Ja tvrdim, ze tento stav je nevyhodny pro pracujiciho jak slovaka, tak i cecha uplne stejnym zpusobem. Pro oba , bez ohledu na jejich narodnost je vyhodnejsi, kdyby slvaci vybirali 24 procent a i cesi vybirali 24 procent. Zpusob jak toho docilit, je NEVRAZET SI KUDLE DO ZAD ....coz v pripade SLovenska znamena - nenechazt se vlacet nadnarodnimi oligarchu a lobbisty nadnarodnich financnich kruhu. Tecka.
0/0
31.12.2004 9:19

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
A proč by státy měly mít možnost uzavírat kartelové dohody o daních, kdyžv u podniků je trestné domlouvat se o cenách?
 
Proč by stát měl být něco extra co se týče pravidel hosopdářskíé soutěže?
 
 
0/0
31.12.2004 9:34

Franc

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
To je jednoduché! Jen proto, aby lidé jako Hanus měli dobrý pocit, že ti pilnější, chytřejší, vzdělanější.... nemají kam uniknout a průměrnost, lenost, hloupost (bohužel většina jakéhokoliv národa) je vždy dostihne a aspoň ve formě zvýšených daní obere. Průměrní tak aspoň trochu získají pocit, že snaha je vlastně k ničemu.... vždyť bohatí zaplatí obrovské daně, které dostanou ti chudí...
0/0
31.12.2004 10:36

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Aby nedošlo k mýlce.  Stotisícový plat nemám ani náhodou.
0/0
30.12.2004 18:04

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
Neni potreba mit 100 tacu. Novy kapitalizacni system se vyplati kazdemu, kdo dnes bere nad 30 tacu p.m.
0/0
30.12.2004 18:08

Honzajs

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenské pilíře
to odpovida
0/0
30.12.2004 18:19

Viktor Kožený

Drazí slovenští občané,
právě jsem na Slovensku založil harvardský důchodový fond, když mi svěříte Vaše důchodové úspory, tak každému Slovákovi garantuji důchod jako průměrný důchod ve Švýcarsku.
0/0
29.12.2004 20:54

Ostrovan

Re: Drazí slovenští občané,
Ty nejsi chudáčku Viktor, ale socka. Ani se neumíš pořádně připojit přes Telecom. Viktor je připojen  non stop.
0/0
29.12.2004 21:36

Viktor Kožený

Drazí slovenští občané,
0/0
29.12.2004 20:47Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.