Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Sobotka chystá berní úřad pro velké firmy

Ministerstvo financí chystá superúřad, který by měl dohlížet pouze na to, jak platí daně velké firmy. Plán je součástí koncepce, která má zlepšit výběr daní v Česku. Ta má být dokončena letos. Poté se musí ještě změnit zákon o finančních úřadech, superúřad tak lze očekávat v roce 2008.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bufik

rodinka
... tak Sobotkuv bratranec z matciny strany prisel o praci rikate, hmm, co by jsme mu tak nasli ...
0/0
23.1.2006 6:21

Kvetlao

Soustředí ty s daňovými prázdninami pod ....
jednu střechu,protože v česku se jinak nic neutají..
0/0
23.1.2006 0:45

Zdenál

Jestli si myslí,
že ještě víc dohlédne na velké firmy a vytáhne z nich ještě víc peněz, tak o tom moc přesvědčen nejsem. Velká firma má a bude mít lidi buď své nebo externí na to, aby našla legální cesty, jak si finančně co nejvíce pomoci. Pokud je legální dělat různé operace třeba mezi českým a zahraničním subjektem v rámci jedné skupiny, tak speciální úřad to asi nezachrání-bude se tak dít akorát s jeho vědomím. Úplně k ničemu to asi není, ale nic velkého bych si od toho nesliboval a efekt bude spíš sporný?Spíš jen další předvolební krok, jak on s těmi podnikatelskými lumpy zatočí. Přitom ty velké firmy budou popředu ve schopnosti hledat legální cesty oproti státnímu úředníkovi, byť bude třeba schopný. Takže opět spíš cesta buzerace,příkazů,zákazů, boje, nikoliv přirozené,oboustranné výhodnosti? Jsem zvědav, zda by byli tomu velkému subjektu poskytnout rychlou, jednoznačnou a kvalitní radu v případě dotazu na správce daně. To se zas firma dozví dvojí-trojí výklad   
0/0
22.1.2006 15:32

Zdenál

Re: Jestli si myslí,
... byli schopni poskytnout .... sorry.
0/0
22.1.2006 15:39

Totedyne

Do určité míry máte pravdu
Do určité míry máte pravdu, ale určité možnosti existují. Pokud firma například prodává zcela stejné zboží s velkými cenovými rozdíly (lacino do zemí s nízkým zdaněním, draho do zemí s vyšším zdaněním a v tuzemsku), lze toto zjistit při kontrole účetnictví. Pak záleží na legislativě, zda je možno takové firmě doměřit daň, či ne. Tento rozdíl je totiž dán únikem zisku, koncový zákazník ve všech zemích zboží koupí nakonec za přibližně stejnou cenu.
Já chápu smysl nového úřadu nikoliv v likvidaci nadnárodních společností, kteřé zde podnikají, ale ve vytvoření určitého tlaku na to, aby se zisk ve velké míře nepřeléval do zahraničí.
0/0
22.1.2006 17:30

Alf

Mnoho veci proste nezjistite
Nikdy nebudete mit dostatecne kvalifikovane uredniky na to, abyste byl schopen postihnout uniky vami popsane urovne. Na to byste potreboval spickove odborniky s platy minimalne radove 50K mesicne, coz si stat nikdy nebude moci dovolit. Pani Trezziova to asi mysli dobre, ale zije v naivite ze svych minulych pusobeni v komercni sfere.
0/0
22.1.2006 21:52

Totedyne

Re: Mnoho veci proste nezjistite
 Na kontrolu daňových dokladů zas tak špičkoví odborníci (za 50K)nejsou potřeba. Alespoň na kontrolu toho, zda firma neprodává stejné zboží za zcela jiné ceny.
0/0
23.1.2006 16:36

Tomáš Marný

Re: Re: Mnoho veci proste nezjistite
Mno, já ti řeknu, jak vypadá kontrola nejmenovaného nejvyššího kontrolního orgánu... Najdou na dokladu o nákupu tiskopisů razítko prodejce "Keramika", nelení, a jedou se do té Keramiky podívat, jestli tam fakt ty tiskopisy prodávají. Co čert nechce, prodávají. Ale že má ta kontrolovaná státní firma 5x vyšší spotřebu náhradních dílů a nářadí než kterákoli soukromá autodoprava, to už blbečkové kontroloři nezjistí...
0/0
23.1.2006 18:50

