Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ženy berou méně v celé Unii

Podmínkou pro velkou kariéru v Evropě je - zdá se - být mužem. Aspoň to tak vypadá podle čerstvého evropského srovnání počtu šéfů a šéfek největších padesáti firem v každé zemi. Šéfku mají jen tři procenta a v širším vedení je jen desetina žen, shrnuje Evropská komise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antichipka

diskriminace už téměř jako hobby
To sedí !!! !!! !!!
Zrovna včera jsem se byla ptát na jedno obyč. místo v jendé spediční firmě. První, čeho si laskavý boss všiml bylo, že nemám snubák a začal řešit v klídku můj osobní život, a že bych jako měla v tomto věku někoho mít a taky děti, ale v podstatě mu šlo jen o vlastní zájmy, abych, "nedej Bůh", hned neotěhotněla. Tak tak dobře se v Liberci mít nikdy nebudu, abych si řekla, jéééé, tady mě tak úžasně platí, že si to děcko můžu dovolit.
A vy si myslíte, že by chlapovi někdy prohlížel prsty, aby zjistil, jestli má snubák??? Nebo se ho vyptával na ryze soukromé věci jako je na Liberecku už běžná móda. A už začínám teda bejt pěkně nabroušená. Asi se začnu při každém takovém stočení debaty do mých osobních sfér, čpějících silnou diskriminací, zvednu se bez hlesu, odejdu a prásknu za sebou dveřmi. Někdo ty hajzly taky musí vychovávat, když to stát nedokázal...
0/0
28.2.2006 17:17

antichipka

Re: diskriminace už téměř jako hobby
Chtěla jsem říct: asi se začnu bránit při každém takovém..... Myšlenka rychlejší, než slova, sorry...
0/0
28.2.2006 17:20

zhost

Re: diskriminace už téměř jako hobby
myslim, ze ta firma o moc neprisla...
zkus se vzit do situace sefa firmy, ktery chce aby firma fungovala a na kazdeho pul roku zaucovat nekoho noveho, proto se pta i jestli chces mit deti, chlap vetsinou i se snubakem na materskou nejde.
0/0
1.3.2006 7:58

Jana

Co vy na to?
Souhlasim s tim, že žena po mateřské většinou nemá takové zkušenosti a musí se nejprve vypracovat. Ale co mi řeknete k tomu, že když jsem po škole nastoupila do práce (zároveň se mnou nastupoval kolega, který také právě vyšel ze školy), máme stejné vzdělání a on dostal nástupní plat o 2 tisíce vyšší. Za stejnou práci je lépe ohodnocen, proč?
0/0
27.2.2006 10:13

vymrzovac

Re: Co vy na to?
asi sympatie.       na první pohled (a pohovor) se jim zdál perspektivnější než ty.    a nebo?třeba seš moc hezká,a bylo jim jasný,že Tě do dvou měsíců někdo přefikne...
0/0
27.2.2006 10:22

Jana

Re: Re: Co vy na to?
Skutečně zajímavej názor :-)
0/0
27.2.2006 10:33

vymrzovac

Re: Re: Re: Co vy na to?
a přefik?
0/0
27.2.2006 12:28

Jana

Re: Re: Re: Re: Co vy na to?
Ne, nepřefik.
0/0
27.2.2006 13:53

Violinek

Re: Co vy na to?
v tom případě, pokud opravdu oba děláte stejnou práci, máte stejné povinnosti a odpovědnosti, nevidím důvod, abyste u nadřízeného nenavrhla dorovnání platu do úrovně svého kolegy ..
0/0
27.2.2006 10:37

Pyjus

Re: Co vy na to?
Zaprvé mne překvapuje, že víte, kdo má jaký plat - za dobu praxe nikdy můj zaměstnavatel nedovolil, aby někdo jiný než moji nadřízení znal můj plat i z těchto důvodů. To zaprvé. Zadruhé nepředpokládám, že výše platu byla s personalistou domlouvána skupinově, či je jen dle tabulek - pokud jste měla možnost (stejně jako kolega) říci si o plat, pak byl zřejmě kolega drzejší a má více, což je hlavní příčina diferenciace... ženy při platovém projednávání nemají tak velký sklon k risku a raději se drží pořekadla o vrabci v hrsti - mimo státní sféru je vždy platové vyjednávání dohodou mezi zájemcem o pozici a zeměstnavatelem, který má určité horní hranice na dané místo... a muži pak ochotou riskovat, která je jim bližší, než ženám, se zkrátka častěji více blíží té hranici nežli ženy... riziko je nasnadě - muž taky spíše může přestřelit... tyto doměnky mohu podložit i fakty ze své praxe, proto nejsou "mimo mísu"= příště se ptejte kolegy ne kolik bere, ale o kolik si řekl
0/0
27.2.2006 10:47

