Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Stát chce ovlivňovat ceny v hypermarketech

Pivo za tři koruny nemá na pultech obchodů co dělat, škodí to výrobcům, myslí si politici. Poslanci ve středu odsouhlasili v posledním kole hlasování novelu zákona o hospodářské soutěži, pomocí které si chce stát více došlápnout na hypermarkety a diskonty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vymrzovac

to je zase debilovina......
........co bude následovat potom? auto,které nestojí 400tisíc nemá na trhu co dělat? pracovník,který nedostane 40tisíc nemá v práci co dělat?  
0/0
17.3.2006 12:54

phenomenon

Spravedlivá cena
"...přijmout zboží za cenu, která je nižší než náklady dodavatele zvýšené o přiměřenou míru zisku..." ohooo, tak to se vracíme rovnou do reality 12./13.století, kdy kanonisté řešili jaká je spravedlivá cena... No už se nemůžu dočkat, až bude soudruh Skopal (a jeho komise teologů) na spisem Summa Theologica meditovat nad tím, co je a co není přiměřená míra zisku :-D
0/0
17.3.2006 10:11

Pozorovatel

Nechápu, proč se přitoublíci na ministerstvech vyčerpávají
řešením takovýchto nevyřešitelných záležitostí a raději nevěnují své síly na sledování, kontrolu a trestání všech přestupků obch.řetězců, uplatňování dominantnícho postavení řetězců a obecně na sledování jak platí clo za zejména čínské a asijské zboř¨ží, jak dodržují kvůty dovozu na asijské zboží. Snažit se zrovna tohle řešit zákonem je zbytečné, síla řetězců dotlačí dodavatele k jiným ústupkům a obcházení zákona "vedlejšími legálními" cestičkami se stejným konečným výsledkem. Tak ať radši sledují jak dodržují stávající zákony a celní předpisy a za to je pokutují.
0/0
17.3.2006 9:56

M.O.

Tak se ČR už úplně vrací do komunistického režimu...
Tak se ČR už úplně vrací do komunistického režimu. Pokud zakáží prodej pod výrobní náklady, tak se vrátíme k regulovaným cenám a předrevolučním časům. Nic nebude tlačit výrobce, aby snižovali náklady a zefektivňovali výrobu, kupující budou muset platit vyšší než tržní ceny... Ani ne 17 let po Listopadu tu už zase vládnou komunisti s tou jejich zločinnou levičáckou ideologií! Fuj!
0/0
17.3.2006 8:51

CDROM

Kam jsme se to dostali ......
Obchodní řetězec bude muset odebírat od dodavatele zboží ještě půl roku po tom, co ho přestanou potřebovat. Když si to mezi sebou dodavatel a odběratel dohodne ve smlouě tak OK, ale nařídit to zákonem ???? Jen mi prosím netvrďte, že to po nás chce EU. Takoví kokoti v Bruselu nejsou !!!! 
0/0
16.3.2006 16:14

Admin_

Re: Kam jsme se to dostali ......
, Neboj, dva kousky budou držet ve spodním regálu v části, kam nikdo nechodí a po půl roce je neprodané vrátí dodavateli. Zákon bude bezzubý, Tescu stačí, aby v rámci zvýšení efektivity provedl "centralizaci nákupu" do "Tesco wholesale Slovakia", jejíž pobočka bude sídlit například i v Praze Letňanech a Tesco samotné pak bude brát zboží jen od tohoto dodavatele. "TWS" už nebude řetězec, ale velkoobchod a druhak bude nakupovat podle legislativy platné na Slovensku. Čeští velkovýrobci se i s parlamentní lobby group můžou jít klouzat.
0/0
16.3.2006 16:55

Stone_Pilot

Re: Re: Kam jsme se to dostali ......
Je vidět, že se vyznáš. Z administativního hlediska je to sice pakárna (slovenské TWS bude muset vše fakturovat českému Tescu), ale v zásadě to je možné.
 
Ještě větší nářez by pro české výrobce ale byl, kdyby se Tesco rozhodlo celý český řetězec zásobovat ze Slovenska i fyzicky. Z nějakého centrálního skladu blízko od hranic.
To už je navíc jen výkaz Intrastatu. Velkým dodavatelům to bude jedno, jestli zaváží do Říčan nebo do Trenčína. A malí čeští dodavatelé totálně utřou, Tesco uzavře smlouvy s malými slovenskými dodavateli podobného zboží, aby se vyhnuli rizikům se "závislostí" dodavatelů.  
 