Kvetlao

Re: Do určité míry máte pravdu,ale dělá se to jinak..
objednáte si u své centrály materiál pro reklamní kampaň.Vsadte se,že si na její zaplacení ještě budete muset vzít úvěr.I ten Vám pochopitelně poskytne "zahraniční" ústav úzce spjatý s Vaší skupinou.Takže tady zaplatíte dobrovolně leda tak držhubný.Gro zisku je s úsměvem v daňovém ráji.
0/0
23.1.2006 1:03

Totedyne

Re: Re: Do určité míry máte pravdu,ale dělá se to jinak..
 Pak ty peníze budou utraceny v ČR a daně zaplatí reklamní agentury.
Je hloupost utrácet 100% peněz, aby se ušetřilo 24% na daních.
Pro kontrolory nebude žádný problém zkontrolovat, zda peníze skutečně firma do reklamní kampaně investovala.
0/0
23.1.2006 16:31

Zdenál

Re: Do určité míry máte pravdu
Ano pak záleží na legislativě, ale na naši legislativu bych tedy moc nespoléhal. Vytvořit tlak na to, aby se zisk ve velké míře nepřeléval do zahraničí ? A není lepší místo tlaku zvolit zjednodušení a přirozenou vyšší míru motivace nevytahovat peníze ven ? Namísto restrikce ? Ten subjekt bude hledat pořád legální cesty, často na hraně legislativy. Pokud bude svázán a legální cestu nenajde, v některých případech možná bude zvažovat, že to v ČR zabalí, propustí lidi a půjde úplně jinam - a nebude vůbec nic. 
0/0
23.1.2006 15:11

Totedyne

Re: Re: Do určité míry máte pravdu
"A není lepší místo tlaku zvolit zjednodušení a přirozenou vyšší míru motivace nevytahovat peníze ven ?"
Domnívám se, že ne, že taková cesta  nefunguje tak, jak mají iluzi příznivci ODS.
0/0
23.1.2006 16:44

Zdenál

Re: Re: Re: Do určité míry máte pravdu
Zatím jsme ji pořádně nevyzkoušeli - jen roste byrokracie a restrikce. Až se nepotvrdí, pak OK. Zatím se u nás pořád vyplatí špekulovat a chytračit, jak stát ožulit a věnovat tomu čas a energii, která by se dala směrovat jinam. Podvodníci byli, jsou a budou, bohužel, nic není zcela samospasitelné. 
0/0
24.1.2006 14:01

rach

nech žiije byrokracia
nech žije byrokracia, úrady ktoré dozerajú na menšie úrady, a to všetko dohliada veľké oko štátu....
0/0
22.1.2006 13:14

jouda

faktem je,
ze trosku vetsi firmy z cele republiky zdrhaji do prahy okamzite, jakmile citi svuj mistni FU v zadech, v Praze jsou dost mali na to, aby se na ne nikdy nedostalo...jinak to ale budou nova tepla mistecka pro par kamaradu, pro zalepeni huby a taky novy nastroj buzerace nepohodlnych sponzoru opozice
0/0
22.1.2006 10:29

Alf

Ani v regionech neni velke nebezpeci
Ani v regionech neni velke nebezpeci. Vzhledem k malemu poctu velkych mezinarodnich firem v mnoha okresech danovi urednici nemaji nejmensi poneti, kde najit nejvetsi uniky. Vetsina z nich je schopna kontrolovat jen drobne, ale viditelne polozky (napr. soukrome pouziti sluzebnich vozu, apod.). Ty opravdu velke polozky jim ale unikaji...
0/0
22.1.2006 21:55

Daňový úředník

Sobotka je idiot
Sobotko, ty plešaté prase, raději slušně zaplať současné berňáky!!!
A když se nestíhají kontroly, přiber další lidi, oni si na sebe vydělají vytahováním peněz z kapes daňových podvodníků....
0/0
21.1.2006 20:05

Pepa

Re: Sobotka je idiot
1. Opět jste dostali i tento rok přidáno! Kolik by si pán/soudruh přál dostat navíc aby s tím byl spokojen? 100K měsíčně a k tomu čtyřhodinovou pracovní dobu - to by vyhovovalo?
2. Sobotka se chová jako správný hospodář. Daňové výběry rostou nad vládními očekáváními, FÚ pracují spolehlivě, tak proč by Sobotka měl do soudruhů úředníků zbytečně pumpovat další peníze? Jak už jsem tady kdysi psal - když já přijdu za svým šéfem s žádostí o přidání mým lidem, tak se mě jen zeptá, kolik jich v poslední době odešlo z platových důvodů. Když přiznám, že nikdo, tak mi leda nakašle!
3. Když se soudruhovi úředníkovi nelíbí jeho současné teplé úřednické místečko, tak ať to jde klidně zkusit do privátní sféry. Tam teprve pozná, co to znamená pracovat na chléb vezdejší!
0/0
21.1.2006 22:03