XXL

Re: Co vy na to?
Máte představu, že firmy platí podle vzdělání, což je dosti velký omyl. Plat je bud daný tabulkově, tam se nerozliší, je-li to muž nebo žena. Tam platí škola, léta praxe apod. Plat v soukr. sféře je zpravidla věcí dohody. A je fakt, že kdo si neumí říci o peníze, dostane tolik, o kolik si řekl, více rozhodně ne. Znám příklad tří lidí na stejné pozici, já byl jedním z nich. Jeden 13 tisíc, jeden 25 t, a jeden 33 tisíc. Práci dělali všichni tři stejnou, kvalifikace taky v podstatě stejná, praxe v dané oblasti taky stejná. Rozdíl byl jen v tom, říci si o peníze, s rizikem, když to bude moc, odmítnou mě. Možná některé ženy si méně věří, i když znám dosti žen velmi sebevědomých a dost můžů, kteří si moc nevěří. Rozdíl 2 tisíce není nijak velký, je-li např. nástupní plat po vš kolem 30 tisíc. A může plynout např. z toho, že kolega nastoupil v době, kdy měla firma větší poptávku po této pozici, takže byli velkorysejší.
0/0
27.2.2006 11:02

vymrzovac

Re: Re: Co vy na to?
souhlas. akorát ten nástupní plat po vejšce nebude těch třicet.to by byla vyjímka 
0/0
27.2.2006 12:28

Jana

Re: Re: Co vy na to?
Jen pro upřesnění, kolega nastupoval přesně v tentýž den jako já. A pravděpodobně to bude skutečně tím, že si řekl při pohovoru víc.
0/0
27.2.2006 13:52

vymrzovac

Re: Re: Re: Co vy na to?
je statisticky dokázáno,že při změně zaměstnání si zaměstnanec vždy finančně polepší. zaměstnání není manželství,takže: mládí vpřed!
0/0
27.2.2006 15:52

XXL

Re: Re: Re: Co vy na to?
Den nástupu je jedna věc, ale uzavření smlouvy se mohlo konat třeba s měsíčním posunem. A někdy je potřeba obsadit místo akutnější. Ale asi nejvíc záleží na tom, o kolik si kdo umí říct. A taky jakým zapůsobí dojmem. Nejde jen o znalosti z vš, ale sebevědomé vystupování, předpoklad, jestli daná osoba může postoupit na manažerské místo apod. Nebo odhad firmy, že mladá žena spíš půjde na mateřskou. Diskriminace v tomto smyslu skutečně existuje, častěji se to projeví tím, že pracovnici vůbec nepřijmou. Nejde ani tak o diskriminaci žen, jako spíš diskrimininaci rodin s dětmi. V důsledku je bita zase rodina jako celek, lidé mají méně dětí, co postihuje celou společnost. Pro přijímání do firem je důležitý např. vzhled (viděl jsem různé návody pro personalisty, kde se hodnotily jednotlivé položky vzhledu). Takže kdo není pohledný, což je více mužů než žen, je na tom taky hůř. Prostě tržní ekonomika je efektivní, ale má tvrdé lokte.
0/0
27.2.2006 17:13

Leonardo Cupranek

Re: Co vy na to?
Je to proto, ze stat Vas takzvane "chrani", tudiz predstavujete pro zamestnavatele vetsi riziko.
0/0
27.2.2006 13:35

vymrzovac

v čem je problém?
většina ženskejch chce být středem pozornosti.v okamžiku,kdy má"něco nalítáno",a přestává být středem,se začne snažit : ráno si něco maluje na obličej,něco si nacuchá na hlavě,a ? nic.     tak začne vřískat,že je diskriminovaná,že si tolik nevydělá,že nemá funkci atd.    dámy,smiřte se s tím,že už jste středního věku.vždyť je to normální.my taky stárneme.
0/0
27.2.2006 8:17

Pavel

Celé tajemství
Myšlení žen (to typické) se moc nehodí na manažerskou práci. Ženy, které mají mužské myšlení (a těch je málo) se na takovou práci hodí.
Proto je poměr managerů žen/mužů takový, jaký je. Toť vše. 
 