Tomu se říká pomoc malému podnikání po bolševicku aneb medvědí služba  od ČSSD.
0/0
16.3.2006 19:39

ttt

Re: Re: Re: Kam jsme se to dostali ......
Svatá pravda,  kamiony mají opět co vozit sem a tam, máme jich tu málo.
0/0
17.3.2006 9:43

ygg

Re: Re: Kam jsme se to dostali ......
 .... jenže to by páni poslanci museli taky umět přemýšlet. Což na jedné straně nehrozí a na té druhé jim ale nebrání žít v domnění, že jedině oni do toho...všeho ..vidí a lid je bandou nemyslících hovad. Prostě, ať se nám to líbí nebo ne...furt máme ty komouše v sobě...ne všichni, ale pořád většina.
0/0
16.3.2006 21:10

cb

Cena
je urcena trhem, ne nejakymi naklady a primerenou mirou zisku.
0/0
16.3.2006 16:03

Mak1

A co kdyby se naši poslanci
zaměřili na ceny, za které nakupují v parlamentním bufetu ???
0/0
16.3.2006 14:08

Admin_

Re: A co kdyby se naši poslanci
, Nestraš, to by si museli zdvojnásobit náhrady. Vůbec netušíš, kolik má takový dobře zajetý poslanec spotřebu lihu na 1 zasezenou hodinu.
0/0
16.3.2006 15:04

merkbar

Co je to "přiměřená míra zisku"?
Kolik to konkrétně je? Nevíte někdo?
0/0
16.3.2006 13:36

Admin_

Re: Co je to "přiměřená míra zisku"?
, To záleží. Pokud jsi majitel domu s odekretovanci, tak -5% ročně. Pokud jsi syn poslance Křečka, tak 25% p.a. je sazba pro sociální případy.
0/0
16.3.2006 15:06

ian69

a modré straky zase řvou
Buď se jim zavřou herny, noční bazary, teď jim seberou pivo za 3 koruny.
0/0
16.3.2006 13:27

ian69

Re: a modré straky zase řvou
A to jsem zapomněl, ještě se jim nelíbiloo omezení dovážených odpadků z Reichu, ve kterých se mohly přehrabovat
0/0
16.3.2006 13:28

Admin_

Re: a modré straky zase řvou
, V tomhle dávám "modrým strakám" za pravdu. Nechápu, proč by vychcánci, kteří privatizovali za nesplácený úvěr, takže jsou dnes "velkými dodavateli" měli být nějak chráněni. Řetězců naštěstí (rudým a zeleným na truc) hodně. Nikdo nedokáže zabránit dodavatelům, aby si vytvořili další. Pokud někdo může za nízkou inflaci CPI v posledních 10i letech, jsou to zejména řetězce.
0/0
16.3.2006 15:02

Wolf

Volny
Volny trh znamena minimum regulaci. At si vse urci nabidka  apoptavka. Pryc s bolsevickymi regulacemi... Jen at konkurence tlaci ceny dolu. Diky nizsim cenam bude treba stlacovat i naklady a tim dosahovat vetsi efektivity. A kdo ma k levnym vyrobkum neduveru, at si priplati za kvalitni a podstive vyrobky, u kterych je duslednejsi kontrola apod... Regulace je cesta do pekel. Podivejte se, co regulace zpusobila behem 40let komunismu. Totalni pokriveni trhu a zanedbany vyvoj, protoze vykupni ceny byly fixni... a tak se nehledaly zpusoby, jak vyrabet efektivneji a za vynalozene prostredky koupit modernejsi zbozi...
0/0
16.3.2006 12:51

Hans01

Re: Volny
No jo, ale z tohoto článku plyne, že minimum regulací v současné době povede k stále nekvalitnějším výrobkům (či menším ziskům výrobců či obojímu). Tahle spirála se roztočí a až tu všichni výrobci vychcípají, tak tu bude úděsná drahota. Jediná šance je, že si to v jisté chvíli distributoři uvědomí a začnou "regulovat" své zisky. Jenže to v podmínkách volného trhu bez přívlastku nemusí fungovat (není-li na trhu oligopolní hráč). Skoro mi připomínáte ty ekologické žvanily, kteří tvrdí, že les se nemá kácet a přivazují se ke stromům.
0/0
16.3.2006 13:47