Daňový úředník

Re: Re: Sobotka je idiot
Klid kandidáte tajné spolupráce. Ty budeš zase jeden idiot, který nerozumí tomu, že kde se dělá s penězi, bývají ve slušných zemích slušné platy, že je třeba berňáky slušně zaplatit, aby přivyděláváním si nepracovali proti zájmům fiskálu, že bez motivace nebývají slušné výsledky, že ekonomika sice roste a zvyšuje se daňový výběr, ale vládě se nedostává peněz tam a tuhle, a přesto na berňáky sere a nemá zájem maximalizovat daňové výnosy mimo zvyšování daňových sazeb, že zájmy státu hájí v daňových sporech nevalně placení nemotivovaní lidé proti finančně zainteresovaným daňovým poradcům a advokátům..... Ale hlupák jako ty to nepochopí.
0/0
22.1.2006 18:41

Totedyne

Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Plošné přidání ale nic nevyřeší. Jen to, že o přidání budou žádat jiní státní zaměstnanci.
Nemám nic proti tomu, aby dostali odměnu ti berňáci, za kterými jsou vidět prokazatelné výsledky. 
0/0
22.1.2006 19:26

SuperSocka

Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Osobně si myslím, že ve státní správě se přiděluje buď plošně, nebo se cpe oblíbencům a vlezdoprdelkům. Považoval bych za tragické, pokud berňáci berou možná stejně jako úředníci katastrálních úřadů, kteří pouze evidují nemovitosti a vydávají výpisy nebo úředníci úřadu práce co evidují nezaměstnané. Naproti tomu berňáci musí mít ekonomické vzdělání pro daňovou kontrolu nebo právní pro vymáhání nezaplacených daní, a pokud mají nízké platy, tak na své práci nemají valný zájem (samozřejmě "něco" v práci taky dělají). Za nízké platy pak nemají finanční úřady opravdu kvalitní kontrolory ti stávající jsou bez motivace a tudíž iniciativy, a státu utíkají slušné daňové příjmy. Zkrátka šetřit na berní správě mi připadá z hlediska státu značně "nemanažerské". A ten idiot Tlustý ještě prohlašuje, že 30% berňáků je zbytečných. A doba, aby se na podnikatele dostalo s daňovou kontrolou? Jak psali v novinách, v Praze 80-130 let...
0/0
22.1.2006 21:04

Alf

Urednici bernaku = bezni urednici
Neni nic tragickeho na tom, ze urednici FU berou srovnatelne platy s pracovniky katastralnich uradu, nebo uradu prace. Naroky na kvalifikaci jsou obdobne, stejne jako korupceni tlaky. I dulezitost pro stat je srovnatelna. Jenze vy nevite, v cem spociva prace a zodpovednost na "katastru" a na "socialce", a tak jen lacine postekavate.
 
Neni naprosto v moznostech kterehokoliv statu, aby zamestanci bernich uradu brali byt i jen priblizne srovnatelne platy s protejsky na druhe strane barikady, tj. v kontrolovanych firmach.
 
Setrit na danove sprave se da velmi snadno. Prvne je ale nutne maximalne zjednodusit danove zakony.
0/0
22.1.2006 23:43

SuperSocka

Re: Urednici bernaku = bezni urednici
Tohle jsou hloupé řeči. Na katastrálních úřadech není třeba ekonomické ani právní vzdělání, tam může dělat každá trubka. A stát z toho víceméně nic nemá. Nikdo netvrdí ať mají berňáci kdovíjaké peníze, avšak mezi úředníky by měli být elitou, plní totiž státní kasu /jakkoli ne svými penězi, ale penězi, z nichž by značnou část stát bez nich neměl/. A šetřit na daňové správě, když v Praze přijde kontrola jednou za 100 let? Na to přijdou i idioti z ODS, že to nepůjde, až jim budou chybět prachy na nutné státní výdaje. Jinak si myslím, že i při zjednodušení daní bude muset kontrolor přelouskat obdobné a ne o moc nižší penzum papírů o obchodních případech podnikatelů, maximálně nebude muset o sporných věcech dlouho přemýšlet. Takže se doba kontroly sníží (v Praze) ze sta na 90 let? Řekl bych, že úředníků je zbytečně mnoho, ale rozhodně ne berňáků. A jestli chce mít stát kvalitní daňovou správu, tak musí kvaitně platit. Divím se berňákům, že ještě nestávkují jako doktoři a nevyhrožují jak uči
0/0
23.1.2006 1:37

L

Re: Re: Urednici bernaku = bezni urednici
kkk
0/0
23.1.2006 6:59

mramor

Re: Re: Urednici bernaku = bezni urednici
Na katastrálních úřadech není třeba ekonomické ani právní vzdělání, tam může dělat každá trubka.
 
