Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rodičovská dávka možná neporoste

Dva týdny starý plán, podle kterého by stát platil výrazně víc peněz rodičům malých dětí, ztrácí podporu. Jiří Paroubek a Mirek Topolánek se v neděli shodli, že zkusí plán zablokovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lenisak

Dcera mě v dubnu učiní dědečkem...
  Dcera pana Topolánka jistě "stihne" v dubnu zvýšené porodné a to, že neprojde zvýšení rodičovského příspěvku ji až tak moc mrzet nemusí. Tatínek ji ze svého platu určitě bude vydatně podporovat.  Jinak je to teda šílenej bordel v tomto státě, stále jenom sliby, a jak je známo  sliby=chyby. A to nás chtějí nalákat k volbám... jestli to neschválí, tak bychom se na ty volby měli najust vykašlat...
0/0
3.2.2006 15:49

missak05

Příspěvek
Vždy, když se hovoří o rozpočtu na rok 2007, berou si všichni do huby zvýšení rodičovského příspěvku, ačkoliv to byla jedna z nejrozumnějších věcí, co naši poslanci za poslední dobu schválili. Bohužel je to investice, ze které žádný politik nemůže mít žádný finanční prospěch, ono kdyby se schvalovalo nějaké výběrové řízení na bůhvíjakou státní zakázku, tak se vybere nejdražší nabídka, na kterou se milióny či miliardy v rozpočtu najdou vždy, a ještě to přinese nějakému státnímu úředníkovi nějakou korunu do kapsy.
0/0
4.1.2006 12:24

ui

Pěkný článek o tom, kterak ČSSD plní své sliby!
http://www.tyden.cz/text.asp?show=text&tid=18861
0/0
4.1.2006 10:36

simka

Re: Pěkný článek o tom, kterak ČSSD plní své sliby!
To si nemusím ani číst, stačí sledovat, co se děje.
Jo hele, lidi, vzpomene si někdo z vás na to, jak poměrně nedávno (než se stal premiérem) pan Paroublbek navrhoval, že by si lidé přestali z daní odečítat úroky z hypoték, zaplacené životky, aj.???
Ono to není tak dávno a pan ten šaek tvrdil (po silně negativní vlně emocí z "lidu"), že se jenom spletl, že to tak nemyslel, .
No nic ve zlém, ale mám pocit, že si myslí (a nejen on), že jsme národ tupých blbů, kterým se dá eeee na hlavu donekonečna.
0/0
5.1.2006 8:06

Marty

reforma
Během mateřské manžel nebude platit daně-tím jsou z celého systému vyřazeni nemakačenkové i politici
0/0
4.1.2006 8:27

Marty

7400
Nedomyšlené:
Je nutné usměrnit toto např. : max. na dvě děti, časově třeba pouze na 2 roky, nikdy ne více než je min.mzda, dle předchozího výdělku min.i max. omezen atd. každopádně je nutné řešit formu příspěvku a výši, 3500 je ubohost a podpis, že to použiji výhradně na dítě je k smíchu...není možné, aby jsi z toho někdo dělal předvolební kampaň a některé soc. slabší skupiny z toho udělají živnost. Potom bude tenhle stát továrna na děti a dětské domy budou asi dost přetížené...Ovšem politici zároveň těží, že téměř každý chce 2 děti, tak ať to nějak zvládnou, tak sobvě přidají a ostatní ať se staraj...
 
