Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Havel: V kauze Nomura vráží ODS státu nůž do zad

Místopředseda vlády Jiří Havel se kvůli prohrané arbitráži s Nomurou obul do opoziční ODS. Občanská demokratická strana podle něj kritikou průběhu nucené správy v IPB a následného prodeje banky do rukou ČSOB dodává Nomuře argumenty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milan Kolář

Co si ten bolševický vyžírka myslí,...

že si dovoluje z nás dělat voly? Už aby skončil v kriminále. Moc by mu to slušelo - úplně stejně jako jeho soudruhům socanům. 

0/0
6.9.2006 0:14

denny2006

Zastydlý bolševik!

Myslím,že výrony nadšeného obhájce sovětské "perestrojky"nemá význam brát vážně! To,že je místopř.vlády je ostuda a tragédie ;-(Rv!

0/0
11.4.2006 14:41

Richy

Polemika
Mam dojem,ze nejlehci je vzdy svalova-
ni viny z jednoho na druheho.Castecnou odpovednost mame my vsichni.Jedno stare prislovi
pravi:Jaky pan takovy je kram.Proto
budme velmi opatrni pri volbach.
Komu zase skocime na lep?????§§§
0/0
23.3.2006 9:18

dan

podivné představy
Pan Havel má gangsterské představy o spravedlnosti.Špatné by bylo, kdyby ODS podávala nepravdivé argumenty. Pokud jsou ovšem pravdivé neměl by pan Havel byt zatrpklý, že pravda vyjde na jevo. Pokud zatrpklý je svědčí to o jeho právním povědomí. Státní úředník by asi neměl mít takový přístup ke spravedlnosti, podle toho také to vládnutí vypadá.
Daňový poplatník, který ale ten špás ČSSD zaplatí.
0/0
22.3.2006 14:43

Albert Nerom

Autor má pravdu.
Prodej IPB Nomuře připravila ODS. Dnes všichni zapomínají např. na cesty Tlustého do Japonska, kdo mu je platil, na jeho (a dalších čelných ODS) jednání s Nomurou, ačkoliv již tehdy se objevovaly nesmělé hlasy, že Nomura je provázána s japonskou odnoží mafie. Tošovského vláda pak již jen realizovala formálně to, co bylo před tím dojednáno. V době Zemanovy vlády pak již jen ČNB a vláda samotná (každý svými prostředky) reagovaly na nehorázné tunelování ze strany Nomury. Jistě dnes (po bitvě je každý osel generálem) je možné diskutovat o tom, zda všechny kroky byly šťastné a přiměřené. Je to ale totéž, jak diskutovat o přiměřenosti zásahu hasičů v galerii s nenahraditelnými uměleckými díly. Rychlé hašení a kvanta vody mohou zničit i to, co by se dalo vynést. Ale je možné učinit neomylné rozhodnutí v okamžiku, kdy vidíte jen ohromné šlehající plameny??! Proto je dnešní postoj ODS neslýchaně drzý, podlý a podceňující paměť a inteligenci našich občanů (mimo jejích fanatických příznivců)
0/0
22.3.2006 9:36

jouda

Re: Autor má pravdu.
obcas se tu objevi nekdo, kdo mi dava nadeji, ze to jeste s touto spolecnosti neni tak zle...
0/0
22.3.2006 19:07

Vendula

Re: Re: Autor má pravdu.
mnohem častěji se tu však objevuje plebs, který dokazuje, že tahle země MUSÍ jít do prdele. Kdyby mi někdo v devadesátém roce řek, že za patnáct let bude premiér komunista a estébák, že komunisti budou rozlezlý úplně všude ,a že to tu znovu bude smrdět totalitou, tak bych mu asi řekla, že se zbláznil. A jejky, už je to tady! Prosím, neplýtvej na mě analytickým myšlením a argumenty - ono je to naprosto jednoduché - tobě se to líbí a mě ne. "Demokracie" je velmi populární slovo a dnes se tak po světě nazývá vcelku jakákoliv forma zřízení - mají to v Číně, Rusku, Bělorusku atd... Akorát byste si, vy inteligenti, měli uvědomit, že říkat ptáku kunda, jenom proto, že slovo "kunda" je "in", je vlastně pí*ovina 
0/0
22.3.2006 19:27