Tohle myslíte vážně? Soudruhu, ty jsi neskutečný hlupák!
0/0
23.1.2006 11:39

foxy2

Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Co to jsou "prokazatelne vysledky"? Znicene firmy, buzerovani lide?
0/0
23.1.2006 8:03

Tomáš Marný

Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Nemilý daňový úředníku, zažil jsem kontrolu tvých kolegů v jedné firmě... Tví kolegové se nejprve slušně ožrali whiskou nalévanou majitelem firmy, pak jim byla nová flaška vložena do firemní igelitky spolu s dalšími reklamními předměty a byli odvezeni do luxusní restaurace na oběd. Kontrola samozřejmě bez závad, i když v té firmě bylo tolik do oka bijících průserů, že by to na první pohled viděl i průměrně cvičený šimpanz. Za co chcete přidat?
0/0
22.1.2006 20:54

SuperSocka

Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
A tys byl u toho podnikatelského grázla zaměstnán (svůj k svému) nebo jím sám jsi? No můžem to zkusit kvadraturou kruhu - a ty se divíš, když mají berňáci tak málo? Pokud vím, tak méně než učitelé (nic proti učitelům), a to jsou to často ekonomičtí inženýři a právníci. Jenže za takové platy tam asi nejsou ti opravdu dobří. A asi nejsou zainteresováni na výsledku, kdyby měli procenta z odhalených daňových podvodů, to by to v té firmě lítalo....
0/0
22.1.2006 21:09

Tomáš Marný

Re: Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Ekonomičtí inženýři? To je ta škola, co ji dělají matfyzáci ve svém zkouškovém období? A právníci jsou zase ti, co studovali na škole, kde jim jejich bohatí fotři koupili přijímačky? To je teda fakt nejlepší kvalifikace...
0/0
23.1.2006 15:00

Pepa

Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Hlupák možná jsem, ale až po tobě! Protože já bych nikdy nezůstával smrdět na místě, na kterém bych byl nespokojen. Místo bezduchého neužitečného frflání jsem zvyklý neztrácet čas a něco se svým životem dělat - ono totiž platí to staré pořekadlo, že každý svého štěstí strůjcem.
Pro tebe je ale evidentně jednodušší chodit se bezcenně vyplakávat na internet, než vzít svůj osud do vlastních rukou...... Zřejmě jsi zbabělec a asi nic neumíš, když máš zapotřebí setrvávat na místě, na kterém tě neuspokojuje ocenění, kterého se ti dostává.....
Já, ač hlupák ;), bych se ve tvé životní situaci snažil toto změnit tak, aby mě život, práce i její ohodnocení lépe uspokojovalo.... Ale ty jsi evidentně schopen jen zbaběle poplakávat na internetu a nedospěle vinit ze své bídné existence všechny okolo.... Ze slabochů, jako jsi ty, je mi upřímně na zvracení.
0/0
22.1.2006 22:06

SuperSocka

Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Ale pane Pepiku, tak člověk nespokojený se svým platem, je u tebe slaboch a zbabělec? Ty jsi ale vůl. Nebo spokojený pan podnikatel (tudíž patrně daňový podvodník)? Rozhodně asi budeš volič modrých strak...
0/0
22.1.2006 22:55