Admin_

Re: Re: Volny
, Aha, a kdo bude ten nekvalitní šmejd kupovat? Ne, máš pravdu, kvalitu musíme zavést se shora. Nejlépe tak, že komise neúplatných úředníků zavede minimální ceny. Rohlík za 5 Kč, kalhoty 1000 Kč, auto 1 milion, byt 3 miliony, dům 10 milionů... Kdo na to nemá, není platným občanem naší milované vlasti.
0/0
16.3.2006 15:10

anders22

Re: Re: Volny
kupujici urcuje, co se bude kupovat. kdyz smejd nikdo nekoupi, vyrobce zkrachuje. kdyz bude furt lidl plny lidi kupujicich obarvenou mouku pod nazvem "salam" atd., samozrejme ho vyrobce bude dal dodavat. Nekupuj nekvalitni vyrobky a ony zmizi...
0/0
16.3.2006 15:27

odesák

ODS nehájí zájmy občanů
Už zde je vidět,že ODS jak ve Sněmovně,tak i v Senátě, nemá zájem postavit se za občany.Jde jim pouze o zájmy zahraničních podnikatelů, kteří mnohdy nepodnikaji u nás eticky.To ovšem ODS nevadí.
0/0
16.3.2006 12:15

Marx

Re: ODS nehájí zájmy občanů
Tak to je snad vtip dne. To bolsevici z KSCSSD lezou do analu Korejcum a zvyhodnuji je oproti ceskym firmam. A je docela paradox, ze placenim dani prispiva sve konkurenci na investicni pobidky treba i Skoda MB :o)  Sveho casu to zase byla Tesla, ETA... Jsem [pro rovne podminky. At maji vsichni stejne moznosti. Misto investicnich pobidek pro vyvolene, at snize celoplosne dane pro podnikatele apod... Zahranicni firma vycerpa pobidky a zdrhne. Viz. Flextronic, LG a dalsi... Je vesele soudruzi dale...
0/0
16.3.2006 13:03

Admin_

Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
, Brand TESLA koupil jeden šikulda s cizím pasem a lepí jej na dovoz z Číny, místo jeho původní labutě. ETU získal jiný šikulda - podnik a úvěry koupil za levno, byl v něm pěkně zaháčkovaný, takže Zerowatt vycouval. Nedlouho poté, co vyvlastnil podíly ostatních akcionářů, rozjel dovoz výrobků z Číny na které dává brand ETA. Skutečně vysoké daně tady byly za ODS a i ty motivovaly české privatizátory za úvěr z polostátní banky k jejich chování. Daň z příjmů 36%, daň z dividend 25% srážená "na začátku vlastnického řetězce"... Srovnejte s dnešní daní z příjmů právnicích osob 24% a daní z dividend 15% srážené "na konci vlastnického řetězce". Kupujte značku ETA, podpoříte i čínský dovoz.
0/0
16.3.2006 15:22

AfanasiePropanbutanovna

Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
Vyjímečně souhlas, ale snižování daní je všeobecný trend všech okolních států a zejména nově přistoupivších do EU. A tyto státy nás z velké většiny předběhly. Proto je rovná daň nejlepší řešení
0/0
16.3.2006 15:46

Admin_

Re: Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
, Rovná daň je nejlíbivější řešení. Mnohem důležitější je zavedení stropu pro tzv. odvody (sociální, zdravotní, nemocenská) a převedení odvodů "za zaměstnavatele" do mzdy, tak aby zaměstnanec viděl, kolik skutečně platí. Tlustý paradoxně pod značkou "rovná daň" skrývá jen zvýšení daňové progrese. ODS slibuje zvýšení důchodů, dalších 20 miliard ročně ze státního rozpočtu do zdravotnictví, 3500 Kč "rovnou sociální dávku" každému a zároveň snížení daní. To nejde dohromady.
0/0
16.3.2006 15:55

