Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Realitky: Rostoucí nabídka bytů sráží nájmy až o 15 %

Počet bytů, které mohou majitelé pronajímat za tržní ceny, roste. Sehnat bydlení v podnájmu tak už není takový problém jako dříve a navíc se rostoucí nabídka a větší konkurence mezi nabízejícími projevuje i v klesajících nájmech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jaňulinka94

dobrá ženska

myslim ze tana sve pocity vypsala dobre a este pls kdo si chce se mnu psat tak moje icq je

391-362-1758-o

0/0
24.9.2007 15:17

Kokotek

šulibrci

Smrdi vam kokoty, a fekale jsou nejvic!(Y):-©[>-]Rv

0/0
20.7.2007 9:56

cool+

Pro všechny regulovčíky ohánějícími se Křečkovými bláboly o Švýcarsku......
Odvolávat se na Švýcarsko je zcela mimo mísu a to, že to zkouší právě soudruh Křeček už jen dokazuje jeho ubohost ve stylu že "tonoucí se chytá i stébla".
Speciálně ve Švajcu jsou totiž odborníci i nájemníci právě z Kečkovy regulace úplně na větvi. Ovšem nikoliv z věcných příčin ale spíše z důvodů její obecné nepochopitelnosti až směšnosti. 
Ale budu konkrétní, Tamní evropsky významné a veleprestižní noviny Neue Zurcher Zeitung přinesly dne 29.12.2005 celou dvojstranu na téma nájmů bytů v ČR.
A celý týden poté se jich pak čtenáři dotazovali, zda toto je skutečně česká realita 15 let po svržení Komančů, nebo zda je to pouze kachna a list si z lidí pouze dělá (_._)  (legraci)   
0/0
14.3.2006 8:33

Admin_

Re: Pro všechny regulovčíky ohánějícími se Křečkovými bláboly o Švýcarsku......
, Nojo, Švýcarům chybí základ. Kdyby si uvědomili, že v ČR existuje ještě nevolnictví, docvaklo by jim to hned.
0/0
15.3.2006 16:24

Kozel z Popovic

Být regulovaným nájemníkem, to nemá chybu ! - I. díl
1)Platíte velké kulové a za nic neodpovídáte. V domě si přitom děláte co chcete.
 
2) Jaká je skutečná cena vašeho bydlení a kolika korunami vás majitel domu měsíc co měsíc povinně subvencuje vás nemusí vůbec zajímat. Náklady majitele domu jsou jeho problém a ne vaše starost. Vy si jen užíváte pohodlí, klídku a láce.
 
3) Ač sami platíte velké kulové, máte přitom nárok na prvotřídní servis a to ve všech ohledech. A když ne, tak třikrát běda majiteli ! Naše zákony jsou tvrdě pronájemnické a soudci s převážně komunistickou minilostí se s nikým nemažou.
 
4) A kdyby jste ono zmíněné velké kulové náhodou přestali platit úplně a majitel by vám dal výpověď, tak se opět vůbec nic neděje. Stejně vám musí nejdříve opatřit a zaplatit náhradní byt aby vám zajistil vaše další nájemní parazitování, tentokrát však na někom jiném.
0/0
13.3.2006 20:10

Kozel z Popovic

Re: Být regulovaným nájemníkem, to nemá chybu ! - II. díl
 5) Pokud byste čirou náhodou zjistili, že dotyčný byt už vlastně nepotřebujete, netřeba jej majiteli vracet. Váš regulovaný dekret snadno prodáte bez placení daní na černém trhu nejméně za několik set tisíc, ale i za několik milionů !
Ať má chudák majitel zase koho živit. A vy shrábnete nezdaněné prachy !
 