0/0
4.1.2006 8:13

Rennie

Mělo by se to celé domyslet!
Nemůžu si pomoci,ale musím též reagovat. Já sama plánuju, že bych si v brzké době pořídila prvního potomka,a tak se mi líbil návrh na zvýšení rodičovského příspěvku z cca 3500,-- na cca 7400,-- protože pokud někdo vydělává čistého 20.000,-- (a tím se nehodlám vytahovat nad jinou pracující ženou za menší mzdu) tak je to velmi velký finanční pád. Měli by se opravdu zamyslet nad tím komu finančně vypomáhat. Sami mají tolik příspěvků, loni/předloni si omylem odsouhlasili vyší mzdy o několik tisíc/na osobu více, rok se dohadovali o tom, jak si mzdu snížit, když nakonec usoudili, že si ji zaslouží a dopadlo to tak, že si ještě stihli na konci roku 2005 opět navrhnou(možná i schválit) další přidání. Proč sobě mohou a rodinám ne? Kdo si myslí, že jim ty koryta bude furt plnit? Ať se nad sebou zamyslí!! Ale co, zase nám budou chtít zalepit ústa i oči nějakou stovkou a bude nám fajn. Rennie
0/0
3.1.2006 16:44

Rennie

Re: Mělo by se to celé domyslet!
pokr...samozřejmě by měly být stanoveny pravidla pro přiznání příspěvku, tak aby se minimalizovalo jejich zneužívání, tak jako například s podporou v nezaměstnanosti. Pokud někdo chodil do práce a vydělával, tak by měl být nějaký adekvátní příspěvek vůči původnímu příjmu. Pokud ale budu rodit jako "krysa" jen kvůli tomu abych nemusela makat, tak to si myslím, že nezaslouží až takový podporování. Neb se z větší části ani o ty děcka nestarají.(tím nemyslím jen Romky/Cikánky, protože i "bílých matek" podobného rázu je dost a dost) Takže dotáhnout do konce a pak něco vypustit mezi lid. Díky Rennie 
0/0
3.1.2006 16:49

miawallas

Re: Re: Mělo by se to celé domyslet!
Jo, 7400 Kč by nebylo špatné, ale každý ti bude oponovat tím, že je to jen příspěvek, tedy ne nějaká výplata, která má nahradit mzdu.  Samozřejmě si můžeš zažádat o různé další příspěvky, ale počítej s tím, že pokud budeš svobodná matka, zase ti to sníží o alimenty a pokud budeš žít s manželem, tak tam není šance téměř žádná, dostat něco navíc. je to smutné, ale je to tak.
0/0
3.1.2006 18:17

xxx

Re: Mělo by se to celé domyslet!
Také mám jen jednoho potomka a druhého nechci, aby na tyhle pitomce v POSRANECKÉ SNĚMOVNĚ nemusel dělat....
0/0
4.1.2006 8:00

KATKA

Rodičák
Tak a´t to zařídí tak, že nějakou normální mateřskou budou brát ženský co celej život makaly, platily daně a není to jejich desátý potomek. Je mi 35 a vidim že zas budu muset co nejdřív do práce abych vydělávala, platila státu daně a podporovala asociální hovada. Je mi z toho zle, chci emigrovat. Pochybuju že někde ve světe kromě směru na východ je ve státě tak hovadský bordel.
0/0
3.1.2006 14:20

truckerka

Jsou to HOVADA
Kdyby místo jednorázovýho příspěvku porodného, radši schválili tu větší mateřskou tak udělaj tisíckrát líp. 17000,- jednorázově nikoho nevytrhne,ale 3000,- měsíčně navíc, určitě přispěje k lepšímu žití. jeslti to neschválej tak ať se jdou vys... ať si seberou sobě píspěvky, na telefon a na benzín. no pěkně mě ten článek nas...a otrávil ať žijou dementní politici
0/0
3.1.2006 11:50

Thomas1508

Re: Jsou to HOVADA
Je to jednoduché-ani ODS ani ČSSDe nedostanou můj hlas...
0/0
3.1.2006 12:49

Dáša

zase nic
Tak si člověk říká, že konečně trochu almužny od státu a zase nic, je pravda, že nejvíc by na tom řešily zase rómové, který už i tak maj dost na dávkách, poraděj si vždycky. My co paltíme jak mourovatý na daních až padesát ročně, splácíme hypotéku nemáme šanci si dítě pořídit:(( Asi fakt lepší nemakat, nic nemít a chodit si jen pro dávky
0/0
3.1.2006 10:00