Pepa

Re: Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Každý, kdo svou nespokojenost dokáže transformovat pouze a jenom do bezcenného poplakávání na anonymním internetovém chatu, tak se opravdu chová jako slaboch a zbabělec!
Vyrovnaný dospělý člověk chápe, že jedině on sám je svého štěstí strůjcem a jedině on sám určuje míru své spokojenosti také v práci...
Zodpovědný člověk, pokud není spokojený se svou prací, příp. odměnou za tuto práci, cítí-li se podhodnocen, tak s tím něco dělá - zvyšuje si svou kvalifikaci, hledá si místo, které lépe odpovídá jeho životním požadavkům..... Prostě, nepláče, ale maká na sobě!
Ad podnikatel - sice vám do toho nic není, ale podnikatel nejsem. Jsem pouze a jenom zaměstnanec na plný úvazek.
Mimochodem, vaše paušalizace podnikatel=daňový podvodník o vašem charakteru vypovídá daleko více, než sám tušíte...Přátelé bysme rozhodně nebyli. Já na přátele kladu poměrně vysoké morální nároky! ;)
Jo a máte pravdu - skutečně letos chci volit ODS a nemám důvod se za to st
0/0
22.1.2006 23:33

Alf

Nespokojen s platem? Najdete si lepsi misto?
Netahal bych do toho politiku. Logika veci je jasna.
1) Pokud nejsem spokojen s platem, pozadam nadrizeneho o zvyseni.
2) Pokud nadrizeny nevyhovi, najdu si lepe placenou praci jinde.
3) Pokud takovou praci nehledam, drzim hubu a krok, protoze jsem lenoch a vyssi mzdu si nezaslouzim.
4) Pokud takovou praci nenaleznu, drzim hubu a krok, protoze je zjevne, ze ma prace nema takovou hodnotu, jak si sam naivne nalhavam.
0/0
22.1.2006 23:37

Pepa

Re: Nespokojen s platem? Najdete si lepsi misto?
Naprosto s vámi souhlasím! Přesně tohle jsem měl na mysli!
Předpokládám, že zdejší koumesní společností budete nazván podnikatelem-daňovým podvodníkem (to je přece každý podnikatel - tvrdí každá socka) a také voličem modrých strak -což má být patrně bráno jako cosi nesmírně zavrženíhodného. - Já to ovšem beru spíš jako pochvalu. ;)
0/0
22.1.2006 23:50

Pepa

Re: Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Jeětě poznámka. Sice vám do toho také nic není, ale neodpustím si to.
Po úraze, který jsem si nezavinil, jsem už 3 roky na invalidním vozíku. Se zcela novou životní situací jsem se musel opravdu dost těžce vyrovnávat, přesto nyní žiji téměř plnohodnotný život (v rámci možností, pochopitelně) a mimo jiné můj současný plat je takový, že ze svých povinných odvodů živím SuperSocek vašeho ražení pravděpodobně hned několik! Myslím, že soudruh daňový úředník by v mé situaci zřejmě spáchal sebevraždu, když se nedokáže chlapsky vyrovnat ani se svou platovou nespokojeností! ;)
0/0
22.1.2006 23:45

SuperSocka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Pane pravicový invalido, to je potíž vás všech modrých zaslepenců. Kecy typu buď spokojen s platem nebo běž jinam, kde si vyděláš víc. Tak tohle budem říkat i doktorům a učitelům ne? Ať se rekvalifikují a jdou jinam. Nebo začnou podnikat.... Pokud jsou určité činnosti pro stát a společnost opravdu důležité, tak snad můžou a měly by být na těch místech i odpovídající platy ne? A nejsou-li, tak mají právo být ti co na nich pracují nespokojení. A není na tom nic slabošského. Berňák má pravdu, za odborně náročnou a vysoce kvalifikovanou práci má být slušný plat, pokud je výběr daní pro stát důležitý, má být kvalitní a snaha omezovat daňové úniky je vážně míněna. Jen nezačínejte kecy typu pan Tlustého, že snížením daní úniky ustanou.... Blbě platit berňáky mi připadá, jako když firma blbě platí účetní a výstupní kontrolory a nemá zájem na jejich kvalitní práci.
0/0
23.1.2006 1:26

mramor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Daňová správa pracuje dobře! Výběry jsou rekordní - vysoko nad očekáváními vlády! Žádná firma nikdy nebude pumpovat peníze do oddělení, které dobře pracuje s již stávajícím objemem financí! A ony údajné daňové úniky? V drtivé většina případů jsou beztak nedobytné, protože se jedná o různé zkrachovalé firmy, firmy napsané na cizince kteří zmizeli buhvíkde a v ČR nemají žádný majetek atd..... a s tímto nic nenadělá sebelépe zaplacený úřeník.
0/0
23.1.2006 11:45