Takže, vážení, žádná hypotéka, žádná koupě a ani nic, co je třeba reálně zaplatit !!
 Nic neplaťte ! Nic nepodepisujte, seďte jen na zadku, velebte Křečka a tupě zírejte !
0/0
13.3.2006 20:11

Analytik

Již klasický rozpor
, Název článku říká, že "rostoucí nabídka sráží ceny" což by se mělo projevit alespoň mírným poklesem průměrné ceny, ale IRI inzeruje pomocí zelené šipky mírný nárůst průměrných cen. Nechci být zlomyslný, ale něco z toho bude špatně. ;-)
0/0
13.3.2006 19:57

nebydlící

Ono se zase reguluje, že nájmy klesají....?
Co to je za blbost, že tržní, ničím neregulované nájmy klesají??? Vždyť vrchní regulovaný arciparazit Křeček a jeho socanští kumpánové nám tu neustále omílají, že regulace nájmů musí být, protože se nájmy zásadně neřídí zákony trhu. Řídí se pouze zlovůlí majitele bytu a ten si může vyšponovat nájmy tak vysoko, jak si jen zamane. Trh nikdy nemůže způsobit pokles nájmů, tedy za předpokladu, že si majitel domu nečichne ke květině dobra. Bytový odborník Křeček a socialističtí "ekonomové" v křeslech MMR - Přikryl, Paroubek, Martínek, nás o tom přece vždycky vehementně přesvědčovali!
Bohatí musí bydlet v regulovaných bytech a sociálně slabší nechť platí vyšponované tržní nájemné. To vše v zájmu ASOCIÁLNÍHO SMÍRU!
0/0
13.3.2006 16:45

th

Re: Ono se zase reguluje, že nájmy klesají....?
Krecek, Tana Fiserova a dalsi jsou normalni hajzli
0/0
13.3.2006 18:29

Jerry Seinfeld

Re: Re: Ono se zase reguluje, že nájmy klesají....?
Myslim, ze Tana Fiserova neni hajzl. Je jen hloupa a mimo kultury nicemu nerozumi.
0/0
14.3.2006 5:15

cool+

Re: Re: Re: Ono se zase reguluje, že nájmy klesají....?
Poslankyně Fischerová je podprůměrná herečka a ještě k tomu naivní až hloupá jak daleko vidí.
Obojí by byl jen a pouze její osobní problém, do kterého nikomu dalšímu nic není, kdyby ovčem nebyla poslankyní parlamentu.
Jelikož ovšem sedí za peníze daňových poplatníků ve sněmovně, kam ji navíc nikdo nezvolil, tak její nevzdělanost a neschopnost překračuje hranice osobního soukroní a stává se věcí veřejnou. A veřejnost ji platí.
Ona je tedy blbá za peníze  státu. A to je katastrofa. I když zdaleka není sama.
0/0
14.3.2006 9:10

Admin_

Velké "deregulační oči"
, Rád bych reagoval na větu: "Výraznější impulz získá trh pronájmů bytů v okamžiku, kdy nastane deregulace nájemného. Makléři očekávají, že poté by tržní nájmy mohly v Praze klesnout zhruba o třetinu." IMHO jsou očekávání planá, protože v té době už z trhu nájemního bydlení zmizí 80 - 90% bytů, které obce v rámci modrého populismu rozdají komunisty odekretovaným.
0/0
13.3.2006 16:02

Dr. Fe1

Re: Velké "deregulační oči"
A nejhorší ze všeho jsou lidi co bydlí v panelácích, ty jsou zodpovědní za všechny Tvoje životní prohry. A že těch proher evidentně nebylo málo, taková míra frustrace se málokdy vidí.
0/0
13.3.2006 16:12

Admin_

Re: Re: Velké "deregulační oči"
, Ne, fekále doktore. Nikdy jsem netvrdil, co ty mi podsouváš. Je ale zřejmé, že jedna kasta získala majetek řádově bilion korun a to naprosto bez jakékoliv zásluhy. Zajímavé je, že tohle ti nevadí, kdežto po restituentech a jejich potomcích, kteří získali jen část toho, co jim tento stát ukradl požaduješ, aby kastě bolševiky povýšené nad obecný lid, poskytovali svůj majetek za ceny podstatně nižší, než jsou tržní. Proč vlastně?
0/0
13.3.2006 18:39

Dr. Fe1

Re: Re: Re: Velké "deregulační oči"
1) Privatizace obecních bytů za zlomky jejich ceny mi vadí a to velmi. To už jsem tady několikrát deklaroval. Jenom pořád nevím jak to souvisí s tím, jestli je ten byt v paneláku nebo v secesním domě z roku 1905. Podle mě nijak, zatímco ty na tom zakládáš jakousi nenávistnou ideologii proti lidem co bydlí v paneláku.
 