Albert Nerom

Re: Re: Re: Autor má pravdu.
S takovými lidmi jako Vy pane, nemá cenu diskutovat. Inteligence Vám obdobných individuí je srovnatelná s mužiky, kteří byli navlečeni do bolševických uniforem. I oni jen nenáviděli a ani pořádně nevěděli proč. Vysoká míra nenávisti a nízká schopnost přemýšlet je shodná fanatikům všeho druhu. Levým, pravým, nábožensky zaměřeným (islámští teroristé) atd. Každý takový má svého třídního nepřítele, svého buržuu, svého ďábla, svého bolševika, svého estébáka. A všechny spojuje lidská ubohost. A zde končím. Nemá smyslu házet perly sviním.
0/0
22.3.2006 20:04

Vendula

Re: Re: Re: Re: Autor má pravdu.
jenem jestli to dobře chápu - já sem ta svině a tvoje výplody jsou ty perly? A vůbec, nejsem žádnej pane, soudruhu krávo
0/0
22.3.2006 20:10

Albert Nerom

Re: Re: Re: Re: Re: Autor má pravdu.
Omlouvám se pokud nejste "pane", nýbrž paní Vendula. Nomen omen. A o těch perlách a sviních jsem to myslel obecně; ostatně jsem toto velmi staré rčení nevymyslel, jen citoval. O čem to je, když to nechápete, Vám případně vysvětlí někdo vzdělanější. Jinak dodávám, že jsem "migrující" volič. Diskuse na webu čtu proto, abych se při rozhodování před volbami nemusel opírat jen o kecy lídrů stran a mohl si ujasnit jaké lidi a s jakými názory především oslovují. Nyní už mám částečně jasno. Rozhodně nebudu volit ODS, protože jak vidím z těchto diskuzí, jejich voliči se vesměs rekrutují z řad přisprostlých fanatických tupců, někdy až volajících po krvi lidí, kteří mají odlišné názory. Připomíná mi to dopisy tzv. pracujících (rozumějme "přesvědčených" bolševických zrůd) volajích po smrti obžalovaných v procesech 50-tých let či skřeky zfanatizovaných hnědokošiláčů necelých 20 let před tím. Dát takovým jako Vy místo volebního lístku zbraň, půjdete zabíjet. S takovou pakáží v elektorátu nebudu
0/0
23.3.2006 9:59

vlk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autor má pravdu.
Pane, nejsem sice volicem ODS, ale presto. Uvedomte si prosim, ze tyto diskuze navstevuje jen urcita skupina lidi, zamerena napric politickym spektrem. V zadnem pripade na zaklade zdejsich diskuzi neusuzujte o volicskych zakladnach stran!
0/0
23.3.2006 10:27

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autor má pravdu.
No tomiposer....a na základě čeho tedy?? Albertovo pozorování má samozřejmě platnost i mimo net, stačí vnímat okolí.
ODS volí jen 2 druhy lidí: blbci a svině. je to pro někoho možná kruté, ale je to tak.
Slušný člověk ODS volit nedokáže. Pokud přesto ano, je blbý - věřící v odosobněnou ideologii, ztratil paměť, je mladý idealista atp.)
Pokud žádný z těchto handicapů nevlastní a přesto volí ODS - je to amorální hajzl.
Na zdejších diskuzích jsou především neuvěřitelní hlupáci, vyrovnávající svou frustraci z kontaktu s normálním okolím agresivitou a voláním po krvi. Zas je to lepší tady, než cestou z fotbalu.....
0/0
24.3.2006 16:39

eso

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autor má pravdu.

R^

0/0
11.4.2006 9:50

Milan Kolář

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autor má pravdu.