Jana a dve deti

Re: zase nic
Ale jde to mit decko. 5oooo rocne na danich zas neni tolik, decko uzivite nebojte.
0/0
3.1.2006 10:24

rrr

Re: Re: zase nic
Bez užitku vyhazovat oknem ročně 50 000 to je docela dost.
0/0
3.1.2006 10:44

oddTom

Re: zase nic
Já taky platím cca 50 ročně, splácím hypotéku, manželka je na RD s 1,5 letým synem a není to nezvladatelné.
0/0
3.1.2006 14:01

Lehor

Příspěvek by měl být odvozen od předchozího příjmu ( a tedy i odvodů do sociálního systému)
Já jsem pro, aby  rodičovský příspěvek byl stanoven jako % z průměrného příjmu za posledních 5 let při zachování nějakého minima. Problém je, že ani 7.400 Kč měsíčně nepředstavuje pro slušně vydělávající a tudíž vysoké daně a pojistné platící ženu slušný příjem, zatímco pro mnoho socek to bude představovat mnohem víc než jsou schopni vydělat prací. Obávám se, že při navržené výši příspěvku by se začaly rodit děti nejvíce v rodinách, které by z nich rozhodně nevychovaly vzdělané a pracovité občany.
0/0
3.1.2006 9:43

Pozorovatel

Re: Příspěvek by měl být odvozen od předchozího příjmu ( a tedy i odvodů do sociálního systému)
Raději měli zrušit jednorázové "porodné",ale vyšší rodičovský příspěvek měli ponechat.To raději pak zrušit nebo snížit přídavky na děti a  jejich čerpání umožnit jen při nižší urovni příjmů než nyní.Možná by byla vhodná uprava rodičovského příspěvku ve vyšší výši jen po dobu do 3 let dítěte a čtvrtý rok mateřské ponechat na dosavadní úrovni (to už žena může jít do práce a dítě do školky).Nebo zajistit konstantní dávku např 5-7 tis.Kč a pak další navýšení rod.přísp.podle příjmu matky či úlevy na dani pracujícího otce.To vše do věku 3 let dítěte (sníží možnost zneužívání flákači a zvýší zájem pracovat i při nižší mzdě).Podpora matek na mateřské je jedno z nejúčinějších populačních opatření!!Přídavky na děti naopak jsou mírně řečeno trochu navíc-už mohou pracovat oba rodiče-samozřejmě další podmínkou je dostatečná nabídka práce!A co se týče výše daní-to je celkově otázka k řešení,podmíněná řešením důchod.systému a zdravotnictví.
0/0
3.1.2006 10:33

fantom

Re: Re: Re:
Nesouhlasím s první částí. Osobně jsem zastáncem plošných přídavků na děti bez ohledu na příjem rodičů. Nevím proč by se měly neustále podporovat nižší sociální vrstvy. Je snad úplně jedno jestli se narodí dítě do bohaté nebo chudé rodiny. V posledních dnech můžeme vidět ve všech novinách i zprávách boj o budoucí korýtka našich pánů poslanců (viz. nový daňový zákon kdy člověk s příjmem okolo 35 tis. korun pekně ostrouhá). Nevím proč by měli lidi s vyššími přijmy podléhat vyššímu procentnímu zdanění než lidé s nižšími příjmy, když i tak ti "bohatší " sypou do státní kasy více. Politika současné vlády je jednoduchá - kašlete na vzdělání a snahu pracovat poctivě za slušné peníze, raději udělějte základku a šmelte co se dá.
S druhou částí souhlasím.
Zvýšení jednorázového porodného žádné z rodin nepomůže, pomůže jenom rodičkám, které se okamžitě po porodu dítěte zbaví. Zvýšení porodného je motivační faktorem pouze pro cigány, prostitutky a další socožrouty.
N
0/0
5.1.2006 14:51

Katka

Rodičák
Tak a je to zase v pr...Už jsem si naivně myslela že když státu odvádím 16 let daně, tak 3 roky podrží on mě. Nevadí, hlady neumřeme-na to oni spoléhají, zafinancujeme tuneláře, banky, Železného, jejich platy, důchodce, a já nevim co. Na mě jste pane prezidente v tom případě apeloval v nedělí zbytečně. Letos volit nejdu a všichni si polibte prdel
0/0
3.1.2006 8:20