Johnnik

Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
No k těm daním, mně ČSSd zvedla DPH z 5 na 19. Navíc za těch skroo 8 let, co ČSSD u moci ani jednou nesnížila daně pro F.O., což Klaus dělal pravidelně.(zvedáním nezdanitelných částek, posouváním hranicdaňových sazeb). Tak trošku reality do vlastních úvah před nenávistí k modrým ptákům by neuškodilo.
0/0
16.3.2006 16:10

Johnnik

Re: Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
Jo a ještě bych přídal brutální zývšení sociálního pojištění, které ČSSD předvedla před několika málo lety, dále placení nemocenského zaměstnavatelem schválené nedávno, povinnost platit stočné ze střech (platí pouze pro komerční prostory, jak jinak). Prostě ČSSD pokračuje v likvidaci kulaků a buržoustů tak, jak to dělala KSČ v 50. letech. Je vidět, že nepodnikáte, jinak byste neplácal takové hovadiny, jakože za socdem se daně snižují. NAOPAK. BRUTÁLNĚ VZROSTLY A přesto ČSSD neudrží vyrovnaný rozpočet.
0/0
16.3.2006 16:13

Admin_

Re: Re: Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
, Brutální zvýšení odvodů na sociání pojištění se týkalo jedině OSVČ, které ještě nedávno, pokud vykázaly nulový zisk, neodváděly nic, přesto měly sociální zabezpečení stejné jako zaměstnanci. Zajímavá je v tomhle ohledu například statistická ročenka za rok 2002, která uvádí že průměrný OSVČ odváděl na sociální a zdravotní pojištění cca 1/3 toho, co odváděl průměrný zaměstnanec, ale čerpal téměř stejně. Je to tedy přesně obráceně, ODS nechala OSVČ socialistické vymoženosti, ale kapitalistické zdanění, socblbáci se to jen snažili srovnat zpátky.
0/0
16.3.2006 16:34

Johnik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
Dyť to říkám, že nepodnikáte. OSVČ
0/0
16.3.2006 16:52

Admin_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
, Ale, ale pan jasnozřivý. Vás bych šacoval, na klasický "maloobchod-velkoobchod", rozepsat co jde včetně autíka a zisk vždy šul nul :-) Za první republiky OSVČ neplatili nemocenskou, ani penzijní pojištění, ale také na ně neměli nárok. IMHO nejste podnikatel, ale jen jedna forma pozůstalých po socíku, co se sice vžila do role, ale protože to co umí, umí Wang-Wong taky a levněji, jde to s ním po sjezdu. Ale třeba jsem vedle a vy expandujete do celé Evropy.
0/0
16.3.2006 17:05

Johnik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
Omylem jsem to odmáčkl dříve. OSVČ NEMAJÍ stejno sociální zabezpečení a stejné dávky, jako zaměstnanci. OSVČ mají dávky podstatně ořezány. A není pravda, že neodváděli nic. Minimální odvody byly vždy. To je jen propaganda, že nebyly. Nebyly minimální daně. A zapomněl jste dodat, že v roce 2000 ta pásma dokonce zvedly, původně pásma 0-120 tis, 102-204, 204-312, 312 a více, po SNÍŽENÍ psáma byla 0-121, 121-218, 218-331, 331 a více. *** Takže daňová pásma v roce 2000 zvedli. Ano, v nejnižším psámu snížili daň z 15 % na 12 % a ve druhém z 20 % na 19 %, ale jinde je nechali. ANO v roce 1999 bylo zrušeno nejvyšší pásmo. Ale to bylo za Velké koalice, relativně krátce po volbách. A to bylo taky naposled. Pak už daně jen zvyšovali.
0/0
16.3.2006 17:07

Admin_

Re: Re: Re: Re: ODS nehájí zájmy občanů
, Co se týče daně z příjmů fyzických osob, socblbáci mimo jiné zrušili pásmo 40%, nejvyšší je dnes 32%, ale vás se to zřejmě nemohlo dotknout. Posouvání pásem bylo podstatně pomalejší, než růst příjmů, ale není pravda, že nebylo. Osvěžte si paměť, rok 1999 http://www.bma.cz/zakony/01_danove_zakony/05_dalsi/07_sazby_dane.htm a pro srovnání rok 2005 http://www.info-podnikani.cz/cz/clanky/dane-ucetnictvi/dan-z-prijmu-fyzickych-osob-2005/1000465/39266/ Co se DPH týče, za vlád koalic ODS byla základní sazba 22% nedávno byla snížena na 19%. Co se přeřazování mezi jednotlivými sazbami DPH týče, tak socdem šli (hnáni EU ;-) cestou, kterou slibovala ještě nedávno ODS, tedy sjednocením sazeb. Sjednocení přináší eliminaci podvodů s odpočtem DPH. IMHO Tlustým slibovaných 15% je marketingový trik, 19% je vcelku racionálních. Zdanění spotřeby je liberálnější i sociálnější, než zdanění vykazovaných příjmů.
0/0
16.3.2006 16:47