Myslím, že správně mělo být nikoliv karotén ale kretén. Čau

0/0
6.9.2006 0:24

Totedeyne

Vendula nemá pravdu.
, Myslíte, že hrozí, že Tlustý bude premierem ? Zatím naštěstí je premierem člověk, který přešel za strany socialistické do sociální demokracie. Tj. člověk, který nemusel obracet kabát.
0/0
24.3.2006 16:46

Vendula

Re: Autor má pravdu.
Ineligenci našich občanů mají naopak velice dobře zmáklou KSČSSD - český národ=stádo pitomců, kterejm se stejská po komunistech a který by si nepřáli nic víc, než znovu oběsit nějako Horákovou, případně jiného nepřítele dělnické třídy. Potřebují tvrdou ruku (to si koneckonců nechal napsal další z vašich velikánů, estébácká svi*ě Hušák, k hlavnímu vchodu Sazka arény - "nejlepší vláda je diktatura") a tu my jim dodáme! Schválně inteligente - kolik máš v rodině estébáků, nebo že bys byl jeden z Kočkovic klanu, který nustále běhají za Paroubkem?
0/0
22.3.2006 19:17

Mangoo

To Vendula
Jste humus, odpad. Skutečný odpad.
0/0
23.3.2006 14:22

karoten

Re: Re: Autor má pravdu.
Schválně, inteligente, koho asi tak soudruh Hušák volí? Kde má nejlepší kamarády? Uvažuj, Ty na to máš......
0/0
24.3.2006 16:45

Milan Kolář

Re: Autor má pravdu.

Soudruhu Grebeníčku nebo jeho blízký příteli, když už máš totální sklerózu, čili cementózu, neotravuj ostatní. Pak je ještě druhá varianta, totální cementzózu nemáš, paměť máš, ale domníváš se že ostatní jsou absolutní trotlové bez rozumu. Soudruhu, ve své předstatavě o nás se mýlíš, ale jsi jen obyčejný drzý grázl, který je schopen třeba tvrdit, že IPB privatitovala ODS. Pak jsi jen skutečně nejobyčejnějšíý lhář či přiožralý nebo zfetovaný tlučhuba. 

0/0
6.9.2006 0:21

KKK666

ODS X ČSSD
ODS svým otálením (bankovní socialismus) a naschopností postavit se tehdejší levici (možná v zájmu sociálního smíru). IPB držela mnoho firem a možná je i nesmyslně profinancovávala. Myslím, že Vojenské stavby byly ideálním příkladem. Chci jen říct, že naprostá většina peněz nebyla rozkradena (na úmyslně/neúmyslně kryté úvěry), ale byla projedena velkymi firmami, které nevyráběly, ale přežívaly díky bankám. Tento problém měla vyřešit vláda a ČNB. Zásah byl oprávněný, ale metodu, kterou zvolil Zeman s Mertlíkem nemohl být omylem a myslím, že i zahraniční komentáře nechápou, proč vláda nechala tímto způsobem okrást republiku (nevýhodný převod na ČSOB). "Zmizelé" peníze za vlády ODS zůstali u zaměstnanců nekonkurenceschopných firem za nic. Obdobně vysoká částka za vlády ČSSD skončila v KBC Bank.
0/0
22.3.2006 9:27

modra_chudoba

bohuzel
je to tak jak pise autor, Celou krizi zpusobila ODS,a nebyt zasahu statu, byt muze byt diskutabilni,doslo by zrejme ke krachu ceske ekonomiky jako celku a nejspis i k obcanskym nepokojum. To ze ODS davala japoncum argumenty vedel kazdy,kazdy vedel ze ODS kope za japonce, posledni rok vzdy ODS kopala proti ceskemu statu,nikdy s nim. Vi to vsichni napric politickym spektrem krome volicu ODS.Je to velmi smutne, ze mame mezi sebou zradce.Vite kdo byl za valky horsi? Nemci nebo cesti fasisti?Stejne je to i tady,bohuzel, a jestli volicum ODS z tohoto neni nabliti, patri do rady a odstranit je.
0/0
21.3.2006 19:28