Lehor

Re: Rodičák
To je právě ten problém. Moje žena také platí daně a pojistné jako mourovatá a až bude na mateřské, bude dostávat 3,5 tis. jako každá jiná, která nikdy neodvedla do do "kasičky" třeba ani korunu. Je to strašně nespravedlivé. proto bych byl pro stanovení příspěvku dle % z předchozích příjmů.  
0/0
3.1.2006 9:46

Thomas1508

Re: Re: Rodičák
Těch 7 litrů by mělo být minimum...
0/0
3.1.2006 12:50

ppetr

CSSD
uz toho naslibovala,ze by se cely narod musel mit jak prase v zite a lidem litat peceny holuby do huby.
SLIBY CHYBY !!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
3.1.2006 6:31

socdemák

Po volbách, když vyhraje levice, tak budou příspěvky ještě lepší!!
Vykašlete se na nějaké žebračenky od ODS a Luďovců!! Raději volte levici a budegte brát pořádné důstojné příspěvky a sociální dávky!!
 
Doufám, že volby vyhraje koalice KSČM+ČSSD. Jedině tyto dvě stany mají kvalitní odborníky, kteří nevidí jen ekonomický růst a bezcitné makroekonomické ukazatele, ale hlavně obyčejného člověka!
0/0
2.1.2006 20:26

Touch

Re: Po volbách, když vyhraje levice, tak budou příspěvky ještě lepší!!
Jste trochu přebral, ne ???
0/0
2.1.2006 22:34

Alfonso

Re: Po volbách, když vyhraje levice, tak budou příspěvky ještě lepší!!
Být ožralý ještě 2. ledna, tak to je síla. Prober se, vždyť dneska už musíš jít se poslušně hlásit na pracák, jinak ti sociálka nic nedá.
0/0
3.1.2006 4:20

Ladik7

Re: Po volbách, když vyhraje levice, tak budou příspěvky ještě lepší!!
to, že by byly "lepší" příspěvky by také znamenalo "lepší" zadlužení. Ale to si člověk jako ty jen těžko dokáže odvodit. Hlavně dostat za nic od státu co nejvíc a rychle to prožrat, ať mě to náhodou neveznou zpět...
0/0
3.1.2006 10:49

Thomas1508

Re: Po volbách, když vyhraje levice, tak budou příspěvky ještě lepší!!
Právě ČSSDe to chce zablokovat ty jarine...
0/0
3.1.2006 12:51

Marty

Re: Po volbách, když vyhraje levice, tak budou příspěvky ještě lepší!!
souhlas v jednom bodě:
 
ONI NEVIDÍ.......................................................... - že to naše děti budou muset zaplatit
0/0
4.1.2006 8:20

Velkej

dezinformace ze strany Idnes...
Z ty fotky by se na nas mel spis culit ten mamlas Tupos.... z ODS, ja tu debatu videl, a to ze to chce zablokovat v senátu tam zacal jako prvni prosazovat pan Topolanek a byl moc nestastnej ze zvyseni podpory rodin s detmi, a Paroubek mu pak zacal prizvukovat, ze to zatizi statni rozpocet, takze pokud kvuli tomu budete nekomu nadavat tak jedine ODS. Sice se mi nelibi, pani Karasove a jejich vztah k ruznym mensinam, ale na dnesni politicke scene jsou KDU-CSL to nejmensi zlo a proto, jestli jeste neco nevyvedou, je budu volit.
0/0
2.1.2006 19:50

Krutor

Re: dezinformace ze strany Idnes...
Tos asi viděl jinou debatu! Téma zvýšení rodičovské otevřel Paroubek, který vyčítal Topolovi kde by vzal 12 miliard. Otevři si oči i uši!!!
0/0
2.1.2006 20:01