Pepa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sobotka je idiot
Je to přesně jak říkáte! Když se komukoliv jeho práce nelíbí, je v ní z nějakého důvodu nespokojen, tak  "Ať se rekvalifikují a jdou jinam.". Je to rozhodně mnohem racionálnější postoj, než nějaké bezcenné poplakávání na internetovém diskusním fóru! Bude-li se svým platem nespokojeno víc úředníků a začnou-li odcházet a státu to začne činit problémy, tak se situace řešit jistě začne, ale proč zbytečně cpát peníze do něčeho, co funguje dostatečně efektivně už se stávajíci sumou peněz? A navíc, celé je to debata o ničem, protože celá státní správa přidáno dostala a průměrný plat vysokoškoláka ve státní správě činí přibližně 35K, což je dostatečné ohodnocení.
Ad pravicový invalida - Je to skutečně tak, že jsem vždy volil pravici - životní samostatnost, schopnost umět se postarat sám o sebe a teprve až jako poslední možnost obtěžovat stát či někoho jiného se svými požadavky... Myslím, že pokud by podobný životní postoj v Česku vyznávalo víc lidí, tak je životní
0/0
23.1.2006 20:38

foxy2

Re: Sobotka je idiot
Nebo je radsi propust, stejne jsou k nicemu, jen kradou pri kontrolach.
0/0
23.1.2006 8:01

VilemMikula

Majitel statu
Pokud jste take zhnuseni jako ja nasimi politiky zkuste se na to podivat jinak: Vy jste majitel statu a politik je Vas spravce, ktery spravuje Vas majetek. Pokud to nedela spravne muze byt Vami potrestan. Vice na http://www.volny.cz/vilem.mikula/ PS: Odpovezte si nejprve uprimne na otazku: Slouzi obcane urednikum a politikum nebo slouzi politici a urednici obcanum?
0/0
21.1.2006 19:56

hijk

..
Ty, které bude úřad kontrolovat, se budou mít velice dobře. http://www.reflex.cz/Clanek21559.html
0/0
21.1.2006 18:22

VláďaK

Sobotka
To je správné.
0/0
21.1.2006 16:56

Alf

To neni spravne
Co je na tom, proboha, spravneho? Dalsi urad, dalsi zbytecne vyhozene penize, dalsi neprilis schopni statni urednici. Bude to jen vyhazovani penez.
0/0
22.1.2006 21:57

Queribus

Sobotko,
ty parodie na ekonoma, cizích peněz se ti zachtělo. Doufam že v roce 2008 budeš dřepět v opozici.
0/0
21.1.2006 16:03

VláďaK

Re: Sobotko,
To už bude vše modře rozkradeno.
0/0
21.1.2006 16:56

patrik

hm...
a k tomu by bylo zapotrebi vytvorit dalsi urad na kontrolu superuradu. stat tloustne a poplatnik hubne. co ti na to rict, superpoplatniku? dobre ti tak...
0/0
21.1.2006 15:29

Davidstar

Sledujeme nekonečný boj nafouklého věčně hladového sociálního státu a privátního sektoru.
Myslím si ale, že velké firmy s pobočkami po celém světě a mnohamiliardovým obratem vždy v tomto souboji budou mít navrch, protože si vždy zaplatí lepší odborníky, najmou lepší konzultační firmy, které budou umět lépe motivovat, než to kdy dokáže stát.
Ale jinak, zřízení super finančáku považuji za tah správným směrem.
0/0
21.1.2006 12:59

Totedyne

Co by měli sledovat
Je dobře, že někdo bude předávací ceny kontrolovat. Co se týče Německa, tam se domnívám, že by nemusely být problémy, neboť tam asi není nižší zdanění.
K úniku zisku by mohlo dojít hlavně u nadnárodních společností při obchodu se státy s nižším zdaněním.
Tak například u zboží vyrobeného na Slovensku, slovenská pobočka nadnárodní společnosti prodá "draze" výrobek české pobočce a svůj zisk realizuje na Slovensku. Česká pobočka pak již bez zisku prodá výrobek koncovému zákazníku nebo použije do svého výrobku.
Naopak u zboží vyrobeného u nás se výrobek bez zisku vyveze do zahraniční pobočky a zisk se realizuje tam, tím že se výrobek "draho" prodá na místním trhu. Tento "drahý" prodej je možný jenom proto, že z jiné zemi byl výrobek bez zisku "lacino" importován.
 
0/0
21.1.2006 12:31

Smějící se bestie

Re: Co by měli sledovat
Bože, do čeho jsi to duši dal...?
0/0
21.1.2006 12:48

Bůh

Re: Re: Co by měli sledovat
Do smějící se bestii
0/0
21.1.2006 12:59Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.