Vendula

Re: bohuzel
Hmm... já bych spíš odstavila tebe, ty "politické spektrum". Havel je provařený bolševik a zastánce Stalinových metod - čož je ovšem i Paroubek a více-méně celá ČSSD. Lidi, kteří by se v NORMÁLNÍ zemi (bavím se teď o zemi ZÁPANÍ, nikoliv o tvém vzoru - SSSR) váleli na hnoji a žrali pomeje, tak tady mudrujou a vedou tuhle zemi k demokracii ala Lukašenko - národ ustrnulejch komoušků, který v životě nebyli většino dál než v Jugošce, jim nadšeně tleská. Pokud VÁM soudruzi KDOKOLIV vráží kudlu do zad (což v tomto případě nečíní - na kudlu jste si ve své jednoduchosti a sklonu ke zlodějně naběhli), tak je to hodno aplausu a s nesmírnou chutí bych si tou kudlou zakroutila (doufám, že dostanu šanci). Čest práci rudej vole
0/0
21.3.2006 19:52

Albert Nerom

Re: Re: bohuzel
Příspěvek vzteklého a žlučovitě nenávistného debila, kterému vzhledem k jeho přesvědčení a chabému rozumu již nic nepomůže. Snad jen náhubek na tu jeho modře slintající hubu.
0/0
22.3.2006 9:13

BUFFALO_CZ

Re: Re: Re: bohuzel
a jaká je např. úroveň tvé erudice ? když už na to směřuje řeč
0/0
22.3.2006 9:38

Albert Nerom

Re: Re: Re: Re: bohuzel
Tu nejde o erudici, ale o argumenty. Primitiv argumety nemá, proto se často uchyluje k násilí a v diskuzi k urážkám. Navíc vidí primitiv svět černobíle. Není schopen analytického myšlení, vychází jen ze svých pudů. V diskuzích jako např. je tato, se takto většinou projevují fanatici s pravicovým viděním světa. Na jakýkoliv názor, který vychází z jiného než jejich černobílého (resp. spíše modrorudého) vidění světa, lepí za použití sprostých výblitků bolševické nálepky a jiné tupé fráze převzaté z propagandy ODS a jejích mediálních koryfejů (MF Dnes a dalších). Jistě, existují i levicoví primitivové. Jenže Ti nepoužívají (z důvodů, které není třeba rozebírat) internet tak často jako ti pravicoví.
0/0
22.3.2006 9:55

Vendula

Re: Re: Re: Re: Re: bohuzel
Teda...takovýto inteligentní projev plný analytického myšlení a argumentů. Nestudoval jste náhodou v Čechách
0/0
22.3.2006 19:43

paxxtor4u

Tragéd.
Neúspěšný politik Havel jehož role bude jednou zpochybněna tak jako se to stalo gen.Svobodovi a Benešovi.O reálsocialismu a existenčních problémech běžného člověka toho moc nevěděl a ani se o ně nezajímal.Ve chvíli kdy jako hlava státu hned po revoluci měl téměř absolutní moc a jeho slovo bylo zákonem udělal řadu státnických chyb ve jménu jakési pochybné humanizace.Moc lidu,kterou tak pracně lid nabyl v r.1989 zaprodal zájmům komunistické oligarchie a ekonomické mafii,která se celkem snadno infiltrovala do vrcholných politických pozic.
0/0
21.3.2006 15:05

ant.

Re: Tragéd.
...ale tady jde o jiného Havla-ale tragéd je to také....
0/0
21.3.2006 16:01

jkl

Proč ODS drze lže a podvádí voliče?
možná nic jiného lemplíci z ODS neumí?
0/0
21.3.2006 8:12

qwer

Re: Proč ODS drze lže a podvádí voliče?
Ten článkek ovšem svědčí spíš o tom, že lemplíci, kteří neumí nic jiného než drze lhát, podvádět voliče a svou vlastní špínu házet na ostatní, jsou zastoupeni hlavně v ČSSD.
0/0
21.3.2006 10:45

edik2

Re: Re: Proč ODS drze lže a podvádí voliče?
Nikoli hlavně v modré straně.
0/0
21.3.2006 20:26

mravenec

to už je křeč
Tohle už je od Havla křeč a snaha najít viníka. Odvést pozornost od svých chyb je bohužel už jediná šance těchto vládních představitelů. Pana bývalého ministra  financí Rusnoka vyhodili, to byl poslední realista v soc. dem. vládě.
0/0
21.3.2006 7:44

babacek

8 let vlády a chaosu ČSSD !!!
Ani mne prohlášení Havla nepřekvapuje.Již 8 let veškéré své neúspěchy a všechna negativa ČSSD podsouvá ODS a viní je z toho..A tak není divu,že i v tomto případě je tomu také tak.
0/0
21.3.2006 5:53

merkbar

Havel je určitě Balbínovec.
Havel svým břitkým humorem dokonale zapadá mezi Balbínovce.
0/0
20.3.2006 23:28

Dan Marino

Re: Havel je určitě Balbínovec.
Obávám se, že spíš senilní.
0/0
20.3.2006 23:35

ant.