Velkej

Re: Re: dezinformace ze strany Idnes...
A kdo tedy rikal, ze sice dcera si na tom polepsi, ale on je z toho moc nestastny... a doufa ze se to v senatu podari zablokovat..... TOPOLANEK....
0/0
2.1.2006 20:03

uiop

Re: Re: Re: dezinformace ze strany Idnes...
Topolánek je tak trochu slaboch a nechá sebou zbatečně cloumat.... Místo aby Paboubkovy žvásty smetl a vysvětlil, proč zrovna rodičovský příspěvek je celkem rozumný, tak Paroubkově provokacím pěkně skočil na špek....
0/0
2.1.2006 20:29

uiop

Re: Re: Re: dezinformace ze strany Idnes...
Topolánek je tak trochu slaboch a nechá sebou zbatečně cloumat.... Místo aby Paboubkovy žvásty smetl a vysvětlil, proč zrovna rodičovský příspěvek je celkem rozumný, tak Paroubkově provokacím pěkně skočil na špek....
Ale kritiku tohoto příspěvku jednoznačně spustil Paroubek.
0/0
2.1.2006 20:30

uiop

Re: dezinformace ze strany Idnes...
Návrh na zvýšení rodičovského příspěvku připravili Lidovci spolu s křesťanským křídlem ODS. Během schvalování se k nim přidali také poslanci ČSSD a KSČM. Potroubek pak začal stále blekotat cosi o tom, že ODS tímto návrhem zapříčinila budoucí deficity...a začal z rodičovského příspěvku dělat základní problém. Několikrát před novináři opakoval, že ODS podporou této dávky způsobila problémy rozpočtu, že on by prý na to celé šel postupně...a podobné demagogické žvásty. Chybou Topolánka bylo, že se k rodičovskému příspěvku nehlásí a podlehl Potroubkově demagogickým a hloupým žvástům.
0/0
2.1.2006 20:03

Ladik7

Re: dezinformace ze strany Idnes...
já jsem tu debatu takyd viděl a divil jsem se Topolánkovi, že z tama během pořadu neodešel, protože soudruh Pazourek byl nesnesitelný...
0/0
3.1.2006 10:53

maly33

jednoduchy reseni
Az dnesni silne rocniky zestarnou a nebude dost lidi v produktivnim veku, politici dostanou krumpace a pujdou na ne makat.
 
Co se me tyce, jestli to padne tak padouchy, ktery za to muzou rozhodne volit nebudu. a doufam, ze se mnozi pridaji
0/0
2.1.2006 17:16

boooster

Re: jednoduchy reseni
jdi s tim SPAMem nekam, pokud by ses divil proc te chodi tolik spamu e-mailem na webmaster@rfilmy.info tak jsem rozeslal tvoji adresu par zarucenejm SPAMerum. Tak jen aby sis  okusil jake to je. Preji prijemne promazavani e-mailu.
 
Cago
0/0
2.1.2006 17:33

Paolo

Paroubek s Topolánkem se dohodli na budoucí koalici?
Tak ať jdou do háje oba.
Za tento návrh z "dílny" KDU děkuji a svůj vděk vyjádřím v nejbližších volbách do sněmovny, ačkoliv jsem chtěl volit ODS.
0/0
2.1.2006 16:18

ja

Re: Paroubek s Topolánkem se dohodli na budoucí koalici?
Ze je paroubek ochoten udelat cokoli jsem vedel uz davno, Vam holt to musi nejak dokazat
0/0
2.1.2006 17:44

chlív

tlusté prase
Můžete vymazat to tlusté prese z raje ????
0/0
2.1.2006 13:52

Zwerg

Škoda! Byl to celkem rozumný návrh....
Mateřský příspěvek byl jeden z mála dobrých a užitečných nápadů, kde mohl stát mladým pomoct..... Jenže to nevymyslel Paroubek, ale Lidovci spolu s křesťanským křídlem ODS a to je pro Paroubka zjevně nestravitelné, takže z toho teď dělá ústřední problém státní kasy. To, že na návrh Škromacha byly zvýšené dávky v nezaměstnanosti atd.... to státní kase zřejmě nevadí.
 