Firmy chtějí vydělávat, prot berou pro místo toho nejlepšího, kdo je k mání - proč by to dělaly jinak.
0/0
26.2.2006 18:05

TomášM

No a co se divěj?
čtvrtinu aktivního pracovního života se válej s dětma doma. Tím jim klesá praxe, znalosti, ztrácejí vlak. Pak se jako milostivá po 7 letech vrátí odpočatá a chce brát stejně jako někdo kdo celejch 7 let makal? PROČ?
0/0
26.2.2006 17:21

Milada

Re: No a co se divěj?
Možná, že to tak praktikovala Tvoje máma, ale nedělej z této osobní zkušenosti celkové zhodnocení žen.
0/0
26.2.2006 23:35

Liberál 79

Re: No a co se divěj?
vy jste asi ještě neměl na 24 hodin půjčený dítě na hlídání, co? to byste si asi kecy o odpočívání odpustil
0/0
27.2.2006 2:10

vymrzovac

Re: Re: No a co se divěj?
s těma děckama to holt uměj holky líp! jinak se přikláním k názoru,že každá firma chce prosperovat,a proto volí toho,kdo prosperitu přináší. tady se to většinou nedá skrýt pod šminky. na druhé straně jsou obory,kde si zase chlapi neškrtnou,ale taky se tam za každou cenu nehrnou.
0/0
27.2.2006 8:12

Radek

Re: No a co se divěj?
Ty si zivouci dukaz toho, ze urcita opravnenost jejich ztiznosti je na miste, ty tupce. Zrejme ani moc nechapes o cem mluvis.
0/0
27.2.2006 19:08

Tomas

peniaze
Vybrali sme si kapitalizmus tak musime hrat jeho pravidlami, alebo mozeme zavadzat dalsie "kvoty" aj na ludi, ale je to cesta do pekla v ktorom sme uz boli. Kapitalizmus zaujimaju len peniaze a vobec ho nezaujima zensky feninizmus alebo muzsky sovinizmus. Jemu je jedno ci peniaze prinesie muz, zena, cernoch, zid, eskimak. Snad si nemyslime ze by majitel zaplatil co i len o korunu viac len preto ze ma prijat na prac. miesto muza. Ak by zeny prinasali ten isty uzitok bol by pomer 1:1, ak by prinasali uzitom 10nasobny tak pomer by bol 10:1 pre zeny. Nie sme rovnaki a tak je to spravne.
0/0
26.2.2006 14:50

XXL

pokr.
Ženy si často vybírají práci, kde nemusí dělat přesčas, nebo ne´musí být celých 8 hodin. Muž leckdy volí náročnější pozici, s větší zodpovědností i časovou náročností, aby uživil rodinu. Je to spíš volba lidí. Hodně žen rádo nechá hlavní povinnost živit rodinu na muži, nemusí jít jen o ženy jako Kateřina Brožová. Ženám to tak vyhovuje, ať se dře muž, oni se starají o domácnost. Ale pak feministky vymyslí, že to je útisk žen. Přitom na stejném místě je stejný plat - pro muže i ženu. Ve státní sféře jsou na to tabulky, pokud jde o osobní hodnocení, žena často zapůsobí pěknýma nohama... V soukromé sféře jde majiteli zpravidla o výkon, nemá důvod platit ženě méně za stejnou práci. A kdyby přesto si nějaká myslela, že tomu tak je, necht si založí svoji firmu, pak půjde hlavní zisk jí, může může platit méně než ženy, ženy může zvýhodnit. Uvidí, jak jí firma bude klapat. Muž by se mohl ptát, jestli manekýni vydělávají tolik jako modelky?
0/0
26.2.2006 0:45