2) To co mi podsouváš jsem nikdy nepožadoval. Akorát si myslím že by i v tomto odvětví měla být pravidla platná pro všechny a chránící obě starny tj. nájmníky i majitele, tak aby nemohlo docházet k excesům a nikdo na nikoho nedoplácel.
0/0
14.3.2006 9:49

Gaston

Re: Re: Re: Re: Velké "deregulační oči"
ad2)
Takže svoboda nám bude dána uvalením nesvobody na obě strany. nebo raději ?
 
Říkáte: "...a nikdo na nikoho nedoplácel".
A jak je vlastně chráněný ten majitel? A vy věříte, že existují lepší pravidla než vzájemná dohoda?
0/0
16.3.2006 9:18

geninvest

agentíci a objev ameriky
realitní agentíci objevili Ameriku. Vždyť nájmy klesají v Praze už několik let. Jestli si toho ti odborníci stačili všimnout až nyní, no nazdar.  
0/0
13.3.2006 15:38

lógr

Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Tak tržní nájmy nám samovolně klesají. To je nejen dobře a zcela v pořádku, ale i naprosto logické. Tyto nájmy jsou předražené díky právě Křečkově regulaci. Kdyby byly deregulací na trh vrženy i všechny dnes regulované byty, tak by byl pokles nájmů daleko strmější.Křeček však z neznámých důvodů tvrdí, že to není pravda. Tedy pokud není pravdou to, že nyní před Štrasburkem už si snaží uhájit alepoň jen levný obecní byt v Praze na Vinohradech za nájem 2.000,-Kč. měsíčně. Zkrátka normální podvodník darebák, kterých je KSČSSD plná !  
0/0
13.3.2006 14:11

Dr. Fe1

Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Křeček je sice zavrženíhodná osoba, v tom nelze než souhlasit, ale že by někoho nutil k tomu aby zneužíval situaci a požadoval lichvářský nájem ?! To evidentně ne. Měřte všem stejně.
0/0
13.3.2006 14:23

cool+

Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Zkuste se doktore mrknout na ceník Křečkovic rodinné realitky REKA, s.r.o.
na linku : www.reka.cz
Majetkové poměry ve firmě snadno ověříte v obchodním rejstříku na www.justice.cz
To jsou ceny, co ? Leckterý řádoby "lichvář" zbledne závistí !!
 
 
0/0
13.3.2006 14:28

Dr. Fe1

Re: Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Tohle už jsem viděl, díky za odkaz. Já se nezastávám Křečka. Jenom chci říct, že to že Křeček nahrává někomu k tomu aby krad ještě neznamená že je ta zlodějna v pořádku.
0/0
13.3.2006 15:02

Gaston

Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Tržní nebo lichvářský?
0/0
13.3.2006 14:40

Dr. Fe1

Re: Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Slovo "tržní" bych používal za situace existence trhu a ne toho paskvilu co je u nás. Je to podobně "tržní" jako když budete prodávat láhev vody za 1000 Kč kus poutníkovi v poušti, kterej má na výběr buď to od Vás nebo podobnýho gaunera koupit nebo umřít žízní.
0/0
13.3.2006 15:04

Gaston

Re: Re: Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
A kde je ta hranice mezi trhem a paskvilem? Co se ještě musí udát, aby to již byl trh?
 
Pokud si uvědomíte, kolik bytů u nás připadá na osobu, pak toho poutníka budete muset situovat jinam než na poušť. Je-li obklopen různými prameny a zdroji občerstvení a má přece jenom zájem právě o tu mou flašku, pak nevím, proč bych mu ji neměl dát za cenu, kterou určím já.  
0/0
13.3.2006 15:16

Dr. Fe1

Re: Re: Re: Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Bavíme se o tom pořád dokola. Nejsem si jist jestli může v praxi fungovat něco jako neregulovaný trh s byty. V některých zemích takové téměř neregulované trhy existují ale je to díky nepřerušenému vývoji staletí, já si pořád něják nedovedu představit jak by v praxi vypadal přechod k takovému trhu třeba u nás. Domnívám se že by se to bohužel neobešlo bez nějáké "menší" revoluce a značných excesů, takže by výsledkem byl jen návrat k tvrdé regulaci a pár zničených lidských osudů. Proto volám potom aby se stanovila jasná pravidla a nenaslouchalo se fanatikům, kteří tady vykřikují něco o totální deregulaci a že majitel si může se svým majetkem dělat absolutně co chce, že se mají lidi stěhovat z Prahy do Mostu a podobné asociální nesmysly. 
0/0
13.3.2006 16:08

nebydlící

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
No vidíte a právě k jednomu takovému "excesu" ničím neregulovaného trhu s byty došlo - nájmy poklesly o 15%.......
0/0
13.3.2006 16:53