Mak1

Re: ODS nehájí zájmy občanů
Opravdu ? Tak proto se ČSSD snaží podržel LG Philips, zatímco stejná česká fabrika nemá nárok ????
0/0
16.3.2006 14:13

Jack

Průměrný český zákazník je nevzdělané pako,
které chrochtá blahem, když mu někdo nasype trochu šortu místo mouky. Hlavně, když je to za pár šupů
0/0
16.3.2006 11:45

Nevzdělané pako

Re: Průměrný český zákazník je nevzdělané pako,
Co je to šort?
0/0
16.3.2006 12:18

Admin_

Re: Re: Průměrný český zákazník je nevzdělané pako,
, Obchod s cenými papíry na krátko. Vypůjčíš si je, prodáš a snažíš se koupit levněji. Pokud se ti daří, je to určitě lepší, než si doma plácat moučné placky. Chytrolín je vedle, mouka za 3,90 aspoň pokud je z Čech, je stejná jako kamarádka za 7,90. Mlýnů je po Čechách víc, než dost, velkopekárny mají vlastní a lidi pečou doma čím dál míň.
0/0
16.3.2006 15:29

Ralf

Re: Průměrný český zákazník je nevzdělané pako,
No, ony i kolikrat ani drahe veci nejsi kvalitni... treba Pendolino? ;o) Treba i drahy Mercedes je poruchovejsi nez levnejsi Toyota :)
0/0
16.3.2006 12:52

natasapecini

Sračky
Ve všech super,hyper a nevím co ještě se prodávají stejné sračky jako u rákosníků,jenom třeba boty místo za 200 kč za 500 kč a když to hlupáci kupují,nedivme se že se chovají jak se chovají,zrovna tak Lidl ,co ten prodává za hnusné třeba kafe,polské sušenky,některé konzervy a uzeniny,no fuj,ale to je můj názor,někomu to nevadí,v Něměcku je ale Lidl na daleko lepší úrovni,u nás se prodávají hnusy,které by jinde neuspěli anebo je zboží hrozně předraženo.Příklad-kožená sedačka od f. KLER u nás za 124000 kč ,ta stejná nv Německu za 99000 kč a v Polsku za 74000 kč,ale zase,vše je otázkou,jestli to někdo koupí,když ano,tak proč ne ?
0/0
16.3.2006 11:18

Admin_

Re: Sračky
, Fakt? Prosím tě, který "rákosník" prodává kožené pohorky od známé italské firmy za 200 Kč, jak to dělalo ještě v létě Tesco? Řetězce vozí co seženou kde výhodně. Na rozdíl od "rákosníků" fixovaných jen na čínský velkoobchod občas dovezou třeba 2 - 3 roky starou "módu" co zbyla u jejich západních poboček. Polské potraviny zkušený zákazník nekupuje, v Lidlu najdeš dostatek velmi kvalitních německých. Kler v Lidlu neprodává :-), ale jestli jim půjdou obchody jako doteď, tak hodí ručník do ringu a skončí velkým výprodejem ála La Halle.
0/0
16.3.2006 15:41

VitaminS

Nejlepší je tento vtip:
Jak jeden rádoby manažer říká, že nejlepší je to bez regulace. To ano, kdyby se řetězce uměly chovat - viz. doplatek 4mil hned na začátku článku, prošlé zboží, špatné značení... To všechno ukazuje, že řetězce regulaci potřebují.
0/0
16.3.2006 10:42