Alf

Predsudky
Na vas prispevek je hodne tezke reagovat, protoze v nekolika malo vetach mate koncentrovano velke mnozstvi trapnych muzskych predsudku. Uz jen veta "zenam vyhovuje, at se dre muz, ony se staraji o domacnost" by asi zvedla hodne inteligentnich zen ze zidli.
0/0
26.2.2006 10:33

Sordid

Re: Predsudky
Výjimky, jen výjimky.
0/0
26.2.2006 19:57

XXL

Re: Predsudky
Poznal jsem dosti žen, kterým naprosto vyhovuje, aby je živil muž a zajištoval jim vysokou životní úroveň. Ženy dosti náročné, pokud se ale měly živit samy, byly najednou dosti skromné, stačilo žít z podpor na minimu, hlavně že se nemuselo chodit do práce. Fakt je, že tyto ženy feministkami nebyly, neměly potřebu sebeuplatnění. Většina žen není feministických "intelektuálek". A pokud je žena feministka a věnuje se tzv. gender studies např. na nějaké vš, pak její příjem je zase nižší. Jí to tolik nevadí, bud je sama, nebo rodinu živí muž. Muž, pokud učí na vš, zpravidla má ještě další příjmy bokem, protože plat vš učitele by k uživení rodiny nestačil.
0/0
26.2.2006 21:54

XXL

Feministické štvaní, dokola stejná písnička
Když není o čem psát, proč nepsat o těžkém postavení žen. Statisticky to platí - ale koukněme se na to podrobněji. Třeba na to, že ve školství nebo jako zdrav. sestry pracují hlavně ženy. Mužům nikdo nebrání, také jich pár učí nebo dělá "sestru". K té rovnoprávnosti patří i to, že pokud muž učí, tak tu je vysoké riziko, že např. dívky si budou stěžovat, že je např osahával nebo se jinak nevhodně choval. Pak ho třeba neodsoudí, ale rok bude ve vazbě a bude podstupovat různá potupná vyšetření od "znalců". V lepším případě ho pustí, protože se nic nedokáže, v horším ho odsoudí, protože např. psycholog řekně, že si myslí, že dívka nelhala. U zdravotníků muž jen bude zvedat těžké pacienty, protože žena smí zvedat do 15 kg - ze zákona. Ale platově bude mít stejně jako sestra, šance že získá místo vrchní nebo hlavní sestry je dost malá - upřednostní se ženy. Většina chirurgů jsou zase muži, je to fyzicky náročná práce.
0/0
26.2.2006 0:38

Alf

Hodne extremni priklady
Vybral jste si hodne extremni priklady, ktere rozhodne nejsou pravidlem a nejsou a ani ve vetsine. Musim jen upozornit, ze soucasti problemu je to, ze zeny chodi casteji na obecne mene placene prace (napr. sestra - zena, lekar - muz).
0/0
26.2.2006 10:27

XXL

Re: Hodne extremni priklady
Pokud jde o školství, opravdu učí hlavně ženy. Jistě, obvinění učitelů ze strany nejen dívek a chlapců jsou dosti častá. Téměř nikdy takové obvinění není vůči ženě učitelce, i když takových je desetkrát tolik. To je ale už trochu jiné téma, i když část mužů to od školství odradí. Ale hlavní je, že povolání učitelky, zdrav sestry - to je volba těch žen. Nikdo k povolání člověka nenutí, ani muže ani ženu. A ženy tam jdou i s tím, že budou mít méně, než v jiných profesích. U lékařů mě poměr mužů a žen připadá dost vyrovnaný, dokonce i mezi gynekology je hodně mužů. Chápal bych, kdyby např. ženy na toto dávaly přednost lékařce, než aby je prohlížel muž. Jenže jim to nevadí, tak muži dělají tuto profesi stejně jako ženy. Na poště u přepážky je taky více žen, protože málo mužů je ochotno za ty peníze dělat. Takže je věc osobního rozhodnutí, kdo co akceptuje. Méně placená místa mají své výhody, menší náročnost a zátěž, která lépe umožní starost o rodinu. Což chápu.
0/0
26.2.2006 21:47

dryka

U nás na Obecním úřadě
dělá jedna ženská a jeden chlap. Oba berou stejně. Když potřebuješ štempl, dáš jim do kapsy 200,- a je to. Tak jakápak nerovnost.
0/0
25.2.2006 17:39