Mimochodem, vtip mateřského příspěvku byl také v tom, že by vůbec nepomohl sociálům žijícím jen ze sociálních dávek, protože mateřský příspěvek by znamenal příjem a o tento příjem by se jim automaticky snížily sociální dávky.... takže, pro sociály by nula od nuly pošla, zatímco normálním lidem by to pomohlo...... Jenže s tímto nápadem bohužel nepřišla ČSSD, to je ten hlavní problém proč je to nejadnou tak špatné.
0/0
2.1.2006 12:56

Lehor

Jednoduché a efektivní řešení
Proč by rodičovský příspěvek nemohl být stanoven jako % z průměrného příjmu za posledních 5 let při zachování nějakého minima? Problém je, že ani 7.400 Kč měsíčně nepředstavuje pro slušně vydělávající a tudíž vysoké daně a pojistné platící ženu, zatímco pro mnoho socek to bude představovat mnohem víc než jsou schopni vydělat prací. Obávám se, že při navržené výši příspěvku by se začaly rodit děti nehjvíce v rodinách, které by z nich rozhodně nevychovaly vzdělané a pracovité občany.
0/0
2.1.2006 12:33

Zwerg

Re: Jednoduché a efektivní řešení
Socky by z toho nic moc neměly, protože socky jsou závislé na sociálních dávkách (proto jsou to socky) a mateřský příspěvek by znamenal příjem - o tento příjem by se sockám automaticky zkrouhly sociální dávky opět do životního minima. Takže, mateřský příspěvek by znamenal nějaký efekt pro lidi, kteří socky nejsou.....
0/0
2.1.2006 12:59

Mařenka

Re: Re: Jednoduché a efektivní řešení
No nevím. Správný název pro tento příspěvek je rodičovský,ať je jasno,ten se pobírá až do věku 4 let dítěte bez ohledu na minulý příjem, takže ho bere každý na RD.Myslím, že socky si tím rozhodně vylepší kredit. Já osobně bych byla pro větší bonusy na daních,ať to motivuje i poctivě pracující a nebo % z průměrného výdělku jako je to u mateřské.
0/0
2.1.2006 14:44

Petr

Re: Jednoduché a efektivní řešení
Takže podle tebe by ženská po studiu na VŠ musela 5 let pracovat a pak teprve mít dítě. To je ale hovadina. Navíc přesně jak píše Qwert se tento příspěvek počítá do příjmů rodiny, takže by se pak rodině kde chlap nemaká snížily sociální dávky a dostávali by pořád stejně.
0/0
2.1.2006 14:30

Mařenka

Re: Re: Jednoduché a efektivní řešení
No jo to by pak byl problém, to jsem jen tak navrhla, nejsem politik,abych to řešila.Mě by tato dávka taky lákala,co by ne a určite by nám na RD stoupla živ. úroveň. Ale myslím si, že to pro stát není řešení takhle štědře obdarovávat.Chce to asi reformu. Třeba v Austrálii nemají žádný sociální systém a veškeré peníze ze kterých v těchto letech budete žít jsou ty uspořené. Mají na druhou stranu nižší daně a vysoké příjmy, ale pak se postarej.Hm?
0/0
2.1.2006 14:58

zhost

Re: Re: Re: Jednoduché a efektivní řešení
v asutralii nemaji zadny socialni system?
0/0
3.1.2006 7:04

Lehor

Re: Re: Jednoduché a efektivní řešení
No samozřejmě. Proč by jinak vůbec studovala? Neumím si představit, že budu tolik let studovat, abych pak v následujících 4 letech doma všechno úspěšně zapomněl a vypadl z praxe. To ja pak přesně ten případ nezaměstaných a nuto podotknout i prakticky nezaměstnantelných žen. O absolventku VŠ bez jakékoli praxe, po 4 letech na mateřské se zaměstnavatelé určitě seperou.
 
 
0/0
2.1.2006 16:36Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.