Reny

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
Jenže majitel má opravdu právo si dělat se svým majetkem, co chce, nebo to chcete rozporovat??? To bysme už asi byli jinde než v demokracii...
0/0
13.3.2006 16:57

Admin_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokles tržních nájmů nejlépe dokazuje Křečkovy lži a podvody.
, Jistě, příslušník vyšší, tedy bolševiky odekretované kasty, si nebude nikdy jist, že demokracie a rovnost je to pravé. Vždy si bude hledat prostor, kterým by si z veřejných peněz naděloval a hra na "sociálně cítícího" se mu hodí. Samozřejmě, jeho "sociální soucítění" se projevuje jen k příslušníkům jeho kasty, tedy k jemu samému.
0/0
13.3.2006 18:43

sarume

postižení
a co treba postizene ditě a samoživitelka a nemam 12000 zcela pod svou dustojnost ziju s podobne postizenou kamaradkou:( aby jste se nezalkli zavisti.
A statni byty tady jsou snad pro postizene a invalidy a nebo se pletu?
0/0
13.3.2006 13:11

michal II

Re: postižení
O to tady přeci nejde. O postižené by se měl postarat stát. A státní byty nejsou socíální, které by měl dotovat stát. Teď je ale každý byt do 90m2 sociální a tím v tom udělali totální bordel.
0/0
13.3.2006 13:21

chemba

Re: postižení
Neplést si pojmy dotovaný nájemce a dotovaný byt. Já jsem pro dotovat potřebné ale nedotovat šmahem všechny byty, ať v nich bydlí postižený nebo milionář.
0/0
13.3.2006 14:26

Gaston

Re: postižení
Právě proto byste měla volat po vystěhování Křečků ze státních sociálních bytů a ne pindat nesmysly o závisti.
0/0
13.3.2006 14:36

sarume

Kde jsou byty?
No já bydlím v nájmu a platím 12000 a není to Praha. tam kde mám trvalé bydliště/Praha5/ a požadala jsem o byt na který mám podle všech měřitek narok, mi bylo odpovězeno, že žádné byty obec nemá. To nějak nechápu. Tak kde jsou ty státní byty?
0/0
13.3.2006 12:53

vodic

Re: Kde jsou byty?
To se jeste dnes prideluji byty? Veril bych, ze ho dostane rodina se dvema detmi, kde oba rodice ztratili praci a nemaji na podnajem, ale jinak snad ne?!? Nebo jsem prilis naivni? Proc by nekdo mel dostavat byt, kdyz ja platim za byt nejakych 18 mesicne? (hyp+poplatky)
 
Docela by me zajimalo, proc bys mela mit narok na byt. Kdyz ses schopna platit 12000 mesicne, tak nemam pocit, ze bys byla socialni propad.
0/0
13.3.2006 13:08

nebydlící

Re: Re: Kde jsou byty?
Samozřejmě, že se ještě dnes 17 let po plyšáku přidělují byty.
 
Ale ne na základě sociálních kriterií, ale úplně stejně, jako za komárů - kamarádům, známým, rodinným příslušníkům. Případně za statisícový úplatek neznámým. Tady ten úplatek může být i legální a oficiální - pak se mu říká "výše nabídnutého prvního nájemného" .
 
Ale od toho přece socánkovi do kapsy platíme takové nehorázné daně - aby přece obce mohly fungovat a plnit svůj účel :-)
0/0
13.3.2006 17:00

Jerry Seinfeld

To neni zadny uplatek
Vyse nabidnuteho prvniho najemneho neni zadny uplatek, ale bezny trzni nastroj. Normalni drazba formou obalkove metody, vytezek jde zcela oficialne do rozpoctu mesta. Nic spatneho.
0/0
14.3.2006 5:19

nebydlící

Re: To neni zadny uplatek
Máte pravdu, ale pořád je to víceméně úplatek, i když už ne zastupiteli do kapsy, ale úplatek obci.
 