Sedmikráska

Tato diskuze pouze potvrzuje...
to, o čem je tenhle článek.Že pouze to, že mám dva stejné pohlavní chromosomy, mě bude diskriminovat celý život.Když se o místo budou ucházet muž a žena tak první, co muže personalistu napadne, je že žena na to nemá, neboť je méně výkonná,slabší, lenivější a bude určitě chtít mít děti.A tom to všechno je. Právě jste to tady svými úvahami dokázali.Nejvíce mě děsí, že tento problém nemá řešení a není kam před ním utéct.Bojím se toho, že jsou ženy v očích mužů degradovány na stvoření plodící děti a nikoho nezajímá,co doopravdy umí.
0/0
25.2.2006 17:29

Sordid

Re: Tato diskuze pouze potvrzuje...
Ono to toho personalistu napadne, protože to ve většině případů prostě je pravda. Většina žen chce mít děti. Pokud patříte k oné menšině, která se mateřství zříká ve prospěch kariéry, máte, obávám se, smůlu. To už ale není o pohlaví a diskriminaci, to už je o atypické menšině.
0/0
25.2.2006 17:37

K-Leo

Re: Tato diskuze pouze potvrzuje...
Moc se pletes Sedmikrasko. Zena neni degradovana na stvoreni plodici deti v ocich muzu, ale je to dane prirodnim zakonem. Zivot uz je takovej, jeden se narodi jako muz, jiny se narodi jako zena. Ano jsou vyjimky, je jich pry 4%, co se nerodi sice stejne, ale mysli si opak. Takze to co rikas, je pohej feminismus a pokud budes jen trochu premyslet zjistis, ze na vine neni muz, ale sama priroda.
0/0
25.2.2006 17:49

Kamil

Re: Re: Tato diskuze pouze potvrzuje...
Nemyslim, ze priroda je na vine. Myslim, ze zeny maji zase hodne veci lehcich diky tomu, ze proste od muzu ziskaji vsechno co chteji a potrebuji. A mnohdy jim k tomu staci jenom sex...
0/0
25.2.2006 20:10

wildge

Re: Tato diskuze pouze potvrzuje...
Stezujete si zcela spatne. Zena bude mit vzdycky horsi pozici v praci, ktera je vhodna pro muze. Tak to je od prirody a nic s tim nenadelame. Problemem je, ze ty prace, ktere jsou vhodne predevsim pro zeny, jsou spatne placene. Bude zcela v poradku, pokud budete chtit toto zmenit, protoze ohodnoceni je dane jen lidskou spolecnosti. Stezovat si ale na prirodu nema smysl.
0/0
25.2.2006 18:41

K-Leo

Re: Re: Tato diskuze pouze potvrzuje...
Pokud tento prispevek patri mne, tak si ho jeste jednou precti. Ja si nestezuji na prirodu, ja pouze konstatuji holou skutecnost a to se stezovanim nema nic spolecneho. Pokud si myslis opak, pak se radis mezi ty, kteri hlasali "porucime vetru, desti", coz samo o sobe je holej nesmysl. To ze ho zacina pomalu zase propagovat zase ceska vlada v cele s Paroubkem neznamena, ze je to splnitelne. Priroda je priroda a s tim zadna vlada, natoz feministky, nic nanadeleji.
0/0
25.2.2006 19:02

coze?

Re: Re: Tato diskuze pouze potvrzuje...
Co to melete??? Prace vhodna pro muze? Je docela dost pozic, pro ktery ma lepsi predpoklady a lepsi vzdelani zena nez muz!!! Chcete tady tvrdit, ze vsichni muzi jsou nadrazeni vsem zenam???
0/0
25.2.2006 19:16

K-Leo

Re: Re: Re: Tato diskuze pouze potvrzuje...
Je videt, ze diskuse s tebou je zcela zbitecna. Mas svou predstavu o zivote a tu ti nikdo nemuze narusit. Na jednu stranu je to dobre, ale takoveto povahy se drive ci pozdeji zahledi jen do sebe a nechteji se koukat nalevo, nebo napravo. Jejich cesta je vytycena jednou pro vzdy. Mas vsechny predpoklady stat se politikem a dostat se na vysokou funkci, jako treba pan premier Paroubek. Jinak mas asi dost velky problem schodnout se s lidma a to te bude provazet celej zivot.
0/0
25.2.2006 19:25