Ralf

Re: Nejlepší je tento vtip:
Tak bacha, je rozdil regulovac cenu a starat se o nezavadnost a bezpecnost potravin a jinych komodit!!!! Cenu, at si urci prodejce na zaklade svych nakladu a prodejni strategie, ale stat musi urcit, co ma mit jake atesty a stat ma dohlizet na to, jestli nekdo neporusuje hygienicke podminky apod... Z pohledu spotrebitele se mi treba libi, z eje vsude uvadena jednotkova cena napr za 1kg apod. Ale rovnez je treba uvadet i presnejsi slozeni vyrobku: treba 60%maso,30% sadlo apod. Aby nebylo na obalu napsano kvalitni kureci parky a v nich potom jen  5% kureciho masa, pak kozky apod... Prodavajici musi mit zarucenou nezavadnost vyrobku a musi mit deklarovano jeho slozeni, aby mel jistotu ze kupuje to co chce...
0/0
16.3.2006 12:58

maruska

Re: Nejlepší je tento vtip:
no, myslím si, že pleteš jablka s hruškama :-)
0/0
16.3.2006 12:58

Pavel

Re: Nejlepší je tento vtip:
Nepotřebují regulaci !  Potřebují, aby věděli, že když budou např. prodávat prošlé potraviny/mít myši/plíseň ve skladu, ..., tak jim na to přijde kontrola, napaří pokutu a příště si to nedovolí.
Ale takováhle regulace NEEEEEEE. Ten šéf Tesca má pravdu, pokud to schválí, tak to tak dopadne
0/0
16.3.2006 13:01

Ralf

Re: Re: Nejlepší je tento vtip:
Navic se mi nelibi, ze jsou pokuty pro vsechny stejne vysoke, at mas malej krcalek a nebo jedes ve velkym. Jeden prohresek, treba z neduslednosti muze maleho podnikatele uplne zruinovat, kdezto velky retezce se smeji, protoze se jim to stale ekonomicky vyplati. Kdyz by to neprodali, tak by odepsali vic, nez za pripadne pokuty. Jsem proto pro dynamicke pokuty, ktere budou zaviset ne na zisku (ten lze sikovne opticky snizit), al ebude zavisly na obratu. A pokutu bych daval treba 1-10% z obratu za urcitou dobu (treba mesic)... Urcit parametry tak, aby je pocitil opravdu kazdy, ale aby nebyly likvidacni. Samozrejme pri opakovanych prohrescich se nmuze procento zvysovat... A zjistit obrat firmy za lonsky rok prece neni problem :)
0/0
16.3.2006 13:07

Admin_

Re: Nejlepší je tento vtip:
, Projdi si někdy malou českou sámošku a pak nadávej na řetězce ohledně prošlého zboží. Regulace neúplatným českým úředníkem = vyšší ceny za horší zboží. Nechápu, co pořád nadáváte na nízkou kvalitu, před lety tady Schwarzwaldská šunka za 300 Kč/kg nebyla, stejně jako šunka z agrární velmoci Rakouska, nebo paštiky z Belgie. Dnes má něco z toho každý řetězec včetně nejlevnějšího Lidlu. Nikdo vás nenutí kupovat Vysočinečinku. Navíc výrobky, na rozdíl od minulosti mají informaci o složení, takže sojový šrot najdete na obalu.
0/0
16.3.2006 15:48

su101c

jsem za :-)
jo, jsem pro, aby vlada jasne a presne stanovila cenu kazdeho vyrobku, ktery se prodava. Chces si koupit pivo za 3,50? Smula, stat stanovil cenu 10 Kc, tak si nech zajit chut. Statem urcene ceny, to tady uz jednou bylo
0/0
16.3.2006 10:34

joppéiuú

Příčina je v tom že se blíží volby
ten kdo má peníze si ve skorumpovaném zlodějostátě koupí cokoli
0/0
16.3.2006 10:11

Admin_

Prcina je a bude
, Šéf ÚHOZu bude potírat nekalé obchodní praktiky od prodeje lízátek až po výrobu nazouváků. Jen jednu společnost ze svého hledáčku vynechá, že neuhodnete kterou? Nápověda: zdražuje, má víc než polovinu domácího trhu a dovoz je limitován malou přepravní kapacitou, je to státní miláček, který běžně dostává státní majetek bez výběrového řízení a to klidně i za cenu o desítky miliard nižší, než nabízí konkurence. Výherce soutěže získává fangličku Čezké republijky s podpisem pablbka Jiřího.
0/0
15.3.2006 16:20

denda

Re: Prcina je a bude
ČEZ
0/0
16.3.2006 10:40Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.