Obec by se měla starat o to, aby pomáhala potřebným, ne aby svoje zdroje rozdávala milionářům.
0/0
14.3.2006 13:39

Gaston

Re: To neni zadny uplatek
Jistě. Je to vlastně taková forma poskytování obecní střechy nad hlavou těm nejpotřebnějším, že?
0/0
16.3.2006 9:13

quint

Re: Kde jsou sociální obecní byty? Vy to nevíte ?
Jsou plné Křečků a další podobné dobře situované a prosperující levicové havěti. To jsou věci, co ?
0/0
13.3.2006 14:06

karel

agentíci a objev ameriky
realitní agentíci objevili Ameriku. Vždyť nájmy klesají v Praze už několik let. Jestli si toho ti odborníci stačili všimnout až nyní, no nazdar. Není nad fundované a včasné názory odborníků !
 
0/0
13.3.2006 12:36

erosia

Ceny?
byt 45 m stojí tržně 10 000,.Kč a byt velikosti 60 m stojí tržně 9 000, Kč jestli v tom pan redaktor nemá trochu guláš ...
0/0
13.3.2006 12:33

pinouk

Re: Ceny?
Clanek je gulas cely. Jako idnes obycejne. Zajimava je diskuse.
0/0
13.3.2006 19:40

Michal P.

Jak komu klesa najem
Zajimava diskuze se vzdy stoci k regulaci najemneho.
Pokud tu nebude volny trh s bydlenim, tedy kazdy kdo si postavi (zainvestuje) si pak urci cenu sam, tak se bude stavet a poroste stavebnictvi.
Neni mozne, aby 10mil lidi ve forme dani prispivalo nekolika tisicum, kteri bydli v regulovanych bytech a tim padem se nepodileji plne na svem bydleni. (a zaroven je majitel dobrovolne nefinancuje).
Podivejte se na tisice chat v teto zemi...taky regulovane bydleni? nikoliv, kazdy tvrde za sve a jak to pekne jde.
0/0
13.3.2006 11:18

barbudo

Re: Jak komu klesa najem
... pokud si postavíte barák, někdo Vám určí, za kolik smíte pronajímat?
0/0
13.3.2006 11:37

vyzirka

Re: Re: Jak komu klesa najem
spousta lidi tady vola po uplne regulaci vsech bytu, tedy i tech, ktere nove postavim.
0/0
13.3.2006 11:47

barbudo

Re: Re: Re: Jak komu klesa najem
... ale ODS nevládne, tak klidně stavějte ...
0/0
13.3.2006 11:58

Michal P.

Re: Re: Jak komu klesa najem
Ne.
0/0
13.3.2006 12:00

lógr

Re: Re: Jak komu klesa najem
Teď ne ale hodlá to do pěti let dělat jako tzv obvyklé nájemné, které si nějaký blbec v ČSSD vycucá z prstu s přídavkem toho Křečkova regulovaného.
Jinak ČR je asi jediný stát na světě, kde zloděj donucený vrátit kradenou věc ještě určuje podmínky, za kterých s touto věcí majitel může dále nakládat. Opět žrádlo pro Štrasburk !
0/0
13.3.2006 14:10

ales

Re: Jak komu klesa najem
Usmevne, predne vase vymysly o prispivani. Usmevny je   tez   ten nesmysl s tisicem najemniku, nebot regulovanych jsou miliony a ze jich není jeste vic vdecime je skutecnosti, ze vetsina regulovanych bytu se jiz zprivatizovala najemnikum………….
0/0
13.3.2006 12:10

Michal P.

Re: Re: Jak komu klesa najem
Vymysli o prispivani? No ja nevim, kde vezme obec penize na opravu domu, ktery ji patri...z regulovaneho najmu pujde jen cast. ostatni prijmy obce jsou?
Neresim tisice nebo miliony, jde o existenci ci neexistenci. Zda se vynasobi tim ci onim nema vyznam z hlediska jeji existence, vzniku regulacnich opatreni apod.
0/0
13.3.2006 14:06Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.