Alf

Vzdelani...?
Snazim se moc nereagovat na hrubky v nekterych prispevcich ... ale u vas je toho uz opravdu mirne pres carku. Misto diskuzi na webu se venujte studiu ceskeho pravopisu.
0/0
25.2.2006 19:56

K-Leo

Re: Vzdelani...?
Za svou cestinu se omlouvam. Nikdy jsem nebyl dobrej zak, co se cestiny tyce. Ale v mem veku se davat na studium zrovna ceskeho jazyka, ktery pouzivam jen zde na vebu (jsem uz dost dlouho mimo uzemi CR), je na povazenou. Jeste jednou se omlouvam.
0/0
25.2.2006 20:13

Alf

Z ciziny
Pokud jste dlouho mimo CR, tak bych se spis mel omlouvat ja. Pouceni pro mne pro priste.
0/0
26.2.2006 10:21

Pyjus

Pro Sedmikrásku
A to je právě cíl feministek - nakukat obyčejným ženám, že je nějak vidíme. Většina mužů ženy obdivuje za jejich schopnost nosit, porodit a vychovat dítě a toto je hlavní životní úloha ženy, která v tomto je a měla by zůstat nezastupitelná v souladu s přírodou. Pokud Váš partner tvrdí, že mateřská je skutečnou dovolenou, pak je mi líto, vybrala jste si špatně. Má žena je doma s dětmi už 8 let a vidím, že ji to unavuje a povzbuzuje zároveň a já je finančně zabezpečuji a pomáhám nám na společné cestě... a přiznám se, že tento konzervativní model rodiny nejlépe vystihuje (opomeňme výjimky) přirozené potřeby, možnosti a využívá přirozených rozdílů mezi muži a ženami. A není to pohleded antifeministický a patriarchátně šovinistický, jak někdo může namítat, je to model postavený na logice a chápání a tolerance a kompromisech, stačí opravdu jen přemýšlet...
0/0
27.2.2006 10:36

Sordid

Je zajímavé...
...že někdo neustále upozorňuje na nepoměr mezi ženami a muži, ale vždy se to týká atraktivních, dobře placených postů - ředitelé, manažeři, předsedové správních rad... Ale nikdo se nepozastaví nad tím, že mizivé procento žen je například i mezi kopáči a dělníky na stavbách. A já se ptám, je tato snaha žen skutečně snahou o rovnoprávnost, nebo tam jde spíše o snahu urvat lukrativní pozice pomocí uměle vykonstruovaného 'problému'?
0/0
25.2.2006 16:35

klara

Re: Je zajímavé...
A co teprve to mizivé procento mužů, co dělá šičku nebo kompletovačku...
0/0
25.2.2006 18:11

Sordid

Re: Re: Je zajímavé...
No přesně. Chlapi vyžerou tu nejhorší práci a ženský dělaj tu snadnou. Jako třeba šití.
0/0
25.2.2006 18:28

Alf

Fyzicky narocna neni ta nejhorsi
Fyzicky narocna prace neni tak nejhorsi, daleko horsi je napriklad prace s velkou zodpovednosti. Navic se potreba fyzicke sily v ekonomice rok za rokem rychle snizuje.
0/0
25.2.2006 19:51

Sordid

Re: Fyzicky narocna neni ta nejhorsi
Proto je taky práce s velkou zodpovědností lépe placená. A kopat kanály bude potřeba vždycky.
0/0
25.2.2006 21:05

no jo, Sordide

Re: Je zajímavé...
problem je v tom, ze kdyz nekdo nema dostatecny schopnosti, tak jde delat bud kopace nebo nejakou sicku... Tady mluvime o letech stravenych na skolach, universitach, na ruznych stazich, ktery jsou proste stejny. Kdyz ma nejaka zena schopnosti stat se spckovou manazerkou, proc by ji v tom mely branit hloupy predsudky?
0/0
25.2.2006 19:20Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.