Re: Havel je určitě Balbínovec.
...kdy použili balbínovci "břitký humor?"....
0/0
21.3.2006 16:05

vihan

děkujeme Klausovi za tu důslednou privatizaci bez právního rámce
Kočárníku, co děláš?
0/0
20.3.2006 21:18

vladino

Re: děkujeme Klausovi za tu důslednou privatizaci bez právního rámce
Cvičí skoky do rakve!
0/0
21.3.2006 2:43

Stredocech

Speciálně se na tom napakovala ČSOB
to je hlavní viník.
0/0
20.3.2006 16:49

Pavel

Re: Speciálně se na tom napakovala ČSOB
Těžko by se napakovala, kdyby tam Zeman s Mertlíkem neposlali policajty, nuceného správce a bezprostředně ČSOB. Dobře si to pamatuji včetně toho, že Klaus tenkrát říkal, že nás to příjde draho. A dnes je 40 mega českých na stole.
0/0
20.3.2006 17:09

mpixel

Re: Re: Speciálně se na tom napakovala ČSOB
Spíš o 40 giga větší díra v sežraném stole.
0/0
20.3.2006 18:33

edik2

Re: Re: Re: Speciálně se na tom napakovala ČSOB
ČSOB je banka,ale nejvíce se napakovala modrá strana a ta bankou není.Tam sice mají podvodně plné kapsy,ale své soukromé.
0/0
20.3.2006 20:33

Dan Marino

Re: Re: Re: Re: Speciálně se na tom napakovala ČSOB
Bla bla bla, výkřiky do tmy. Nejsi Klement Gottwald ml.?
0/0
20.3.2006 21:03

huhu007

Pravda o IPB
kam se poděly miliardy z vytunelované IPB? Zeptejte se soudružky Benešové, velké ODSačky, zeptejte se soudruha Weigla, tajemníka prezidentské kanceláře. Více 100% pravdivých informací zde: http://www.prefer-statement.wz.cz/a0009.htm
0/0
20.3.2006 16:39

hzt

Re: Pravda o IPB
A stejně se tam nekouknu! ;-)
0/0
20.3.2006 16:49

karoten

Re: Re: Pravda o IPB
Koukni, stojí to za to.
0/0
20.3.2006 17:10

hzt

Re: Re: Re: Pravda o IPB
A nekouknu! ;-)
0/0
20.3.2006 18:49

ant.

Re: Pravda o IPB
...salám alejkum...a je to jasný-huhuhuhuhuhu odhalil židozednářské spiknutí...závěr:huhu je ještě větší blbec,než jsme doufali...
0/0
21.3.2006 16:09

sociální demokrat

na to máme krizový štáb,
aby vymýšlel prohlášení odvádějící pozornost od merita věci. Je nás hodně, narazíte na nás na každém kroku, v každé kavárně, na každé diskusi, argumenty máme na cokoliv a čím bizardnější, tím lépe zaplacená. my jsme profesionálové, kteří se jezdí učit do Moskvy, jak se dělá veřejné mínění.
0/0
20.3.2006 15:54

GEORGE MICHAEL

Re: na to máme krizový štáb,
Sociální demokraté jezdí do Moskvy se učit, jak se dělá veřejná mínění??? Něco podobného tu bylo koncem 20. let 20. století. Tenkrát soudruh Klement Gottwald také hlasitě burácel na půdě poslanecké sněmovny a říkával doslova: MY JEZDÍME DO MOSKVY SE UČIT, JAK ZATOČIT VAŠIMI KRKY. A VY DOBŘE VÍTE, ŽE SOVĚTSKÝ SVAZ JE V TOM DOST ZKUŠENÝ....
0/0
20.3.2006 17:00Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.